Nic, tylko noc i ciemność wokoło. [] Drapieżne chmury usiadły na masztach mego okrętu, wygięły w łuk jego stengi i wraz z nim pędzą na oślep przed siebie. Ciężarem swoim ku wodzie go chylą coraz bardziej, coraz silniej już wodę chłepce burtami wprost z morza. Pod skrzydła swe podwinęły wichry szalone [] i niosą mnie huraganem na zatracenie. Przez wyorane bruzdy, parowy, doliny przerzucają mnie z jednego wału na drugi, ze spienionego wierzchołka w próżnię obłędem ziejącą pomyśleć by można, że słowa te zapisano w galerii pod wpływem któregoś z obrazów marynistycznych, przedstawiających żaglowiec walczący ze sztormem. Ich autorem jest jednak marynarz z krwi i kości Mariusz Zaruski, który w zbiorze Na morzach dalekich opisuje swe morskie przygody, kiedy to osobiście walczył z tropikalnymi monsunami i nacierającymi na siebie lodowcami, widział też wiele zamorskich ciekawostek, a bywało, że i śmierć zaglądała mu w oczy.
Czucie i Wiara to nazwa mieszczącego się na Saskiej Kępie biura detektywistycznego, prowadzonego przez Józefa i Bronisława Krosnowskich. Panowie zajmują się wyjaśnianiem zjawisk paranormalnych, których przyczynami są wydarzenia z przeszłości. Każdy rozdział to jedno takie śledztwo i jednocześnie jedna warszawska dzielnica. To także jedna, różnie pojmowana przez autorkę, epoka lub jedno wydarzenie historyczne. Są tu więc powstania narodowe, wojny ze Szwedami, rewolucja 1905 r., a także pewne postaci, np. słynna Lurierka, w której domu publicznym król Stanisław August Poniatowski obradował z ministrami, i szach perski, który w końcu XIX w. odwiedził Polskę. Tu miesza się prawda z fikcją i współczesność z historią. A duchy? One co krok zdradzają swą obecność! A przecież gdy dają znaki, to zawsze w jakimś celu. Czego więc chcą od nas warszawskie duchy?
„Czucie i Wiara” to nazwa mieszczącego się na Saskiej Kępie biura detektywistycznego, prowadzonego przez Józefa i Bronisława Krosnowskich. Panowie zajmują się wyjaśnianiem zjawisk paranormalnych, których przyczynami są wydarzenia z przeszłości. Każdy rozdział to jedno takie śledztwo i jednocześnie… jedna warszawska dzielnica. To także jedna, różnie pojmowana przez autorkę, epoka lub jedno wydarzenie historyczne. Są tu więc powstania narodowe, wojny ze Szwedami, rewolucja 1905 r., a także pewne postaci, np. słynna Lurierka, w której domu publicznym król Stanisław August Poniatowski obradował z ministrami, i szach perski, który w końcu XIX w. odwiedził Polskę. Tu miesza się prawda z fikcją i współczesność z historią. A duchy? One co krok zdradzają swą obecność! A przecież gdy dają znaki, to zawsze w jakimś celu. Czego więc chcą od nas warszawskie duchy?
Cuda Polski to oparta na wzorach francuskich seria Wydawnictwa Polskiego Rudolfa Wegnera wydawana w latach 19281939. Każdy z czternastu tomów opowiada o innym zakątku Polski, o jego historii, geografii, kulturze, przedstawia pełny obraz niezwykłych miejsc widzianych oczyma znawców tych terenów. Seria ta okazała się wielkim sukcesem edytorskim dwudziestolecia międzywojennego i choć w PRL była usuwana z bibliotek, powróciła po roku 1989 w postaci reprintów, które cieszyły się niemałą popularnością. Dzięki bogatej treści, wielu ilustracjom i kunsztownemu układowi graficznemu stanowi ona edytorską perełkę.Prezentowany tom jest reprintem książki Polesie A.F. Ossendowskiego z roku 1936. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego.
Na niniejszy tom składa się siedem wydanych pierwotnie osobno tomików poetyckich Mariana Hemara: Dzik i Świnia (Lwów 1922), Ballada o białym byku (Lwów, 1923), Lata londyńskie (Londyn 1946), Satyry patetyczne (Londyn 1947), Ściana płaczu (Londyn 1968), Ściana uśmiechu (Londyn 1968) oraz Rzeź Pragi (Londyn 1968). Zostały one przygotowane przez samego autora i opublikowane za jego życia, dlatego zbiór, który trzymają Państwo w dłoniach, zachowuje ich kolejność chronologiczną oraz oryginalny układ utworów w obrębie każdego z tomików. Są one przecież ważnym punktednego z najbardziej znanych i lubianych poetów polskich XX wieku.
