Jeśli lubisz majsterkować i robić coś własnymi rękami, to jest to książka dla ciebie. Znajdziesz w niej pomysły na praktyczne przedmioty, które możesz wykonać samodzielnie - na przykład torbę, skrzynkę na listy, szczudła czy grę memo - wykorzystując to, co znajdziesz w domu: puszki po konserwach, pudełka, klej, farbę i papier. I najważniejsze: ZRÓB TO KROK PO KROKU jest tylko dla dzieci! Dorośli powinni trzymać się z daleka, chyba że poprosisz ich o pomoc.Myślą przewodnią tej książki jest recykling. Przejrzyste ilustracje i instrukcje prowadzą małych majsterkowiczów krok po kroku do celu, zachęcając jednocześnie do eksperymentowania z kolorem i formą.Clara Lidstrm na co dzień fotografuje, pisze i jest autorką jednego z najpopularniejszych szwedzkich blogów Underbara Claras vrld.Annakarin Nyberg również pisze, wykłada i obroniła doktorat na temat Internetu.
Tsatsiki chodzi do piątej klasy. Nic nie jest już takie jak dawniej, kiedy był mały. Mamuśka i Jens ciągle się kłócą, nowi sąsiedzi zawsze mają o coś pretensje, a dziewczyny z klasy uważają, że Tsatsiki i Per Hammar są dziecinni. W dodatku hotel Taty Poławiacza Ośmiornic zagrożony jest bankructwem i nie wiadomo, czy Tsatsikiemu i Perowi uda się tego lata pojechać do Grecji. Postanawiają sami zarobić na bilety. To jednak okazuje się równie trudne, co dogadanie się z dziewczynami…
Szósta książka o Tsatsikim, ale można ją czytać, nie znając poprzednich. Jeśli jednak interesują was wcześniejsze przygody Tsatsikiego, znajdziecie je w tomach: „Tsatsiki i Mamuśka”, „Tsatsiki i „Tata Poławiacz Ośmiornic”, „Tylko Tsatsiki”, „Tsatsiki i miłość” oraz „Tsatsiki i Retzina”. Przeczytacie w nich o tym, co się działo w pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej klasie, a także o niezwykłych wakacjach Tsatsikiego w Grecji.
Seria książek o Tsatsikim została przetłumaczona na kilkanaście języków i była wielokrotnie nagradzana, m.in. przez szwedzkie Jury Dziecięce oraz polski Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Przygody Tsatsikiego stały się też kanwą trzech filmów.
Lubicie opowieści o Mamie Mu i Panu Wronie? Bawią was ich odmienne zdania, przekomarzanie i zwariowane pomysły?
Tym razem cztery historie o nietuzinkowej parze przyjaciół w zupełnie nowej, komiksowej, odsłonie. Przekonamy się, czy Mamie Mu uda się wyciągnąć Pana Wronę na wycieczkę, jak długo Mama Mu potrafi stać na jednej nodze, a także kto nakarmi Pana Wronę i kto go odwiedzi w jego gnieździe.
Polecamy nie tylko najmłodszym, ale też dzieciom, które zaczynają się uczyć czytać!
Książki obrazkowe o Mamie Mu i Panu Wronie:
„Mama Mu na huśtawce”,
„Mama Mu na sankach”,
„Mama Mu sprząta”,
„Mama Mu buduje”,
„Mama Mu nabija sobie guza”,
„Mama Mu czyta”,
„Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony”
oraz zbiory opowiadań:
„Mama Mu na rowerze i inne historie”,
„Mama Mu na drzewie i inne historie”.
DAWID I LARISA to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.
DAWID I LARISA to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.
Tom 4: PIEŚŃ SZAMANA
Kiedy Dawid i Larisa przybywają na północ Szwecji, by spędzić ostatnie dni wakacji w lapońskiej chacie, nic nie jest takie, jak być powinno. Jej właściciel Johan zniknął, brzegiem rzeki przemyka brodacz z odbezpieczoną bronią myśliwską, nisko lecący helikopter próbuje ich strącić z mostu, a nad ich głowami ciągle krąży drapieżny ptak, który swoim krzykiem najwyraźniej chce im coś przekazać…
W serii ukazały się (do końca 2017 roku):
„Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”
„Trzynasty gość”
„Wyspa Obłąkanych”
„Pieśń szamana”
To jest opowieść o wielkim byku Adamie Engelbrekcie, który dawno temu, w Niedzielę Wielkanocną, nagle zerwał się z powroza. Ludzie z całej okolicy zbiegli się, by zobaczyć to niezwykłe przedstawienie. Trudno sobie wyobrazić, jak by się to wszystko skończyło, gdyby nie Kalle mały wiejski chłopiec z pobliskiej zagrody.Opowiadanie Astrid Lindgren zilustrowane przez nieznaną jeszcze w Polsce Marit Trnqvist, której wspaniale udało się oddać charakter dawnej Smalandii oraz jej mieszkańców.
