Nie ma większego rozrabiaki nad Emila ze Smalandii! Choć wygląda jak aniołek, wciąż wpada na najdziwniejsze pomysły. Raz nawet wciągnął na maszt swoją siostrzyczkę! Rodzice rwą włosy z głowy. Co wyrośnie z takiego urwisa? Tom zawiera wszystkie części przygód rezolutnego Emila autorstwa niezrównanej Astrid Lindgren. Uzupełniają je klasyczne czarno-białe ilustracje Björna Berga. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wyjątkowe wydanie najpopularniejszej książki Astrid Lindgren z zachwycającymi kolorowymi ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, w dużym formacie - idealne na prezent!Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko.Opowieści o dzieciach z Bullerbyn to ukochana lektura z dzieciństwa kilku pokoleń czytelników.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Zbiorowe wydanie dwóch książek Astrid Lindgren: „Madika z Czerwcowego Wzgórza” oraz „Madika i berbeć z Czerwcowego Wzgórza”. Madika i Lisabeth – dwie pełne wdzięku i fantazji dziewczynki – żyją w domu na Czerwcowym Wzgórzu. Madika chce być miła i grzeczna, niestety rzadko jej się to udaje. Ale to chyba nie jej wina, że bez przerwy wpada na takie wspaniałe pomysły? Czasem nawet duże dziewczynki muszą sprawdzić, jak się lata z parasolem z dachu drewutni i czy w pralni sąsiadów naprawdę mieszkają duchy. Przecież liczy się dobra zabawa! Te pogodne, pełne mądrości opowieści o dzieciństwie, o tym, co małe bohaterki bawi i cieszy, i o tym, co je nierzadko głęboko zasmuca, są wyrazem prawdziwej radości życia. Astrid Lindgren (1907–2001) to jedna z najbardziej znanych i cenionych na całym świecie autorek książek dla dzieci. W jej dorobku znajdziemy ponad 20 powieści oraz zbiorów opowiadań. Jej książki przetłumaczono ze szwedzkiego na wiele języków. Najsłynniejszymi dziełami Lindgren są „Pippi Pończoszanka”, „Bracia Lwie Serce” oraz „Dzieci z Bullerbyn”. Co sprawia, że dzieła Astrid Lindgren są tak wyjątkowe? W odpowiedzi na pytanie, skąd czerpie inspiracje, autorka wyjaśniała: „Nie istnieje żadne inne dziecko, które może mnie zainspirować, poza tym dzieckiem, którym sama niegdyś byłam. Do pisania książek dla dzieci wcale nie jest konieczne posiadanie własnych dzieci. Trzeba tylko samemu kiedyś być dzieckiem. I mniej więcej pamiętać, jak to było”. Ilon Wikland – szwedzka artystka i ilustratorka znana głównie z prac do książek Astrid Lindgren, m.in. „Dzieci z Bullerbyn”, „Braci Lwie Serce” czy „Lotty z ulicy Awanturników”. Urodziła się w 1930 roku w Estonii, ale od 14 roku życia mieszkała w Szwecji, gdzie uciekła przed sowiecką okupacją. Astrid Lindgren poznała w 1953 roku w szwedzkim wydawnictwie Rabén & Sjögren, w którym ta pracowała jako redaktorka zajmująca się literaturą dziecięcą. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Jak trudno jest przyznać się do zniszczenia nielubianego sweterka i powiedzieć "przepraszam"! Gdy ma się pięć lat, jedynym rozwiązaniem wydaje się ucieczka z domu. I tylko miłość i zrozumienie dorosłych może sprawić, że tak zaczęty dzień nie stanie się katastrofą, ale ważnym doświadczeniem.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pippi nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i stanowczo lepiej sobie radzi ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku - ale za to ma bardzo dobre serce!"Przygody Pippi" to znane i lubiane opowieści Astrid Lindgren o najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce świata z oryginalnymi ilustracjami Ingrid Vang-Nyman po raz pierwszy w kolorze! Zawarte w zbiorze wszystkie tomy przygód rudowłosej siłaczki, czyli "Pippi Pończoszarka", "Pippi wchodzi na pokład" oraz "Pippi na Południowym Pacyfiku", to klasyka w najlepszym wydaniu.