Trzej muszkieterowie francuskiego pisarza Aleksandra Dumasa są jedną z najsłynniejszych powieści płaszcza i szpady i należą do kanonu światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Akcja powieści osadzona jest w czasach świetności Francji, w pierwszej połowie XVII wieku, za panowania Ludwika XIII i kardynała Richelieu. Dumas opisuje pasjonujące przygody czterech przyjaciół z elitarnej formacji muszkieterów królewskich – Aramisa, Atosa, Portosa i głównego bohatera, nowicjusza d’Artagnana. Muszkieterowie, zmagając się ze spiskami politycznymi i intrygami dworskimi, uczestniczą w pojedynkach, romansują z pięknymi damami z najwyższych sfer, pośród wojen i podstępów walczą o dochowanie honoru i wierności królowej.
Lektura dla klasy VI
Baśnie zebrane w tej książce należą do kanonu bajek Hansa Christiana Andersena. Została ona przygotowana z myślą o rodzicach, którzy pragną przeczytać swoim dzieciom pełne wersje baśni przerabianych w szkole. Wybór zawiera najwartościowsze utwory duńskiego pisarza - w tym wszystkie baśnie znajdujące się w najnowszej podstawie programowej MEN, do której odwołują się podręczniki szkolne. Baśnie zostały przełożone i opracowane w taki sposób, aby polskie teksty zachowały literacką wrażliwość oryginału, a zarazem brzmiały współcześnie i były w pełni zrozumiałe dla dzieci. Dodajmy, że przy tym wyjątkowym wydaniu książka została opatrzona wartościowymi ilustracjami, spełniającymi oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Słowo o autorze: Hans Christian Andersen (1805-1875) to jeden z największych bajkopisarzy w dziejach literatury, autor sztuk teatralnych i miłośnik teatru; wychowany w ubogich warunkach, miał niezwykle kochających i dobrych rodziców, szczególnie wspaniałą, pełną ciepła miał więź z ojcem, który czytał i opowiadał mu bajki. Niezwykle nieśmiały i wyśmiewany przez rówieśników chłopiec odnalazł swój świat w baśniach, których stał się prawdziwym cesarzem.
Historia żółtej ciżemki to jedna z najpopularniejszych polskich powieści historycznych dla dzieci i młodzieży, od pokoleń należąca do kanonu lektur szkolnych. Opisuje niezwykłe dzieje uzdolnionego chłopca z pracowni Wita Stwosza, Wawrzusia Skowronka. Pasjonujące i pełne niespodziewanych zwrotów przygody małego bohatera są okazją do przybliżenia czytelnikowi licznych faktów i wielu wybitnych postaci należących do jednego z najwspanialszych okresów w dziejach Polski i Krakowa. W jaki sposób Wawrzuś dostał się do pracowni wybitnego artysty, mistrza Wita Stwosza, jak zdobył szacunek największego polskiego kronikarza Jana Długosza i uznanie samego króla Kazimierza Jagiellończyka, a przy tym uniknął wielu zasadzek zastawionych przez tajemniczego wroga? Na te i wiele innych pytań odpowie Historia żółtej ciżemki. W 1962 roku na kanwie książki powstał popularny film Sylwestra Chęcińskiego, w którym główną rolę zagrał jedenastoletni wówczas Marek Kondrat. Lektura w klasie VI
Trzej muszkieterowie francuskiego pisarza Aleksandra Dumasa są jedną z najsłynniejszych powieści płaszcza i szpady i należą do kanonu światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Akcja powieści osadzona jest w czasach świetności Francji, w pierwszej połowie XVII wieku, za panowania Ludwika XIII i kardynała Richelieu. Dumas opisuje pasjonujące przygody czterech przyjaciół z elitarnej formacji muszkieterów królewskich - Aramisa, Atosa, Portosa i głównego bohatera, nowicjusza d'Artagnana. Muszkieterowie, zmagając się ze spiskami politycznymi i intrygami dworskimi, uczestniczą w pojedynkach, romansują z pięknymi damami z najwyższych sfer, pośród wojen i podstępów walczą o dochowanie honoru i wierności królowej. Lektura dla klasy VI
