KATEGORIE [rozwiń]

Joyce Meyer

Okładka książki Uzdrowienie duszy kobiety

39,90 zł 28,58 zł


Czy kobieta, która została głęboko zraniona, może doświadczyć całkowitego uzdrowienia serca i duszy? Czy zawiódłszy się na mężczyźnie, którego kochała, będzie w stanie ponownie komuś zaufać? Mając za sobą lata cierpienia spowodowanego wykorzystaniem, odrzuceniem i zdradą ze strony najbliższych jej osób, Joyce Meyer pewnym głosem odpowiada: Tak!.Jej optymizm jest uzasadniony. Nie tylko sama przeżyła osobiste uzdrowienie, ale także była świadkiem, jak rzesze kobiet z różnych zakątków świata, które nie wierzyły, że istnieje dla nich droga wyjścia z cierpienia, i nie wiedziały, jak zrobić pierwszy krok, znalazły nadzieję i nową drogę życia w niezmiennej przez wieki mądrości Słowa Bożego.Joyce Meyer po raz pierwszy podzieliła się historią swojego życia w cieszącej się wielką popularnością książce Piękno z popiołów. Bogatsza o dwadzieścia lat doświadczeń zgłębia ten trudny temat w swojej najnowszej publikacji Uzdrowienie duszy kobiety. Dzieli się ze swoimi czytelniczkami prawdą o Bożym uzdrowieniu, które jest dostępne dla każdego i każdej z nas. Znajdziesz tu rozdziały poświęcone przeszkodom, jakie mogą blokować twoje wejście w życie Bożej ukochanej oraz część ułatwiającą przemyślenia na drodze do uzdrowienia. Bóg jest w stanie uleczyć każdą ranę i jest gotów przyjść ci z pomocą. Niech lektura Uzdrowienia duszy kobiety będzie pierwszym krokiem na drodze do pełni życia, które Bóg dla ciebie przygotował.Joyce Meyer jest znana na całym świecie z niezwykle praktycznego podejścia do nauczania Biblii. W tej książce dzieli się bolesną historią własnego dzieciństwa, naznaczonego traumą wykorzystywania seksualnego, pokazując kobietom na całym świecie, że miłość Chrystusa uzdrawia rany duszy i wnosi do życia autentyczną radość.
Okładka książki Rozpocznij dobrze swój dzień

29,90 zł 18,15 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Rozpoczęcie każdego dnia z Bogiem nastraja nasze serce na szukanie Jego woli i wyposaża nas we wszystko, czego potrzebujemy, by stawić czoła aktualnym wyzwaniom,a także by nieść innym Boże królestwo. Joyce Meyer w swojej książce oferuje krótkie, konkretne i pełne mocy rozważania biblijne na każdy dzień roku, które wzmocnią i ubogacą Twój osobisty czas spędzony z Panem, a także rozbudzą w Tobie jeszcze większy głód Jego Słowa i obecności. „Twoje życie może być przepełnione radością, która rozleje się na życie innych ludzi. Możesz doświadczać tej radości przez cały dzień, jeśli nauczysz się właściwie go zaczynać – spędzając czas z Bogiem, czytając Jego Słowo, modląc się i czekając na Jego wskazówki. Słuchanie Boga każdego poranka wypełni cię oczekiwaniem i pragnieniem lepszego dnia, a te dni razem tworzą lepsze życie”. Uzupełnienie tej publikacji stanowi książka „Zakończ dobrze swój dzień”.
Okładka książki Zakończ dobrze swój dzień

