Poznajcie Baltica i pana Adama Buczyńskiego, który go uratował. Ta opowieść oparta jest na prawdziwych zdarzeniach. Psa, który płynął Wisłą na kawałku kry, obserwował cały świat. Książka Barbary Gawryluk to wzruszająca historia o jego losach. To również opowiadanie o rodzącej się w najtrudniejszych warunkach miłości między psem a człowiekiem
Młodzi Czytelnicy znajdą w tej książce wątek sensacyjny, romans, i tajemnicę - a wszystko okraszone solidną porcją wyśmienitego humoru. Jednym słowem książkę tę należy przeczytać.
Ta melodia jest z opery?! Przecież ja ją znam!No właśnie! Jestem przekonana, drogi Czytelniku, że znasz większość utworów zamieszczonych na dołączonej do książki płycie, a pochodzą one właśnie z najsłynniejszych oper. Skąd je znasz? Słyszysz je na co dzień w radiu, w telewizji, w kinie. Tylko nie wiesz, że powstały dawno temu, w zupełnie innych czasach. Poznaj zatem bliżej magiczny świat opery. Przy akompaniamencie najpiękniejszej muzyki zdradzę ci kilka jej tajemnic. Czy w operze straszy? Oczywiście. Ale z jakim wdziękiem!
Każde zwierzę jest jedyne w swoim rodzaju, najpiękniejsze, najukochańsze. I nie ma znaczenia, czy jest małe, czy duże, rasowe, egzotyczne czy podwórkowe, czy mieszka na wsi, czy w zoo, czy jest futrzaste, pierzaste, miauczące czy gęgające. Każde jest wyjątkowe! Bawcie się ze zwierzakami z naszego zbioru opowiadań, śmiejcie się, płaczcie. Pokochajcie zwierzaki i dajcie im tyle miłości, ile się tylko da! One na pewno odwzajemnią się tym samym.Opowiadania napisali uhonorowani licznymi nagrodami, najlepsi polscy autorzy - Liliana Bardijewska, Grażyna Bąkiewicz, Paweł Beręsewicz, Marcin Brykczyński, Ewa Chotomska, Barbara Ciwoniuk, Agnieszka Frączek, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Joanna Jagiełło, Kalina Jerzykowska, Barbara Kosmowska, Irena Landau, Olga Masiuk, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka, Joanna Papuzińska, Renata Piątkowska, Barbara Stenka, Tomasz Trojanowski, Paweł Wakuła, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wojciech Wróbel.
Ile to jest: pięć razy pięć? Kalkulator, Komputer i Liczydło - do boju! Chcesz wiedzieć, kto wygra? A może wolisz poszukać buta, który zgubiła Stonoga? Albo upiec chrupiące trójkąciki i pomóc Linijce w walce z kompleksami? Zabawne opowiastki matematyczne przeniosą najmłodsze dzieci w dorosły, fascynujący świat matematyki. Znajdziesz tutaj zagadki, łamigłówki, dowcipne opowiadania z przyrządami matematycznymi w roli głównej, gry i zabawy, a nawet przepisy kulinarne!
Opowieść o przygodach pierwszoklasistów: Franka, Olka i Doroty, którzy - podobnie jak inne dzieci w ich wieku - mają niesamowite, ale nie zawsze bezpieczne pomysły, toczą ciągłe boje z rodzeństwem i wciąż zadają nieprzemyślane pytania swojej nauczycielce. W wolnych chwilach zaś starają się rozwiązać zagadkę tajemniczego ducha mieszkającego w Bursztynowym Domu wraz z nieco zakręconymi jego mieszkankami. Książka została nagrodzona Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.
Po śmierci rodziców Wiktoria musi zamieszkać u ciotki, za którą nigdy nie przepadała. Choć w nowej rodzinie jest jej rówieśnica, dziewczyny nie mogą się dogadać. Czy samolubna Janka i naiwna, zbuntowana ,,wieśniara"" dojdą do porozumienia? Co musi się wydarzyć, by Wiki odkryła, że bezwzględna, walcząca o swoją pozycję kuzynka też jest samotna i załamana? Jaką rolę odegra w tym pewien sympatyczny chłopak? Na szczęście Wiktoria znajduje wsparcie w niezwykłej, eksperymentalnej klasie, do której przypadkiem trafia. Czy rzeczywiście wprowadzenie prostych zasad może sprawić, że grupa uczniów stanie się zgranym zespołem, przyjaźnie witającym w swoim gronie nowych kolegów?
