Kalendarz na 2025 rok - książkowy, dzienny – notes – tomik poezji. Wyjątkowy kalendarz z poezją ks. Jana Twardowskiego, myślą na każdy dzień roku, miejscem na notatki, wyjątkowymi zdjęciami dobranymi do wierszy oraz rozważaniami nad niedzielną Ewangelią.
Książka Niezwykła Królowa. Rozmowy o Matce Bożej jest wyborem wierszy oraz znanych i dotąd nieznanych opowiadań dla dzieci o Matce Bożej. Ksiądz Jan Twardowski stara się przybliżyć młodym czytelnikom postać Maryi, Matki Pana Jezusa; mówi, dlaczego ludzie Ją kochają. Opowiadając o niezwykłej Królowej i Matce nas wszystkich wyjaśnia, dlaczego sam Ją kocha i czego się od Niej uczy. W Matce Bożej szuka podobieństw do każdej ziemskiej matki, a w naszych mamach szuka podobieństw do Matki Bożej. Jest to więc również książka o mamusiach, które codziennie troszczą się o swoje dzieci. Książka pełna mądrości, miłości i serdecznego spojrzenia na Matkę Bożą i każdą ziemską mamę.
Zawsze obecna pierwszy tom maryjnego cyklu, będący zbiorem rozważań i wierszy, poświęcony jest życiu Maryi, od niepokalanego poczęcia do wniebowzięcia. W wydarzeniach z życia Matki Bożej, Jej obecności w życiu Jezusa, pokorze, ufności, wierności Bogu, zdumieniu, zachwycie Bogiem, milczeniu ks. Twardowski szuka odniesień i wzorów dla człowieka współczesnego w życiowych postawach, wyborach, relacjach z Bogiem.
ks. Jan Twardowski "Matka dla wszystkich. Rozważania na uroczystości, święta i wspomnienia Najświętszej Maryi Panny" Wybrała i opracowała Aleksandra Iwanowska Posłowiem opatrzył ks. Sławomir Kunka Matka dla wszystkich drugi tom maryjnego cyklu, poświęcony Matce Bożej obecnej w liturgii Kościoła w ciągu całego roku. W rozważaniach na poszczególne dni maryjne od stycznia do grudnia ksiądz Twardowski wpisuje kult Matki Bożej w życie współczesnego człowieka. Historyczne odniesienia splata z osobistymi doświadczeniami. Pokazuje, że Matka Boża jest dla wszystkich, bez względu na narodowość, wiek, pozycję społeczną, przekonania i jest ponad każdym Jej wizerunkiem. Na cykl maryjny o wspólnym tytule: Mama, mamusia, matka. Rozważania o Matce Bożej składają się trzy tomy: Zawsze obecna. Rozważania o życiu Matki Bożej (2020) Matka dla wszystkich. Rozważania na uroczystości, święta i wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Jak troskliwa matka. Rozważania na nabożeństwa majowe, różańcowe oraz roraty
"Czym jest cudowny obraz jasnogórski Czy dlatego jest cudowny, że działa cuda On sam jest po prostu Bożym cudem. To jest dar łaski Bożej - skarb, znak widzialny niewidzialnej łaski Boga, przed którym trzeba tylko uklęknąć i doświadczyć jej działania, tego, że Bóg wybrał takie właśnie narzędzie łaski."ks. Jan TwardowskiZbiór rozważań i wierszy zatytułowany Większa od obrazu. Myśli o Matce Bożej Częstochowskiej można nazwać antologią. Nowe wydanie prezentuje zebrane, dotąd rozproszone, rozważania i kilka utworów poetyckich, w których Matka Boża z Jasnej Góry jest nauczycielką wiary, powierniczką bied, pocieszycielką i ratunkiem w narodowych dramatach. Dla księdza Twardowskiego obraz Matki Bożej Częstochowskiej staje się przyczynkiem do rozważań o naszej polskiej pobożności, o kondycji całego narodu, a przede wszystkim - o spotkaniu człowieka z Bogiem, przez Maryję.
