Perfekcyjna żona i mama, perfekcyjna pani domu, perfekcyjna pani adwokat – zewsząd otaczają nas wezwania do doskonałości pod każdym względem: od sypialni przez makijaż do kariery i wychuchanego domu. A kysz z tym wszystkim! Nikt nie namówi nas do podziwiania tego całego perfekcjonizmu, kiedy z taką radością można zanurzyć się w soczystych przyjemnościach słodkiego bałaganiarstwa i rozkosznej improwizacji. Poradnik na bakier, który zrobił furorę we Francji!
FRAGMENT KSIĄŻKI:
Jak zachwycić faceta:
Mężczyzna nie jest zwierzęciem tak skomplikowanym, jakie:: przed nami udaje. W dzisiejszych dniach łatwo go zachwycić i zdobyć jego szacunek przez:
• Poznanie reguł spalonego.
• Zdolność założenia nogi za głowę.
• Umiejętność otwierania piwa zapalniczka, przedramieniem bądź zębami.
• Opowiedzenie o jakimś doświadczeniu homoseksualnym (lub kilku).
• Bycie mistrzynią gry video FIFA.
• Opanowanie gry na gitarze wystarczy jeden kawałek... nie zapominajmy, ze faceci są łatwowierni).
• Zapamiętanie jednego czy dwóch wyrażeń związanych z transferami piłkarzy.
• Powiedzenie, że jesteś koleżanką Natalii Siwieć.
• Zdobycie najnowszego produktu Apple'a przed nim.
• Nauczenie się na pamięć imion postaci Kawalerów Zodiaki i kilku kwestii z Gwiezdnych Wojen.
• Umiejętność naprawy gaźnika.
• Świadomość, ze istnieje coś takiego jak gaźnik.
Jeśli uważasz, że powyższa lista jest zbyt prostacka wobec złożoności tego „zwierzęcia politycznego", to jesteś naprawdę naiwna.
Najbardziej znany polski coach, czyli trener osobowości, uczy Polaków strategii odnoszenia sukcesów na przykładzie wybranych sytuacji.
Punktem wyjścia jest opis pochodzący z dawnych ksiąg, potem następują porady i sugestie odniesione do rezultatów badań współczesnej nauki oraz trzy ćwiczenia, będące zachętą do pracy własnej i połączeniem obu porządków: naukowego i doświadczenia dawnych mistrzów.
Czyta Roch Siemianowski.
Książka Rudy Simone napisana została z myślą o partnerkach życiowych osób z ZA. Jej mocną stroną są opisy sytuacji, jakie mogą wystąpić w życiu codziennym oraz praktyczne wskazówki, jak można sobie z nimi radzić. Ukazuje również świat widziany oczyma aspich, co pozwala osobom będącym w bliskich związkach z nimi przyjrzeć się problemowi z innej perspektywy i uświadomić sobie wiele spraw, których wcześniej nie dostrzegały. Polecam. Magdalena Kowalska, psycholog, Gdynia **** Jesteś kobietą opiekuńczą i zdolną do empatii? Jesteś w nowym związku i pragniesz, by wszystko się udało? Czujesz się izolowana emocjonalnie i nie możesz znaleźć głębszego porozumienia ze swoim partnerem? Twój partner czasem dziwnie się zachowuje? Sprawdź, czy nie cierpi na zespół Aspergera! Oczywiście książka nie zastąpi diagnozy, ale może zwiększyć szanse na sukces w twoim związku. Czytając tę książkę zaczniesz zauważać, jak wiele problemów przestanie być dla ciebie problemami, jak wiele spraw nagle się wyjaśni. Z tej świetnej książki nauczysz się, jak stworzyć trwałą i silną relację, jak zrozumieć umysł mężczyzny z zespołem Aspergera, a mężczyznom z ZA pomoże spojrzeć na różne sprawy z perspektywy ich partnerki. “Czy mój facet jest bez serca?” jest pierwszą w Polsce książką dla dorosłych i o dorosłych z zespołem Aspergera. O tych, których 20, 30, 40 lat temu, kiedy byli dziećmi, z różnych powodów nie zdiagnozowano. Dziś żyją wśród nas, uważani za ekscentryków lub dziwaków, sami nie wiedząc, że są dotknięci ZA. Czy relacja z mężczyzną z ZA może być szczęśliwa? Czy może być satysfakcjonująca? Czy w ogóle jest możliwa? To na pewno trudny związek i dla osób lubiących wyzwania, ale czy zechcesz w nim być, zależy wyłącznie od ciebie.
