Prezentowane w tej sferze podręczniki, poradnki i publikacje pomogą odkryć waszą wrodzoną wartość, wzmocnić poczucie własnej wartości i uwierzyć w siebie. Odkryj swoje pasje i przekonania. Osiągnij to, czego pragniesz. Zostaw niepewność za sobą. Dzięki przedstawionej tutaj szerokiej lekturze zrobisz to bez problemu. Dzięki licznym ćwiczeniom oraz poradom dotyczących pisania CV i listów motywacyjnych, doskonale bedziesz przygotowany do każdego etapu rekrutacji, dzięki której znajdziesz wymarzoną pracę. Wzmocnisz pewność siebie i wiarę we własne możliwości; będziesz mieć większą motywację do działania i wprowadzania zmian w życiu; będziesz w stanie podejmować ryzyko. Zapraszamy po lekture bo naprawdę warto.
„Kryzys Wieku Pięknego” to inspirujący i praktyczny przewodnik, który pomaga odnaleźć sens, pasję i siłę po 40. roku życia. Z empatią i doświadczeniem autorka prowadzi czytelniczki przez kluczowe życiowe tematy: redefinicję tożsamości, akceptację zmian, budowanie relacji i dbanie o siebie. Książka łączy prawdziwe historie z życia wzięte z psychologiczną wiedzą i narzędziami, stając się nie tylko źródłem wiedzy, ale też inspiracją do działania i zmiany.
Czy pomaganie innym to przepis na porażkę? A może największe sukcesy osiągają ci, którzy nie myślą tylko o sobie? Adam Grant, czołowy ekspert w dziedzinie psychologii organizacyjnej i najwyżej oceniany profesor Wharton School, w tej przełomowej książce udowadnia, że nie rywalizacja, a mądra współpraca stanowi klucz do osiągnięcia najlepszych wyników – zarówno w biznesie, jak i w życiu zawodowym. Grant wyróżnia trzy typy ludzi i związane z nimi style współpracy: biorców, którzy koncentrują się na własnych korzyściach, transakcjonistów, dążących do równowagi w wymianie przysług, oraz dawców, którzy bezinteresownie wspierają innych. Paradoksalnie to właśnie dawcy – choć najbardziej narażeni na wypalenie i wykorzystanie – osiągają największe sukcesy, jeśli działają w sposób strategiczny. Dzięki przedstawionym w książce wnikliwym badaniom i inspirującym historiom dowiesz się, jak: budować wartościowe relacje, które przekładają się na długoterminowe korzyści pomagać innym, nie rezygnując z własnych ambicji i celów wykorzystać współpracę jako narzędzie do osiągania wyjątkowych wyników. Poznaj strategie, które pozwolą ci efektywnie współpracować i świadomie kształtować swoją ścieżkę zawodową. Sukces to nie tylko wynik talentu – to także sposób, w jaki działasz z innymi. Adam Grant – jeden z najwybitniejszych psychologów organizacji, wykładowca Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii i autor bestsellerowej książki Ukryty potencjał. Jego prace pomagają ludziom odkrywać nowe możliwości i przekraczać własne ograniczenia. Sprzedał miliony książek, a jego wykłady TED przyciągnęły ponad 30 milionów widzów. Prowadzi podcast „Re:Thinking”, w 2021 roku napisał najczęściej czytany artykuł „New York Timesa”. Doceniony przez APA i National Science Foundation, trafił na listę Fortune 40 Under 40. Ukończył Harvard, obronił doktorat na Uniwersytecie Michigan. Mieszka w Filadelfii, gdzie łączy życie rodzinne z badaniami, pisaniem i inspirowaniem innych.
Stresu nie da się uniknąć, ale można nauczyć się tak z nim żyć, by nie prowadził do wypalenia zawodowego, problemów zdrowotnych i chronicznego zmęczenia. Recepta na stres to siedmiodniowy program oparty na mikronawykach, które pomagają zmniejszyć stres, odzyskać równowagę i budować odporność. Każdy dzień wprowadza jedno konkretne ćwiczenie lub technikę i stopniowo pozwala: obniżyć poziom stresu i lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami zapobiec wypaleniu dzięki świadomemu zarządzaniu presją i odpoczynkiem budować nawyki, które poprawiają zdrowie psychiczne i fizyczne akceptować to, co nieprzewidywalne, bez straty energii na walkę czerpać siłę z codziennych, prostych rytuałów. Dr Elissa Epel, światowej sławy psycholog, opiera swój program na wieloletnich badaniach naukowych. Dzięki temu jej książka oferuje rozwiązania, które nauczą cię, jak skutecznie zarządzać stresem zamiast tylko go tłumić. Dr Elissa Epel jest profesorką i wiceprzewodniczącą wydziału psychiatrii i nauk behawioralnych na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco oraz uznaną na świecie psycholożką. Została wybrana do Narodowej Akademii Medycznej, sprawowała funkcję rektorki Akademii Badań Medycyny Behawioralnej, a obecnie jest dyrektorką inicjatyw zdrowia psychicznego w Ośrodku do spraw Klimatu, Zdrowia i Równości na Uniwersytecie Kalifornijskim. Studiowała psychologię i psychobiologię na Uniwersytecie Stanforda oraz psychologię kliniczną i zdrowotną na Uniwersytecie Yale. Jej badania były omawiane w TEDMED, „New York Timesie”, „The Wall Street Journal” oraz w wielu programach telewizyjnych. Jej pierwsza książka, napisana wraz z noblistką Elizabeth Blackburn, Telomery i zdrowie. Naukowe tajniki zdrowego stylu życia, została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków.
