Książki psychologiczne o depresji i lękach człowieka znajdziesz w księgarni internetowej Dobreksiazki.pl. W ofercie nowości, zapowiedzi i bestsellery. Depresja to zaburzenie psychiczne wymagające specjalistycznego leczenia. Depresja jest jak grypa może się zdarzyć każdemu. Tutaj znajdziesz wiele ciekawych i interesujących poradników poruszających ten drażliwy temat. Samotność, cierpienie, lęk, ból, nerwica, trauma, alkoholizm, samobójstwo, o tych i innych zagadnieniach wiele dowiesz się z książek, które można nabyć na szaym sklepie DobreKsiazki.pl
Książka jest obszernym kompendium na temat zjawiska depresji u osób w wieku rozwojowym. Ponieważ raport Światowej Organizacji Zdrowia mówiący o narastającej częstości tego zaburzenia jest zatrważający, a świadomość społeczna w naszym kraju dotycząca różnorodności objawów i przebiegu depresji jest znikoma, nie mam najmniejszych wątpliwości co do celowości ukazania się tej publikacji. Ze środowiska psychiatrów dziecięcych dochodzą niepokojące i ostrzegawcze sygnały o pogarszającym się stanie zdrowia psychicznego młodocianych, a zarazem nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także wielu psychologów, lekarzy rodzinnych i innych specjalistów nie dysponuje niezbędną wiedzą, aby podejmować właściwe działania profilaktyczne.
Odkryj, jak ujarzmić moc odrzucenia, doświadczyć uleczenia zranień i wyrwać się z błędnego koła zachowań prowadzących do samozniszczenia. W tej książce odnajdziesz świeże spojrzenie, które wnosi nadzieję na radykalną przemianę w twoim życiu. Twoje życie może zyskać nową jakość. Tego pragnie dla ciebie Bóg.
Joanna Racewicz, dziennikarka, której maż zginął w katastrofie smoleńskiej, w rozmowach z kobietami, których bliscy znaleźli się na pokładzie prezydenckiego samolotu podczas feralnego lotu.
Dwanaście portretów dwunastu mężczyzn. Dwanaście miesięcy w życiu bliskich każdego z Nich. Dwanaście pożegnań w dniu 10 kwietnia 2010 r.
12 Rozmów o miłości – Wstęp
Dwanaście portretów dwunastu Mężczyzn. Tak jak dwanaście miesięcy w życiu Bliskich każdego z Nich. Dwanaście pożegnań w dniu l O kwietnia 2010 roku i tyle samo sposobów na oswojenie tego, co nieodwracalne. OSWOJENIE...
W przypadku żadnej z bohaterek tej książki czas nie jest sprzymierzeńcem. Nie leczy, nie zabliźnia ran. Nie zaciera wspomnień i nie sprawia, że nieobecność boli coraz mniej. NIEOBECNOŚĆ...
Nie znałam wcześniej Joli, Basi, Lucyny, Magdy, Małgosi. Żadnej z NICH. I zapewne nasze drogi nigdy by się nie przecięły. A potem? Potem wystarczyło spojrzenie, pożyczona konewka na Powązkach, zapałki do zniczy, kilka prostych słów. Czasem słów w tym osobliwym języku, niepojętym dla postronnych: „Podlałam trawę u Andrzeja", „U Franka wszystko się pali", „Nie będę jeszcze obcinać trawy - lubił nosić dłuższe włosy".
Czas tych kobiet, nasz czas, biegnie inaczej niż zwykłe następstwo dni i tygodni. Biegnie OBOK. Godzimy się na dyktat kalendarzy i zegarków — bo dzieci, bo praca, bo spotkania w nieskończenie ważnych sprawach, bo chorzy rodzice, bo codzienność, codzienność...
