Tutaj znajdziesz bogaty wybór lektury z zakresu chrześcijaństwa: modlitewniki, teologia, historia religii, żywoty świętych, wiara, cuda, katecheza, islam, judaizm, religie dalekiego wschodu oraz świata starożytnego.
Szukasz oryginalnego prezentu świątecznego dla męża, taty, brata czy przyjaciela?
Chcesz podarować coś pięknego, a jednocześnie wartościowego?
Zamiast kolejnych perfum, czekoladek lub krawata sprezentuj bliskiej osobie wyjątkowy pakiet, który nie straci na wartości przez długi czas.
Zapraszamy do zakupu świątecznego pakietu audiobooków, które poruszają tematy bliskie każdemu z nas - o męstwie, pokonywaniu trudności, sile i odpowiedzialności...
Sprawdź pakiety świąteczne od RTCK - dokonaj łatwego i szybkiego zakupu.
W skład zestawu wchodzą 3 audiobooki, ozdobnie zapakowane z piękną kartka świąteczną oraz przywieszka do dedykacji.
Obrót towarami luksusowymi w średniowieczu był jednym z elementów budowania prestiżu i pozycji na arenie międzynarodowej. Gotowość do ponoszenia opłat za sprowadzenie towaru, m.in. cła i kosztów pośrednictwa, świadczyła o potencjale gospodarczym i ekonomicznym państwa zakonu krzyżackiego w Prusach. Do produktów luksusowych zaliczano wówczas alkohole, w tym wino. Treść pracy porusza problem opłat, ponoszonych przez Zakon, związanych ze sprowadzeniem i dystrybucją wina na terenie państwa na przełomie XIV i XV wieku. Dotychczasowe badania w tym zakresie nie uwzględniały konkretnych informacji zawartych w źródłach.
Dla mnie wszyscy jesteście buddami. Jeśli nie zaakceptujesz tego podstawowego faktu, wszystkie twoje wysiłki, żeby stać się oświeconym, będą bezsensowne. Musi on stać się głębokim zrozumieniem. Taki jest właściwy początek, bez niego zbłądzisz. Oto jest właściwy początek - zacznij od tej wizji i nie przejmuj się, że może stworzyć swoiste ego, które mówi:Jestem buddą.Nie przejmuj się, ponieważ cały proces Sutry Serca pokaże ci, że ego to jedyna rzecz, która nie istnieje. Wszystko inne jest rzeczywiste. Niektórzy nauczyciele twierdzą, że świat to iluzja, a dusza jest egzystencjalna, że JA jest prawdziwe, a wszystko inne iluzją - maya. Budda mówi dokładnie odwrotnie:Tylko JA jest nieprawdziwe, a wszystko inne rzeczywiste.Sutra Serca - pierwotnie bardzo krótki zbiór wierszy - była przesłaniem skierowanym do najbliższego ucznia Buddy - Sariputry. W miarę upływu czasu stała się jedną z podstawowych nauk buddyjskich.Osho w dziesięciu rozmowach prezentuje owo potężne przesłanie i przybliża je współczesnym odbiorcom - odbiorcom z innymi umysłami i potrzebami niż te, które posiadali uczniowie Buddy ponad 2500 lat temu.
Szukasz oryginalnego prezentu świątecznego, by zaskoczyć bliską Ci osobę?
Chcesz podarować coś pięknego, a jednocześnie wartościowego?
Zamiast kolejnych perfum, czekoladek lub skarpet sprezentuj najbliższym prezent, który nie straci na wartości przez długi czas.
Zapraszamy do zakupu świątecznego pakietu audiobooków, które poruszają tematy bliskie każdemu z nas. O szczęsciu, miłości, przebaczeniu, kobiecym pięknie, relacjach... Idealne tematy do posłuchania w gronie rodziny i przyjaciół.
Sprawdź pakiety świąteczne od RTCK - dokonaj łatwego i szybkiego zakupu.
