Książka ukazuje dzieje małego sarniątka, którym zaopiekowała się gromadka małych dzieci z gajówki. Żywa, urozmaicona akcja rozgrywa się na tle pięknej górskiej przyrody i krajobrazu Beskidu Sądeckiego.
Świat ludzi i zwierząt widziany oczyma sympatycznego boćka nazwanego Kajtkiem. Niezwykle popularna opowieść dla dzieci i jedna z najbardziej lubianych lektur szkolnych. Zabawne przygody, pogodny nastrój, ciekawa fabuła, oryginalny sposób obserwacji życia ludzi i zwierząt na wsi. Poszerzone wydanie z nowymi, barwnymi ilustracjami. Pełna wersja tekstu, przywracająca po 55 latach fragmenty zniekształcone lub usunięte przez cenzurę.
Maria Kownacka (1894-1982) zadebiutowała na łamach Płomyka w 1919 roku, a już w 1936 zasłynęła jako autorka jednej z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich - Plastusia. Jej utwory przetłumaczono na wiele języków, a postawa autorki i całokształt jej twórczości zostały docenione i ukoronowane jedynym na świecie odznaczeniem przyznawanym przez dzieci - Orderem Uśmiechu. Plastusiowy pamiętnik jest jedną z najpopularniejszych polskich powieści dla dzieci. Opisuje świat siedmiolatka widziany oczami małego ludzika z plasteliny, tytułowego Plastusia - ikony polskiej kultury dziecięcej. Plastuś został ulepiony przez Tosię, uczennicę pierwszej klasy. Mieszka w piórniku dziewczynki, gdzie ma wielu przyjaciół, między innymi gumę-myszkę, ołówek, pióro, scyzoryk i stalówki. Mały bohater aktywnie uczestniczy w szkolnych i domowych przygodach Tosi. Lektura dla klasy I szkoły podstawowej
Maria Kownacka napisała Plastusiowo z myślą o wielbicielach Plastusia, którzy zaczynają samodzielnie czytać. Urocze opowiastki o Plastusiu, Tosi, piesku Plastelinku, Plaskotku, krowie Plastuli, kaczce-plaskaczce, krasnoludku i wielu innych przyjaciołach małego ludzika z plasteliny napisane są prostymi rymowanymi zdaniami, które dziecko przyswaja sobie w naturalny sposób. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze wprowadzenie do sztuki czytania niż pełne uroku opowieści o plastelinowej wiosce i jej mieszkańcach. Na historię o Plastusiowie i jego mieszkańcach składa się dwadzieścia jeden krótkich opowiadań, m.in.: Plastelinek, O kotku Plaskotku i patyczkowym płotku, Przyleciały bociany, Plastusiowe gospodarstwo, Odwiedziny krasnoludka, O Plastuli, mądrym ptaszku i wilku złodziejaszku, O kaczce-plaskaczce i kogucie piejaku.
Wesołe przedszkole - jedna z najpiękniejszych książek Marii Kownackiej - jest idealną lekturą dla każdego przedszkolaka i dla dzieci, które chcą się dowiedzieć, jak wesoło i pożytecznie płynie czas w przedszkolu. - Plastusiu, nowina wesoła! - Jaka, misiu, nowina? - Przedszkole się zaczyna! Maria Kownacka (1894-1982) zadebiutowała na łamach "Płomyka" w 1919 roku, a już w 1936 zasłynęła jako autorka jednej z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich - Plastusia. Jej utwory przetłumaczono na wiele języków, a postawa autorki i całokształt jej twórczości zostały docenione i ukoronowane jedynym na świecie odznaczeniem przyznawanym przez dzieci - Orderem Uśmiechu.
Wesoła, sympatyczna i zajmująca opowieść dla dzieci z ilustracjami Lucjana Zachmoca. Ewa i Tomek mieszkający w gajówce na Leszczynowej Górce poznają las i zaprzyjaźniają się z jego mieszkańcami.
