Rodzina jest dla nas niezmiennie ważna, a nawet najważniejsza. Rodzina jest wyzwaniem. W tej sferze zapraszamy po mnóstwo książek psychologicznych właśnie o rodzinie, roli rodziny w naszym życiu. Proponujemy szereg poradników, podręczników , powieści i opowieści opowiedzianych z dużym wyczuciem i wrażliwością, poruszajacych problemy zdrowia psychicznego dzieci i rodziców. Prezentowane publikacje opisują jak takie problemy, których jest przecież niemało w rodzinie są postrzegane i rozwiązywane. Autorzy proponowanych przez nas publikacji przedstawiają ciekawe pomysły na mierzenie się z problemami typowo małżeńskimi: seks, finanse, wychowywanie dzieci. Polecamy książki dla każdego, kto chce przyglądnąć się swojemu funkcjonowaniu w rodzinie. Polecamy ciekawą lekturę Anny Bimer dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami : Być córką i nie zwariować.
Książka napisana z myślą o licznych odbiorcach, którzy zainteresowani są tematyką życia rodzinnego, przemianami intymności oraz aksjologią wychowania. W pracy przedstawiono proces kształtowania więzi międzyludzkich, wpływ czynników społecznych, politycznych i technologicznych na tożsamość człowieka i transformację relacji rodzinnych. Zaprezentowano w niej poglądy przedstawicieli personalizmu, utylitaryzmu oraz etyki troski na temat formowania alternatywnych modeli życia rodzinnego oraz metod w wychowaniu potomstwa.
Uzasadnienie przemian intymności, zgodnie z ideą etycznego pluralizmu, służy również zrozumieniu współczesnych bioetycznych dylematów. Leczenie bezpłodności, macierzyństwo zastępcze oraz stosowanie nowoczesnych technik wspomaganego rozrodu są konsekwencjami zmian wewnątrz podstawowej komórki społeczeństwa.
„Nic tak nie cieszy mądrego mężczyzny jak zboczona kobieta”. Te słowa zadziałały jak magnes. Mieszanka wybuchowa seksu i perwersji, męski punkt widzenia, cała gama uczuć oraz specyficzne poczucie humoru w ciągu jednego wieczoru zyskały rzeszę wielbicieli oraz… wrogów. W książce, która powstała na kanwie bloga, Pan Wilk bez tabu, w nietuzinkowy sposób opowiada o swoim świecie intymnym, przyjaźniach z kobietami, poszukiwaniach, samotności, miłości do córki. Na przemian śmieszy, oburza, wywołuje łzy oraz dreszcz podniecenia u kobiet, które dały się namówić na czytelniczą randkę z Wilkiem.?
Bestseller na liście tygodnika „Der Spiegel” w kategorii książek popularnonaukowych. Trudno dziś jednoznacznie stwierdzić, jaki potencjał nosiliśmy w sobie w dzieciństwie, o czym marzyliśmy najbardziej, do czego potrafiliśmy się zapalić, co nas napędzało i w czym byliśmy szczególnie uzdolnieni. Kto z nas zadaje sobie czasem pytanie, które z jego talentów nie miały okazji się rozwinąć? A czy mamy świadomość tego, jakie zdolności drzemią w naszych dzieciach? Co robią naprawdę dobrze, a czego nie potrafią? Nauka powinna sprawiać taką radość, żeby myśl o zbliżających się wakacjach napawała dzieci smutkiem. Dzieciństwo powinno być tak piękne, żeby przez całe życie każde wspomnienie o nim dodawało nam sił. Książka „Wszystkie dzieci są zdolne” wyjaśnia, dlaczego w obecnym systemie wychowania i edukacji konieczne są radykalne zmiany. Przestarzała koncepcja „różnicowania talentów” ma zgubny wpływ nie tylko na dzieci, ale szkodzi całemu społeczeństwu. Powinniśmy zaprzestać wywierania presji na naszych najmłodszych. Wyniki badań nad mózgiem pokazują bardzo wyraźnie, że każde dziecko jest na swój sposób zdolne. Warto zatem tę wiedzę przełożyć na edukacyjną rzeczywistość.
Niniejsza książka ma być źródłem wiedzy o tym, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na siłowni, a także na Sali gimnastycznej lub w domu. Nie ma ona zastępować trenera. Ma być uzupełnieniem wiedzy przekazanej przez niego lub przypomnieniem tego, co nam powiedział.
