Wyjatkowy przewodnik po KrakowieKraków to miasto, które od wieków przyciąga i urzeka tłumy turystów. Liczba odwiedzających w ostatnich latach sięga nawet czternastu milionów. Nic w tym dziwnego. Każdy zakątek stolicy Małopolski ma w sobie coś zachwycającego: monumentalne wawelskie mury, przepiękne świątynie, nastrojowe kawiarnie i tętniące życiem targowiska. Nawet w mijanych po drodze pozornie zwykłych domach można odnaleźć coś wartego zapamiętania.Autor, wybitny znawca historii i sztuki Krakowa, odsłania przed czytelnikami tajemnice tego niezwykłego miasta. Jego szczegółowy przewodnik, wzbogacony licznymi rycinami, pomaga na nowo odkryć urok królewskiego grodu.
Dzisiaj szczególnie potrzebna stała się postawa rozeznawania. Jesteśmy obdarzeni wolnością Jezusa Chrystusa, ale On nas wzywa do badania tego, co jest w nas pragnień, niepokojów, lęków, oczekiwań i tego, co dzieje się poza nami: ""znaków czasu by rozpoznać drogi pełne wolności.(Papież Franciszek, Gaudete et exsultate)Książka Rozeznawanie duchowe. Reguły rozeznawania duchów pierwszego tygodnia Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli dotyczy jednego z najważniejszych aspektów życia każdego chrześcijanina. Rozeznawanie duchowe, umożliwiające badanie i rozróżnianie działających w nas duchów, jest bowiem podstawowym zadaniem każdego ucznia Chrystusa.Święty Ignacy Loyola poprzez Ćwiczenia duchowe i zapisane w nich Reguły rozeznawania duchów (ĆD 313336) jak nikt w historii Kościoła przyczynił się do rozpowszechnienia i praktykowania wśród chrześcijan daru rozeznawania duchów. Temu właśnie darowi poświęcone są artykuły składające się na niniejszą książkę. Ich autorzy podejmują analizę czternastu pierwszych reguł (ĆD 313327), które jak mówi św. Ignacy bardziej są stosowne na okres pierwszego tygodnia Ćwiczeń.Zawarta w tekstach pogłębiona refleksja staje się doskonałą pomocą w codziennym uczeniu się tej sztuki tak potrzebnej na drodze duchowego i ludzkiego wzrostu, której ostatecznym celem jest spotkanie i więź z Chrystusem.
Miłosierdzie Boże – źródło światła w ciemności
Moc miłosierdzia uzdalnia nas do wyjścia z zamkniętego koła, w którym krążymy wokół siebie samych, otwiera nam oczy na innych i na liczne zadania, które stoją przed nami w świecie. Uzdalnia nas do przekroczenia siebie i wyjścia poza krępujące nas ograniczenia. Dzięki temu doświadczamy prawdziwej odnowy naszego życia.
Jak możemy pojąć miłosierdzie? Czy może się ono przyczynić do rozwoju naszej osobowości? Czy współczesny człowiek potrafi być miłosierny i co to w praktyce oznacza? Czy Bóg sprawiedliwy i Bóg miłosierny to dwie różne osoby?
Autor zwięźle i konkretnie odpowiada na najbardziej nurtujące pytania związane z miłosierdziem. Pokazuje, że ostatecznie wszystkie odpowiedzi kryją się w budowaniu głębokiej relacji z Jezusem Chrystusem. To właśnie w Nim Bóg odsłania swoją twarz: oblicze miłosierdzia.
George Augustin SAC (ur. 1955) – profesor teologii fundamentalnej i dogmatyki, założyciel i dyrektor Instytutu Teologii, Ekumenizmu i Duchowości im. Waltera Kaspera w Vallendarze, konsultor Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Autor wielu publikacji, m.in. książki Powołany do radości. Twoje życie w kapłaństwie (Wydawnictwo WAM, 2015).
