„Miłości i czułości” to zbiór opowiadań o:
zerwanych zaręczynach Henryka Sienkiewicza i jego romansie z Heleną Modrzejewską, Władysławie Reymoncie, który uwiódł młodziutką mężatkę, dziewiętnastoletnim Stefanie Żeromskim romansującym z mężatką i matką dwójki dzieci, porywach serca żony Jana Kasprowicza, która porzuciła męża i dzieci dla szalonego Przybyszewskiego, duchowego przywódcy Młodej Polski, uczuciu niewidomego literata do Haliny Poświatowskiej, poetki ciężko chorej na serce, bogatym życiu uczuciowym Jana Brzechwy i jego miłości do pięknej żony fryzjera, dramatycznych przeżyciach Czesława Miłosza, który cudem wyrwał się z komunistycznej Polski, mało znanym epizodzie małżeńskim Wisławy Szymborskiej i poety Adama Włodka, w epilogu mowa jest także o Oldze Tokarczuk i fragmencie jej mowy noblowskiej.
Jedno z opowiadań „Szymborska na wyrywki” zostało napisane z myślą o 25 rocznicy wręczenia pisarce Literackiej Nagrody Nobla, które odbyło się 10 grudnia 1996 roku.
Franciszek Czekierda (ur. 1952) jest absolwentem wydziału prawa na Uniwersytecie Wrocławskim i organizacji produkcji filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracował przy realizacji filmów fabularnych i seriali oraz w Poczcie Polskiej. Wydał książki: Myśli pewne i ulotne (2007), Kobieta w aforyzmach i przysłowiach (2011), Cmentarzysko zapomnianych słów (2012) i Zapomniane słowa z PRL–u i nie tylko (2019). Jest też współautorem książki zbiorowej Filmowcy (2006) pod red. Bożeny Janickiej oraz autorem publikacji w e–Dwutygodniku Literacko–Artystycznym (pisarze.pl).
– Limeryk to taka nonsensowna miniaturka literacka – tłumaczył jej Słomczyński.
– Coś takiego jak lepieje – Szymborska szukała podobieństwa.
– A co to za zwierzę? – zażartował w swoim stylu. – Tu mnie zagięłaś.
– „Lepiej wynieść się z osiedla, / niż tu przełknąć choćby knedla” albo: „Lepsza ciotka striptizerka, / niż podane tu żeberka”. I tak dalej.
– Aha, rozumiem. „Lepiej zjeść z przerębla kupę / niźli na Krupniczej zupę” – zaimprowizował.
– Pojętny uczeń – uśmiechnęła się dyskretnie. – Budowa limeryków jest dowolna?
– Nie, Wisiu, mają ścisłe reguły. Układ rymów: a–a–b–b–a. W pierwszym wersie występuje nazwa miejscowości i bohater, w drugim następuje zawiązanie anegdoty, wersy trzeci i czwarty prowadzą do apogeum, natomiast ostatnia linijka musi eksplodować zaskakującym rozstrzygnięciem, które według mnie powinno być nawet plugawe.
– Można więc sobie poświntuszyć?
– Nawet trzeba. „Pewnemu panu ze Słomnik / Sterczał ów narząd jak pomnik. / Wreszcie rzekła
żona, / Nieco przerażona: / «Wiesz co, Józiu, kup sobie odgromnik»”.
– Zaczyna mi się podobać – Szymborska włożyła rękę pod łokieć Słomczyńskiego, który niespodziewanie pocałował ją w policzek.
Fragment opowiadania
Szymborska na wyrywki, czyli debiut i donos
Co zakłóca spokój śpiących domowników? W odstępach pomiędzy uderzającymi o dno aluminiowego zlewu kroplami a kolejnymi ukłuciami wrzecion snu fragmenty wierszy, opowiadań, pomysłów na nowe fabuły i przemyśleń składają się w podksiężycową opowieść. Sięgając po „Gdy cały dom śpi…” Ewy Mikolaszek-Kiedrzynek, poczujemy się zdezorientowani, ale rozbudzeni. Zbiór ten jest bowiem kolażem rozmaitych form literackich, które – czy to pod postacią dziękczynnego poematu, czy wysnutego ze wspomnień opowiadania – wywołują ten sam niepokój o to, czy zdążymy rozpoznać to, co w życiu ważne. Pomimo późnej pory nie brak w tej książce rozmówców chętnych podzielić się doświadczeniem – Babci Dzikiej Róży czy bohaterki Dnia ważki, zapraszającej czytelników do ponownego przeżycia jednego z najpiękniejszych wspomnień. „Gdy cały dom śpi…” oferuje też bajki na dobranoc; dla dzieci, o „Piaskowym dziadku i niesfornym smoku”, oraz dla dorosłych („Gdy cały park śpi…”), których samotność przeraża bardziej niż mityczne bestie. Z kolei ci, którzy nie mają czasu na zapomnienie się w dłuższej narracji, odnajdą tu poetyckie impresje; ody do ulotnych momentów, umieszczone tuż obok refleksji nad przyspieszającym światem. Autorka jest Amazonką, dlatego w jej utworach nie brak odniesień do walki z chorobą.