W dobie coraz większego natłoku informacji oraz konieczności coraz szybszego podejmowania decyzji wzrasta zapotrzebowanie na szybki dostęp do skompensowanych informacji. W szczególności dotyczy to kadry zarządzającej, która polubiła pracę z panelami menedżerskimi.
Panel menedżera stanowią tabele, wykresy, wypunktowania lub raporty graficzne wyświetlane w jednym oknie. Syntetyczna forma pozwala na szybki przegląd sytuacji z różnych stron, błyskawiczną analizę wskaźników i podjęcie odpowiedniej decyzji. Ze względu na dużą liczbę informacji wyróżnia się je za pomocą kolorów, ikon lub innych obiektów. Podkreśla się wrażliwe dane i wskaźniki, które przekroczyły jakiś pułap lub są zbyt wysokie czy niskie.
W książce opisujemy dwie najpopularniejsze metody tworzenia panelu menedżera w Excelu 2010. Pierwsza część książki opisuje tworzenie panelu menedżerskiego za pomocą dodatku PowerPivot. Druga jest poświęcona panelowi opartemu na źródle danych OLAP i jest przeznaczona przede wszystkim dla tych, którzy mają dostęp do takiego źródła danych.
„Trener osobisty” to codzienne spotkania z autorką i wykonywanie pod jej okiem kolejnych kroków w kierunku pełniejszego i szczęśliwszego życia. Czytelnik znajdzie tu wszystko, co jest potrzebne do wsparcia indywidualnego rozwoju. Iwona Majewska-Opiełka – prekursorka i jedna z najciekawszych postaci ruchu rozwoju potencjału człowieka w Polsce. Charyzmatyczna, budząca entuzjazm – inspiruje i porywa do działania. Od 1990 roku w ramach własnej firmy prowadziła szkolenia i doradztwo w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Jako pierwsza w Polsce prowadziła zajęcia wspierające skuteczne działanie jednostek i firm. Stworzyła spójną koncepcję rozwoju ludzi i organizacji, dostosowaną do polskich realiów i mentalności. Nazwała ją logodydaktyką. Jest psychologiem, specjalistą w zakresie kierowania ludźmi, mentorem, coachem i doradcą dla najwyższej kadry kierowniczej. W 2000 roku założyła w Polsce AKADEMIĘ SKUTECZNEGO DZIAŁANIA. Jest autorką kilkunastu książek.
Autor wyjaśnia tezę, że warunkiem koniecznym do osiągnięcia i zachowania pełnego zdrowia fizycznego i psychicznego jest miłość do samego siebie, a potem do innych ludzi i do świata w ogóle. Omawia wewnętrzne ograniczenia, które uniemożliwiają taką postawę, i pokazuje, jak można się od nich uwolnić, jak wejrzeć w siebie i odrzucić wszelkie negatywne emocje, wrażenia i myśli.
To książka, którą powinien przeczytać każdy, kto stosuje lekarstwa obniżające poziom cholesterolu we krwi. W poradniku, napisanym przystępnym językiem, profesor Hartenbach rozprawia się z najpoważniejszymi błędami dotyczącymi aplikowania leków obniżających cholesterol oraz dokładnie objaśnia niebagatelne znaczenie cholesterolu oraz jego korzystny wpływ na ludzki organizm. Udowadnia, dlaczego powszechnie występujące schorzenia, których najbardziej się obawiamy, takie jak miażdżyca czy zawał serca, nie mają nic wspólnego z podwyższonym cholesterolem, i udziela rad, jak się przed nimi bronić. Autor obnaża prawdę o przepisywaniu przez lekarzy specyfików na cholesterol - obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oznacza krociowe zyski głównie dla firm farmaceutycznych, lekarzy oraz producentów margaryny. Mało kto zdaje sobie sprawę, na jak ogromną skalę umyślnie dezinformuje się obywateli co do domniemanej szkodliwości cholesterolu. Autor twierdzi, że wiele opinii na temat cholesterolu mija się z prawdą, oraz podkreśla fakt, że przemilcza się negatywne skutki obniżania cholesterolu we krwi. Mówi też o tym, że koncerny farmaceutyczne gotowe są "naginać" statystyki do swoich potrzeb, np. podając informację, że 80% społeczeństwa z powodu podwyższonego poziomu cholesterolu kwalifikuje się do leczenia srodkami obniżającymi cholesterol. Przeczytaj i zastanów się, ile prawdy może być w stwierdzeniach prof. dr. hab. med. Waltera Hartenbacha.