Po Paryżu przechadza się mnóstwo znanych i nieznanych osób, postaci i zwierząt.
Może niektóre z nich rozpoznajesz? Odszukaj je na Montmartre, nad Sekwaną, w muzeach, w ogrodzie zoologicznym oraz w innych zakątkach miasta i zobacz, co robią. W stolicy Francji dziś naprawdę dużo się dzieje!
Książka z mnóstwem paryskich szczegółów do oglądania, wyszukiwania, śledzenia. Dobra zabawa nie tylko dla tych, którzy znają to miasto!
Polecamy również: „Sztokholm - znam to miasto”.
Książka na wakacje dla wszystkich fanów Lassego i Mai. Znajdziecie tu nowe opowiadanie o dwójce detektywów oraz mnóstwo zadań i zagadek. Sudoku, szyfry, gra planszowa, przepis prosto z kawiarni Panini & Bernard, quiz o Valleby czy psychozabawa - każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Do końca 2016 roku w Polsce ukazały się 23 tytuły: „Tajemnica diamentów”, „Tajemnica hotelu”, „Tajemnica cyrku”, „Tajemnica kawiarni”, „Tajemnica mumii”, „Tajemnica kina”, „Tajemnica pociągu”, „Tajemnica gazety”, „Tajemnica szkoły”, „Tajemnica złota”, „Tajemnica zwierząt” , „Tajemnica meczu”, „Tajemnica szafranu” , „Tajemnica biblioteki”, „Tajemnica miłości”, „Tajemnica kempingu”, „Tajemnica galopu”, „Tajemnica szpitala”, „Tajemnica pływalni”, „Tajemnica urodzin”, „Tajemnica wyścigu”, „Tajemnica pożarów” i „Tajemnica więzienia”.
Kartonowa seria CO WOKOŁO to rymy, rytmy, dźwięki i obrazy dla najnajów, czyli najmłodszych czytelników. Lotta Olsson, autorka m.in. opowieści o mrówkojadzie i orzesznicy, oraz ilustratorka Charlotte Ramel, znana z ilustracji do Cynamona i Trusi, w humorystyczny i niebanalny sposób pokazują otoczenie kilkunastomiesięcznego dziecka, najbliższy mu świat pełen niespodzianek, zadziwień i odkryć.Tom „Sweter włóż i już” oswaja trudną sztukę ubierania się.W tej serii polecamy również:„Auto robi brum”„Mały, mały smyk”„Bardzo wielki nos”
Kartonowa seria CO WOKOŁO to rymy, rytmy, dźwięki i obrazy dla najnajów, czyli najmłodszych czytelników. Lotta Olsson, autorka m.in. opowieści o mrówkojadzie i orzesznicy, oraz ilustratorka Charlotte Ramel, znana z ilustracji do Cynamona i Trusi, w humorystyczny i niebanalny sposób pokazują otoczenie kilkunastomiesięcznego dziecka, najbliższy mu świat pełen niespodzianek, zadziwień i odkryć.Tom „Auto robi brum” skupia się na dźwiękach i odgłosach.W tej serii polecamy również:„Sweter włóż i już”„Mały, mały smyk”„Bardzo wielki nos”
Pierwszy raz zobaczyłam go w telewizji w programie przyrodniczym. Potem spotkaliśmy się przed sklepem. Rozerwała mu się torba, więc pomogłam mu pozbierać zakupy z chodnika. Przez jakiś czas zarabiał wierceniem dziur, ale dziury zaczęły mu się śnić po nocach. Ma na imię Stefan. Jesteśmy przyjaciółmi.„Najbardziej codzienna codzienność i kompletny odlot!”Dagens Nyheter„Historia tyleż oryginalna, co urzekająca”.Östgöta Correspondenten Eva Lindström to bardzo ceniona w Szwecji autorka książek obrazkowych, której niepowtarzalny styl zarówno tekstu, jak i ilustracji nie pozostawia czytelnika obojętnym, czego doskonałym przykładem może być właśnie „Mój przyjaciel Stefan". Eva Lindström jest również autorką i ilustratorką zbioru opowiadań dla starszych dzieci „Mats i Roj. Ktoś się wprowadza".