Minęło dwanaście miesięcy od dnia, gdy Pasażerowie prezydenckiego tu-polewa wczesnym rankiem wychodzili z domów. Każdy z Nich miał wrócić wieczorem. Rok od tego dnia... Tyle trwa żałoba. Cykl, gdy wszystko, co dotąd razem, trzeba zrobić w samotnos'ci. Pierwsze święta, pierwsze urodziny, pierwsza nasza rocznica. Bez Niego... Bez Męża, bez Ojca, bez Syna, Brata. Bolą pytania znajomych, nawet jeśli zadawane z troską: „Jak się czujesz, jakie masz plany?". Jakie: PLANY? Znają Państwo takie stare jak świat powiedzenie: jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz Mu o swoich zamierzeniach? Wiele z nas to zrobiło przed 10 kwietnia.
Od tego dnia, gdy umarła część naszego życia, świat się skurczył i miejsca wokół zrobiło się tak dziwnie mało. ŚWIAT się skurczył do powtarzanych w nieskończoność obrazów pokaleczonego samolotu. PRZESTRZEŃ ograniczyły spotkania na cmentarzach i rytualnie powtarzane czynności dnia powszedniego. Wykonywane trochę z nawyku, a trochę po to, żeby zagłuszyć myśli. Głupia, naiwna nadzieja, że to w ogóle możliwe...
Tak, to prawda - codziennie dzieją się ludzkie dramaty. Każdego dnia ktoś wychodzi z domu i już nigdy nie wraca. Wypadki, choroby i ludzkie łzy są pośród nas. Ból jest ten sam, ta sama samotność, TĘSKNOTA i pustka, której nie umie zapełnić nikt i nic. Dławiąca bezsilność, złość i poczucie krzywdy. Każdego dnia to samo i to samo. Zmieszane w trudnych do przewidzenia proporcjach. Zna to na pamięć każdy, kto doświadczył straty Ukochanej Osoby.
Ta żałoba ma jednak cechę, o którą trudno w powszechnym doświadczeniu. Jest... publiczna. Nagrywana przez setki kamer, mikrofonów i oglądana przez miliony ludzkich oczu. Nie ma ucieczki. Nie można się schować - ani przed obrazami, ani przed słowami. Tymi wygłaszanymi w mediach przez dziesiątki polityków, którzy sądzą, że o Smoleńsku wiedzą wszystko, i tymi, które słychać na cmentarzach - od ludzi, którzy czasem nie baczą, w jakim są miejscu.
Bo na temat tego, co wydarzyło się kilkaset metrów przed progiem pasa startowego lotniska Siewiernyj, każdy ma swoją teorię i nie waha się mówić o niej głośno. Z bardzo różnych powodów. To GŁOŚNE, nachalne, często bezrefleksyjne mówienie jest jednym z powodów, dla których tak bardzo „zamęczyliśmy" słowa: katastrofa, tragedia, Smoleńsk. One przestały znaczyć to, co znaczyły rok temu. Dewaluacja — czy to dobre tu słowo?
Mimo tej - pozostańmy przy tym określeniu - dewaluacji ta książka jest po to, żeby pokazać tragedię. Nie, nie narodową, na najwyższym patetycznym C, ale OSOBISTĄ. Żeby przypomnieć o tym, co często umyka pamięci, co nie ma szans wobec wrzawy wokół nas — że każdy z Nich, każdy, kto 10 kwietnia był na pokładzie samolotu TU-154M o numerze 101, był człowiekiem z krwi i kości. Że kochał i był kochany. Miał pasje i marzenia. Sposób, w jaki się uśmiechał, i ulubioną kawę na śniadanie. Że to nie były tylko papierowe postaci, których NAZWISKA są wymieniane po przecinku podczas kolejnych ceremonii żałobnych. Że Ci, Którzy Zostali - uczą się żyć na nowo. Jak każdy, kto kogoś STRACIŁ. I jednocześnie trochę inaczej.
Każda z tych rozmów to dowód na miłość. Bo kiedy się kocha, to chce się BYĆ bez granic, ŻYĆ, jakby nie było końca. Wieczność każdej z nas zaczyna się w bardzo różnych miejscach i porach, ale zbiega się w tym samym momencie i tym samym punkcie na mapie. Smoleńsk, 10 kwietnia 2010 roku, o 8.41.
