Pewnego dnia Pomelo zauważa, że dmuchawiec, pod którym mieszka, zrobił się dziwnie mały. Czy to znaczy, że Pomelo urósł? Hurra! Tylko co to właściwie znaczy rosnąć? Czy trzeba najpierw urosnąć w środku, żeby móc urosnąć na zewnątrz? Czy z każdej strony rośnie się tak samo? Czy jak się urośnie, to można robić wszystko? I czy wszystko się wtedy rozumie? Ale czy czegoś też się nie traci? Te i wiele innych pytań zadaje sobie filozofujący słoń Pomelo w książce, która też bardzo urosła! Zabawny i mądry komentarz do życia (nie tylko słoni!) dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy między innymi z książek o Bincie, Lalo i Babo. Inne książki o słoniu Pomelo: Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem, Pomelo jest zakochany, Pomelo śni, Pomelo się zastanawia"", Pomelo wyrusza za mur ogrodu"", Pomelo podróżuje"" oraz Pomelo i przeciwieństwa, Pomelo i kolory"" i Pomelo i kształty"".
Hrabia von Farsen zaprasza mieszkańców Valleby do swojego zamku na degustację ekskluzywnej czekolady. Gdy goście, delektując się czekoladą, z zazdrością podziwiają przepych na zamku, hrabia roztacza przed nimi możliwość szybkiego wzbogacenia się. Wystarczy zainwestować w jego plantację kakao. Lasse i Maja zaczynają nabierać pewnych podejrzeń i postanawiają przejść się po zamku...Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Ela chciałaby mieć własnego psa! Ale tata ciągle mówi, że zobaczymy, a potem i tak się nic nie dzieje. Aż któregoś dnia...
Prosta i zabawna historia obrazkowa, szczególnie ciekawa dla małych miłośników zwierząt, którzy chcą się dowiedzieć, jak bardzo psy mogą się między sobą różnić - zarówno wyglądem, jak i usposobieniem.
W tej serii również inna książka obrazkowa w dużym formacie „Jabłonka Eli", a także mniejsze książki o młodszej Eli: „Ubranka Eli”, „Piłka Eli”, „Kwiaty od Eli”, „Ela na plaży” oraz kartonowe książeczki o Eli i jej koledze Olku: „Ela i Olek jedzą", „Ela i Olek bawią się", „Ela i Olek jeżdżą", „Ela i Olek kąpią się".
Inka chciałaby rysować tak ładnie jak Starszy Brat. Ale to trudne. Szczególnie że jest od niego trzy lata młodsza. Szczególnie że nie wie, co ma narysować. Szczególnie że sprzysięgły się przeciwko niej koty i wazony i nic jej nie wychodzi. Zupełnie nic. Ale czy na pewno?
Polski debiut Johanny Thydell, uznanej szwedzkiej autorki książek dla dzieci i młodzieży, której towarzyszy Emma Adbage, znana w Polsce z ilustracji do książki „Hurra, są Święta!” oraz „Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę”. Stworzyły razem genialną książkę o relacjach w rodzeństwie. Subtelnie, a zarazem wyraziście opowiadają o napięciach, rywalizacji, ale też miłości pomiędzy starszym bratem i młodszą siostrą, a także o procesie twórczym, który nie zawsze jest łatwy, nawet jeśli ma się tylko kilka lat i chce się po prostu coś narysować.
Albert lubi dni, kiedy mają z tatą dużo do zrobienia. Bardzo się wtedy spieszą, a tata zapomina o swoich złotych myślach i mądrych radach. W takie dni wszystko się może zdarzyć!Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergstrm, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons berg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergstrm uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.
DAWID I LARISA to nowa seria Martina Widmarka ? autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.
DAWID I LARISA to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.
Tom 5: POD SZKLANYM NIEBEM
Podczas wizyty w stacji badawczej na Oceanie Atlantyckim Dawid i Larisa zakradają się na pokład
łodzi podwodnej. Łódź zanurza się i po chwili osiada na dnie. Tylko czy to na pewno jest dno?
Bo jak to możliwe, że kierujący łodzią Jurij Androkov wysiada z niej jak gdyby nigdy nic na głębokości czterystu siedmiu metrów?
W serii ukazały się (do końca 2018 roku):
„Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”
„Trzynasty gość”
„Wyspa Obłąkanych”
„Pieśń szamana”
„Pod szklanym niebem”
Wszyscy poszli do domu. Oprócz nas. Nie dawaliśmy za wygraną. Za żadne skarby nie zamierzaliśmy wyjść. Chcieliśmy z powrotem nasze czapki.