29,90 zł 18,15 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

„Właściwe rozpoczęcie dnia poprzez spędzenie czasu z Bogiem o poranku jest ważnym elementem radości życia. Ale czas spędzpony z Bogiem przed pójściem spać jest czymś wyjątkowym – niespieszną chwilą, dzięki której możesz odpocząć w Bożej obecności i przemyśleć wydarzenia minionego dnia”. Radość z życia zaczyna się od decyzji, by codziennie spędzić czas z Bogiem. W swojej książce Joyce Meyer oferuje krótkie, konkretne i pełne mocy rozważania biblijne na cały rok, które stanowią cenną pomoc w codziennym wieczornym czasie modlitwy, będącym szczególną okazją, by wyrazić Panu wdzięczność za Jego łaskę i obecność w minionym dniu oraz oddać Mu z wiarą wszystkie trudne sprawy. Uzupełnienie tej publikacji stanowi książka „Rozpocznij dobrze swój dzień”.
Okładka książki Gdyby nie Boża łaska

29,90 zł 19,04 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Niezasłużona przychylność czy to jest definicja łaski, jaką znasz? Choć jest prawdziwa, łaska to znacznie więcej. To Boża moc, która może zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby. Cokolwiek otrzymujesz od Boga, musi przyjść z łaski przez wiarę.W niniejszej książce Joyce Meyer dogłębnie wyjaśnia pojęcie Bożej łaski i tłumaczy, jak możemy ją wykorzystać w codziennym życiu. Pokazuje różnicę pomiędzy zawierzeniem Bogu, które przynosi pokój i odpocznienie, a poleganiu na własnych możliwościach w efekcie czego doświadczamy jedynie frustracji i zniechęcenia.Z książki tej dowiesz się :czym jest łaskajaka jest moc łaskijak uwolnić się od zniechęcenia i frustracjijak rozwinąć w sobie postawę wdzięcznościjak przez łaskę żyć świętym życiem
Okładka książki Myśli pełne mocy

34,00 zł 20,63 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Moje ulubione powiedzenie brzmi: Człowiek zmierza do miejsca, do którego prowadzą go jego myśli.Całym sercem wierzę, że nasze myśli nadają naszemu życiu kierunek a to w konsekwencji oznacza, że kształtują nasze przeznaczenie. To myśli sprawiają, że mamy określone postawy i przekonania, kształtują nasze relacje z ludźmi, decydują o osiągnięciach w życiu osobistym i zawodowym i mają znaczący wpływ na ogólną jakość naszego życia. Dlatego musimy zrozumieć jak wielka jest moc naszych myśli!Książka ta pomoże ci:zrozumieć, czym jest moc pozytywnego myślenianauczyć się, jak twój umysł ma pracować dla ciebiepoznać 12 strategii, dzięki którym zwyciężysz w bitwie o umysł
Okładka książki Kochaj życie w miejscu, w którym jesteś ...

29,90 zł 19,04 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka łączy zasady biblijne z osobistymi doświadczeniami w pełne mocy nauczanie o tym, jak cieszyć się codziennym życiem. Możesz dowiedzieć się:jak pozbyć się żalu i strachujak doświadczyć prostoty życiajak znaleźć radość w okresie oczekiwaniajak z radością zakończyć swój bieg
Okładka książki Pewna siebie mama

29,90 zł 18,15 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Trenerka, cheerleaderka, powierniczka, szefowa kuchni, szofer – lista prac, jakie wykonuje mama, jest szeroka jak horyzont. Być może dlatego wiele mam czuje się niepewnie, próbując wychować swoje dzieci w świecie pełnym wyzwań i ciągłych zmian. Jeśli kiedykolwiek kładłaś się do łóżka rozczarowana sobą, jeżeli miałaś poczucie, że nie dajesz rady lub marzyłaś o podręczniku do macierzyństwa, to Joyce Meyer – autorka najlepiej sprzedających się książek według New York Times – ma coś właśnie dla ciebie. Dzięki książce „Pewna siebie Mama” otrzymasz zapewnienie, że nie jesteś sama – Bóg jest z tobą i On pragnie ci towarzyszyć w wyzwaniach, przed jakimi stajesz każdego dnia. Dzięki inspirującym historiom, biblijnym wartościom i cennym życiowym lekcjom samej Joyce, odkryjesz nową drogę do pewności siebie i radości z macierzyństwa. Niezależnie od tego, ile masz lat, ilu członków liczy twoja rodzina i w jakich okolicznościach się znajdujesz, książka pomoże ci stać się matką, jaką Bóg pragnie, abyś była – radosną i pewną siebie! Joyce Meyer jest jednym z najbardziej praktycznych i znanych na całym świecie nauczycieli biblijnych. Jej książki pomogły milionom ludzi odnaleźć nadzieję i odnowienie. W swojej służbie Joyce porusza wiele tematów, kładąc szczególny nacisk na umysł, emocje, słowa i motywację. Swoimi doświadczeniami dzieli się w skuteczny i bezpośredni sposób – tak by inni mogli samodzielnie zastosować to, czego ona sama się nauczyła.
Okładka książki BItwa należy do Pana