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pierwszy tom z serii książek o Pippi Pończoszance - najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce świata. Mieszka ona samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie jest wyzwaniem dla mieszkańców miasteczka: budzi zgorszenie dorosłych oraz zachwyt rówieśników. Powieść przygodowa dla dzieci w wieku 6-12 lat.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Piękna i wzruszająca opowieść o dzieciach dwóch zwalczających się hersztów zbójników, Ronji i Birku. Mieszkają oni w starym zamku, a dni spędzają w wielkim lesie, w którym żyją dzikie konie, a także okrutne Wietrzydła, Szaruchy i Mgłowce zagrażające ich życiu. Początkowa wrogość Ronji i Birka przemienia się w przyjaźń, a potem w miłość. Dzięki sile tego uczucia udaje im się doprowadzić do pojednania zatwardziałych zbójników.Ekranizacji tej ulubionej lektury dzieci i dorosłych podjęło się słynne Studio Ghibli. Ilustracje zawarte w książce nawiązują do telewizyjnej animacji.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Pelle ma siedem lat i kocha zwierzęta, choć sam niestety żadnego nie ma.
Tjorven ma psa Bosmana i to jest strasznie niesprawiedliwe! Kiedy okazuje się,
że na sąsiedniej wyspie ktoś chce sprzedać króliki, Pelle nie posiada się z radości. Razem z Tjorven ruszają łódką po zwierzątko. I wtedy nadciąga burza…
Historia, pochodząca z książki Astrid Lindgren o dzieciach z wyspy Saltkrakan, została na potrzeby książki obrazkowej pięknie zilustrowana przez Marię Nilsson Thore.
Ta wakacyjna opowieść jest pierwszą z pięciu książek o wyspie Saltkrakan, które ukażą się w Wydawnictwie Zakamarki.
Wyspa Saltkrakan to jedna z wielu wysp i wysepek w Archipelagu Sztokholmskim. Na niej właśnie, wraz wraz z rodzicami, rodzeństwem i psem Bosmanem, mieszka dziewczynka o imieniu Tjorven. Każdego lata na wyspę przyjeżdża też Melker Melkerson z czwórką swoich dzieci: najstarszą Malin oraz synami Johanem, Niklasem i Pellem. I wtedy dużo się tam dzieje!"
Emil wie, że psot się nie wymyśla. One robią się same. Przecież nie chciał złapać taty w pułapkę na myszy Ani wypuścić z pastwiska barana Blarena Bo Emil to dobry chłopak. I wcale nie jest skąpy. A na pewno nie w dawaniu całusów! Koniec końców nawet mała Ida, siostrzyczka Emila, marzy o tym, by przytrafiła jej się jakaś psota i by za karę posiedzieć sobie trochę w stolarni. Jest sobotni wieczór - Emil siedzi w stolarni i struga setnego drewnianego ludzika. Nie tak wyobrażał sobie ten jubileusz! Na domiar złego Alfred, zamiast świętować z Emilem, czuli się z Liną. Emil ma już tego dość. Już on pokaże wszystkim w Katthult, że nie wolno go tak traktować! Z kolei innym razem tatuś nie tylko nie zamknął go za karę w stolarni, ale jeszcze pochwalił! A wydarzyło się to pewnego zimowego dnia niedługo po Bożym Narodzeniu, kiedy w Katthult odbywało się doroczne przyjęcie dla sąsiadów. Jego przebieg był dość nieoczekiwany, a wszystko za sprawą nauczycielki, która postanowiła rozruszać gości zabawami w śnieżki i w całowanie! Czy pamiętacie Idę, małą siostrzyczkę Emila ze Smalandii? Tak, tego, który za swoje psoty ciągle siedział w stolarni i strugał drewniane ludziki? Tym razem to ona chce zrobić jakąś psotę, ale Emil wyjaśnia jej, że psoty robią się same. Czy Idzie mimo to uda się trafić za karę do stolarni? Tom zawiera trzy opowiadania o Emilu i Idzie:"Emil i ciasto na kluski", "Skąpy nie jestem, powiedział Emil", "Mała Ida też chce psocić". Książka z zabawnymi ilustracjami Bjrna Berga, którego do stworzenia wizerunku Emila wybrała sama Astrid Lindgren. Idealna na prezent!