NATYCHMIASTOWY BESTSELLER "THE SUNDAY TIMES"Lęk to normalna rzecz. Jako sygnał alarmowy może być przydatny. Ale kiedy zaczyna dyktować ci, jak masz żyć, pojawia się problem.A co, jeśli możesz się od niego uzależnić - utknąć w błędnym kole zasłaniania się niepokojem, unikania wyzwań i ludzi, odkładania wszystkiego na później?Myślisz, że wieczny lęk zapewni ci bezpieczeństwo, ale ile życia przez to tracisz?Przerwij ten cykl.Psychoterapeuta Owen O'Kane ma na to sposób. Pokaże ci, jak:rozpoznać, co wyzwala twoje stany lękowe,uwolnić się od wyuczonych reakcji i mechanizmów obronnych,bronić się przed nawrotami lęków.Zaopiekuj się swoim lękowym ja i na nowo przejmij stery we własnym życiu!Owen pomaga nam spojrzeć na nasze życie i szczęście w jasny i praktyczny sposób. Fearne Cotton, prezenterka telewizyjna i radiowaNaprawdę ważna lektura dla każdego, kto chce żyć wygodniej ze swoim lękowym ja. Książka pełna nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też ciepła i człowieczeństwa. Julia Samuel, psychoterapeutka i autorka bestsellerów"Uzależnieni od lęku" to naprawdę mocna i ważna książka. Przenikliwość Owena O'Kane'a jako terapeuty i pisarza daje każdemu, kto doświadczył lęku, narzędzia do jego przezwyciężenia. Rob Rinder, prawnik, pisarz, osobowość telewizyjnaOwen bierze na warsztat poplątany, przytłaczający problem lęku i opisuje go w sposób pełen współczucia. Jego dar polega na przekształcaniu tego, co trudne do zrozumienia, w prostą, praktyczną mądrość, z której może skorzystać każdy, aby odzyskać spokój i przejąć kontrolę nad swoim życiem. Matt Willis, muzyk
Książka, która zmieniła sposób myślenia milionów dwudziestolatków o nich samych. Meg Jay pokazuje, jak świadomie wykorzystać kluczową dekadę, aby w pełni rozwinąć jej wyjątkowy i niepowtarzalny potencjał.Współczesna kultura lansuje tezę, że "trzydzieści to nowe dwadzieścia" - skoro tak, czy oznacza to, że czas między 20. a 30. rokiem życia nie ma znaczenia? Czy to rzeczywiście tylko przedłużony okres dorastania? Raczkująca dorosłość?Meg Jay, autorka "Supernormalsów", twierdzi, że dwudziestolatkowie zostali złapani w wir błędnych przekonań, który trywializuje najbardziej transformacyjny okres w naszym życiu.Opierając się na ponad dwóch dekadach pracy z tysiącami klientów i studentów, Jay łączy najnowsze doniesienia naukowe z historiami samych dwudziestolatków. Rezultatem jest prowokująca lektura, która dostarcza narzędzi niezbędnych do jak najlepszego wykorzystania tego okresu w życiu i pokazuje nam, jak praca, związki, osobowość, tożsamość, a nawet mózg mogą się w tej dekadzie zmienić bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie dorosłości - jeśli dobrze wykorzystamy ten czas.Autorka przekazuje nam również:- aktualne badania na temat pracy, miłości, mózgu, przyjaźni, technologii i płodności,- wnioski o tym, jak patrzymy na przyjaźń i miłość po dekadzie korzystania ze smartfonów,- 29 rozmów, które można odbyć ze swoim partnerem lub partnerką - lub o których trzeba pamiętać, szukając drugiej połówki.Meg Jay jest psycholożką kliniczną i profesorką nadzwyczajną w dziedzinie edukacji na Uniwersytecie Wirginii. Zrobiła doktorat z psychologii klinicznej i gender studies na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Jej artykuły o rezyliencji i traumie ukazywały się npw "New York Times", "Los Angeles Times", "USA Today" i "Psychology Today", a także na platformach NPR, BBC i TED.