29,90 zł 19,05 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Bóg chce, abyśmy byli całkowicie wolni od strachu. Aby nasze życie nie było drogą przez mękę i żeby strach nie przeszkadzał nam w odważnym wykonywaniu Bożych poleceń. Uświadamiając sobie, czym jest Jego doskonała, bezwarunkowa miłość, nabieramy pewności, że ma pieczę nad nami w każdej sytuacji – zrozumienie tego stopniowo uwalnia nas od lęku. Kiedy doświadczamy Boga i widzimy, jak troszczy się o nas i zaspokaja nasze życiowe potrzeby, coraz bardziej na Nim polegamy.
Okładka książki Ufaj Bogu dzień po dniu

49,90 zł 28,51 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W swoich nowych, dynamicznych rozważaniach Joyce Meyer, międzynarodowa wykładowczyni i autorka bestsellerów New York Timesa oferuje wskazówki będące punktem wyjścia do każdego dnia w roku. Codzienne rozważania są pełne praktycznych rad i wskazówek od Joyce, jak również zmieniających życie obietnic ze Słowa Bożego, które można szybko i z łatwością zastosować. Współczesny świat skłania nas do wiary w okoliczności, sukcesy, talenty i ludzkie opinie. Lecz Bóg powołał nas, aby wznieść się ponad to co jest na świecie i w pełni zaufać Jemu, przyjmując z wiarą to, co obiecał w swoim Słowie. Taki sposób życia nie wydarzy się samoistnie – trzeba dokonywać świadomych wyborów. Ale jak zacząć? Wszyscy potrzebujemy pomocy w dokonywaniu dobrych wyborów, w podejmowaniu walk codziennych, w pokonywaniu lęku i zachowywaniu pozytywnej postawy. Korzystając z tych rozważań czytelnik może nauczyć się przeżywać w ten sposób każdy kolejny dzień, ufając Bogu. Joyce Meyer jest jedną z wiodących na świecie nauczycielek Biblii, autorką programów telewizyjnych i radiowych pod nazwą Enjoying Everyday Life (Ciesząc się codziennym życiem) nadawanych w niemal 450 sieciach telewizyjnych i 400 stacjach radiowych na całym świecie, takich jak m.in. ABC Family Channel, Trinity Broadcast Network, Daystar i World Network. Jak również w polskiej telewizji, Religia.tv Jej bestsellery obejmują następujące tytuły: Bitwa o umysł, Nie poddawaj się nigdy i wiele innych Joyce przeprowadza średnio 15 konferencji rocznie na całym świecie, przemawiając do tysięcy osób.
Okładka książki Piękno z popiołów

29,90 zł 18,15 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Większość chrześcijan jest świadomych faktu, że to, co przeżywamy z Bogiem w swoim wnętrzu jest o wiele ważniejsze od tego, co na zewnątrz. Przesłanie "Piękna z popiołów" pochodzi od osoby, która przemoc seksualną, fizyczną i psychiczną zna z autopsji. Joyce mówi o sobie, że jest absolwentką "szkoły życia", a za swój dyplom uważa słowa proroka Izajasza 61.1-3.
Okładka książki Dlaczego Boże? Dlaczego?

