Książki psychologiczne o depresji i lękach człowieka znajdziesz w księgarni internetowej Dobreksiazki.pl. W ofercie nowości, zapowiedzi i bestsellery. Depresja to zaburzenie psychiczne wymagające specjalistycznego leczenia. Depresja jest jak grypa może się zdarzyć każdemu. Tutaj znajdziesz wiele ciekawych i interesujących poradników poruszających ten drażliwy temat. Samotność, cierpienie, lęk, ból, nerwica, trauma, alkoholizm, samobójstwo, o tych i innych zagadnieniach wiele dowiesz się z książek, które można nabyć na szaym sklepie DobreKsiazki.pl
Książka Bessela van der Kolka jest pozycją szczególną. Stanowi kompendium współczesnej wiedzy na temat traumy, będąc jednocześnie głęboko osobistą, pełną pasji opowieścią o szukaniu dróg pomocy ludziom cierpiącym z powodu traumatycznych przeżyć. Autor wybitny psychiatra, badacz i klinicysta zaprasza do zrozumienia traumy i odkrywania kolejnych metod wyzwalania z jej uścisku. Śledzimy zawiłości diagnozy i odkrycia neuronauki. Przypatrujemy się sesjom terapeutycznym i pracy badawczej. Mimo poruszonych tu wstrząsających historii książka pozostawia głęboko humanistyczne, pełne optymizmu przesłanie: niezależnie od tego, w jak okrutne okoliczności rzuci nas życie, możemy zmobilizować w sobie siły nie tylko do przetrwania, ale także do uleczenia ze skutków przytłaczających doświadczeń. Otwartość na osiągnięcia nauki i prawdę doświadczenia, a także ogromne społeczne zaangażowanie Autora, czynią jego dzieło fascynującym poznawczo i niezwykle użytecznym dla praktyki terapeutycznej.Pozycja dla profesjonalistów pracujących z traumą, dla tych z nas, którzy doświadczyli jej we własnym życiu, i dla wszystkich, którzy pragną zrozumieć drugiego człowieka.
Autorzy książki „Psychiatria w geriatrii” przekonują, że leczenie depresji jest trudne i nie zawsze zmiana leku (a nawet lekarza) przynosi poprawę. Mają równocześnie świadomość, że depresja jest chorobą mózgu, choć jej konsekwencje dotyczą całego organizmu. Podstawą jej leczenia będą, mimo stosowania innych biologicznych form terapii, stale udoskonalane leki przeciwdepresyjne. Dążenie do udoskonalenia cząsteczki leku wiąże się nie tylko z działaniem na objawy choroby, lecz także z eliminowaniem możliwości wystąpienia objawów ubocznych i niepożądanych.
Rozprawa Doktora Piotra Domerackiego zatytułowana Horyzonty i perspektywy monoseologii. Filozoficzne studium samotności stanowi ciekawą i oryginalną propozycję intelektualną. Jako oczywiste plusy przedstawionego opracowania wskazać należy oryginalność tematyki, rozległość studiów oraz dojrzały charakter refleksji autora. Samotność stanowi temat ciągle aktualny i powracający, a jednocześnie zaskakujący złożonością i wielowymiarowością. Jest to przy tym temat, który prowokuje do pytań o naszą własną tożsamość, stanowi punkt wyjścia dla autoanalizy i pytania o relacje z innymi. Odpowiedzi na pytanie o mechanizm rozprzęgania się tych więzi i konsekwencje tych procesów dla człowieka ukazują paradoksy i sprzeczności myślenia o tym zagadnieniu. […] W przedstawionym opracowaniu dr Piotr Domeracki podejmuje ogromny wysiłek przedstawienia całej tej złożoności i wewnętrznych napięć organizujących badania i refleksję nad samotnością. Realizując podjęte zadanie, Autor odnosi wiele sukcesów.