Skarżą się na Różaniec, że jest monotonny, jednostajny, szary, że stale powtarzamy to samo. Właśnie to w Różańcu bardzo mi się podoba. Nasze życie – od rana do nocy, od nocy do rana – jest szare, jednostajne, monotonne. Wciąż to samo: po niedzieli poniedziałek, po poniedziałku wtorek, potem środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela. Znowu poniedziałek… Wstajemy rano, szykujemy się do pracy, podobni ludzie, podobne sprawy. A przecież życie codzienne, monotonne, jest tak bardzo ważne, bo dzieją się w nim tajemnice Boże. […] Jeżeli żyjemy z Jezusem i Różańcem świętym, to i monotonia będzie święta, i jednostajność będzie święta, i szare życie będzie święte.
Jan Twardowski (1915-2006)
Książka Życie jak Różaniec przynosi rozważania różańcowe, wybrane z homilii z lat 1962-1998. Są to niepublikowane dotąd ich fragmenty, wzbogacone o dwa wiersze, z lat 1946 i 2006, podkreślające znaczenie modlitwy różańcowej w życiu Jana Twardowskiego, kapłana i poety.
Tom Potrzebne do szczęścia jest jak niezbędnik w szkole życia, w której radość miesza się z cierpieniem, a gdy mowa o miłości, mowa także o jej siostrze - samotności... Nienachalnym nauczycielem w tej szkole jest pewien kochający ludzi, drzewa i biedronki ksiądz.W świecie, w którym pośpiech zastępuje życie, a gadżet - człowieka, wyciszenie i namysł są jak udzielenie sobie samemu pierwszej pomocy.Zatrzymaj się, przysiądź z księdzem Twardowskim pod drzewem w parku i pomyśl z nim, czego potrzebujesz do szczęścia.Nie zapomnij uśmiechnąć się do sąsiada lub sąsiadki z ławki obok.Wiersze "potrzebne do szczęścia", w wyborze ks. Jana Twardowskiego i Aleksandry Iwanowskiej, są lepsze niż poradnik i tabletka na szczęście!"Nie płacz w liścienie pisz że los ciebie kopnąłnie ma sytuacji na ziemi bez wyjściakiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera oknoodetchnij popatrzspadają z obłokówmałe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęściaa od zwykłych rzeczy naucz się spokojui zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz"ks. Jan Twardowski, Kiedy mówisz
Idą Święta wybór opowiadań i wierszy ks. Jana Twardowskiego (1915-2006) o trzech najważniejszych chrześcijańskich świętach w roku: Bożym Narodzeniu, Wielkanocy i Zesłaniu Ducha Świętego. Po raz pierwszy prezentowany w jednej książce. Autor sięga do wspomnień z domu rodzinnego. Pokazuje, że Boże Narodzenie to nie tylko choinka i prezenty, ale radość z tego, że Pan Jezus przyszedł na świat. Wielkanoc to nie tylko wesołe palemki, kolorowe pisanki, mazurki, ale zachwyt, że Pan Jezus zmartwychwstał, a Zielone Świątki to wielkie święto ukrytego Boga, ale też naszej duszy i sumienia. W książce znajdziemy odpowiedzi na pytania: Co oznaczają poszczególne święta? Dlaczego je obchodzimy? Co jest w nich najważniejszego? Jak mamy je obchodzić, by zrozumieć ich sens i prawdziwe ewangeliczne znaczenie? Ksiądz Twardowski pokazuje, że każde z tych świąt jest po to, żebyśmy mogli nauczyć się miłości do ludzi i w świecie, który zapomina o dobroci, pokoju, życzliwości stawali się coraz lepsi.
