PIPPI w wydaniu komiksowym!
Oto Pippi Pończoszanka, najsilniejsza dziewczynka świata, która mieszka w Willi Śmiesznotce i przyjaźni się z Tommym i Anniką – dziećmi z sąsiedztwa. Wspólnie przeżywają mnóstwo przygód, bo z Pippi nie można się nudzić!
Drugi z trzech tomów komiksów o Pippi. W latach 1957-59 Astrid Lindgren wraz z ilustratorką Ingrid Vang Nyman stworzyły historyjki komiksowe, które ukazywały się w kolejnych numerach miesięcznika dla dzieci, a w latach 1969-71 zostały wydane w Szwecji w wersji książkowej.
Dzięki drukowanym literom komiksy mogą stać się pierwszą samodzielną lekturą. Dla jednych będą pierwszym spotkaniem z Pippi, dla innych – spotkaniem z dobrą znajomą. W każdym przypadku niepokorny charakter Pippi i jej szalone przygody sprawią, że będzie to spotkanie niezwykłe!
Polecamy również: „Pippi się wprowadza i inne komiksy”.
Marcel lubi u Leosia wszystko:
jego kudłate włosy, jego wiaderko,
a nawet jego błocko!
Dlatego kiedy pojawia się „ten trzeci”,
w piaskownicy przestaje być fajnie...
Dramat zazdrości dla najmłodszej publiki.
„Lubię Leosia” to pierwszy tom nowego cyklu Pii Lindenbaum dla najmłodszych dzieci - a więc zanim sięgną po znane już w Polsce książki o Nusi, Filipie czy Igorze.
Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. Swoje spostrzeżenia potrafi genialnie przelać na papier – powstaje oszczędna w słowach, ale jakże pełna znaczeń opowieść, której równorzędnym głosem są ilustracje. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat!
Pozostałe książki Pii Lindenbaum:
Nusia i wilki
Nusia i baranie łby
Nusia i bracia łosie
Nusia się chowa
Filip i mama, która zapomniała
Igor i lalki
Zlatanka i ukochany wujek
Pobawimy się?
Sonia śpi gdzie indziej
Skąd wiemy, że coś jest piękne? Czy piękno jest nam potrzebne do życia? Czy każdy z nas jest artystą? Do czego służy sztuka? - oto niektóre z pytań, jakie znajdziemy w najnowszym tomie Oscara Brenifiera.
Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.
Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.
Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy - wszak myślenie to świetna zabawa!
Tytuły rozdziałów w tomie PIĘKNO I SZUTKA, CO TO TAKIEGO?:
Czy wszyscy tak samo pojmujemy piękno?
Co jest piękne? Kto jest piękny?
Czy powinieneś rozumieć piękno?
Czy każdy z nas jest artystą?
Czy artysta jest wolny, kiedy tworzy?
Do czego służy sztuka?
Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia.
W tej serii rónież również:
UCZUCIA, CO TO TAKIEGO?
ŻYCIE, CO TO TAKIEGO?
DOBRO I ZŁO, CO TO TAKIEGO?
JA, CO TO TAKIEGO?
Na spacerze dziecko znajduje niewielki skrawek czegoś, małą kreskę. Podnosi ją ze ścieżki, wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Nagle jednak okazuje się, że kreska żyje… Oto początek niezwykłej przygody dziecka, a później dorosłego człowieka i jego kreski. Piękna metafora życia artysty, ale też każdego z nas.
PRZYGODY W RAJU to seria Moni Nilsson, autorki książek o Tsatsikim, przeznaczona dla bardzo początkujących czytelników. Z właściwym sobie ciepłem i humorem, ale też powagą i uważnością wobec dziecięcych emocji, Moni Nilsson opisuje codzienne i niecodzienne zdarzenia z życia dwójki przyjaciół.
Zlatko i Beza mieszkają na osiedlu Raj otoczeni barwną galerią ludzkich typów. Są wśród nich uciążliwi starsi bracia, sympatyczny sprzedawca, samotny bezdomny, staruszka imigrantka czy osiedlowi chuligani.
Książki zaprojektowane są tak, by ułatwić najmłodszym samodzielne czytanie – jest tu duża czcionka, niewiele tekstu na stronie, za to wiele zabawnych kolorowych ilustracji, no i przede wszystkim – intrygująca fabuła.
W pierwszej części – 'Najlepsi przyjaciele' – Zlatko poznaje Bezę, która właśnie wprowadziła się na osiedle Raj.
W drugiej części – 'Anioły, ciastka i wypadające zęby' – Zlatko i Beza robią nieoczekiwany pożytek ze swoich zębów, spotykają staruszkę z poczuciem humoru i stają oko w oko z osiedlowymi chuliganami.