Z recenzji wydawniczej dr hab. Heleny Ciążeli, prof. APS, Warszawa
Wszelki system wiedzy o samotności, jeśli aspiruje do zupełności oraz jeśli ma być wiarygodny, miarodajny i funkcjonalny, powinien być komplementarny, to znaczy powinien umiejętnie łączyć minimalistyczną oraz maksymalistyczną (w sensie Walzerowskim) perspektywę oglądu i deskrypcji. Zasadniczą trudnością w precyzyjnym i kompleksowym opisie samotności jest jej wysoce ograniczona komunikowalność na poziomie doznaniowości. Samotność jest bowiem niezwykle oporna wobec możliwości empatycznego jej współprzeżywania. Z tego powodu jawi się ona jako agregat takich negatywnie percypowanych własności i określeń, jak monadyczność, solipsystyczność, apatyczność, autystyczność czy outsiderstwo. Zasadniczym celem niniejszej monografii – oprócz intencji wyłożenia i popularyzacji standardów wiedzy monoseologicznej – jest dążenie do przedstawienia jak najszerszego spektrum problemowego oraz siatki pojęciowej filozofii samotności.
Punktem wyjścia prezentowanych w książce badań nad percepcją lęku przed śmiercią wśród 791 osób zarówno z tak zwanych zawodów pomocowych, jak i kierunków studiów przygotowujących do tych zawodów, realizowanych w Czechach, Polsce, Ukrainie i we Włoszech, były trzy kwestie. Pierwsza z nich to autorskie rozumienie samej tanatopedagogiki jako „nauki o wychowaniu ze świadomością śmiertelności, wpisaną w naturę bytu ludzkiego, opartą na fundamentalnej zasadzie poszanowania godności i wolności każdej istoty ludzkiej oraz nienaruszalności i apriorycznej wartości życia ludzkiego” (Binnebesel, 2013, s. 251). Druga kwestia to także autorskie ujęcie kwestii lęku tanatycznego, które zostało zaprezentowane w kontekście doświadczania Penthosu. Sama prezentowana tematyka lęku jest między innymi związana z rozważaniami Tillicha, Frankla, Kierkegaarda oraz Kępińskiego. Przytoczone w pracy argumenty zawsze mogą spotkać się z kontrargumentami, które z kolei napotkają kolejne. Naprzeciw rozważaniom Frankla można postawić analizy Sartre’a, na argumenty Tillicha można przytoczyć kontrargumenty Nietzschego, Wojtyle-Janowi Pawłowi II można przeciwstawić Marksa, w kontrze Chudemu można zaprezentować poglądy Spinozy, a Saint-Exupéry’emu Camusa. W wielu miejscach istota argumentów wynika właśnie bardziej z istoty spotkania i swoistej wiary, z konkretnych historii i przekazów, ze słów mówiących o lęku, bólu, o samotności i niepewności. Wydaje się, że istota owego przekazu to próba spotkania z tymi ludźmi w pryzmacie zrozumienia i pomocy. Kwestia trzecia to rozumienie Tanatopedagogicznej Relacyjnej Terapii Zastępczej (TRTZ) ujmującej swoje działania we wzajemnych relacjach pomiędzy trzema środowiskami wychowawczymi (pierwotnym, wtórnym i zintegrowanym) oraz generowanymi przez nie specyficznymi celami wychowawczymi (Binnebesel, 2002b, s. 366–367).
Przyjmując powyższe podstawy szeroko prezentowane w tekście opracowania, podjęto badania na autorskim kwestionariuszu diagnostyczno-terapeutycznym CCJ. Geneza samego narzędzia badawczego jest związana z praktyką terapeutyczną autora w pracy z dziećmi terminalnie chorymi i ich rodzinami oraz dziećmi doświadczającymi żałoby. Wyniki badań zostały ujęte w trzech kategoriach pojęciowych związanych z dynamiką narzędzia badawczego. Tak więc zaprezentowano wskazania doświadczanych przez respondentów lęków, następnie zaprezentowano wskazywane przez badanych przyczyny i możliwości oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Analiza statystyczna oparta na analizie procentowej, teście ?2 oraz analizie jakościowej zebranego materiału ukazała z jednej strony uniwersalność poszczególnych wskazań związanych z doświadczaniem lęku tanatycznego, jego przyczynami i sposobami radzenia sobie. Z drugiej zaś strony zostały ukazane różnice wynikające zarówno z przynależności państwowej (kulturowe), wyznania, religijności, jak i płci czy wieku. Wyniki badań potwierdziły przyjętą w założeniach teorię o swoistym rozumieniu lęku tanatycznego jako elementu związanego z percepcją rzeczywistości, kultury i wychowania.