"Matka dla wszystkich. Rozważania na uroczystości, święta i wspomnienia Najświętszej Maryi Panny"
Wybrała i opracowała Aleksandra Iwanowska
Posłowiem opatrzył ks. Sławomir Kunka
Matka dla wszystkich – drugi tom maryjnego cyklu, poświęcony Matce Bożej obecnej w liturgii Kościoła w ciągu całego roku. W rozważaniach na poszczególne dni maryjne – od stycznia do grudnia – ksiądz Twardowski wpisuje kult Matki Bożej w życie współczesnego człowieka. Historyczne odniesienia splata z osobistymi doświadczeniami.
Pokazuje, że Matka Boża jest dla wszystkich, bez względu na narodowość, wiek, pozycję społeczną, przekonania i jest ponad każdym Jej wizerunkiem.
Na cykl maryjny o wspólnym tytule: Mama, mamusia, matka. Rozważania o Matce Bożej składają się trzy tomy:
- Zawsze obecna. Rozważania o życiu Matki Bożej (2020)
- Matka dla wszystkich. Rozważania na uroczystości, święta i wspomnienia Najświętszej Maryi Panny
- Jak troskliwa matka. Rozważania na nabożeństwa majowe, różańcowe oraz roraty
Wybór i opracowanie Aleksandra Iwanowska
Jeżeli ktoś kocha naprawdę – może znieść wszystkie najgorsze cierpienia, a potem zmartwychwstać, nadając sens cierpieniu, w którym jednoczymy się z Bogiem.
Ks. Jan Twardowski
Miłość na śmierć nie umiera stanowi cykl piętnastu rozważań drogi krzyżowej Jana Twardowskiego, księdza i poety, z kilkudziesięciu lat nabożeństw odprawianych w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie. Czternaście z nich poprzedza dłuższa refleksja, zaczerpnięta najczęściej z nabożeństw Gorzkich żalów. Wyjątek stanowi piętnasta, ostatnia w niniejszym zbiorze, droga krzyżowa, pt. Pamiątka z tej ziemi. Składają się na nią wyłącznie wiersze.
Zamieszczone w tym tomie refleksje i wiersze, obok ewangelicznych odniesień, mają charakter osobisty. Są niemal modlitwą człowieka doświadczonego, który na życie patrzy z perspektywy ufności Bogu, szukając Jego zamysłów w tym, co się udaje i co z pozoru się nie udaje, w tym, co cieszy i co boli. Są szukaniem sensu w codzienności, zachętą do zastanowienia się, czym jest wolna wola i bycie z Bogiem, czym są lęk, płacz, cierpienie, miłość, wierność, nadzieja – w świetle życia, męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.
Szczególna pamiątka Chrztu Świętego zawierająca cytaty z utworów i wypowiedzi ks. Jana Twardowskiego, jednego z najbardziej cenionych poetów.Zawiera również cytaty biblijne korespondujące z chrztem, a także strony, na których można utrwalić datę i miejsce przyjęcia chrztu, wkleić zdjęcie.Ta książeczka z czasem będzie nie tylko wspomnieniem pierwszego przyjętego sakramentu, ale i pomoże dziecku nabrać świadomości, czym ów sakrament jest i jakie ma znaczenie w życiu chrześcijanina. Doskonały prezent dla dziecka, które przyjmuje chrzest, oraz dla jego rodziców.
ks. Jan Twardowski
"Zawsze obecna. Rozważania o życiu Matki Bożej"
Wybrała i opracowała Aleksandra Iwanowska
Posłowiem opatrzył ks. Sławomir Kunka
Zawsze obecna – pierwszy tom maryjnego cyklu, będący zbiorem rozważań i wierszy, poświęcony jest życiu Maryi, od niepokalanego poczęcia do wniebowzięcia. W wydarzeniach z życia Matki Bożej, Jej obecności w życiu Jezusa, pokorze, ufności, wierności Bogu, zdumieniu, zachwycie Bogiem, milczeniu – ks. Twardowski szuka odniesień i wzorów dla człowieka współczesnego w życiowych postawach, wyborach, relacjach z Bogiem.