Dzieci z Kuriańskiej Łączki to zabawna, a chwilami wzruszająca opowieść o życiu wiejskiego gospodarstwa. Jej bohaterami są Janek, Krzyś i Joasia, trójka rodzeństwa zawsze skora do figli i zabawy, ale też do zjedzenia kromki świeżo upieczonego chleba z konfiturami z owoców zebranych we własnym sadzie. Dzieci z Kuriańskiej Łączki kochają swój świat: gęste lasy, zielone łąki, zwierzęta i codzienne gospodarskie zajęcia, które okazują się czasem bardzo niecodzienne. Potrafi ą porozumiewać się ze zwierzętami i razem z nimi poszukują kwiatu paproci, odkrywają na polu ukryty skarb, znajdują nad stawem "diabelski kamień" i przeżywają wiele emocjonujących przygód. Ewa Mirkowska jest specjalistką w dziedzinie literaturoznawstwa. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie też w 2008 roku otrzymała tytuł doktora nauk humanistycznych. Dzieci z Kuriańskiej Łączki to jej literacki debiut. Autorka ma nadzieję, że ta książka sprawi wiele radości czytelnikom, których najbardziej kocha - dzieciom.
Zbiór podań i legend związanych z różnymi miejscowościami i regionami Polski, w opracowaniu znanych autorów - zarówno klasyków literatury polskiej, jak i pisarzy współczesnych. Bohaterami podań są znane wszystkim postacie, m.in. Piast, król Popiel, Janosik czy Bazyliszek. Wybór Hanny Kostyrko, wznowiony teraz w starannym opracowaniu graficznym, z pięknymi ilustracjami, to jedyny tak obszerny i urozmaicony skarbiec wiedzy o naszej przeszłości.
Najpopularniejszą polską powieścią przygodową dla dzieci 7-9 letnich jest urocza książka Marii Kruger zatytułowana Karolcia. Powieść jest wpisana do podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej jako lektura obowiązkowa dla uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej. Książka opowiada o przygodach ośmioletniej Karolcia i jej rówieśnika i przyjaciela Piotrusia. Karolcia znajduje cudowny koralik, który ma tę czarodziejską właściwość, że spełnia każde życzenie dziewczynki. Kiedy Karolcia i Piotr odkrywają magiczne działanie zaczarowanego koralika, decydują, że wykorzystają ją by pomagać innym, uczynić świat lepszym, a także... żeby spełnić swoje najśmielsze marzenia. Ale rzeczywistość szybko ich zaskoczy. Pochopnie wypowiadając nieprzemyślane do końca życzenia, Karolcia prowokuje liczne kłopotliwe sytuacje - a to komiczne, a to niebezpieczne, takie, z których bardzo trudno wybrnąć. Na dodatek, czarowny koralik przyciąga niebezpiecznego intruza - podstępną i pomysłową czarownicę Filomenę. Dzieciom nie będzie łatwo poradzić sobie z jej zasadzkami. Emocjonujące, często zabawne przygody Karolci i Piotra dostarczą dzieciom nie tylko rozrywki. Dla bohaterów powieści - a także dla czytelników, perypetie z czarodziejskim koralikiem stają się prawdziwą lekcją życia; uczą ich odpowiedzialności za decyzje i czyny, a także sztuki planowania i przewidywania skutków własnych działań. Pełna humoru i mądrości powieść Marii Kruger cieszy się od pierwszego wydania - czyli już od ponad pięćdziesięciu lat, niemalejącą popularnością. Dla pokoleń młodych czytelników Karolcia jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci literackich. Stałą się ikoną polskiej kultury dziecięcej, do tego stopnia, że niejedna młoda mama nazwała swoją córeczkę Karolcią. Na prośbę tysięcy wielbicieli Karolci, Maria Kruger napisała w 1970 roku drugą część przygód swojej bohaterki, Witaj Karolciu! Ta nowa książka dla dzieci szybko stała się bestsellerem i do dzisiaj gości w każdej księgarni dla dzieci. Zarówno Karolcia, jak Witaj Karolciu! są doskonałymi prezentami na Dzień dziecka, na urodziny, na Mikołajki czy na Boże narodzenie. Są też doskonałą nagrodą na koniec roku dla uczniów klasy I.