ofia Sareńska - kobieta jakich wiele, zwyczajna i niezwyczajna, przeciętna i wyjątkowa, niewyróżniająca się w tłumie. Jedna z tysięcy kobiet, ofiar przemocy domowej. Niepoprawna optymistka, która mimo wszystko patrzy na świat przez różowe okulary.I Bóg zesłał miJoannę to fragmenty dziennika, jaki prowadziła w trakcie kilkuletniej terapii. Dzieli się w nim swoimi przeżyciami i emocjami, pokazuje, jak trudno jest pokonać samego siebie, własne lęki i słabości.Ma nadzieję, że w ten sposób pomoże komuś wyjść z roli ofiary i z księżniczki zaklętej w dzieciństwie w żabę przemienić się w królową - królową swojego życia.Książka ma pozytywne recenzje dr kryminalistyki Joanny Stojer-Polańskiej oraz dziennikarza Dariusza Kortko.
• Czym jest depresja? • Jak często dotyka nastolatki? • Jak ją rozpoznać i pomóc pokonać? • Jak odróżnić ją od typowych dla wieku nastoletniego wahań nastroju? • Czy depresja wymaga leczenia? • W jaki sposób wpływa na myślenie i zachowanie młodego człowieka? Depresja to choroba XXI wieku. Wiele się o niej mówi, pisze, czyta. Teoretycznie dużo o niej wiemy, a faktycznie… niestety nadal zdecydowanie za mało. Dla przykładu niewielu z nas ma świadomość, że stanowi ona poważny problem również wśród nastolatków. Dorastanie jest okresem pełnym napięć i konfliktów, dlatego tak łatwo jest przypisać objawy depresyjne młodzieńczej burzy hormonów. Nic bardziej mylnego – depresja to poważna choroba, a nie przejaw złego zachowania czy buntu. Autorzy, wybitni specjaliści na co dzień pracujący z cierpiącymi na depresję nastolatkami i ich rodzinami, przygotowali tę książkę, aby pomóc zrozumieć i zaakceptować depresję młodego człowieka oraz właściwie na nią zareagować. Odwołując się do badań i teorii naukowych, wyjaśniają nie tylko, czym jest ta choroba, ale również jak ją szybko rozpoznać, jakie pociąga za sobą skutki oraz kiedy i gdzie szukać pomocy. W zrozumiały sposób, z empatią i bazując na rzetelnej wiedzy, tłumaczą, że pokonanie depresji i powrót do zdrowia są możliwe, ale wymagają dużego zaangażowania rodziny osoby chorej. Zawarte w książce materiały dla nastolatka i dla rodziców, komiksy, ćwiczenia oparte na technikach uważności i ACT oraz liczne opisy przypadków ułatwiają zrozumienie treści i stanowią ciekawą inspirację do codziennej pracy.
From the bestselling author and illustrator of Start Where You Are comes an inspiring look at making peace with fear - to become our truest selves.A mix of personal reflections, inspirational quotes, questions for reflection, and breathtaking watercolour visuals, My Friend Fear asserts that having big fear is an opportunity to make big changes, to discover the remarkable potential inside ourselves. Inspiring, relatable and vibrant, this is the perfect gift for anyone who wants to overcome inner obstacles to live a fuller and happier life.
Myślą przewodnią książki jest symboliczna waloryzacja rozpaczy - rozpaczy, która uruchamia proces twórczy, zarówno w żywiole piękna, jak i w żywiole prawdy.
Autorzy niniejszej publikacji analizują teksty kultury symbolicznej, pokazując, jak możliwa jest waloryzacja rozpaczy w kulturze i jak rozpacz skłania jednostkę do działania.
Z recenzji prof. dr hab. Marioli Flis
Nowatorskie podejście kwestii do lęku i niepokoju! Terapia ACT
Możesz sobie wszystko dokładnie zaplanować. Możesz wziąć pod uwagę każdy możliwy scenariusz. Możesz zabezpieczyć się na wszelki możliwy wypadek. Jednak nic nie uchroni cię przed faktem, że czasami sprawy przybierają naprawdę zły obrót i zdarzają się rzeczy, na które zupełnie nie jesteś przygotowany.