Logika, którą rządzą się sny, nie wymusza konieczności porządkowania treści sennych mar i marzeń. Tym zajmie się interpretujący je słuchacz, a w naszym przypadku czytelnik, w którego ręce oddajemy ten oniryczny zbiór pism.
Haiku jest japońską formą krótkich wierszy pozwalającą wyrazić nasze emocje i chwile poruszające serca i umysły. Tak jak treść, tak i forma podlegają ściśle przestrzeganym regułom. Ta forma poezji związana jest z buddyzmem. Można ją postrzegać jako wysublimowaną formę praktyk zen. Wiersze haiku tradycyjnie zawierają siedemnaście sylab w trzech strofach; pierwsza pięcio-, druga siedmio-, trzecia znów pięciosylabowa. Za twórcę tej formy poezji uważa się japońskiego poetę Basho Matsuo.
Haiku jest japońską formą krótkich wierszy pozwalającą wyrazić nasze emocje i chwile poruszające serca i umysły. Tak jak treść, tak i forma podlegają ściśle przestrzeganym regułom. Ta forma poezji związana jest z buddyzmem. Można ją postrzegać jako wysublimowaną formę praktyk zen. Wiersze haiku tradycyjnie zawierają siedemnaście sylab w trzech strofach; pierwsza pięcio-, druga siedmio-, trzecia znów pięciosylabowa. Za twórcę tej formy poezji uważa się japońskiego poetę Basho Matsuo.
„Szklarnia małego Ronalda” to opowieść o świecie widzianym wyobraźnią. Ronald w wakacje pracuje w szklarni Pani Felicji. Kwiaty dają chłopcu dużo radości, uwielbia ich towarzystwo, dlatego z wielką przyjemnością zajmuje się roślinami, a co najważniejsze przyjaźni się z nimi. Szklarnia to jego drugi dom, do którego uwielbia wracać. Pewnego dnia chłopiec spotyka na swej drodze niewidomą dziewczynkę o imieniu Matylda i postanawia zaprowadzić ją do swojego magicznego świata i pokazać niezwykłe rośliny. To staje się początkiem ich wielkiej przyjaźni i sprawia, że oboje przeżywają coś niesamowitego, coś, co odmieni ich świat na zawsze.
Bajki przychodzą do mnie, odkąd pamiętam. Niektóre przemykają chyłkiem i znikają, nim dadzą się uchwycić w słowa. Pozostawiają za sobą tajemniczą smugę, jakąś tęsknotę, niewytłumaczalny niepokój w sercu. Inne bawią się ze mną w chowanego, pojawiając się co jakiś czas lekko zmienione.
Tak jak pewna sroka, która przez wiele tygodni nie dawała mi spokoju. Siadała na balkonie, podglądała mnie przez okno, przelatywała nad głową lub siadała tuż przede mną na chodniku. Wrzeszczała, krzyczała, skrzeczała... jednym słowem - domagała się uwagi.
Książka ta jest nową wersją poradnika. Zawiera zbiór przemyśleń i zasad dotyczących planowania domowego budżetu. Myśli te zbierałam od kilkunastu lat, prowadząc swój budżet domowy, najpierw jako pracująca studentka, licząca każdą zarobioną złotówkę, później jako pracownik etatowy, a następnie prowadząc budżety kilkudziesięciu rodzin i kilkuset osób, jako księgowa. Ta dodatkowa praca (księgowej) daje mi olbrzymią satysfakcję i pokazuje, że niemożliwe staje się możliwym. Dzięki temu zmieniły się również losy rodzin oraz osób samotnych, a przede wszystkim zmieniła się mentalność tych, którym doradzam. Oni już wiedzą, że trzeba znaleźć harmonię między dzieleniem się, a zarabianiem. Akceptują także to, co przynosi im los, bo są już przygotowani – przynajmniej finansowo – na lepsze i gorsze chwile. Tak jak większość ludzi, którym pomagam, też byłam kiedyś w dołku finansowym. Właśnie to doświadczenie sprawiło, że wiem, jak się z niego podnieść i zakopać go, by już do niego nie wpaść. Pomagam ludziom od ponad 10 lat. Ciągle doskonalę siebie i innych. Tłumaczę, jak rozłożyć budżet na czynniki pierwsze w taki sposób, by wygospodarować część na inwestycje i pomnażanie środków.
