Tutaj znajdziesz bogaty wybór lektury z zakresu chrześcijaństwa: modlitewniki, teologia, historia religii, żywoty świętych, wiara, cuda, katecheza, islam, judaizm, religie dalekiego wschodu oraz świata starożytnego.
Wielka jest moc wytrwałej modlitwy! Kościół zachęca nas do jej praktykowania , proponując m.in. szczególną formę, jaką jest nowenna: dziewięciodniowe nabożeństwo podejmowane w konkretnej intencji. W niniejszej książeczce zamieszczono siedem nowenn przeznaczonych do odmawiania w sprawach postrzeganych jako bardzo trudne czy wręcz beznadziejne. Dla Boga nie ma nic niemożliwego! Oby zebrane tu modlitwy były dla odmawiających je zachętą do ufnego powierzenia Mu swego życia.
Książeczka przekazuje treść orędzia Miłosierdzia Bożego oraz wskazuje na specjalne formy tego nabożeństwa nakreślone w Dzienniczku św. Faustyny Kowalskiej. Pragniemy, aby tym, którzy poszukują Boga, pomagała w zgłębianiu tajemnicy Bożego Miłosierdzia, otwieraniu się na łaskę Chrystusa i przyjmowaniu orędzia miłosierdzia, jakie kieruje On do Kościoła i świata
Wyznawcy prawosławia stanowili do końca XVI wieku istotną grupę mieszkańców Wielkiego Księstwa Litewskiego. Dlatego podjęcie badań nad stanem prawosławnego monastycyzmu na tym obszarze do końca XVI wieku związane jest nie tylko z ustaleniem liczby i rozmieszenia monasterów, ale też z ich rolą i sytuacją ekonomiczną oraz stanem kultury i oświaty środowisk monastycznych. Niebagatelne znaczenie ma ocena skutków rozwoju życia monastycznego dla życia Kościoła prawosławnego jako całości na tle innych wyznań w Wielkim Księstwie Litewskim. Podjęte w niniejszej książce zagadnienia badawcze pozwalają stwierdzić, że monastery prawosławne w Wielkim Księstwie Litewskim w pierwszej połowie XVI wieku pełniły ważną rolę duchową czy kulturotwórczą, wpływały na postawy wiernych. Były dobrze zorganizowane, powiększały swój status ekonomiczny dzięki licznym nadaniom magnackim i szlacheckim. W drugiej połowie XVI wieku, mamy do czynienia z postępującym kryzysem życia monastycznego na tym obszarze, będącym wszakże odbiciem ogólnego kryzysu Kościoła prawosławnego w Rzeczypospolitej. Zdecydowana większość monasterów ufundowanych w wieku XVI przetrwała do czasu unii brzeskiej.
Autor o. Józef Augustyn SJ doświadczony kierownik duchowy w prosty sposób odpowiada na konkretne pytania dotyczące: przebaczenia, pojednania, różnego typu zranień, sakramentu pojednania. Książka jest praktycznym poradnikiem duchowym, który może skutecznie pomóc nam i naszym bliskim w rozwiązywaniu istotnych problemów życiowych.
W prezentowanym skupieniu rekolekcyjnym Autor ukazuje istotę ignacjańskiego rachunku sumienia. Zwraca uwagę, że jest on przede wszystkim szkołą dojrzałości duchowej i moralnej oraz wyrazem codziennego, wewnętrznego zmagania o ludzkie szczęście: doczesne i wieczne. Rozważania mają charakter świadectwa.
Ramiona krzyża wyciągają się do każdego, kto cierpi.
Podążająca śladem Chrystusa Droga krzyżowa pisana życiem wskazuje drogę pewną i bezpieczną.
Nie lękaj się nią iść...
Rozważania Męki Pańskiej zawierają modlitwy, wyjątki z pism i wypowiedzi Jana Pawła II, Stefana kard. Wyszyńskiego oraz cytaty biblijne.
Gorzkie żale to nabożeństwo poświęcone rozważaniu Męki Pańskiej, które w poruszający sposób oddziałuje na odbiorcę. Na pierwszej płycie znajdą Państwo trzy części nabożeństwa, co pozwala zarówno na wysłuchanie go w całości, jak i odprawianie kolejnych części zgodnie z obrzędem liturgicznym. Druga płyta to wprowadzenie do historii nabożeństwa. Ukazuje ono nie tylko jego rys historyczny, ale zawiera szczegółową analizę poszczególnych fragmentów modlitwy. Odkrywa przed nami fenomen Gorzkich żalów i ukazuje prawdziwe korzenie nabożeństwa.