W trzeciej części – 'Noc duchów' – Zlatko nocuje u Bezy, zostają w domu sami. Wieczór upływa im w miłej atmosferze aż nagle Zlatko i Beza zaczynają słyszeć dziwne skrzypienia i szelesty… Czy to duchy?!
W czwartej części – 'Najlepsze najgorsze urodziny' – Beza kończy siedem lat i dostaje wymarzony rower. Od razu na niego wsiada i razem ze Zlatkiem jeżdżą po osiedlu jak szaleni. Nagle Beza się przewraca – zdziera sobie kolano i obdrapuje rower… A wszystko to wina Zlatka!
Co zrobić z królikiem, który jest dość niemrawy, mało bystry i nie potrafi się bawić w Indian?
I kiedy w dodatku, zamiast królika, wolałoby się mieć prawdziwych kolegów?
Dramatyczna historia porzucenia z zaskakującym zakończeniem.
Benjamin Chaud jest ilustratorem wielu książek wydanych w Polsce – stworzył m.in. postać słonia Pomelo, a także rodzinę Binty, Babo i Lalo. Znamy go też z książek 'Yeti' i 'Duch z butelki', gdzie bohaterami są Uno i Mati. W książce 'Żegnaj, Skarpetko!' Benjamin Chaud występuje nie tylko w roli ilustratora, lecz również autora tekstu.
Pomelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem, w otaczających go przedmiotach i zjawiskach rozpoznaje kształty zarówno oczywiste, jak i zaskakujące. W dodatku odkrywa, że kwadrat kwadratowi nierówny, a okrągłość może być płaska...
Niebanalny tekst i pomysłowe ilustracje sprawiają, że książka może być intelektualno-estetyczną rozrywką tak dla trzylatka, jak i dla jego starszego rodzeństwa, rodziców czy dziadków.
A jeśli ktoś jeszcze nie wie, kim jest Pomelo, niech koniecznie sięgnie po książki: 'Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem', 'Pomelo jest zakochany', 'Pomelo śni', 'Pomelo się zastanawia', 'Pomelo wyrusza za mur ogrodu', 'Pomelo i przeciwieństwa' oraz 'Pomelo i kolory'. Wszystkie genialnie zilustrowane przez Benjamina Chauda, znanego również z książek o Bincie, Lalo, Babo i Yeti.
Czy czary naprawdę istnieją? Albert twierdzi, że spotkał prawdziwego czarodzieja. Jednak tata mu nie wierzy. Ale może istnieją czary, które nie są tylko sztuczkami? Czary, w które mogliby uwierzyć
nawet tatusiowie?
Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.
W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za 'nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy'. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.
Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!
Do końca 2015 roku w Polsce zostało wydanych 12 tomów:
Dobranoc, Albercie Albertsonie
Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie
Pospiesz się, Albercie
Albert i tajemniczy Molgan
Kto obroni Alberta?
Sprytnie, Albercie
Albert i potwór
Czy jesteś tchórzem, Albercie?
Co się stało z Albertem?
Kto straszy, Albercie?
Co cieszy Alberta?
Albert i Mika
oraz dłuższe opowiadanie:
Hokus-pokus, Albercie.
Niebawem na ekrany polskich kin trafi film animowany Hokus-pokus, Albercie Albertsonie.
W ciągu ostatnich dni z niewyjaśnionych przyczyn wybuchły w Valleby dwa pożary. Zastanawiające jest to, że jeden i drugi budynek wyposażony był w nowy alarm przeciwpożarowy i nową gaśnicę, a po akcji strażaków okazało się, że z każdego z tych miejsc zniknął drogocenny przedmiot… Lasse i Maja rozumieją, że istnieje ryzyko wybuchu kolejnych pożarów i że muszą temu zapobiec!
Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.
Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
Do końca 2015 roku w Polsce ukazały się 22 tytuły: 'Tajemnica diamentów', 'Tajemnica hotelu', 'Tajemnica cyrku', 'Tajemnica kawiarni', 'Tajemnica mumii', 'Tajemnica kina', 'Tajemnica pociągu', 'Tajemnica gazety', 'Tajemnica szkoły', 'Tajemnica złota', 'Tajemnica zwierząt' , 'Tajemnica meczu', 'Tajemnica szafranu' , 'Tajemnica biblioteki', 'Tajemnica miłości', 'Tajemnica kempingu', 'Tajemnica galopu', 'Tajemnica szpitala', 'Tajemnica pływalni', 'Tajemnica urodzin', 'Tajemnica wyścigu' i 'Tajemnica pożarów'.
Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.
Polecamy również 'Brązową księgę', 'Srebrną księgę' oraz 'Złotą księgę', które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów – a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w 'Pamiętniku detektywa' zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.
Albert lubi bawić się z Miką, kuzynką Wiktora. Właśnie zbudowali domek na drzewie, a Mika ma mnóstwo świetnych pomysłów, jak go urządzić. Jednak chłopaki w szkole śmieją się z Alberta, że bawi się z dziewczynami…
Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.
W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za 'nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy'. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.
Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!
Do końca 2015 roku w Polsce zostało wydanych 12 tomów:
Dobranoc, Albercie Albertsonie
Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie
Pospiesz się, Albercie
Albert i tajemniczy Molgan
Kto obroni Alberta?
Sprytnie, Albercie
Albert i potwór
Czy jesteś tchórzem, Albercie?
Co się stało z Albertem?
Kto straszy, Albercie?
Co cieszy Alberta?
Albert i Mika
oraz dłuższe opowiadanie:
Hokus-pokus, Albercie
DAWID I LARISA to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.
DAWID I LARISA to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.
Tom 2: TRZYNASTY GOŚĆ
Głęboko pod ziemią, w nieczynnej kopalni, dzieją się dziwne rzeczy. Wręcz niepojęte! Dawid i Larisa znaleźli się tu, podążając za pewnym szkockim wynalazcą, który w tajemniczy sposób zniknął w jednym z szybów. Gdy w zaskakująco rozświetlonych podziemnych korytarzach Larisa staje oko w oko z samą sobą, oboje czują, że muszą rozwikłać zagadkę tego miejsca. Już niebawem przekonają się, że nie tylko oni są w niebezpieczeństwie, ale że zagrożona jest cała ludzkość!
W serii ukazały się (do końca 2015 roku):
„Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”
„Trzynasty gość”
Są wakacje – pierwsze wakacje Duni i jak dotąd najlepsze! Dunia spędza je na wyspie ze swoją przyjaciółką Fridą. Żadne miejsce na świecie nie może się równać z wyspą Fridy!
Dunia codziennie wieczorem rozmawia z tatą przez telefon. Pewnego dnia tata bez zapowiedzi pojawia się na wyspie i przywozi niespodziankę. Tylko czy Dunia się z niej ucieszy?
Książki o Duni to historie o uczuciach i przeżyciach bliskich dziecku opowiedziane z jego perspektywy. Przeznaczone są dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.
O Duni przeczytacie również w książkach „Moje szczęśliwe życie”, „Moje serce skacze z radości” oraz „Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa”.
PIPPI w wydaniu komiksowym!
Oto Pippi Pończoszanka, najsilniejsza dziewczynka świata, która właśnie wprowadziła się do Willi Śmiesznotki i zapoznała z Tommym i Anniką – dziećmi z sąsiedztwa. Wspólnie przeżyją mnóstwo przygód, bo z Pippi nie można się nudzić!
Pierwszy z trzech tomów komiksów o Pippi. W latach 1957-59 Astrid Lindgren wraz z ilustratorką Ingrid Vang Nyman stworzyły historyjki komiksowe, które ukazywały się w kolejnych numerach miesięcznika dla dzieci, a w latach 1969-71 zostały wydane w Szwecji w wersji książkowej.
Dzięki drukowanym literom komiksy mogą stać się pierwszą samodzielną lekturą. Dla jednych będą pierwszym spotkaniem z Pippi, dla innych – spotkaniem z dobrą znajomą. W każdym przypadku niepokorny charakter Pippi i jej szalone przygody sprawią, że będzie to spotkanie niezwykłe!
Dwanaście opowiadań o Matsie i Roju – książka do głośnego lub samodzielnego czytania.
Roj mieszka z mamą i tatą. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się Mats z mamą i młodszą siostrą. Mats i Roj zostają kolegami i razem zastanawiają się nad tym, jak działa świat. Obserwują, fantazjują, eksperymentują. Nic nie jest dla nich oczywiste. Co będzie, jeśli wystrzelą kamień wysoko w kosmos? Co się stanie, jeśli postawią wózek sklepowy na krze? Jak właściwie czuje się jaszczurka Karina? A gdyby tak Mats przebrał się za Roja, a Roj za Matsa?
Eva Lindström, autorka i ilustratorka, nominowana do Nagrody im. H.Ch. Andersena, od ponad dwudziestu lat tworzy niezwykłe autorskie książki obrazkowe, a także ilustruje teksty innych autorów. Wydała też dwa zbiory opowiadań – i właśnie jednym z nich rozpoczynamy przedstawianie jej twórczości polskim czytelnikom. A już niebawem – książki obrazkowe.