„Chcemy nasze czapki!” to kolejna po „Moim przyjacielu Stefanie” zaskakująca i nieoczywista książka obrazkowa Evy Lindström, która bez mrugnięcia okiem potrafi opowiadać najbardziej absurdalne historie osadzone w najzwyczajniejszej zwyczajności. Swoje ilustracje tworzy przy pomocy sugestywnych palet barw i zapełnia mnóstwem zabawnych szczegółów. Eva Lindström jest również autorką i ilustratorką zbioru opowiadań dla starszych dzieci „Mats i Roj. Ktoś się wprowadza”, a ponadto zilustrowała powieść Ellen Karlsson „Sznurówka, ptak i ja”, za którą autorki otrzymały Nagrodę Augusta, najważniejsze szwedzkie wyróżnienie dla książki dziecięcej.
Rolf mieszka w centrum Paryża wraz ze swoją zamożną rodziną. Często wymyka się z domu do sklepiku po drugiej stronie parku, żeby popatrzeć na Ofelię, która popołudniami pomaga tam swojemu tacie. Rolf chciałby ją poznać. Tylko czy się odważy? Jest przecież taki nieśmiały!Trochę przygód, trochę miłości i spory ładunek humoru!Książka do samodzielnego lub głośnego czytania.Seria dobra dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać łatwemu czytaniu sprzyja duża czcionka oraz obecność ilustracji na każdej stronie.Pierwsza z trzech książek o Rolfie szwedzkiej autorki Evy Susso i francuskiego ilustratora Benjamina Chauda. W Polsce znani są już z wcześnieszej współpracy przy książkach dla młodszych dzieci, takich jak bestsellerowe historie o Bincie, Lalo i Babo czy książki Yeti i Duch z butelki. Benjamin Chaud jest również ilustratorem książek o słoniu Pomelo, a także książek autorskich.
Selma spędza wakacje u dziadków na wyspie. Tutaj nie musi się przejmować tym, że nie ma przyjaciółki. Stara się udawać, że nie słyszy ptaka, który siedzi w jej wnętrzu i dziobie ją w serce, powtarzając w kółko, że Selma nigdy się z nikim nie zaprzyjaźni. Wszystko się zmienia, gdy Selma poznaje Sznurówkę, zawadiacką i pewną siebie dziewczynkę, która też przyjechała na wakacje na wyspę. Ptak dziobiący Selmę w serce powoli zaczyna tracić argumenty.Piękna historia o samotności i przyjaźni, a także o wewnętrznym krytyku, który tak bardzo może uprzykrzyć życie i z którym prędzej czy później warto się rozprawić.Książka otrzymała w 2013 roku Nagrodę Augusta, czyli najważniejsze szwedzkie wyróżnienie dla książki dziecięcej.
Propozycja dla wszystkich fanów Lassego i Mai, którzy nie tylko lubią czytać książki, ale też bawić się wokół ich fabuły. Zapraszamy do zabawy w teatr! W tym tomie znajdziecie cztery tajemnice rozpisane na role – gotowe do wystawienia na deskach szkolnego, podwórkowego czy domowego teatru. Lasse i Maja podpowiedzą, jak przygotować takie przedstawienie i co będzie do tego potrzebne. Tom zawiera trzy sztuki oparte na znajomych wątkach – tajemnicy diamentów, pociągu i miłości – oraz jedną zupełnie nową historię „Tajemnica orkiestry”. Jak można się domyślić, młodzi aktorzy będą mogli również wyżyć się muzycznie!
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Do końca 2017 roku w Polsce ukazały się 24 tytuły: „Tajemnica diamentów”, „Tajemnica hotelu”, „Tajemnica cyrku”, „Tajemnica kawiarni”, „Tajemnica mumii”, „Tajemnica kina”, „Tajemnica pociągu”, „Tajemnica gazety”, „Tajemnica szkoły”, „Tajemnica złota”, „Tajemnica zwierząt” , „Tajemnica meczu”, „Tajemnica szafranu” , „Tajemnica biblioteki”, „Tajemnica miłości”, „Tajemnica kempingu”, „Tajemnica galopu”, „Tajemnica szpitala”, „Tajemnica pływalni”, „Tajemnica urodzin”, „Tajemnica wyścigu”, „Tajemnica pożarów”, „Tajemnica więzienia” i „Tajemnica mody” .