Wszyscy jesteśmy artystami, choć często brakuje nam odwagi, byrealizować swoje marzenia.Julia Cameron, była żona reżysera Martina Scorsese, scenarzystka, pisarka, kompozytorka, reżyserka i dziennikarka, od dwudziestu lat uczy ludzi na całym świecie, jak pozbyć się twórczych blokad i robić to, co się naprawdę kocha. Jej autorska metoda, 12-tygodniowy kurs odkrywania własnej kreatywności, pomogła przebudzić twórcze ja nie tylko wielu wątpiącym w siebie artystom, ale również tysiącom niezwiązanych ze sztuką osób, które po prostu chcą żyć z pasją.W sierpniu 2013 roku Droga artysty znalazła się na liście 32 Książek, Które Mogą Zmienić Twoje Życie opublikowanej przez opiniotwórczy portal BuzzFeed, obok między innymi Stu lat samotności, Z zimną krwią i Zbrodni i kary. Znajduje się również na liście 100 Najważniejszych Poradników Wszech Czasów. Została przetłumaczona na trzydzieści sześć języków i sprzedała się w ponad czterech milionach egzemplarzy.
Happy Life. Sztuka odpuszczania to ciepła i życiowa książka, do której chce się wracać, by czytać ją wciąż na nowo, szukając w niej inspiracji, uniwersalnej mądrości i pokrzepienia.Kasia Bem podpowiada w niej, co i jak odpuścić, żeby zacząć żyć pełnią życia tu teraz. Czerpiąc z jogi i wschodnich filozofii opisuje 12 najpopularniejszych pułapek umysłu, w które wpada większość z nas i podsuwa sposoby, jak ich unikać. Wyposaża czytelnika w narzędzia MOC-y: proste medytacje, techniki oddechowe, ćwiczenia, które pomagają przeżywać życie jako CUD bez czekania na cud. I przekonuje, że CUD-em jest każdy z nas.Świetna i mądra książka dla tych, którzy pragną wolności i szczęścia. W prosty, a jednocześnie wnikliwy sposób dociera do esencji różnych tradycji duchowych, tego, co w nich żywe i zawsze aktualne. Przynosi ukojenie, sprowadza do Tu, do Teraz.Nitya Patrycja Pruchnik, nauczycielka duchowaZgoda, życie nie polega na byciu zajętą. Ale żeby wreszcie odpuścić i wejść na ścieżkę ulgi, nie zatracając się jednocześnie w obojętności, warto mieć sprawdzone narzędzia Moc-y, bo odpuszczanie to też sztuka. Kasia Bem dzieli się zdobywaną, praktykowaną przez lata mądrością, jak wypisać się z wyścigu i zbliżyć do stanu czystego bycia.Anna Maruszeczko, dziennikarka, autorka, podcasterkaZe wszystkich rzeczy, które nas blokują, największe są nasze przekonania. To chyba pierwsza taka książka joginki, która nie pisze tylko o medytacji i oddechu, ale też właśnie o tym, jak zmienić własne przekonania po to, byśmy byli szczęśliwą, integralną całością.Julia Izmalkowa, badaczka, psycholożka, autorka psychomama_juliaPotrzebowałam tej książki. Przyszła do mnie w samą porę, akurat gdy szukałam odpowiedzi, jak powstrzymać się od działania bez wytchnienia, od wywierania wpływu na innych i ciągłego przesuwania granic. Kasia Bem pokazała mi, jak przestać i łagodnie przejść do bycia. Wsunęła mi między żebra wielkie prawdy Wschodu, które dotąd mnie onieśmielały. Znalazła dla nich proste, życzliwe słowa, a ja zobaczyłam w nich nową drogę.Paulina Wilk, pisarka i dziennikarka
Zmiana zaczyna się od umiejętnej rozmowy Wprowadzanie zmian w życiu często wiąże się z rozterkami i obawami utrudniającymi podjęcie decyzji oraz realizację zamierzeń. Odpowiednie narzędzia oparte na dialogu motywującym (DM) pomogą pokonać te bariery i umożliwią trwałą zmianę. William R. Miller i Stephen Rollnick z dużą dozą empatii i zrozumienia wyjaśniają, na czym polega metoda DM oraz jak skutecznie stosować ją w praktyce terapeutycznej. Omawiają podstawowe zadania w pracy z klientami: angażowanie, ukierunkowywanie, wywoływanie oraz planowanie. W zaktualizowanym wydaniu znalazły się informacje o stosowaniu języka zmiany w stanach ambiwalencji, sposobach wzmacniania motywacji oraz unikania typowych pułapek komunikacyjnych. Wyjaśnione krok po kroku etapy prowadzenia dialogu motywującego pozwalają skutecznie wspierać innych w ich drodze do pozytywnej transformacji.