Każdy chce być zdrowy, młody i piękny. Ale czy cenilibyśmy zdrowie, gdyby nie było chorób? Czy cenilibyśmy życie, gdybyśmy byli nieśmiertelni?
Piękna młoda kobieta z powodu raka sutka straciła obie piersi. Jej seksapil mocno ucierpiał. Z tego powodu zostawił ją mąż. Ale ona się nie poddała. Poprzez grę w golfa bohaterka odzyskuje równowagę psychiczną i fizyczną. Wróciła do pracy, poznała nowego partnera i zostałą matką.
Osoby ciężko chore, śmiertelnie chore również pragną szczęścia, miłości i satysfakcji seksualnej.
Podobnie jak w golfie, każdy z nas musi "grać własną piłką". Najlepszą rzeczą w życiu jest dzielenie się dobrem i szczęściem oraz pomaganie innym ludziom.
Ważna jest tolerancja i szacunek dla wszystkich niezależnie od narodowości, orientacji seksualnej czy religijności.
Jak Otrysko jest specjalistą chirurgii naczyniowej. Jego książki propagują tolerancję i szacunek dla wszystkich ludzi oraz zalecają czytelnikom ycie zgodne z naturą.
To obszerne kompendium wiedzy o organizacji wypraw i wycieczek rowerowych jest efektem 25 lat podróżniczych doświadczeń autora. Książka jest adresowana zarówno do osób, które dopiero zamierzają zorganizować swoją rowerową podróż, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy chcą ruszyć na ambitniejsze trasy w egzotyczne rejony świata. W poradniku znajdziemy pełen zestaw praktycznych informacji potrzebnych do samodzielnego zorganizowania wielodniowego wyjazdu rowerowego. Od kilkudziesięciu propozycji tras i regionów na wyjazd przez porady, które pomogą przygotować rower oraz sprzęt biwakowy do dalekiej podróży aż po kwestię organizacji noclegów oraz jedzenia. Autor omawia każdy najdrobniejszy aspekt rowerowej podróży: od nawigacji, przez sprzęt elektroniczny, fotograficzny aż po radzenie sobie z trudnymi warunkami pogodowymi, kryzysami, konfliktami, bezpieczeństwem, komarami oraz psami. https://globrower.pl/ksiazka/ Spis treści: 1. Planowanie 2. Gdzie jechać 3. Transport z rowerem 4. Rower na wyprawę 5. Bagaż na rowerze 6. Nocleg 7. Sprzęt obozowy - nocleg 8. Sprzęt obozowy – kuchnia 9. Jedzenie i picie 10. Ubranie 11. Ubezpieczenie i dokumenty 12. Smartfon i komputer 13. Zasilanie na wyprawie 14. Łączność 15. Pozostały sprzęt 16. Nawigacja 17. Fotografowanie na wyprawie rowerowej 18. Na wyprawie 19. Lista do zabrania 20. Zakończenie Marcin jakub Korzonek – ur. 1974 Podróżnik, dziennikarz, fotograf, instruktor turystyki rowerowej. Z aparatem fotograficznym eksploruje świat na rowerze poza utartym szlakami; od najgłębszej depresji na ziemi po najwyższe himalajskie przełęcze. Unika utartych szlaków, lubi miejsca nietuzinkowe i trudno dostępne - stąd najwięcej frajdy sprawia mu przejeżdżanie rowerem pustyń, gór lub Polski w linii prostej. W czasie 25 lat samodzielnie zorganizował 19 wypraw rowerowych przez ponad 30 krajów i 9 pustyń na czterech kontynentach. Zdjęcia, reportaże z podróży oraz teksty poradnikowe publikuje w polskich czasopismach i magazynach o tematyce podróżniczej i rowerowej. Autor książki „Rowery od A do Z – poradnik rowerowy”. Wielokrotnie nominowany i nagradzany na krajowych festiwalach i spotkaniach podróżniczych za swoje podróże i prelekcje.