To fascynująca opowieść o życiu jako wielkiej przygodzie odkrywania siebie poprzez zdzieranie szat własnych oczekiwań oraz społecznych konwenansów. W książce tej Alejandro Jodorowsky, jeden z najwybitniejszych twórców kina magicznego, opisuje inicjacje pod okiem mistrza buddyjskiego oraz czterech kobiet uczących go sztuki wyzwalającej miłości: mistrzyni surrealizmu, specjalistki od "masażu duchowego", popularnej aktorki meksykańskiej i córki słynnego nauczyciela duchowego, G.I. Gurdżijewa. Tę skarbnicę mądrości, łączącą w sobie przenikliwość ksiąg zen, potoczystość najlepszych biografii oraz czar powieści Carlosa Castanedy, docenili czytelnicy w Hiszpanii i Francji, gdzie biła ona rekordy popularności.
Ta książka to bajka dla dorosłych, albo raczej tych, którzy szukają stale swej dojrzałości. Równie wartościowa dla doświadczonych biznesmenów, jak też dorastającej młodzieży i miłośników ciekawej i niebanalnej lektury.
Autor wprowadza nas w tajniki swojej teorii sukcesu, której tajemnica tkwi w opanowaniu umiejętności rozmawiania z ludźmi. „Mów i bogać się” jest jednocześnie poradnikiem, pomagającym wypracować w sobie metody działania, pomocne w odkrywaniu dróg osiągania sukcesu. Holland potwierdza, że: „myśl”, „mów”, „działaj”, tworzą jedność, będącą podstawą powodzenia.
Książka to opis niezwykłej inicjatywy międzynarodowej. Oto 13 starszych kobiet pochodzących z różnych części świata, społeczności, ras, wierzeń spotkało się po raz pierwszy w 2004 roku zawiązując Międzynarodową Radę 13 Kobiet Starszyzny Plemiennej.
W książce (cześć pierwsza) znajdują się barwnie przedstawione biografie uczestniczek Rady oraz wplecione w drugą cześć ich wypowiedzi na różne tematy – przepowiednie dotyczące przyszłości Ziemi, zdrowie fizyczne i psychiczne, związki, relacja z Ziemią, modlitwa.
Książka została przetłumaczona na kilkanaście języków a przesłanie Babć stale się rozszerza i dociera do coraz większej ilości ludzi. Babcie nieustannie podróżują po świecie dzieląc się swoją mądrością.
Namiętna Obecność. Siedem Cech Przebudzonej Świadomości Książka dostępna zimą 2012/2013 Niezwykła książka kobiety, która przeszła długą drogę od formalnego treningu i ograniczeń praktyk religijnych i duchowych do przyjemności tego co zwykłe, proste i na wskroś ludzkie. Autorka jest jedną z kluczowych przedstawicielek i propagatorek nurtu ucieleśnienia – podejścia, które w typowo kobiecy sposób akcentuje wartość pełnego doświadczania życia w każdym jego aspekcie. W książce Catherine Ingram demaskuje kluczowe mity i systemy wierzeń powiązane z ludzkim pragnieniem doskonałości i rozwoju duchowego, w bardzo klarowny i jasny sposób opisując podstawowe cechy i jakości przebudzonej świadomości.
Żyjemy w czasach, kiedy wszelkie dotychczasowe systemy i paradygmaty upadają lub są poddawane powtórnej weryfikacji. Dotyczy to również samego procesu kreacji i naszego w nim udziału.
Czy rzeczywiście jesteśmy samodzielnymi i suwerennymi twórcami własnego życia? Co stoi na przeszkodzie, aby przestać być ofiarą i autentycznie mieć wpływ na to, czego doświadczamy? Czy istnieją efektywne narzędzia, przystające do nowej epoki, w jaką wchodzi ludzkość?
Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczają przekazy Tobiasza w przekazie Geoffreya Hoppe, założyciela i współtwórcy Karmazynowego Kręgu - organizacji non-profit, której celem jest wspieranie wszystkich, przechodzących proces duchowego przebudzenia.
Ta książka zabierze cię w niezwykłą podróż – dwanaście lekcji tworzenia w Nowej Duchowej Energii na Ziemi to kluczowa wiedza oraz praktyczne wskazówki, w jaki sposób kreować swoje życie, wychodząc poza umysł i kierując się sercem.
Chociaż będziesz czytał te słowa wiele lat po tym, kiedy przekazy zostały pierwotnie dostarczone, Tobiasz niejednokrotnie podkreślał, że w trakcie lektury otrzymasz pełną i odpowiednią ilość duchowej energii, koniecznej dla twojej osobistej podróży.
FRAGMENT KSIĄŻKI:
Nigdy wcześniej nie słyszałem o Tobiaszu, aż do momentu, kiedy przedstawił mi się podczas lotu samolotem w 1997 roku. Żyłem w niewiedzy przez kolejnych kilka tygodni, zanim odkryłem, kim był i skąd przychodzi.
Na początku tych niezwykłych rozmów, nasza komunikacja bywała czasem niewyraźna. Podobnie jak z odległą stacją radiową, wiadomości były zniekształcone oraz zakłócane przez mój intelekt. Pewnego dnia zapytałem - Tobiaszu, kim ty właściwie jesteś? Jego odpowiedź była prosta, ale wprowadziła mnie w zakłopotanie. Znajdziesz mnie w Biblii - powiedział. Mając ograniczoną wiedzę na temat Pisma Świętego nie mogłem sobie przypomnieć, żebym kiedykolwiek czytał o kimś takim, jak Tobiasz.
Podczas kolejnych podróży biznesowych, w pokojach hotelowych, przeglądałem dokładnie Stary i Nowy Testament Biblii Gi-deona. Bez skutku. Poprosiłem nawet przyjaciela, aby na swoim laptopie poszukał informacji o Tobiaszu w programie biblijnym. Nadal nic. Zacząłem powątpiewać w Jego istnienie oraz to, czym naprawdę był głos w mojej głowie.
Kiedy dotarłem do szczytu frustracji, nagle odkryłem opowieść o Tobiaszu. Zapomniał wspomnieć, że był w Biblii, ale został stamtąd „wyrzucony". Księga Tobiasza znajduje się wśród tzw. apokryfów, czyli ksiąg nie-natchnionych, które zostały usunięte z kanonu biblijnego przez kościół w 1546 roku, na soborze trydenckim. Później odkryłem, że kilka starszych wydań Biblii wciąż zawiera Księgę Tobiasza. Byłem zachwycony moimi odkryciami oraz rozbawiony tym, że mam zaszczyt rozmawiać z kimś, kogo „wyrzucono" z Biblii.
Tobiasz jest jedną z głównych postaci Księgi Tobiasza. Czas historyczny, który obejmuje ta księga to lata pomiędzy 700 r. p.n.e. - 600 r. p.n.e.
Musiałem znaleźć odpowiedź, każdy musi znaleźć ją sam. Inaczej pozostanie dalej w samotni, odrzucony i wyśmiewany, poniżany i zdeptany przez wszystkich, którzy i tak nie rozumieją.