Książka zawiera praktyczne wskazówki, które pomogą usprawnić proces terapeutyczny. Skorzystają z niej nie tylko specjaliści pracujący w obszarze zdrowia psychicznego, ale także pracownicy socjalni, pedagodzy czy trenerzy interpersonalni. Dla osób, które po raz pierwszy spotkają się z Dialogiem motywującym, wartością może być sam sposób prezentacji metody. Mistrzostwo jej autorów pozwala im na przedstawienie najtrudniejszych kwestii w prosty i przystępny sposób. Tych, którzy znają poprzednie wydania i są już z podręcznikiem zaprzyjaźnieni, prawdopodobnie zaintryguje nowe spojrzenie na stare sprawy, w tym redefinicja dotychczasowych pojęć związanych z DM. Dowiedzą się między innymi, jakie są zadania w DM, czym różni się stare dobre „wywoływanie” od nowego, równie dobrego, „umacniania” oraz czym jest podejście wahadłowe. Brzmi ciekawie? Dla mnie bardzo. Zapytano mnie o zdanie, więc polecam, jednak decyzję, czy włączyć tę książkę do Waszej biblioteczki, podejmijcie Państwo sami – jak to w DM. Monika Meinhart-Burzyńska, prezes Zarządu Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego W nowym wydaniu podręcznika znajdziemy przejrzysty opis podstaw DM z przykładami, zaktualizowaną terminologię oraz specjalne sekcje „Dla terapeutów”. Wciąż jednak jest to książka dla wszystkich zajmujących się pomaganiem w zmianie, a teraz również – w długotrwałym rozwoju.
dr Małgorzata Adamczyk-Zientara, psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, terapeutka motywująca Polskiego Stowarzyszenia Dialogu Motywującego (d. PTTM), członkini Motivational Interviewing Network of Trainers Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie i rozwoju to pozycja obowiązkowa zarówno dla doświadczonych praktyków, jak i dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z metodą dialogu motywującego.
Miller i Rollnick z mistrzowską precyzją tłumaczą kluczowe elementy DM – zrozumiały język, empatyczne podejście autorów i praktyczne wskazówki czynią z tej książki nie tylko podręcznik, ale i inspirację dla każdego, kto chce skutecznie wspierać innych w procesie transformacji. Zygmunt Medowski, przewodniczący Zarządu Polskiego Towarzystwa Dialogu Motywującego dr Robert Rejniak, przewodniczący Rady Programowej Polskiego Towarzystwa Dialogu Motywującego
O Autorach William R. Miller, PhD– emerytowany profesor psychologii i psychiatrii na Uniwersytecie Nowego Meksyku, współtwórca metody dialogu motywującego. Jego główne obszary zainteresowań naukowych to leczenie i profilaktyka uzależnień oraz szerokie zastosowanie psychologii zmiany. Laureat licznych nagród i wyróżnień, w tym nagrody Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest autorem kilkudziesięciu książek i setek artykułów. Stephen Rollnick, PhD – honorowy profesor na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Cardiff, współtwórca metody dialogu motywującego. Specjalista w zakresie zdrowia psychicznego i chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, choroby serca oraz HIV/AIDS. Jest autorem licznych artykułów naukowych i książek dotyczących wspierania ludzi w procesie zmiany.
Jak być dzisiaj facetem, nie gubiąc po drodze samego siebie?Przepuszczać kobiety w drzwiach czy nie? Jeśli flirtować, to jak? A co z seksem - potrzebna jest zgoda na piśmie? Jak czerpać przyjemność z męskiego ciała? I jak mężczyźni mają wyrażać emocje - bo że mogą płakać, to wiadomo, ale co ze złością, z gniewem, lękiem?To tylko wierzchołek góry lodowej. Pod spodem kryje się trudna rozmowa o męskości po patriarchacie, po #MeToo i czterech falach feminizmu. O wstydzie, który unieruchamia. O smutku, do którego nikt nie uczył dostępu. O tym, dlaczego mężczyźni często są mniej szczęśliwi, niż się wydaje, skąd bierze się ich lęk przed innymi mężczyznami i czy istnieje męska intuicja.Aga Kozak i Paweł Goźliński zaprosili do rozmów mądrych mężczyzn, żeby poszukać odpowiedzi na pytanie: jak dziś być przyzwoitym i szczęśliwszym facetem? Wśród rozmówców znaleźli się między innymi : Bartłomiej Dobroczyński, Marcin Napiórkowski, Andrzej Leder, Vienio, Tomasz Sobierajski.Ta książka to zaproszenie do rozmowy o tym, jak być mężczyzną, który nie rani ani innych, ani siebie i który nie chce już trzymać się patriarchalnych wzorców. To też książka dla wszystkich, którzy wierzą, że przyszłość relacji i partnerstwa wymaga rozmowy. Takiej, która nie daje prostych odpowiedzi, ale budzi odwagę, by powiedzieć: "nie wiem, ale chcę zrozumieć".Joanna Flis, psycholożka, prowadząca podcast Madame Monday. Po dorosłemuW mówieniu o męskości i męskim doświadczeniu pozostajemy zdumiewająco bezradni. W tej książce wynajdywane są nowe języki dla męskiego doświadczenia - w całym jego skomplikowaniu i niejednoznaczności. Bardzo tych języków potrzebujemy, bo dotychczasowe są kompromitująco ubogie i przestarzałe - zamiast ułatwiać, utrudniają rozumienie i komunikację.dr hab. Wojciech Śmieja, profesor UŚ, badacz masculinity studies
Podaruj Mamie wyjątkowy prezent pamiętnik, w którym będzie mogła opisać mnóstwo historii ze swojego życia. Książka zawiera również pobudzające kreatywność teksty i skłaniające do refleksji pytania, które staną się inspiracją dla niezwykłych kobiet, jakimi są nasze mamy!