Zagubione klejnoty, prowincjonalne muzeum pełne skarbów, tajemnicze zacieki na suficie, szkatułka zmarłego przed laty hrabiego Wyrwidębskiego, cwałujący szkielet konia z ognistą grzywą, kamienny grobowiec w kształcie piramidy - oj nie, Koszmariusz i Horrorata nie będą się nudzić! A gdy jeszcze nasi odkrywcy tajemnic zrozumieją, że muszą mieć na oku dwie starsze - ale za to bardzo przebiegłe! - panie, to ich życie dopiero wtedy stanie się straszliwie, upiornie wręcz ciężkie!
To jest dla tych, małych i trochę większych, którym czasem jest smutno i którym nie zawsze układa się tak, jak by chcieli. Czyli, myślę sobie, że ,,Najwyższa góra świata"" jest dla Was wszystkich. Bo nigdy nie jest tak, żeby zawsze, w każdej chwili, wszystko układało się dokładnie tak jak trzeba. A jeśli nawet są wśród was tacy szczęśliwcy, to na pewno znacie innych, którzy miewają kłopoty. Bo nie chcę Was oszukiwać, że można się bez nich obyć. Ale trzeba się nauczyć z nimi żyć. I przezwyciężać różne smutki: zarówno wielkie, jak i malutkie. Życzę Wam, żebyście ich mieli jak najmniej!Anna OnichimowskaZbiór opowiadań dla wszystkich, którzy muszą czasem zmierzyć się ze smutkiem i problemami. Każda opisana tu historia niesie ze sobą mądre i głęboko humanistyczne przesłanie, dotyczące nie tylko świata dzieci, ale także ich rodziców, dziadków, przyjaciół...
Ciepły i zarazem zabawny tomik wierszy, którego bohaterami są między innymi zapracowany księżyc, węgorz, który uwielbiał słoną wodę, rodzinka na majówce, gawron w żółtych spodniach czy olbrzymka, która chciała pożreć dwie słodkie dziewczynki. A wszyscy w doskonałych humorach, gotowi rozbawić największego ponuraka!
Co się kryje między okładkami tej książki? Pan Makary w dziurawych spodniach. Słoń w krawacie i w kusych szeleczkach. Zdun, wielbiciel bobu. Ćwirnięty wróbel. Mleko w plasterkach. Kolekcjonerka plam na odzieży. Komar-hazardzista...Że co...? Mało to wszystko poważne? Dobrze, spróbujmy więc jeszcze raz:To co się kryje między okładkami tej książki? Przysłowia. Przysłowia wplecione w wiersze. Przysłowia objaśnione prozą. Przysłowia ukryte w zagadkach. Ta książka wyjaśnia - rymem i prozą - czym jest przysłowie, podpowiada, jak odróżnić przysłowie od frazeologizmu, zachęca do zabawy przysłowiami. A przede wszystkim: bawi!***Mądre i pełne subtelnego dowcipu językowego wierszyki Agnieszki Frączek mój 7-letni syn zna niemal od urodzenia i im więcej ich poznaje, tym bardziej je lubi. Dlatego z radością przyjęłam pojawienie się książki ,,Gdy przy słowie jest przysłowie"", w której w zabawne, nieco absurdalne historyjki zostały wplecione najpopularniejsze polskie przysłowia. Dzięki temu czytelnik dostaje ,,dwa w jednym"" - zwariowaną opowiastkę i porcję doskonałej zabawy słowem. Jest to najlepszy ze znanych mi sposobów rozbudzania w dziecku zainteresowania językiem i zachęcania go do dalszych poszukiwań lingwistycznych - dziecko się uczy, nie wiedząc, że się uczy, przez co się uczy chętnie i skutecznie. A wiadomo: Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.
Co łączy Ankę Rawicką - przeciętną nastolatkę z Warszawy - z ubogą Patrycją mieszkającą w kamienicy do rozbiórki, bogatą Nikolą z rezydencji położonej nad prywatnym jeziorem i z Marysią z górskiej osady? Nim dziewczyna pozna prawdę, będzie musiała uratować pewnego Francuza, wyrwać się z rąk oszustów i pogodzić z przeprowadzką do Paryża. I gdy tylko uda się jej wybrnąć z jednych kłopotów, wpadnie niestety w kolejne...