Zlatko nocuje u Bezy. Jej tata pracuje do późna w nocy, więc zostają w domu sami. Wieczór upływa im w miłej atmosferze aż do czasu, kiedy trzeba położyć się spać. Bo wtedy Zlatko i Beza nagle zaczynają słyszeć dziwne skrzypienia i szelesty Czy to duchy?!PRZYGODY W RAJU to nowa seria autorki książek o Tsatsikim, tym razem przeznaczona dla bardzo początkujących czytelników. Z właściwym sobie ciepłem i humorem, ale też powagą i uważnością wobec dziecięcych emocji, Moni Nilsson opisuje codzienne i niecodzienne zdarzenia z życia dwójki przyjaciół.Zlatko i Beza mieszkają na osiedlu Raj otoczeni barwną galerią ludzkich typów. Są wśród nich uciążliwi starsi bracia, sympatyczny sprzedawca, samotny bezdomny, staruszka imigrantka czy osiedlowi chuligani.Książki zaprojektowane są tak, by ułatwić najmłodszym samodzielne czytanie jest tu duża czcionka, niewiele tekstu na stronie, za to wiele zabawnych, kolorowych ilustracji, no i przede wszystkim intrygująca fabuła.
Pomelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem, postanawia sprawdzić, co kryje się za murem jego ogrodu. Czy tam też widać księżyc? Czy kwiaty wyglądają jak kwiaty? I czy ktoś się do niego tam uśmiechnie?Żegnajcie, marchewki! Żegnajcie, sałaty! Żegnajcie, cykorie! Witaj, świecie!Zabawny i mądry komentarz do życia (nie tylko słoni!) dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy z książek o Bincie, Lalo, Babo i Yeti.
Boluś chce wyjść na dwór. Ma już dość siedzenia w domu.Braciszek też chce wyjść. On też ma dość siedzenia w domu.Uważaj, żeby braciszek nie wpadł do sadzawki mówi mama Bolusia.Chrum, chrum odpowiada Boluś.A potem idą prosto nad sadzawkę.Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku Bolusiu należy do wpółczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren, laureatka Nagrody im. Astrid Lindgren (ALMA) z 2014 roku, którą znamy z książeczek o Maksie, oraz genialnie rysujący emocje Olof Landstrm niejednego rozbawią do łez swoim portretem dwulatka.Trylogia o Bolusiu:Ależ, Bolusiu!Ładnie, Bolusiu!Chrum, chrum, Bolusiu!
Niedźwiedź, zając, kogut, kury i pisklęta żyją spokojnie na skraju lasu. Nagle z krzaków wypada lis i na oczach wszystkich porywa jedną z kur. Niedźwiedź, zając i kogut rzucają się w pościg za złodziejem. Gdy wreszcie wpadają do domu lisa, czeka ich niemałe zdziwienieSeria HISTORIA BEZ SŁÓW to książki, które dzieci mogą czytać na długo, zanim opanują alfabet. Historia zbudowana z obrazów pozwala na to, by dziecko, używając wyobraźni i odnosząc się do swoich emocji, znajdowało dla niej własne słowa i tym samym współtworzyło opowieść.HISTORIA BEZ SŁÓW za każdym razem i przez każdego może być opowiedziana inaczej.HISTORIA BEZ SŁÓW to gimnastyka dla oka, języka i wyobraźni dobra zabawa niezależnie od wieku.Książka w wysuwanym tekturowym pudełku.
Pierwsze dwa lata to bardzo intensywny czas w życiu dziecka. Jako rodzice na pewno wiele chwil chcielibyście zapamiętać. Jakie było pierwsze słowo waszego dziecka? Kiedy postawiło swój pierwszy krok? W co lubiło się bawić? Oto praktyczna książka z dyskretnymi ilustracjami Catariny Kruusval, znanej z książek o Eli i Olku. Znajdziecie tu miejsce, by zapisać najważniejsze spostrzeżenia i wspomnienia oraz wkleić zdjęcia.
Pierwsze dwa lata to bardzo intensywny czas w życiu dziecka. Jako rodzice na pewno wiele chwil chcielibyście zapamiętać. Jakie było pierwsze słowo waszego dziecka? Kiedy postawiło swój pierwszy krok? W co lubiło się bawić? Oto praktyczna książka z dyskretnymi ilustracjami Catariny Kruusval, znanej z książek o Eli i Olku. Znajdziecie tu miejsce, by zapisać najważniejsze spostrzeżenia i wspomnienia oraz wkleić zdjęcia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?