"Ossendowski, który własną stopą odmierzał bezgraniczne przestrzenie stepów i niedostępne urwiska gór azjatyckich, nie uląkł się oczywiście wysokości karpackich i poznał każdy ich zakątek. Cudne te wyżyny, gęsto do dziś dnia zalesione, raj dla samotnika albo dla myśliwego, nie mogły wystarczyć amatorowi dusz ludzkich, jakim musi być każdy powieściopisarz. Dla celów swej książki musiał więc schodzić ze szczytów i turni nieco poniżej na Podkarpacie, w pasmo dość wyniosłych pagórków, na którym to paśmie rozsiadła się karpacka historia Polski: warowne zamki, osadnictwo, miasteczka i rezerwaty osobliwości etnicznych" (na podstawie recenzji z 1939 r.).
"Autor ucieka w książce w świat wieczyście kojącej przyrody. Z entuzjazmem opisuje nam piękno zachowanych kniei i borów, puszcze augustowską, knyszyńską, białowieską, kurpiowską. Odezwały się tu podstawowe jego pasje: podróżnicza i łowiecka - i z nich wydobył te obrazy, emocje i refleksje, które mają zachęcić czytelnika, a zwłaszcza młodzież, do bliższego poznania i umiłowania leśnych oddechów kraju" (na podstawie recenzji z 1936 r.).
Huculszczyzna z masywami górskimi Czarnochory i Gorganów należała do najatrakcyjniejszych regionów wypoczynkowo-turystycznych w przedwojennej Polsce. Do dziś góry te zachwycają swoją niedostępnością i dzikością. Z tego też względu najbardziej znany polski podróżnik okresu dwudziestolecia międzywojennego, Ferdynand Antoni Ossendowski, poświęcił temu rejonowi osobną publikację. Przedstawił w niej nie tylko historię i etnografię Huculszczyzny, ale też żywe oblicza jej mieszkańców.
Kolejna fascynująca książka prof. Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego opisuje jego podróż przez zachodnią połać Afryki Podzwrotnikowej, obfitującej w przedziwny czar życia plemion, o których czytaliśmy ongiś bajki, nie wiedząc o tym, że są to bajki prawdziwe. Ossendowski odkrywa je dla nas na nowo. (na podstawie recenzji z 1929 r.).
"Do polskich opisów podróży do Ziemi Świętej przybyła obecnie książka Ossendowskiego, napisana z właściwą autorowi swadą. Podróże są żywiołem Ossendowskiego, który z krajów zwiedzanych umie wydobyć ciekawą anegdotę i znaną sobie literaturę przedmiotu połączyć z bezpośredniością wrażeń. Na tle czasów współczesnych znalazło się oczywiście sporo miejsca także dla aktualnej sprawy żydowsko-arabskiej i w ogóle dla syjonizmu. Wprost beletrystycznie przedstawił Ossendowski całą swą podróż, wplątując w nią także ustępy nowelistyczne. Książka napisana zajmująco" (z recenzji z 1931 r.).
Autor był jednym z nielicznych polskich podróżników, który "czarny ląd" przemierzył wzdłuż i wszerz. Książka jest barwną relacją z wyprawy po marokańskiej części Afryki Północnej. Podróżując wraz z żoną Zofią, Ossendowski skrzętnie notuje piękne legendy, zajmujące opowieści z życia tubylców, a także własne wrażenia i spostrzeżenia. Dostrzega także islamskie zagrożenie dla Europy. "Będąc w Afryce, zrozumiałem ostatecznie, że nasza cywilizacja jest zagrożona, że przed bramami naszej europejsko-chrześcijańskiej twierdzy stoi już wróg - wróg, który mógłby być przyjacielem, lecz w którego sercu rozpaliliśmy niebacznie płomień gorącej i ślepej nienawiści" - pisał.
Ogorzały od saharyjskiego suchego i gorącego wiatru wywołującego burze piaskowe, Ossendowski przemierza bezkresy Afryki Północnej. Wnikliwym okiem opisuje kultury arabskie, obyczaje wyznawców Mahometa w Algierii i Tunezji. Świat, który odmalowuje, przeraża i zachwyca, odstręcza i fascynuje, nie pozostawia czytelnika obojętnym.