Opowieść o transformacji i dojrzewaniu w obliczu zmian. O odwadze, jakiej wymaga zamykanie rozdziałów, i sile, którą możemy w tym odnaleźć.Strata - nie tylko w wymiarze osobistym, ale też społecznym - to jedynie punkt wyjścia. To książka o tym, jak końce mogą stać się początkami, jak żegnanie tego, co już nam nie służy, otwiera przestrzeń na coś nowego. To zaproszenie do spojrzenia na swoje życie z innej perspektywy. Co żegnam? Co chcę przywitać? Jak zrobić miejsce na to, co zdrowsze, mądrzejsze, pełniejsze? I jak mogę świadomie kształtować swoją przyszłość?To przewodnik po zmianie - napisany z czułością, ale i z determinacją, by spojrzeć w oczy temu, co nieuniknione.Zostawić stare za sobą? Można jedynie idąc przed siebie i zajmując się tym, co będzie, a nie tym, co było. To chyba najtrudniejsze zadanie - lub raczej wyzwanie - które daje nadzieję na dobrą przyszłość. Autorka z troską i dojrzałością pokazuje nam drogę, którą sama podąża. Dzięki jej erudycji i wspaniałym przewodnikom, których nam przedstawia, my też nie pobłądzimy. Ewa WoydyłłoTa książka działa jak buddyjska przypowieść. Mówi dużo o samotności, bólu i stracie, a jednak wzbogaca i napełnia otuchą. Traktuje o przytłaczających wyzwaniach, przed jakimi stoimy, lecz odmawia kapitulacji i zachęca do mądrego działania. Dowodzi, że na świecie jest wielu wspaniałych ludzi, którym naprawdę zależy. Przynosi iskierkę nadziei. Bartłomiej Dobroczyński
Dlaczego jesteśmy bardziej samotni niż kiedykolwiek wcześniej? Jak randkuje pokolenie Zet? Jak efektywnie korzystać z aplikacji randkowych? Jak budować dobre relacje z samym sobą? Dlaczego mamy niskie libido? O co chodzi w tantrze i poliamorii? Dlaczego warto rozmawiać o finansach?Natalia Kusiak w "Pierwszej randce" wraz ze swoimi rozmówcami zgłębia najbardziej intrygujące tematy dotyczące współczesnego randkowania, relacji i związków.Tinder i jego niezliczone klony zaoferowały nam iluzje nieskonczonego wyboru. Na wyciągnięcie kciuka mamy teraz tysiące, jesli nie miliony potencjalnych "matchy". Kazdy kolejny moze okazac sie bardziej interesujacy od poprzedniego, a kto wie, moze nawet bedzie "tym jedynym"? Media społecznosciowe z kolei uwolniły nas od koniecznosci zdobywania się na odwagę, by podejsc do kogos w realu i stanać z nim twarzą w twarz. Możemy bezpiecznie chowac się za ekranem telefonu, a jesli rozmowa pojdzie nie po naszej mysli, kasujemy czat jakby nigdy nic. Jednak paradoksalnie, mimo tej łatwosci i dostępnosci, jestesmy dzis samotni jak nigdy wczesniej.Może więc ratunek czeka na nas w prawdziwym swiecie? Kiedy rozmawiam o tym z kobietami w swoich wywiadach, często słyszę, iż tak bardzo odzwyczaiłysmy/liśmy się od spontanicznego nawiązywania znajomosci w klubach, restauracjach czy na ulicy, że kiedy już do tego dochodzi, bywamy sceptyczne. Kiedy i jak ma więc się nam przytrafic ta wyczekiwana scena otwierająca każdą szanującą się komedię romantyczną? Co zrobic, żeby los wreszcie mogł zadziałac? Problem w tym, że życie to nie seria magicznych przypadkow ani wynikowa rachunku prawdopodobienstwa.To raczej seria decyzji i ich konsekwencji. Jesli więc od lat - mimo intensywnych poszukiwan - nie spotykamy nikogo interesującego, a każda pierwsza randka konczy się fiaskiem, to może nie los jest tu winowajcą. Warto zamiast tego spojrzec na własne wybory, na to, co nas motywuje, i na skutki tych wyborow. Czasami odpowiedz na pytanie, dlaczego cos nie działa, lezy nie w przeznaczeniu, a w naszych decyzjach.fragment wstępu Natalii Kusiak do książki "Pierwsza randka""Ten zbiór rozmów jest jak książka kucharska dla amatorów miłości - zarówno tych, którzy jej zaznają, jak i zupełnych nowicjuszy. Autorka jak mało kto czuje uniwersalne pragnienie szczęśliwej miłości i umie do niej zachęcać i ośmielać. Dzięki, Natalio!"Ewa Woydyłło
Czujesz, że życie to jeden wielki chaos? Szkoła, ciągłe wymagania rodziców i presja, żeby być najlepszym? A może masz dość udawania, że wszystko jest OK, kiedy w środku czujesz, że zaraz wybuchniesz? To nie jest kolejny poradnik o „byciu spokojnym”. To praktyczny przewodnik, który pokaże ci, jak naprawdę ogarniać emocje, stres i presję, która rozwala cię od środka. Dzięki terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) odkryjesz proste techniki, które pozwolą ci przetrwać trudne chwile i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Cztery unikatowe umiejętności DBT, które znajdziesz w książce: uważność – jak skupić się na tu i teraz, zamiast wciąż martwić się tym, co będzie lub co było tolerancja na