Debiutancki tomik, inspirowany srebrnymi i złotymi wiekami europejskiej poezji.
Poszukiwanie ludzkiego, arcyludzkiego, ponadludzkiego. Bez odpowiedzi, za to z garścią wyznań i deklaracji. Dążenie, by we własnej młodości odnaleźć drugą młodość wielkich inspiratorów. Epigonia z nadzieją odrodzenia.
Neosymbolizm, neodekantyzm.
Opowiadanie bajek jest bardzo proste… chyba, że nie jest. Niniejsza książka odpowiada na pytanie, co może się zdarzyć, jeżeli pozwolimy, żeby opowiadane przez nas bajki były bardziej dla nas niż dla dzieci. Co się stanie, jeżeli z nudów zaczniemy szukać alternatywnych zakończeń? Co będzie, jeżeli świat przedstawiony będzie zbyt bliski rzeczywistemu? Jaki będzie efekt, jeżeli w opowiadaniu bajek będziemy zbyt konsekwentni, logiczni, zbyt dorośli.
Dziesięć wskazówek i dziesięć bajek, które raczej nie są dla dzieci.
Niniejsze opowiadanie nie jest zwykłą historią przyjaciół, których mimo przysięgi i złożonych obietnic, okrutny los od siebie oddzielił, ale jest przede wszystkim przykładem walki z emocjami, przeszłością i osamotnieniem.
Okres nastoletni bywa bardzo trudnym czasem, zwłaszcza, gdy doświadcza się tragedii, a zmiany jakie zachodzą w organizmie, a szczególnie w mózgu, nie ułatwiają sprawy. Kto może pomóc młodej Miście w zrozumieniu nieszczęścia, jakie ją spotkało? Czy Michalina wyrwie się spod szponów żalu, złości, lęku i wiecznego smutku? Kto pomoże nastolatce zapomnieć, przebaczyć i oswoić własne emocje, skoro ukochanego Kacpra już nie ma obok niej…? Może Finka? Tylko czy ona naprawdę istnieje?
Niniejsza historia jest swojego rodzaju młodzieżową rozprawą egzystencjalno-emocjonalną, właściwą dla wieku autorki, w której poszukuje się odpowiedzi nad przyczyną tragedii, sensem życia i sposobem radzenia sobie z cierpieniem i życiem, na które główna bohaterka opowiadania się obraziła.
13-letnia autorka Pola Wolska to bardzo dojrzała, jak na swój wiek, nastolatka, która przyznaje, że pisanie opowiadań i wierszy pomaga jej uciec od problemów emocjonalnych, z jakimi współcześnie w dobie tzw. „hejtu”, borykają się nastolatki.
Pola jest wzorową uczennicą, stypendystką, laureatką i finalistką konkursów wojewódzkich organizowanych przez kuratorium. To również młoda aktorka i znakomita recytatorka – uczestniczka i laureatka wielu przeglądów teatralnych i recytatorskich różnego szczebla. Autorka uwielbia także jazdę konną i kocha swojego konia Montanę, dlatego, jak sama stwierdza, wątek dotyczący tej pasji również musiał się znaleźć w opowiadaniu.
Upokarzany przez otoczenie nastolatek otrzymuje anonimowy prezent w postaci tajemniczej książki. Chcąc poznać jej pochodzenie, uczestniczy w zgromadzeniu entuzjastów bezimiennego autora. Dramat odgrywający się w domu bohatera oraz zamiłowanie nowymi ideami pchają go w sidła o wiele bardziej niebezpieczne od tych, które dobrze zna. Czy zdoła się przez nie przedrzeć?
„Diamentowy Cierń” to fascynujący thriller psychologiczny ? dramatyczna opowieść o poszukiwaniu siebie w społeczeństwie, które staje się coraz bardziej niepojęte. Zmiany następują szybko i trudno jest za nimi nadążyć, zwłaszcza jeśli odstaje się od stada...