8,00 zł 5,50 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy w twoim życiu panuje zamieszanie? Czy dzieje się teraz coś, czego nie rozumiesz? Czy zastanawiasz się dlaczego twoje życie potoczyło się tak, a nie inaczej? Czy zadajesz ciągle pytanie: Dlaczego Boże? Dlaczego? To samo pytanie dręczyło kiedyś autorkę wielu inspirujących bestsellerów, do czasu kiedy zdała sobie sprawę, że czekanie na odpowiedź okrada ją tylko z pokoju i pozbawia radości. Ty też możesz skończyć z zamieszaniem i na nowo wprowadzić szczęście do swojego życia. Niech Joyce Meyer pokaże ci jak: wyzwolić się z nieustannych prób zrozumienia wszystkiego wokół nauczyć się polegać na Bogu przestać martwić się o wczoraj i o jutro ocalić swój umysł przed pułapkami i nauczyć go jak myśleć zgodnie ze Słowem Jeśli ciągle pytasz: Dlaczego Boże? Dlaczego? ? zadajesz złe pytanie. Ta wspaniała książka pomoże ci znaleźć drogę do Boga? i cieszyć się życiem jak nigdy dotąd!
Okładka książki Zrób to pomimo obaw

8,00 zł 5,59 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Każdy doświadczył w życiu udręki, jaką wywołuje strach. Obawy pojawiają się za każdym razem, kiedy robimy kolejny krok w kierunku bliższej relacji z Bogiem. Strach stara się nas zatrzymać, atakuje przez myśli! Bóg daje ci możliwość przezwyciężenia tych negatywnych emocji. W niniejszej książce Joyce Meyer pokazuje, że pomimo strachu, który zawsze będzie dla ciebie wyzwaniem, Duch Święty pomaga ci żyć w wierze. Dowiedz się także: jak nie pozwalać, aby strach kontrolował twoje życie jak zmierzać do przodu, pomimo obaw co jest podłożem każdej obawy że mimo wszystko Bóg jest wierny W oparciu o Boże Słowo łatwo pokonasz wszelkie przeciwności. Czas najwyższy, aby uchwycić się zwycięstwa. Cokolwiek musisz uczynić ? Zrób TO, pomimo obaw!
Okładka książki Nie bój się

9,00 zł 6,19 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W swojej niezwykle praktycznej książce Joyce Meyer odkrywa rozmaite formy, jakie może przybierać strach, aby pozbawić cię danej przez Boga obietnicy obfitego życia. Słowo Boże poucza, jak rozpoznać tego szkodnika oraz daje moc do natychmiastowej konfrontacji z nim. Strach często pojawia się w formie negatywnego odczucia wobec zwykłej, codziennej sytuacji. Jest tak subtelny, że wkrada się w myśli niezauważenie, powodując nadmierny niepokój osłabiający wiarę. Nie pozwalaj na to, aby ograbił cię z pokoju i radości! Niezwłocznie do wiedz się, jak przeciwstawiać się temu podstępnemu oszustowi.
Okładka książki Kiedy Boże? Kiedy?

8,00 zł 5,50 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W niniejszym przewodniku, Joyce Meyer w inspirujący sposób wyjaśnia, jak cierpliwe oczekiwanie na Boży czas wpływa na urzeczywistnienie się naszych marzeń i wizji otrzymanych od Boga. Bóg, działając w Twoim życiu, ma doskonałe wyczucie czasu. Czasami odpowiada na modlitwy natychmiastowo. W innych przypadkach czeka, dopóki nie będziesz umiał mądrze używać Jego daru. Czekanie nie zawsze jest łatwe. Oczekując na coś, co ma się wydarzyć, możesz poczuć się sfrustrowany, rozczarowany i stracić cierpliwość. Jednak tylko wtedy, gdy uszanujesz i docenisz tę chwilę oczekiwania, a przede wszystkim zaufasz Bogu, okaże się, że za kulisami wydarzeń stoi On sam.
Okładka książki Bitwa o umysł