Od nowego roku szkolnego 2020/2021 zacznie obowiązywać nowa Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce dokument Konferencji Episkopatu Polski przyjęty 8 czerwca 2018 r.Pomoce katechetyczne do klasy 5 Wydawnictwa WAM pt. Szukam cię powstały na podstawie dokumentu Komisji Wychowania Katolickiego KEP: Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach (z 19 września 2019 r.), są więc zgodne z nową podstawą programową.PodręcznikTreścią podręcznika jest historia zbawienia jako nasza osobista historia, która zaczyna się od stworzenia świata, poprzez ludzki grzech i zbawienie dokonane w dziele Jezusa Chrystusa. Historia, która dzieje się wciąż dla nas i w nas. Stary Testament i historia Kościoła wprowadzone zostały chronologicznie. Historia Kościoła opowiedziana jest poprzez życie i działanie konkretnych ludzi każdej epoki, szczególnie postaci świętych.W podręczniku zawarto interesujące materiały tekstowe i ilustracyjne, a do nich zadania oraz w każdej katechezie modlitwę i podsumowanie istotnych treści katechezy w Ważnej wiadomości. Zadania prowokują do myślenia i prowadzą ucznia do poznania tajemnic wiary w świetle nauczania Kościoła.Zasadniczym celem korzystania z podręcznika jest pomoc we wprowadzeniu ucznia do osobistego spotkania z Bogiem i budzenie zachwytu życiem Ewangelią w Kościele.
Pomoce katechetyczne do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej Wydawnictwa WAM pt. Bóg nasz Ojciec powstały na podstawie nowego Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach, dokumentu przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP (z 19 września 2018 r.). Pomoce są więc zgodne z Podstawą Programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce (KEP, 8 czerwca 2018 r.).Pakiet pomocy katechetycznych składa się z podręcznika ucznia, ćwiczeń, poradnika metodycznego oraz pomocy multimedialnych dostępnych w Internecie.PodręcznikPiękny materiał ilustracyjny ukazuje sceny biblijne, a także z życia codziennego dziecka i rodziny oraz wprowadza w liturgię Kościoła. Jest więc znakomitym materiałem do katechezy biblijnej, ukazuje jej związek z przeżyciami i doświadczeniami dziecka oraz przygotowuje do udziału w liturgii Kościoła.Teksty w podręczniku to krótkie cytaty z Biblii i wyjaśnienia tematu. Druk jest dostosowany do potrzeb uczniów, jednak teksty zasadniczo przeznaczone są do czytania przez katechetę. Każdy temat zawiera także modlitwę oraz wyróżniony odpowiednią czcionką tekst najważniejszych treści. Na te najistotniejsze wiadomości wskazują PRZEWODNICY. Są to postaci świętych w klasie pierwszej to św. Hiacynta i św. Franciszek, dzieci fatimskie.
Pomoce katechetyczne do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej Wydawnictwa WAM pt. Bóg nasz Ojciec powstały na podstawie nowego Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach, dokumentu przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP (z 19 września 2018 r.). Pomoce są więc zgodne z Podstawą Programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce (KEP, 8 czerwca 2018 r.).Pakiet pomocy katechetycznych składa się z podręcznika ucznia, ćwiczeń, poradnika metodycznego oraz pomocy multimedialnych dostępnych w Internecie.***Ćwiczenia zostały przygotowane jako pomoc dla ucznia w rozumieniu treści katechezy, w twórczym podejściu do tematu i w utrwaleniu wiadomości.Zadania oparte na szacie graficznej to rysunki do twórczego uzupełnienia kolorowymi elementami wycinanymi, a także naklejkami oraz własnymi rysunkami dziecka. W odpowiednim dla dziecka momencie nauki wprowadzone zostały także zadania związane z czytaniem albo pisaniem pojedynczych słów. Ćwiczenia pomogą angażować dziecko w przeżywanie tajemnic wiary, kształtować postawy i interioryzować wartości. Zamieszczone w niektórych jednostkach szlaczki wprowadzą dziecko w świat symboli chrześcijańskich.