Maria Kownacka – autorka Plastusiowego pamiętnika i Kajtkowych przygód, była wielką miłośniczką przyrody. Jej wielkim marzeniem było przybliżenie najmłodszym dzieciom otaczającego je środowiska roślin i zwierząt. W opowieściach o profesorze Biedronce pisarka ukazuje nie tylko, jak piękna jest polska przyroda i ciekawa obserwacja ptaków, kwitnącej majowej łąki czy dojrzewającego sadu. Uczula także dzieci na zagadnienia ekologii, ukazuje, jak ważne jest, aby dbać o przyrodę i jej mieszkańców. Przygody profesora Biedronki zostały spisane przez Marię Kownacką w charakterystycznym dla autorki wierszowanym stylu i opatrzone pięknymi ilustracjami Jarosława Krawczyka.
Książka opowiada o trzech przygodach profesora Biedronki: Profesor i ptaki, O profesorze Biedronce i o kwitnącej łące, O kocie niecnocie.
Maria Kownacka (1894–1982) zadebiutowała na łamach „Płomyka” w 1919 roku, a już w 1936 zasłynęła jako autorka jednej z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich – Plastusia. Jej utwory przetłumaczono na wiele języków, a postawa autorki i całokształt jej twórczości zostały docenione i ukoronowane jedynym na świecie odznaczeniem przyznawanym przez dzieci – Orderem Uśmiechu.
Maria Kownacka autorka Plastusiowego pamiętnika i Kajtkowych przygód, była wielką miłośniczką polskiej przyrody. Jej wielkim marzeniem było przybliżenie dzieciom otaczającego je środowiska naturalnego i zagadnień ekologii. Realizacją tego marzenia stał się cykl książek przyrodniczych Głos przyrody, którego pierwszy tom poświęcony jest wiośnie.Przy współudziale Marii Kowalewskiej doświadczonego biologa i pedagoga, pisarka opracowuje pasjonujące kompendium wiedzy o polskiej wiośnie, jej przemianach, roślinności, zwierzętach, ekosystemie. Ta jedyna w swoim rodzaju publikacja przyrodnicza charakteryzuje się przejrzystym układem, bogatym zasobem wiedzy, ukazuje wiele ciekawostek przyrodniczych, a równocześnie urozmaicona jest ciekawymi anegdotami, opowiastkami, zagadkami, konkursami, a także praktycznymi wskazówkami dla najmłodszych odkrywców przyrody. Publikacja opatrzona jest setkami realistycznych i artystycznych ilustracji i zdjęć.Wiosna jest doskonałym narzędziem dydaktycznym zarówno dla nauczycieli przyrody w klasach II-VI szkoły podstawowej, jak i dla rodziców pragnących przekazać swoim dzieciom wiedzę o wiośnie i jej zaskakujących tajemnicach.
Szkoła nad obłokami to - przede wszystkim - powrót do czasów kiedy w szkołach nie tylko Beskidu Sądeckiego nie było prądu a dotarcie do szkoły w warunkach zimowych było możliwe tylko na nartach. Maria Kownacka zakochana w przyrodzie Beskidu Sądeckiego opisuje przygody i życie szkolne dzieci z okolic Rytra, Piwnicznej, Niemcowej, Trześniowego Gronia. Przybliża zwyczaje panujące w domach góralskich. Ciepło i z humorem opisuje atmosferę w rodzinach góralskich. Takich szkół nad obłokami na Sądecczyźnie dzisiaj już nie ma a zdarzenia i piękne opisy przyrody przywołują nam nieśmiertelne cechy i wartości dobrej książki dla dzieci. Jest więc o przyjaźni, koleżeństwie, obowiązkach dnia codziennego. Pomimo, że pierwsze wydanie książki ukazało się ponad 50 lat temu na pewno zainteresuje dzisiejszych młodych czytelników.