29,90 zł 18,15 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Toczy się wojna a twój umysł jest polem walki Bóg pragnie dla Ciebie tego, co najlepsze i szatan doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Próbuje przezwyciężyć Boży lud poprzez dokładnie obmyślony plan oszustw i kłamstw. Zwątpienie, strach oraz obawy, którymi Cię atakuje, mogą Cię osłabić. Szatan jest gotowy poświęcić każdą ilość czasu, aby tylko Cię pokonać. Niniejsza książka jest świadectwem zwycięstwa! Możemy niweczyć diabelskie podstępy i kłamstwa, używając Bożego Słowa. Joyce omawia taktyki wroga oraz podaje precyzyjny plan zwycięstwa w walce toczonej o umysł. Naucza także, jak odnowić swój umysł poprzez Słowo Boże i zwyciężać na tym szczególnym polu walki - w sferze myśli. Z książki tej dowiesz się także: jak złe nawyki myślenia stwarzają problemy w życiu ludzi, w jaki sposób radzić sobie z błędnymi wzorcami myślenia, co to jest "pustynna mentalność" i jak jej unikać, co zrobić, aby życie przestało być porażką, jak korzystać z "umysłu Chrystusowego", który posiadamy
Okładka książki 100 sposobów na proste życie

29,90 zł 18,15 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Każdy z nas je miewa: dni, kiedy nie udaje się nam doprowadzić żadnej sprawy do końca, no może z wyjątkiem dodania kolejnych pozycji na liście rzeczy do zrobienia. Czy czujesz się ciągle zmęczony? Wyczerpany? Czy czasem marzysz o lepszym - prostszym - dniu? Tyle rzeczy walczy o twoje mocno ograniczone środki - uwagę, energię i czas. Możesz nawet, będąc przytłoczonym, nie mieć świadomości tego. Jeśli tak właśnie się czujesz, to nie jesteś sam. Większość ludzi obecnie prowadzi skomplikowane życie, które powoduje u nich frustrację i poczucie zagubienia; stają się znużeni i wyczerpani. Mam jednak dobrą nowinę: Twoje życie wcale nie musi być takie. Możesz wybrać życie pełne prostoty, owoców, spełnienia, pokoju i radości. Muszę cię jednak ostrzec, że jeśli nie jesteś w pełni zdeterminowany, skończysz zachowując się jak inni. Zostaniesz wciągnięty w system i resztę życia spędzisz marząc, żeby wszystko ułożyło się inaczej, nigdy nie zdając sobie sprawy, że w rzeczywistości, to jedynie ty możesz zmienić ten stan rzeczy. Dopóki nie jesteś w pełni przekonany i zdeterminowany w dążeniu do prostszego życia, czekają cię wyłącznie trudności i frustracje. Pamiętam dobrze jak to było, gdy narzekałam przed Bogiem na mój absolutnie szalony grafik. Jak ktokolwiek mógł oczekiwać, że dam radę wykonać te wszystkie rzeczy? Właśnie wtedy znienacka mnie oświeciło: to ja sama układałam mój grafik i tylko ja mogłam go zmienić, nikt inny. Możesz spędzić swoje życie marząc, żeby było inne; marzenie jednak niczego nie zmieni. Stan rzeczy zmieniają mądre decyzje i zdecydowane działanie. Jeśli wybrałeś tę książkę w poszukiwaniu zmiany, to czy jesteś zdecydowany również podjąć decyzję i wprowadzić ją w życie? Zmarnowałam wiele lat w nadziei, że moje życie się odmieni i uspokoi, dopóki nie zrozumiałam, że życie samo w sobie się nie zmienia na lepsze; tak naprawdę istnieje spora „szansa", że będzie gorzej. Zdałam sobie sprawę, że jedynym rozwiązaniem