Wydanie bibliofilskie najbardziej znanej powieści szwedzkiej pisarki, na której wychowało się kilka pokoleń Polaków. Tym razem powracamy do opracowania graficznego i ilustracji Hanny Czajkowskiej z pierwszego wydania z 1957 roku - z myślą o tych, dla których opowieści o dzieciach z Bullerbyn były najwspanialszą lekturą dzieciństwa. Edycja prezentowa.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Nocą do kurnika zakrada się głodny lis. Zauważa go skrzat strzegący zagrody. Co wymyśli skrzat, by lis się najadł, ale nie ucierpiała żadna kura? Pięknie ilustrowana zimowa historia z bożonarodzeniowym akcentem. Tekst Astrid Lindgren jest parafrazą popularnego niegdyś w Szwecji wiersza Karla-Erika Forsslunda z 1900 roku, który doczekał się wielu wydań w zbiorach i antologiach, a także jako książka obrazkowa z ilustracjami Haralda Wiberga. Niemiecki wydawca zamówił u Lindgren krótszą, prozatorską wersję wiersza, którą opublikował z ilustracjami Wiberga w 1965 roku. W Szwecji wydano tekst Lindgren dopiero pół wieku później z ilustracjami Evy Eriksson."
Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko. Opowieści o dzieciach z Bullerbyn to ukochana lektura z dzieciństwa kilku pokoleń czytelników.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Niesamowite przygody Karola i Jonatana rozgrywają się w scenerii fantastycznej krainy Nangijali. Ale "Bracia Lwie Serce" to nie tylko opowieść o niezwykłych losowych wypadkach, to także wzruszająca książka o męstwie, umiłowaniu wolności, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężyć nawet śmierć.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Piękna i wzruszająca opowieść o dzieciach dwóch zwalczających się hersztów zbójników, Ronji i Birku. Mieszkają oni w starym zamku, a dni spędzają w wielkim lesie, w którym żyją dzikie konie, a także okrutne Wietrzydła, Szaruchy i Mgłowce zagrażające ich życiu. Początkowa wrogość Ronji i Birka przemienia się w przyjaźń, a potem w miłość. Dzięki sile tego uczucia udaje im się doprowadzić do pojednania zatwardziałych zbójników. Ulubiona lektura dzieci w każdym wieku i dorosłych!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kapryśna, uparta i pełna fantazji Lotta przeżywa wiele smutków i radości związanych z Niśkiem - ukochaną pluszową świnką. Próbuje być samodzielna i wymóc na otoczeniu spełnienie swoich życzeń. Tę bystrą dziewczynkę i jej rodzeństwo pokocha czytelnik w każdym wieku. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pippi Langstrump po śląsku
Pippi Langstrump to nojsiylniyjszo, nojmilszo, nojfajniyjszo i nojbogatszo dziouszka na cołkim świecie. Miyszko blank sama w Bajzlowym Domku, ino ze swojim koniym i małpiczkom, co sie mianuje Pon Nilsson. Mo tyż cołki kofer ze złotymi monetami.
Kole nij miyszkajom Tommy i Annika, a ôd kiedy Pippi sie przikludziyła, wszysko stało sie fajniyjsze! Bo Pippi kulo fafernioki na delowce, poradzi dźwignońć konia gołymi rynkami, i bawi sie w gonić ze szandarami, co jom chcom weznońć do dziecińca.
Pippi Langstrump zaczła rewolucyjo w dziecinnych izbach, jak 1945 roku pokozała sie ta ksionżka. Ôd tego czasu poznały jom i jij poprzoły pokolynia dziecek na cołkim świecie.
