W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
„Przekonania" to rewolucyjna książka opisująca najnowocześniejsze techniki błyskawicznej i efektywnej metody identyfikowania i przemodelowywania ograniczających przekonań.
Jest to unikalny podręcznik uczący potężnych procesów zmiany. Pokazuje JAK identyfikować i zmieniać przekonania, prezentując dosłowne zapisy pracy indywidualnej, która miała miejsce podczas warsztatów. Procesy te obejmują Ponowne wydrukowanie, Integrację konfliktu, Strategie przekonań/rzeczywistości, Wizualizację i Identyfikację kryteriów. Dzięki tym właśnie umiejętnościom każdy może doświadczyć potężnych zmian osobistych.
John Main był jednym z największych mistrzów duchowych i współczesnych myślicieli chrześcijańskich, których nauczanie rozszerza się po całym świecie do dnia dzisiejszego. Ta książka korzysta z jego najlepszych dzieł, w celu zaprezentowania sedna jego nauczania, w sposób, który otworzy przed czytelnikiem nowe możliwości. Istotą jego misji jest uświadomienie współczesnemu człowiekowi obecności ducha w nim samym. Kiedyś powiedział: "Wraz z osłabieniem religijności naszego społeczeństwa wzrasta jego zapotrzebowanie na to, co prawdziwie duchowe". Wielkim osiągnięciem jego twórczości jest wyjście naprzeciw tej potrzebie. „Radość trwania” jest książką do wielokrotnego czytania, taką, którą warto mieć pod ręką, nie czyniąc z niej sposobu na ucieczkę od wymogów współczesnego życia, ale traktując jako źródło wiedzy o tym, jak radzić sobie z tymi wyzwaniami z chrześcijańską nadzieją. „Miej świadomość płynącą z własnego serca, z własnego doświadczenia, że zostałeś stworzony do nieskończonego rozwoju ducha. Każdy akt wiary jest krokiem do nieskończonego rozprzestrzeniania się Boga".
Kto szuka Boga, ten znajdzie Go przede wszystkim na modlitwie. Dlatego w tradycji św. Ignacego Loyoli medytacje biblijne są najlepszą szkołą modlitwy. Ignacjański sposób modlitwy obejmuje i bierze pod uwagę całe życie człowieka - zarówno to, co piękne i udane, jak i to, co pełne bólu i cierpienia. W kontemplacji historii biblijnych uwzględnia się codzienność i jej doświadczenia. Wtedy życie zaczyna ukazywać się w pełnej prawdzie i bez zniekształceń. Modlitwa staje się żywym dialogiem z miłującym "Ty" czyli z Bogiem. W książce Większy niż nasze serca przewodnikiem na owej duchowej ścieżce jest Stefan Kiechle, jezuita, doktor teologii. Wykorzystując metodę rozważań ignacjańskich, prowadzi czytelnika przez główne prawdy wiary i historię zbawienia w kontekście współczesnych problemów. Przy czym wskazuje na cel tych wewnętrznych rekolekcji: Bożą światłość, która rozjaśnia wszelkie ciemności ludzkiej egzystencji, dając w perspektywie życia wiecznego siłę do osobistych zmagań ze sobą i światem.
Dla związku ważne jest, że ma pierwszeństwo przed byciem rodzicami, bowiem bycie rodzicami jest kontynuacją związku. Jeśli jakaś para ma trudności i prosi mnie o radę, wtedy często pytam: "Co ma dla was pierwszeństwo: bycie rodzicami, czy bycie parą?". Albowiem jeśli para ma dzieci, często bycie rodzicami zabiera całą energię i dla pary niewiele wówczas pozostaje. Miłość rodziców do dzieci karmi się miłością pary, jest jej kontynuacją. Jeśli więc relacja pary znów może zająć pierwsze miejsce, wtedy udaje się też lepiej bycie rodzicami. A przede wszystkim: dzieci, które widzą, że ich rodzice się kochają, czują się bardzo szczęśliwe.