Nauczyciele kształcenia zintegrowanego znajdą w tej książcedoskonałe narzędzie do zorganizowania małych i większych przedstawień teatralnych w klasach IIII szkoły podstawowej. Książka zawieraz jednej strony cztery scenariusze atrakcyjnych do wystawienia sztukteatralnych, a z drugiej wskazówki praktyczne dla nauczycieli i małychaktorów. Scenariusze są napisane prostym językiem, dostosowanymdo percepcji dziecięcego odbiorcy. Charakteryzują się barwną, żywąakcją, są pełne humoru i ciepła. Sztuki teatru dziecięcego Marii Kownackiej wielkiej mistrzyni gatunku mogą być przedstawiane w najskromniejszych warunkach scenicznych może to być zarówno scenakukiełkowa, jak i żywy plan. Każdy scenariusz jest opatrzony wstępemzawierającym: uwagi inscenizacyjne, omówienie postaci, wskazówki reżyserskie i opisy kostiumów.Lektura pomocnicza dla klas IIII szkoły podstawowejSłowo o autorze: Maria Kownacka (18941982) zadebi
Maria Kownacka napisała Plastusiowo z myślą o wielbicielach Plastusia, którzy zaczynają samodzielnie czytać. Urocze opowiastki o Plastusiu, Tosi, piesku Plastelinku, Plaskotku, krowie Plastuli, kaczce-plaskaczce, krasnoludku i wielu innych przyjaciołach małego ludzika z plasteliny napisane są prostymi rymowanymi zdaniami, które dziecko przyswaja sobie w naturalny sposób. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze wprowadzenie do sztuki czytania niż pełne uroku opowieści o plastelinowej wiosce i jej mieszkańcach. Na historię o Plastusiowie i jego mieszkańcach składa się dwadzieścia jeden krótkich opowiadań, m.in.: Plastelinek, O kotku Plaskotku i patyczkowym płotku, Przyleciały bociany, Plastusiowe gospodarstwo, Odwiedziny krasnoludka, O Plastuli, mądrym ptaszku i wilku złodziejaszku, O kaczce-plaskaczce i kogucie piejaku.
Kolejna część przygód znanego i kochanego przez wszystkie dzieci ludzika z plasteliny. Tym razem Plastuś i inni bohaterowie Plastusiowego pamiętnika wyjeżdżają na wieś. Wakacje na wsi to przede wszystkim możliwość obserwacji przyrody. Młodzi czytelnicy wraz z Plastusiem i Misiem odwiedzą kreci tunel i pajęczą sieć, dowiedzą się, z czego buduje gniazdo wilga, jaki jest przysmak biedronki, jakie owoce dojrzewają najwcześniej i jak piją wodę żabki.
Te urocze wakacyjne opowiastki opatrzono stylowymi, klasycznymi ilustracjami Janiny Krzemińskiej.
Książki z serii „Klub Małych Czytelników” adresowane są do dzieci zaczynających samodzielnie czytać. W wieku 6–9 lat dzieci powinny czytać jak najwięcej, a ich lektury powinny być różnorodne, wciągające, pełne przygód i pozytywnych emocji. Książki z serii „Klub Małych Czytelników” spełniają te kryteria; staną się doskonałymi pierwszymi lekturami dla każdego dziecka. Napisane pięknym, przystępnym językiem, pełne ciepła i humoru, atrakcyjne dzięki wartkiej akcji i charyzmatycznym bohaterom, opatrzone pięknymi kolorowymi ilustracjami.
Książeczki z serii "Koloruję z Plastusiem" zostały opracowane z myślą o najmłodszych dzieciach. Szeroki kontur i duże obrazki pozwolą odkryć radość kolorowania dzieciom już od 2 roku życia. Dodatkową atrakcją książeczek jest obecność ulubionego dziecięcego bohatera - Plastusia.
Przygody Plastusia są drugą częścią Plastusiowego pamiętnika, jednej z najpopularniejszych polskich powieści dla dzieci, lektury szkolnej dla pierwszoklasistów. Akcja Przygód Plastusia rozgrywa się na wsi. Tosia spędza zimowe ferie i letnie wakacje u swojej kuzynki Halinki, gdzie zabiera ze sobą małego ludzika z plasteliny i jego przyjaciół z piórnika. Plastuś przeżywa na wsi mnóstwo pasjonujących przygód i poznaje wiele ciekawych zwierząt, fascynujących istotek i nowych zabaw. O wszystkim opowiada małym czytelnikom, wprowadzając ich równocześnie w świat przyrody, zmieniających się pór roku i ludowych tradycji.