Usiadłem sobie na trawie pod jabłonią, a kot opowiedział mi przygody, które on jeden znał tak dobrze, bo przydarzyły się jemu, zaprzyjaźnionym zwierzętom domowym i dwóm małym dziewczynkom, które kochał ponad wszystko. Opowieści kota, który mówi, spisałem wiernie, nie zmieniając w nich ani jednego słowa. Mój przyjaciel kot jest zdania, że opowieści przypadną do gustu każdemu dziecku, które nie wyrosło jeszcze z wieku, w którym rozumie się zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać. (Autor)Opowiadania wybitnego francuskiego pisarza Marcela Aym zebrane w tym tomie należą do klasyków francuskiej i światowej literatury dziecięcej XX wieku. Pisarz, o którym mówi się, że najpiękniej potrafił przemawiać do dzieci, inspiruje się przygodami z wiejskiego podwórka, by z pogodą ducha przybliżyć młodemu czytelnikowi wielkie zagadnienia ludzkiej egzystencji, różne postawy moralne i wagę wartości chrześcijańskich. Na podstawie Opowieści kota, który mówi powstały we Francji dwa cykle filmów animowanych, książka była także przedmiotem wieluinscenizacji radiowych, teatralnych, a nawet inscenizacji operowej.Opis serii: Seria zaprasza młodszych i starszych wielbicieli dobrej książki do odkrycia najwybitniejszych dzieł polskiej i światowej literatury dziecięcej, książek uznanych przez pokolenia czytelników za klasykę gatunku.Słowo o autorze: Marcel Aym (19021967) francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy, autor utworów dla dorosłych, a także bajek i opowiadań dla dzieci. W swojej twórczości wykorzystywał satyrę i fantastykę.
Wesołe przedszkole - jedna z najpiękniejszych książek Marii Kownackiej - jest idealną lekturą dla każdego przedszkolaka i dla dzieci, które chcą się dowiedzieć, jak wesoło i pożytecznie płynie czas w przedszkolu. - Plastusiu, nowina wesoła! - Jaka, misiu, nowina? - Przedszkole się zaczyna! Maria Kownacka (1894-1982) zadebiutowała na łamach "Płomyka" w 1919 roku, a już w 1936 zasłynęła jako autorka jednej z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich - Plastusia. Jej utwory przetłumaczono na wiele języków, a postawa autorki i całokształt jej twórczości zostały docenione i ukoronowane jedynym na świecie odznaczeniem przyznawanym przez dzieci - Orderem Uśmiechu.
Jak to ze lnem było należy obok Smoka wawelskiego, Szewczyka Dratewki, Pana Twardowskiego czy Bazyliszka do ścisłego kanonu polskich bajek. Utwór powstał na motywach wątków baśniowych, sięgających początków uprawy lnu na ziemiach polskich w okresie rozkwitu Biskupina. Maria Konopnicka nadała tradycyjnej opowieści koloryt pasjonującej literackiej bajki, a równocześnie pogłębiła zawarte w niej przesłanie pozytywistyczne i moralne. Od pierwszego wydania w 1902 roku bajka stała się ulubioną lekturą polskich dzieci i wpisała się do klasyki literatury dziecięcej. Urocze ilustracje Jarosława Żukowskiego nadają bajce magnetyzującego ciepła i czynią ją niezwykle bliską dzisiejszym czytelnikom.Maria Konopnicka (18421910) pisarka i poetka, tłumaczka, działaczka społeczna, autorka wielu poczytnych tytułów dla dzieci, jak m. in. O Janku Wędrowniczku, O krasnoludkach i o sierotce Marysi, Na jagody, Co słonko widziało, Nasza szkapa, Szkolne przygody Pimpusia Sadełko.