W tężejącym od gorąca powietrzu nad słonecznym Adriatykiem dopełnia się pustelnicza tęsknota. Inni żyją rzeczywistością, a samotna jaźń żyje wyobrażeniem o eterycznej Czarnowłosej, którą widzi na przedłużeniu swoich powiek i którą przenika nieistniejącym dotykiem, obłaskawiając czule jej kontur w niezaspokojonych lędźwiach. Jej nieobecność w jego zmysłach karmi wciąż podsycane niespełnienie. Nie przynosi ulgi wyobrażona, a jednocześnie tak bardzo realna podróż po wymagających bałkańskich drogach. Nie ułatwia wędrówki lęk, który w końcu udaje się pokonać w górzystej i trudno dostępnej Bośni.
Główna bohaterka, doktor Sylvia, prowadzi badania nad szczepionką, która ma powstrzymać rozszerzającą się w niesamowitym tempie epidemię. Jej mąż Viktor, naukowiec i postawiony wysoko w hierarchii wojskowy, także ma plan zapobieżenia zbliżającej się zagładzie ludzkości, ale ukrywa go w tajemnicy przed rodziną. Ich dorosła córka Zu próbuje odnaleźć się w otaczającej ją rzeczywistości. Wszystkimi targają emocje, z którymi muszą sobie radzić w obliczu nadchodzącej katastrofy. Jaki los spotka ludzkość? Czy uda się powstrzymać epidemię i wrócić do normalności?
Tak wygląda współczesny świat, pełen strachu i niepewności. A jak będzie wyglądać przyszłość...?
nie odkładaj nic na jutro, bo jutra może już nie być
Rozwód jest wynikiem. Nie staje się sam i potrzebuje wsparcia oraz zaangażowania wielu osób. Każdy szuka swojego nowego miejsca, szuka najlepszego miejsca i w tym porządkowaniu społecznym gubimy kontemplację życia. Stajemy do życiowych zadań związanych z udowadnianiem, że jesteśmy dobrzy, lepsi. Lepsze życie czeka na kogoś, kto kocha, jest potrzebny, jest gotowy do roli, którą gra. Zamiana ról związana z rozwodem wymaga przystosowania się. Bezpieczeństwo związane z przeczuciem, że nigdy nic się nie zmieni, nie jest już oczywiste. Trud i obciążenie są dla wszystkich większe.
W przygotowaniu książeczka Małżeństwo oraz Wolność i kobieta.
Florencka Galeria Uffizi to dzisiaj jedno z najważniejszych europejskich muzeów sztuki dawnej. W jej kolekcji znajdują się arcydzieła Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Tycjana i Caravaggia. Od Giotta do Caravaggia. Spacer po Galerii Uffizi wprowadza czytelnika w świat malarstwa nowożytnego, opowiadając historię dziesięciu obrazów z kolekcji galerii. Giotto i realizm późnego średniowiecza, perspektywa i iluzja, losy artystów szukających przestrzeni rozwoju własnej twórczości – te i inne tematy znajdziecie na stronach tej książki. Jest to podróż po historii malarstwa włoskiego oraz wprowadzenie do kolekcji Galerii Uffizi. Obowiązkowa lektura zarówno dla tych, którzy chcą przygotować się do wizyty, jak i dla wszystkich miłośników sztuki.
Agata Anna Chrzanowska – historyczka sztuki i italianistka, absolwentka Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim. W 2017 roku uzyskała tytuł doktora na Durham University w Wielkiej Brytanii. W swoich badaniach skupia się na sztuce renesansowej Florencji. Współpracowała z licznymi instytutami badawczymi i instytucjami kultury, takimi jak Peggy Guggenheim Collection w Wenecji czy Kunsthistorisches Institut in Florenz – Max-Planck-Institut. Obecnie wykłada historię sztuki na British Institute of Florence, kontynuuje badania nad malarstwem XV wieku oraz zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce.
Natura jest mądra. Ta prastara siła kontrolująca życie i śmierć istniała na długo przed ludźmi i istnieć będzie długo po nich. To ona wiąże ze sobą wszystko, co istnieje. Miłość, pożądanie czy zwyczajne współwystępowanie, ale czasem również gniew czy wręcz czystą nienawiść. Gdy spotkały się dwa światy, miłość i magia stały się jednym. Naga Zieleń to barwna opowieść o tym, jak splotły się losy pisarza fantastyki i tajemniczej nieznajomej. Niebiańsko pięknej, zagubionej i naiwnej. Ciekawej nowego świata i całkowicie nieświadomej tego, że postawiono ją przed piekielnie trudnym zadaniem. Jednak świat, z którego przybyła, podążał za nią krok w krok i z coraz większą determinacją żądał efektów. Dostała jedynie siedem nocy. Siedem nocy na odnalezienie celu, siedem nocy na odnalezienie sensu, siedem nocy na odnalezienie miłości, na odnalezienie siebie.
