W tym sektorze polecamy wartościowe książki psychologiczne o emocjach i uczuciach, zarówno tych poztytywnych jak i tych negatywnych, które towarzyszą nam od dziecka. Żyjemy w świecie pełym lęku, niepokoju i praktycznie każdego dnia walczymy ze stresem. Tutaj nasz czytelnik znajdzie poradniki, które pomogą mu uwolnić się od lęku i żyć pełnią życia. Dzięki licznym publikacjom i podręcznikom nauczycie się tworzyć użyteczne prognozy zamiast fantazji lękowych, podejmować działania i pokonacie w sobie skłonność do unikania, akceptowania i przekierowywania myśli lękowych. Polecamy książkę Joela Mindena pt. Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać prowadzi ona Czytelnika przez praktyczne fazy akceptacji i radzenia sobie z emocjami.
Dwunastu autorów napisało dwanaście opowiadań o szczęściu. Powołali do życia swoich bohaterów z nadzieją na to, że uda im się odnaleźć i pokazać czytelnikom sposób na czerpanie radości z każdego dnia. W tym zbiorze znajdziecie teksty o wspólnocie, wdzięczności, marzeniach, rodzinie, byciu potrzebnym, rodzinnych rytuałach, hobby, niepełnosprawności, wzbogacaniu świata, radości z drobnych rzeczy, osiąganiu celów oraz poczuciu przynależności. Wspólne czytanie w domu czy w szkole tych bliskich codziennemu życiu tekstów może być doskonałym punktem wyjścia do rozmów o szczęściu; przyczyni się też do budowania więzi z dzieckiem czy pozytywnych relacji w grupie.
Życie nie kończy się w chwili śmierci. Ono wtedy naprawdę się zaczyna.
Co się dzieje, gdy umieramy?
Dlaczego nie powinniśmy się bać śmierci?
Czym tak naprawdę będzie sąd ostateczny?
Czy niebo i piekło istnieją naprawdę? Co dokładnie i skąd o tym wiemy?
Jak odzyskać pokój ducha po śmierci bliskiej osoby?
Czy możemy mieć kontakt z tymi, którzy odeszli do wieczności?
Ks. Piotr Śliżewski sam musiał zmagać się z tymi i wieloma innymi pytaniami. Najpierw gdy nieoczekiwanie po zarażeniu się wirusem COVID-19 zmarł jego długoletni przyjaciel i mentor. Potem, kiedy okazało się, że jego bratanica urodziła się z zespołem Ebsteina – wrodzoną wadą serca, w wyniku której zmarła trzy dni po urodzeniu. Te traumatyczne doświadczenia stały się dla autora okazją, by na tajemnicę śmierci popatrzeć w zupełnie nowy sposób. Dziś ks. Piotr oddaje w ręce czytelników książkę, w której z jednej strony tłumaczy najważniejsze prawdy wiary katolickiej dotyczące życia po śmierci, a z drugiej – podpowiada, jak w trudnym doświadczeniu straty bliskich osób zachować nadzieję i nie popaść w rozpacz. To mądra i napisana z ogromnym wyczuciem publikacja, która tysiącom osób może pomóc uwierzyć, że śmierć to nie koniec życia – że śmierć to nowy początek!
Ks. Piotr Śliżewski – założyciel portali ewangelizuj.pl i gregorianka.pl. Prowadzi kanał na YouTubie, na którym komentuje słowo Boże, odpowiada na pytania internautów oraz tłumaczy prostym językiem trudne definicje teologiczne. Autor książek Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej oraz Pobudka. Jak rozpocząć dzień modlitwą wydanych nakładem Wydawnictwa eSPe.