Czy duchowość może szkodzić?Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?Czym różni się zwykły smutek od depresji?Ksiądz Krzysztof Grzywocza był niewątpliwie jednym z najbardziej cenionych autorytetów duchowych w Polsce. Olbrzymią wiedzę z dziedziny psychologii, psychiatrii i teologii duchowości łączył z praktyką kierownika duchowego, formatora i egzorcysty. Pokazywał, że jeśli chcemy wierzyć dojrzale, nie możemy bać się konfrontacji z wiedzą o człowieku, a poznanie Boga idzie w parze z poznaniem człowieka.Ta książka jest zapisem cyklu jego wykładów na Uniwersytecie Opolskim, ostatnich, jakie obok Mistyki chrześcijańskiej wygłosił w swym życiu. W niezwykle przystępny i pełen pasji sposób pomagał w nich spojrzeć na człowieka jako złożoną mieszaninę światła i cienia (Franciszek) i lepiej go zrozumieć.Fascynująca podróż po meandrach ludzkiej psychiki i duchowości, gdzie obok miejsc pięknych i kojących nie brakuje również mrocznych i bolesnych zakamarków.
Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutajZamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy Tygodnika Powszechnego przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie pochodzą sprzed zaledwie kilku miesięcy. To, co ujmuje w nich szczególnie, to konsekwencja w realizowaniu wizji Kościoła.Kościoła otwartego na wszystkich, wrażliwego i wypełnionego obecnością Boga. Kościoła św. Franciszka i św. Brata Alberta. Kościoła dialogu i świadectwa wiary. Kościoła, w którym Bóg objawia się prostaczkom, dokonuje skandalu miłosierdzia i daje szansę każdemu.Kościół Chrystusa to coś więcej niż instytucja.Wciąż jestem przekonany, że w Kościele jest miejsce dla wszystkich. Ale bycie razem jest możliwe tylko wtedy, kiedy wiarę przeżywa się rzeczywiście jako wiarę. To znaczy w kategoriach personalistycznych. Wszystkie inne kategorie otwierają wiarę na łatwą ideologizację. Wtedy zaczynamy dzielić, potrzebujemy wrogów, sztandaru itd. Mnie obchodzi przede wszystkim pytanie, jak poprowadzić człowieka do osobistego spotkania z Jezusem osoby z Osobą.
Nadać naszemu „tu i teraz” sens i nadzieję potrafią tylko niektórzy.
I właśnie im trzeba dziś dać wyraźny i mocny głos.
Józefa Hennelowa, Pani Ziuta. Każdy stały czytelnik „Tygodnika Powszechnego” wie, o kim mowa. Opatrzność daje łaskę długiego życia tym, którzy mogą świadczyć o ludziach i sprawach pozornie należących do przeszłości, ale ważnych dla nas „tu i teraz”. Oni są dla nas, współczesnych, bezcennymi świadkami epoki, gdy niełatwo było zachowywać przyzwoitość, kroczyć drogą rozsądku, ale i prawdy, rozróżniać czas kompromisu od czasu świadectwa.
Dla całego środowiska inspirowanego duchem i spuścizną „Tygodnika Powszechnego” jest Pani Ziuta stałym i niezmiennym drogowskazem. Któż inny bowiem ogarnia dziś całe niemal dzieje czasopisma, które potrafiło zachować rolę jedynego, opozycyjnego ośrodka „między Łabą a Władywostokiem”?
(ze wstępu Pawła Stachowiaka)
Pani Józefa Hennelowa od lat zachwyca celnymi spostrzeżeniami i ostrym piórem, w ostatnim czasie głównie za sprawą felietonów na stronach Klubów „Tygodnika Powszechnego”. Ta książka jest tego najlepszym dowodem.
Nie przypuszczałem, że można napisać książkę o Maryi, która zaciekawi i połączy katolików i protestantów – uczonych, duchownych i świeckich. To, co Pitre ma do powiedzenia o Biblii i typologii maryjnej, jest jasne i przekonujące. Zachwycająca lektura, najlepsze studium biblijne o Maryi, jakie czytałem. Prawdziwe arcydzieło.
Scott Hahn, autor Uczty Baranka i Czwartego kielicha
Czy nauczanie Kościoła katolickiego na temat Maryi jest zgodne z tym, co mówi Biblia, czy może to tylko część tradycji? Czy Maryja powinna być nazywana Matką Bożą, czy wyłącznie Matką Jezusa? Czy naprawdę przez całe życie pozostała dziewicą, czy też „bracia Jezusa” wymienieni w Ewangelii to także Jej dzieci? Czy modląc się do Maryi, katolicy wielbią Ją na równi z Bogiem?