W skład zestawu wchodzą 2 audiobooki, ozdobnie zapakowane z piękną kartka świąteczną oraz przywieszka do dedykacji.
Bądźmy poważni… i pośmiejmy się z siebie.
ks. Piotr Pawlukiewicz
„Czarny humor” to zbiór anegdot, żartów i zabawnych historii z życia księży, parafii, z wizyt duszpasterskich, ślubów, pogrzebów i wszelkich „kościelno-parafialnych” okoliczności, w których nie trudno o komiczne wpadki.
To lektura, przy której (gwarantujemy!) będziesz płakać ze śmiechu.
To żywy dowód, że Kościół tworzą normalni ludzi, którym śmieszne sytuacje, gafy i przejęzyczenia zdarzają się bardzo często. I wbrew opinii wielu, okazuje się, że poczucie humoru i dystans do siebie w Kościele są równie ważne jak modlitwa czy pracowitość.
Najciekawsze tego typu historie specjalnie dla Ciebie opowiedzieli: legenda polskiego kaznodziejstwa - ks. Piotr Pawlukiewicz i jego serdeczny przyjaciel - ks. Bogusław Kowalski.
Książka jest zbiorem najciekawszych anegdot z kultowych nagrań z serii „Czarny humor”, uzupełnionym o nowe, niepublikowane wcześniej historie.
Niech radość będzie z Tobą.
Po blisko pół wieku odkrywamy zupełnie nieznane nagrania kard. Karola Wojtyły, wcześniej odtwarzane z kaset magnetofonowych tylko w kręgach rodzinnych. Słychać na nich homilie i przemówienia Kardynała, w których przepięknie opowiada o geniuszu polskiej kultury i tradycji wyrosłych na gruncie chrześcijaństwa, szczególnie zaś o polskim Bożym Narodzeniu. Swym dźwięcznym, poruszającym głosem snuje jakże mądre i głębokie rozważania na temat młodzieży, narodu, wolności, przejawia troskę o ukochaną Ojczyznę. Słowa te nie tylko nie utraciły nic ze swej żywotności, ale wydają się dziś jakby jeszcze bardziej aktualne. Nagrań dokonano głównie podczas spotkań opłatkowych, ale także imieninowych oraz przy innych okazjach.
Słychać na nich wspólne kolędowanie (w tym także Kardynała), recytacje wierszy, nie brakuje fragmentów żartobliwych. Te bezcenne nagrania archiwalne nie powstały co prawda w studio radiowym, ale ich wartość dokumentalna, historyczna i religijna jest niezwykła. Nowoczesna obróbka techniczna pomogła w odtworzeniu treści i atmosfery spotkań z ówczesnym metropolitą krakowskim, a późniejszym papieżem i świętym Janem Pawłem II.
Wszystkie te, dotychczas nieznane, przemówienia kard. Karola Wojtyły zostały również spisane, czego efektem jest piękna i wartościowa książka „Karol Wojtyła. Noc wigilijna”. Została ona wzbogacona unikatowymi zdjęciami ówczesnego metropolity wykonanymi przed prawie pół wiekiem przez mistrza fotografii Adama Bujaka. Są też jego nastrojowe zdjęcia zimy i Świąt Bożego Narodzenia. Pakiet książka i płyta to niezwykły prezent pod choinkę, który pozwala w pełni wgłębić się w tajemnicę Wcielenia oraz istotę Świąt Bożego Narodzenia.
Autorka, katechetka z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu religii, wyjaśnia najważniejsze prawdy wiary zawarte w katechizmie.
*
Książka ujęta w atrakcyjną formę prostym, oczywistym dla każdego językiem prowadzi ku zrozumieniu Dekalogu, omawia najważniejsze modlitwy, pozwala w świadomy sposób słuchać Słowa Bożego, wypowiadać modlitwy, uczestniczyć świadomie w nabożeństwach i mszy świętej. Sugestywne ilustracje, niebanalna forma graficzna wzbudza ciekawość, podpowiada znaczenia symboli i uruchamia wyobraźnię a wszystko po to, by tym łatwiej przyswoić przesłanie jakie Bóg kieruje do człowieka.