"Prawdziwe szczęście przychodzi zawsze jako podarunek." (fragment)Książka Budda i miłość opowiada o tym, jak dla dobra wszystkich wykorzystać wewnętrzny nadmiar pojawiający się w pełnym radości związku i samemu dzięki temu wzrastać. Głęboka miłość, wolna od obaw i oczekiwań, z pewnością uszczęśliwia oboje partnerów. Lama Ole Nydahl pisze jednak: "Chociaż, jak wszyscy wiemy, grzeczne dziewczynki idą do nieba, a w bajkach zakochanym parom zawsze udaje się dożyć końca swoich dni w nieprzerwanym szczęściu, w rzeczywistości wiele osób pozostających w związku często w wirze emocji ulega zaślepieniu albo ma jedynie niejasne wyobrażenie o tym, jak sobie poradzić ze wspólną drogą". Budda i miłość to pełna inspiracji odpowiedź na to pytanie.Lama Ole Nydahl przed pięćdziesięcioma laty otrzymał pełny przekaz nauk buddyzmu Diamentowej Drogi od 16 Karmapy Rangdziung Rigpe Dordże - zwierzchnika szkoły Kagju, jednej z czterech głównych linii przekazu buddyzmu tybetańskiego. Od tamtej pory na prośbę swego nauczyciela Lama Ole nieprzerwanie rozpowszechnia nauki Buddy na całym świecie. Założył dotychczas około 700 świeckich ośrodków medytacji, działających obecnie pod duchowym przewodnictwem 17 Karmapy Taje Dordże.
Ewa od wielu lat nie ustaje w działaniu, kreacji, a co za tym idzie w zaskakiwaniu wszystkich, którym leży na sercu rozwój. Jej praca to ciągłe poszukiwanie najlepszego sposobu na pomoc ludziom uwikłanym w kryzys. Ta piękna opowieść, którą trzymają Państwo w ręku, może wybitnie pomóc w nowym spojrzeniu na siebie, na relację, na Miłość. "Iga. Królewska Córka" to najnowszy klejnot ze skarbca Ewy. Warto go mieć, warto przeczytać, warto podarować tym, którzy chcą żyć przepięknie. - Rafał Porzeziński - polski dziennikarz, w latach 2016-2018 dyrektor i redaktor naczelny Programu I Polskiego Radia, prezes Stowarzyszenia "Ocaleni", właściciel wydawnictwa "Raj Media" Porzezińscy. Terapeuta, trener, mąż i ojciec.Autorka jest specjalistą psychoterapii uzależnień, pedagogiem resocjalizacyjnym, czynna zawodowo od 26 lat. Pracuje z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi, opierając się na nurcie poznawczo-behawioralnym, a z DDA/DDD - używając metody psychodramy. Założyła grupy teatralne, angażując osoby bezdomne i wykluczone społecznie. Autorka programu profilaktyki uniwersalnej dla nastolatków pt. "Bestia w szkole". Jest ambasadorem Ruchu Społecznego ,,Ku Trzeźwości Narodu" Ziem Zachodnich Polski, realizując zadania Narodowego Programu Trzeźwości w Polsce i wśród Polaków na emigracji."Iga. Królewska Córka" to książka, która pokazuje, że uwolnienie się z traum dziecięcych przynosi prawdziwą wolność. Iga spostrzega piękno ludzi i świata, buduje relacje, przeżywa swoje własne życie, dążąc do szczęścia. Metaforycznie można powiedzieć, że napełnia dzban swojego życia pięknem i dobrem w miejsce lęku, uraz i niewiary. Zmiana myślenia u Igi pociąga nowe zachowania i przynosi jej Boże błogosławieństwo. W książce znajdziecie różne formy literackie, takie jak wiersz czy bajka, oraz fotografie, które stanowią integralną część tekstu. Zapraszam do lektury. - Ewa Jasik-Wardalińska
Czy podejrzewasz, że bliska Ci osoba (partner, matka, przyjaciel, sąsiadka) ma depresję? A może ma już diagnozę, ale odmawia leczenia albo czekacie długo na efekty? Książka Jak pomóc osobie z depresją. Porady psychiatry i opiekuna powstała jako odpowiedź na Twoje pytania. Dowiesz się z niej:jak namówić bliską osobę na wizytę u specjalisty;którego specjalistę wybrać (lekarza rodzinnego, psychiatrę czy terapeutę);jak zachowywać się w stosunku do osoby chorej;jak poradzić sobie z frustracją, która pojawia się w kontaktach z osobą chorą;jak postępować, gdy lek zadziała lub nie daje efektu,jak wykorzystać aplikacje na smartfon w celu powrotu do zdrowia;jak zapobiegać nawrotom depresji.Poznasz również historie innych osób, które opiekowały się bliskimi w depresji. Poza tym w książce znajdziesz fakty i mity na temat leczenia przeciwdepresyjnego oraz przewodnik po lekach o działaniu antydepresyjnym, dostępnych aktualnie na polskim rynku.Opieka nad osobą w depresji to trudne zadanie, dlatego chcemy je choć trochę ułatwić.