Jack Howland, inżynier z Chicago, zostaje wysłany na daleką północ Kanady, gdzie ma prowadzić budowę 600-milowego odcinka kolei żelaznej. W trakcie podróży spotyka piękną, niemą kobietę, która rozpaczliwie prosi go o pomoc. Tajemnicza nieznajoma wciąga Howlanda w pułapkę, z której ten ledwo uchodzi z życiem. Kto i dlaczego chce go zabić? Co tak naprawdę dzieje się na budowie? Dlaczego obaj inżynierowie chcą natychmiast wyjechać? I rzecz jasna kim jest ta kobieta? Wrogiem czy jednak przyjacielem? Pomimo ostrzeżeń, by zawrócił z drogi, Jack podąża tytułowym niebezpiecznym szlakiem
Książka ta powstała z zapisków autora zebranych jeszcze w więzieniu. Piasecki przechowywał zapiski przez lata okupacji i po zniszczeniu znacznej części dowiózł resztę do Andli.
Kajakiem przez Syberię"" to opowieść o trzech wyprawach pompowanymi kajakami przez syberyjską tajgę. Jak tam było? Było straszno - spotkaliśmy się oko w oko z syberyjskim niedźwiedziem. Było śmiesznie - odkryliśmy mongolskiego Kiemlicza. Było wzruszająco - otulała nas gościnność i serdeczność ludzi tajgi. Było budująco - pomogliśmy w budowie nowej parafii. Było swędząco - napadały nas chmary gryzących robali. Było spartańsko i egzotycznie - nocowaliśmy w zimowlach. Było wykwintnie - jedliśmy kawior, uchę i inne regionalne przysmaki. Było pstrokato - na festynie Dnia Marynarza Floty Kamczackiej. Było mokro - jak to w kajaku nostalgicznie - odnaleźliśmy nagrobek zakochanych i polskie ścieżki na Syberii... Ale nade wszystko było PRZYGODOWO i NIEZAPOMNIANIE!
Z pogromu pociągu sanitarnego ocalało niewielu. Dla Wiktora najważniejszą pasażerką była oczywiście Halina. Uratowanie jej stało się dla porucznika Powalskiego priorytetem. Tymczasem urodzajne ziemie Ukrainy zaroiły się mnóstwem bolszewickich żołnierzy, front wciąż się cofał, a Armia Czerwona parła naprzód, ku Warszawie. Zbliżała się jedna z najważniejszych bitew w historii Europy. Jakże więc w tej wojennej zawierusze, wśród bolszewickich maruderów i dezerterów, komisarzy i agentów Czeki oraz ich ,,białych"" przeciwników odnaleźć zagubioną polską sanitariuszkę? W takich poszukiwaniach trzeba się kierować nie kompasem, ale sprytem, ludzi przekonywać nie logiką, ale siłą, a jeśli wszystko inne zawiedzie - liczyć na mocne ramiona przyjaciela i łut szczęścia. ""Droga do człowieczeństwa"" to trzecia (po ""Halinie"" i ""Kiedy krwawią kwiaty"") część przygód porucznika Wiktora Powalskiego i sanitariuszki Haliny Drozdowskiej, które rozgrywają się na tle wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Wielki bój o władzę nad bohaterami stoczą dwie potężne siły: Eros i Tanatos - Miłość i Śmierć, pytanie tylko, która okaże się silniejsza.
Adrianna, 23-letnia studentka filozofii, marzy o tym, by ukochany mężczyzna pozostał jej wierny na całe życie. Za namową kobiety poznanej na portalu o czarach przyjeżdża do Gdańska na spotkanie z tajemniczym Gabrielem, autorem książki uczącej rzucania miłosnych uroków. Mężczyzna okazuje się być jednym z najwyższych kapłanów czarnej magii, który zdradza Adriannie tajemnicę wszechświata i nieśmiertelności. Z pomocą wiedźmy Agaty dziewczyna poznaje sekrety czarnej magii oraz fascynujące fakty na temat swojej przeszłości. Aby dowiedzieć się, kim była w poprzednim wcieleniu, wyrusza w gwiezdną podróż do wymarłego kręgu. Nie wie jeszcze, że to wydarzenie odmieni jej życie i będzie miało wpływ na losy całej ludzkości. Czy odżyje w niej wielka miłość z przeszłości? Czy jako Księżycowa Branka przeciwstawi się Strażnikom Tradycji i będzie służyć Bogu Księżyca?