Zbiór Atanazjańskich Mów przeciw arianom jest jednym z ważniejszych tekstów patrystycznych, gdyż ze względu na autorytet autora wywarł olbrzymi wpływ na kształtowanie się dogmatu wiary chrześcijańskiej. Mowy powstały jako wynik sporów teologicznych i osobistych patriarchy Aleksandrii z teologami i biskupami, których on sam określił mianem arian, sugerując ich ścisły związek z żyjącym pokolenie wcześniej prezbiterem aleksandryjskim Ariuszem. W tekście Mów autor przywołuje tylko kilku ze sporej grupy swoich oponentów: Euzebiusza z Cezarei, Akacjusza, Asteriusza, ale polemizuje nie tyle z każdym z osobna, ile raczej z jakimś zbiorowym przeciwnikiem. Skutkiem tego jego Mowy przyczyniły się do ukształtowania się w świadomości kościelnej arianizmu jako doktryny teologicznej, którą zwalczał Atanazy. Mowy są niewątpliwie lekturą trudną, ale niezwykle inspirującą i pogłębiającą refleksję nad misterium wcielonego Słowa, które jest istotą doktryny Kościoła.
Życie i nauczanie św. Franciszka zainspirowało wielu ludzi na przestrzeni wieków i także dla nas jego pełne mądrości słowa są wciąż aktualne. Biedaczyna z Asyżu przypomina, że naszym zadaniem jest nieść pokój oraz kochać i szanować wszystkich ludzi i wszystkie stworzenia Boże.
Ta książka pełna jest niezapomnianych refleksji, które będą doskonałe dla każdego, kto szuka inspiracji w dawnych mądrościach.
Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968) - mistyk z zakonu kapucynów, charyzmatyczny kapłan, niestrudzony kierownik duchowy i spowiednik czytający w ludzkich sercach. Swą ofiarną służbą zyskiwał miłość wiernych. Miał dar uzdrawiania, walczył z demonami i doświadczał nadzwyczajnych zjawisk, budzących wiele kontrowersji. Zawsze wierny Kościołowi, pokornie poddawał się decyzjom jego pasterzy. W roku 2002 Jan Paweł II dołączył go do grona świętych.
Róża z Limy (1586-1617) - pierwsza święta Kościoła katolickiego pochodząca z Ameryki. Jako dziecko złożyła ślub czystości. W wieku 20 lat została tercjarką dominikańską. Za swój ideał i patronkę uważała św. Katarzynę ze Sieny. Zrezygnowała z tego, co ówczesny świat mógł dać tak pięknej i uzdolnionej dziewczynie. Kontemplowała Boga we dnie i w nocy. Oddawała się postom, umartwieniu i modlitwie. Odzwierciedleniem jej miłości do Jezusa była miłość względem bliźnich. Przemierzała ulice Limy w poszukiwaniu ubogich, nędzarzy, porzuconych, chorych i nieszczęśliwych. W 1668 r. została beatyfikowana przez Klemensa IX, który ogłosił ją patronką Ameryki Południowej. Kanonizacji dokonał Klemens X w 1671 r.
Św. Wincenty a Paulo (1581-1660) - francuski kapłan, misjonarz, opiekun ubogich. Założyciel Bractwa Pań Miłosierdzia, z którego wywodzi się Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia oraz Zgromadzenia Misjonarzy. Jeszcze za jego życia działalność misyjna rozszerzyła się na całą Francję, następnie Polskę, Włochy, Afrykę Północną i Madagaskar.W 1729 r. został beatyfikowany, a 1737 r. kanonizowany. Papież Leon XIII uznał go za opiekuna wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele. Jest także patronem zgromadzenia lazarystów, duchowieństwa, organizacji charytatywnych, podrzutków i szpitali.
Wezwanie do ubóstwa Chrystus skierował zarówno do współczesnych Mu, jak i do wszystkich ludzi pragnacych iść Jego śladami. Żaden człowiek nie został wyłączony poza nawias tego zaproszenia. Jak jednak rozumieć ubóstwo? Czy każdy ubogi jest rzeczywiście ubogi? Czy istnieją różne rodzaje ubóstwa przeznaczone dla poszczególnych stanów? I wreszcie pytanie: Czy ubóstwo zawsze wydaje dobre owoce? Ta książka jest skierowana do każdego, kto uznaje Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela, a zaproszenie do kroczenia Jego śladami traktuje jako zadanie otrzymane wraz z darem życia.
O. Slavko Barbarić OFM - wybitny kaznodzieja, urodził się 11 marca1946 r. w Dragićini w Hercegowinie Zachodniej. Po ukończeniu Gimnazjum Klasycznego w Dubrowniku wstąpił do zakonu franciszkańskiego w Humcu. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 grudnia 1971 r. W seminariach w Visoko, Sarajewie i Schwarzu studiował filozofię i teologię. Był specjalistą pedagogiki religijnej, doktorat w tej dziedzinie uzyskał w roku 1982. Również od tego czasu przebywał w medziugorskim sanktuarium, pełniąc posługę duszpasterską wobec pielgrzymów z całego świata, w tym także Polaków. Jest autorem kilkunastu książek przetłumaczonych na 20 języków. W dniach 12-14 stycznia 1998 r. odwiedził Polskę,o swojej ostatniej wizycie w naszym kraju powiedział:„Przyjechałem do Polski na zaproszenie pielgrzymów,którzy wcześniej byli w Medziugorju, aby wspólnie z nimi modlić się i podziękować im za trud pielgrzymowania do Sanktuarium Królowej Pokoju w Medziugorju”. Motywem przewodnim, przewijającym się przez homilie o. Slavko jest przedstawienie Boga - Najwyższego Dobra - w centrum naszego życia. Modlitwa sercem,miłość w sercu i ofiarne życie w intencji tych, co jeszcze nie poznali tej Miłości, pozwoli nam zrealizować to postanowienie.