Dręczenie dzieci przez dzieci staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. SŁUP SOLI i ŚMIERDZĄCY SER to dwie książki uzupełniające się nawzajem, pokazują ten problem przemocy z dwóch perspektyw: ofiary dręczenia i biernych obserwatorów. Słup soli uświadamia dzieciom, że ich milczenie i bierna postawa wspiera szkolnych dręczycieli i zachęca do działania. Co może zrobić pojedyncze dziecko, aby się temu przeciwstawić? Niewiele. A grupa? O wiele więcej, najpierw jednak musi się zorganizować. W tym opowiadaniu chłopiec, który boi się i nie cierpi dręczenia, pod wpływem swojego brata, zaczyna działać... Autorka, dr Elżbieta Zubrzycka, z wykształcenia biolog i psycholog, stara się pokazać dzieciom, że zawsze więcej jest tych, które są przeciwne dręczeniu niż tych, które je popierają. Kiedy przerwą milczenie i zaczną o tym rozmawiać, okaże się, że są w stanie powstrzymać szkolnych dręczycieli i podnieść jakość swojego codziennego życia w szkole.
Śmierć bliskiej osoby, rozstanie, choroba, problemy finansowe Ból jest nieodłączną częścią życia. Nie da się go wyeliminować, jednak to od ciebie zależy, jak przetrwasz ten trudny czas. Czy wypierasz swoje uczucia i idziesz dalej naprzód, nie dając sobie czasu na refleksję?A może pogrążasz się w cierpieniu tak, że pochłania cię bez reszty? Nie pozwól, by ból cię niszczył, zabierał ci nadzieję, przejmował nad tobą kontrolę. Pomyśl o nim jako o katalizatorze zmian, których potrzebujesz w życiu. Bernardo Stamateas, światowej sławy psycholog, terapeuta i specjalista od samorozwoju, zaprasza do stanięcia z bólem twarzą w twarz. Daje proste wskazówki i przedstawia strategie, które pomogą ci zmierzyć się z cierpieniem i zobaczyć w nim w szansę na rozwój i osobistą przemianę.
Dziewczynkę, która tęskni za zmarłym kotem, odwiedza Pustka...Jest białą, bezkształtną plamą po nim - nie ma uszu, ogona, wąsów, jest wielka, biała i nieco przerażająca. Wypełnia sobą niemal całą przestrzeń, wędruje, na chwilę znika, by znów pojawić się jeszcze wyraźniej. Pustka chętnie odpowiada na pytania dziewczynki, która nie do końca rozumie czym ona jest i skąd się wzięła.Niezwykle wzruszająca, prosta i mądra opowieść o przeżywaniu straty, żałobie, tęsknocie i wspomnieniach. Książka ma ogromną wartość terapeutyczną, pomaga dziecku pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego, oswaja lęk, pozwala zrozumieć trudne emocje i zachęca do rozmowy o nich.
Czy istnieje skuteczny algorytm zapewniający nam szczęśliwe życie?
A jeśli tak, to jak go odkryć i jak używać go na co dzień?
Ksiądz Sebastian Kosecki – znany tiktoter i duszpasterz młodzieży z Zawiercia – proponuje w tej książce strategię w czterech krokach, dzięki której lepiej poznasz sam siebie, odkryjesz tajniki budowania trwałej relacji z innymi ludźmi i spojrzysz na kwestie wiary i Boga w sposób zupełnie nowy i odkrywczy. Rozwijając odpowiedzi na wiele pytań swoich followersów, autor krok po kroku tłumaczy, na czym polega Boży przepis na udane życie. Porusza przy tym m.in. następujące kwestie:
Jakie są dobre i sprawdzone strategie podejmowania ważnych życiowych decyzji?
