Książka pokazuje najważniejsze osobistości i ich dzieje, które przyczyniły się do powstania międzynarodowych przedsiębiorstw zmieniających w rewolucyjny sposób nasze dzisiejsze funkcjonowanie.
Pokazuje, że warto marzyć.
Centrum Badań Wschodnich
Diversity of social, political, and cultural problems that modern Asian countries face encourages research intended to explain their sources and consequences. What is more, their multiformity means that such investigations must involve varied research approaches, appropriate for individual scientific disciplines. The articles included in this volume are an example of an analysis what takes into account many perspectives.
Książka pokazuje najważniejsze osobistości i ich dzieje, które przyczyniły się do powstania międzynarodowych przedsiębiorstw zmieniających w rewolucyjny sposób nasze dzisiejsze funkcjonowanie. Pokazuje, że warto marzyć. Centrum Badań Wschodnich
"Dramaty 2022" to zbiór sztuk Kaziemierza Brauna napisanych lub przepracowanych na początku lat dwudziestych XXI W. Zbiór zawiera trzy dramaty biograficzne o wielkich Polakach, ukazujące ich postaci na szerokim tle historycznym: "Powrót Norwida", "Księga świętego Maksymiliana", "Lancokorońska" oraz trzy sztuki o wielkich przemianach "Niewyznane zwierzenia" - o transformacji komedii dell'arte w teatr literacki, "Wiatr niepodległości - o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. "Kwarantanna" o ataku globalnej pandemii na rodzaj ludzki w latach dwudziestych XXI w.
Omawiając działalność szczecińskich salonów muzycznych, należy przede wszystkim odróżnić rodzinne muzykowanie domowe od reprezentacyjnych koncertów salonowych. Pierwsze z nich ? muzykowanie domowe ? było znane na długo przed ukształtowaniem się mieszczańskiej kultury muzycznej i miało bogate tradycje, dla drugiej formy, bardziej otwartej, najbardziej reprezentacyjnym obrazem stał się salon muzyczny. Zamiarem autorki jest ukazanie realizacji idei towarzyskości na gruncie pomorskim w XIX wieku, a także jej interpretacja na kanwie tożsamości historycznej i społecznej Szczecina. Równie istotnym aspektem jest także możliwość przypomnienia postaci istotnych dla rozwoju kultury Szczecina, szczególnie przez omówienie prowadzonej przez nich korespondencji, w większości rozproszonej bądź bezpowrotnie utraconej dla współczesnego pokolenia.
Książka Zapis pamięci Lucyny Sowińskiej ukazuje Toruńską Scenę Młodych Studia P od strony inspirujących działań twórczych, które rozwijają wyobraźnię i pomysłowość sceniczną uczestników zdarzeń. Poszukiwania teatralne są niepowtarzalne, osiągają wymiar święta w przestrzeniach przyrody, obiektów zabytkowych oraz różnych pór dnia i nocy. Autorka podkreśla, że we współpracy z młodzieżą otwarta jest na propozycje, aby dotrzeć do myśli i wewnętrznego głosu aktora.
Zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń: https://www.um.torun.pl/
Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/
Książka Zapis pamięci Lucyny Sowińskiej ukazuje Toruńską Scenę Młodych Studia P od strony inspirujących działań twórczych, które rozwijają wyobraźnię i pomysłowość sceniczną uczestników zdarzeń. Poszukiwania teatralne są niepowtarzalne, osiągają wymiar święta w przestrzeniach przyrody, obiektów zabytkowych oraz różnych pór dnia i nocy. Autorka podkreśla, że we współpracy z młodzieżą otwarta jest na propozycje, aby dotrzeć do myśli i wewnętrznego głosu aktora.
Zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń: https://www.um.torun.pl/
Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/
Seria wydawnicza Biblioteka Azji i Pacyfiku to niepowtarzalne przedsięwzięcie, które propaguje najważniejsze prace polskich i zagranicznych naukowców, poświęcone studiom azjatyckim. Doskonale wpisuje się w strategię Wydawnictwa Adam marszałek, które stało się w ostatnich latach czołowym promotorem współpracy europejsko-azjatyckiej w Polsce. O sukcesie Serii świadczy liczba książek, które co roku ukazują się pod charakterystycznym szyldem Biblioteki Azji i Pacyfiku. Kolekcja przyciąga doświadczonych i cenionych autorów, lecz również młodych naukowców, dla których jest ona formą upowszechniania wyników swoich badań. To unikalny zbiór książek, które pozwalają Czytelnikom poznać i zrozumieć Azję, odkrywać jej historię i kulturę oraz uczyć się w jaki sposób tworzyć nowe projekty z azjatyckimi partnerami.
