Podróż dookoła świata trwa dalej. Z Nowej Zelandii na ,,najbardziej samotną i najbardziej tajemniczą"" wyspę świata - Wyspę Wielkanocną. Spełnia się marzenie Autorki wypowiedziane w książce ,,Pół świata z plecakiem i mężem"" - żeby zobaczyć posąg moai na własne oczy, żeby go ,,dotknąć, poczuć, powąchać, obejść dookoła, obtańcować i uściskać"". Teraz ma okazję uściskać dziesiątki takich posągów. Z wyspy na stały ląd, czyli do Chile. Jazda na południe, po której Autorka dochodzi do wniosku, że... rosyjskie pociągi są lepsze od południowoamerykańskich autobusów. Zimna Patagonia - pampa, lodowce, zatykające dech w piersiach skalne iglice. Koniec świata, czyli Ziemia Ognista. Dalej się nie da, więc z powrotem na północ. Paragwaj i wodospady Iguazú. Boliwia - solnisko Salar de Uyuní, najwyżej położony stadion na świecie, doświadczenie na własnej skórze, co to takiego soroche. Jezioro Titicaca i pływające trzcinowe wyspy Uros. Peru i obowiązkowe Machu Picchu. Plantacje bananów w Ekwadorze, starówka w Quito, wreszcie powrót do Polski. Ale że pozostał niedosyt Ameryki, to przy najbliższej okazji - do Meksyku i na Kubę. A dokąd następnym razem?
Powieść sensacyjno-historyczna oparta na faktach. Znakomicie zarysowane czasy I wieku n.e., pierwszych wspólnot chrześcijan oraz krucjat w Ziemi Świętej na przełomie XII i XIII wieku. Świetnie pokazana Jerozolima, dwór Saladyna w Damaszku, świat templariuszy, zakony we Francji, średniowieczna Etiopia oraz ? co niezwykle ciekawe ? dokładnie te same miejsca dziś. Trzyma w napięciu od pierwszej strony do rewelacyjnego finału. Recenzenci porównują klimat powieści do dzieła Umberto Eco ?Imię róży? i bestsellera Dana Browna ? ?Kod Leonarda da Vinci?. Lektura obowiązkowa.
?Małe cuda Boga? to zbiór opowiadań z pieszych pielgrzymek do Santiago de Compostela, Rzymu, Jerozolimy, Medjugorie i Asyżu od 2004 - 2011 roku.
Autor przedstawia cudowne zdarzenia, które wydarzyły się w jego życiu. Nazywa je CUDAMI, ponieważ wielokrotnie te wydarzenia były odpowiedzią na jego modlitwę.
Chciałby, abyś i Ty zastanowił się nad swoją wiarą i nad cudami, które wydarzyły się w Twoim życiu.
Książka napisana jest w taki sposób, aby każdy czytelnik daną historię mógł ocenić sam.
Dominik Włoch z Gdańska. Ukończył pedagogikę resocjalizacyjną na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonują go wyzwania i podróże. Pieszo pielgrzymował do Santiago de Compostela, Rzymu, Jerozolimy, Medjugorie oraz Asyżu. Łącznie przeszedł prawie trzydzieści tysięcy kilometrów. Jest terapeutą manualnym, certyfikowanym coachem i trenerem twórczego myślenia. Swoimi talentami i doświadczeniem dzieli się z innymi prowadząc spotkania i prelekcje. Jako wolontariusz spędził ponad rok na Madagaskarze pracując w przychodni prowadzonej przez ojców salezjanów. Pomagał najbardziej potrzebującym, opiekował się dziećmi z porażeniem mózgowym oraz ludźmi po udarach i wylewach.
?Zwierzęta z lasu dziewiczego? Arkadego Fiedlera to literacki zapis relacji z dwóch przedwojennych wypraw autora do puszczy w Ameryce Południowej. Wraz z Fiedlerem podążamy tropem jej mieszkańców. Podpatrujemy zwyczaje ostronosa, pancernika, anakondy czy mrówkojada. Pisarz, sam pod ogromnym wrażeniem zwierzęcego świata południowoamerykańskich lasów, wciąga nas w jego barwny, dziki i nie do końca pojęty przez człowieka klimat.