Autor - doświadczony rekolekcjonista i kierownik duchowy - w bardzo przystępny sposób odpowiada na pytania dotyczące emocjonalnego życia człowieka, m.in. jak leczyć się z zazdrości, gniewu, lęku, jak przeżywać negatywne uczucia, wyjaśnia na czym polega prawdziwa szczerość, a także czy Bóg przemawia przez nasza sny.
Do książki dołączona jest płyta mp3 z nagranymi konferencjami autora poświęconymi tematyce ludzkich uczuć.
Wielu z nas coraz częściej zastanawia się i zadaje sobie pytanie dlaczego jesteśmy nieszczęśliwi? Co się z nami stało? W którym miejscu się zgubiliśmy? Dlaczego ukrywamy najprawdziwszą część siebie i nie postępujemy zgodnie z tym, co rzeczywiście czujemy i myślimy.
Jakaś niewidzialna siła zmusza nas jednak do dokonania bilansu własnego życia, z którego wynika, że „trzeba w końcu coś zmienić”.
Co oznacza być sobą i żyć w harmonii z własną najgłębszą naturą? Jakie sygnały ostrzegawcze pojawiają się, kiedy zaczynamy się gubić, rezygnując z siebie? Jakie mechanizmy prowadzą do samounicestwienia? Na te pytania odpowiada książka, napisana, by pokazać możliwe drogi ku życiu bardziej autentycznemu, dającemu większe poczucie spełnienia.
Refleksje zawarte w tej książce pomagają ludziom, którzy choć zagubili się to znaleźli siłę do przyjęcia swojej tożsamości, by zacząć „prawdziwe życie” – w zgodzie ze swoją najbardziej autentyczną naturą.
Ani jeden z zamieszczonych w tej książce rozdziałów, odnoszących się do dziejów Kościołów chrześcijańskich i wyznań w latach wojny 1939 - 1945 nie wyczerpuje obrazu tamtych lat i dni. Tragiczne losy wyznawców owych Kościołów, a zwłaszcza duchownych oraz działaczy świeckich, do dziś nie zostały ukazane, a publicystyka poświęcona tym sprawom jest znikoma. Z wyjątkiem ewangelików polskich, żaden inny Kościół mniejszościowy w Polsce nie publikował dotąd pełnego lub zbliżonego do pełnego, obrazu strat własnych w dwóch piekłach: hitlerowskim i stalinowskim. Wydawca ma nadzieję, że publikacja ta, chociażby w skromnej bardzo mierze, przerwie milczenie na temat postaw i męczeństwa a latach 1939 - 1945 duchowieństwa i wyznawców mniejszościowych Kościołów chrześcijańskich w Polsce.
Zbiór felietonów ks. Piotra Brząkalika, wygłoszonych na antenie Radia eM od 5 września 2010 r. do 25 grudnia 2011 r.
We wstępie do książki Krzysztof Łęcki pisze: "...tak się złożyło, że miałem okazję posłuchać ludzi, którzy rozmawiali o felietonach księdza Piotra. Był wśród nich i pewien znany profesor, i moja mama – nie umiałbym odpowiedzieć na pytanie, które z nich bardziej krytycznie ocenia medialne przekazy, którymi nas się próbuje karmić. Dla felietonów księdza Piotra, 'felietonów na początek tygodnia', mieli same komplementy. Jeśli mogę dorzucić swoje własne skromne zdanie – komplementy te były całkowicie uzasadnione. Bo felietony księdza Piotra Brząkalika, to są naprawdę dobre felietony".
Do książki dołączony jest dysk CD z felietonami w formacie mp3.
Kościół, Żydzi, Polska"" to nie tylko książka, to wydarzenie! Po sukcesie czytelniczym wywiadu-rzeki pt. ""Bóg, Biblia, Mesjasz"", w którym ks. prof. W. Chrostowski odpowiadał na pytania dotyczące naukowego czytania i wykładania Biblii, otrzymujemy kolejny tom pasjonujących rozmów. Tym razem wybitny biblista opowiada Grzegorzowi Górnemu i Rafałowi Tichemu o swoim zaangażowaniu w dialog katolicko- i polsko-żydowski. Odsłania przy tym szereg mało znanych faktów, ilustrując kulisy i bezdroża tego trudnego procesu. Przedstawia m.in. okoliczności wielu głośnych wydarzeń, jak np. konfliktu o Karmel czy sporu o krzyż w Oświęcimiu. Bez względu na wymogi tzw. ""politycznej poprawności"" ukazuje rzeczywisty stan i perspektywy relacji Kościoła z Żydami i z judaizmem.
Zakłamany proces toruński, który doprowadził do skazania czterech sprawców zamieszanych w zabicie księdza Jerzego Popiełuszki, miał w założeniu umocnić władzę Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka. Zdawałoby się, że z chwilą politycznej transformacji rewizja tego procesu jest możliwa. Otóż jak dotąd nie jest.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?