Na te pytania – i na wiele innych – odpowiada autor bestsellera Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii. Wychodząc od Starego Testamentu i starożytnego judaizmu, pokazuje biblijne podstawy wiary w to, że Maryja jest nową Ewą, Matką Bożą, Królową Nieba i Ziemi oraz nową Arką Przymierza.
Brant Pitre – profesor Pisma Świętego w Notre Dame Seminary w Nowym Orleanie, autor książek poświęconych Biblii i wierze, ceniony mówca. Poprzez swoje wykłady popularyzuje wiedzę na temat biblijnych korzeni chrześcijaństwa.
Czy wszystkie religie są tak samo dobre?
Czy katolik może bezpiecznie ćwiczyć jogę i uprawiać medytację?
Czy charyzmatycy przekazują fałszywy obraz Boga?
Czy zainteresowanie egzorcyzmami jest niebezpieczne?
Jakie są prawdziwe i fałszywe zagrożenia dla wiary?
Ojciec Radosław Broniek OP bierze pod „inkwizytorską lupę” współczesne zjawiska duchowe i bacznie się im przygląda. Efekty jego śledztwa wielu mogą zaskoczyć. Okazuje się bowiem, że zagrożenia dla naszej wiary często pochodzą z miejsc, z których w ogóle się tego nie spodziewamy. Wszystkie za to prowadzą do niechcianych mutacji, zniekształcenia obrazu Boga i zafałszowania relacji, którą z Nim mamy.
Jak się nie pogubić w świecie, który wodzi na pokuszenie tysiącami ścieżek duchowego rozwoju, jak znaleźć prawdziwą drogę, która prowadzi do celu? Ten przewodnik na pewno ci w tym pomoże.
W naszym organizmie zachodzą mutacje. Wywierają one różne skutki – od zupełnie niezauważalnych do tych powodujących śmierć. Coś analogicznego ma miejsce w świecie wiary. Są dobre zmiany, ożywcze dla wiary, ale są i takie, które są dla niej śmiertelnym zagrożeniem. Chciałbym te różne mutacje wiary – zwłaszcza negatywne – trochę „podglądnąć”.
O. dr Radosław Broniek, dominikanin, teolog fundamentalny, pracuje w Dominikańskim Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach.
Kluczem do uporządkowania jest poczucie wewnętrznej wolnościChaos, pośpiech i zabieganie to rzeczy, które współcześnie najbardziej nam doskwierają. Przeżywany stres sprawia, że nasze życie traci smak. Mamy poczucie, że doświadczamy świata w sposób powierzchowny. Chcielibyśmy, aby codzienność była lepiej uporządkowana, a my sami bardziej konsekwentni w działaniu. Odpowiedzi na te potrzeby szukamy w dziesiątkach poradników.Carlo Maria Martini, jeden z największych autorytetów duchowych ostatniego półwiecza, proponuje zmianę takiego myślenia. Zachęca do podjęcia działań, które będą skuteczniejsze od tych opisanych w popularnych publikacjach. Opierając się na metodzie Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli, daje proste wskazówki. Zamiast dążyć do żelaznej dyscypliny i samozbawienia, lepiej pozwolić pociągnąć się Bogu. Umożliwi to osiągnięcie wewnętrznej wolności od barier, które sami na siebie nakładamy.Carlo Maria Martini SJ (19272012) teolog, biblista, arcybiskup Mediolanu w latach 19792002, kardynał. Jego książki, wielokrotnie publikowane i wznawiane, od lat cieszą się uznaniem na całym świecie.Jedna z najważniejszych książek kard. Carla Marii Martiniego po raz pierwszy wydana w Polsce
Szczęśliwi, ponieważ spotkali Boga Żyli w różnym czasie. Mierzyli się z rozmaitymi trudnościami i byli wystawiani na liczne próby. Biedni i bogaci, sławni i niemal anonimowi. Wszyscy oni – błogosławieni, czyli szczęśliwi. Warto ich lepiej poznać, aby towarzyszyli nam na drodze wiary.