była zmiana mojego nastawienia wobec życia. Musiałam powiedzieć nie kolejnemu dniu pełnemu pośpiechu i frustracji. Nie chciałam następnej recepty od lekarza, aby znowu zamaskować symptom mojego prawdziwego problemu - stresu. W moich poszukiwaniach prostoty, zaczęłam wierzyć, że życie nie może być prostsze, jeżeli nie nauczę się podchodzić do rzeczy z prostotą. To moja postawa w stosunku do każdego wydarzenia decyduje o tym, jak łatwa lub skomplikowana stanie się moja sytuacja. Być może życie jest skomplikowane, ponieważ ludzie są skomplikowani. A może życie nie jest skomplikowane, lecz ludzie je komplikują, poprzez sposób, w jaki do niego podchodzą. Odkryłam, że nie tyle życie, okoliczności, czy inni ludzie potrzebowali zmiany, ile ja sama. Mój problem tak naprawdę nie był problemem - to ja nim byłam! Kiedy żyjesz w poczuciu frustracji, usiłując zmienić świat i wszystkich wokół, nie zauważasz, że jedyne, czego potrzebujesz, to zmiana własnego nastawienia. Łatwo jest przeżyć całe życie bez zrozumienia, że problemem jest sposób, w jaki żyjemy. Czy kiedykolwiek zaprosiłeś znajomych do domu na zwyczajne popołudnie w miłym towarzystwie, z dobrym jedzeniem i rozrywką, które jakimś sposobem zamieniło się w skomplikowany koszmar? Ja pamiętam jakby to było wczoraj. Poszłam na niedzielne nabożeństwo i bez głębszego zastanowienia zaprosiłam trzy pary na grilla na następny weekend. Planowałam hot dogi i hamburgery, fasolkę, chipsy i mrożoną herbatę. Pragnęłam towarzystwa i zabawy, lecz jeszcze zanim przyjechali goście, już ich nie chciałam. Nie istniała żadna szansa na dobrą zabawę, a przynajmniej nie dla mnie. Dlaczego? Potrafiłam przemienić zwykłe przygotowania w koszmar, z drogim jedzeniem i czternastoma osobami zamiast - jak początkowo planowałam - sześciu. Moje skomplikowane podejście do życia i skomplikowany proces mysienią przekonały mnie, że hot dogi i hamburgery nie były wystarczająco dobre, więc kupiłam steki, na które tak naprawdę nie było mnie stać. Chipsy zmieniły się w olbrzymią miskę domowej sałatki, a zwykła fasolka w cztery talerze przystawek, nad którymi porządnie się napracowałam. Niepewna siebie, chcąc zrobić wrażenie, musiałam spędzić cały tydzień sprzątając i przygotowując dom, dopóki nie był dla mnie wystarczająco imponujący. Oczywiście, krzesła ogrodowe były stare, więc kupiłam nowe. Wściekałam się na Dave'a, bo wydawało mi się, że za mało mi pomaga. Zanim nadeszła pora przyjazdu naszych przyjaciół, już miałam ich dość, marzyłam, żeby wcale nie przyjeżdżali, a potem spędziłam ponury dzień, udając zadowoloną gospodynię, chociaż tak naprawdę byłam nieszczęśliwa i sfrustrowana. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego nie jestem w stanie z niczego czerpać radości w moim życiu, dopóki Bóg nie ukazał mi, że sama niszczyłam moją radość, komplikując rzeczy. Przez lata modliłam się do Boga o zmianę ludzi i okoliczności wokół mnie, a On tak naprawdę chciał zmienić mnie i moje nastawienie do życia. Chciał, abym tak zdecydowanie uprościła moje życie, aby On był wywyższony. Pozwól, że podzielę się z tobą setką sposobów, dzięki którym uprościsz swoje życie, wyzwolisz