Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary
Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w każdej sytuacji możemy zwrócić się do Niej po radę.
Rozważania umieszczone w książce pomagają nawiązać bliższą relację z Maryją i lepiej Ją poznać. Dzięki Jej wskazówkom zawsze będziemy podążać właściwą ścieżką, która doprowadzi nas do wewnętrznej odnowy.
Ona wprowadza nas na drogi świętości. Jej życie i pełne pokory mówienie Bogu „tak” uczy nas, by każdego dnia być gotowym na przyjęcie Trójcy Świętej do naszego życia.
Marek Wójtowicz SJ – doktor teologii, rekolekcjonista, duszpasterz akademicki. Autor wielu książek, . Serce Jezusa, Spragnieni Nieba oraz Odnajdywanie Boga ze św. Ignacym Loyolą, a także licznych artykułów publikowanych . na stronach internetowych Apostolstwa Modlitwy () i w czasopismach katolickich, . w „Posłańcu Serca Jezusowego”.
Nie można wprost zliczyć tych wszystkich łask, które z kultu Najświętszego Serca Jezusa spłynęły na ludzi.
Pius XII, encyklika Haurietis aquas
Kult Serca Jezusowego jest nieustannie żywy. Zwracający się ku niemu wierni doświadczają autentycznej bliskości Boga, który do końca umiłował ludzi. Odkrywają moc pomagającą zerwać z grzechem oraz spojrzeć na siebie i innych oczami Boga – bez potępiania, z miłością.
Ojciec Marek Wójtowicz przygląda się poszczególnym wezwaniom Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwołuje się do Pisma Świętego oraz nauczania ważnych postaci Kościoła, takich jak Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński, Siostra Faustyna czy Małgorzata Maria Alacoque, i pomaga zgłębić tę piękną, ważną dla narodu polskiego modlitwę.
Marek Wójtowicz SJ (ur. 1958 roku w Nowym Sączu) – doktor teologii, rekolekcjonista, duszpasterz akademicki. Autor wielu książek, . Uczyć się wiary z Maryją, Spragnieni Nieba oraz Odnajdywanie Boga ze św. Ignacym Loyolą, a także licznych artykułów publikowanych . na stronach internetowych Apostolstwa Modlitwy () i w „Posłańcu Serca Jezusowego”.
Szczęśliwi, ponieważ spotkali Boga Żyli w różnym czasie. Mierzyli się z rozmaitymi trudnościami i byli wystawiani na liczne próby. Biedni i bogaci, sławni i niemal anonimowi. Wszyscy oni – błogosławieni, czyli szczęśliwi. Warto ich lepiej poznać, aby towarzyszyli nam na drodze wiary.
Autor przybliża ponad 70 inspirujących historii o ludziach, którzy – każdy na swój sposób – odpowiedzieli na powołanie. Wszystkie te życiorysy splatają się w jednym, najważniejszym punkcie. Jest nim miłość do Chrystusa i Jego Kościoła.
ks. Marek Wójtowicz (ur. 1958 roku w Nowym Sączu) – jezuita, doktor teologii, rekolekcjonista, duszpasterz akademicki. Studiował filozofię w Krakowie (1980–1982), teologię w Warszawie (1982–1985) i na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1986–1991). Autor książek Święci z charakterem, Uczyć się wiary z Maryją, Spragnieni Nieba, Modlitwy polskich świętych, a także licznych artykułów publikowanych . na stronach internetowych Apostolstwa Modlitwy () i .