Pamiętajmy - wykonując nieprawidłowo ćwiczenia możemy sobie zaszkodzić. Ćwicząc prawidłowo zwiększamy szansę na osiągnięcie zamierzonego efektu.
Zapraszamy do lektury.
Zespół wydawnictwa landie.pl
Mama z pasją – receptą na dobre wychowanie dziecka! Autorka Susan Merril, prywatnie matka pięciorga dzieci, świadoma natłoku metod i rad wychowawczych zastanawia się nad pytaniami, które nurtują wiele matek. Niektóre z nich zapewne brzmią: Czy dobrze wychowuję swoje dziecko? Jak zyskać pewność, że jestem najlepszą mamą? Jak realizować się jako rodzic? Książka daje odpowiedź! Jeśli szukasz praktycznego wsparcia i wskazówek w realizacji swojego macierzyństwa, znajdziesz je w MAMIE Z PASJĄ. Autorka doskonale zdaje sobie sprawę z wyzwań, jakie wiążą się z wychowywaniem dzieci we współczesnym świecie. Po mistrzowsku opowiada swoją historię, przeplatając ją niezmiennymi prawdami Pisma Św., by umocnić i dać nadzieję Czytelnikom. Podaje 10 wskazówek, których przestrzeganie zapewni radość i sukces w wychowywaniu dzieci. W książce opowiada o sobie jako mamie. Przedstawia swoje sukcesy wychowawcze, jak i problemy, z jakimi musiała się zmierzyć. Dzięki tej pozycji każda mama będzie mogła odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania. Znajdzie receptę na pełne pasji, dobre i skuteczne wychowanie dziecka.
Zanim dziecko przyjdzie na świat, warto wiedzieć, jakie mama będzie miała z tego tytułu uprawnienia, przysługujące jej od pracodawcy. Kompendium wiedzy na ten temat zawarliśmy w niniejszym informatorze. Każda mama znajdzie w nim niezbędną wiedzę o prawach i obowiązkach związanych z korzystaniem z podstawowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego i wychowawczego. Te mamy, które adoptowały dziecko lub dzieci dowiedzą się jakie uprawnienia im przysługują i jak długo mogą z nich korzystać. W publikacji podpowiadamy jak zaplanować i właściwie wykorzystać przysługujące pracownicy urlopy.
Zanim dziecko przyjdzie na świat, warto wiedzieć, jakie tata będzie miał z tego tytułu uprawnienia, przysługujące mu od pracodawcy. Kompendium wiedzy na ten temat zawarliśmy w niniejszym informatorze.Każdy tata znajdzie w nim niezbędną wiedzę o swoich prawach i obowiązkach związanych z korzystaniem z urlopu ojcowskiego, urlopu "tacierzyńskiego", urlopu rodzicielskiego i wychowawczego. Ci ojcowie, którzy adoptowali dziecko lub dzieci dowiedzą się jakie uprawnienia im przysługują i jak długo mogą z nich korzystać. W publikacji podpowiadamy jak zaplanować i właściwie wykorzystać przysługujące pracownikowi urlopy.
Dom jako terytorium wspólnoty, ale także jedna z naczelnych idei kultury. To w nim negocjuje się sprawy życiowej wagi i dokonuje nieustannych wyborów – wśród rodziny, sąsiadów, swoich i obcych, w otoczeniu przedmiotów codziennego użytku. Ostoja prywatności, ale również przestrzeń konfrontacji zachowań i kultur.
Meta dla tułacza i przystań dla obcego źródło energii życiowej, ale i siedlisko nieuchronnych konfliktów. A dziś terminal czyniący z miejsca zamieszkania węzeł komunikacyjny, w którym jak nigdy wcześniej globalne spotyka się z lokalnym. O tym i o wielu innych jeszcze sprawach jest książka Davida Morleya, jednego z najbardziej twórczych kontynuatorów brytyjskich studiów kulturowych. „Przestrzenie domu” stanowią istne kompendium wiedzy o domu jako miejscu, które pozostaje niezbywalne, ale zarazem jak rzadko które ulega destabilizacji. Geografia i architektura, sztuka i media, topografie domu i domy w przestrzeni geograficznej, wizerunek domu w sztuce i mediach – wszystko to splata się w fascynujący i wszechstronny obraz domu jako świata zwyczajnego, ale jedynego w swoim rodzaju.
prof. Andrzej Gwóźdź, Uniwersytet Śląski w Katowicach
Poradnik ten miesiąc po miesiącu omawia poszczególne etapy rozwoju dziecka.
