Książki psychologiczne o depresji i lękach człowieka znajdziesz w księgarni internetowej Dobreksiazki.pl. W ofercie nowości, zapowiedzi i bestsellery. Depresja to zaburzenie psychiczne wymagające specjalistycznego leczenia. Depresja jest jak grypa może się zdarzyć każdemu. Tutaj znajdziesz wiele ciekawych i interesujących poradników poruszających ten drażliwy temat. Samotność, cierpienie, lęk, ból, nerwica, trauma, alkoholizm, samobójstwo, o tych i innych zagadnieniach wiele dowiesz się z książek, które można nabyć na szaym sklepie DobreKsiazki.pl
Książka dla tych, którzy odczuwają jakikolwiek rodzaj lęku. Boimy się nagłych zmian w naszym życiu, utraty pracy, choroby, starości. Odczuwamy lęk przed podejmowaniem ryzyka i przed tym, że nie sprostamy wymaganiom. Strach nas paraliżuje i odbiera chęć do działania.
Max Lucado przypomina nam o tym, że powinniśmy odważnie dążyć do realizacji naszych planów i marzeń, i zachęca do ufnego pójścia za wezwaniem Jezusa: „Nie lękajcie się!”.
Zainspirowana przez dzieci, przyjemnie makabryczna i śmieszna książka o wszystkich lękach, strachach i obrzydliwościach, którymi dzieci lubią się straszyć. Jednym słowem - wszystko, co trzeba wiedzieć o duchach, wampirach, i czarownicach. Pernilla Stalfelt znowu sięga po to, co dzieci interesuje najbardziej.
Męska depresja była pilnie strzeżoną tajemnicą aż do momentu wydania książek Terrence'a Reala pt. I Don't Want To Talk About It: Overcoming the Secret Legacy ofMale Depression (1997), Williama Pollacka Real Boys (Prawdziwi chłopcy, 1998), a także Jeda Dia-mondaMo/e Menopause (Męska menopauza, 1997). W ciągu ostatnich kilku lat twórcy różnych programów edukacyjnych zaczęli kierować uwagę na oznaki męskiej depresji. The National Institute of Mental Health (NIMH) zorganizował kampanię społeczną, której celem było zmniejszenie napiętnowania mężczyzn cierpiących na depresję. W kampanii tej prezentowano wypowiedzi strażaka, policjanta i płetwonurka (utożsamianych z silnymi mężczyznami), którzy zmagali się z depresją (NIMH, 2004). Od tego czasu powstało kilka kolejnych książek o męskiej depresji, ale nie było dotąd na rynku żadnej skierowanej do was - partnerek cierpiących facetów.
Może zasadne byłoby zaprzestanie używania w tej książce terminu „depresja", gdyż doszukując się jej typowych objawów, możesz przeoczyć inne, mniej znane, a specyficznie męskie oznaki. Depresja u mężczyzn bowiem nierzadko objawia się inaczej niż u kobiet. Ci z pozoru aktywni i odnoszący sukcesy często tuszują depresję pra-coholizmem, nadużywaniem alkoholu czy narkotyków, pozornym brakiem zainteresowania kontaktami intymnymi, a także przyjmowaniem postawy obronnej (a czasem nawet agresywnej) w zachowaniach społecznych. Mężczyźni cierpiący na depresję częściej narzekają na dolegliwości fizyczne niż psychiczne - skarżą się na migrenę, bezsenność czy bóle żołądka. Co więcej, a warto o tym pamiętać, to oni częściej od kobiet w depresji podejmują - nierzadko skuteczne - próby samobójcze. Zdarza się, że partnerka mężczyzny, który popadł w depresję rozpozna jej objawy znacznie wcześniej niż on sam, a nawet niż jego lekarz. Jednak również w tym wypadku choroba ta może wyglądać na całkiem inne zaburzenie.