Wiecie, że szklanki Wandy Chotomskiej pękają... ze śmiechu! Sitko cedzi słowa i dlatego nie każdy ma cierpliwość go wysłuchać. A tarka, która bardzo nie lubi, jak ktoś się chwali, niejednej zarozumiałej marchewce utarła już nosa. Wystarczy zamienić poważne związki frazeologiczne w zagadki i dodać szczyptę humoru, żeby dzieci nie wiedziały nawet, że właśnie uczą się etymologii!
Paweł nie może znaleźć wspólnego języka z bratem. Tęskni też okropnie za tatą. Na szczęście dostaje list od tajemniczego Dżejmsa, który wywraca jego dotychczasowe życie do góry nogami. Powieść o problemach dzieci z niepełnej rodziny, o poszukiwaniu przyjaźni, zrozumienia, szczęścia i radości z posiadanego rodzeństwa
Choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to będzie nudne lato, już pierwsze dni wakacji dostarczą Milenie niezwykłych wrażeń. Za sprawą matki w ich domu zjawi się tajemniczy chłopak ""po przejściach"", którego obecność zburzy spokój nastolatki. Choć Kama, nieco zwariowana przyjaciółka, niejednokrotnie ją zawiedzie, a Paweł - dotychczasowy obiekt zainteresowania Mileny, okaże się niewart jej westchnień, upalne lato w pięknych plenerach Suwalszczyzny przyniesie dziewczynie wiele nowych doświadczeń.Pogodne, z pozoru radosne dni, spędzone nad Wigrami u dziadków Kamy, upłyną pod znakiem niejednej próby, a udział Mileny w warsztatach literackich stanie się pretekstem do poszukiwania granic szczerości i zawierania przyjaźni. Odkrywanie prawdy o Konopnickiej, oddzielanie rzeczywistości od mitów, okaże się fascynującym zajęciem. Milena ze zdumieniem uświadomi sobie, że ciche, ponad sto lat tajone konflikty, nękające rodzinę wielkiej poetki, są obecne także w życiu jej przyjaciół.
Pamiętnik pisany przez psa, którego imię znaczy ""szczęśliwy"", a nazwisko określa psa wielorasowego.Obraz świata widzianego przez dziecko i przez psa jest taki sam: szczery i naiwny. Tak właśnie - bezpośrednio i naiwnie opowiada nam Feluś swoje perypetie ze Swoimi Paniami.Opowieść Felka jest niezwykle wdzięczna. Niezmiennie bawi nas i wzrusza.
Co to są ,,trzeszczyki""?Trzeszczące wierszyki, oczywiście.No dobrze, ale co to są te ,,trzeszczące wierszyki""?A, to już trudniejsza sprawa... W dodatku szalenie niebezpieczna! Trzeszczyki to takie teksty, których głośne czytanie może się skończyć złamaniem, zwichnięciem, a w najlepszym razie zasupłaniem języka. Czytanie po cichu grozi wybuchem absurdalnej wesołości, czkawką, a nawet pęknięciem ze śmiechu.Zaglądanie w głąb tej książki jest więc ryzykowne niczym skok na bungee! Ale tak samo ekscytujące. I w dodatku zabawne.Zapraszam! Nie tylko wielbicieli sportów ekstremalnych.Agnieszka Frączek
Oto kolejny tomik zabawnych wierszy z idiomami, które pokazują nam język, odsłaniając swoją dwoistą naturę i prawdziwe znaczenie użytych słów. Bez niego trudno jest naprawdę poznać duszę języka, ponieważ to właśnie idiomy stanowią o jego bogactwie. Zapraszamy więc do pełnej humoru zabawy językiem, bo nic tak nie sprzyja poznaniu, jak dobra zabawa...
Czy poznając alfabet można dobrze się bawić? Oj, można, można... Kto nie wierzy, niech zajrzy do tej książki. Oto zbiór króciutkich opowiadań, które pomogą najmłodszych poznać wszystkie litery alfabetu. Poznać i polubić, bo jak tu nie czuć sympatii do fakira Franciszka czy gąski Gosi, prawda?
Wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku - pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?