Powodem, który sprawia,że książki takie jak ""Kilka słów do nauczycieli"", są potrzebne, jest to, że dotyczą one aktualnych i najważniejszych wyzwań, przed którymi stoją nauczyciele w klasach. Mówiąc dokładniej, wierzę, że ta książka odzwierciedla wspólną, tj. nauczycieli i moją, eksplorację praktycznych zagadnień dotyczących edukacji na poziomie szkół podstawowych i średnich.
Autorka jest ekspertem w dziedzinie niemieckiego systemu szkolnictwa. Wiele z przedstawionych rozwiązań prawno-organizacyjnych można zastosować w rodzimych warunkach. Z tego punktu widzenia książka autorstwa Magdaleny Zapotocznej jest zbiorem właściwie opisanych i udokumentowanych ""dobrych praktyk"", może stanowić impuls do opracowania procedur w tym zakresie - uwzględniając specyfikę polskiego systemu edukacji. Jest cenną pozycją ukazującą znaczenie badań porównawczych, egzemplifikacją ich istoty w kontekście międzynarodowym. (...) To książka odpowiadająca na wyzwania stojące przed współczesną szkołą i jej absolwentami. Z recenzji wydawniczej prof. dra hab. Stefana M. Kwiatkowskiego
Aktualnie najbardziej wszechstronną i uniwersalną płaszczyzną komunikacji i interakcji międzyludzkich jest relatywnie nowa przestrzeń tworzona przez światową sieć komputerową - zwana cyberprzestrzenią. Nie jest rzeczą przypadku, że właśnie w tej przestrzeni współcześnie w sposób najbardziej wszechstronny i powszechny próbuje się spełniać właśnie ta grupa pokoleniowa. Cyberaktywność młodego pokolenia w sposób szczególny manifestuje się poprzez wyselekcjonowane serwisy społecznościowe, różnego rodzaju komunikatory, portale tematyczne itp. [...] W świecie wirtualnym młodzi ludzie dość często poszukują sposobów na rozwiązanie swoich problemów, szukają przestrzeni wolnej od inwigilacji dorosłych, tworzą wspólnoty i budują nowe relacje. [...] Budowanie tożsamości w przestrzeni wirtualnej jest dużo prostsze aniżeli w świecie realnym, tym samym znacznie łatwiej jest wykreować własny wizerunek w oparciu o dostępne informacje zamieszczone w tzw. Sieci. Przykładem może być chociażby identyfikowanie się części młodego pokolenia ze stylem bycia destrukcyjnych grup subkulturowych, które może przejawiać się zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Z Wprowadzenia
Osią problematyki podejmowanej w książce jest interpersonalna koegzystencja, rozumiana jako pole budowania więzi między podmiotami wzajemnie afirmującymi swoją ontyczną i aksjologiczną bezprecedensowość.
Istnieje łącznik, nadający książce spójność, jako wspólny, nadrzędny, patronujący jej punkt odniesienia. Ów łącznik – prawda, bo ją mam na myśli, cokolwiek by się za tym słowem skrywało lub odsłaniało – jest pojęciem, czy nawet metapojęciem, arcyfilozoficznym, szczególnie wyróżniającym i legitymizującym filozoficzny dyskurs, nadającym mu specyficzną dla filozofowania rangę i ukierunkowującym go na właściwy filozofii cel.
Niewątpliwie mamy do czynienia z oryginalnym ruchem myśli, z próbą krytycznego zrewidowania fundamentalnych projektów rozumienia zadomowionych w filozoficznej tradycji.
Z recenzji prof. nadzw. dr. hab. Witolda Glinkowskiego (UŁ)
Wyrażamy nadzieję, że publikacja, którą oddajemy w ręce Czytelników, przyczyni się w niewielkim choć stopniu do tego, żebyśmy mogli jako społeczeństwo i jako poszczególni jego członkowie odpowiedzieć sobie na pytania: jakie są najcenniejsze źródła informacji, czyli gdzie szukać wiedzy (która już nie musi być pozytywistycznie pewna) oraz jakie są najsuteczniejsze sposoby jej pozyskiwania, a także stanie się uzasadnienieniem konieczności budowania poznawczych stylów życia, a może nawet sama stanie się źródłem wiedzy, której zdobywanie jest dziś koniecznością i obowiązkiem każdego z nas.