Autor przybliża ponad 70 inspirujących historii o ludziach, którzy – każdy na swój sposób – odpowiedzieli na powołanie. Wszystkie te życiorysy splatają się w jednym, najważniejszym punkcie. Jest nim miłość do Chrystusa i Jego Kościoła.
ks. Marek Wójtowicz (ur. 1958 roku w Nowym Sączu) – jezuita, doktor teologii, rekolekcjonista, duszpasterz akademicki. Studiował filozofię w Krakowie (1980–1982), teologię w Warszawie (1982–1985) i na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1986–1991). Autor książek Święci z charakterem, Uczyć się wiary z Maryją, Spragnieni Nieba, Modlitwy polskich świętych, a także licznych artykułów publikowanych . na stronach internetowych Apostolstwa Modlitwy () i .
- Puk puk.
- Kto tam?
- To my, więcej niż połowa Kościoła!
Taki improwizowany dialog krzyczały kobiety w stronę hierarchów udających się na synod w 2018 roku.
Ruch równouprawnienia w Kościele to nie tylko ostatnich pięćdziesiąt lat, to cała historia chrześcijaństwa, w której kobiety odgrywały ważną, acz często niezauważaną czy marginalizowaną rolę. Nigdy jednak, dla wielu kobiet, doświadczenie powszechności Kościoła i siły wzajemnego wsparcia nie było tak mocne i realne jak dziś.
Zuzanna Radzik, teolożka, kreśli przed czytelnikiem obraz niezwykle dynamicznego i różnorodnego środowiska kobiet, dla których Kościół to dom, w którym chciałyby mieć głos. I będą o ten głos walczyć. To młode teolożki, siostry zakonne pracujące z wykluczonymi, żony i matki zaangażowane w we wspólnoty religijne. Odważne, silne, inspirujące.
Obecne, drugie poszerzone wydanie książki zawiera nowe rozmowy z katolickimi feministkami z całego świata i analizę zmian w równouprawnieniu, jakie pojawiły się w Kościele w ciągu ostatnich pięciu lat.
W każdym głębokim doświadczeniu radości i piękna, strachu i winy, tęsknoty i nadziei, pokoju i spokoju człowiek ostatecznie natrafi na Boga jako na ostateczną przyczynę tych doświadczeń. Karl Rahner
Wielu współczesnych chrześcijan usilnie poszukuje osobistego doświadczenia podczas modlitwy. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Spotkanie z Bogiem można przeżyć na wiele sposobów, a im intensywniejsza jest nasza relacja z Nim, tym prawdziwsza nam się ona wydaje.
Autor, czerpiąc z obserwacji dokonanych podczas swojej wieloletniej praktyki duszpasterskiej, trafnie zauważa, że Boga nie można doświadczyć w pośpiechu. Dlatego zachęca do zatrzymania się i zajrzenia w głąb siebie, co umożliwi nam jeszcze bliższe spotkanie z Bogiem.
Wsłuchując się w głębię własnego serca i odkrywając tam tęsknotę, doświadczam głęboko w moim sercu Boga, który mieszka we mnie i który cały czas daje znać o sobie w mojej duszy przez potęgującą się tęsknotę.
Anselm Grün OSB (ur. 1945) – doktor teologii, duszpasterz, doradca i opiekun duchowy. Autor licznych książek poświęconych życiu duchowemu. Jego prace zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków.
Pierwsze wydanie ukazało się pod tytułem Doświadczyć Boga całym sobą.
Jeden procent oddany Bogu zmieni twoje życie Książka, którą trzymasz w ręku, jest wynikiem duchowego eksperymentu. Mówię o prostej, skutecznej modlitwie – takiej, która nie musi zajmować dużo czasu, a w ostatecznym rozrachunku pomoże ci odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania, wprowadzając cię na ścieżkę wiodącą do głębszego, wyraźniejszego i bardziej osobistego doświadczenia Boga.
Gary Jansen, korzystając z Ćwiczeń duchowych św. Ignacego z Loyoli, inspiruje do zamiany teoretycznej wiedzy o Bogu w osobiste spotkanie. Opowiada błyskotliwe, prowokujące do myślenia historie oraz humorystyczne anegdoty obrazujące siłę prostej modlitwy. Proponuje różne rodzaje modlitwy i daje wskazówki, jak w naszym zabieganym i niespokojnym świecie skutecznie pogłębić swój związek z Bogiem, który nas kocha.