O czym powinni pamiętać zakochani, by ich miłość nigdy się nie wyczerpała?
W jaki sposób z faktu istnienia czekolady można wywieść istnienie Boga?
Jakie doświadczenie spowiedzi ma ksiądz, gdy nie siada w konfesjonale, ale staje w kolejce jako zwykły wierny?
To nie tylko dobra książka, ale także propozycja konkretnego programu, dzięki któremu uporządkujesz życie i odnajdziesz to, co daje ci prawdziwe szczęście!
Ks. Piotr Jarosiewicz
Ks. Sebastian Kosecki – ksiądz archidiecezji częstochowskiej, autor książek: Śladami Maryi. 30 Krzyżówek z Matką Bożą; Ministranci. Poradnik dla opiekunów liturgicznej służby ołtarza; Odkryj świat Biblii. Fascynująca podróż z bohaterami najważniejszej księgi świata; Rok liturgiczny dla dzieci. Przez wiele lat pełnił funkcję animatora grup dziecięcych i młodzieżowych we wspólnotach ministranckich i oazowych, a dzisiaj jako ksiądz sam je prowadzi.
Jak radzić sobie z lękiem poznaj skuteczne strategie Ponad 40 milionów osób cierpi na zaburzenia lękowe. To najczęściej występujący problem ze zdrowiem psychicznym. Czym tak naprawdę jest lęk? Jakie są jego przyczyny? W jaki sposób radzić sobie z lękiem społecznym? Jak pokonać niepokój i ataki paniki, uwolnić się od stresu i wyeliminować zaburzenia emocjonalne? Czy powrót do szczęśliwego życia jest możliwy? Tak! Odkryj skuteczne strategie, które uwolnią twój mózg od lęku i przywrócą spokój.Pomogła już tysiącom pacjentów! Teraz pomoże i tobie pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i stres Dr Jill P. Weber jest psychologiem klinicznym. Na co dzień pracuje z osobami, które zmagają się ze stanami lękowymi, atakami paniki, stresem i zaburzeniami emocjonalnymi. Stosuje połączone podejście terapii poznawczo-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania oraz mindfulness. Teraz i ty możesz skorzystać z jej doświadczenia i zdobyć odpowiedź na pytanie: jak radzić sobie z lękiem? Co robić, gdy atak paniki dopadnie cię w pracy, na zakupach lub przed snem? A także jakie są najlepsze sposoby na stres?
The instant Sunday Times bestseller
Do you love your partner but want to rekindle that ‘in love’ feeling?
Do you go on plenty of dates but can’t seem to click with the right person?
Do you keep having the same conflicts with your partner?
Embark on a journey of self-love to experience authentic connection and unconditional love.
Bestselling author of Good Vibes, Good Life and Healing is the New High, Vex King is back with Closer to Love, a life-changing guide to strengthening your relationships by honouring and nurturing the one you have with yourself.
Speaking from his personal experiences of healing from heartbreak and finding lasting love, Vex shares practical advice and thought-provoking insights to help you:
- Understand how you love and the role you play in your connections
- Heal from past conditioning, unprocessed emotions and trauma
- Cultivate healthy habits, boundaries and behaviours
- Nurture meaningful, mindful and lasting connections.
Essential reading for anyone looking to deepen their understanding of themselves and their relationships.
'A must read if you are seeking to elevate your relationships and your life.' Yung Pueblo, New York Times #1 Bestselling author
'Authentic in his mission to change lives.' YOU Magazine
'Overwhelmingly positive and supportive, it's pocket therapy. Daily Mirror
Uwolnij się od lęku i żyj pełnią życia. W książce Nie bój się życia Katarzyna Miller pokazuje, że najważniejszy w życiu jest... brak lęku przed nim i tym wszystkim, co ono niesie. Opierając się na doświadczeniach swoich pacjentów, przyjaciół, a także swoich własnych autorka pomaga stawiać czoło najrozmaitszym lekom, które nas ogarniają. I zachęca, by żyć pełną piersią. Z książki dowiesz się m.in. dlaczego ludzie tak naprawdę boją się szczęścia i jak ten lęk uniemożliwia jego osiągnięcie, jak nie bać się błędów, egoizmu, stawiania granic, a także tego „co ludzie pomyślą”. Wielu rzeczy, których życie nam dostarcza, w ogóle nie chcemy, udajemy, że ich nie ma, uciekamy przed nimi, a przede wszystkim, boimy się. Starości i starzenia się, śmierci i umierania, choroby, ubóstwa, zdrady, osamotnienia, porażki… Będę w tej książce dzielić się z Wami swoją wiedzą o lękach. Ogromnie mi zależy na tym, żebyśmy je szanowali, ale nie ulegali im, liczyli się z nimi, umieli je nazwać i przeżyć, ale nie byli ich ofiarami. Można mieć miłość, pieniądze, zdrowie, rodzinę i zewnętrzne bezpieczeństwo, ale jeśli czujemy lęk - zje on radość i zadowolenie ze wszystkiego. Katarzyna Miller Katarzyna Miller Psycholożka i psychoterapeutka. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Ukończyła psychologię i filozofię na UW. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Wykładowczyni na warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak, jak chcę, Kup kochance męża kwiaty, Instrukcja obsługi faceta (Wydawnictwo Zwierciadło).
Odważne spojrzenie na proces starzenia się, pióra wybitnej feministycznej pisarki Lynne Segal. Kim jest ta nieznajoma osoba, która z biegiem czasu zaczyna patrzeć na nas z lustra? Co dzieje się z ambicją i seksualnością, gdy przybywa nam lat? Czy starzy i młodzi muszą być w konflikcie ze sobą? Poza czasem, błyskotliwa i poruszająca książka Lynne Segal, domaga się korekty schematów i tabu, ograniczających osoby starsze. Rozwija i podejmuje dialog z wątkami nakreślonymi w słynnej książce "Starość" przez Simone de Beauvoir, spoglądającą na nas z okładki "Poza czasem". Wnikliwe dzieło poruszające tematykę psychologii i polityki starzenia się, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.
***
„Żyjemy w atmosferze, w której młodzieńczość, sprawność, szybkość i zadawanie szyku są tak cenione, że nawet starzejąc się musimy starać się pozostać wiecznie młodymi, co dotyczy w szczególności kobiet, które muszą, choć im się to nie uda, zachować młodzieńczy wygląd. To właśnie wywołuje krzyk kobiecej rozpaczy, niosący się echem poprzez wieki. (…) Męskie lęki przed starością, pragnienie zachowania potencji i młodzieńczych przyjemności, także znajdują swój wyraz, niekiedy w okrzykach wściekłości i nieustannych lękach związanych z utratą władzy i ze śmiercią. Jednak tekstów stworzonych przez mężczyzn wyrażających ten sam poziom odrzucenia, ten sam stopień przerażenia i wstrętu jest zdecydowanie mniej niż tych, którym wyraz dają kobiety lub, co zdarza się częściej, które dotyczą kobiet od początku ich wieku średniego. Widać jak na dłoni, i to jak okiem sięgnąć, że nasze kultury starzenia się są różne dla różnych płci”.
***
Lynne Segal przecina obecny dyskurs na temat starzenia się ostrym skalpelem, otwartym umysłem i bezgranicznym współczuciem. Jeśli wykryłeś choć jeden siwy włos, przeczytaj tę książkę, póki jeszcze masz czas.
- Barbara Ehrenreich
Najwyższy czas na książkę taką jak „Poza czasem” – empatyczną, wytrawną, uczciwą i mądrą, która porusza problem starości, ale mając na celu oświecenie nas a nie przerażenie. Koniecznie przeczytaj!
- Elaine Showalter, autorka powieści „A Jury of Her Peers”
Głęboka i autentyczna analiza tego, co to znaczy starzeć się. Książka która stawia czoła uprzedzeniom wobec seniorów, szuka sposobu afirmacji ich pasji i fantazji, ich relacji i smutków.