stres – jak nie panikować i zachować spokój, nawet kiedy wydaje się, że wszystko się wali regulacja emocji – jak zrozumieć swoje uczucia i przestać dawać im się kontrolować skuteczność interpersonalna – jak radzić sobie z konfliktami i budować zdrowe, wspierające relacje. To książka dla tych, którzy mają dość presji i oczekiwań innych. Dla tych, którzy chcą zrozumieć swoje emocje, radzić sobie z codziennymi wyzwaniami i w końcu poczuć się dobrze ze sobą – bez udawania. Debra Moreno Garcia i Wilson Ho trafili w dziesiątkę z tym podręcznikiem terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) dla nastolatków! Napisali go przystępnym dla młodzieży językiem, z wieloma wskazówkami do autorefleksji, dzięki czemu jest interaktywny. To wszystko sprawia, że proces rozwijania umiejętności samoregulacji może wreszcie stać się łatwy i przyjemny, a nie moralizatorski i nieosiągalny. Podręcznik ten sprawdzi się zarówno jako oddzielna lektura, jak i dodatek do terapii. - dr Jeffery J. Wood, profesor szkolnictwa i psychiatrii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, autor ponad stu artykułów i współautor publikacji z dziedziny działań kognitywno-behawioralnych, emocjonalnych oraz rozwoju behawioralnego u młodzieży szkolnej To wspaniały poradnik, pełen ważnych informacji, które pomogą nastolatkom lepiej zrozumieć siebie. To również doskonałe źródło materiałów dla terapeutów pracujących z młodzieżą. - Evelyn Lizeth Coria, licencjonowana kliniczna pracownica socjalna, specjalistka ds. zdrowia psychicznego małych dzieci i rodzin oraz koordynatorka refleksyjnej praktyki drugiego stopnia Dzięki temu podręcznikowi elementy DBT staną się łatwo przyswajalne dla terapeutów i ich klientów. Ćwiczenia i narzędzia w nim przedstawione są praktyczne i łatwe do stosowania również poza sesją terapeutyczną, na przykład ‘e-mantry’! Gorąco polecam go każdemu terapeucie pracującemu z nastolatkami i młodymi dorosłymi! - Judi Stadler, licencjonowana kliniczna pracownica socjalna, dyrektorka ds. usług klinicznych w programie Para Los Niños Ta niezwykle praktyczna książka pozwoli każdemu zrozumieć główne zasady DBT. Zawiera liczne przykłady, ćwiczenia oraz materiały do wykorzystania podczas terapii. To doskonały poradnik dla nastolatków borykających się z problemami regulacji emocji. Polecam go jako dodatkowe narzędzie terapeutyczne dla nastolatków, ich rodziców oraz specjalistów ds. zdrowia psychicznego. - dr Iman Dadras, licencjonowany kliniczny pracownik socjalny, profesor nadzwyczajny terapii par i rodzin na Uniwersytecie Alliant International w Los Angeles Moreno Garcia i Ho doskonale rozumieją wyzwania, przed którymi stoją dzisiejsi nastolatkowie. Ich książka analizuje temat stresu oraz jego wpływu na dobrostan. Z pewnością pomoże czytelnikom określić oraz zrozumieć stresory i zyskać większą świadomość własnych doświadczeń. To doskonałe narzędzie dla nastolatków, które pomoże im rozpocząć drogę ku poprawie swojego samopoczucia. - Olga Aguilar, dr nauk medycznych, licencjonowana kliniczna pracownica socjalna, dyrektorka generalna Arroyo Seco Family Therapy Inc dr Debra Moreno Garcia – pracownik naukowy Katedry Psychologii na Uniwersytecie Stanowym Kalifornii w Los Angeles. Od ponad dwudziestu pięciu lat pracuje z dziećmi, nastolatkami oraz ich rodzinami w środowiskach klinicznych i badawczych. Jej badania dotyczące stresu i dobrostanu młodzieży koncentrują się na obszarach stresu u nastolatków, wzorcach komunikacji międzypokoleniowej, dobrostanie rodzinnym oraz promowaniu zdrowego klimatu szkolnego. Prowadzi badania psychometryczne nad nowymi narzędziami pomiaru stresu, opartymi na prawdziwych przypadkach nastolatków i studentów. Jest działaczką społeczną, mówczynią i rzeczniczką zdrowych społeczności oraz infrastruktury dla młodzieży pochodzącej z grup mniejszościowych. Wilson Ho – specjalista terapii rodzinnej i małżeńskiej, licencjonowany terapeuta małżeński i rodzinny pracujący w Para Los Niños, organizacji zdrowia psychicznego wspierającej członków marginalizowanych społeczności w dostępie do wsparcia psychicznego oraz zapewniającej usługi terapeutyczne dzieciom, rodzinom i dorosłym. Badania Ho i Debry Garcii promują budowanie zaufania między terapeutą a pacjentem i wspierają nastolatków w dążeniu do równości w relacjach rodzic–dziecko. Wilson działa również w programie mentorskim Kalifornijskiego Stowarzyszenia Terapeutów Małżeńskich i Rodzinnych w Los Angeles, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami oraz wspiera innych terapeutów.