Joanna Racewicz 12 rozmów o miłości Rok po katastrofie Spis Treści:
Wstęp 7
Lucyna Gągor Koszula od munduru 11
Halina Jankowska, Elżbieta Łuczyńska Cień 39
Barbara Kazana Niezgoda na ostateczność 55
Joanna Puzyna-Krupska Razem 81
Beata Lubińska Stetoskop 101
Małgorzata Michalak Czekolada z orzechami 119
Magdalena Protasiuk Pan Bóg zsyła tylko to, co możemy znieść 145
Jolanta Przewoźnik Obrączka z rysą 175
Izabella Sariusz-Skąpska Rodowy sygnet 203
Krystyna Łuczak-Surówka Drzewo 219
Barbara Stasiak Pusty pejzaż 237
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska Życzę Ci siły 261
Dzięki tej książce miliony ludzi pozbyło się zmartwień, obaw i kłopotów, które zatruwały im życie. Niektórzy z nich dzielą się swymi doświadczeniami. Okazuje się, że zmartwienie to też nałóg, taki jak np. palenie papierosów. Jego ofiarą może paść każdy z nas, a pozbycie się go bywa trudne.
W swej książce Carnegie udziela wielu praktycznych rad, jak:
- pozbyć się obaw i lęków,
- znosić krytykę i wyciągać z niej wnioski,
- unikać zmęczenia i wyglądać młodo,
- wydłużyć dzień o godzinę,
- odnaleźć sens życia i jego smak.
Życie nie musi być pełne niepokoju i napięć, które spędzają sen z powiek, pozbawiając szczęśliwych chwil i odbierając siły.
Vanessa doznała wielu krzywd od psychopatycznej matki, która karała dziewczynkę za najdrobniejsze przewinienia. Była też wykorzystywana seksualnie przez dziadka i dręczona psychicznie przez rodzinę. W wieku 8 lat odkryła, że matka ją adoptowała i wcale jej nie kocha. Być może nie przeżyłaby tego rodzinnego piekła, gdyby nie odkryła w sobie daru przewidywania przyszłości…
Autorka pragnie podzielić się z czytelnikiem bolesnymi doświadczeniami, bowiem przez 1 rok swojego życia, nieprzerwanie, dzień po dniu sama zmagała się z ciężką i nieznaną jej chorobą psychiczną. Nie znajdując nigdzie zrozumienia nie poddała się i podjęła się leczenia na własną rękę. Dzisiaj, kiedy sama się wyleczyła wie, że najważniejsze to walczyć do końca o własne zdrowie i poszukiwać pomocy bez względu na piętrzące się przeciwności. Nauczona doświadczeniem, pragnie przekazać czytelnikom jak żyła z tą nieznaną jej chorobą psychiczną i jak się z niej wyleczyła. Niniejsza publikacja adresowana jest do ludzi cierpiących na zaburzenia psychiczne, ale także do wszystkich tych, którzy chcieliby zrozumieć ich istotę oraz poznać sposób widzenia osoby chorej, która jednak cały czas wierzyła, że się wyleczy.
Pierwszy ztytułów wnowym cyklu Czarnej owcy pt. TERAPIA TRAUMY, dotykający problemów wynikających zdoświadczania wżyciu przeróżnych ibolesnych traum.Boris Cyrulnik w""Rozmowach omiłości..."" dowodzi, że osoby, które zaznały dotkliwych cierpień emocjonalnych, są wstanie przekuć je wszczęście. Autor próbuje pokazać, wjaki sposób wchodzimy wzwiązek zdrugą osobą ze swoją historią iswoistą uczuciowością, zadanymi nam ranami i osiągniętymi sukcesami. I wjaki sposób przekazujemy dzieciom tajemnicę, która budzi wnich kreatywność iotwiera je na to, co nieszablonowe.