Nie tylko dla terapeutów, ale dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy pragną udanego związku, miłości i życia. Zdaniem Hellingera "właśnie związek pary, miłość jest spełnieniem życia, celem rozwoju dziecka, a potem młodego człowieka". Redaktor Johannes Neuhauser, starannie zebrał i przejrzyście zaprezentował 25-letnie doświadczenia Hellingera w pracy z parami. Miłość szczęśliwa pokazuje pary na różnych etapach rozwoju: od pierwszego zakochania się, poprzez pogłębienie związku, rodzicielstwo lub bezdzietność, kryzysy, aż po rozstanie lub wspólne starzenie się i śmierć.
Jedyny na polskim rynku podstawowy podręcznik metodologii badań psychologicznych. Omawia strukturę procesu badawczego, dobór prób, modele eksperymentalne i inne ważne elementy metodologii. Osobny rozdział poświęcony jest założeniom teoretycznym testów psychologicznych. Książka przeznaczona jest dla studentów psychologii i pracowników naukowych. Wobec braku odpowiednich podręczników skorzystają z niej także studenci i pracownicy naukowi innych dziedzin humanistycznych, przede wszystkim socjologii i pedagogiki.
Pilnie strzeżone przez całe wieki ćwiczenia oddechowe jogi stają się dostępne każdemu, kto ma odwagę eksperymentować ze swoim oddechem dla przywrócenia harmonii w sobie i swoim otoczeniu.
W swych książkach autor łączy tradycję chrześcijańską i europejską z filozofią i mistyką Wschodu. Ukazuje sposoby uwalniania się od przywiązań, żądz, fałszywych przekonaniach. Dwa tomy Modlitwy żaby to jego pożegnalny podarunek, będący zbiorem medytacyjnych opowiastek pochodzących z różnych kultur i religiii.
W książce tej znajdziesz wiele praktycznych porad, jak odczytywać symbole senne poprzez tworzenie ich własnych interpretacji oraz jak pracować ze snami w celu przywrócenia równowagi w swoim życiu i osiągania wymarzonych celów. Spośród wielu podanych technik i sposobów możesz wybrać te, które najbardziej ci odpowiadają. Książka zawiera także unikalne medytacje i ceremonie wspomagające pracę ze snami : oczyszczanie snów w czakrach, medytacje z kryształami, kreowanie przeszłości i przyszłości oraz rytuały wzywające opiekę Archaniołów.
W poradniku znajdziesz: praktyczne wskazówki jak zachować trzeźwość, rady i objaśnienia jak czerpać z mądrości aowskich maksym i zasad w powrocie do zdrowia, informacje o mityngach i grupach AA, wiadomości o strukturze i działaniu wspólnoty, krótki rys historyczny i anegdoty z dziejów AA, słowniczek aowskich pojęć.
Sponsorowanie należy do najowocniejszych i najtrwalszych tradycji AA. Jest doświadczeniem głęboko osobistym w trakcie którego każda ze stron wnosi do związku swoje mocne i słabe punkty. "12 kroków ze sponsorem" w jasny i przekonujący sposób przedstawia teoretyczną i praktyczną stronę procesu sponsorowania.
Wyjście poza dotychczasowe granice psychoanalizyWyjście poza dotychczasowe granice psychoanalizy
wstęp do wydania polskiego dr hab. Krzysztof Mudyń (na str. tytułową)
Karen Horney (1885-1952), psychiatra i psychoanalityk niemiecki, skończyła studia medyczne i do 1932 roku wykładała w Instytucie Psychoanalitycznym w Berlinie. Po dojściu Hitlera do władzy tak jak wielu niemieckich intelektualistów wyemigrowała do USA. Tam m.in. założyła z Erichem Frommem Amerykański Instytut Psychoanalityczny. Karen Horney to jedna z najważniejszych postaci współczesnej psychiatrii i psychoanalizy. W serii "Psychologia" REBIS wydał następujące jej prace: Nasze wewnętrzne konflikty, Neurotyczna osobowość naszych czasów, Nerwica a rozwój człowieka, Psychologia kobiety, Wykłady ostatnie oraz Autoanaliza..