Zanim zaczniesz rozwiązywać jakiś problem, upewnij się, czy to twój problem.
Po całym dniu pracy marzysz o chwili spokoju. Ale zanim zdążysz odetchnąć, dzwoni telefon - koleżanka znów czegoś potrzebuje. Mąż i syn pytają o wakacje, a pies czeka na spacer. W pracy wyświadczasz przysługi, a uznanie zbiera ktoś inny. Jesteś zmęczona, ale - jak zawsze - działasz. Bo to ty ogarniasz wszystko. Bo to ty dbasz o wszystkich. Bo inaczej się nie da.
A jeśli się da?
Terri Cole, ceniona psychoterapeutka i autorka Strażniczki swoich granic, obala mity dotyczące wysokofunkcjonującego uzależnienia (HFC), które prowadzi do nadmiernej troski o innych, przez co zapominamy o sobie. To może skutkować wypaleniem i utratą siebie.
Dzięki tej książce nauczysz się rozpoznawać schematy HFC, zaczniesz chronić siebie i opiekować się sobą, a nie tylko innymi. To przyśpieszony kurs dla każdego, kto bierze na siebie za dużo (bo nie potrafi odmówić) i cierpi z tego powodu.
Gratulacje, będziesz miał dziecko! To znaczy - ona jest w ciąży, ale w zasadzie ty też. Przez kolejnych kilka miesięcy czeka cię huśtawka hormonów, masaże pleców i bardzo dużo rozmów o porodzie. Będziesz tatą. Ojcostwo jest tuż za rogiem. Jesteś gotowy?Większość książek o ciąży napisano dla mam, ale ta jest specjalnie dla ciebie, przyszłego ojca. Z humorem (to najlepszy oręż) przeprowadzimy cię przez dziewięć miesięcy radości, podniecenia, strachu, mnóstwa wielkich słów i powiększającego się brzucha, żebyś wyszedł z tej emocjonalnej jazdy gotowy na wszystko, czym rzuci w ciebie noworodek.Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest laktator, po co komuś dziesięć tysięcy pieluch tetrowych rozłożonych w strategicznych punktach domu, dlaczego warto zrobić plan porodu, mimo że trafi on do kosza zaraz po pierwszych skurczach, a do tego zastanawiasz się, czy TENS to nazwa nowej grupy rockowej - teraz masz czas, żeby nadrobić zaległości.Przed tobą międzynarodowy bestseller i podręcznik ciążowego survivalu. W skrócie: wszystko, co przyszły ojciec musi wiedzieć, a nawet nie miał pojęcia, że powinien zapytać. Żaden kurs ani podręcznik nie zapewni ci, przyszły tato, spokoju przez te dziewięć miesięcy. Za to wsparcie, które Mark Woods serwuje, mieszając mnóstwo cennej wiedzy z dystansem, pomoże ci przetrwać niejeden kryzys, a czasem uczynić bohaterem! To dobrze, że obawy i problemy oczekujących ojców - niezależnie od szerokości geograficznej - są podobne. Doświadczenia innych też się przydadzą, bo sytuacji podbramkowych w ciąży nie zabraknie. Po latach i tak będziesz się z tego śmiać. Woods jest tego najlepszym dowodem. Krystian Hanke, autor projektu "Tatowanie", dziennikarz Radia 357 Uczciwy i rzeczowy poradnik, a zarazem zabawny i łatwo przyswajalny. "More Than Mummies" Świetna książka dla tych, którzy będą ojcami po raz pierwszy. Napisana na luzie i dowcipnie, dzięki czemu znakomicie się czyta. "Woman's Way" Orzeźwiająco świeże podejście - rodzaj poradnika "powiedz, jak to jest naprawdę" z ogromnymi pokładami czułości i zrozumienia. "Prima Baby
Chcesz wychować szczęśliwe i zdrowe dziecko bez stresu i frustracji? Codziennie balansujesz między miłością a dyscypliną? Uciekasz się do szantażu i gróźb, by zachęcić dziecko do współpracy i wykonania obowiązków? Toczysz bitwy, by oderwać je od ekranów i zmusić do nauki? Chcesz być autorytetem, ale bez surowości? Stanowczym, a jednocześnie ciepłym i wspierającym rodzicem? Chcesz stawiać granice,ale nie ograniczać?Sprawdź, jak nauka może wspierać cię w wychowaniu. Wprowadź małe zmiany,które przyniosą wielkie efekty! Poznaj oparte nabadaniach z psychologii,pedagogiki i naukachspołecznych strategie, które działają. Praktycznewskazówki, które wdrożyszod zaraz. Bez krzyku, frustracji, poczucia winy.Ta książka to mapa, która przeprowadzi cię przez meandry wychowania, pomoże uniknąć błędów i sprawi, że będziesz cieszyć się rodzicielstwem.