Podpowiada w jaki sposób dbać o dziecko i je pielęgnować.
Radzi co robić, by dziecko prawidłowo sie rozwijało.
Główny problem naukowy pracy został wybrany bardzo celnie. Nie mieliśmy dotąd w polskim językoznawstwie i szerzej - w polskiej humanistyce takich badań, które ukazywałyby dyskurs tożsamościowy współczesnej młodzieży.
Jest to fascynująca tematyka, zważywszy na dynamikę różnych przemian, dokonujących się po roku 1989 w Polsce, które na to poczucie tożsamości oddziałują.
Autorka precyzyjnie określiła rozumienie tożsamości przez młodzież według istotnych dla tej grupy wartości.
Ileż trzeba czytać stron, by zapoznać się z "bon ton"?
Czasem ciężka to nauka, wychowanie - to jest sztuka !
Jak być miłym, jak być grzecznym? To podręcznik pożyteczny !
Zapraszamy do zabawy, aby odkryć ważne sprawy !
Życiowe pytania młodych ludzi i odpowiedzi w duchu papieża:
Kim będę? Jaki mam wybrać zawód? Co jest moim osobistym powołaniem? Jak mam się modlić? Jak mam dostrzegać Boga w codziennym życiu? Jak znaleźć miłość na całe życie? Przedstawiciele "Pokolenia Benedykta" stawiają te i inne pytania o podstawowe prawdy życia i współżycie międzyludzkie, kierując je w swoich osobistych listach do papieża Benedykta XVI.
Poruszająca, prawdziwa opowieść o chłopcu w sposób szczególny naznaczonym łaską Boga.
Emanuele przyszedł na świat w przeciętnej rodzinie z Pistoi we Włoszech. Imię wybrała mu mama, która znalazła je pewnego poranka w Biblii. Po jakimś czasie okazało się, że cierpi na rzadką formę dystrofii mięśniowej, za sprawą której często gościł w gabinetach lekarskich, szpitalach i sanatoriach. Odszedł do nieba w wieku zaledwie sześciu lat. Jego krótkie życie, choć naznaczone cierpieniem, było niezwykłym darem dla wszystkich, którzy się z nim spotykali.
Od najmłodszych lat przejawiał zdolności widzenia rzeczy dla innych niewidzialnych.. Miał dar czytania w ludzkich duszach i służył pocieszeniem i radą zarówno członkom swojej rodziny, jak i wielu innym ludziom, których przyciągała jego duchowa siła. W wielu przypadkach zdradzał też wiedzę na temat wydarzeń z przyszłości. Swoją rodzinę, która nie była wcześniej bardzo religijna, nauczył (mimo że nikt mu wcześniej nie mówił, jak to robić) odmawiania różańca i zachęcił do codziennego uczestniczenia we mszy świętej. A przy tym wszystkim był zwyczajnym chłopcem, który uwielbiał śmiać się, żartować, oglądać kreskówki i bawić się.
Autorka tej książki, siostra jej bohatera, zebrała wspomnienia własne i innych ludzi, którzy się z nim zetknęli, i zamknęła je w prostej, ale niesamowicie mocnej duchowo opowieści. Dzięki niej możemy poznać bliżej tego chłopca-anioła, przez którego przenikała na wskroś Boża łaska.
Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy dorosły. Każdy z nas ma w sobie „wewnętrzne dziecko”. Jak je usłyszeć i zrozumieć jego potrzeby? Jak mądrze wykorzystać jego potencjał? Ten bestsellerowy poradnik powinni przeczytać wszyscy rodzice. Autorzy pokazali w nim pozornie prostą prawdę – jeśli rodzice pragną, by ich dziecko było zadowolone z życia, powinni przede wszystkim zatroszczyć się o siebie. Zatroszczyć, nie zaniedbując przy tym dziecka i relacji z nim. Od pierwszego wydania tej książki do dziś aktualna pozostała zasada walizki – „co włożysz, to wyjmiesz”. I druga – „tyle wymagań, ile miłości”. Genialnie proste, a czasem tak trudne w relacjach z dziećmi. Wojciech Eichelberger – psycholog i psychoterapeuta, współtwórca pierwszych ośrodków psychoterapii w Polsce. Prowadzi Instytut Psychoimmunologii (ipsi) w Warszawie. Autor i współautor wielu bestsellerowych książek, m.in. Męskie pół świata, Życie w micie (Wydawnictwo Zwierciadło), uświadamiających czytelnikom istotne źródła ich życiowych problemów i wskazujących drogę do ich przekraczania. Anna Mieszczanek – dziennikarka, w stanie wojennym sprzedawczyni warzyw, potem wydawca książek a także inicjatorka kampanii „Zrobione–Zapłacone” na rzecz gratyfikacji domowej pracy kobiet. Od dwunastu lat przede wszystkim mediatorka i family coach w Ośrodku Mediacji i Pomocy Rodzinie. Pomaga odnaleźć wygodną ścieżkę wszystkim pogubionym w relacjach z partnerami czy rodziną.