To oni wychowali Św. Teresę od Dzieciątka Jezus18 października 2015 roku Franciszek ogłosił ich świętym małżeństwem. Przyjęli na świat dziewięcioro dzieci. Wśród nich była św. Teresa od Dzieciątka Jezus - doktor Kościoła.Ta książka to fascynująca opowieść o życiu świętych Ludwika i Zelii Martin. Ich przykład, szczególnie wyrazisty w dobie kryzysu rodziny, pokazuje, jak wielkim powołaniem jest małżeństwo chrześcijańskie. Nie tylko ze względu na przekazanie wiary dzieciom, ale przede wszystkim na wspólną, małżeńską drogę do świętości.Święci małżonkowie Ludwik Martin i Maria Zelia z domu Gurin świadczyli posługę chrześcijańską w rodzinie chrześcijańskiej, budując dzień po dniu środowisko pełne wiary i miłości. W tym klimacie zrodziły się powołania ich córek, w tym św. Teresy od Dzieciątka Jezus.Papież Franciszek z homilii kanonizacyjnej, Rzym
Jan Paweł II, Faustyna Kowalska, Albert Chmielowski i inni święci rodacy… znamy ich dobrze i jesteśmy pewni, że czuwają nad naszym życiem i naszym krajem. Warto zainspirować się ich refleksjami, wyciszyć się i razem z nimi zanurzyć się w modlitwie. Te wspólne chwile podniosą nasze dusze ku Bogu i przypomną, jak wielką wartością jest umiłowanie Ojczyzny.
Niniejsza książka, oprócz pięknych modlitw, zawiera biografie i wizerunki kilkunastu świętych i błogosławionych Polaków. Pomogą one zaprzyjaźnić się z tymi, którzy poprzedzili nas w ziemskim pielgrzymowaniu do Pana.
Ks. Marek Wójtowicz (ur. 1958 roku) – jezuita, doktor teologii, rekolekcjonista, duszpasterz akademicki. Studiował filozofię w Krakowie (1980–1982), teologię w Warszawie (1982–1985) i na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1986–1991). Autor książek Święci z charakterem, Uczyć się wiary z Maryją, Spragnieni Nieba, a także licznych artykułów publikowanych m.in. w miesięczniku „Posłaniec Serca Jezusowego”.
Święci są duchowym bogactwem Kościoła; oni go odnawiają i sprawiają, że jest wciąż młody, nigdy się nie starzeje. To oni przynaglają nas do głębszej wiary w Boga i do coraz piękniejszego życia zgodnego z Jego wolą. Dlatego warto się z nimi zaprzyjaźnić, by nauczyli nas, jak hojnym sercem odpowiadać na głos, jaki Bóg nieustannie do nas kieruje. Święci są niezawodni i wierni w przyjaźni. Potrafią też zawstydzić, gdy oddalamy się od Bożych dróg. Dają nam również przykład męstwa i odwagi, wytrwałej wiary, a nade wszystko ukochania Boga gorącym sercem, całym umysłem i ze wszystkich sił. Oni są wiarygodni, bo swoim życiem komentują słowa zawarte na kartach Ewangelii.
Cierpliwi
Energiczni
Łagodni
Nieustraszeni
Pogodni
Prości
Roztropni
Ufni
Wytrwali
Żarliwi
Znani i mniej znani
Nie nadzwyczajne zdolności czy silna wola, lecz przyjęcie Bożej łaski doprowadziło ich do chwały ołtarzy. Proponują teraz, by pójść w ich ślady i odpowiedzieć na zaproszenie Boga: świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.
Ks. Marek Wójtowicz (ur. 1958 roku w Nowym Sączu) – jezuita, doktor teologii, rekolekcjonista, duszpasterz akademicki, wykładowca. Studiował filozofię w Krakowie (1980–1982), teologię w Warszawie (1982–1985) i na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1986–1991). Autor książek (Uczyć się wiary z Maryją, Spragnieni Nieba, Miłosierdzie ostatnim słowem Boga), a także licznych artykułów publikowanych m.in. w miesięczniku „Posłaniec Serca Jezusowego".
Co wydarzyło się w Fatimie od 13 maja do 13 października 1917 roku?
Po stu latach odkrywamy, jak bardzo przesłanie Matki Bożej Różańcowej jest nadal aktualne i służy pogłębieniu naszej wiary. Naszymi przewodnikami w rozumieniu i zgłębianiu tajemnic fatimskich są św. Franciszek i św. Hiacynta Marto, św. Jan Paweł II oraz Służebnica Boża siostra Łucja dos Santos. Przesłanie pięknej Pani z Fatimy streszcza jedno zdanie Pana Jezusa: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!" (Mk 1, 15).