- Judith Butler
W swoich odważnych dociekaniach Lynne Segal bierze pod lupę proces starzenia się, który czeka nas wszystkich. Podchodzi do tematu krytycznym okiem uzbrojonym w dorobek psychologii społecznej, psychoanalizy, feminizmu i radykalnej polityki. Oryginalna, przenikliwa i niepokojąca eksploracja.
- Stuart Hall, autor książki „Representation”
Urzekająco szczere spojrzenie na temat, o którym każdy powinien pomyśleć.
„Pop Matters”
Co to znaczy starzeć się z wdziękiem? Jak to się robi? Te pytania w centrum nowej, głęboko przemyślanej książki Lynne Segal.
- „The Economist”
Potężny manifest radzenia sobie z upływem czasu.
- Yvonne Roberts, „The Observer”
Refleksyjny esej na temat postrzegania procesu starzenia się.
Tessa Hadley, „The Guardian”
O autorce:
(ur. w 1944 r. w Sydney) – pochodząca z Australii, mieszkająca w Wielkiej Brytanii pisarka feministyczna, działaczka społeczna, profesorka psychologii i gender studies na Wydziale Studiów Psychospołecznych w Birkbeck College, University of London. Pisze m.in. dla brytyjskiego "Guardiana". Autorka "Is the Future Female? Troubled Thoughts on Contemporary Feminism", "Slow Motion: Changing Masculinities, Changing Men", "Straight Sex: Rethinking the Politics of Pleasure", współautorka "Beyond the Fragments: Feminism and the Making of Socialism".
Istnieją w życiu pewne tematy, o których po prostu nie rozmawiamy. Jednym z nich jest starzenie się, absolutnie naturalny, lecz często marginalizowany proces. Tom Niewidzialna kobieta zawiera napisane szczerze i subtelnie testy Slavenki Drakulić o tym, co jest przemilczane, emocjonalnie trudne. Obrazują stopniowe i bolesne znikanie osoby. Są wyrazem nieodwracalnej straty życia i jednocześnie krzykiem przeciwko niesprawiedliwości starzenia się. Książka otwiera przestrzeń do przemyśleń nad wieloma aspektami życia i śmierci. To pozycja wyjątkowo intymna, która pokazuje, że tylko literatura może powiedzieć to, co wydaje się niewypowiadalne. Słowa Slavenki Drakulić są jak nóż chirurgiczny Melania Mazzucco, La Repubblica Sama autorka, zapytana o powód napisania tej książki, powiedziała: Nie miałam zamiaru opisywać wszystkich aspektów starzenia się i starości. Książka powstała, bo posłuchałam głosów osób wokół siebie, moich starszych przyjaciółek i znajomych i przekonałam się, że istnieje potrzeba potwierdzenia, ze nie jesteśmy same ze swoimi uczuciami niewidzialności. Jakby można było zmierzyć dobre i złe strony starości a to nie jest możliwe obawiam się, że przeważyłoby poczucie straty i zbędności, a nie spełnienia. Tak, starsi ludzie prawdopodobnie posiadają dojrzałość, nawet i mądrość, ale komu to jest dzisiaj potrzebne. Slavenka Drakulić chorwacka pisarka, dziennikarka i eseistka. Jest autorką książek publicystycznych i powieści. Po polsku ukazały się dwie jej książki: Oni nie skrzywdziliby nawet muchy i Ciało z jej ciała. Publikowała w The Nation, Guardian, La Stampa, Frankfurter Allgemeine Zeitung czy Politiken. Pisze po chorwacku i angielsku, jej książki zostały przetłumaczone na ponad piętnaście języków. W 2004 roku podczas Targów Książki w Lipsku otrzymała nagrodę European Understanding, a w 2018 roku nagrodę Best Project Book for Adaptation za książkę Niewidzialna kobieta.