Peter bardzo się cieszy, że będzie miał rodzeństwo, jednak gdy w domu pojawia się mała Lena, Peter obawia się, że rodzice bardziej od niego kochają jego siostrę. Na szczęście mama szybko wyprowadza go z błędu i już niebawem Lena staje się jego ulubioną towarzyszką zabaw. Pewnego dnia Peter zabiera młodszą siostrę ze sobą do szkoły, żeby zobaczyła, jak tam jest.
Książka Astrid LIndgren z pięknymi ilustracjami Ilon Wikland i płóciennym grzbietem, idealna na prezent.
Tom zawiera opowiadania: „Ja też chcę mieć rodzeństwo" i „Ja też chcę chodzić do szkoły".
Na wyspie ląduje olbrzymie nasiono. Mieszkańcy wyspy wsadzają je do ziemi. Tymczasem wulkan na wyspie zaczyna coraz bardziej zionąć ogniem...Seria HISTORIA BEZ SŁÓW to książki, które dzieci mogą czytać na długo, zanim opanują alfabet. Historia zbudowana z obrazów pozwala na to, by dziecko, używając wyobraźni i odnosząc się do swoich emocji, znajdowało dla niej własne słowa i tym samym współtworzyło opowieść. HISTORIA BEZ SŁÓW za każdym razem i przez każdego może być opowiedziana inaczej. Każda HISTORIA BEZ SŁÓW to gimnastyka dla oka, języka i wyobraźni – dobra zabawa niezależnie od wieku.Książka w wysuwanym tekturowym pudełku. W tej serii również:„Złodziej kury”„Pociągiem”
W klasie Dawida jest chłopiec z zespołem Aspergera. Pani mówi, że to nie choroba. Skoro nie, to dlaczego ma taką dziwną nazwę? To prawda, że Oskar zachowuje się trochę inaczej niż wszyscy. Ale czy Dawid nie jest czasem do niego podobny? I czy to znaczy, że też nie jest zupełnie normalny? A w ogóle, co to znaczy być normalnym?
Świetne opowiadanie o inności, normalności i relacjach w klasie z perspektywy 9-10-letniego chłopca. Na poważnie i z humorem.
Pociągiem jadą słoń, zebra, pies, dziewczynka i maszynista. Kiedy pociąg wyjeżdża z tunelu, nic już nie jest takie samo!Seria HISTORIA BEZ SŁÓW to książki, które dzieci mogą czytać na długo, zanim opanują alfabet. Historia zbudowana z obrazów pozwala na to, by dziecko, używając wyobraźni i odnosząc się do swoich emocji, znajdowało dla niej własne słowa i tym samym współtworzyło opowieść. HISTORIA BEZ SŁÓW za każdym razem i przez każdego może być opowiedziana inaczej. Każda HISTORIA BEZ SŁÓW to gimnastyka dla oka, języka i wyobraźni – dobra zabawa niezależnie od wieku.Książka w wysuwanym tekturowym pudełku. W tej serii również:„Złodziej kury”„Przenosiny”
Ilustrowany inwentarz ptaków zawiera opisy i wizerunki 76 ptaków z różnych stron świata. Emmanuelle Tchoukriel, ilustratorka specjalizująca się w sporządzaniu rycin naukowych, sportretowała ptaki z precyzją i artyzmem godnymi przyrodników z minionych stuleci. Zanim około 1830 roku wynaleziono fotografię, przyrodnicy rysowali martwe lub wypchane ptaki, a ich talent sprawiał, że „ożywały” na papierze. Emmanuelle Tchoukriel tworzyła ryciny do tej książki, obserwując żywe ptaki i studiując liczne fotografie. Czarne kontury rysunków wykonała rapidografem i tuszem chińskim. Do kolorowania użyła akwareli, które nakładane z różną intensywnością, świetnie oddają bogactwo odcieni i faktur spotykanych w przyrodzie.Każda rycina opatrzona jest polską i łacińską nazwą, wymiarami, obszarem występowania, opisem upierzenia i głosu ptaka oraz innymi ciekawostkami na jego temat.W tej serii polecamy również: Ilustrowany inwentarz zwierzątIlustrowany inwentarz drzew
Dawid zakochał się w Milenie. Ona jednak go nie widzi. Co powinien zrobić, żeby zwróciła na niego uwagę? Czy ma być zabawny, czy grać twardziela, a może zaimponować wiedzą? Każdego dnia wypróbowuje nowy sposób. Czy któryś z nich zadziała?Świetne opowiadanie o pierwszych krokach w relacjach damsko-męskich, z perspektywy 9-10-letniego chłopca. Na poważnie i z humorem.