Niniejsza ksiażka to światowy bestseller. Dr Thomas GORDON proponuje w niej bowiem nową, skuteczną metodę pedagogiczną rozwiązywania konfliktów powstających między rodzicami a dziećmi. Autor, krytykując dotychczasowe modele rozwiązywania konfliktów (oparte na błędnym schemacie „zwycięzca – pokonany"), proponuje stosowanie metody bez pokonanych. Dąży do wprowadzenia takich zasad komunikacji, któe w sytuacji konfliktowej pozwolą znaleźć rozwiązanie kompromisowe, zadowalające obie strony. Wielką zaletą pracy Thomasa Gordona, obok jasnego wykładu i prostego języka, jest pokazanie, jak praktycznie posługiwać się metodą bez pokonanych. Choć odnosi się ona przede wszystkim do stosunków między rodzicami a dziećmi, może być wykorzystywana także w innych międzyludzkich sytuacjach konfliktowych.
Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939. To książki zakazane po 1945 roku, wycofywane z bibliotek i niszczone przez komunistyczne władze PRL. Nazwiska autorów, ich twórczość, były wymazywane przez cenzurę i niedostępne dla kolejnych pokoleń młodzieży, instruktorów harcerskich, wychowawców, pracowników naukowych. Władze harcerskie w socjalistycznym państwie dokładały wszelkich starań, by odciąć harcerstwo od historii i wpływów idei skautowej oraz by z inspiracji partii, nadać mu formę pionierskiej organizacji. Ideologia urzędowa w historii harcerstwa wpierw gorączkowo poszukiwała „postępowych tradycji”, a następnie z jeszcze większym zaangażowaniem legitymizowała każdy taki skrawek narodowej historii. Ten przekaz historyczny lepszego, nowego, socjalistycznego harcerstwa wzmacniały ówczesne publikacje. Solidarnościowy zryw społeczny lat osiemdziesiątych minionego stulecia, porozumienia Okrągłego Stołu, odzyskanie wolności po 1989 roku umożliwiły odrodzenie ruchu harcerskiego, sięgnięcie do jego źródeł, historii i tradycji. Coraz więcej jest prac poświęconych harcerstwu. Nadal jednak brakuje wznowień źródłowych publikacji, które w latach 1911–1939 miały wpływ na rozwój idei harcerskiej i organizacji, kształtowanie postaw harcerskich i kształcenie kadry instruktorskiej oraz społeczny wizerunek ZHP. Warto je przypomnieć, ponieważ wszystko, cokolwiek myślimy i czynimy, ma swoje bezpośrednie lub pośrednie, pozytywne lub negatywne, uświadamiane lub nie, źródła w tym, co myśleli i czynili nasi poprzednicy.
Stanisław Wasylewski (1885-1953) – jeden z największych, choć dziś zapomniany nieco polski pisarz sławiący historię swego kraju. Sławił ją w anegdocie, w dziejach osób, szczególnie kobiet, które sobie upodobał, i to tych nie zawsze najwyższych lotów — ,,Kronika anegdotyczna i skandaliczna epoki stanisławowskiej. Korowód dam wysoko postawionych choć nisko upadłych" — czytamy w jednej z recenzji Portretów pań wytwornych. Przez karty tej książki przewijają się damy końca epoki rokoka m.in. Różyczka z Czarnobyla, Izabela Czartoryska, Amelia Mniszech, Julia Potocka — kobiety światowe, które potrafiły kochać, ale też nienawidzić, a gdy trzeba było nawet... zabijać. O każdej z nich można napisać odzielną monografię, losy każdej z nich mogą posłużyć za scenariusz pasjonującego filmu przygodowo-historycznego.