Na cykl maryjny o wspólnym tytule: Mama, Mamusia, Matka. Rozważania o Matce Bożej składają się trzy tomy:
Zawsze obecna. Rozważania o życiu Matki Bożej
Matka dla wszystkich. Rozważania na uroczystości, święta i wspomnienia Najświętszej Maryi Panny
Jak troskliwa matka. Rozważania na nabożeństwa majowe, różańcowe oraz roraty.
Są w twórczości ks. Twardowskiego tematy, które powracają nieustannie w wierszach, homiliach, rozmowach. Należy do nich z całą pewnością NADZIEJA.Jan Twardowski wiązał z nią sens swojego życia i jako kaznodzieja, i jako poeta, i jako człowiek po prostu. Podkreślał: Zawsze starałem się budzić i podtrzymywać nadzieję. Włączałem się w wielki nurt modlitw Kościoła, głoszącego nadzieję. I jeszcze: W świecie niewiary próbuję mówić o wierze, w świecie bez nadziei o nadziei, w świecie bez miłości o miłości. W swojej poezji chciałbym przekazywać nadzieję. Mówił nie tylko o człowieku, który może pokładać nadzieję w Bogu, ale i o Bogu pokładającym nadzieję w człowieku. A przede wszystkim wierzył w to, że nadzieja pozwala nam patrzeć dalej.Niniejszy wybór tekstów ks. Jana Twardowskiego jest zaproszeniem do wspólnego z autorem szukania w życiu codziennym źródeł nadziei.
Kalendarz na 2025 rok - książkowy, dzienny – notes – tomik poezji. Wyjątkowy kalendarz z poezją ks. Jana Twardowskiego, myślą na każdy dzień roku, miejscem na notatki, wyjątkowymi zdjęciami dobranymi do wierszy oraz rozważaniami nad niedzielną Ewangelią.
Wybrała i opracowała Aleksandra IwanowskaMiłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć i łaskawość, uprzejmość, wspaniałomyślność, opanowanieWielu widzi w nich cechy dobrego człowieka. Cechy ze wszech miar pożądane. Święty Paweł natomiast twierdzi, że to owoce obecności i działania Ducha Świętego w nas. W Liście do Galatów znajdziemy ich dziewięć. Tradycja za łacińską Wulgatą wymienia dwanaście.Dwanaście słów. Niektóre ważne i poważnie, inne mogą wydawać się nieco nieżyciowe. Czym są owoce Ducha Świętego? Jak je rozumieć, jak w sobie rozwijać? Poszukajmy odpowiedzi w mądrościach księdza Jana Twardowskiego.
W naszych modlitwach dużo jest oficjalnej postawy, teoretycznego spojrzenia, a brak bezpośredniego kontaktu, jakiego uczy Matka Boska poprzez wszystkie tajemnice Różańca. Gubimy bezpośredniość kontaktu z Panem Jezusem. Pomyślmy o postaciach różańcowych, o których się nie mówi. Oddalonych, pochowanych, a jednak bliskich, które nieraz nas zawstydzają.""ks. Jan Twardowski (1915-2006).Książka Ukryte tajemnice Różańca przynosi wybór rozważań, w większości niepublikowanych wcześniej tekstów. Przemyślenia ks. Jana Twardowskiego z czterdziestu lat pracy kapłańskiej w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie uzupełniają różnorodną i oryginalną, istniejącą już w dorobku księdza poety, biblioteczkę myśli wokół modlitwy różańcowej. Prezentują jednakże inny, nowy, sposób mówienia o tajemnicach różańcowych, występujących w nich postaciach oraz odniesieniach do problemów i psychiki dzisiejszego człowieka. Pozwalają poznać sposób myślenia Autora, który tak niestrudzenie w słowach najprostszych poszukiwał głębokiego, ukrytego sensu.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?