Posłuchaj o tym, jak Kajtek i Tosia bawią się razem każdego dnia. O tym, jak wyhodowali kijanki, jak znaleźli jamnika, jak jeździli po domu na nartach i jak zgubili się w lesie. Każdego wieczora przed zaśnięciem Kajtek opowiada Misiowi o tym, co się wydarzyło w ciągu dnia. I razem zasypiają.Dla małego człowieka każdy, nawet najzwyklejszy dzień, może być przygodą!Dwanaście opowiadań o Kajtku, Misiu i Tosi napisanych przez autorów książek o Mamie Mu w sam raz do głośnego czytania najmłodszym przed snem lub o każdej innej porze dnia.Historie o nieco młodszym Kajtku można przeczytać w książce Kajtek i Miś
Czasem, będąc w towarzystwie, czuję się jak przebrany za kogoś innego. Kogoś, kto co prawda przypomina mnie, ale ja stoję obok.Książka przede wszystkim dla nastolatków zadających sobie pytania o to, kim są, miotających się pomiędzy poczuciem odrębności i wyobcowania a potrzebą przynależenia i bliskości.To także książka dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek czuli się inni lub czuli bardziej niż inni.Anna Hglund słowem i obrazem dotyka tego, co w człowieku najbardziej ukryte, zranione. Nie boi się nazwać trudnych emocji, ale też pokazuje, że nie muszą być one ostateczne. Trzynastoletni narrator tej książki ma poczucie, że każdy jest dla siebie największym wrogiem, ale z biegiem czasu odkrywa, że jeśli wszystko jest jednocześnie swoim przeciwieństwem, to każdy może być też dla siebie najlepszym przyjacielem.Książka wyróżniona w Szwecji wieloma ważnymi nagrodami, m.in. uznana za najlepszą książkę obrazkową roku oraz za najlepszą książkę artystyczną roku.
Mrówkojad nie może pojąć, dlaczego orzesznica nie chce iść na bal przebierańców. Jak można nie lubić maskarad? W dodatku jeżozwierz tak serdecznie ich zaprasza. Mrówkojad dziwi się jeszcze bardziej, gdy orzesznica stwierdza, że istnieją białe kłamstwa. Czy to znaczy, że te inne są czarne? Ale najdziwniejsze jest to, że w końcu trafiają na bal i orzesznica całkiem dobrze się bawi. A wszystko dzięki pewnej sztuczceKsiążka obrazkowa o parze przyjaciół mrówkojadzie i orzesznicy, znanych z dłuższych opowiadań:Dziwne zwierzęta"", Inna podróż"" i Sens życia"" oraz innej książki obrazkowej Sam w domu""
Co zrobić, jeśli przyjdzie się na przyjęcie urodzinowe przebranym za królika i odkryje, że nikt inny się nie przebrał, a potem popełnia się gafę za gafą? I jeśli w dodatku są to urodziny ukochanej, która dopiero ma się dowiedzieć, że nią jest?Dramatyczny splot niezręcznych sytuacji towarzyskich z zaskakującym zakończeniem.Benjamin Chaud jest ilustratorem wielu książek wydanych w Polsce stworzył m.in. postać słonia Pomelo, a także rodzinę Binty, Babo i Lalo. Znamy go też z książek Yeti i Duch z butelki, gdzie bohaterami są Uno i Mati. W książkach Żegnaj, Skarpetko! oraz Feralne urodziny ze Skarpetką Benjamin Chaud występuje nie tylko w roli ilustratora, lecz również autora tekstu.
Zabawna, filozofująca opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!Zbliżają się Święta. Młody prosiak Rufus, za radą starego knura, ucieka z transportu do rzeźni. Niedługo potem spotyka równie bezdomną kotkę. Razem zasiedlają opuszczoną chatę, gdzie jak się okazuje, mieszkają jeszcze dwie myszy. Ale lista lokatorów niebawem znacznie się powiększy ich chata zacznie pękać w szwach! Przyjaciele przygotowują się do Świąt, korzystając z książki Święta w naszym domu, bo sami niewiele o nich wiedzą.