?El Camino, czyli hiszpańskie wędrowanie? to książka, która powstała z potrzeby serca podczas peregrynacji autora Szlakiem Francuskim do Santiago de Compostela. Postępując śladem niepoliczonych rzesz, które od ponad tysiąca lat nieprzerwanie zmierzają od Pirenejów aż po najdalszy kraniec Hiszpanii, autor dostąpił zachwytu na widok wielkiej sztuki, jaką naznaczony jest ten szlak, ze spotkania w drodze pątników ? ludzi wspaniałych, jakże często poszukujących sensu życia ? wreszcie z powodu piękna krajobrazów. Prawda, dobro i piękno ? oto wartości, na jakie człowiek może być wystawiony każdego jednego dnia w ponad miesięcznej wędrówce do grobu św. Jakuba Apostoła, gdy tylko zechce się na nie otworzyć. Niniejsza książka pragnie być zachętą dla tych Czytelników, którzy poszukują wartości wyższych ? również w drodze.
Ludzie przyglądali się Kevinowi od zawsze. Jedni ukradkiem, inni natarczywie. Niektórzy robili mu zdjęcia. Chłopak bez nóg, do tego śmigający na deskorolce, budził sensację. Wreszcie Kevin stracił cierpliwość i zaczął fotografować tych, którzy się na niego gapią. Po zrobieniu kilkuset zdjęć stwierdził, że reakcje gapiów są zawsze takie same, niezależnie od wieku, rasy, płci. Kupił więc profesjonalny aparat, spakował plecak, trzy pary zapasowych kółek do skateboardu, i pojechał w świat, podglądać gapiów spoza USA.
Z tej trwającej kilka miesięcy podróży przywiózł tysiące zdjęć ? tak powstała wystawa ?The Rolling Exhibition?, o której napisano: ?15 krajów, 31 miast, 32 tysiące zdjęć, jedno spojrzenie?. A swoje przygody opisał w tej książce.
Bohaterem niniejszej książki jest pewien niezwykły ogród w Puszczykowie pod Poznaniem, gdzie od kilkudziesięciu lat żyje podróżniczy ród Fidlerów. Nazwijmy ten ogród, i to bez cienia chełpliwości, aczkolwiek nieco górnolotnie - najpiękniejszym ogrodem świata. Nie dlatego jednak, że jest aż tak wymyślny, tak wspaniały i niedościgły. Nie chodzi tu bynajmniej o wyrafinowanie kanony ogrodniczego piękna.
Owszem, ogród ten ma niewątpliwie zasługi, ponieważ mieści się w nim podróżnicze Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera, ale Bogiem a prawdą, oceniając rzecz obiektywnie, widziałem ogrody dużo lepiej urządzone i wypieszczone, aniżeli nasz. Więc o co chodzi z tym najpiękniejszym ogrodem świata? W zasadzie rzecz jest prosta i zrozumiała. Rzecz idzie o to, mianowicie, że najpiękniejszy ogród świata to z reguły ten, który jest naszym własnym ogrodem, wyłącznie nam przypisanym, nie tylko rośliny, ale także ludzie serdecznie z nim związani, na co dzień. Taki to najpiękniejszy ogród świata mam na myśli. Ogród subiektywny, bardzo osobisty, jedyny w swoim rodzaju, bo absolutnie nasz. Zrozumieją to ci wszyscy szczęśliwcy, którzy posiadają własne ogrody.(...)
W tym świecie, który nie ma czasu na czekanie, zaawansowane życie duchowe chrześcijan wydaje się anachronizmem. Jakby należało do innego porządku, do innej opowieści. Wymaga przecież czegoś zupełnie odwrotnego niż tempo, nowość i efektywność: czystości serca, duchowej wierności, pokory, cierpliwości. Niekiedy miesięcy, a nawet lat trwania w ciemności i milczeniu. Bez gwarancji nagrody. Bez sukcesu mierzonego zasięgami. Z bezwarunkowym zaufaniem Temu, który nie działa zgodnie z ludzkim planem. O wartości życia duchowego, jego drogach i zasadach, pragnieniach człowieka, opowiada ta książka.
Od 16 lat w Kościele katolickim w Polsce są obecni i posługują diakoni stali. Widzimy wyraźnie, że w ostatnich latach ich liczba systematycznie wzrasta, obecnie w 15. archidiecezjach i diecezjach posługuje ich już ponad stu. W kolejnych diecezjach podejmowane są decyzje o wprowadzeniu diakonatu stałego i powstają nowe ośrodki, które stwarzają możliwość formacji dla przyszłych diakonów stałych. W niniejszym tomie artykuły pogrupowano wokół trzech zagadnień: posługa, dziedzictwo i świadectwo. Autorzy pierwszej grupy tekstów podejmują różne wątki dotyczące posługi diakona stałego, skupiają się więc na odczytywaniu jego obecności we wspólnocie wiary. Spora grupa tekstów podejmuje zagadnienie odkrywania dziedzictwa, a więc swoistego pokłosia obecności diakonów w historii Kościoła, szczególnie w naszym kraju. W książce nie brakuje również, tak bardzo potrzebnych świadectw, które są żywym echem obecności i posługi diakonów stałych. (ze Wstępu) Dk. prof. Waldemar Rozynkowski
Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp.