i zwiększysz swoją radość. Wierzę, że zdecydowanie poprawi się jakość twojego codziennego bytu, jeśli tylko zastosujesz te rady do siebie. Jezus powiedział, że przyszedł, abyśmy mieli życie w obfitości i mogli czerpać z niego radość (Jn. 10:10). Jego zasady są proste. Wiara jest prosta! Zaufanie Bogu jest proste! Dziecięce podejście do Niego jest proste! Boży plan zbawienia jest prosty! Jezus oferuje nam „nowy sposób życia" i wierzę, że jest on prosty, lecz jednocześnie działa z mocą, pozwalając nam czerpać radość z każdego dnia. Czy jesteś gotów na uproszczenie swojego życia? Czy jesteś gotów na pożegnanie komplikacji, którym pozwoliłeś wcześniej przejąć kontrolę? Pora zacząć. Fragment książki 100 sposobów na proste życie Zapomnij o rzeczach minionych „Budujesz na porażce. Używasz jej jak kamienia węgielnego. Zamknij drzwi przeszłości. Nie próbuj zapomnieć błędów, ale nie rozpamiętuj ich. Nie poświęcaj temu twojej energii, czasu ani przestrzeni." Johnny Cash Nie wspominajcie dawnych wydarzeń, a na to, co minęlo, już nie zważajcie! Księga Izajasza 43:18 W Liście do Filipian 3:13, apostoł Paweł mówi, że rzeczą, która wymagała od niego dużego wysiłku, było „zapominanie o tym, co za nim" - o rzeczach minionych. Myślę, że Paweł usiłował naprawić swoje poprzednie błędy i odkrył, jak trudne i niemożliwe było to do osiągnięcia. Z przeszłością możemy zrobić tylko jedno - oddać ją Bogu! Kiedy pozwolimy Mu zająć się naszymi porażkami, On przemieni je w cuda; Bóg bowiem posiada moc przekształcania naszych błędów w dobro, jeśli tylko zaufamy, że może to uczynić. Izajasz (61:3) zapowiada, że Pan da nam „piękno zamiast popiołu". Zauważyłam jednak, że wiele osób chce zachować swoje popioły, resztki przeszłości, jako przypomnienie o swoich wadach i porażkach. Zrezygnuj z popiołów, albo staną się jedyną rzeczą jaką będziesz miał. Każdy nowy dzień przynosi ogromne możliwości: nowe życie, nowe nadzieje, nowe marzenia. Nie jesteśmy jednak w stanie dojrzeć szans dnia dzisiejszego, jeśli stoimy w okopach błędów i porażek dnia poprzedniego. Czas zostawić za sobą rzeczy minione i ruszyć do przodu. Pozostawienie za sobą przeszłości jest konieczne, aby móc ujrzeć Boży plan na dzisiaj. Abraham stracił w życiu wiele rzeczy. Oddał swojemu siostrzeńcowi Lotowi najlepszą ziemię w dolinie Jordanu, aby zapobiec konfliktom, pozostawiając sobie niewielką część swej własności. Zamiast jednak się zniechęcać i użalać nad sobą, posłuchał Boga, który mu rzekł: „Podnieś oczy swoje i spojrzyj z miejsca, na którym jesteś, na północ i na południe, i na wschód i na zachód, Bo całą tę ziemię, którą widzisz, dam tobie i potomstwu twemu na wieki" (l Mojż. 13:14-15). Być może powinieneś podnieść swoje oczy i rozejrzeć się wokół, zamiast patrzeć wstecz. Spójrz na cudowną przyszłość rozciągającą się przed tobą dzięki nadziei złożonej w Bogu! Nie trać życia na opłakiwanie tego, co utraciłeś, co już minęło; zrób spis rzeczy, które zostawiasz za sobą i idź do przodu, krok po kroku w wierze. Pamiętaj, Bóg jest po twojej stronie!    