"Usiadłem sobie na trawie pod jabłonią, a kot opowiedział mi przygody, które on jeden znał tak dobrze, bo przydarzyły się jemu, zaprzyjaźnionym zwierzętom domowym i dwóm małym dziewczynkom, które kochał ponad wszystko. Opowieści kota, który mówi, spisałem wiernie, nie zmieniając w nich ani jednego słowa. Mój przyjaciel kot jest zdania, że opowieści przypadną do gustu każdemu dziecku, które nie wyrosło jeszcze z wieku, w którym rozumie się zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać." (Autor) Opowiadania wybitnego francuskiego pisarza Marcela Aymé zebrane w tym tomie należą do klasyków francuskiej i światowej literatury dziecięcej XX wieku. Pisarz, o którym mówi się, że najpiękniej potrafi ł przemawiać do dzieci, inspiruje się przygodami z wiejskiego podwórka, by z pogodą ducha przybliżyć młodemu czytelnikowi wielkie zagadnienia ludzkiej egzystencji, różne postawy moralne i wagę wartości chrześcijańskich.Na podstawie Opowieści kota, który mówi powstały we Francji dwa cykle filmów animowanych, książka była także przedmiotem wielu inscenizacji radiowych, teatralnych, a nawet inscenizacji operowej. Opis serii: Seria zaprasza młodszych i starszych wielbicieli dobrej książki do odkrycia najwybitniejszych dzieł polskiej i światowej literatury dziecięcej, książek uznanych przez pokolenia czytelników za klasykę gatunku. Słowo o autorze: Marcel Aymé (1902-1967) - francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy, autor utworów dla dorosłych, a także bajek i opowiadań dla dzieci. W swojej twórczości wykorzystywał satyrę i fantastykę.
"Usiadłem sobie na trawie pod jabłonią, a kot opowiedział mi przygody, które on jeden znał tak dobrze, bo przydarzyły się jemu, zaprzyjaźnionym zwierzętom domowym i dwóm małym dziewczynkom, które kochał ponad wszystko. Opowieści kota, który mówi, spisałem wiernie, nie zmieniając w nich ani jednego słowa. Mój przyjaciel kot jest zdania, że opowieści przypadną do gustu każdemu dziecku, które nie wyrosło jeszcze z wieku, w którym rozumie się zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać." (Autor) Opowiadania wybitnego francuskiego pisarza Marcela Aymé zebrane w tym tomie należą do klasyków francuskiej i światowej literatury dziecięcej XX wieku. Pisarz, o którym mówi się, że najpiękniej potrafił przemawiać do dzieci, inspiruje się przygodami z wiejskiego podwórka, by z pogodą ducha przybliżyć młodemu czytelnikowi wielkie zagadnienia ludzkiej egzystencji, różne postawy moralne i wagę wartości chrześcijańskich. Na podstawie Opowieści kota, który mówi powstały we Francji dwa cykle filmów animowanych, książka była także przedmiotem wielu inscenizacji radiowych, teatralnych, a nawet inscenizacji operowej. Opis serii: Seria zaprasza młodszych i starszych wielbicieli dobrej książki do odkrycia najwybitniejszych dzieł polskiej i światowej literatury dziecięcej, książek uznanych przez pokolenia czytelników za klasykę gatunku. Słowo o autorze: Marcel Aymé (1902-1967) - francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy, autor utworów dla dorosłych, a także bajek i opowiadań dla dzieci. W swojej twórczości wykorzystywał satyrę i fantastykę.
Klechdy sezamowe"" zostały wydane w 1913 roku i wpisały się do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Od dziesięcioleci uważane są za najpiękniejsze, najbardziej nowatorskie i najoryginalniejsze opracowanie bajek wschodu. W skład zbioru wchodzą: Ali Baba i czterdziestu zbójców, Baśń o Aladynie i o lampie cudownej, Baśń o rumaku zaklętym, O pięknej Parysadzie i o Ptaku Bulbulezarze, Opowiadaie króla Wysp Hebanowych, Rybak i geniusz. Bajki wyróżniają się nie tylko żywą narracją i piękna poetycką prozą, ale także jasnym przekazem moralnym oraz mistrzowską analizą psychologiczną postaci. Obdarzone są magnetyczną siłą stylu Leśmiana. Od pokoleń bawią dzieci i uczą piękna języka polskiego. Lektura uzupełniająca w klasach I-III.