Co to oznacza? Jak wtedy reagujesz? Przyjmujesz życie takim jakim jest i ze stoickim spokojem akceptujesz fakt, że wszystko może się zdarzyć? Dla wielu z nas odpowiedź jest zupełnie inna. Martwimy się. Boimy. Panikujemy. Rozpamiętujemy przeszłość. Próbujemy stłamsić w sobie ten lęk, który zupełnie nie chce dać się zagłuszyć. Zamiast skupić się na byciu „tu i teraz” wybiegamy w przyszłość lub rozkładamy na czynniki pierwsze to, co się już wydarzyło. Ostatecznie to nie my mamy lęki. To one mają nas.
Dzięki lekturze dowiesz się, jak:
zrobić porządek we własnej głowie;
zaakceptować i zrozumieć swoje uczucia;
pokonać przeszkody, które podsuwa ci mózg;
uwolnić się od blokującego cię lęku.
To książka nie tylko o lęku i jego roli w naszym życiu. To wyjątkowa książka o drodze ku wolności od ograniczeń, jakie on nam narzuca.
Książka "Dzieci psychiatryka" ukazuje problemy współczesnej młodzieży wynikające z bardzo różnych przyczyn (przypadek, środowisko, towarzystwo) i jednocześnie jest ostrzeżeniem dla rodziców, na co powinni zwrócić uwagę w wychowaniu dzieci.
Książka składa się z trzech równorzędnych wątków wzajemnie się przeplatających. Główny wątek to pamiętnik Natalii, która opisuje swoje patologiczne relacje z rodziną, destrukcyjne zachowania i proces demoralizacji. Drugi to przeżycia dzieci, ich losy, które zaprowadziły je do tego samego miejsca — szpitala psychiatrycznego oddziału o wzmożonym zabezpieczeniu. Trzeci dotyczy pracy oddziału, regulaminu, którego muszą przestrzegać dzieci oraz niezwykłych zdarzeń szokujących nawet odporny personel.
CZĘŚĆ I
1. Mózg w depresji czy funkcjonuje inaczej?
2. Przyczyny depresji
CZĘŚĆ II
3. Objawy ważne klinicznie
4. Samobójstwo w depresji
5. Depresja psychotyczna
6. Zaburzenia funkcji poznawczych w depresji
7. Depresja jako choroba narcystyczna
CZĘŚĆ III
8. Kontrola i poczucie autonomii a wpływ na współpracę w leczeniu farmakologicznym depresji
9. Czy zastosowanie leku przeciwpsychotycznego w depresji zawsze przynosi poprawę?
10. Agomelatyna w dwóch odsłonach wpływ na przetwarzanie informacji emocjonalnych i analiza wyników badań dużych populacji osób z depresją
11. Rola nowych leków w terapii depresji szerokie spektrum możliwości
12. Psychofarmakologia swoistego leku. Dobór leku przeciwdepresyjnego wenlafaksyna i agomelatyna
Przypadek 1. Pan W
Przypadek 2. Pan A
Podsumowanie
Poruszające wspomnienia dziewczyny, która w ciągu dziewięciu lat mieszkała w aż czternastu rodzinach zastępczych.Słoneczko, jesteś moim dzieckiem, a ja jestem twoją matką. Musisz szanować osobę, która się tobą zajmuje, ale pamiętaj, że to nie jest twoja mama.Ashley Rhodes-Courter spędziła dziewięć lat swojego życia w czternastu różnych domach zastępczych, żyjąc dla tych słów. Nawet gdy jej matka kompletnie się zatraciła, Ashley nie porzuciła wiary w ich nieprzewidywalną, rozpadającą się relację, cały czas coraz bardziej i bardziej pogrążając się w system opieki społecznej.Bolesne wspomnienia tego, jak została zabrana z domu, szybko zostają pożarte przez koszmary jej nowego życia, gdzie Ashley przerzucana jest pomiędzy pracownikami społecznymi, przenoszona ze szkoły do szkoły, i gdzie musi przetrwać manipulacje i upokorzenia ze strony bardzo przemocowej rodziny zastępczej. W tym inspirującym, niezapomnianym pamiętniku Ashley znajduje odwagę, by osiągnąć cel a jednocześnie odkryć siłę własnego głosu.