Często sięgam pamięcią do okresu w moim życiu, kiedy mając zaledwie trzydzieści lat, leżałem przykuty do łóżka. Cierpiałem na zapalenie korzonków, będące efektem przesunięcia dysku. Żona zmuszona była mi gotować, pomagała w wyprawach do łazienki, biegała w tę i z powrotem i przynosiła mi rzeczy, o które wciąż ją prosiłem. Nieraz ogarniał mnie zły nastrój, a wówczas wściekałem się na nią, bo wydawało mi się, że specjalnie nie spełniła jakiejś mojej prośby. Połączenie chronicznego bólu ze stanem depresji i zniechęcenia, w jaki popadłem, a w dodatku bycie zależnym od drugiej osoby radykalnie wypaczyło moją radosną naturę. Stałem się ponury i wybuchowy. Nie zauważałem, w jaki sposób odbija się to na mojej żonie, ignorowałem jej i tak rzadko wyrażane potrzeby. Wystarczało mi energii jedynie na to, by troszczyć się o siebie.
Najgorszą rzeczą spośród wszystkich, a często lekceważoną w wypadku męskiej depresji, jest wieczne obwinianie. Czułem się fatalnie, nie znosiłem stanu, w jakim byłem, a w dodatku nie za bardzo wiedziałem, jak to wszystko ubrać w słowa. I dlatego rozglądałem się podejrzliwie w poszukiwaniu osoby winnej całej tej sytuacji. Któż lepiej nadawał się na kozła ofiarnego, od własnej żony?
Zidentyfikowanie klasycznych niemalże odczuć towarzyszących depresji: bezradności, braku motywacji, braku sukcesów czy byciu niekochanym, a także otwarte mówienie o nich pokazuje, że są one sprzeczne z typowym i powszechnie przyjętym wizerunkiem twardziela. Ta książka pomoże ci rozpoznać przeszkody, które mogą pojawiać się na drodze kochanego przez ciebie mężczyzny, podpowie ci także, jaką pomoc możesz mu zaofiarować, kiedy zmaga się z niszczącymi go uczuciami.
Ta książka jest o mężczyznach w depresji, a tobie - jako towarzyszce życia takiego człowieka - wskazuje, w jaki sposób możesz pomóc jemu, sobie oraz waszemu związkowi. Być może już sam tytuł książki cię zaniepokoił, ponieważ obawiasz się reakcji swojego partnera, kiedy rozpoznasz w nim mężczyznę cierpiącego na depresję i podzielisz się z nim swoim spostrzeżeniem. Pamiętaj, że ludzie przywiązują wielką wagę do słów i niejednego mężczyznę nazwanie go depresyjnym bardzo by zawstydziło. Możesz po prostu zrezygnować z tego określenia, aby twój partner, zniechęcony, nie zakończył rozmowy. Nie zapomnij, że dla większości mężczyzn największą katastrofą byłoby nazwanie ich... „kobiecymi". A przecież etykietka „depresja" wciąż tak właśnie im się kojarzy. Zatem powtarzam: słowa, których używasz, są tak samo ważne, jak te, których unikasz. Mężczyzna, wobec którego wprost wyrazisz swoje podejrzenie, że cierpi na depresję, natychmiast powie, że jest zestresowany, wykończony, ale nie można tego stanu określić mianem depresji. Niektórzy nawet udają się do lekarza ogólnego, żeby przepisał im coś na stres, nie myślą jednak o rozpoczęciu terapii. Bez względu na to, jak zdecydujesz się nazwać ów problem, kiedy już podejmiesz pierwsze kroki, musisz się wykazać wielką pomysłowością w tym, co, kiedy i jak powiedzieć, by osiągnąć cel - zyskać jego uwagę. Uwierz, że nie jest wcale błędem nienazywanie rzeczy po imieniu, jeżeli tylko uda ci się rozpocząć rozmowę o „czymś", co go gryzie, i wspólnie poczynić starania, by się z tym „czymś" uporać.
Czego się spodziewać?
Pierwsza część książki wskaże ci, sposoby rozpoznawania rozmaitych oznak męskiej odmiany depresji, także tych, które często ukrywają się pod maską zupełnie innych dolegliwości. To pomoże tobie i twojemu partnerowi postawić mądrą i trafną diagnozę.
Następnie nauczysz się skutecznie komunikować z mężczyzną pogrążonym w depresji. Podpowiem ci, jak radzić sobie z problemami w związku, spotęgowanymi właśnie depresją. Nauczysz się przeciwdziałać dolegliwościom towarzyszącym depresji, takim jak bezsenność czy kłopoty z seksem. Wyjaśnię ponadto, jak i czy w ogóle powinnaś poruszać kwestie jego depresji w rozmowach z rodziną i przyjaciółmi. Ostatnie, być może najważniejsze, rozdziały książki pomogą ci zatroszczyć się o siebie w aspekcie emocjonalnym, psychologicznym oraz w działaniu. Postaram się pokazać ci, jak możesz być kochającą i wspierającą partnerką bez ryzyka utraty siebie. Będziesz umiała ocenić, czyjego problemy cię nie przerastają i czy masz siłę, by się z nimi zmagać.
W książce zamieściłem również ćwiczenia, które nauczą cię obserwować partnera i wyciągać z obserwacji wiążące wnioski. Chciałbym Cię zachęcić do prowadzenia notatek z walki z depresją, które będziesz popełniać w miarę postępów w zmaganiu się z chorobą partnera.
Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że ta książka nie zdoła ci pomóc. Sama wiedza o męskiej odmianie depresji może nie wystarczyć i nie gwarantuje zmiany. Nawet wypróbowanie przez ciebie różnych strategii i podejmowanie najróżniejszych prób interwencji może nie przynieść efektu. Może być i tak, że twój partner przeczyta tę książkę lub zastosuje się do twoich sugestii, a jednak nie uda mu się pokonać depresji czy choćby troszeczkę rozwiać czarnych chmur nad swoją głową. Bywa z depresją i tak.
Z pewnością jednak większość was przeżyje coś zupełnie odwrotnego. Im więcej się dowiesz o męskiej depresji, o jej przebiegu i sposobach walki z nią - w połączeniu z tysiącem informacji, które o chorobie już posiadasz - tym większą poczujesz różnicę. Ta nowa perspektywa, nowe spojrzenie na rolę, którą możesz odegrać, na twoje możliwości i szansę wyboru pozwolą ci stać się najmądrzejszą z możliwych partnerek cierpiącego mężczyzny.On ma depresję
Spis Treści
Przedmowa
Podziękowania
Wprowadzenie
Rozdział 1
Typowa depresja:
mężczyzna, po którym widać, że jest w depresji
Rozdział 2
Depresja w męskim wydaniu:
mężczyzna, po którym nie widać, że jest w depresji
Rozdziat 3
Nawiązanie kontaktu z mężczyzną w depresji
Rozdziat 4
Porozumiewanie się z mężczyzną w depresji
Rozdziat 5
Nie jesteś workiem treningowym: ustalanie granic
Rozdziat 6
Jak mu pomóc: wsparcie psychologiczne
Rozdziat 7
Jak mu pomóc: leki
Rozdziat 8
Kwestia bliskości: seks i uczucia
Rzadko się zdarza, abym do napisania recenzji artykułu, podręcznika czy książki siadała z tak mieszanymi uczuciami i silnymi emocjami, jak w tym przypadku. To już pierwszy plus dla Autora, zgodnie z powiedzeniem:" najgorsza jest obojętność", a potencjalny Czytelnik z pewnością nie przejdzie obok tej pozycji obojętnie. Jestem przekonana, że część osób będzie rekomendować poradnik znajomym, mówiąc, że czyta się go "jak kryminał"... Ja sama przeczytałam książkę jednym tchem, momentami zafascynowana sposobem przybliżenia lekarzom rodzinnym problematyki depresji, momentami wściekle niezgadzająca się z niektórymi poglądami. Książka - w zamierzeniu poradnik dla lekarzy, którzy, jak pisze Autor w Przedmowie:"mają potrzebę dowiedzenia się czegoś możliwie jak najbardziej praktycznego na temat depresji" - w wielu miejscach przypomina raczej esej, w którym dowcipnie i ze swadą przedstawiane są refleksje klinicysty na tematy różne, mniej lub bardziej ściśle z depresją związane. Zmusza to Czytelnika do zastanowienia się nad swoimi postawami i poglądami, co więcej: wzmaga jego zainteresowanie zagadnieniem - i to kolejny punkt dla Łukasza Święcickiego.
Autor porusza zagadnienia kluczowe dla rozpoznawania i rozumienia depresji w praktyce ogólnolekarskiej. Książka napisana jest ciekawie, czyta się ją bardzo dobrze i z dużym zainteresowaniem. Zawiera przykłady " z życia wzięte".
z recenzji dr hab. Dominiki Dudek
Pierwsza pomoc
Z książeczki dowiesz się, co możesz uczynić, gdy twojego przyjaciela prześladuje myśl, by raz na zawsze skończyć z tym wszystkim.
A jeśli to ty właśnie zmagasz się z rozpaczą i nie widzisz dla siebie żadnej szansy, z tej broszury dowiesz się, jak odnaleźć światełko w ciemnym tunelu, w którym zdajesz się tkwić.
Pierwsza pomoc
Czy znasz ludzi zmagających się z druzgocącą stratą ukochanej osoby? Co możesz zrobić lub powiedzieć, żeby im pomóc?
A jeśli to ty właśnie doświadczasz bolesnej straty, z tej broszury dowiesz się, czego możesz się spodziewać w nadchodzących tygodniach i miesiącach.
Zostań swoim osobistym terapeutą
Przeszłości nie da się zmienić. Czasem nie warto więc rozpamiętywać tego, co było, i roztrząsać przyczyn depresji. Lepiej zacząć budować lepszą przyszłość, starając się minimalizować ryzyko nawrotów choroby. Książka ma charakter praktyczny. Jej główne założenie brzmi: To, jak myślę, wpływa na to, co czuję, ale mogę zmienić to, co myślę. Autorzy skupiają się więc na proponowaniu ćwiczeń, które osobom cierpiącym na depresję pozwalają lepiej zrozumieć własny sposób postrzegania świata, tak by mogły go zmienić. Ponieważ właściwa praktyka musi się opierać na dogłębnym zrozumieniu każdego działania, wszystkie zadania oparto na pięciu sprawdzonych zasadach:
Możemy kontrolować to, co myślimy
Dobre relacje z innymi są niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia
Słowa, jakich używamy, wpływają na nasz nastrój
Relacja umysł – ciało może być wykorzystana jako narzędzie do kontrolowania naszego nastroju
Wyobraźnię można wykorzystywać w pozytywny sposób
W obliczu cierpienia i lęku nieraz brakuje słów. Autor książki, dotykając trudnych doświadczeń bólu, choroby, śmierci, samotności, pokazuje, jak mówić, by słowa były jak uścisk, modlitwa i błogosławieństwo.
Książka powstała, aby pomóc klinicystom jak najlepiej wykorzystać w codziennej praktyce istniejące obecnie zalecenia kliniczne dotyczące leczenia depresji. Książka ta umożliwia ogólne, pełne spojrzenie na problem depresji, co jest nieocenioną pomocą dla psychiatrów, lekarzy w trakcie specjalizacji, lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarzy i pielęgniarek w podstawowej opiece zdrowotnej.
Poradnik dla osób nieśmiałych oraz cierpiących na fobię społeczną. Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył ataku lęku w zwykłej, codziennej sytuacji wie, jaki to bolesny i obezwładniający stan. Nie zawsze łatwo znaleźć skuteczne wskazówki, jak poradzić sobie z tym uczuciem. W książce Żyć pełnią życia pomimo nieśmiałości i lęku terapeutka i specjalistka zdrowia psychicznego Erika B. Hilliard uczy, jak stopniowo nabierać pewności siebie i żyć szczęśliwie pomimo lęku.
Erika B Hiliard - doświadczona terapeutka z ponad trzydziestoletnią praktyką w poradnictwie zdrowia psychicznego i psychiatrii, organizuje grupy wsparcia dla osób z lękiem społecznym. Mieszka w Vancouver w Kanadzie.
Opracowanie podejmuje problematykę radzenia sobie ze stresem w nerwicy lękowej oraz związków pomiędzy stylem, stosowanymi strategiami czy sposobami zaradczymi a czynnikami osobowościowymi i sytuacyjnymi w grupie zaburzeń nerwicowych oraz w grupie kontrolnej.
Moje zwycięstwo nad depresją i nerwicą
Depresja i nerwica - demony, które mogą Cię dopaść w każdej chwili. Niewidoczni przeciwnicy, którzy w okamgnieniu przemienią Twoje życie z raju w piekło. Choroby, które momentalnie odbiorą Ci chęć do życia i sprawią, że nawet najprostsze czynności zaczną Cię przerastać i sprawią, że nie będziesz w stanie wykonywać swoich obowiązków ani cieszyć się przyjemnościami dawanymi przez życie. Ponadto będziesz czuł coraz większe wyalienowanie w otoczeniu nie zdając sobie sprawy, że co dziesiąty Polak cierpi z powodu tych schorzeń i że nie musisz sam stawiać im czoła.
Autorka sama padła ofiarą zaawansowanej depresji i nerwicy. Odkryła ona także, że u wielu osób choroby te biorą początek w dzieciństwie. Po kilku nie przynoszących rezultatu kuracjach postanowiła więc wziąć sprawy we własne ręce i za pomocą opracowanych przez siebie technik rozprawić się z cieniami przeszłości, by móc na nowo cieszyć się daną jej teraźniejszością. I udało się jej to w stu procentach. Teraz Ty możesz wykorzystać te techniki do osiągnięcia równie oszałamiającego sukcesu. Do dzieła!
Odkrywcze, a zarazem błyskotliwe i poruszające spojrzenie na depresję.
O tym, jak ujarzmić Czarnego Psa i w ciemności znaleźć nadzieję.
Książka Matthew Johnstone'a, który też cierpiał na depresję, dla przedzierających się przez piekło tej choroby może być świetnym przewodnikiem.
Ojciec Benedict J. Groeschel CFR swoją najnowszą książkę Łzy Boga napisał z myślą o tych, którzy doświadczyli w swoim życiu cierpienia czy przeżyli jakąś tragedię oraz dla tych, którzy towarzyszą innym w różnych trudnych doświadczeniach i pragną im pomóc. Cierpienie obecne jest w życiu każdego człowieka. Na kartach książki stara się wytłumaczyć rzeczywistość cierpienia w świetle wiary w Bożą Opatrzność, w Bożą dobroć i miłosierdzie, a ostatecznie w świetle Męki i Śmierci Chrystusa. Chrześcijaństwo jest jedyną religią mówiącą o Bogu, który sam doświadczył niewyobrażalnego cierpienia: ukrzyżowania i śmierci. Dlatego właśnie chrześcijanin powinien w każdym swoim cierpieniu szukać własnej drogi do stóp krzyża – tam bowiem znajdzie odpowiedzi na wiele najważniejszych pytań dotyczących sensu cierpienia.
Każda religia zmaga się z tajemnicą ludzkiego cierpienia i obecnością zła na świecie. Ale tylko chrześcijaństwo zaprasza człowieka do przeżywania swojego cierpienia w łączności z Osobą naszego Zbawiciela i Odkupiciela, który sam doświadczył cierpienia, bólu, odrzucenia, mimo że jest Bogiem.
Autor książki, Ojciec Benedykt Groeschel, franciszkanin od odnowy jest nauczycielem duchowym, pisarzem, rekolekcjonistą, psychologiem, wykładowcą, gospodarzem programu Sunday Night Live (oraz innych) w amerykańskiej telewizji katolickiej EWTN. Jest autorem wielu bestsellerów. Ma rzeszę wiernych słuchaczy i czytelników.
W styczniu 2004 roku podczas przechodzenia przez ulicę został potrącony przez samochód. Doznał poważnego urazu głowy. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. A tymczasem, mimo trudności z chodzeniem, wrócił do życia oraz do swojej dawnej pracy i służby. Od wielu lat pomaga ludziom, którzy przeżywają życiowe problemy, doświadczyli jakiejś tragedii lub żyją w duchowych ciemnościach. W swojej służbie jako kapłan, psycholog i rekolekcjonista korzysta ze swojego własnego doświadczenia – osoby, która przeżyła własną śmierć i wróciła do życia. Rady, których udziela, są praktyczne i mądre. Dzięki nim wielu ludzi odzyskało nadzieję, sens życia i podniosło się z upadku.
Dzisiejszym światem pracy rządzi stres - pracodawcy wymagają coraz większej wydajności, pracownikom brakuje poczucia bezpieczeństwa, coraz poważniejsze stają się problemy złego zarządzania, słabego przywództwa oraz niefunkcjonalnych zachowań w organizacji.Autorzy książki, eksperci w dziedzinie zapobiegania wypaleniu zawodowemu, prezentują skuteczny indywidualny plan działania mającego na celu poprawę relacji z pracą oraz pokonanie codziennego napięcia. Określenie osobistego kierunku zmian poprzedza analiza głównych obszarów, w których pojawiają się oznaki wypalenia.