Wojciech Cejrowski – osobowość telewizyjna, wagabunda, pisarz, komik, przedsiębiorca prowadzący interesy na trzech kontynentach. W Polsce ma gospodarstwo rolne, gdzie uprawia ziemię, w USA ma rancho, na którym hoduje bydło i… pompuje ropę naftową. Jego autorski program telewizyjny „WC Kwadrans” miał oglądalność najwyższą spośród wszystkich programów nadawanych w tamtych czasach. Jego książki podróżnicze sprzedają się w milionach egzemplarzy. Jego występy komediowe odbywają się zawsze przy pełnej sali – wszystkie bilety wyprzedane. Jego seria filmów „Boso przez świat” cieszy się niesłabnącym powodzeniem i jest od dwudziestu lat emitowana przez kolejne stacje telewizyjne. W jego internetowym Sklepie Kolonialnym można kupić yerba mate, kosmetyki, kawę, prawdziwe kakao, koszule hawajskie, towary zamorskie. Wszystko to Cejrowski podpisuje własnym nazwiskiem, więc dba o jakość. Czy początkiem jego sukcesu w biznesie było zbieranie butelek i wożenie ich do skupu na wózku wydzierżawionym od stryja? A może wiązanie sznurkiem choinek na targowisku ? Czy może początkiem były nauki, które pobierał u dziadka – przedwojennego milionera, który po wojnie został bez forsy? Tego dowiedzą się Państwo z tej książki.
Wojciech Cejrowski – osobowość telewizyjna, wagabunda, pisarz, komik, przedsiębiorca prowadzący interesy na trzech kontynentach. W Polsce ma gospodarstwo rolne, gdzie uprawia ziemię, w USA ma rancho, na którym hoduje bydło i… pompuje ropę naftową.
Jego autorski program telewizyjny „WC Kwadrans” miał oglądalność najwyższą spośród wszystkich programów nadawanych w tamtych czasach. Jego książki podróżnicze sprzedają się w milionach egzemplarzy. Jego występy komediowe odbywają się zawsze przy pełnej sali – wszystkie bilety wyprzedane. Jego seria filmów „Boso przez świat” cieszy się niesłabnącym powodzeniem i jest od dwudziestu lat emitowana przez kolejne stacje telewizyjne. W jego internetowym Sklepie Kolonialnym można kupić yerba mate, kosmetyki, kawę, prawdziwe kakao, koszule hawajskie, towary zamorskie. Wszystko to Cejrowski podpisuje własnym nazwiskiem, więc dba o jakość.
Czy początkiem jego sukcesu w biznesie było zbieranie butelek i wożenie ich do skupu na wózku wydzierżawionym od stryja? A może wiązanie sznurkiem choinek na targowisku ? Czy może początkiem były nauki, które pobierał u dziadka – przedwojennego milionera, który po wojnie został bez forsy?
Tego dowiedzą się Państwo z tej książki.
„Nie ma chorób nieuleczalnych”. To odważne stwierdzenie belgijskiego lekarza, dr. Luisa van Heckena, praktykującego od ponad dwudziestu lat wyłącznie w oparciu o zalecenia św. Hildegardy z Bingen, zmieniło życie autorki książki i tysięcy osób sięgających po leczniczą moc natury.
Elżbieta Ruman poświęciła kilkanaście już lat na pogłębianie wiedzy z zakresu naturalnej medycyny Hildegardy z Bingen. Doświadczenie w stosowaniu w swojej kuchni roślin wskazanych przez świętą mniszkę, graniczące z cudem powroty do zdrowia setek osób i dwuletnie studia medycyny hildegardowej w Niemczech pozwoliły jej stworzyć ten niezwykły poradnik.
To pierwsza książka z cyklu „Akademia Hildegardy z Bingen”, przybliżająca tak cenne podstawy wiedzy, jak i konkretne terapie i przepisy. Pachnącym zakończeniem publikacji są przepisy hildegardowej kuchni, pozwalające wcielić w codzienność odżywianie, które leczy, odmładza i daje radość życia.