Jeśli chcesz pomóc dziecku w przezwyciężaniu lęku, gdy boi się przedszkola, szpitala, porzucenia, kompromitacji, gdy ciężko przeżywa konflikty w rodzinie lub pierwszy raz zetknęło się ze śmiercią, słuchaj z nim bajek terapeutycznych. Bajki pochodzą z dwóch części wydań książkowych autorki.
Bajki terapeutyczne w wydaniu audio zawierają następujące utwory:
- Misiulek w przedszkolu,
- Wesoły Pufcio,
- Lisek Łakomczuszek,
- Piłeczka,
- Kurek i Kwaczuś,
- Zuzi Buzi,
- O laleczce, która była klownem,
- Zwaśnione pory roku,
- Duch krecika,
- Mrok i jego przyjaciele,
- Zagubiony promyczek,
- Dziewczynka z obrazka,
- Rycerz i jego giermek,
- Domek na drzewie,
- Lustro.
Czyta Agnieszka Greinert
MOCNY I WZRUSZAJĄCO SZCZERY PAMIĘTNIK Z OKRESU POWROTU DO NORMALNEGO ŻYCIA
Nigdy dotąd nie interesowałam się swoim zdrowiem. Bardzo chcę żyć długo i w zdrowiu. Odkryłam, że życie jest cudowne.
Ta książka to poruszająca kronika z rocznego pobytu w zamkniętym zakładzie odwykowym. Katarzyna Nowak, pisarka i dziennikarka, szczerze i wprost mówi o 18 latach swojego uzależnienia od alkoholu, narkotyków, środków nasennych i o swojej dysfunkcyjnej, choć kochającej się rodzinie. O długim procesie szukania pomocy u psychiatrów i o trudnej, ale przełomowej decyzji, kiedy w końcu sama dobrowolnie poddała się drakońskiej terapii odwykowej. Opisuje swój bunt i początkową niewiarę w sens tego, co słyszy od psychologów i innych pacjentów. Z czasem jednak zaczyna rozumieć przyczyny swoich zaburzeń, poznaje lepiej samą siebie, zaczyna wyrównywać rachunki ze światem, z rodziną. Ostatecznie udaje się jej odzyskać chęć do życia i zaczyna się nim cieszyć.
Autorka nie uwodzi czytelników, nie udaje nikogo innego, niż jest, nie ukrywa swoich upadków i wad. Suchy, pozbawiony ozdobników zapis jej szpitalnej codzienności budzi z jednej strony grozę i zdziwienie, jak można tak nisko upaść, a z drugiej sympatię i szacunek do bohaterki, która jako jedna z czterech osób kończy roczny odwyk! Ta książka pomaga uwierzyć, że warto walczyć o siebie i można życiu przywrócić utracony sens.
Katarzyna T. Nowak, rocznik 1964, córka dziennikarki i pisarki Doroty Terakowskiej. Dziennikarstwem parała się przez lata także Katarzyna T. Nowak, współpracując m.in. z ,,Gazetą Krakowską”, ,,Przekrojem” i ,,Twoim Stylem”. Od ponad dziesięciu lat Nowak poświęca się wyłącznie pisarstwu. Wydała trzy książki, wszystkie w Wydawnictwie Literackim. Moja mama czarownica (2005, poświęcona zmarłej matce), powieści: Kobieta w wynajętych pokojach (2007) i Kasika Mowka (2010). Wszystkie książki autorki mają osobisty charakter, a Moja mama czarownica i Kasika Mowka opowiadają o jej rodzinie: wspaniałej i niełatwej zarazem.