Świat ludzi i zwierząt widziany oczyma sympatycznego boćka nazwanego Kajtkiem. Niezwykle popularna opowieść dla dzieci i jedna z najbardziej lubianych lektur szkolnych. Zabawne przygody, pogodny nastrój, ciekawa fabuła, oryginalny sposób obserwacji życia ludzi i zwierząt na wsi.
Książka ukazuje dzieje małego sarniątka, którym zaopiekowała się gromadka małych dzieci z gajówki. Żywa, urozmaicona akcja rozgrywa się na tle pięknej górskiej przyrody i krajobrazu Beskidu Sądeckiego.
Maria Kownacka napisała Plastusiowo z myślą o wielbicielach Plastusia, którzy zaczynają samodzielnie czytać. Urocze opowiastki o Plastusiu, Tosi, piesku Plastelinku, Plaskotku, krowie Plastuli, kaczce-plaskaczce, krasnoludku i wielu innych przyjaciołach małego ludzika z plasteliny napisane są prostymi rymowanymi zdaniami, które dziecko przyswaja sobie w naturalny sposób. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze wprowadzenie do sztuki czytania niż pełne uroku opowieści o plastelinowej wiosce i jej mieszkańcach. Na historię o Plastusiowie i jego mieszkańcach składa się dwadzieścia jeden krótkich opowiadań, m.in.: Plastelinek, O kotku Plaskotku i patyczkowym płotku, Przyleciały bociany, Plastusiowe gospodarstwo, Odwiedziny krasnoludka, O Plastuli, mądrym ptaszku i wilku złodziejaszku, O kaczce-plaskaczce i kogucie piejaku.
Jest to kolejna część przygód uroczego ludzika z plasteliny, którego znamy z kart popularnego Plastusiowego pamiętnika i Przygód Plastusia. Tym razem nasz bohater trafia do przedszkola w Rabce, gdzie wraz ze swoimi przyjaciółmi i dziećmi przeżywa wiele barwnych i zabawnych przygód. Książka prezentuje wiele zabaw przedszkolnych, w tym m.in. zgadywanek i rymowanek, które z pewnością zainteresują młodych czytelników, wychowawców przedszkolnych i przekonają nieprzekonane dzieci do przedszkola. Całości dopełniają stylowe ilustracje.
Powieści o Plastusiu bohaterze z plasteliny żyjącym w piórniku siedmioletniej Tosi są od pokoleń ukochaną pierwszą lekturą dzieci zaczynających samodzielnie czytać. Powieści mają charakter pamiętnika. Plastuś opowiada w nich o licznych przygodach, jakie spotykają go w szkole, w domu i na wakacyjnych wyprawach. Wraz z ołówkiem, gumką, scyzorykiem i innymi mieszkańcami piórnika Plastuś aktywnie uczestniczy w dolach i niedolach swojej opiekunki Tosi, stając zawsze po stronie przyjaźni, pomocy słabszym i pogody ducha. Obie powieści wchodzące w skład tego tomiku zostały spisane przez Plastusia pięknym, a zarazem niezwykle przystępnym dla dzieci zaczynających czytać językiem.Plastusiowy pamiętnik i Przygody Plastusia były przez lata nierozerwalnie związane z pełnymi wdzięku ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego, jednego z najwybitniejszych grafików, jedynego Polaka nagrodzonego Światową Nagrodą IBBY w dziedzinie ilustracji dziecięcej. Tomik został uzupełniony o specjalnie przygotowane z okazji 90. urodzin Plastusia posłowie o Marii Kownackiej. Wydanie tego eleganckiego tomiku jubileuszowego ma charakter kolekcjonerski. Każdy egzemplarz posiada swój unikalny numer, widoczny po otwarciu książki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?