W kryminale ""Doktor Orłowski prowadzi śledztwo"" do tytułowego Orłowskiego, lekarza psychiatry, zgłasza się zdenerwowana Hanka. Dziewczynie wydaje się, że jest śledzona. Otrzymuje też niepokojące anonimy, które znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Tymczasem na Międzynarodowy Zjazd Psychiatrów przybywa sława psychiatrii - doktor Weinbaum, ale już pierwszego dnia po przybyciu do kraju zostaje on zamordowany. Sprawę ma wyjaśnić śledczy Downar, a pomagać mu będzie właśnie doktor Orłowski. Kto zabił Weinbauma? Licząca na milionowy spadek córka, której nie widział od tak dawna? A może jeden z byłych asystentów lekarza, pragnący ukryć sprawy z przeszłości? Czy sprawa Hanki i kolejny anonimowy list może mieć jakiś związek z tym morderstwem? Sytuacja jest poważna i tak jak powiedziano w tytule: doktor Orłowski poprowadzi śledztwo...
Wokół bohatera książki 7 kanarków Maurycego, studenta Politechniki, zaczynają sie dziać dziwne wydarzenia. Odnajduje on zwłoki swojego współlokatora. Niestety okazuje się, że to właśnie Maurycy miał motyw, by dokonać tej zbrodni. Tymczasem wszyscy wmawiają mu, że to były tylko halucynacje, a sam poszkodowany dzwoni i śle listy z zagranicy. Czy naprawdę Krzysztof został zamordowany, a jeśli tak, to kto go zabił? A może Maurycy cierpi na jakąś chorobę psychiczną, a może ma omamy? Ale jeśli Krzysztof żyje, to co ma oznaczać śmierć Carusa i Kuby - pięknych kanarków otrutych cyjankiem potasy? Maurycy nie może czuć się bezpiecznie, zwłaszcza że zagadka poszerza się o sprawę fałszywego czeku opiewającego na znaczną sumę pieniędzy...
"Na skrzydłach jachtów" to opis kilku wypraw morskich, które w latach międzywojennych odbył Zaruski na pokładach jachtów „Jaskółka”, „Witeź” i „Junak”. Jednak nie o samą przyjemność morskiej włóczęgi mu chodziło. Głównym celem słynnego kapitana była popularyzacja w Polsce tego pięknego, acz wymagającego siły mięśni i ducha, sportu, aby rozkosz zeń płynąca stała się „własnością społeczeństwa lub przynajmniej tej jego części, która rwie się do czynu”. „Pragnąłem przykładem «Witezia» – pisze Zaruski – oderwać od brzegu tych, którzy kąpią się w morzu, pływają w kajakach albo na rybackich żaglówkach zawsze tuż-tuż, o sto metrów od brzegu, i pociągnąć ich samych albo przynajmniej ich dusze na pełne morze”. Tam, unosząc się na tytułowych skrzydłach jachtów, można poznać smak wielkiej przygody!
W kryminale pt. `Martwe oczy Londynu` Clarissa otrzymuje w spadku po ojcu ogromny majątek. Nie ulega wątpliwości, że właśnie jej imię figuruje w testamencie. Jest tylko jeden mały szczegół - córka tragicznie zmarłego Gordona Stuarta, który swoją ostatnią wolę spisał w jakże niecodzienny sposób, nie żyje od wielu lat. Kim więc jest tajemnicza Clarissa? Gdzie obecnie przebywa? Jak i dlaczego zginął Stuart? Przed Larrym Holtem ze Scotland Yardu i jego piękną sekretarką Dianą Ward nie lada zadanie. Niby nikt niczego podejrzanego nie zauważył, a jednak są ludzie, którym niestraszne mgły i mroki ponurych dzielnic brytyjskiej stolicy. Zwą ich martwymi oczami Londynu... Powieść zekranizowano w 1939 r., a jedną z głównych ról zagrał słynny Bela Lugosi.
Bohaterem tej satyry jest - jak twierdzi autor - Marek, autentyczny diabeł dziewiątej kategorii. Swego bohatera umieszcza Piasecki w Polsce w latach 1945-1946. Dla podkreślenia ,,autentyczności"" przygód Marka, ,,dokumentuje""je wycinkami z ówczesnej prasy krajowej. Pierwsze wydanie powieści zostało opublikowane w 1948 roku w Londynie i spotkało się z dużym zainteresowaniem czytelników. Jak pisał na łamach londyńskich ,,Wiadomości"" Ferdynand Goetel: """"jako lektura książka bawi, zajmuje i śmieszy"""".