Dzisiaj jest dzień, by być szczęśliwym. Podejmij to wyzwanie! Sięgnij po sprawdzone witaminy serca i rozpocznij niewiarygodną kurację. Uwolnij się od tego, co sprawia ci ból, co przeszkadza cieszyć się życiem i wywołuje smutek. Otwórz swój umysł i serce. Zacznij żyć tu i teraz. Ta książka będzie twoją receptą. Delektuj się, smakuj, zadziwiaj, ciesz się i przestrzegaj zaleceń. Pozytywny skutek gwarantowany. Ojciec Phil Bosmans (1922-2012) - belgijski kapłan i zakonnik ze Zgromadzenia Misjonarzy z Montfort. Pisarz i społecznik otwarty na łudzi, wrażliwy na ich ból i cierpienie. Jego niezwykłe książki, dotykające cierpienia, samotności i odczuwania, zostały wydane w nakładzie 10 milionów egzemplarzy i przetłumaczone na 24 języki. Autorzy ilustracji - Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski to duet artystów wizualnych i twórców filmów animowanych. Absolwenci Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uczestnicy ponad pięćdziesięciu międzynarodowych festiwali filmowych i wystaw sztuki Zdobywcy licznych nagród i wyróżnień.
Chcesz być w końcu naprawdę szczęśliwa? Żeby to osiągnąć, musisz zrobić porządek w swojej głowie. Kolejne poradniki i podcasty nie pomagają? Wciąż tkwisz w miejscu? Cóż, przeprowadzanie rewolucji w życiu nie jest łatwe. Zaufaj autorkom profilu Pani Motywacja, które na Instagramie śledzi ponad 300 tysięcy obserwujących!Nauczą Cię, jak pokochać siebie i zaakceptować to, jaka jesteś.Pokażą Ci, jak zostawić przeszłość za sobą i nie pozwalać na przekraczanie swoich granic.Dowiesz się, jak uwierzyć w swoją wyjątkowość, polubić swoje ciało i nie przejmować się opiniami innych.Książka składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy samoakceptacji, wdzięczności i pozytywnego myślenia. Poza wskazówkami znajdziesz tam ćwiczenia wspomagające Twój rozwój osobisty. Druga zawiera 365 krótkich przesłań na każdy dzień, które staną się Twoim drogowskazem lub wsparciem.Ta książka będzie Twoją inspiracją. Nowym rozdziałem. Pięknym początkiem.
40 ćwiczeń opartych na terapii poznawczo-behawioralnej, terapii ACT oraz uważności. To nieprawda, że dzieci nie mają żadnych zmartwień. Niektóre nie mogą zasnąć z obawy, że w ciemności czai się coś złego. Inne martwią się, że gdy nauczyciel wywoła je do odpowiedzi, zapomną, co mają powiedzieć. Jeszcze inne zadają dorosłym trudne pytania o przyszłość lub boją się, że ich bliskim stanie się coś złego. W rzeczywistości LĘK jest pożyteczną, zdrową emocją. Czasami jednak rośnie tak bardzo, że staje się przytłaczający. Co rodzice mogą zrobić w takiej sytuacji? Instynkt rodzicielski podpowiada nam, że powinniśmy koić i łagodzić każdy ból czy dyskomfort, jakiego doświadcza nasze dziecko. Ale jak robić to umiejętnie, tak aby nie zaszkodzić dziecku? Z pomocą przychodzi nam książka Agnes Selinger, doświadczonej psycholożki klinicznej. Zawiera ona aż 40 ciekawych ćwiczeń opracowanych po to, by pomóc dzieciom w przepracowaniu lęków i zmartwień. Przedstawione w niej strategie bazują na zasadach terapii poznawczo-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania oraz uważności, które są metodami opartymi na dowodach naukowych. Dzięki tej książce twoje dziecko: dowie się, czym jest lęk; zrozumie, że każdy czasem się boi i czymś martwi; nauczy się radzić sobie z lękiem pojawiającym się w różnych sytuacjach w ciągu dnia, przy codziennych, rutynowych czynnościach; osiągnie wewnętrzny spokój; wzmocni samoocenę i wiarę w siebie.