Piotr Jankowski
Takie książki jak „Ja nie chcę pić!!!” Piotra Jankowskiego są wprost bezcenne. Szczególnie dla ludzi znających problem alkoholizmu i zmagających się z nim. Jedni bowiem znajdują w tych wspomnieniach i przeżyciach samych siebie, a inni – swoich bliskich. Przy czym obie te grupy otrzymują wskazówki, jak radzić sobie z problemem, bądź też jak się w niego nie zagłębiać. I drogowskaz, którędy iść, a których ścieżek unikać jak ognia. Jeszcze inni zaś utwierdzą się w przekonaniu, że drogami tymi w ogóle nie warto podążać. Bo przecież wiadomo, że najlepiej jest uczyć się na błędach... cudzych. Tutaj zaś spojrzeć można na sprawę właśnie oczami kogoś innego, z boku, z perspektywy i dystansu, jakich wobec siebie samych, tudzież naszych bliskich, nigdy nie zyskamy. Wobec autora jednak jak najbardziej tak. Choćby dzięki jego rubasznemu humorowi, czy też zabawnym grom słów, jakich się dopuszcza. Znać, że alkohol nie wytępił jego błyskotliwości i intelektu. Na szczęście. Ważna jest tu także szczerość, dzięki której zyskujemy spojrzenie na problem z anatomiczną, a raczej fizjologiczną wręcz dokładnością. I tu nagle odkrywamy, że choroba ta, mimo że różna w każdym w zasadzie przypadku, bo napędzana indywidualnymi charakterami bohaterów pijatyk, ma jednak w wielu przypadkach cechy wspólne! Że objawia się tak samo i przynosi podobne efekty dla ciała oraz umysłu pijącego. Czyli że nie jesteśmy sami w swojej walce, w której czujemy się tak samotni (wiem, o czym mówię). A zatem ma ta pozycja wymiar edukacyjny, walor poznawczy i wartość terapeutyczną. Te zaś są nie do przecenienia dla ludzi uzależnionych. Dlatego polecam tą książkę wszystkim – ku przestrodze. Szczególnie że napisana jest lekko, wartko i z prądem w piórze oraz z dowcipem, który – mimo że nie pasuje do tematu – świetnie go „uczłowiecza” w oczach czytelnika. Do poczytania więc!”
Mateusz Koprowski
PATRONI
niepijemy.pl
Plasterek.pl
Książka Davida Wooda przez dziesięć lat utrzymywała się na liście bestsellerów z oczywistych powodów: dostarcza doskonałej, twórczej syntezy wiedzy o myśleniu i uczeniu się dzieci. Autor przedstawia zrównoważoną, a jednocześnie odkrywczą koncepcję, godzącą stanowisko skrajnie natywistyczne z ujęciem środowiskowym; z koncepcją tą powinien się zapoznać każdy, kto zajmuje się rozwojem intelektualnym małych dzieci.
Profesor Peter Robinson, Uniwersytet w Bristolu
W książce Jak dzieci uczą się i myślą David Wood prezentuje teorie oraz spory dotyczące sposobów myślenia i uczenia się dzieci. W publikacji tej znajdziemy zarówno omówienie dyskusji akademickich, jak i analizy zastosowania badań naukowych w praktyce, a także odniesienia do istotnych trudności, jakie napotykają nauczyciele usiłujący wdrożyć w klasie wyniki rozważań teoretycznych i badań empirycznych.
Autor dokonuje przeglądu najważniejszych kierunków rozwoju edukacji w ciągu ostatnich dziesięciu lat, opisuje metody nauczania oraz ich związki z głównymi teoriami uczenia się i rozwoju.
Tomik ten pokazuje, że każdy może stać się twórcą pod wpływem miłości. Książka daje obraz przemiany, jaką przeszła młoda, zakochana dziewczyna. A przeszła wiele, rozprawiając się ze swoimi emocjami i bijąc się z myślami, co zrobić, żeby w końcu zapomnieć o miłości jej życia. Książka mówi o próbie walki o miłość, a także nieustannym przekonywaniu siebie, że miłość ta jest jednak za trudna i wymaga zbyt wielu wyrzeczeń. Dużo czasu zajęło autorce zrozumienie tego, że miłość ta zamiast budować, niszczy ją od środka. Tomik ukazuje przemianę, jaka dokonała się w sposobie myślenia i odczuwania autorki.
„Dosięgnąć siebie” prezentuje najgłębsze myśli i uczucia autorki. Książka traktuje głównie o miłości, ale nie tylko – również o sile przyjaźni i marzeniach. Ujawnia prawdy życiowe, skłania do autorefleksji, a także dodaje motywacji i otuchy w tych trudnych czasach. Autorka ma nadzieję, że czytelnicy będą mogli chociaż po części utożsamić się ze złotymi myślami i wierszami, które umieszcza w swojej książce. Książka jest też wstępem do powieści autorki, która już niebawem ujrzy światło dzienne.
Wiele osób skarży się na bóle pleców, ramion, szyi czy stawów. Podstawową przyczyną takich dolegliwości jest układ mięśniowo-szkieletowy, który sami nieprawidłowo eksploatujemy.