W latach 1994-1996 Wojciech Cejrowski prowadził w TVP WC Kwadrans program satyryczny, który gromadził przed telewizorami trzy miliony widzów.Ta książka pochodzi z tamtych czasów i NIE dotyczy podróży. Dotyczy wolności i walki z lewicą, czyli z marksistami. W roku 1996 była bestsellerem, pomimo odmowy przyjęcia jej do dystrybucji przez Empik i inne duże sieci. WC wraz ze swoim Ojcem sprzedawali ją z bagażnika samochodu oraz do małych księgarń poza siecią. W ten sposób w ciągu dwóch lat sprzedano 120 tysięcy egzemplarzy. Potem książka żyłana rynku wtórnym. Tematyka Kołtuna jest wciąż aktualna, choć po tylu latach od premiery już nie powinna. Dlatego postanowiłem wznowić tę pozycję i drukować BEZ ŻADNYCH ZMIAN I POPRAWEK.Jest wydana słowo w słowo tak jak w roku 1995 i zrobiła się BARDZIEJ AKTUALNA NIŻ WTEDY.
Autor w swojej książce porusza znany w Polsce nielicznym temat przymusowej pracy w kopalniach węgla, uranu i w kamieniołomach w latach 1949–1959. Udało mu się dotrzeć do kilku osób, które odbywały zastępczą służbę wojskową, pracując w kopalniach węgla kamiennego. Przedstawia dowód bestialstwa, jakiego dopuszczały się władze polskie i sowieckie wobec młodych mężczyzn pochodzących z rodzin uznanych za wrogo nastawione do ustroju komunistycznego, byłych członków organizacji niepodległościowych, synów przedwojennej inteligencji i kułaków. O wcielaniu do tych batalionów decydowała również przeszłość polityczna, narodowość i opinia miejscowej bezpieki. Włodzimierz Zaczek przedstawia katastrofalne warunki pracy i warunki bytowe żołnierzy-górników, których kierowano w najniebezpieczniejsze miejsca kopalni.
Modlitwy przed i po Mszy Świętej na każdy dzień miesiąca.Korpus dzieła jest podzielony na dwie części. Pierwszą stanowią krótkie niejako utkane z treści biblijnych modlitwy-medytacje, które mają za zadanie pomóc w przygotowaniu się do Mszy świętej oraz w dziękczynieniu po niej. Tych medytacji jest 31, co odpowiada liczbie dni w potencjalnym miesiącu eucharystycznym. Każda z medytacji każdy z dni posiada swoją myśl przewodnią zaczerpniętą z Pisma świętego. Druga część dzieła to Przemyślenia dotyczące celebracji Mszy świętej. Tu można znaleźć wiele cennych praktycznych wskazówek. Myśli zapisane w książeczce nie mają jednak charakteru czysto użytecznego, ale stanowią oparte na Słowie Bożym i Tradycji Kościoła pogłębienie tajemnicy Eucharysti
Patrząc na świat okiem wierzącego w Boga, widzimy jasno, że wszyscy czy tego chcemy, czy nie znajdujemy się na drogach wiary. Może współcześnie w naszym zachodnim świecie wydaje się, że są to raczej drogi niewiary. Widzimy odchodzenie ludzi od praktyk i zwyczajów religijnych, praktyczną niewiarę, odejścia z Kościoła, a zarazem coraz wyraźniej dostrzegamy, że wkroczenie w głęboką ontyczną samotność, do jakiej prowadzą powyższe kroki, sprawia, że poszukiwanie Boga u wielu letnich w wierze i odchodzących od niej z czasem wyraźnie rośnie. Natarczywość i siła tego poszukiwania jeszcze wyraźniej ukazuje nam znaczenie wiary w Boga w życiu ludzkim.
Moja książka skierowana jest do wszystkich, którym marzy się ser wykonany własnoręcznie, w domowej kuchni. Dla niektórych z Was wiedza zdobyta dzięki tej książce być może stanie się początkiem pożytecznego hobby. Starałem się wybrać przepisy najbardziej wdzięczne i proste, idealne na pierwsze technologiczne kroki, tak aby sukcesy dodawały Wam skrzydeł i zachęciły do zdobywania kolejnych stopni serowarskiego wtajemniczenia. Drogi czytelniku, życzę Ci ciekawej lektury i inspiracji do zrobienia jedynego, niepowtarzalnego i najlepszego na świecie sera.