Lenin" Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego to wielopłaszczyznowa powieść biograficzna o człowieku, który doprowadził do najbardziej krwawej rewolucji w historii ludzkości. To wstrząsający zapis bezwzględnych działań satrapy, dla którego nie liczyło się życie swoich poddanych. Ofiarą czerwonego terroru padali wszyscy mieszkańcy caratu. W kontekście aktualnej inwazji na Ukrainę i bestialstw armii rosyjskiej książka Ossendowskiego nabiera złowrogiej aktualności.
Ras Ben Hoggar – miejscowy rozbójnik – po nieudanym napadzie na karawanę kupców musi uciekać i się ukrywać. Zostawia w wiosce ukochaną żonę – tytułową przepiękną Orlicę. Opuszczona kobieta nie radzi sobie sama, popada w niemałe tarapaty i nieszczęścia.
„Orlica” to nie tylko ciekawa książka o ucieczce i miłości, ale to nade wszystko malownicza opowieść o pięknych krajobrazach Afryki, przedstawiona językiem, który przenosi nas wprost w góry Atlasu.
Ronald Stewart, leśniczy indyjskiej dżungli pełnej tygrysów, słoni i innych dzikich zwierząt prowadzi spokojne i stateczne życie. Nagle zostaje ono przerwanie przez nieoczekiwane porwanie młodej kobiety. Odtąd już nie w leśnej dżungli ale na ulicach wielkiego Szanghaju młody bohater stawia czoła niebezpiecznym przestępcom. Wplątany w szpiegowsko-kryminalną sprawę musi ratować honor i miłość.
„Jasnooki łowca” to pełna bohaterstwa i odwagi powieść o miłości, przyjaźni oraz obowiązku wobec Ojczyzny.
Wacek, wiejski osierocony chłopiec, przygarnia wilczura Mikusia. Odtąd oboje muszą stawić czoła trudnej codziennej rzeczywistości i warunkom w jakich przyszło im żyć. Wszak wojna nie jest łatwym doświadczeniem dla nikogo, a puszcza – choć piękna i zachwycająca – nie stanowi łatwego środowiska życia, zwłaszcza dla młodego samotnego chłopca.
„Wacek i jego pies” to wzruszająca do łez opowieść o przyjaźni chłopca i jego psa. Z pewnością zachwyci młodego Czytelnika i trafi prosto do jego serca.
Kobiety – sufrażystki – za okrutny bunt zostają skazane na pobyt w okolicach bezludnej ponoć Antarktydy. Problemy zaczynają się już podczas podróży na miejsce zesłania. Gdy ostatecznie kobiety docierają do brzegu, okazuje się, że ląd nie jest opuszczony, a samotne kobiety muszą stawić czoła czyhającym wokół zagrożeniom i niebezpieczeństwom w mroźnym, zimowym klimacie.
„Zbuntowane i zwyciężone” to powieść z gatunku fantastycznych, ale jej przesłanie o ważności szacunku do drugiego człowieka jest aktualne nade wszystko w realnym świecie.
By utrzymać ubogą rodzinę młody Amra po śmierci dziadka musi zająć jego miejsce –zostaje poganiaczem słoni. Mimo iż praca jest ciężka i niebezpieczna, szybko okazuje się, że chłopiec ma ogromne zamiłowanie do zwierząt i nawiązuje szczególną wieź z Birarą. Razem przeżywają niebezpieczne przygody w dzikiej dżungli. Gdy przychodzi moment rozstania, obaj – zarówno człowiek, jak i zwierzę – doświadczają ogromnego bólu i cierpienia. Czy uda im się pokonać rozłąkę?…
„Słoń Birara” to piękna i wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni nieustraszonego chłopca i słonia.
Nudne początkowo wakacje czternastoletniego Władka okazują się z czasem fascynującą, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji przygodą. Razem z przyjacielem musi stawić czoła niebezpiecznej dżungli, dzikim zwierzętom, obcym ludom i oczywiście… odnaleźć skarb. Czytając, w pewnym momencie zostajemy zaskoczeni, jak losy młodego bohatera stają się naszymi.
„Skarb Wysp Andamańskich” to pełna przygód, bohaterstwa i barwnych opisów powieść nie tylko dla młodzieży. Dostarcza doskonałej rozrywki, ale nade wszystko ukazuje, co w życiu jest najważniejsze.