Księga bajek terapeutycznych to zbiór tekstów, które są materiałem wyjściowym do każdej jednostki terapeutycznej (bloku), czyli od przeczytania lub wysłuchania nagranej bajki rozpoczynamy pracę z dzieckiem. Bajki są doskonałą okazją do rozmowy o emocjach i problemach, których doświadczają dzieci, oraz pretekstem do ćwiczenia słownictwa związanego z wprowadzaną literą. Na szczególną uwagę zasługują ilustracje autorstwa Joanny Kłos. Są niepowtarzalne, wprowadzają sympatyczną, pozytywną atmosferę. Zostały przygotwane w specjalny sposób, aby dzieci mogły je pokolorować. Czasem w tekście znajdują się wskazówki, jakich kolorów użyć – warto uważnie przeanalizować treść bajki pod tym kątem, zanim dziecko przystąpi do kolorowania.
Autorka podejmuje jeden z najbardziej unikalnych tematów - cierpienie. Czytelnikowi ani na chwilę nie dane jest zapomnieć, że pani Z. Jest chora, i to ciężko chora. Wystarczy jednak szparka w kuchennym oknie, aby do historii wślizgnął się platan czy kos. I wierna, wyrozumiała i litościwa kotka. Widać wyraźnie życie, które może - ale pani Z. Nigdy by tego nie powiedziała i z pewnością odrzuca taką myśl - przepełniać dumą i szczęściem.
odwaga, pokój i radość w świecie napędzanym strachem
Czy strach powstrzymuje cię od działania?
Ile energii i emocji marnujemy na zamartwianie się tym, co nigdy się nie zdarzy?
Strach uchwycił świat w swoje szpony. Widzimy to w ekonomii, w polityce, na rynku pracy, obserwujemy też coraz więcej różnego rodzaju kataklizmów. Każdego dnia media przekazują informacje, które wzbudzają jeszcze większy strach.
Ta książka pomoże ci rozpoznać i zniszczyć źródło strachu w twoim życiu. Ukaże ci Boży arsenał nadprzyrodzonej broni. Ucząc się z niej korzystać, otrzymasz moc i odwagę, które zmienią twoje funkcjonowanie w każdej dziedzinie życia.
CZY STRACH POWSTRZYMUJE CIĘ OD DZIAŁANIA?
Czego boisz się najbardziej? Choroby? Utraty pracy? Porażki? Tego, co może spotkać twoje dzieci? Strach w podstępny sposób wpływa na nasze codzienne życie – okrada nas z radości, pokoju, a nawet energii w realizowaniu marzeń. Ale nie musi tak być. Bóg nie chce, żeby strach rządził twoim życiem. W tej książce Jentezen Franklin przedstawia narzędzia, których potrzebujesz, żeby zwyciężyć strach i wieść szczęśliwe życie.
Dowiedz się, jak:
• Podjąć wyzwanie i pójść drogą nowych możliwości.
• Znaleźć odwagę, aby walczyć o swoją rodzinę.
• Poczuć się bezpiecznie w cieniu Bożej ochrony.
• Mężnie stawiać czoła każdej sytuacji, m.in. w dziedzinie: finansów, wiary, relacji z ludźmi, zdrowia.
• Odnaleźć źródło prawdziwego bezpieczeństwa.
Śmierć dziecka rodzice przeżywają jak koniec świata. Szok, bezgranicznie natężone cierpienie i dręczące pytanie `dlaczego?` łatwo przemieniają się w nieszczęścia ostateczne, niszczące człowieka i sens jego życia. Magdalena Krzeptowska doświadczenie utraty dwojga swoich dzieci opisuje w sposób niezwykle wnikliwy, odważny i dojrzały, a zarazem niepozbawiony ogromnego ładunku emocjonalnego. Ta osobista perspektywa została wzbogacona przenikliwymi spostrzeżeniami z listów Ojców Kościoła i filozofów starożytnych. Dzięki temu podwójnemu spojrzeniu książka może stać się przewodnikiem na niełatwej drodze ku nadziei.