Materiał do wykorzystania w pracy duszpasterskiej. Możliwe zastosowania: - katechezy dla osób dorosłych i bierzmowanych - rekolekcje - materiał pomocniczy w biurze parafialnym - pomoc w głoszeniu karygmatu wśród dorosłych - materiał do rozdawania podczas wizyty duszpasterskiej Zestaw zawiera 6 katechez x 50 kart
Na początku października 2023 roku Dykasteria Nauki Wiary opublikowała odpowiedzi papieża Franciszka na przedłożone mu przez pięciu kardynałów dubia, które dotyczyły kwestii reinterpretacji Objawienia Bożego, praktyki błogosławienia związku osób tej samej płci, rozumienia synodalności, kapłaństwa kobiet i warunków sakramentalnego rozgrzeszenia. Odpowiedzi papieskie bardziej skoncentrowały się na kwestiach duszpasterskich niż doktrynalnych, rodząc tym samym kolejne pytania i wątpliwości. Wrażenie zamętu i niepewności co do ciągłości nauczania Kościoła pogłębiła deklaracja Fiducia supplicans wprowadzająca kategorię spontanicznego błogosławieństwa par w sytuacjach nieregularnych i par tej samej płci. To wszystko dzieje się w kontekście trwającego od 2021 roku Synodu o synodalności, który zaprasza do bycia Kościołem słuchającym. Wsłuchując się w dubia pięciu kardynałów oraz udzielone przez papieża Franciszka odpowiedzi, pragniemy nie tylko słuchać tej synodalnej symfonii Kościoła, a również w niej uczestniczyć. Naszą intencją nie jest mnożenie opinii, wątpliwości i pytań ani tym bardziej kontestowanie czy krytykowanie. Papież Franciszek w homilii wygłoszonej na konsystorzu 30 września 2023 roku użył metafory orkiestry dla wyrażenia synodalnego charakteru Kościoła. Stąd pragnienie środowiska teologów toruńskich, by podjąć proponowaną przez papieża Franciszka partyturę i szukać jej zrozumienia w zgodzie z Objawieniem Bożym. To właśnie o Objawieniu Bożym mówił Benedykt XVI w Adhortacji Verbum Domini z 2010 roku jako symfonii, w której w pewnym momencie pojawia się motyw solowy [...], czyli motyw powierzony pojedynczemu instrumentowi bądź głosowi, który jest tak ważny, że nadaje sens całemu dziełu. Tym motywem jest Jezus (VD 13). Bez Chrystusa nie zinterpretujemy lepiej, jak chce papież Franciszek, ani Objawienia Bożego, ani Tradycji Kościoła, ani samego Kościoła, ani tym bardziej człowieka. Ze wstępuks. Wojciecha Pikora i ks. Jana Perszona
Modlitewnik powstał jako odpowiedź na wzrastające od wielu lat zapotrzebowanie na różne teksty modlitw za zmarłych.
Jego myślą przewodnią jest, jak sam tytuł wskazuje, odwoływanie się do Boga "bogatego w miłosierdzie", z prośbą za tymi, którzy uprzedzili nas w drodze do wieczności, ale jeszcze przez "ogień" czyśćca dopełniają swego oczyszczenia.
Modlitewnik składa się z trzech części i dodatku. Część pierwsza zawiera brewiarzowe modlitwy za zmarłych, które jako publiczna modlitwa Kościoła powinny być coraz bardziej upowszechniane i odmawiane, zwłaszcza przy zmarłym, w dniu pogrzebu, w rocznicę śmierci, a także w innym czasie.
W części drugiej zamieszczono nabożeństwa, a ściślej mówiąc teksty rozważań nowenny, septenny, różańca, drogi krzyżowej oraz litanie za zmarłych.
Najobszerniejsza jest część trzecia, zawierająca bogaty wybór modlitw indywidualnych za zmarłych. Rozpoczyna się psalmami pokutnymi, które zgodnie z tradycją Kościoła odmawiane są również za zmarłych. Następnie zamieszczono modlitwy do Męki Pańskiej, Ran Pana Jezusa, Najdroższej Krwi Chrystusa oraz innych Tajemnic Pańskich, a także do Matki Bożej i Świętych. Są to najczęściej dziewiętnastowieczne teksty na nowo opracowane i językowo uwspółcześnione.
W "Dodatku" znajdują się modlitwy przy konających, zalecane przez Kościół, do których na ogół wierni nie mają dostępu; mogą one dopomóc zarówno umierającemu jak i czuwającym przy nim przeżyć te ostatnie godziny w atmosferze chrześcijańskiej nadziei.
Modlitewnik został zredagowany z nadzieją, że odpowie na różne zapotrzebowanie jego użytkowników i będzie służył wszystkim pragnącym nieść pomoc tym, którzy przeszedłszy bramę śmierci, oczekują jeszcze od Kościoła pielgrzymującego aktów miłosiernej miłości.
Część I – Liturgia godzin za zmarłych
Część II – Nabożeństwa
Część III – Wybór modlitwy za zmarłych
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?