Świat ludzi czy mitycznych stworzeń… Co za różnica? Do miłości, seksu i zabijania zawsze znajdą się chętni…
John Grand jest właścicielem firmy posiadającej sieć luksusowych hoteli na różnych kontynentach. Przyjeżdża do Gdańska, gdzie zamierza postawić kolejny. W interesach jest bezwzględny. Poleca usunąć z zakupionej działki pod budowę hotelu wynajmującą lokal projektantkę mody Betty Lang, choć ta jest na skraju bankructwa. Spotyka się z dawną sympatią Alice Preis i nawiązuje z nią romans, chociaż pozostawił w Nowym Jorku swoją dziewczynę Ewę Thomson.
Adam Green z konkurencyjnej firmy hotelarskiej grozi Johnemu skandalem finansowym, chcąc zmusić jego firmę do wycofania się z inwestycji w tym mieście, lecz ten nie daje się zastraszyć. Tymczasem media amerykańskie ujawniają szereg nieprzyjemnych incydentów w hotelach Super Grand na terenie USA, które nagłośnione w znacznym stopniu obniżają prestiż firmy. Jest to starannie zaplanowana akcja Adama Greena zmierzająca do wyeliminowania konkurencyjnej firmy.
Na tym jednak się nie kończy. Adam Green zleca płatnym mordercom zabójstwo Alice Preis i obciążenie tym Johna Granda przez podrzucenie fałszywych dowodów. W jego apartamencie hotelowym znaleziono podrzuconą przez sprawców broń, z której zastrzelono Alice Preis. Od tej pory John ukrywa się przed policją bojąc się, że zostanie niesłusznie oskarżony. W końcu zostaje zatrzymany i aresztowany pod zarzutem zabójstwa.
W tej książce znajdziesz: przewodnik krok po kroku, jak walczyć z bulimią i napadowym objadaniem; konkretne, praktyczne wskazówki dla chorych oparte na wieloletnim doświadczeniu autorów; historie osób, które dzięki opisanym w książce metodom, pokonały zaburzenia odżywiania.
Książka Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania oparta jest na badaniach naukowych i już od ponad 20 lat prowadzi czytelników krok po kroku przez proces wychodzenia z zaburzeń odżywiania. Przystępny język, inspirujące historie chorych oraz sugestywne ilustracje zachęcają, dają nadzieję i otwierają nowe perspektywy przed wszystkimi czytelnikami. Lekarze psychiatrzy Ulrike Schmidt oraz Janet Treasure to uznane na świecie badaczki i autorytety w dziedzinie zaburzeń odżywiania, natomiast June Alexander, kiedyś chorująca na anoreksję i bulimię, to znana pisarka propagująca na całym świecie wiedzę na temat zaburzeń odżywiania.
Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania stanowi cenne narzędzie dla chorych, ich rodzin oraz pracowników ochrony zdrowia i opiekunów. Książka polecana jest również przez Poradnię Zaburzeń Odżywiania, która działa w ramach Centrum Terapii Dialog.
Wierzę, że ta książka da nadzieję na wyzdrowienie osobom, które cierpią na zaburzenia odżywiania. Zachęci je do podjęcia próby wejścia na drogę ku zdrowiu, gdzie każdy krok, mimo różnych przeszkód, prowadzi do uwolnienia się od ograniczeń, które niosą ze sobą bulimia i napadowe objadanie, Michał Feldman, lekarz psychiatra Poradnia Dysmorfofobii, Centrum Terapii Dialog.
W tej książce nie ma zbędnego zdania. Praca z poradnikiem może pomóc pacjentom zrozumieć siebie i czuć się lepiej we własnym ciele, dr n. med. Anna Zielińska-Wieniawska, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży, Poradnia Zaburzeń Odżywiania, Centrum Terapii Dialog
Wreszcie mogę polecać moim pacjentom książkę Pokonać bulimię… Poradnik w lekkostrawny sposób przedstawia drogę od diagnozy do wyleczenia. Jest cennym źródłem wiedzy dla osób chorujących, ich bliskich, lekarzy, terapeutów, dietetyków i wszystkich zainteresowanych tematyką odżywiania, Aneta Michalska, lekarz psychiatra, Poradnia Zaburzeń Odżywiania, Centrum Terapii Dialog.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?