Czasem dzieją się przykre rzeczy. Na przykład ginie ci kot albo mama postanawia urządzić ci przyjęcie urodzinowe, choć ty wcale tego nie chcesz. Czasem jednak dzieją się też dobre rzeczy. Na przykład do pobliskiego domu wprowadza się bibliotekarka, która parkuje książkobus na twoim podwórku. Gdy dziewięcioletnia Linn poznaje bibliotekarkę Wiktorię, od razu czuje, że wszystko zmieni się na lepsze.
Doris nie chce iść na przyjęcie, zwłaszcza jeśli nie wolno jej włożyć marynarskiego stroju. Poza tym nie skończyła jeszcze budować dróg w piaskownicy. No i dlaczego mama pozwoliła Egonowi posypać tort? Doris ma dość!Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. Swoje spostrzeżenia potrafi genialnie przelać na papier powstaje oszczędna w słowach, ale jakże pełna znaczeń opowieść, której równorzędnym głosem są ilustracje. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat!Książki Pii Lindenbaum:Nusia i wilkiNusia i baranie łbyNusia i bracia łosieNusia się chowaFilip i mama, która zapomniałaIgor i lalkiZlatanka i ukochany wujekSonia śpi gdzie indziejPobawimy się?Lubię LeosiaDoris ma dość
Pomelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem, wyrusza w podróż, wiedziony tęsknotą za Nieznanym.
Ta książka, której celem jest Nieznane, poprowadzi nas również przez kuchnię, toń czajnika, szczyt babki, dywan, czubek skarpetki, skrzynkę jabłek i Kartofelocję.
Zabawny i mądry komentarz do życia (nie tylko słoni!) – dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy również z książek o Bincie, Lalo, Babo i Yeti.
Inne książki o słoniu Pomelo: „Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem”, „Pomelo jest zakochany”, „Pomelo śni”, „Pomelo się zastanawia", „Pomelo wyrusza za mur ogrodu" oraz „Pomelo i przeciwieństwa”, „Pomelo i kolory" i „Pomelo i kształty".
W więzieniu w Valleby pastor wystawia „Hamleta”. Aktorami są trzej więźniowie. Podczas przedstawienia na scenie dzieją się nieoczekiwane rzeczy i padają dziwne zdania. Gdy publiczność na koniec oklaskuje spektakl i ponownie rozsuwa się kurtyna, aktorów nie ma na scenie! Co się z nimi stało? By to wyjaśnić, potrzebni będą oczywiście Lasse i Maja!
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Do końca 2016 roku w Polsce ukazały się 23 tytuły: „Tajemnica diamentów”, „Tajemnica hotelu”, „Tajemnica cyrku”, „Tajemnica kawiarni”, „Tajemnica mumii”, „Tajemnica kina”, „Tajemnica pociągu”, „Tajemnica gazety”, „Tajemnica szkoły”, „Tajemnica złota”, „Tajemnica zwierząt” , „Tajemnica meczu”, „Tajemnica szafranu” , „Tajemnica biblioteki”, „Tajemnica miłości”, „Tajemnica kempingu”, „Tajemnica galopu”, „Tajemnica szpitala”, „Tajemnica pływalni”, „Tajemnica urodzin”, „Tajemnica wyścigu”, „Tajemnica pożarów” i „Tajemnica więzienia”.
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Polecamy również „Brązową księgę”, „Srebrną księgę” oraz „Złotą księgę”, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów – a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w „Pamiętniku detektywa” zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?