Dlaczego dziewczynki różnią się od chłopców i jak pomóc im wyrosnąć na szczęśliwe i silne kobiety?
Jak pomóc dziewczynkom wyrosnąć na szczęśliwe kobiety
Jeśli lubisz szczere, bezpośrednie i zabawne rady, to Wychowywanie dziewcząt jest książką dla ciebie. Bez ogródek mówi, jak trudno jest chronić delikatną istotę przed niebezpieczeństwami i rozczarowaniami, które wciąż rzucają cień na życie kobiet; ale jednocześnie tłumaczy rodzicom – a zwłaszcza ojcom – jak wiele może zdziałać odpowiednia postawa rodzicówa. Nakłania nas, byśmy wykorzystali swoje mocne strony, traktowali dziecko jak dziecko, a sami byli dorośli. Uświadamia nam, że wychowywanie córek jest takim samym wyzwaniem, jak tworzenie świata, w którym mężczyźni i kobiety są sobie równi. Warto ją przeczytać, nawet jeśli masz samych synów.
Pru Goward – Komisarz ds. Dyskryminacji Seksualnej
Komisja do Spraw Praw Człowieka i Równouprawnienia
Gisela Preuschoff jest psychologiem i autorką ponad dwudziestu książek o wychowywaniu dzieci, związkach międzyludzkich i komunikacji. W Wychowywaniu dziewczynek zawarła mądrość, którą dały jej trzy dziesięciolecia doświadczeń matki i psychologa rodzinnego.
Ma dwie córki, dwóch byłych mężów (jednego nieślubnego), klitkę na Grochowie. Nie ma majątku, samochodu, recepty na miłość. To kobieta po przejściach, a może raczej „kobieta, po której przeszło życie”. Ale pisze o sobie: „Jestem szczęściarą. Zawsze miałam, co chciałam, i brałam, co mi się podobało”. Joanna Jagiełło maluje swoje życie szczerze i bez retuszu – chwile piękne, chwile trudne, chwile bolesne. To książka o skomplikowanych relacjach rodzinnych, macierzyństwie i o pisaniu. A przede wszystkim o tym, jak być szczęśliwym i nie stracić siebie bez względu na okoliczności. "Po dniu czytania nie mogłam się już oderwać od książki Joanny Jagiełło; chciałam zostać na dłużej w hotelu jej rzeczy: paranteli, miłości i życiowych wyzwań, ponieważ ta pasjonująca, intymna opowieść mojej rówieśniczki pomogła mi zrozumieć także siebie." Wioletta Grzegorzewska
Przeł. Dobromiła Jankowska
Przez wieki mężczyzna z nabożeństwem traktował swoje przyrodzenie jak „najcenniejszą ozdobę”. Mimo to penis od zawsze był również źródłem największych męskich frustracji. Czy w stanie erekcji organ ów wydaje się kobietom niewyobrażalnie śmieszny? Dlaczego dżentelmen nigdy nie może być pewien, że jego członek wstanie na rozkaz i wykona zadanie? A jeśli – i kiedy – nagle odmówi posłuszeństwa, co można zrobić, by naprawić sytuację?
No i pozostaje jeszcze kwestia rozmiaru…
Sofokles powiedział, że posiadać penis to być „przywiązanym łańcuchem do szaleńca”. Hickman przygląda się temu schizofrenicznemu związkowi między mężczyzną i owym szaleńcem, jak również relacjom tej dziwacznej pary z płcią przeciwną.
"Boskie przyrodzenie" to kronika penisa, ale także zapis wzlotów i upadków historii – makabrycznej, mrożącej krew w żyłach, zabawnej i smutnej, oddzielonej od legend, wyjętej z kultur świata, religii, literatury, nauki, medycyny i współczesności – spisana błyskotliwie i z humorem.
"Hickman z entuzjazmem opisuje historię wzlotów i upadków bohatera swojej książki."
„The Economist”
"Zabawna i ciekawa."
„Publishers Weekly”
"Książka „Boskie przyrodzenie” jest doskonała jako swoisty poradnik. Pokazuje, co naprawdę rządzi światem, dopóki władza spoczywa w męskich rękach. Otóż rządzi penis. Powinny ją przeczytać przede wszystkim kobiety, które niesłusznie myślą, że rozum to najważniejsza część męskiej osobowości."
Hanna Bakuła
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?