Blog autorki: onaiodwyk.blogspot.com
Autorzy – Matt i Dennis Linnowie – mają duże doświadczenie terapeutyczne. Ich książka jest zapisem procesu uzdrawiania, którego najpierw doświadczyli sami, a potem wykorzystywali w pracy z pacjentami. Konsultowali tę książkę z autorytetami w zakresie psychiatrii, biblistyki, ale także z członkami wspólnot i grup modlitewnych. Proponują oni pięć etapów terapii, by bolesne wspomnienia życia stały się okazją dla psychicznego, fizycznego i duchowego uzdrowienia. Lektura książki pomaga zanurzyć się w głąb siebie, dostrzec swoje relacje z Bogiem i drugim człowiekiem, rozpocząć swój proces uzdrowienia.
Przewodnik na czas zmian. Nie tylko tych dobrych.
Coraz częściej słyszę wokół o lękach, o przytłoczeniu rzeczywistością, o zagubieniu - „Nie ogarniam” stało się słowem-wytrychem, które opisuje wszystkie sytuacje i doświadczenia, z którymi nie dajemy sobie rady. Jednocześnie wciąż snujemy plany, marzenia, chcemy realizować projekty.
Czy wymówkami racjonalizujemy i usprawiedliwiamy nasze lęki? W obawie przed zmianą i wysiłkiem z nią związanym, umacniamy bariery i barykady w naszych głowach? Czego właściwie się boimy? I czy naprawdę jest się czego bać?
Ta książka będzie próbą odpowiedz na te pytania. Przyjrzymy się bliżej rozmaitym przyczynom naszych lęków, sprawdzić jak na nas wpływają, czy słusznie wzbudzają nasz lęk i w jaki sposób radzić sobie z nimi tak, by czerpać z nich informację i siłę, ale nie dać im zdominować naszego życia. To książka o tym, jak przestać bać się życia.
Dopiero zaczynasz zdawać sobie sprawę, że pora popracować nad kondycją i sylwetką?
Już jesteś w formie i chcesz jeszcze bardziej podnieść swoją sprawność?
Dzięki tej książce możesz już dziś pobudzić swój mózg, żeby uzyskać wymarzone ciało.
Zrozumienie i zoptymalizowanie działania mózgu często stanowi brakujące ogniwo w naszych dążeniach do uzyskania lepszej kondycji i sylwetki. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych, a także na ponad dwudziestu latach praktyki klinicznej, dr Amen przedstawia piętnaście łatwych do zastosowania rozwiązań, dzięki którym poprawisz funkcjonowanie całego swojego ciała.
Ta książka krok po kroku podpowie ci, jak z wykorzystaniem prawidłowego odżywiania, naturalnych suplementów i witamin, pozytywnego myślenia oraz, w razie potrzeby, odpowiednio dobranych leków:
osiągnąć i utrzymać idealną wagę, wygładzić i ukoić skórę w każdym wieku, zmniejszyć stres, który może osłabiać odporność, poprawić pamięć, wzmocnić wolę i wyeliminować zachcianki, które przeszkadzają ci w realizacji celów dotyczących aktywności fizycznej i diety, pobudzić pożądanie i podnieść sprawność seksualną, obniżyć ciśnienie bez stosowania leków, unikać depresji i zwiększyć radość czerpaną z życia. Pięćdziesiąt procent mózgu bierze udział w widzeniu. Twój wygląd ma duży wpływ na twoje samopoczucie. I jedno, i drugie przyczynia się do twoich sukcesów w pracy i w relacjach z bliskimi. To nie zwykła próżność – tu chodzi o twoje zdrowie. Aby wyglądać i czuć się jak najlepiej, musisz najpierw pomyśleć o swoim mózgu i zoptymalizować jego działanie.
- Daniel G. Amen
***
No dobra, przyznajmy, zdrowie naszego społeczeństwa schodzi na psy! Zdecydowanie stać nas na więcej. Dr Amen w swojej przełomowej pracy daje nam do ręki plan działania: jak mieć lepszy mózg i lepsze ciało. Gorąco polecam tę książkę.
- Bill Cosby
Zmień swój mózg, zmień swoje ciało to cudowna książka. (…) Dobrze się czyta, wciąga i mnóstwo w niej informacji i praktycznych narzędzi, pozwalających zadbać o zdrowie zarówno dorosłych, jak i dzieci.