Opowieść Jerzego Besali przenosi nas tym razem w czasy antycznej Grecji, Rzymu i tak zwanych kultur barbarzyńskich, które zaznaczyły się decydująco w dziejach Europy: Celtów, Germanów i pierwszych Słowian.
Na przestrzeni wieków uczucia determinowały wiele posunięć politycznych; wpływały na kierunek zdarzeń, prowadzenie wojen, prawo, ekonomię, były przyczyną szaleństwa ludzi władzy, stanowiły źródło mniej lub bardziej sensownych decyzji. Czasy starożytne były okresem szczególnym dla biegu dziejów świata, gdyż wówczas właśnie pojawiły się filozofia, także uczuć, i próby jej praktycznego zastosowania w życiu. Przyjrzyjmy się więc temu ważnemu okresowi w historii cywilizacji europejskiej przez szkiełko powiększające relacji damsko-męskich, miłości?nienawiści, radości?smutku, pogody?depresji i wielu innych uczuć.
W kulturze grecko-rzymskiej uczucia raczej redukowano lub represjonowano jako niewygodne w społecznym i politycznym działaniu. Ale choć Grecy i Rzymianie bardzo się starali, by wyprzeć uczucia i emocje na rzecz areté i virtutis, czyli maski dzielności, one mimo to wracały - często jako kosztująca fortunę, niewytłumaczalna miłość do heter lub uzależnienie od miłości przybierające niekiedy równie dziwaczne, obsesyjne formy. Tak bywało kiedyś i tak jest do dziś.
Poradnik zawiera krótkie i praktyczne refleksje nad sytuacją osób zniewolonych przez złego ducha. W ten sposób autor pomaga wszystkim tym, którzy przeżywają doświadczenie zniewolenia oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób pomagają osobie autentycznie zniewolonej przez demoniczne siły.
Depresja to znak naszych czasów. W krajach rozwiniętych cierpi na nią około jednej czwartej ludzkości. Osoba dotknięta depresją, aby stać się ponownie częścią społeczeństwa, musi odnaleźć w swoim życiu sens i cel. Chrześcijanom w ich poszukiwaniach może dopomóc wiara. Ta niewielka książka zachęca do zmierzenia się z chorobą i samym sobą.
Maria Marz
"Sposób na umieranie" to opowieść rodziców Jane (w wieku dwudziestu pięciu lat Jane Zorza dowiedziała się, że ma raka - umarła pięć miesięcy później), którzy prosto i otwarcie ukazują wyjątkowo okrutny przebieg śmiertelnej choroby córki. Bezmiarowi cierpienia i fizycznego bólu nie mógł już sprostać ani szpital, ani ich pełna poświęcenia domowa opieka. Skazani na bierność obserwacji przerażających zmagań Jane z wyniszczającą chorobą, znaleźli jednak pomoc w hospicjum, gdzie ból stał się do zniesienia, strach przed śmiercią do pokonania, a miejsce braku nadziei i rozpaczy zajęło poczucie doniosłości tego, co ma nastąpić .
Obecnie jesteśmy w posiadaniu ogromnej liczby danych naukowych i wyników badań klinicznych, które wskazują na to, że człowiek może się nauczyć sterować i kontrolować zmiany nastroju i autodestrukcyjne zachowania, wprowadzając w życie kilka względnie prostych zasad i technik. [] Doktor Burns w sposób jasny i klarowny opisuje postępy i pozytywne aspekty naszej koncepcji depresji. Pokazuje, jak działają nowoczesne i skuteczne metody zmiany nastroju, jak wychodzić z nieprzyjemnych depresji i zmniejszać poziom dojmującego lęku. [...] Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję może się stać niezwykle pożytecznym przewodnikiem dla tych, którzy postanowili sami sobie pomóc. Z przedmowy Aarona T. Becka * KsiążkaRadość życia"", czyli jak zwyciężyć depresję pomoże ci: rozpoznać, co powoduje wahania nastroju, zdławić negatywne uczucia w zarodku, poradzić sobie z poczuciem winy, przezwyciężyć uzależnienie od miłości i akceptacji, zbudować poczucie własnej wartości, cieszyć się pełnią życia każdego dnia.