POCZUJ NOWĄ ENERGIĘ I POWSTRZYMAJ OBJAWY UPŁYWU CZASU. ZRESETUJ SWOJĄ MŁODOŚĆ!Autorka bestsellera "Postny reset dla kobiet" doktor Mindy Pelz od lat pokazuje milionom kobiet na całym świecie, jak słuchać swojego ciała i czuć się w nim dobrze. Teraz przekona cię, że menopauza nie jest wcale czymś strasznym.Z wyjątkowym planem przemiany od Mindy Pelz odzyskasz dobrą formę i świetne samopoczucie.Jak złagodzić objawy menopauzy bez stosowania leków?Jak przyspieszyć metabolizm i czuć się świetnie ze swoją wagą?Jak dobrze przesypiać noce i budzić się wypoczętą?Jak poradzić sobie z hormonami za pomocą postu?Jak spowolnić proces starzenia się i zachować młodość?Dzięki postom, diecie keto i detoksom zrobisz to wszystko i odnajdziesz siłę na więcej.
Z utęsknieniem czekasz, by zobaczyć, jak twoje bliskie relacje kwitną?Najważniejsze spośród wszystkich pytań w tej książce to: jakie, wedle Twojego życzenia, powinny być Twoje relacje? Jeśli odpowiedź jest jasna, z dużą łatwością dowiesz się, jak postępować.Wyobraź sobie, że dobrze przygotowałeś się, aby wykonać ważne zlecenie w Paryżu. Wypożyczyłeś skuter, nauczyłeś się kilku kluczowych zwrotów po francusku, jesteś tam odpowiednio wcześnie i w ręku trzymasz mapę miasta. Jednak czegokolwiek się podejmiesz i jakkolwiek to zrobisz, wychodzi źle. Bez względu na to jak szybko jedziesz i tak nie dojeżdżasz tam gdzie powinieneś. Uważasz mimo wszystko, że należy podejść do tego pozytywnie, więc się śmiejesz, aby rozładować frustrację i jedziesz dalej. Po kilku godzinach odkrywasz, że mapa, którą trzymasz przedstawia nie Paryż, a... Londyn.Identycznie jest z relacjami. Wszystkie narzędzia okażą się zbyteczne, jeśli nie będziesz wiedział do czego ich użyć. Twoje pozytywne nastawienie sprawi, że wytrzymasz, ale nie zaprowadzi Cię do celu. Badanie relacji pozwoli Ci zdiagnozować, naprawić i usprawnić wszystkie kontakty tak, abyś mógł widzieć jak rozkwitają.Gorliwe zaangażowanie, a także narzędzia tej książki i jej klarowność mogą sprawić, że Twoje relacje nabędą takiego charakteru o jakim marzysz.
Janusz Blacharski - autor od 40 lat interesuje się tematem długowieczności. Tematyka opisana w książce oparta jest na wykorzystaniu zdobytej wiedzy i zastosowaniu jej w praktyce, czego dowodem jest sam autor.
Głównym celem zen, jeżeli można w ogóle mówić o jakimś celu, jest czułe serce.
Dōgen – mistrz zen, XIII w.
Niewiele jest książek, w których uznani nauczyciele duchowi dzielą się doświadczeniami z czasu, gdy sami byli uczniami. Z punktu widzenia kogoś, kto chciałby rozpocząć medytację – wielka szkoda.
Niniejsza książka, ilustrowana niebywałą poezją, dotyczy właśnie Drogi ucznia zen – podróży, w której nie znajdziemy ani początku, ani jakiegoś jej końca. Carl Gustaw Jung ujął to tak: „Jedyna prawdziwa podróż to podróż do wewnątrz”.
Ta książka stawia ważne pytania o poszukiwaniach. Któż z nas nie chciałby być otoczony troskliwymi ludźmi i samemu być takim? Skoro całkiem często żyjemy w sposób, który nas unieszczęśliwia – dlaczego to robimy? Czym jest nienawiść? Jak przenieść zrozumienie z medytacyjnej maty w codzienne życie? Cóż to za cichy głos, ten nasz wewnętrzny GPS? Jak go rozpoznać pośród hałaśliwego „ja!/mnie!/moje!”? Co tak naprawdę dzieje się w środku medytującej postaci – milczącej, siedzącej nieruchomo w charakterystycznej pozie?
Mądrość podpowiada, żeby trzymać kurs na gwiazdy, a nie na światła przepływających statków. Tylko jak tu nie dać się zwieść migotliwym, magnetycznym podszeptom naszego niesłychanego umysłu?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?