Ryszawo dziouszka znały tyż – i przoły jij – pokolynia ślonskich dziecek, chocioż poznowały jom z pomocom polskij abo niymieckij godki. Z tym przekładym ale Pippi zaczyno tyż godać po naszymu!
Fragment:
– Jakbyś mogła nojsamprzod pedzieć mi swoje połne miano – pedziała pani – to cie zaregistruja do szkoły.
– Mianuja sie Pippilotta Maszkietta Gardinella Złocioczka Langstrump, cera ôd kapitana Efraima Langstrumpa, co przodzij boł postrachym morz, a terozki je za krola Połedniowych Morz. Pippi to je po prowdzie ino moj przemianek, bo tata padoł, że Pippilotta je za dugie do wypedzynio.
– Rozumia – pedziała pani. – Toż my tyż bydymy ci godać Pippi. Ale jak by my tak teroz ôboczyli, jako mosz wiedza – godała dalij. – Je żeś już dużo dziouszka i na zicher niymało wiysz. Możno zacznymy ôd rachowanio. Dalij, Pippi, możesz mi pedzieć, wiela je siedym a piyńć?
Pippi wejrzała na nia, udziwiono i niyrada. Tak jij ôdpedziała:
– No ja, jak sama tego niy wiysz, to se ani niy forszteluj, że jo myśla ci to pedzieć!
Zbiorowe wydanie dwóch książek o przygodach kapryśnej, upartej i pełnej fantazji Lotty: Dzieci z ulicy Awanturników oraz Lotta z ulicy Awanturników, po raz pierwszy z kolorowymi ilustracjami Ilon Wikland.Tatuś Lotty mówi, że zanim pojawiły się dzieci, w ich domu było całkiem spokojnie. Dopiero potem zrobił się harmider. Rzeczywiście, Lotta, Jonas i Mia Maria potrafią narozrabiać jak mało kto! Tę bystrą trójkę i ich przygody pokocha czytelnik w każdym wieku.
Wesoła Pippi Pończoszanka nigdy, przenigdy nie zamierza dorosnąć i zawsze bez wahania wyrusza na spotkanie nowej przygody! Niestraszne jej sztormy ani rekiny, kiedy w grę wchodzi dobra zabawa. To wyjątkowa dziewczynka, która w jednej chwili podejmuje decyzję o podróży na tropikalną wyspę i nie daje żadnych szans strasznym bandytom!
Kto jest najsilniejszą, najbogatszą i najbardziej samodzielną dziewczynką na świecie? Oczywiście Pippi Pończoszanka z Willi Śmiesznotki! Zna dużo ciekawszych zajęć niż chodzenie do szkoły, jest niezwykle odważna i żaden łobuz jej niestraszny. W towarzystwie Pippi nie grozi ci nuda!
W 1978 roku Astrid Lindgren otrzymała Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich. Podczas ceremonii wręczenia nagrody wygłosiła płomienną mowę przeciwko przemocy, zwłaszcza wobec dzieci. Wyraziła głęboką tęsknotę ludzi za pokojem na świecie oraz wskazała na mechanizmy powstawania przemocy, którym każdy z nas może przeciwdziałać.Niniejsza publikacja zawiera pełny tekst przemówienia wygłoszonego przez Lindgren we Frankfurcie, a także przedmowę Marty Santos Pais i posłowie Thomasa Hammarberga, zaangażowanych w strukturach ONZ w ochronę praw dziecka.Całość wieńczy poruszający wiersz Astrid Lindgren Gdybym była Bogiem....Sugestywne ilustracje Stiny Wirsn czarne kontury z akwarelowymi plamami koloru dopełniają niezwykle ważny i aktualny przekaz tej książki.Mamy nadzieję, że książka ta przyczyni się do pełniejszego zrozumienia, dlaczego kary cielesne nie są dobrą metodą wychowawczą, oraz przypomni, że również w Polsce są prawnie zabronione.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?