Księżniczka Balbinka to zabawna i serdeczna dziewczynka, którą rozpiera ciekawość, która kocha zwierzątka i która ma bardzo wyrozumiałego i zabawnego tatę króla. Mała księżniczka jest doskonałą bohaterką dla małych dziewczynek, daleką od popularnych telewizyjnych wzorów, jest bohaterką, z którą można się utożsamić i przeżyć dziecięce "problemy".
Leśna rodzina to wierszowana opowieść o rodzinie myszek mieszkającej w drzewie: mamie Basi, tacie Henryku, ich dzieciach – Jasiu i Kasi, a także o ich sąsiadach, szkole i przyjaciołach. Zwierzątka toczą swoje zwyczajne życie, które dalekie jest od rutyny, każdy dzień bowiem przynosi nowe doświadczenie i naukę dla małych myszek.
Otwierając drzwi do zwierzęcego szpitala, przygotuj się na świetną zabawę! Króliki pielęgniarze, doktor Słoń i kury oddziałowe sprawią, że będziesz zrywał boki ze śmiechu! Zabawni bohaterowie, pełna humoru historyjka i kolorowe ilustracje to sprawdzone lekarstwo na wszelkie smutki i humory!
Książę i żebrak jest powieścią dla dzieci wybitnego amerykańskiego pisarza Marka Twaina, autora między innymi Przygód Tomka Sawyera, Przygód Hucka czy Pamiętników Adama i Ewy. Powieść należy do światowego kanonu literatury dziecięcej. Motywem przewodnim tej pięknej i pasjonującej historii jest zamiana ról dwunastoletnich chłopców, żyjących w zupełnie innych światach, a będących sobowtórami: księcia Edwarda następcy angielskiego tronu, z żebrakiem Tomkiem Cantym. Podmiana oznacza dla obu chłopców początek wielkiej przygody, niekiedy pełnej niebezpieczeństw. Zarówno dla księcia odkrywającego życie z pozycji żebraka, jak i dla żebraka poznającego smak i pokusy władzy, nowa sytuacja przyniesie bagaż bezcennych doświadczeń i stanie się rodzajem podróży inicjacyjnej do świadomego życia.Powieść Marka Twaina była wielokrotnie przeniesiona na ekran kinowy i telewizyjny.
Bajka o rybaku i rybce, napisana przez wielkiego rosyjskiego poetę i pisarza Aleksandra Puszkina, jest jedną z najsławniejszych bajek świata. Powstała na motywach baśni ludowej, której wątki pojawiały się w tradycjach oralnych w całej Europie. Bajka po raz pierwszy została spisana przez braci Grimm. Puszkin nadał jej koloryt rosyjski, a równocześnie pogłębił zawarte w niej przesłanie psychologiczne i moralne. Od pierwszego wydania w 1833 roku, utwór Puszkina wywołał ogromne zainteresowanie w Rosji i innych krajach. Został przetłumaczony na dziesiątki języków, był przedmiotem wielu różnych interpretacji literackich i graficznych. Doczekał się także inscenizacji muzycznych, baletowych i filmowych, zwłaszcza w postaci animacji rysunkowych.
Lektura dla klasy IV
Jest to wybór najbardziej znanych wierszyków dla dzieci tej autorki. Składa się z 8 części zawierających teksty ułożone tematycznie. Pierwsze 4 przynoszą radosne wierszyki o wiośnie. Kolejne zaś mówią o różnych zwierzętach, uczą jak radzić sobie z codziennymi problemami, na przykład takimi, jakie ma mała Renia .W ostatniej części można znaleźć ""Bajeczkę dla syneczka"" czy znaną wszystkim kołysankę ""A.a.a... kotki dwa"". Poetka, jak zwykle w swych utworach, przekazuje wiele cennych uwag i wskazówek dla młodego czytelnika. W wierszykach tych podkreśla konieczność poznawania piękna przyrody, wrażliwość na świat i przeżycia drugiej osoby, umiejętność zgodnego współżycia w domu, przedszkolu, szkole.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?