Judy Dunn z niezwykłą zręcznością pomaga nam w nowy sposób spojrzeć na dzieci, o których zwykle myślimy, że dobrze je znamy ? zwłaszcza nasze własne dzieci. [...] W tej świetnej książce poznajemy dzieci w najwspanialszym okresie ich rozwoju.
profesor Paul L. Harris, Harvard Graduate School of Education
Dzięki przedstawionej tu uważnej obserwacji małych dzieci ? przedszkolaków i uczniów ? ta fantastyczna książka zainteresuje rodziców i będzie inspiracją dla praktyków profesjonalistów.
Kathy Sylva, profesor psychologii rozwojowej, University of Oxford
Judy Dunn, jedna z naszych najbardziej przenikliwych badaczek opisujących świat społeczny dzieci, daje nam możliwość wejrzenia w często niedoceniany przez naukowców i praktyków świat dziecięcej przyjaźni. [...] Zarówno rodzice, jak i profesjonaliści wiele nauczą się dzięki tej przyjemnej w lekturze i dotyczącej aktualnych tematów książce.
Ross D. Parke, dyrektor Centrum Badań nad Rodziną, University of California Riverside
Judy Dunn, światowej sławy autorytet w dziedzinie psychologii rozwoju dzieci, daje nam wspaniale napisaną pracę o przyjaźni małych dzieci. Na podstawie wyników badań prowadzonych po obu stronach Atlantyku rozważa naturę i znaczenie tych związków dla rozwoju i dobrostanu dzieci. W zakończeniu przedstawia praktyczne wnioski wynikające z badań , użyteczne zarówno dla rodziców, jak i dla nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy zajmują się dziećmi. Pisze, jak radzić sobie z przyjaźnią na różnych etapach rozwoju, jak pomagać dzieciom, które mają trudności w związkach przyjacielskich, i co robić z ?trudną? przyjaźnią i przemocą w relacjach między dziećmi.
Judy Dunn jest profesorem psychologii rozwojowej w Instytucie Psychiatrii. Jest autorką wielu książek, m.in. The beginnings of social understanding (Blackwell Publisher, 1998), Separate Lives: Why siblings are so different (1992), From one child to two (1995).
Ta książka jest pionierskim przedsięwzięciem. Sageman, łącząc kompetencje politologa i psychiatry, analizuje życiorysy niemal dwustu członków Al-Kaidy i przedstawia bezprecedensowy zarys ideologii, motywacji i działań terrorystów. Doskonała znajomość zagadnień związanych z Al-Kaidą umożliwia autorowi sformułowanie podstawowych zasad walki z globalnym terroryzmem. Sieci terroru to aktualna, oryginalna i bardzo ciekawa książka, obowiązkowa zarówno dla specjalistów, jak i wszystkich czytelników zainteresowanych tą tematyką.
Rohan Gunaratna, autor Inside Al’Qaeda: Global Network of Terror
Autor penetruje zupełnie nowe obszary oraz obala powszechne, ale nieprawdziwe teorie, których wyznawcami są zarówno «eksperci» w dziedzinie terroryzmu, jak i członkowie rządu odpowiedzialni za ochronę antyterrorystyczną. Zgodnie z jedną z tych koncepcji, Al-Kaida jest repliką przestępczej rodziny mafijnej, a taktyka stosowana wobec przestępczości zorganizowanej sprawdza się także w przypadku nowych przeciwników.
Milt Bearden, autor The Black Tulip i współautor The Main Enemy
Dzięki Markowi Sagemanowi lepiej rozumiemy działalność Al-Kaidy, która jest zaledwie jedną, najlepiej znaną częścią globalnego salafickiego dżihadu. Ta znakomita książka ułatwia dogłębną analizę sieci terrorystycznych.
Randall Collins, autor Interaction Ritual Chain
Wspaniała książka (...). Ma wszelkie cechy dobrej polemiki naukowej ? kompetentna, przekorna i bardzo zabawna. Nie mogę się doczekać odpowiedzi Dawkinsa na krytykę Alistera McGratha.
Michael Ruse, Florida State University
Tour de force.
Simon Conway Morris, Cambridge University
Miażdżąca krytyka.
David N. Livingstone, Queen?s University, Belfast
McGrath napisał znakomitą książkę. Trudno sobie wyobrazić, aby można było lepiej pokazać, zinterpretować i skrytykować dzieło Dawkinsa i jego religijne implikacje.