Nawet jeżeli przeznaczysz na modlitwę tylko piętnaście minut dziennie, szybko odkryjesz, że całe twoje życie stało się modlitwą.
Gary Jansen, z jego ujmującą skłonnością do nagłych zmian tematu, umie przekazywać ważne treści nie tylko gładko, ale i z humorem. Bez odrobiny świątobliwego namaszczenia zabiera swoich czytelników w głębiny, do których sam dotarł. Na koniec lektury zyskujemy przekonanie, że nawet tak drobne sprawy jak codzienne rozproszenia możemy przeżywać jako dar od Boga.
Mike Aquilina
Gary Jansen – popularny mówca i komentator występujący w wielu amerykańskich stacjach telewizyjnych oraz radiowych. Redaktor książek z dziedziny religii i duchowości w Penguin Random House. Pisał do „Huffigton Post”, „Religion Dispatches” i „USA Today”. Jest także autorem książek Rosary: A Journey to the Belovedi bestsellerowych wspomnień Holy Ghosts.
Kobiecość – siła, która zmienia świat Kobieta w wielkim mieście to cykl bardzo osobistych i wzruszających wywiadów z kobietami, które miały odwagę zawalczyć o swoje marzenia. To opowieść o sile miłości, trudnych relacjach, pasji zawodowej, codziennych problemach, pięknie kobiecości i macierzyństwa oraz o wierze, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile. W każdej z tych historii odnajdziesz cząstkę siebie…
Katarzyna Olubińska, dziennikarka, autorka bestsellerowej książki Bóg w wielkim mieście, zaprosiła do rozmów niezwykłe kobiety. Swój kobiecy świat pokazały:
Agnieszka Amaro Anna Dec Magdalena Grabowska (Bovska) Joanna Jędrzejczyk Anna Karwan Paulina Krupińska Magdalena Lamparska Marta Żmuda Trzebiatowska To książka o Tobie i dla Ciebie.
Kobiecość to siła, charyzma i odwaga, by głośno mówić, kim jesteśmy, kim chcemy być.
Marta Żmuda Trzebiatowska
Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej to jeden z najważniejszych dni w życiu dziecka. Nasz modlitewnik pomoże dzieciom przygotować się do tego wielkiego wydarzenia, a przez kolejne lata być blisko Pana Jezusa.
Książeczka zawiera Mały Katechizm, tradycyjne i okolicznościowe modlitwy, zbiór litanii, w tym Litanię do św. Jana Pawła II. Dzięki modlitewnikowi dzieci poznają części Mszy Świętej, uczą się modlitwy różańcowej, a także przygotowują się do spowiedzi świętej.
Teksty modlitw w niniejszym wydaniu zostały ujednolicone na podstawie wykazu przygotowanego przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w ramach 386. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski obradującego w dniach 27–29 sierpnia 2020 roku.
Modlitewnik Przyjdź, Panie Jezu dostępny jest w wersjach kolorystycznych: białej, bordowej, granatowej i czarnej.
Świat dzisiejszy hołduje rozwojowi osobistemu. Aby go osiągnąć wyruszamy na szkolenia, rekolekcje, warsztaty, pracujemy z psychologiem i psychoterapeutą; co ambitniejsi pracują także nad sobą. Czy jednak w tej pogoni za rozwojem nie kryje się pokusa, subtelny bożek skupienia się na samym sobie i zapomnienie o Bogu i bliźnich? Pytanie o cel i sens życia, motywację podejmowanych działań i pokorna zgoda na naszą niedoskonałość – oto tematy, z którymi będziemy chcieli się zmierzyć inspirowani nauką Ojców Pustyni.
Klasyczny tekst Ćwiczeń św. Ignacego, zatwierdzonyprzezwszystkichpapieży od XVI wieku po dziś jako najlepszy sposóbodprawianiarekolekcji.Książeczka służąca zarówno dającym rekolekcje jaki wszystkim,którzy już jeodbyli i pragną podtrzymać w sobie ichowoce.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?