"Boże, Ty Boże mój, Ciebie szukam; Ciebie pragnie moja dusza, za Tobą tęskni moje ciało, jak ziemia zeschła, spragniona, bez wody". "Stworzyłeś nas (...) jako skierowanych ku Tobie. I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie". "Człowiek jest pragnieniem Boga". A Ty? Jesteś spragniony Boga i Jego świętości? Bóg Cię wzywa. "Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!".
Być może te refleksje Ci pomogą. Możesz naprawić swoje życie z Bogiem. Bez Niego tracimy sens ziemskiej egzystencji. Owocem spotkania z Bogiem jest duchowa harmonia oraz wewnętrzna radość. Wielu ludziom pomogli święci, gdyż to oni uczą nas kochać Boga i w Nim pokładać nadzieję. Zapragnijmy i my zachwycić się pięknem Chrystusa, podobnie jak uczynili to przed nami św. Paweł, św. Augustyn, św. Faustyna czy św. Jan Paweł II.
W jaki sposób w naszym zabieganym życiu odkrywać piękno Boga? Zbawia nas jedynie ukrzyżowany Pan Jezus, którego piękno oglądali uczniowie na górze Tabor. Teksty biblijne ukazują, że nawet w strapieniu możemy doświadczać Bożego piękna i radości wiary, tak różnych od stereotypów świata. Takie piękno i taką radość odkrywali święci; są one obecne w nauczaniu Kościoła i w literaturze teologicznej. W przesłaniu do artystów Sobór Watykański II naucza, że ""Świat, w którym żyjemy, potrzebuje piękna, aby nie pogrążyć się w rozpaczy"". Świat potrzebuje więc świadków pięknego i radosnego Chrystusa zmartwychwstałego. Pragnęlibyśmy, aby te konferencje i homilie były w tym pomocne. Nagrania dokonano w Domu Rekolekcyjnym Księży Jezuitów w Częstochowie.
W książce Uczyć się wiary z Maryją skupiłem się na tajemnicy Maryi ukazanej w Ewangeliach i Tradycji Kościoła. Starałem się przybliżyć postać Maryi tak, by Jej przygoda z Bogiem przemówiła także do serc współczesnego Czytelnika. Obyśmy umieli naśladować heroiczną wiarę Maryi, gdy podobnie jak Ona, Matka Bolesna pod krzyżem, będziemy doświadczać trudnych chwil w naszym życiu. Dołączone na końcu rozważań modlitwy do Matki Bożej, napisane przez świętych Jej czcicieli, są zaproszeniem, by podjąć serdeczną rozmowę z Tą, która jest naszą Pośredniczką i Pocieszycielką. W książce przybliżyłem też maryjny rys wybranych świętych, którzy oznaczali się wielkim przywiązaniem do Niepokalanej. Umieszczając fragmenty uroczystego hymnu Akatyst, który przez wieki kształtował duchowość i pobożność maryjną bizantyjskiego Wschodu, chciałem podkreślić rolę Maryi również w dialogu ekumenicznym. W ostatnim rozdziale Czytelnik znajdzie, takie teksty jak: Śluby króla Jana Kazimierza, Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego przygotowane przez Sługę Bożego Stefana Wyszyńskiego, Akt Zawierzenia Maryi Jana Pawła II, a także teksty maryjne Benedykta XVI oraz papieża Franciszka.
Jak świadczyć o wierze dzisiaj i jak doświadczać radości wiary? Niniejsze rozważania są odpowiedzią na zaproszenie Benedykta XVI, by w Roku Wiary, podczas modlitwy i w atmosferze skupienia, zgłębiać tajemnicę Boga. Jeśli On jest na pierwszym miejscu, wówczas nasze życie staje się uporządkowane. Doświadczenie wiary nieodłącznie wiąże się z walką duchową. Aby wytrwać w trudnościach życia, potrzebujemy tarczy wiary, bezgranicznego zaufania Bogu i pewności, że On nas przygarnia. Potrzebna jest także nasza gotowość do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie tak często pozbawionym nadziei.Inspiracją niniejszych rozważań jest dla Autora bogata spuścizna świętych i teologów Kościoła, a także nauczanie na temat wiary przekazane przez bł. Jana Pawła II oraz Benedykta XVI.