*
Dla młodzieży – będzie doskonałym przygotowaniem do bierzmowania
Dla dzieci – będzie wyjaśnieniem najważniejszych prawd wiary i wytłumaczeniem podstaw katechetycznych
Dla rodziców – będzie wparciem w rozmowach o Bogu, oraz wprowadzaniem dzieci w życie duchowe
Dla katechetów i księży – będzie pomocą w prowadzeniu lekcji religii, nawiązywaniu dialogu z uczniami i formułowaniu homilii.
„Wszystko o Apostołach Jezusa Chrystusa” to kolejna książka ks. dr. Jacka Molki, którą opublikowało Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła, w ramach serii wydawniczej „Wszystko o…”.
Publikacja ta omawia dzieje poszczególnych Apostołów, poczynając od św. Piotra i kończąc na św. Pawle, których liturgiczną uroczystość obchodzimy w Kościele katolickim 29 czerwca. Obie te znamienite postaci zostały w niniejszej książce opisane najszerzej, ponieważ na ich temat posiadamy najwięcej informacji. W międzyczasie Czytelnik zapozna się z sylwetkami innych Apostołów, tj.: św. Andrzeja (młodszego brata św. Piotra); św. Jakuba, zwanego Starszym (nie chodzi o wiek, ale o czas stania się uczniem Pańskim), który był bratem św. Jana Apostoła; św. Filipa; św. Bartłomieja (znanego również pod imieniem Natanael); św. Tomasza; św. Mateusza; św. Jakuba, zwanego Młodszym, który był bratem św. Judy; św. Szymona; św. Macieja (wybranego na Apostoła w miejsce samobójcy Judasza, o którym też dowiemy się ciekawych faktów z lektury tej książki). Innymi słowy, w publikacji „Wszystko o Apostołach Jezusa Chrystusa” jest mowa o czternastu uczniach. Książka jest bogato i ciekawie zilustrowana. Jak zwykle, zaopatrzona jest też w stosowny quiz wiedzy. Nic tylko brać do ręki i czytać. Miłej lektury.
Książka ,,Wszystko o Jezusie z Nazaretu" wpisuje się w cykl publikacji Wydawnictwa św. Filipa Apostoła, które rozpoczynają się słowem kluczem - ,,wszystko". Jej autorem jest ks. Jacek Molka, m.in. redaktor Tygodnika Katolickiego ,,Niedziela" i wykładowca Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej.Niniejsza pozycja składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy z nich poświęcony jest ewangelicznym opowiadaniom o Chrystusowym dzieciństwie. Zasadniczo przedstawia sekwencję wydarzeń opisanych przez św. Mateusza i św. Łukasza, bo tylko ci dwaj Ewangeliści interesują się wczesnym etapem życia Syna Bożego. Druga najobszerniejsza część książki (zajmuje ponad jej połowę) to próba zrekonstruowania biografii Jezusa z Nazaretu ze ściśle historycznego punktu widzenia. Wykorzystane w niej zostały osiągnięcia współczesnej biblistyki i dlatego też jej lektura może okazać się bardzo pouczająca i zarazem ciekawa. Prezentuje ona Jezusową sylwetkę na tle epoki i różnych uwarunkowań czasów, w których żył. Trzeci rozdział przedstawia zaś nowotestamentowe teksty odnoszące się do zmartwychwstania Pańskiego i życia, jakie wiedli pierwsi chrześcijanie w świetle tej prawdy. Tradycyjnie ,,Wszystko o Jezusie z Nazaretu" to pozycja bogato ilustrowana oraz zaopatrzona w quiz wiedzy o Bogu-Człowieku, który zmienił bieg historii świata.