- Michael Gurian, autor książek Wspaniały świat dziewcząt i The Wonder of Boys
Kup tę książkę sobie, swoim bliskim oraz swojemu lekarzowi. (…) Zmień swój mózg, zmień swoje ciało może ci uratować życie, poprawić jego jakość i zmotywować cię do pomagania tym, których kochasz!
- dr Earl R. Henslin, autor książki This Is Your Brain on Joy
Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce poprawić swoją kondycję i zdrowie. Łącząc najnowsze badania naukowe ze swoim bogatym doświadczeniem klinicznym, dr Amen przedstawia czytelnikowi obecny stan wiedzy o związku między mózgiem a ciałem. Jego wyjątkowe spojrzenie to prawdziwy dar dla osób, którym zależy na lepszym zdrowiu i sprawniejszym umyśle.
- dr Andrew Newberg, naukowiec zajmujący się obrazowaniem mózgu na Uniwersytecie Pensylwanii oraz współautor książki How God Changes Your Brain
***
Dr Daniel G. Amen jest neurologiem klinicznym, psychiatrą i ekspertem w dziedzinie obrazowania mózgu, kieruje cieszącymi się światową renomą Amen Clinics. Jest zasłużonym członkiem honorowym American Psychiatric Association, wyróżniono go także kilkoma nagrodami za prace naukowe i popularnonaukowe. Jest również cenionym w kraju i za granicą ekspertem i prelegentem oraz gwiazdą kilku cieszących się dużą popularnością programów amerykańskiej telewizji publicznej, m.in. Zmień swój mózg, zmień swoje życie. Więcej informacji można znaleźć na stronie AmenClinics.com.
Rodzice nazywali ją Lenya Lew z powodu jej silnej i gwałtownej osobowości oraz czupryny, która od urodzenia pozostawała nieokiełznana i przypominała grzywę króla zwierząt. Nigdy jednak nie spodziewali się, że pięć dni przed Bożym Narodzeniem ich pięcioletnia córka nieoczekiwanie odejdzie do nieba po nagłym ataku astmy. Jak można, będąc rodzicem, wyjść z oddziału ratunkowego bez swojego dziecka?
#1 New York Times BestsellerGdy po stracie męża Sheryl rozpaczała: ""Chcę Dave'a z powrotem"" przyjaciel powiedział jej: ""Opcja A nie jest dostępna. Po prostu wyciśnijmy co się da z opcji BPo nagłej śmierci męża Sheryl Sandberg przygotowywała się do przejęcia roli ojca dla swoich dzieci. Czuła, że okaleczona rodzina już nigdy nie będzie umiała cieszyć się życiem. Wtedy Adam Grant, psycholog traumatolog oraz przyjaciel Sheryl opowiedział jej o pewne konkretnych działaniach, które ludzie mogą podjąć, by wydobyć się z dna rozpaczy i wyzdrowieć.Opcja B łączy przeżycia Sheryl z otwierającymi oczy wskazówkami doświadczonego lekarza na temat tego, jak znaleźć w sobie siłę w obliczu tragicznych przeciwności losu. Przytacza historie wielu ludzi, którzy przezwyciężyli życiowe wyzwania. Pokazuje, w jaki sposób najlepiej rozmawiać i pomagać innym w sytuacjach kryzysowych, i podsuwa praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia odpornych na trudne sytuacje rodzin, społeczności i miejsc pracy.Sheryl Sandberg - była wiceprezes Global Online Sales and Operations Google, była szefowa personelu Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych, od 2008 jest szefową operacyjną Facebooka. Należy do najbardziej wpływowych i najlepiej opłacanych kobiet w amerykańskim biznesie.
Autor od 17 lat choruje na Hashimoto i dzieli się własnym doświadczeniem!W poradniku przekazuje praktyczną wiedzę i zalecenia, które sam stosuje. Opisuje, jak diagnozować i w naturalny sposób leczyć objawy choroby Hashimoto. Uczy, jak radzić sobie ze stresem i jak pokonać depresję. Odkrywa tajniki zdrowej kuchni i naturalnej suplementacji. Pokazuje, jak ogromną siłę mają miłość i detoks.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?