Nowe drogi w psychoanalizie różnią się od innych książek Horney tym, iż poza zarysem własnego podejścia zawierają syntetyczny wykład koncepcji Freuda. Wyrosły one jednak z krytycznego rozpatrywania teorii psychoanalitycznych, do którego doprowadziło Horney niezadowolenie z efektów terapii. Celem autorki nie było bynajmniej przedstawienie tego, co w psychoanalizie błędne, lecz rozwinięcie pełni jej możliwości. Słowem - wyjście poza jej dotychczasowe granice.
Czujesz tak, jak myślisz to pasjonujące i odkrywcze źródło materiałów do praktycznego wykorzystania w terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży.
Książka stanowi kompendium wiedzy z dziedziny psychoterapii grupowej. Uwzględnia wszystkie ważne idee i metody, które każda osoba prowadząca dowolnego rodzaju grupę musi opanować przed przystąpieniem do pracy. Irvin D. Yalom, we współpracy z Molynem Leszczem, usystematyzował najnowsze i klasyczne już badania w tej dziedzinie, tworząc z nich zajmującą i pouczającą lekturę, Czytelnik znajdzie w niej opis zasadniczych mechanizmów, które są warunkiem zmiany w grupie, a także pozna sposoby radzenia sobie z trudnymi członkami grupy i metody ułatwiające wykonanie podstawowych zadań terapeutycznych. Książka ta cechuje się zarówno bogactwem językowym, jak i wnikliwością w zakresie praktyki.
Skoro sięgnęliśmy po tę książkę, zapewne myślimy o tym, aby coś zmienić w życiu. Podręcznik Umysł ponad nastrojem jest nieco inny od większości książek, które czytamy, by sobie pomóc. Napisany przez dwoje psychologów klinicznych, uczy nas wykorzystania terapii poznawczej do poprawy jakości życia. Jest to jedna z najskuteczniejszych i najpopularniejszych form psychoterapii. Metodycznie opracowane ćwiczenia pomagają nam doskonalić konkretne umiejętności, dzięki którym wiele osób zwalczyło depresję, napady paniki, zaburzenia łękowe, napady złości, poczucie winy i wstydu, niską samoocenę, zaburzenia odżywiania się, uzależnienia oraz problemy w związkach. Niezależnie od tego, czy chodzimy do terapeuty, możemy używać tego podręcznika jako skutecznego i praktycznego narzędzia w dążeniu do poprawy nastroju i pozytywnych zmian.
Nawet w bardzo trudnych sytuacjach można obronić własną godność i prawa osobiste, nie naruszając godności i praw drugiego człowieka. Książka Marii Król-Fijewskiej uczy, jak żyć po swojemu i wypowiadać bez lęku własne zdanie; jak odmawiać, nie wywołując konfliktów, i złościć się, nie raniąc innych; jak bronić własnych interesów, jak nie dać się wykorzystywać, poniżać ani lekceważyć. Jest w istocie obfitującym w praktyczne przykłady podręcznikiem wewnętrznej demokracji. Dzięki załączonej na końcu "mapce asertywności" czytelnik może określić, jak dalece umie wyrażać własne zdanie i bronić swoich praw.
W jaki sposób uczestnictwo w grupie wpływa na zachowania indywidualne? Jakie relacje zachodzą między różnymi grupami? Jak zwiekszyć szanse na udaną współpracę w grupie? Wiedza o złożoności ludzkich zachowań przekonuje, że nie istnieje jedna strategia lub technika, która zapewniałaby taki sam rezultat w każdej sytuacji. Niniejsza książka to wprowadzenie do teorii i praktycznego zastosowania dynamiki małej grupy. Autor wyjaśnia, dlaczego jedne grupy osiągają sukces, a inne ponoszą porażkę. Dokonując przeglądu badań nad komunikacją w grupie, omawia m.in.: * rolę, strukturę i rodzaje grup * sposoby obserwacji i interpretacji zachowań w grupie * procesy zachodzące w grupie i ich wpływ na podejmowanie ważnych decyzji * zastosowanie przedstawionych teorii i technik.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?