?Stworzyłeś nas bowiem jako skierowanych ku Tobie. I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie" - napisał w swoich Wyznaniach św. Augustyn. Serce człowieka doświadcza lęku dopóty, dopóki nie otworzy się na przebaczającą i miłosierną miłość Boga. Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny znamienne słowa: ?Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego". Nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego wciąż dotyka tak wiele ludzkich serc na całym świecie i staje się znakiem naszych czasów. Prawda o Bogu Miłosiernym przywraca ludziom pokój i daje nową nadzieję. To właśnie w Bożym miłosierdziu cała ludzkość może znaleźć ocalenie.
W książce ?Miłosierdzie ostatnim słowem Boga" pragnąłem ukazać działanie Boga pełnego dobroci i zmiłowania w życiu człowieka doświadczającego różnych przeciwności i prób. To w sytuacjach granicznych przychodzi do człowieka Jezus i mówi: ?Nie lękaj się, Ja jestem z tobą". Jeżeli sami doświadczymy pocieszenia od Zbawiciela, będziemy umieli pocieszać innych. Miejmy wszyscy ?wyobraźnię miłosierdzia"?
ks. Marek Wójtowicz SJ
Świetna książka, zarówno co do treści, szaty graficznej i aktualności. Każdy z nas może znaleźć świętego, który byłby przewodnikiem i przyjacielem na życiowym pielgrzymim szlaku. Przewodnicy pewni, bo z pieczęcią wiarygodności, jaką dał im Kościół. abp Józef KowalczykPrymas PolskiCierpliwiEnergiczniŁagodniNieustraszeniPogodniProściRoztropniUfniWytrwaliŻarliwiZnani i mniej znaniNie nadzwyczajne zdolności czy silna wola, lecz przyjęcie Bożej łaski doprowadziło ich do chwały ołtarzy. Proponują teraz, by pójść w ich ślady i odpowiedzieć na zaproszenie Boga: świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.
Czy świętość może być dzisiaj atrakcyjna?Czy błogosławieni żyjący w odległych epokach mogą powiedzieć nam coś ważnego o Bogu, o świecie i nas samych?Czy świętość jest w ogóle możliwa w otaczającej nas kulturze, w której ludzie skupieni są głównie na tym, co doczesne?Sesja odkrywa, że święci i męczennicy są nam prawdziwie współcześni. Podobnie jak my doświadczali ludzkich słabości, wątpliwości, smutku i radości. Z bogactwa ich duchowego doświadczenia możemy zaczerpnąć mądrości i odwagi do przemiany naszego życia. Ich przykład ośmiela nas do przyjaźni z Panem Jezusem i prowokuje do wejścia na drogę osobistej świętości będącej zawsze darem Boga. Naszymi przewodnikami na drogach ku świętości są m. in. św. Paweł, św. Augustyn, św. Franciszek z Asyżu, św. Ignacy Loyola, św. Teresa z Avila, św. Faustyna, bł. Matka Teresa z Kalkuty i bł. Jan Paweł II. Konferencje stanowią próbę odpowiedzi na pytanie: jakie kroki i działania trzeba podjąć, by konsekwentnie stawać się człowiekiem świętym zachowując własny temperament i osobowość? Pogłębienie tych refleksji można znaleźć w książkach Marka Wójtowicza SJ: Święci z charakterem (WAM 2011) oraz Modlitwa ze świętymi (WAM 2004).
Nie nadzwyczajne zdolności czy silna wola, lecz przyjęcie Bożej łaski doprowadziło ich do chwały ołtarzy. Proponują teraz, by pójść w ich ślady i odpowiedzieć na zaproszenie Boga: świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?