W tej śmiało napisanej książce, łączącej niezgłębioną mądrość z żywym, często pełnym humoru stylem pisania, Sally Berkovic zaprasza czytelników, by włączyli się w proces „oswajania dyskursu śmierci”. Wychodząc od obrazu czynności pogrzebowych dokonywanych na jej własnym martwym ciele, czerpiąc ze swej historii osobistej i rodzinnej, szerokiej wiedzy o judaizmie i żydowskich tradycjach oraz z najbardziej aktualnych doświadczeń pandemii, Berkovitz inspiruje, uczy i służy radą w zakresie różnych spraw związanych ze sferą śmierci. To cenny wkład w dyskusję nad zagadnieniami dotyczącymi każdego z nas.
Judy Klitsne
Sally Berkovic – wykładowczyni w London School of Jewish Studies. Jest córką pochodzących ze Słowacji ocalałych z Holokaustu, wychowywała się w Melbourne. Mieszkała w Nowym Jorku i Jerozolimie, w 1993 przeprowadziła się do Londynu. Od 2009 roku pełni funkcję Chief Executive Officer Fundacji Rothschilda na Europę. Pisze teksty, dotyczące zazwyczaj pozycji kobiety żydowskiej we współczesnym świecie, które publikuje na swojej stronie internetowej: www.sallyberkovic.com.
Autorki książki próbują wyjaśnić, jak to się dzieje, że duńskie dzieci - i duńscy rodzice - są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Przekazują nam wiedzę o wychowywaniu dzieci, tak aby były pewne siebie, odporne na przeciwności losu i zdolne do podejmowania wyzwań, aby nie czuły się samotne.Piszą o nauce równości, współpracy, empatii w kulturze opartej na współdziałaniu, a nie na rywalizacji i odgórnie narzuconych kryteriach sukcesu.Badania Alexander i szczera refleksja nad tym, jak na jej własne metody wychowawcze wpłynęły i jak je usprawniły duńskie wzorce kulturowe wniesione przez jej męża to cenne źródło wiedzy dla wszystkich rodziców próbujących dostrzegać słabości własnego stylu wychowywania dzieci. Badania Sandahl, duńskiej matki i psychoterapeutki oraz jej osobiste i zawodowe doświadczenia wzmacniają przekonanie, że Duńczycy rzeczywiście w jakiś wspaniały, naturalny sposób dogłębnie rozumieją, jak wychowywać dzieci. Autorki wspólnym wysiłkiem tworzą głęboko przemyślany poradnik dla rodziców, który zachęca do zastanowienia się nad sobą i dostarcza pożytecznych rad co do tego, jak najlepiej stawić czoło codziennym wyzwaniom wychowawczym. Ta książka to lektura obowiązkowa dla rodziców ze wszystkich kręgów kulturowych.
Względem pierwszego wydania z roku 2008, gdy książka nosiła częściowo inny tytuł "Diagnoza ryzyka samobójstwa", obecnie można ją uznać za nową pozycję, gdyż w wielu miejscach została rozwinięta i uległa zmianie, m.in. w zakresach:
uzupełnienia o podsumowanie czynników ryzyka samobójstwa dla młodzieży,
większej ilości wniosków autora wynikających z ponad 22-letniej praktyki klinicznej,
rezygnacji, jak dawniej, z kodowania zaburzeń zgodnie z aktualną klasyfikacją - w większym stopniu celem było ukazanie zaburzeń i chorób w ich ponadczasowym wymiarze (występowania przez dziesięciolecia) -aczkolwiek w wielu miejscach nastąpiła "aktualizacja"do ICD-11, szczególnie w przypadku zmiany nazewnictwa,
uzupełnienia o najnowsze badania naukowe do 2023 roku,
wyprowadzania wniosków na bazie niemal 1600 cytowanych badań naukowych.
Jarosław Stukan - psycholog, psychotraumatolog, suicydolog kliniczny, specjalista psychoterapii uzależnień, biegły sądowy. Twórca pojęcia i idei tworzenia "poradni suicydologicznych" w Polsce funkcjonujących w ramach głównego programu prewencji Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Samobójstwom, którego autor jest prezesem. Szczegółowe informacje na temat tworzenia poradni suicydologicznych oraz specjalizacji z suicydologii klinicznej znajdują się na stronie internetowej towarzystwa.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?