Jak pobudzić mózg, aby uzyskać wymarzone ciało
50% mózgu bierze udział w widzeniu. Twój wygląd ma duży wpływ na twoje samopoczucie. I jedno, i drugie przyczynia się do twoich sukcesów w pracy i relacjach z bliskimi. To nie zwykła próżność - tu chodzi o twoje zdrowie. Aby wyglądać i czuć się jak najlepiej, musisz najpierw pomyśleć o swoim mózgu i zoptymalizować jego działanie.
Mieszkam w Newport Beach, w Kalifornii. Często nazywa się nas „plastikowym społeczeństwem", bo na naszych ulicach i plażach można zobaczyć więcej silikonu niż niemal gdziekolwiek indziej. Jeden z moich znajomych mawia, że Bóg nigdy nie sprowadzi potopu na Newport Beach, bo wszystkie kobiety unosiłyby się na wodzie. Większość ludzi na całym świecie, nie tylko w naszym mieście, bardziej przejmuje się swoją twarzą, piersiami, brzuchem, pośladkami i muskulaturą niż mózgiem. Ale to mózg jest kluczem do tego, by mieć taką twarz, piersi, brzuch, pośladki i ogólny stan zdrowia, na jakich zawsze ci zależało. Właśnie dysfunkcje mózgu w dużej mierze rujnują nam ciała i powodują przedwczesne starzenie się.
To twój mózg podrywa cię rano z łóżka, żebyś poćwiczył - dzięki temu będziesz mieć silniejsze, szczuplejsze ciało. To on każe ci wcisnąć guzik „drzemki" i odłożyć gimnastykę na później. To twój mózg odpycha cię od stołu, informując, że już masz dosyć, albo pozwala ci spałaszować drugą miseczkę lodów czekoladowych, przez co wyglądasz i czujesz się jak klucha. To twój mózg zarządza twoim stresem i relaksuje cię, tak że tryskasz energią. A jeśli nie kontrolujesz tego stresu, wysyła sygnały do pozostałych części ciała i sprawia, że na twojej skórze tworzą się zmarszczki. To twój mózg odrzuca papierosy, nadmiar kofeiny i alkohol, dzięki czemu wyglądasz i czujesz się zdrowo, albo pozwala ci palić, wypić trzeci kubek kawy lub trzeci kieliszek wina, przez co każdy układ w twoim organizmie wygląda i czuje się starzej.
Mózg to centrum dowodzenia twojego organizmu. Jeśli chcesz mieć lepsze cialo, ZA WSZE musisz zaczynać od poprawienia dzialania mózgu.
Moje zainteresowanie związkiem między mózgiem i ciałem zaczęło się ponad trzydzieści lat temu. Kiedy byłem studentem college'u, na mój sposób myślenia wpłynęły prace O. Carla Simontona, onkologa, który uczył pacjentów, jak za pomocą wizualizacji pobudzać system odpornościowy do walki z rakiem. Studiując medycynę, skończyłem kurs hipnozy medycznej i zacząłem dostrzegać, jak duży może mieć ona wpływ na leczenie organizmu. Na własne oczy przekonałem się, że hipnoza pomaga w leczeniu bólów głowy, zespołu jelita drażliwego, bólu, bezsenności, drżenia rąk w chorobie Parkinsona, arytmii serca oraz otyłości. Następnie poznałem technikę leczenia zwaną biofeedbackiem (czyli biologicznym sprzężeniem zwrotnym) i okazało się, że kiedy nauczyłem pacjentów, jak za pomocą mózgu ogrzać dłonie albo oddychać brzuchem, całe ich ciało wchodziło w stan relaksu, co pomagało zredukować stres, obniżyć ciśnienie krwi i zwalczać bóle głowy.