"W mojej książce usiłowałam sformułować zarówno diagnozę współczesności, jak i moje obawy o przyszłość. Czynię to w nadziei, że samowiedza jest niezbędna do skutecznej samoobrony. Sytuacja jest tak dynamiczna, że mamy obowiązek systematycznej jej obserwacji i aktualizowania stosownych wniosków. Nie namawiam czytelnika, aby podzielał moje przekonania, ale apeluję, aby nauczył się samodzielnie myśleć, oceniając gruntownie i wszechstronnie zdarzenia i ich skutki. Tylko upowszechnienie samodzielnego myślenia oraz umiejętności poprawnego wnioskowania i działania pozwolą oprzeć się fałszywej propagandzie i nowym formom totalitaryzmu." Anna Pawełczyńska
W kryminale pt. """"Tajemnica żółtych narcyzów"""" Thornton Lyne, milioner i właściciel dochodowego przedsiębiorstwa, próbuje uwieść jedną ze swoich pracownic, Odettę Rider. Ona jednak stanowczo odrzuca jego zaloty i rezygnuje z pracy. Lyne, urażony tą odmową, zarzuca Odetcie defraudację pieniędzy, mimo iż podejrzewa o to innego pracownika. Wkrótce zostają znalezione zwłoki Thorntona Lynea. Wokół jego ciała ktoś rozsypał tytułowe kwitnące narcyzy. Kto go zabił i cóż mają oznaczać te kwiaty? Czy to zemsta Odetty? A może zbrodni dokonał Millburgh, podejrzewany o sprzeniewierzenie firmowych pieniędzy? Co się tak naprawdę stało? To śledztwo poprowadzi detektyw Tarling, któremu leży na sercu uniewinnienie kobiety, chociaż może się okazać, że nie tylko taki jest jego udział w tej sprawie...
Akcja powieści ,,W sieci spisku"" toczy się w okresie wojen napoleońskich. Głównym bohaterem jest Ludwik de Laval, szlachcic, którego rodzina od lat była wierna królowi francuskiemu i po upadku monarchii została zmuszona do ucieczki do Anglii. We Francji zostawili cały majątek, w tym siedzibę rodu - zamek Grosbois - który został przejęty przez oddanego rewolucji wuja o nazwisku Bernac. Tenże wuj wysyła list do swego siostrzeńca, w którym zachęca go do powrotu do kraju, obiecując protekcję u Napoleona i pomoc w przywróceniu do łask cesarza całego rodu de Laval. Ludwik wyrusza w podróż, nie zważając na odręczny dopisek na kopercie brzmiący ,,Nie przybywaj"". Pod osłoną nocy ląduje na francuskim wybrzeżu i od razu wpada na spiskowców planujących zamordowanie Napoleona. Omal nie traci życia, a z pomocą przychodzi mu wuj Bernac. Jaki cel miał sprowadzając siostrzeńca do Francji? Kto jest autorem tajemniczego ostrzeżenia? Czy spiskowcom uda się wykonać swój plan? I czy Ludwik zdoła zdobyć przychylność cesarza?
Akcja ,,Laski dyrektora Osieckiego"" rozpoczyna się w momencie, gdy major Stasiak udaje się na lotnisko, by sprawdzić anonimowe doniesienie o szpiegu, który będzie próbował wywieźć za granicę tajne materiały ukryte w bambusowej lasce. Anonim okazuje się prawdziwy. Dyrektor stadniny koni, Henryk Osiecki, zostaje zatrzymany. Utrzymuje jednak, że jest niewinny, a jego laska została podmieniona. Stasiak incognito udaje się do stadniny, by wyjaśnić sprawę. Kto chciał skompromitować Osieckiego? Niemiecki turysta, który nie mógł darować mu awantury urządzonej w stadninie? A może jednak Osiecki jest szpiegiem, zmuszonym do współpracy przy pomocy szantażu? Czy maczała w tym palce piękna Józefina, opiekująca się cudzoziemcami odwiedzającymi stadninę? W tym samym czasie w windzie kamienicy przy ul. Kruczej w Warszawie zostaje znalezione ciało nieznanego mężczyzny. Sprawę prowadzi Stefan Downar. Czy tajemnica laski dyrektora Osieckiego i morderstwo są ze sobą powiązane?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?