Anna Przygoda
Katarzyna Potaczała-Perz
Stanisław Kowalski
Konstatując należy stwierdzić, iż publikacja wydana wypełni niewątpliwą lukę w obszarze badań historii wychowania nad dziejami II Rzeczypospolitej w zakresie działalności charytatywnej i opiekuńczej w szkołach Okręgu Szkolnego Krakowskiego w II Rzeczypospolitej. Książka stanowić będzie szczególną formę oddziaływania patriotycznego i wychowawczego wobec młodzieży i dorosłych, ukazując znaczenie Okręgu dla kształtowania podwalin państwowości po odzyskaniu niepodległości po 123 latach zniewolenia.Tak szeroko przeprowadzone kwerendy historyczne, jakich dokonali Autorzy pozwalają wierzyć, że niniejsza publikacja będzie stanowić cenną publikację na rynku wydawniczym w kultywowaniu tradycji polskiego narodu.dr hab. Danuta Grzesiak-Witek, UJK Kielce
In 1991 China concluded that it could achieve its global rise by participating in and shaping international multilateral cooperation. In 2021, thirty years after this contention and twenty after China co-established its first international organisation - the Shanghai Cooperation Organisation, this book offers a thorough insight into the role of multilateral institutions in China's foreign policy. The practice of China's multilateralism is scrutinised through the study of China's use of the SCO between 2001 and 2013 in its foreign policy towards Central Asia. Through the in-depth analysis of the organisation in this time span, this study defines the main goals of China's use of multilateralism between the end of the Cold War era and the introduction of the Belt and Road Initiative in 2013.W 1991 roku Chiny zapowiedziały, że mogą osiągnąć globalny wzrost poprzez kształtowanie międzynarodowej współpracy wielostronnej. W 2021 roku, trzydzieści lat po tej deklaracji i dwadzieścia po tym, jak Chiny zaczęły współtworzyć swoją pierwszą organizację międzynarodową Szanghajską Organizację Współpracy, książka ta oferuje dogłębny wgląd w rolę instytucji wielostronnych w polityce zagranicznej Chin. Praktyka multilateralizmu w Chinach jest analizowana poprzez badanie wykorzystania SOW w polityce zagranicznej Pekinu wobec Azji Centralnej w latach 20012013. Poprzez dogłębną analizę organizacji w tym okresie, prezentowana książka określa główne cele zastosowania przez Chiny multilateralizmu między końcem zimnej wojny a inauguracją Inicjatywy Pasa i Szlaku w 2013 roku.
Dr Barbara Józefowicz jest badaczką i wykładowczynią na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestniczyła w licznych krajowych i międzynarodowych projektach badawczych dotyczących pozytywnego zarządania, zajmując się w szczególności zaufaniem w przedsiębiorstwach. Jest autorką wielu publikacji, w tym artykułów w czsopismach naukowych, referatów prezetowanych na konferencjach oraz rozdziałów w monografiach o zasięgu międzynarodowym.
Ten tom analiz demagogii - zarówno jej uniwersalnych mechanizmów, jak i aktualnych wyrazistych wcieleń, ukazuje się w samą porę.Monstrualny wręcz dziś przerost tendencji autorytarno-populistycznych - to już nie tylko na poziomie psychologii mas, na poziomie ruchów i partii politycznych, ale również na poziomie stylu rządów i osobliwej transgresji ustrojowej - sprawia, że potrzebna jest weryfikacja oraz aktualizacja naszego stanu wiedzy na temat demagogicznych form zdobywania poparcia, zwalczania oponentów, usprawiedliwiania i rozgrzeszania nadużyć władzy, faktycznego przekreślania narzędzi kontroli społecznej i prawnej, udaremniania odpowiedzialności polityków za ich woluntaryzm, nierzadko nawet awanturnictwo.Prof. Dr hab. Mirosław karwatGlosa do studiów nad demagogią
Prezentowana praca wpisuje się w nową historię polskiej polityki zdrowotnej, związanej z pandemią choroby COVID-19. Odsłania problemy nurtujące społeczeństwo w czasie niepewnym, gdy wszelkie prognozy okazują się jedynie myśleniem życzeniowym. [...] marginalizowane grupy społeczne, takie jak seniorzy, nie są w stanie ocenić swojej bezradności. Liczne choroby współistniejące u seniorów stają się tłem nieszczęść obrazujących rosnącą niewydolność opieki zdrowotnej. Systemowa niedomoga służby zdrowia konkuruje z postawami społecznymi negującymi osiągnięcia naukowe. Monografia przedstawia ten krajobraz wciąż jeszcze w czasie bitwy, jest dokumentem refleksyjnym, który winien posłużyć kształtującym polską politykę zdrowotną. Ukazuje postawy mało gniewnych, doświadczonych przez własne historie seniorów, których roszczeniowość o własne prawa w czasie pandemii jest jeszcze wyraźnie złagodzona. Niestety, nieprzewidywalne nieszczęście dopiero przed nimi.Książka, wzbogacona przeglądem aktualnej literatury światowej, napisana językiem narracji naukowej, dostępnym także dla nieprofesjonalnego czytelnika, jest interesującym dokumentem ważnym dla dyskusji o aktualnej polskiej polityce zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów.Z recenzji prof. dr hab. Elżbiety Trafiałek
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?