Towarzystwo Naukowe Księży Jezuitów w Krakowie (obecnie: Towarzystwo Filozoficzne Ignatianum), jest związane z Wydziałem Filozoficznym Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Trudności na jakie napotykało uprawianie nauki w polskich prowincjach jezuickich związane było ściśle z losami nie tylko Zakonu, ale i historią naszego narodu.
Towarzystwo Naukowe miało już u początku powstania ambicje wspierania publikacji naukowych. Okoliczności, w których działali jezuici w Polsce, nie zawsze jednak sprzyjały działalności wydawniczej. Po ustąpieniu tych ograniczeń brak było działań wspierających bezpośrednio Towarzystwo Naukowe. Niniejsza książka ma na celu uzupełnić ten brak. Zawiera ona prace autorów, którzy opracowali dany temat, wychodząc od referatu na posiedzeniach Towarzystwa Naukowego, bądź byli inspirowani toczącymi się dyskusjami, czy wreszcie zechcieli wnieść swój wkład bezpośrednio w pisemnej formie. Również w przyszłości Towarzystwo Filozoficzne Ignatianum będzie kontynuować wydawanie podobnych publikacji dokumentujących jego działalność naukową i popularyzatorską.
Taki jestem zaabsorbowany tymi moimi bakteriami, a tu dzisiaj trzeba coś powiedzieć o miłości...
Ojciec Piotr Lenartowicz (19342012) barwna postać krakowskich jezuitów, profesor, filozof przyrody, doktor nauk medycznych, uwielbiany kaznodzieja. Jego niedzielne kazania przez lata cieszyły się niesłabnącą popularnością. Choć był wybitnym jezuitą i naukowcem, nie bał się mówić o własnej grzeszności. Często elektryzował słuchaczy ekstrawagancją i oryginalnymi porównaniami. Nikogo nie pozostawiał obojętnym wobec Słowa Bożego.
Wybór jego kazań to źródło wzruszających wspomnień dla tych, którzy go pamiętają, a dla wszystkich, którzy nie zdążyli go poznać odkrycie, że o Panu Bogu można mówić w sposób głęboki, a jednocześnie prosty. W mądrych homiliach o. Lenartowicza nieustannie słychać pozbawiony patosu zachwyt nad Bożym dziełem stworzenia.
On jest Głową Ciała – Kościoła (Kol 1,18)
Kościół od początku swojego istnienia zmagał się z wyzwaniami, które nie straciły nic ze swej aktualności: obroną doktryny, relacją między władzą i odpowiedzialnością, etyką seksualną, obecnością modlitwy w życiu.
Święty Atanazy, biskup starożytnej Aleksandrii nazwany później Wielkim, przez całe życie walczył o to, by jego Kościół zachował wierność Chrystusowi. Zebrane tu listy są tego najlepszym świadectwem.
I my dzisiaj możemy odkryć w nich odpowiedzi na pytania o swoje miejsce w Kościele i o miejsce Kościoła w świecie.
Książka zawiera wideokomentarze patrologa ks. dr. Przemysława Szewczyka, które dodatkowo objaśniają fragmenty listów. Wystarczy, że skorzystasz z zamieszczonych na marginesach kodów QR.
W środku znajdziesz kod pozwalający pobrać książkę w wersji audio.
Czyste PIENIĄDZE
Ani modlitwa, ani podejście do władzy, ani sfera seksualna nie pokazują nam tak mocno stanu naszego ducha - jak nasze podejście od pieniędzy. Jeśli chcesz prawdziwych zmian na lepsze w swoim życiu… najpierw musi nawrócić się Twój portfel.
Jak się nauczysz zależności w finansach od Boga - wtedy jesteś wolny.
I to nie jest nauczanie dla ludzi religijnych, to jest nauczanie dla każdego.
Jacek Weigl
Szkoły nie uczą zarządzania pieniędzmi. Nasza kultura nie pokazuje zdrowego podejścia do dóbr. Okazuje się, że jedynym czystym źródłem wiedzy o finansach, zarządzaniu nimi i pomnażaniu ich jest Pismo Św. - o czym najlepiej wiedzą najbogatsi ludzie świata.