Książka Jerzego Besali, w której erudycja historyka spotyka się z pasją psychologa i badacza natury ludzkiej, jest pierwszą w Polsce całościową próbą spojrzenia na historię poprzez pryzmat uczuć. Niniejszy tom obejmuje najstarsze i pozaeuropejskie cywilizacje. Znajdzie więc tu czytelnik opowieści o psychopatycznym Gilgameszu, mężczyznach i ?kobietach wyzwolonych? nad Nilem, chińskim posłuszeństwie i wietnamskiej swobodzie, sztuczkach i unikach oraz męstwie bohaterek Talmudu i ksiąg biblijnych, a także ?mrocznych snach? Azteków, Majów i Inków. Na kartach tej książki opisane zostały walka o dominację, pułapki uczuć i ich odreagowywanie, wstyd, zazdrość, samotność, alienacja, uzależnienie od chorej miłości, rozwiązłość, a z drugiej strony partnerstwo, odwaga, poświęcenie...
Uczucia miały potężny, choć niedoceniany wpływ nie tylko na dzieje jednostek, ale i wiele decyzji politycznych oraz procesów historycznych. Zdaniem autora badanie uczuć w odległych cywilizacjach jest możliwe ze względu na ich niezmienność; przemianom ulegają maski kulturowe i płeć społeczno-kulturowa, tzw. gender, ale nie same uczucia. W tym sensie książka ta jest zatem opowieścią o nas samych, o miłości i lęku, które towarzyszą od wieków relacjom kobiet i mężczyzn. Opowieścią, która uczy, wzbogaca i porusza.
Melancholia jest czymś nazbyt bolesnym i sięgającym zbyt głęboko samych korzeni naszego ludzkiego istnienia, by zajmowanie się nią pozostawić tylko w gestii psychiatrów. O sensie melancholii to opisanie fenomenu głębokiej melancholii (czy jak byśmy powiedzieli dziś - depresji) graniczącej z pokusą samounicestwienia. Romano Guardini duszpasterz i teolog był zarazem świetnym pisarzem, artystą słowa. Jego książki, wystąpienia i artykuły, w których za radą Maxa Schellera podejmował szeroki dialog ze światem współczesnym, tworzyły atmosferę aggiornamento. Dialog i napięcie między przeciwieństwami przyjął jako podstawę swojego myślenia i komentowania rzeczywistości.Niewielu jednak wie, że Guardini żył istotnie na krawędzi sprzeczności. Doświadczając głębokich stanów depresyjnych na zmianę z euforycznymi, potrafił, patrząc przez pryzmat Kierkegaarda, zdobyć się na dystans myśliciela wobec własnych przeżyć. Podjął próbę odnalezienia sensu tej biegunowości, odwołując się do najgłębszej struktury istnienia człowieka - do ludzkiego ducha.
Lęk w różnych jego postaciach jest tym, co często ogranicza a nawet paraliżuje nasze życie. Musisz zmierzyć się ze swoimi wrogami, owymi lękami, które cię dręczą. Nazwanie ich to początek sprawowania władzy nad nimi - pisze Marshall Cook.
„Jeśli kiedykolwiek warczał na ciebie nieznany pies, zaznałeś lęku. Jednak wystarczy wymówić imię tego psa, a może on przestać warczeć, położy uszy i zacznie merdać ogonem. To, że znasz imię psa, daje ci nad nim władzę. Bóg dał Adamowi władzę nazwania wszystkich zwierząt. Nadanie imienia zakłada zwierzchnictwo: prawo nazywania nadaje władzę."
MARSHALL J. COOK wykłada na Uniwersytecie Wisconsin-Madison; jest autorem blisko trzydziestu książek, głównie poradników psychologicznych na temat walki ze stresem oraz powieści.
Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres i depresję jest kolejną publikacją dr Davida Servan -Schraibera po bestsellerowej książce ""Antyrak. Nowy styl życia"". Autor opisuje nowoczesne metody skutecznej walki ze stresem i depresją. Książka zawiera porady dotyczące terapii bez użycia środków farmakologicznych. W przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy pracy mózgu i organizmu ludzkiego narażonego na działanie silnych negatywnych emocji. Do doskonała lektura dla wszystkich osób poszukujących alternatywnych sposobów na definitywne i trwałe zwalczenie depresji.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?