Brakujące ogniwo
Dopiero w 1991 roku naprawdę zacząłem rozumieć związek między mózgiem a ciałem. To wtedy rozpocząłem badania nad wykorzystaniem obrazowania mózgu, jakie wykonujemy dziś w Amen Clinics. Przeprowadzamy badanie zwane tomografią SPECT, które pokazuje przepływ krwi w mózgu i schemat jego aktywności. SPECT to skrót od angielskiej nazwy single photon emission computed tomography (tomografia emisyjna pojedynczego fotonu). W przeciwieństwie do badań MRI (rezonans magnetyczny) i CAT (tomografia komputerowa), przedstawiających anatomię mózgu, skany SPECT pozwalają przyjrzeć się jego funkcjonowaniu.
Możliwość oglądania mózgu w ogromnym stopniu zmieniła moje życie, zarówno zawodowe, jak i osobiste. Kiedy zleciłem pierwszą tomografię, byłem psychiatrą już od prawie dziesięciu lat i miałem świadomość, że nie dysponuję wszystkimi potrzebnymi informacjami, aby zapewnić najlepsze leczenie moim pacjentom. Po wykonaniu tego badania z zachwytem odkryłem, że skany SPECT dają mi kluczowe informacje o funkcjonowaniu mózgu, których nie mógłbym zdobyć poprzez samą rozmowę z pacjentem. Tomografia emisyjna pomogła mnie i moim kolegom skuteczniej leczyć.
Od 1991 roku w Amen Clinics wykonano ponad 55 tysięcy tomografii mózgu. To więcej niż w jakiejkolwiek innej organizacji na świecie. Analizowanie skanów w kontekście historii choroby poszczególnych pacjentów pomogło nam lepiej diagnozować i leczyć szerokie spektrum problemów, takich jak ADD (zaburzenia uwagi), depresja, lęk, gniew, problemy z uczeniem się, kłopoty z pamięcią, urazy mózgu oraz uzależnienia. W dodatku odkryłem, że kiedy poprawiam funkcjonowanie mózgu moich pacjentów, pomagam im także udoskonalić ciało i podnieść
ogólną jakość życia.
Spektakularnym tego dowodem może być domowy kurs, mający leczyć lęk i depresję, który opracowałem kilka lat temu. Aby go przetestować, poprosiliśmy o pomoc dziewięćdziesiąt osób, które wzięły udział w programie pilotażowym. Rezultaty były zdumiewające. Zgodnie z moimi oczekiwaniami u większości uczestników znacznie obniżył się poziom lęku i depresji. Ale to jeszcze nie wszystko. Wiele z tych osób stwierdziło, że w ciągu dwunastotygodniowego programu schudło o 10-15 kilogramów. Ten zaskakujący efekt pokazał nam, że kiedy ludzie pomagają swoim mózgom, pomagają także swoim ciałom. Wreszcie udało im się pozbyć zbędnych kilogramów, które próbowali zrzucić od lat. [...]