Z nagrania dowiesz się:
- Jak rozumieć wolność finansową?
- Dlaczego Bóg najpierw zagląda Ci do portfela?
- Jakie zachowania uniemożliwiają bogacenie się?
- Jak robić dobry biznes?
- Jak wyeliminować zazdrość i efektywnie zarządzać własnymi talentami?
- Jakie działania musisz podjąć, by zawsze mieć wszystkiego pod dostatkiem?
Boża ekonomia jest niezależna od jakichkolwiek kryzysów.
Jacek Weigl
Przedmiotem analizy niniejszej pracy są niemieckojęzyczne kancjonały luterańskie opublikowane w latach 1587–1810 przez gdańskie oficyny, z uwzględnieniem wszystkich możliwych wydań.
Skoncentrowanie się na kancjonałach luterańskich publikowanych w języku niemieckim wynika z przesłanek socjologiczno-demograficznych: w mieście nad Motławą, w omawianym tutaj okresie, kwantytatywnie górowała ludność luterańska posługująca się językiem niemieckim. Nie może więc w tym kontekście dziwić dominująca rola, jaką niemieckojęzyczny luteranizm – kształtujący przez stulecia oblicze tego miasta – odegrał dla rozwoju lokalnej kultury i sztuki, również tej o charakterze kościelnym.
Niniejsza heurystycznie nacechowana publikacja ma więc na celu z jednej strony dokumentację gatunku, jaki na kulturalnej mapie nowożytnego Gdańska stanowiły kancjonały wydawane w języku niemieckim na potrzeby miejscowych zborów luterańskich, oraz ukazanie zmian zachodzących w tym gatunku. Z drugiej – zamierza zaprezentować gdańską twórczość pieśniową wchodzącą w skład przybliżanych tutaj kancjonałów, której – w tym miejscu następuje teza – długofalowa promocja na niespotykaną dotychczas skalę została zainicjowana już pod koniec siedemnastego stulecia na terytorium Rzeszy.
Przewodnik duchowy na cały rok
Ojciec Augustyn zaprasza do „Przetrwania” 365 dni w obecności Tego, Który Jest i który kocha nas miłością przedwieczną i nieskończoną. Wraz z patronami dnia – wczytując się w Słowo Boże i czytając komentarze Autora – każdego dnia jesteśmy karmieni duchowym pokarmem: zdrowym i pożywnym, choć wymagającym, a czasami wręcz trudnym do przełknięcia.
Publikacja ta została przygotowana z myślą o przywołaniu nazwisk osób, które w czasie pierwszego konfliktu światowego, często nie z własnej woli, znalazły się setki, a nawet tysiące kilometrów od swojego stałego miejsca zamieszkania. Ich imiona i nazwiska uległy zapomnieniu, jedynie w spisach uchodźców oraz w aktach stanu cywilnego zostały odnotowane. Niniejsza książka została także przeznaczona dla tych wszystkich poszukujących informacji o losach członków swoich rodzin, którzy w latach 1915-1918 znaleźli się w głębi Rosji i tam miały miejsce istotne dla nich wydarzenia, tj. narodziny potomka, zawarcie małżeństwa i śmierć członka rodziny.
Czuwać i wyczekiwać przyjścia Chrystusa, jak afrykański farmer, który po okresie upałów i suszy wyczekuje dźwięków spadających kropel deszczu, który jest dla niego synonimem życia.
Trzydzieści krótkich, codziennych rozważań na okres Adwentu – zakorzenionych w Piśmie Świętym, prowadzących nas drogami wiary i wierności, drogami poszukiwania w wierze mocy, ale także radości, zachwytu – po prostu życia.