Johan i jego rodzice mieli tylko jedną krowę. Niestety, pewnego zimowego dnia Embla zjadła gwóźdź i zdechła. Johan jest zrozpaczony – dlaczego takie nieszczęście musiało spotkać jego jedyną, ukochaną krowę? Niedługo potem, odgarniając wieczorem śnieg z obejścia, Johan słyszy dziwne odgłosy dochodzące od strony gościńca. Kiedy zagląda do przydrożnego rowu, dokonuje niezwykłego odkrycia!
Opowiadanie Astrid Lindgren zilustrowane przez mało jeszcze w Polsce znaną Marit Törnqvist, której wspaniale udało się oddać charakter dawnej Smalandii oraz jej mieszkańców. Polecamy również historię innego smalandzkiego chłopca zilustrowaną przez tę samą ilustratorkę „Jak Kalle rozprawił się z bykiem”.
Światowej sławy kreator mody odwiedza Valleby, żeby wyłonić w konkursie najlepiej ubranych mieszkańców. Nagrodą jest wyjazd do Paryża. Kiedy ukochana kotka projektanta znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a on sam otrzymuje list, w którym porywacz żąda okupu w postaci teczki z planowaną kolekcją mody, Lasse i Maja muszą wkroczyć do akcji!Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.Do końca 2017 roku w Polsce ukazały się 24 tytuły: Tajemnica diamentów, Tajemnica hotelu, Tajemnica cyrku, Tajemnica kawiarni, Tajemnica mumii, Tajemnica kina, Tajemnica pociągu, Tajemnica gazety, Tajemnica szkoły, Tajemnica złota, Tajemnica zwierząt , Tajemnica meczu, Tajemnica szafranu , Tajemnica biblioteki, Tajemnica miłości, Tajemnica kempingu, Tajemnica galopu, Tajemnica szpitala, Tajemnica pływalni, Tajemnica urodzin, Tajemnica wyścigu, Tajemnica pożarów, Tajemnica więzienia i Tajemnica mody.Polecamy również:--- Wakacje z Lassem i Mają - książkę złożoną z opowiadania o parze detektywów oraz zabaw i quizów dotyczących serii--- Brązową księgę, Srebrną księgę oraz Złotą księgę, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii--- Pamiętnik detektywa, w którym zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.
Albert ma pięć lat i właśnie nauczył się wiązać. Nareszcie tata nie musi się schylać, żeby zawiązać mu buty. Albert wiąże, związuje i przywiązuje wszystko, co się da. A teraz wymyślił coś specjalnego ? wiązaną niespodziankę dla Wiktora i Miki. Co to będzie?
Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje ? radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.
W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.
Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!
AUTOCHODY to obszerny katalog pojazdów lądowych z rzeczywistości i wyobraźni. Wśród powszechnie znanych traktorów, koparek czy ambulansów znajdziecie tu maszyny górnicze i pojazdy lotniskowe, a także motorakietę, pojazd zębaty, autokopter, frytkowóz, dżunglołaz czy autobus międzygalaktyczny.Książka dla wszystkich kilkuletnich fanów motoryzacji, ale też dla tych, którzy lubią wymyślać, fantazjować i bawić się słowem. Liczba pojazdów, które można sobie wymyślić i nazwać, jest nieskończona, więc po lekturze zachęcamy do twórczej zabawy!
Mattis, Poducha i Beni Bandzior chodzą do tej samej klasy co Dunia, znana z kilku innych książek Rose Lagercrantz.
W tym tomie poznajemy bliżej Mattisa. W pierwszej klasie jego życie jest całkiem w porządku, z wyjątkiem tych momentów, kiedy przydarza się jakaś katastrofa, na przykład gdy Beni Bandzior zrzuca mu na głowę bryłę lodu. W drugiej klasie Mattisowi powodzi się jeszcze lepiej, bo zaprzyjaźnia się z Poduchą. A trzecia klasa jest naprawdę super! Wszyscy trzej lubią Dunię i koniecznie chcą wiedzieć, co napisała o nich w swoim sekretnym zeszycie.
Książki o Mattisie i Duni to historie o uczuciach i przeżyciach bliskich dziecku opowiedziane z jego perspektywy. Przeznaczone są dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson. Pierwowzorem Mattisa był syn Rose Lagercrantz – Samuel.
O Duni przeczytacie w tomach „Moje szczęśliwe życie”, „Moje serce skacze z radości”, „Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa”, „Życie według Duni” oraz „Do zobaczenia następnym razem” . Mattis, Poducha i Beni pojawiają się w tych książkach jako bohaterowie drugoplanowi.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?