Ze wstępu do książki Zmień swój mózg, zmień swoje ciało. Zmień swój mózg zmień swoje ciało Spis Treści
Część I. Mózg - podstawowe informacje
Wstęp. Brakujące ogniwo
Jak pobudzić mózg, żeby uzyskać wymarzone ciało
Rozdział l. Związek mózgu i ciała
Jak zmienić mózg i ciało - dziesięć podstawowych zasad
Część II. Zmień swój mózg, zmień swoją wagę
Rozdział 2. Apetyt i zachcianki
Jak wzmocnić siłę woli i zapanować nad pragnieniami, które przeszkadzają ci w osiągnięciu celów
Rozdział 3. Zdrowa waga
Jak wykorzystać mózg do uzyskania optymalnej wagi
Rozdział 4. Prawidłowe odżywianie
Nakarm mózg, żeby wyglądać i czuć się młodziej
Rozdział 5. Aktywność fizyczna
Ćwicz ciało, aby wzmocnić mózg
Część III. Zmień swój mózg, wzmocnij swoje ciało i wypiękniej
Rozdział 6. Piękna skóra
Jak mózg koi i wygładza skórę
Rozdział 7. Równowaga hormonalna
Zadbaj o hormony, aby cofnąć czas
Rozdział 8. Zdrowe serce
Jak za pomocą mózgu wzmocnić i ukoić serce
Rozdział 9. Koncentracja i energia
Jak tryskać energią i nie tracić z oczu swoich celów
Część IV. Zmień swój mózg, podnieś witalność, zasmakuj miłości
Rozdział 10. Zdrowy sen
Daj odpocząć mózgowi, by zapewnić sobie szczuplejszą sylwetkę i gładszą skórę
Rozdział 11. Pokonaj stres
Daj się mózgowi odprężyć, aby wygładzić zmarszczki i wzmocnić układ odpornościowy
Rozdział 12. Dobra pamięć
Pamiętaj, co musisz codziennie zrobić
Rozdział 13. Opanowanie automatycznych negatywnych myśli
Myślenie wyszczuplające, odmładzające i uszczęśliwiające
Rozdział 14. Seks i namiętność
Kochaj się, aby naładować mózg i ciało
Rozdział 15. Zdrowy mózg
Lecz zaburzenia mózgu, aby chronić się przed chorobami fizycznymi
Rozdział 16. Zmień swój mózg, zmień swoje ciało, zmień innych ludzi
Jak twój mózg wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne twojego otoczenia
Aneks A. Piętnaście ważnych liczb, które trzeba znać
Aneks B. Skrócony kwestionariusz dotyczący funkcjonowania poszczególnych obszarów mózgu, opracowany w Amen Clinics
Aneks C. Suplementy
Uwaga nt. bibliografii
Podziękowania
O autorze
Indeks
Prawdziwa historia niezwykłego spotkania niewidomej autorki z cierpiącą na zespół Aspergera Szkotką ? panią doktor z Uniwersytetu Glasgow. Tłem akcji jest współpraca obu pań nad pewnym projektem na rzecz niepełnosprawnych. Dwie tak odmienne dysfunkcje, zderzenie kultur, dwa skrajne temperamenty, gorliwa żydowska pobożność w spotkaniu z tradycją katolicką, koszerność i weganizm kontra mięsożerność oraz szereg innych przeciwieństw prowadzą do nieprawdopodobnych splotów okoliczności, obfitujących w humor sytuacyjny. Wszystko to niespodziewanie przeradza się w przyjaźń, zażyłość, akceptację i zrozumienie.
Małgorzata Musierowicz, pisarka, tak mówi o tej książce:
Jest to wyjątkowy, autentyczny i krzepiący zapis rodzenia się trudnej i pięknej przyjaźni. Optymistyczna i radosna, a zarazem pełna wnikliwej wrażliwości opowieść o mądrej dobroci, która potrafi wydobyć bliźniego z najgłębszej samotności?
Są urazy konieczne i niezbędne dla rozwoju dziecka i nabywania umiejętności pokonywania przeszkód, kształtowania wewnętrznej siły. I są też takie, przed którymi, wprost przeciwnie, trzeba dziecko chronić. Jak my, jako rodzice, mamy odróżnić nieprzewidywalne urazy, które pozwalają dziecku się wzmocnić, gdy przechodzi kolejne etapy rozwoju, od tych, które nie powinny mieć miejsca?
W naszych czasach, gdy na pierwszym miejscu stawia się zaspokojenie wewnętrznych pragnień, a każda frustracja postrzegana jest jako psychiczny dyskomfort, musimy nauczyć się nie mylić zranień nie do uniknięcia z tymi, których należy unikać, aby nie ryzykować wychowania naszych dzieci na osoby bezradne wobec życiowych trudności i niepewności losu.
Muriel Mazet jest psychologiem klinicznym i psychoterapeutką. Pracowała z dziećmi i młodzieżą w centrum medyczno-psychologiczno-pedagogicznym i w szkołach, a z dorosłymi w CAT (Centre d’aide par le travail – centrum pomocy przez pracę).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?