Miłosierdzie stanowi centralny punkt przesłania Jezusa. Grzesznice i grzesznicy zrozumieli to natychmiast i zbiegli się zewsząd, aby ponownie zanurzyć swoje życie i ludzką godność w spojrzeniu i gestach Zbawiciela. Sprawa wyglądała zupełnie inaczej w przypadku skrybów i faryzeuszy. Nawet uczniowie czuli się zaniepokojeni koniecznością wykazywania się tak wielkim „nieumiarkowaniem” w miłości i przebaczaniu.
Aby osiągnąć sukces, dbamy głównie o własny interes, nie licząc się z innymi, którzy mogliby wykorzystać moment naszej słabości. Nawet jeśli zdobywamy się na akty miłosierdzia, przychodzi nam to z wielkim trudem. Autor książki w poszukiwaniu Bożego miłosierdzia sięga do tekstów biblijnych, odwołując się do historii dzieła stworzenia, kluczowych wydarzeń z życia wielkich postaci ze Starego i Nowego Testamentu. Głosowi Biblii obecnemu w rozważaniach odpowiada jak echo głos wielkiej mistyczki z XIV wieku – św. Katarzyny ze Sieny, uzupełniony wszechobecną inspiracją św. Dominika – to przecież nie kto inny, jak on, modląc się do późnej nocy, wołał: „Mój Boże, moje Miłosierdzie, co się stanie z grzesznikami?”.
Książka siostry Marie Curley może posłużyć lekturze duchowej, medytacji lub osobistej modlitwie, będzie też nieocenioną pomocą przy adoracji Najświętszego Sakramentu. Autorka odkrywa bogactwo średniowiecznej modlitwy Anima Christi, na której opiera się tekst tytułowej pieśni. Dzięki odwołaniom do odpowiednich fragmentów Pisma Świętego, a także propozycjom hymnów i pieśni, z których część – w oprawie muzycznej Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego – znalazła się na dołączonej płycie CD, zachęca do osobistej kontemplacji Chrystusa i tajemnic wiary. Duszo Chrystusowa. Rozważania o modlitwie stanowi też praktyczny przewodnik po paulińskiej godzinie adoracji.
Poprzez miłosierdzie sami stajemy się lepsi. Ubogacamy się dobrem dzielonym z potrzebującymi. Miłosierdzie jest prostą drogą do dojrzałości chrześcijańskiej. Dobrze rozumieli to wielcy święci: bł. Matka Teresa z Kalkuty, św. Brat Albert Chmielowski, św. Damian de Veuster, opiekun trędowatych – oni wszyscy dotknęli Chrystusa w bliźnich. W ich twarzach dostrzegli Jego wierne oblicze. Rozpoznali Go i odpowiedzieli na Jego wołanie o pomoc. Święci i błogosławieni mistrzowie miłosierdzia względem bliźnich ukazują, że miłosierdzie jest sposobem wzrastania w świętości. Niniejsze opracowanie pragnie pomóc w owocnym przeżywaniu Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Prezentuje sylwetki świętych, którzy pełnili dzieła miłosierdzia i są wspaniałymi mistrzami uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała.
Odbiorcy:
- pracownicy i wolontariusze Caritas parafialnych oraz innych grup charytatywnych
- wszyscy, którym nieobcy jest los ludzi ubogich, chorych, samotnych i w jakikolwiek sposób potrzebujących pomocy; którzy chcą poszerzyć swą „wyobraźnię miłosierdzia”
- wszyscy, chcący bliżej poznać sylwetki świętych czyniących miłosierdzie
Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
Święci uczą nas, że miłosierdzie ma wiele twarzy, a wyobraźnia miłosierdzia jest nieograniczona. Oni, pełniąc uczynki miłosierdzia, upodobnili się do Chrystusa, Miłosiernego Samarytanina ludzkości i nas zapraszają, byśmy podobnie jak oni pozwolili się porwać miłosiernej miłości. Ujęte w publikacji 23 sylwetki świętych i błogosławionych to tylko przykłady, które pokazują, jak różnorodne i pociągające mogą być oblicza chrześcijańskiego miłosierdzia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?