W tej książce znajdziesz autorską technikę przywracania naturalnej postawy, która na zawsze uwolni Cię od codziennego, uporczywego bólu bez stosowania leków, interwencji chirurgicznej czy czasochłonnych ćwiczeń. Dzięki niej od nowa nauczysz się prawidłowo stać, chodzić, siedzieć i spać. Poznasz rewolucyjne techniki rozluźniania kręgosłupa, które poprawiają krążenie krwi, a także odprężają mięśnie. Możesz je stosować w czasie pracy przy komputerze, oglądając telewizję, prowadząc samochód, a nawet śpiąc. Zadbasz, aby Twoje dzieci czy bliskie Ci osoby nie musiały cierpieć w przyszłości, już teraz ucząc ich prostych zachowań, które staną się nawykiem.
W poszukiwaniu źródła przyczyn bólu pleców Autorka studiowała w Instytucie Aplomb w Paryżu, a także podróżowała do tych miejsc na świecie, gdzie ta dolegliwość pozostaje właściwie nieznana. Jej badania zawiodły ją do odległego Burkina Faso, portugalskich wiosek czy rybackich osad w Brazylii. Poznała starożytną sztukę dbania o ciało, która zachowała się w sposobie poruszania się tkaczek, młynarzy i rolników z rdzennej społeczności. Stosują oni prawidłową postawę ciała, która zapobiega powstawaniu bólu i wspomaga zdrowie. Dzięki wiedzy, jaką zdobyła w każdym z tych miejsc, odmieniła już życie tysięcy ludzi. Swoje obserwacje zebrała w kompletny przewodnik, w którym prezentuje 8 lekcji dla cierpiących na przewlekłe bóle. Z ich pomocą od nowa nauczysz swoje ciało wrodzonej postawy.
Uwolnij się od bólu pleców.
Ta książka, którą trzymasz w ręku - Drogi Czytelniku - zawiera informacje gromadzone przez autorkę od wielu lat z różnych źródeł, głównie z zasobów bibliotek internetowych, ale przede wszystkim z własnych przemyśleń. Poparta jest wieloletnim życiowym doświadczeniem, napisana z pasja i chęcią pomocy każdemu z nas w odkryciu tego, co jest najlepsze dla naszego ciała, umysłu i ducha.
Biblia coachingu - nowoczesnej skutecznej relacji z ludźmi - na poziomie zawodowym i prywatnym - a także szerzej, postawy życiowej umożliwiającej dokonywanie właściwych wyborów, wyzwalania sił twórczych i talentów, wyznaczającej perspektywę.Maciej Benewicz to najsłyniejszy polski coach - przewodnik, mistrz - założyciel i wykładowca Norman Benett Academy kształcącej trenerów rozwoju osobistego. Prowadzi treningi indywidualne i grupowe.
Przypuśćmy, że dostajemy to samo danie każdego dnia albo, że piątek wieczór spożywamy ten sam posiłek, Wkrótce znudzi nam do tego stopnia, że nie będziemy nawet chcieli zjeść posiłku, względu na to, jak jesteśmy głodni, Wówczas, żeby zaspokoić głód, zaczniemy rozglądać się za miejscami, gdzie znajdziemy tę różnorodność, której tak bardzo łakniemy. Seks jest pożywieniem umysłu, ciała oraz duszy, a jeśli serwujemy dokładnie to samo danie całymi tygodniami, to oznacza, że nie doceniamy jego znaczenia.Urozmaicenie życia seksualnego stanowi istotę zdrowej relacji seksualnych. Nigdzie nie jest to tak jasno przedstawiane jak w starożytnych tekstach miłosnych Wschodu, z których Kamasutra jest najbardziej znanym.Kamasutra oznacza ""naukę miłości"". Jest to jeden z najstarszych i, z pewnością, z najbardziej znanych tekstów poświęconych regułom rozkoszy zmysłowej, opracowanych około 2000 lat temu przez Mallinaga Vatsyayana, mędrca hinduskiego, mieszkającego w świętym mieście Benares (Varanasi).Kama (rozkosz lub spełnienie zmysłowe) jest tylko jedną z trzech praktyk duchowych, uważanych za konieczne duszy po reinkarnacji, przy czym pozostałe dwie to dharma (cnoty lub wartości religijne) oraz artha (dobra doczesne). Poprzez praktykowanie kamy mamy cieszyć się życiem poprzez nasze zmysły, umysł oraz ducha. Seksualna rozkosz stanowi główny sposób praktykowania kamy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?