Times Higher Education Supplement
Jest to pierwsza książka poświęcona w całości polemice z poglądami Richarda Dawkinsa, autora kilku popularnonaukowych bestsellerów, jak Samolubny gen i Ślepy zegarmistrz. Dawkins jest chyba najbardziej znanym na świecie ateistą, słynącym z wrogości wobec religii i kontrowersyjnych wypowiedzi na jej temat. Ta doskonale przemyślana książka ujawnia po kolei słabości podstawowych założeń Dawkinsa, dotyczących takich zagadnień, jak konflikt między religią a nauką, teoria działania ?samolubnego genu? w procesie ewolucji czy rola nauki w wyjaśnianiu świata. Co ważne, mówiąc o tych kontrowersyjnych sprawach, autor posługuje się językiem zrozumiałym nawet dla czytelników niemających wiedzy naukowej i religijnej.
Alister McGrath jest profesorem teologii historycznej Uniwersytetu Oksfordzkiego. Jako światowej sławy teolog ze stopniem doktora w dziedzinie biofizyki molekularnej jest osobą wyjątkowo kompetentną w opisywanej przez siebie dziedzinie. Znany z klarowności pisarskiego stylu, potrafi przedstawić trudne sprawy w sposób jasny dla przeciętnego odbiorcy.
Podręcznik prezentujący poszczególne techniki terapii poznawczej. Opisy kolejnych technik zostały przedstawione według stałego schematu (specyficzne problemy odpowiadające danej technice, przykładowy dialog między terapeutą a pacjentem, konkretne przykłady zadań domowych dla pacjenta, wzory tabel, schematów, formularzy, sposoby radzenia sobie z ewentualnymi problemami, jakie może stworzyć "trudny" pacjent, relacje między daną techniką a innymi technikami pracy). Tak opracowane opisy autor podzielił na kilka części, dotyczących: rozdzielania myśli od emocji, związku pomiędzy myślami, emocjami i przekonaniami wynikającymi ze schematów poznawczych, badania zasad jakimi kieruje się pacjent w swoim postępowaniu, systemu wartości pacjenta, samomonitorowania emocji negatywnych, błędów logicznych w myśleniu.
Czy korzystamy z tych samych technik poznawczych w pracy z większością pacjentów - a może nawet ze wszystkimi? Czy mamy wrażenie, że utknęliśmy w miejscu, używając wciąż tych samych wypróbowanych i skutecznych "trików" bez ciekawych alternatyw? ( ) Wielu specjalistów grzęźnie w znajomych wzorcach i schematach, wybierając w pracy klinicznej tę taktykę, która przeważnie się sprawdza. Możemy w ten sposób przeoczyć szeroki repertuar metod, które zapewnią nam elastyczność i otworzą przed pacjentami zupełnie nowe możliwości terapii. (...) Napisałem tę książkę zarówno dla początkujących terapeutów, którzy nie chcą się ograniczać do zbioru kilku technik, jak i dla doświadczonych specjalistów szukających nowych pomysłów na zastosowanie metod i rozszerzenie możliwości terapii proponowanej pacjentom. (Ze wstępu Autora)
Tradycja prawosławna nigdy nie dokonywała jasnego rozróżnienia pomiędzy mistyką i teologią, pomiędzy doświadczeniem osobistym i dogmatem Kościoła. Według niej, celem teologii nie jest abstrakcyjna wiedza o Bogu, lecz przygotowanie człowieka na ostateczne zjednoczenie ze Stwórcą. Zamiast starać się przeniknąć tajemnice wiary za pomocą rozumu, ma ona skłaniać do wewnętrznej przemiany umysłu, aby otworzyć nas na doświadczenia mistyczne. Cała teologia zmierza zatem ku życiu mistycznemu, będącemu niczym innym, jak chrześcijańskim życiem duchowym.
Włodzimierz N. Łosski (1903-1958) był jednym z największych teologów prawosławnych. Jego twórczość głęboko naznaczyła odnowę prawosławnego Wschodu z Zachodem. W tej książce Łosski ukazuje to, co w jego wierze najgłębsze i najcenniejsze: Boga w Trójcy Świętej, człowieka stworzonego na Jego obraz i podobieństwo, dzieło Syna i Ducha Świętego w Kościele oraz ostateczne przeznaczenie człowieka.
Napisany ponad sześćdziesiąt lat temu Esej o teologii mistycznej cieszy się niezwykłą popularnością wśród tych, którzy pragną zgłębić świat duchowości prawosławnej. Książka ta do dziś z zadziwiającą aktualnością wskazuje drogę współczesnej teologii chrześcijańskiej.
Nabożeństwa naszej Cerkwi prawosławnej nawet przy jednym spojrzeniu na ich piękno wywołują w pokornych duszach uczucie uwielbienia; lecz nieporównanie większe uczucie uwielbienia zarówno u duchownych, jak i modlących się wiernych może wywołać rozumienie tajemniczej mocy i istoty odprawiania nabożeństw cerkiewnych. U celebrujących bezkrwawą Ofiarę wzmacnia ono święty zachwyt, który jest wynikiem świadomego przeżywania nabożeństw, a zebranych z pokorą wiernych, przenosząc myślami niemal do niebiańskich przybytków anielskich, niepostrzeżenie pobudza do pozostawienia w słodkim zapomnieniu wszystkich trosk ziemskich. Wielu bogobojnych chrześcijan szukało sposobności oświecenia umysłu takim właśnie światłem zrozumienia i – nie znajdując pomocy odpowiadającej ich pragnieniu – zmuszonych było niekiedy czerpać ogólne wiadomości o cerkwi, nabożeństwie i wszystkich związanych z nimi ważnych rzeczach wyłącznie z księgi dawno wydanej, o nazwie Tablice (…)
W Nowych Tablicach arcybiskup Niżnego Nowgorodu Beniamin (1739–1811) proponuje systematyczny i jednocześnie popularny przegląd rytuału prawosławnego w ostatnim etapie jego rozwoju (od czasów Beniamina do dziś Liturgia prawosławna pozostaje niezmienna). Z tego właśnie wynika wartość traktatu oraz fakt, że nie stracił on swego znaczenia i dziś – może z powodzeniem służyć jako przewodnik po przestrzeni sakralnej, utensyliach liturgicznych, gestach i modlitwach chrześcijaństwa wschodniego.
Z Przedmowy G. Minczewa
Książka ta powinna być podstawową lekturą dla drugiego roku studiów w zakresie socjologii i studiów kulturowych [?]. Jest ona syntezą podstawowej literatury i prowadzi przez zawiłe dyskusje, a jednocześnie jest przystępna, wciąga i inspiruje [?]. Ułatwi studentom spojrzenie na świat materialny i zobaczenie go w zupełnie nowym świetle oraz zapoznanie się z najważniejszymi dyskusjami teoretycznymi.
Keith Tester, profesor teorii społecznej, Portsmouth University
? Jakie relacje łączą nas z przedmiotami?
? W jaki sposób rzeczy wpływają na nasze związki z innymi ludźmi?
? W jakich relacjach pozostają ze sobą przedmioty materialne i zjawiska społeczne, takie jak moda, dyskurs społeczny, wzornictwo?
W życiu codziennym pozostajemy w stosunkach z przedmiotami na wiele rozmaitych sposobów: gdy nosimy ubrania, meblujemy mieszkanie, reagujemy na dzwonek telefonu, rozpoznajemy podpis pod obrazem, bierzemy do ręki przycisk do papieru. Nie są to bynajmniej stosunki o wyłącznie funkcjonalnym charakterze, zależą bowiem od tego, w jakich związkach pozostajemy z innymi ludźmi oraz od kultury konkretnego społeczeństwa, w którym żyjemy ? są stosunkami o charakterze społecznym. Ta zajmująca książka czerpie z uznanych ujęć teoretycznych, w tym podejść Simmla, Marksa, McLuhana, Barthesa, Baudrillarda, jak również z wielu prac empirycznych rozmaitych dyscyplin humanistycznych. By zrozumieć cokolwiek z naszego obcowania z przedmiotami, sięga po zawarte w tym dorobku koncepcje, skupiając się na rozmaitych przypadkach: kopcach z kamieni i dżinsach, telewizorach i kolczykach na penis, domach i dziełach sztuki.
Zacznę od stwierdzenia, które od razu się narzuca po lekturze, choć powinno być raczej wnioskiem niż początkiem: uważam, że książka Ewy Bobrowskiej o dyskursie radiomaryjnym jest znakomita. Czytałem ją z ogromnym, rosnącym w miarę lektury, zainteresowaniem, do najwyższej aprobaty skłania bowiem wszystko: oryginalne i świetnie uzasadnione sproblematyzowanie zagadnienia, szerokie horyzonty metodologiczne, ciekawe analizy, uwzględnienie dużego materiału, niezwykle trafnie dobranego, klarowność i precyzja wywodu. A także to, że praca otwiera nowe perspektywy, zmusza do porównań i niejako projektuje nowe dociekania na temat tego typu dyskursu. [...]
Autorka słusznie podkreśla przy różnych okazjach, że przedmiotem jej dociekań jest sam dyskurs, a nie – jego oddziaływanie. Gdyby ono znajdowało się w centrum uwagi, konieczne byłyby badania empiryczne. Pokazuje jednak – i to wydaje mi się szczególnie ważne, a zarazem ciekawe – jak prezentuje się „idealny użytkownik dyskursu”, a więc, w jaki sposób został on pomyślany i jakie warunki powinien spełniać, by odbierać dany tekst zgodnie z zawartymi dyskursywnymi dyrektywami. Przede wszystkim powinien podzielać wizję świata, w której podstawowym wyznacznikiem jest bezwzględnie przestrzegany podział: my–oni, przy czym owi oni pojmowani są zdumiewająco szeroko. Oni są niejako ex definitione wrogami. A w istocie wrogiem jest każdy, kto nie podziela światopoglądu, tkwiącego u podstaw dyskursu radiomaryjnego; katalog wrogów jest niezwykle rozbudowany.
Z recenzji wydawniczej Profesora Michała Głowińskiego
Pierwszy tom podręcznika pediatrii, którego autorami są specjaliści z Instytutu Pediatrii Collegium Medicum UJ, adresowany jest głównie do studentów medycyny.
W sposób wyczerpujący i usystematyzowany przedstawiono w nim zasady badania fizykalnego dziecka w różnych okresach jego rozwoju, a na podstawie aktualnie obowiązujących zaleceń podano zasady żywienia zdrowego i chorego dziecka oraz zasady profilaktyki w pediatrii. Ponadto w kolejnych rozdziałach omówiono semiotykę, a także stany naglące w pediatrii.
Przejrzysty układ podręcznika ułatwia korzystanie z niego.
Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów medycyny. Mamy nadzieję, że zainteresuje także szersze grono czytelników - przede wszystkim lekarzy pediatrów - i będzie użyteczny w nauce i pracy oraz pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących chorego dziecka. Powstał dzięki bogatemu doświadczeniu klinicznemu lekarzy - specjalistów pediatrii z Instytutu Pediatrii CM UJ. Szeroki przekrój zagadnień przedstawiono przejrzyście i w nowoczesnym układzie, co powinno ułatwić korzystanie z podręcznika. W poszczególnych rozdziałach tego tomu usystematyzowano aktualną wiedzę z zakresu patologii okresu noworodkowego, pulmonologii, alergologii, reumatologii i genetyki.
Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów medycyny.
Informacje w nim zawarte są oparte na bogatym doświadczeniu klinicznym specjalistów wielu dziedzin pediatrii, zatrudnionych w Instytucie Pediatrii Collegium Medicum UJ. Mamy nadzieję, ze zainteresuje także szersze grono czytelników, głównie lekarzy pediatrów, będzie użyteczny w nauce i pracy oraz pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących chorego dziecka.
Szeroki przekrój zagadnień, podany przejrzyście i w nowoczesnym układzie, powinien ułatwić korzystanie z podręcznika. W poszczególnych rozdziałach tego tomu usystematyzowano aktualną wiedzę z zakresu hematologii i onkologii dziecięcej.
Książka dotyka problemów człowieka, jego uczuć i tęsknot. Mówi o samotności, znużeniu życiem, pośpiechu, zniewoleniu, przemocy, a równocześnie o pragnieniu wyzwolenia, sprawiedliwości, pokoju, życia, miłości. W świeckich zachowaniach, takich jak: wakacyjne podróże, weekendowe wyjazdy, fascynacja sportem, ekologiczna pasja czy nawet teatr absurdu, zauważa ukryte wołanie współczesnego świata, które w pełni zaspokoić może tylko Bóg.
Autor przejawia wielką troskę o człowieka, a szczególnie człowieka zagubionego, którego wiara osłabła. Odnosi się do niego z wielką delikatnością i współczuciem i zachęca do odkrywania na powrót skarbu wiary. Wyraźnie dostrzegalna jest życzliwość wobec ludzkich poszukiwań i cierpliwość wobec powolności ludzkiego dojrzewania.
Dostrzegalna jest pasja autora, by rozjaśnić prawdę chrześcijańskiej Tradycji, przybliżyć współczesnemu człowiekowi skarby liturgii, ukazać związek chrześcijańskiego dogmatu z życiem. Zachęca on do poszukiwania przestrzeni ciszy.
Pochodzący z XV w., klasyczny traktat na temat liturgii Kościoła Wschodniego. Do dziś stanowi podstawowe źródło poznania prawosławnego rytuału i jego symboliki oraz inspirację i model naśladowany przez autorów podobnych dzieł aż do czasów współczesnych.
Gdy kapłani kończą modlitwy wewnątrz ołtarza i wychodzą, uwidacznia się zstąpienie świętych aniołów przy Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu Chrystusa; a kiedy hierarcha pochyli głowę wraz z kapłanami, modli się o to, żeby znaleźli się przy nich aniołowie, razem z nimi wchodzący i wspólnie sprawujący Liturgię. A pochylając i podnosząc głowę, ukazuje wszystkim Zmartwychwstanie Pana. To samo głosi też diakon, podnosząc Ewangelię, gdy sam ogłasza Zmartwychwstanie Zbawiciela, i woła głośno: „Oto mądrość! Stańmy prosto”, czynami i słowami świadcząc o Zmartwychwstaniu. Bezpośrednio po tym następuje przedstawienie Wniebowstąpienia: na przodzie niesie się świece, idą w rzędach diakoni, niesiona jest Ewangelia, idzie sam hierarcha podtrzymywany z obu stron przez diakonów, z tyłu zaś postępują pozostali kapłani.
Dzięki lekturze ósmego wydania podręcznika Duane i Sydney Ellen Schultz historia psychologii staje się fascynująca i nabiera wyjątkowego znaczenia. Autorzy dokonują personalizacji historii psychologii, nie tylko przez uwzględnienie biograficznych informacji na temat wpływowych teoretyków, ale także przez pokazanie, w jaki sposób ważne wydarzenia z ich życia oddziałały na poglądy i metody. Przyjmując współczesną perspektywę, książka koncentruje się na historii psychologii od 1879 roku do chwili obecnej i opisuje ją przez pryzmat szkół w ich społecznym, historycznym i intelektualnym kontekście.
Perswazja to potężna siła, którą można wykorzystać, aby odmienić miliony umysłów i serc. Jej celami są nasze postawy i opinie. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z poglądami na temat polityka, polityki społecznej, organizacji, osoby czy produktu, potęga perswazji może nas nieodwracalnie zmienić. Czasami w sposób niezauważalny, niekiedy dramatycznie.
Perswazja: perspektywa psychologiczna jest zbiorem tekstów zawierających podstawowe teorie związane z problematyką perswazji, w zajmujący sposób napisanych przez czołowych badaczy w tej dziedzinie. Podręcznik przedstawia najważniejsze poglądy w tym zakresie oraz najbardziej wpływowe, współczesne ośrodki podstawowych i stosowanych badań nad perswazją. Autorzy tego tomu prezentują najnowsze osiągnięcia i wyniki ostatnich badań w wielu rozmaitych dziedzinach, takich jak zdrowie, reklama, uprzedzenia, komunikacja polityczna, grupowe podejmowanie decyzji czy wpływ utworów narracyjnych.
Obecne wydanie - poprawione i uzupełnione - uwzględnia najnowsze badania przeprowadzone w minionym dziesięcioleciu. Zawiera nowe rozdziały dotyczące uprzedzeń, perswazyjności utworów narracyjnych, mass mediów i perswazji politycznej, małych grup oraz reklamy.
Większość antropologów, którzy próbowali wyznaczyć granice między magią, nauką i religią – rozumianymi jako kategorie międzykulturowe – nie zdawała sobie sprawy z istnienia długiej i bogatej historii intelektualnej myśli zachodniej, która ukształtowała ich własną twórczość. W niniejszej książce profesor Tambiah poddaje magię, naukę i religię ponownej analizie z perspektywy owej historii, łącznie z religią judaistyczną, wczesną nauką grecką, filozofią renesansu, reformacją protestancką oraz rewolucją naukową w Europie w XVI i XVII wieku. Wskazuje na wpływ tej spuścizny na dyskurs antropologiczny, a następnie rozważa treści i konsekwencje trzech ujęć interpretacyjnych: teorii intelektualistycznych i ewolucyjnych Tylora i Frazera, funkcjonalizmu Malinowskiego oraz rozróżnienia na umysłowość mistyczną i logiczną według Lévy-Bruhla. Autor zastanawia się też nad kwestiami racjonalizmu, relatywizmu oraz przekładu i współmierności kultur, które są głównymi problemami współczesnej antropologii i filozofii. Książka kończy się analizą wpływów najnowszych prądów w historii i filozofii nauki na rozważania na temat magii, nauki i religii.
Książka omawia transformację kultury rusko-prawosławnej, jaka dokonywała się pod wpływem burzliwych wydarzeń na tle religijnym w Rzeczypospolitej w końcu wieku XVI i w wieku XVII. Odwołuje się do brzemiennych w skutki następstw reformacji i soboru trydenckiego, które zdominowały kulturę, politykę i Kościół na Rusi polsko-litewskiej. Znane wydarzenia historyczne, takie jak: unia brzeska, smuta moskiewska, czy schizmy kościelne, zyskały w książce odmienną interpretację, gdyż autorka omawia je z perspektywy fundamentalnych różnic istniejących pomiędzy kulturą łacińską i rusko-bizantyjską. Publikacja ukazuje dominujący wpływ odmiennej mentalności obu chrześcijańskich światów na ważne wydarzenia wspólnej historii Moskwy i Polski, a także wyjaśnia podłoże różnic w pojmowaniu człowieka, historii, państwa, Kościoła, eschatologii i oświaty. Nawiązując do współczesnych konfliktów na tle konfesyjnym i politycznym, sięga do ich źródeł, odwołuje się do podstaw kultury rusko-prawosławnej, co pozwala zrozumieć specyfikę rosyjskiego postrzegania świata.
Książka wyjaśnia, jakie są możliwości i granice wzajemnego zrozumienia, co łączy i dzieli oba światy, wskazuje na ważne dla nich symbole, które stanowią zarzewie konfliktu. Celem autorki jest pokazanie, że zasadnicza różnica pomiędzy światem kultury greckiej i łacińskiej miała kolosalny wpływ na kształtowanie się chrześcijańskiej Europy. Tam, gdzie przebiega granica tych światów, historia ściśle łączy się z eschatologią. Dlatego, zarówno dla Polaków, jak i Litwinów, Ukraińców i Rosjan wydarzenia z odległej przeszłości są wiecznie aktualne. Podobnie jest na Bałkanach. Racjonalna historiografia nie jest w stanie w pełni rozjaśnić te zawiłości.
Książka autorstwa jednego z najwybitniejszych teologów prawosławnych przedstawiająca historyczny rozwój i podstawowe doktryny teologii bizantyjskiej. Autor przedstawia też filozofię życia, liturgię i sztukę, wyrosłe na podłożu tej teologii, jak również trwałą obecność tych elementów we wspólnej duchowości prawosławnej.
Teologia bizantyjska to wybitna, głęboka (), dobrze udokumentowana książka napisana przez poważnego uczonego dla poważnych czytelników wywodzących się zarówno z kręgu Kościołów wschodnich, jak i zachodnich. Będzie dziełem klasycznym dla zrozumienia teologicznej doktryny Wschodu.
Journal of Ecumenical Studies
Jak dotąd nie ma pewniejszego, bardziej dokładnego i klarownego przewodnika dla pragnących zbadać korzenie teologii bizantyjskiej oraz pojąć tajemnice i subtelności doktryny ortodoksyjnej (). Pozornie wąski zakres tej doskonałej książki () obejmuje podstawy historyczne i doktrynalną naturę teologii bizantyjskiej.
The Slavonic and East European Review
John Meyendorff dysponuje fachową wiedzą, która jest widoczna w każdym rozdziale () tej ważnej książki () wyróżniającej się jasnością i dokładnością.
Journal of Theological Studies
Bogactwo wyobraźni mitycznej, demonstrowanej przez ludzi nieledwie od początku świata, jest w całej swej różnorodności przedmiotem analizy wielu dyscyplin naukowych. Niniejszy tom, plon badań pracowników Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wprowadza czytelnika w religioznawczą refleksję nad mitem. I stanowi kolejne potwierdzenie istnienia wielu trudnych do rozwikłania jego tajemnic.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?