„Sokół pustyni” to awanturnicza powieść przygodowa, której akcja rozgrywa się na piaskach Sahary. Tytułowy Sokół to Polak, syn powstańca styczniowego, urodzony i wychowany w kulturze arabskiej. Dzięki swojemu charakterowi, zdolnościom oraz umiejętnościom stał się bohaterem dla plemion nomadów i Arabów zamieszkujących pustynne rejony. Dowodzi oddziałem najemników, jest opiekunem karawan i ściga bezwzględnie handlarzy ludzi, nie znając dla nich litości, a jego przydomek jest znany na całej Saharze.
Czy małpka może nauczyć się pisać? Czy może zrozumieć mowę ludzką, zacząć chodzić w ubraniu, palić fajkę i posługiwać się narzędziami, a nawet bronią? Przekonała się o tym mieszkająca w afrykańskiej dżungli gromada szympansów, gdy po latach tułaczki powrócił do niej szympans Ori-Ori, spędziwszy większość swojego życia w niewoli u ludzi. To od niego nauczyła się pisać córka wodza, Ket, później nazwana przez ludzi Kaśką, i pozostawiła swoim opiekunom pamiętnik. Od pełnego trudów i walki o przetrwanie dzieciństwa w dżungli, poprzez wpadnięcie w niewolę i perypetie wśród ludzi, aż do powrotu do ojczyzny, małpka roztacza przed nami wspaniałą opowieść o dzikiej dżungli Afrykańskiej, stosunkach społecznych, dwoistości ludzkiej natury oraz o tęsknocie za ojczyzną, a to wszystko widziane oczami najbardziej niewinnego ze stworzeń – zwierzęcia, które wbrew wszelkim prawom natury zrozumiało człowieka.
Na początku dwudziestolecia międzywojennego Szanghaj, jedna z największych chińskich metropolii, zostaje zalany falą imigrantów z północy, uciekających przed reżimem bolszewików. Jednym z nich jest Sergiusz Wagin – młody Rosjanin o straszliwej i tajemniczej przeszłości. Po długiej i wyczerpującej ucieczce przed uparcie tropiącym go agentem, osiada w dzielnicy Czapei i decyduje się na ostateczną konfrontację, by móc wreszcie rozpocząć nowe życie, wpierw jako redaktor prasowy, a później – działacz polityczny. Śledząc jego losy, poznajemy gorzką codzienność emigracji rosyjskiej w Chinach, a także zawiłości azjatyckiej polityki i specyfikę społeczeństwa Państwa Środka, zagłębiając się równocześnie w głęboko skrywane odmęty duszy ludzkiej i… serca, które nawet w najczarniejszej godzinie życia okazuje się zdolne do odczuwania trzech najważniejszych cnót: wiary, nadziei i miłości.
Tata 12-letniego Jurka pracuje jako inżynier w Afryce - rodzinę odwiedza raz na trzy lata. Zbliżają się wakacje i czas powrotu mężczyzny na Czarny Ląd, ale tym razem zabierze on Jurka ze sobą! Wkrótce chłopiec przeżyje moc niezwykłych przygód. Pozna zwyczaje mieszkańców odległego kontynentu, będzie podziwiał dziką przyrodę, a nawet sam zaopiekuje się pewnym małym stworzeniem.Ta oryginalna opowieść polskiego pisarza i podróżnika, wzbogacona wkładką ilustracyjną z cytatami, przeniesie nas w odległe krainy i rozbudzi w młodych czytelnikach ciekawość świata
W Polsce, początkiem lat dwudziestych XX w., zachodzą burzliwe zmiany polityczne, gwałtownie przewalające się kryzysy ekonomiczne a ze wschodu sączy się propaganda komunistyczna. Zmiana musi dosięgnąć wszystkich warstw społecznych, a przede wszystkim chłopów. We wsi Miedniewice nadejście tych zmian objawia się w postaci narastającego konfliktu pomiędzy starym pokoleniem, bogatym w doświadczenie, ale zamkniętym na nowe idee, oraz młodym, gotowym na zmianę, lecz naiwnym i dającym się porywać emocjom. Centrum wzrastającego napięcia zostaje rodzina Rogulskich, najbogatszych gospodarzy w Miedniewicach. Iskrą zapalną nadciągającej zmiany okazuje się zbrodnia popełniona przez jednego z nestorów rodu, a jej zwiastunem – nauczyciel Krupski, który przybywa do Miedniewic z misją przerobienia chłopów na świadomych obywateli niepodległej Polski. Czy jednak raptowny postęp może wykorzenić wielowiekowe obyczaje i zaprowadzić raz na zawsze porządek, który powinien powstać na drodze stopniowej i oddolnej przemiany?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?