100 sposobów na proste życie Spis treści:   1. Skoncentruj się na jednej rzeczy 2. Bądź zadowolony z tego, co masz 3. Bóg na pierwszym miejscu 4. Żyj ku chwale Bożej 5. Nie martw się o jutro 6. Zapomnij o rzeczach minionych 7. Naucz się mówić nie 8. Bądź sobą 9. Postaw na jakość 10. Nie rozpoczynaj tego, czego nie możesz skończyć 11. Nie rób z igły wideł 12. Przestań myśleć o sobie 13. Przestań odkładać sprawy na potem 14. Posprzątaj bałagan 15. Unikaj nadmiaru 16. Unikaj długów 17. Pozwól, aby to, co jest najważniejsze, takim pozostało 18. Ustal granice 19. Poznaj samego siebie 20. Jedynie wierz! 21. Regularnie koryguj swoje postępowanie 22. Sprecyzuj swoje priorytety 23. Wybierz swoje bitwy 24. Nie ociągaj się z przebaczaniem 25. Skup się na własnej pracy 26. Bądź miłosierny 27. Nie osądzaj innych 28. Bądź stanowczy 29. Pomysł, zanim powiesz 30. Bądź sługą Bożym 31. Nie przyjmuj potępienia 32. Odrzuć życie w strachu 33. Idź za głosem serca 34. Nie bój się tego, co ludzie o tobie myślą 35. Spory i niesnaski trzymaj z dala d swojego życia 36. Bądź optymistą 37. Przestań robić rzeczy, których dobrze nie potrafisz 38. Nie martw się o swoje dzieci 39. Unikaj nadmiernego rozumowania 40. Miej prostych przyjaciół 41. Znajdź najbardziej efektywny sposób rozwiązywania problemów 42. Bądź wdzięczny 43. Rozważ konsekwencje, zanim podejmiesz decyzję 44. Módl się o wszystko 45. Nie trap się z powodu złoczyńców 46. Uwierz, że Bóg może cię zmienić 47- Uwierz, że Bóg może zmienić innych ludzi 48. Poszerzaj krąg swoich przyjaciół 49. Zostaw to Bogu 50. Kontroluj swoje myśli 51. Nie komplikuj 52. Nie goń za perfekcją 53. Żyj w zgodzie z ludźmi 54. Nie przeceniaj siebie 55. Pozbądź się bezużytecznych listów 56. Zablokuj rozmowy telefoniczne z akwizytorami 57. Nie pozwól kumulować się pracy 58. Planuj z wyprzedzeniem 59. Kup trochę czasu 60. Zorganizuj się 61. Uprość swoją modlitwę 62. Zostaw sobie margines czasu 63. Nie obciążaj się sztucznym poczuciem obowiązku 64. Nie próbuj dbać o wszystkich 65. Przestań wszystko kontrolować 66. Bądź skłonny do adaptacji 67. Nie próbuj zmieniać tego, czego zmienić nie możesz 68. Zmień to, co zmienić możesz 69. Bądź realistą w swoich oczekiwaniach 70. Postęp następuje krok po kroku 71. Zmądrzej, zanim się wypalisz 72. Kultywuj samotność 73. Bądź ukierunkowany na wieczność 74. Staw czoła każdemu dniu, który nadchodzi 75. Pamiętaj, że Bóg jest po twojej stronie 76. Jesteś' więcej niż zdobywcą 77. Módl się, zanim pojawi się kłopot 78. Utrzymuj swoje sumienie w czystos'ci 79. Zrozum sprawiedliwość 80. Łaska, łaska i jeszcze więcej łaski 81. Opanuj swój język 82. Bitwa należy do Pana 83. Unikaj pokus 84. Unikaj ludzi, którzy mówią zbyt wiele 85. Bądź hojny 86. Bądź mądry 87. Strzeż się rozproszeń 88. Nie obrażaj się zbyt łatwo 89. Nie bądź zbyt surowy dla siebie 90. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa 91. Bądź jak małe dziecko 92. Osoba, która żyje w tobie 93. Nie zniechęcaj się do siebie 94. Bądź więźniem nadziei 95. Opieraj się szatanowi 96. Bądź mocny duchowo 97. Bądź wierny 98. Sprawdź swoje poglądy 99. Wraz pokorą przychodzi pokój i moc 100. Niech dyscyplina będzie twoim przyjacielem  
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj