Jeżeli nienawidzicie swojej pracy, tkwicie w związku, z którego uleciała już dawna magia, albo walczycie ze zbędnymi kilogramami, Tom O’Neil podpowiada, co zrobić, aby odnieść sukces za pomocą Zasady Jednego Procenta.
Przykłady z życia wzięte, proste zadania do wykonania oraz 30-dniowy, starannie ułożony program. Wystarczy spróbować, a Zasada Jednego Procenta przeniknie na stałe do waszego sposobu myślenia, a wy sami zaczniecie wreszcie żyć pełnią życia.
Okazuje się, że duże i trwałe sukcesy osiąga się dzięki drobnym - niejako jednoprocentowym - zmianom, które wprowadza się w życie po jednej za każdym razem.
Tom O’Neil jest znanym pisarzem i nagradzanym prelegentem. Jego artykuły o rozwoju osobistym i zawodowym ukazywały się w The Economist i Harvard Business Review. Tom O’Neil to także współtwórca poradnika dla poszukujących pracy pt. Jakiego koloru jest twój spadochron, który stał się światowym bestsellerem.
„Weź się w garść”, „bądź niezastąpiony”, „dąż wytrwale do celu” – słyszymy na każdym kroku. „Nie rezygnuj”, „walcz” – takie rady dotyczą pracy, związku, realizacji naszych planów. A jeśli realizacja przyjętych zamierzeń przynosi więcej szkody niż pożytku? Jeśli „pułapka utopionych kosztów” jest jedynym, co jeszcze trzyma nas w związku, w pracy, w toksycznej relacji? Książka Peg Streep i Alana Bernsteina jest przeznaczona dla tych, którzy mają dość powtarzanych co rok postanowień: „nigdy więcej…”. Autorzy pokazują, jak ocenić, czy realizacja przyjętego przez nas celu jeszcze nam służy, jak poradzić sobie z myślami i emocjami, pułapką utopionych kosztów i, co najważniejsze – jak mądrze postawić sobie nowe cele w życiu, miłości i pracy.
Jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze? Jakie są techniki prowadzenia kwasu pszennego i żytniego? W książce przedstawiono wyniki badań w zakresie prowadzenia zakwasu – zarówno z perspektywy naukowej, jak i empirycznej – oraz cenne wskazówki praktyczne pomocne w kłopotliwych sytuacjach. W publikacji uwzględniono zagadnienia takie jak procesy metaboliczne zachodzące podczas fermentacji zakwasu czy też metody biologii molekularnej służące analizowaniu jego mikroflory. W książce zawarto również informacje dotyczące m.in.: - prowadzenia zakwasu żytniego i pszennego, - zasad działania urządzeń do produkcji zakwasów wraz z prezentacją ich wad i zalet, - możliwości dostosowania metody prowadzenia zakwasu do indywidualnych potrzeb, - kultur starterowych do wyprowadzania zakwasów w zakładach piekarniczych
Autor, znany amerykański badacz teatru i literatury porównawczej, tworzy ciekawą syntezę, w której przez pryzmat performansu ukazuje przemiany współczesnej kultury i sztuki. Analizuje historię powstania i rozwoju tego zjawiska artystycznego w kontekście przemian społecznych, politycznych i obyczajowych. W badaniach wykorzystuje metody zaczerpnięte z etnografii, antropologii, socjologii, psychologii, lingwistyki oraz kulturoznawstwa. Wykazując ścisłe związki między tymi dziedzinami a performansem nie tylko rozszerza zakres performatyki, ale również integruje nauki humanistyczne, udowadniając, że jest to niezbędne do pełnego zrozumienia i opisu zjawisk współczesnej kultury.
Po raz pierwszy przetłumaczona na język polski praca jednego z najszerzej znanych polskich socjologów. „Metoda socjologii” to teoretyczny esej na temat socjologii jako dyscypliny samoistnej, rządzącej się własnymi prawami metodologicznymi i logiką. Praca jest historycznym świadectwem metodologicznej debaty, jaka rozgorzała w latach trzydziestych XX wieku. Napisana w polemicznym tonie, wskazuje nowe drogi dla socjologii, które nadal warte są poznania. To także jedna z ważniejszych prac Znanieckiego, w której wykłada on swoje poglądy dotyczące socjologii systematycznej.
Zarys problematyki zarządzania informacją
Cyberprzestrzeń jako obszar zarządzania informacją
Jednostka w społeczności wirtualnej jako podmiot zarządzania informacją
Metody i narzędzia zarządzania informacją w cyberprzestrzeni
Wykorzystanie algebry Boole'a w zaawansowanym procesie wyszukiwania informacji
Czy prowadzenie firmy zabiera Ci kilkanaście godzin na dobę i nie daje oczekiwanych rezultatów? Czy jako przedsiębiorca, właściciel firmy, główny zarządzający, a bywa, że główny wykonawca usługi lub dostawca produktu, masz tak wiele obowiązków, że nie masz czasu dla siebie, rodziny, przyjaciół? Masz poczucie, że życie Ci ucieka? Jeśli tak, to jest to książka dla Ciebie. Jeśli chcesz pracować krótko ale efektywnie, odnosić sukcesy i jeździć na wakacje kilka razy w roku, znajdziesz w niej wskazówki, jak możesz to zrobić.
Autor przedstawia łatwy do wdrożenia model zarządzania biznesem, zespołem i sobą, który pomaga stworzyć biznes o ponadprzeciętnych wynikach i jednocześnie pozwala cieszyć się wolnym czasem i prowadzić życie, o jakim każdy z nas marzy.
Offshoring to praktyka przenoszenia części działalności gospodarczej za granicę. Ukrywanie przychodów, bogactwa i zysków w rajach podatkowych uczyniło z offshoring temat medialny, w swojej książce John Urry twierdzi jednak, że offshoring jest czymś dużo więcej, że w praktyce jest to jeden z głównych mechanizmów globalnej gospodarki.
Książka stanowi dokumentację różnych sposobów, w jakie offshoring dokonuje się w obszarze polityki, ekonomii oraz ekologii. Urry analizuje nie tylko zjawisko masowego importu tanich produktów z krajów rozwijających się, lecz również zjawisko eksportowania do nich zanieczyszczeń, odpadów, w końcu również korzystania z zakazanych w krajach centrum rozrywek, w tym przede wszystkim z usług seksualnych. Podobnie za oceany wysyła się niepokoje społeczne i zagrożenia polityczne. Efektem jest atmosfera niepewności, kłamstw i dwuznaczności, która jest odpowiedzialna za mroczną stronę postępującej globalizacji.
Czy geny warunkują nasze szkolne sukcesy i niepowodzenia? Czy źródło talentu tkwi w genach? Czy geniusz można odziedziczyć? Czy i jak geny wpływają na nasze zachowania i osiągniecia szkolne? Czy można tak kształtować system edukacji, by odpowiadał predyspozycjom genetycznym uczniów? Geny i edukacja to książka o tym, skąd pochodzi wiedza na temat genetyki behawioralnej i jak zmieniać system edukacji, by odpowiadał różnicom indywidualnym, jakie występują wśród dzieci.
Kultowa książka opisująca wierzenia, podania, legendy, obrzędy, zwyczaje i ceremonie związane ze zjawiskiem wilkołactwa. Autor, posługując się bogatym i zróżnicowanym materiałem źródłowym, poddaje historyczno-kulturowej analizie fenomen likantropii, odnajdując wspólne motywy powstałe wokół zjawiska wilkołactwa, od czasów antycznych, poprzez średniowiecze, do XX wieku. Szeroko i przystępnie pokazuje wierzenia w przemianę człowieka w dzikie zwierzę, zarówno w europejskiej kulturze ludowej, jak i w kulturach ludów azjatyckich, afrykańskich czy amerykańskich. Genezy zjawiska doszukuje się w występujących w pierwotnych wspólnotach plemiennych tajnych związkach młodych wojowników.
Leszek Paweł Słupecki ? profesor zwyczajny, kierownik Zakładu Historii Średniowiecznej i Nordystyki na Uniwersytecie Rzeszowskim, związany z Instytutem Etnologii i Archeologii PAN. Jeden z najbardziej uznanych w Polsce specjalistów w zakresie dziejów wikingów i mitologii skandynawskiej. Autor m.in.: Wyrocznie i wróżby pogańskich Skandynawów, Slavonic pagan sanctuaries i Mitologia skandynawska w epoce wikingów.
Ostatnia wojna Polski z Krzyżakami, prowadzona w latach 1519–1521, jest słabo znana i praktycznie zapomniana w historiografii. Całkiem niesłusznie, wtedy to bowiem doszło do pierwszej nowożytnej kampanii wojskowej w dziejach Polski. Co więcej, zwycięstwo Rzeczypospolitej okazało się zgoła pyrrusowe – nie dość, że po wojnie sytuacja międzynarodowa Polski mocno się skomplikowała, a kraj popadł w poważne trudności finansowe, to w dalszej perspektywie koniec owej wojny doprowadził do powstania państwa pruskiego, w przyszłości stale zagrażającego Polsce. Pomimo ponad dwudziestu lat od pierwszego wydania książki, pozostaje ona właściwie jedyną polską monografią na temat ostatniej wojny Polski z Zakonem. Autor bardzo ciekawie i rzetelnie, na podstawie dostępnych źródeł przedmiotu, przedstawia zagadnienia polityczne, wojskowe, gospodarcze i społeczne związane z prowadzonym konfliktem. Nowe wydanie zostało wzbogacone o posłowie, zaktualizowaną bibliografię i zmienione ilustracje.
Książka stanowi ważną pozycję w dziedzinie psychologii klinicznej i zaburzeń odżywiania. Należy podkreślić, iż problematyka postaw u pacjentek z zaburzeniami odżywiania wobec własnego ciała nie była dotąd w piśmiennictwie polskim w takim całościowym wymiarze prezentowana i empirycznie weryfikowana.
Wyniki uzyskane przez Badaczkę w istotny sposób poszerzają wiedzę o czynnikach psychologicznych, które stanowią predyktory rozwoju zaburzeń odżywiania.
Wdzięcznymi odbiorcami książki będą psychologowie kliniczni, psychoterapeuci, psychiatrzy i inni specjaliści pracujący z osobami chorującymi na anoreksję, bulimię psychiczną oraz zespół kompulsywnego jedzenia.
Z recenzji wydawniczej dr hab. prof. Nadzw. UJ Barbary Józefik
Kiedy Maude Pichon ucieka z rodzinnej Bretanii do Paryża, jej marzenia rozwiewają się, a oszczędności topnieją w zastraszającym tempie. Szesnastoletnia prowincjuszka, rozpaczliwie pragnąc pracy, odpowiada na nietypowe ogłoszenie. Agencja pana Durandeau świadczy swoim klientkom osobliwe usługi – brzydotą podkreśla piękno. Wystarczy wynająć dziewczynę o pospolitej urodzie, by natychmiast stać się przy niej urodziwą damą.
Monsieur Durandeau dorobił się fortuny, odpowiadając na potrzeby wyższych sfer. Kiedy hrabina Dubern poszukuje odpychającej towarzyszki dla swojej upartej córki Isabelle, Maude wydaje się kandydatką idealną.
Isabelle nie ma pojęcia, że jej nowa przyjaciółka jest jedynie wynajętą z agencji pracownicą, a los Maude zależy wyłącznie od umiejętności dochowania wstydliwej tajemnicy. Tymczasem im lepiej poznaje Isabelle, tym częściej jej uczciwość wystawiana jest na próbę. A z każdym kolejnym kłamstwem może stracić coraz więcej.
Tematyka pracy jest niezwykle istotna, porusza bowiem problematykę, która stanowi przedmiot zainteresowania wielu dziedzin humanistyki, nie tylko socjologii, ale również psychologii i filozofii. Podejmując taki rodzaj problematyki badawczej, Autorka tomu stawia sobie ambitne zadanie łączenia perspektyw i proponowania interdyscyplinarnego podejścia w spoglądaniu na zjawiska społeczne. Ten rodzaj optyki jest szczególnie istotny, ponieważ oferuje atrakcyjną wielowątkową wizję świata, który jawi się jako sieć intelektualnych i pojęciowych powiązań.
(Z recenzji dr hab. Hanny Mamzer)
Praca Teresy Żółkowskiej nie jest „tylko” rozważaniem wokół pewnej kategorii pojęciowej, lecz jest także ilustracją uwikłania koncepcji i stanowisk teoretycznych w relacje międzyludzkie. Nie jest to zatem jedynie analiza znaczeń, jakie poszczególne koncepcje wiążą z zaufaniem. To ukazanie źródeł oraz kosztów społecznego i indywidualnego zaufania, poznanie różnych wersji człowieczeństwa, interakcji międzyludzkich, ważenia rangi drugiego człowieka, priorytetów systemów społecznych i władzy. W tym sensie praca stanowi doskonałe podłoże do skonkretyzowanych analiz pedagogicznych, w tym uwarunkowań procesów wychowania i edukacji.
(Z recenzji prof. dr. hab. Amadeusza Krausego)
Tajemnica śmierci, zagadka odchodzenia, ciało i dusza...
Magdalena Rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z jedynym polskim balsamistą, przed którym ludzkie ciało nie ma żadnych tajemnic. Rozmawia o znakach, energii, zdarzeniach niewyjaśnionych i fizjologii człowieka, z którą mierzy się balsamista, przygotowując go do ostatniej drogi.
Na co dzień nie przyjaźnimy się ze śmiercią, nie chcemy oglądać wypadków, chorób, zmarłych… To wszystko zmienia się w chwili, kiedy odchodzą najbliżsi. Wtedy zaczynają się trudne rozmowy i decyzje. Bliscy przychodzą do prosektorium pełni bólu, żalu, w rozpaczy i z poczuciem straty.
A balsamista…? Ma ich zrozumieć, opanować emocje, przyjąć na siebie pierwsze uderzenie. Zapytać, czy mama chciałaby trzymać w rękach książeczkę do nabożeństwa, jakiego koloru ma być szminka, jakie rajstopy, jakie uczesanie.
Autor opowiada o sensacyjnym odkryciu neuronaukowców i o wynikających z niego wnioskach dla wychowania, uczenia się, miłości i codziennej komunikacji. To lustrzane neurony umożliwiają emocjonalne współbrzmienie z innymi ludźmi. One dostarczają nam intuicyjnej wiedzy na temat zamiarów innych osób z naszego otoczenia i pozwalają na współodczuwanie ich radości oraz bólu.
NARODZINY BIOPOLITYKI - miały kontynuować rozważania z BEZPIECZEŃSTWA, TERYTORIUM, POPULACJI. Chodziło o zbadanie liberalizmu jako czegoś, co ""wyznacza ogólne ramy biopolityki"", a następnie o dokładną analizę samej polityki życia. Jak jednak wiedzą czytelnicy Foucaulta, nie zawsze trzymał się on planu. Ostatecznie wykłady skupiają się na dziejach i naturze liberalnego modelu urządzania. Foucault wykorzystuje okazję do szeroko zakrojonych rozważań nad współczesnością - przed- i powojenną liberalną myślą ekonomiczną, jej wersją niemiecką i amerykańską, polityką gospodarczą RFN czy francuską polityką socjalną.
Książka powstała w oparciu o założenie, że Mona Lisa to postać historyczna ? Lisa Gherargini, żona Francesco del Giocondo. Czytelnik poznaje niemal całe życie Lisy ? kobiety, która pięć wieków temu urodziła się i żyła we Florencji, urodziła sześcioro dzieci, zmarła mając 63 lata. Oprócz zarysu życia Lisy Gherardini oraz dziejów jej rodu – a przy okazji także historii Florencji – autorka pokrótce przedstawia czytelnikowi postać Leonard da Vinci, opisuje jego talenty, osiągnięcia, zainteresowanie nauką. W książce znajduje się wiele ciekawostek odnoszących się do życia Leonarda, jak na przykład jego problemy z prawem. Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawia zwyczaje renesansowej Florencji, a także przybliża postać kobiety renesansu. Czytelnik poznaje tradycje związane z chrzcinami, kształceniem dzieci, funduszami posagowymi, ceremonią zaślubin, nocy poślubnej a nawet śniadania serwowanego następnego dnia (jajka i słodycze – na płodność i miłość). Autorka porusza również kwestie seksu przeznaczonego głównie dla mężczyzn i służącemu rozrywce (stąd tak wiele nieślubnych dzieci) i prokreacji (typowa Florentynka była w ciąży średnio co trzynaście-czternaście miesięcy). W piętnastym wieku powstały pierwsze podręczniki mające na celu wyedukować młode, niedoświadczone, często nastoletnie żony.
Pełna emocji kryminalna opowieść, w której zaskakującą rolę odgrywa magiczny Stambuł – miasto skradzionych marzeń. Ciało znalezione u stóp pomnika Atatürka. Antyczna moneta ukryta w dłoni ofiary. Przerażające przesłanie pozostawione przez mordercę. I doświadczony nadkomisarz, który za wszelką cenę próbuje rozwikłać śmiertelnie niebezpieczną zagadkę. Wkrótce okazuje się, że to dopiero początek zbrodni – ofiar przybywa, każda kolejna jest odnajdywana w ważnym miejscu Stambułu, np. pod kolumną Konstantyna, przed wejściem do Hagii Sophii, przy Złotej Bramie, w okolicach pałacu Topkapi, na dziedzińcu meczetu Sulejmana Wspaniałego. Każda ściska w ręku monetę z innego okresu historycznego z wizerunkiem różnych władców. Rozpoczyna się śledztwo, które doprowadzi do zaskakującej prawdy… Siedem ofiar, siedem monet, siedmiu władców, siedem historycznych miejsc Stambułu. I jeden wątek, który łączy wszystkie morderstwa: tajemnica wielkiej metropolii.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?