Opowiadanie przenosi nas w świat czarnego kryminału – bezwzględnych gangsterów i twardych policjantów.
Prywatny detektyw Jack Cooper przyjmuje poufne zlecenie od Eleonory Moore, wdowy po milionerze naftowym z Zachodniego Wybrzeża.
„Pamiętam swoją radość oraz powszechną euforię z jaką odbierano okołoziemski lot pierwszego sputnika, jak się wtedy o tym mówiło. Wydawało mi się, że rozumiem znaczenie tego wydarzenia i potrafię docenić jego dalekosiężne konsekwencje dla rozwoju nauki, a w szczególności astronomii. Ale nawet w najśmielszych marzeniach nie zdołałem wtedy przewidzieć tak wielkiego i szybkiego rozwoju technologii i technik kosmicznych, jaki dziś obserwujemy (…)” – Krzysztof Ziołkowski
To pierwsze na polskim rynku wydawniczym tak kompleksowe ujęcie problematyki badań Układu Słonecznego metodami technik kosmicznych. Autor prezentuje wszystkie dotychczasowe misje służące badaniu planet, komet oraz planetoid. Dużą zaletą książki jest wskazanie roli polskich naukowców w dotychczasowych badaniach.
Dzięki niej dowiesz się m.in.:
· jak wyglądały plany pierwszej misji przelotu koło Wenus załogowego statku kosmicznego,
· jak przebiegało osadzenie sondy Curiosity na powierzchni Marsa,
· skąd wzięły się łuki materii pyłowej w pierścieniu G Saturna, związane z księżycami odkrytymi przez sondę Cassini?
Książka „Poza Ziemię…” jest przeznaczona dla każdego, kto interesuje się nie tylko astronomią i astronautyką, ale także pokrewnymi im naukami przyrodniczymi. Każdego, kto chce się dowiedzieć czegoś więcej o otaczającym nas świecie, kto lubi patrzeć w niebo i stara się zrozumieć to, co na nim widzi i komu nie są obojętne zjawiska i wydarzenia zachodzące w przestrzeni kosmicznej i otaczającej nas rzeczywistości.
Autor jest stałym współpracownikiem CBK PAN oraz laureatem najwyższego odznaczenia PTA – Medalu Zonna.
Publikacja w swojej treści obejmuje style liderów, ich wnioski na podstawie przeprowadzonych pięćdziesięciu wywiadów pogłębionych. Książka jest formą poradnika, z uwzględnieniem trzystu trzydziestu trzech pytań od lidera z podziałem na dziedziny życia na cały rok: rozpoczynając od kariery oraz pracy, przez rozwój osobisty i duchowy, finanse oraz inwestycje, związki oraz rodzinę, poglądy oraz politykę, religię oraz wyznanie, aż po aktywność społeczną oraz na zdrowiu i sporcie kończąc. Wszystko to na podstawie dostępnych wyników badań własnych przeprowadzonych w wybranych firmach międzynarodowych (badanie jakościowe). Dzięki tej książce każdy menedżer lub dyrektor firmy nauczy się, jak poprawnie kierować zespołem, czym jest zarządzanie oraz czym różni się od przewodzenia.
Książka jest skierowana do menedżerów oraz dyrektorów firm z polskich oraz międzynarodowych firm, którzy chcieliby poznać tajniki profesjonalnego przewodzenia i zarządzania korporacją. Poradnik pozwala na samodoskonalenie, nauczenie się cierpliwości, systematyczności oraz wytrwałości przez konkretnie sformułowane pytania z podziałem na sfery życia. Autorka starała się odpowiedzieć na pytania w poradniku, opierając się na przeprowadzonych, trwających trzy lata, własnych badaniach naukowych.
Angelica Pegani, doktorantka z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, przybliżyła sylwetkę lidera w pogłębionym wywiadzie indywidualnym z podziałem na branże (zarządzanie i ekonomia, informatyka oraz technologia, automatyka oraz robotyka, transport morski oraz logistyka, medycyna i kosmetologia, edukacja i szkolenia, sztuka oraz kultura, media oraz rozrywka, polityka, rachunkowość i finanse). Na tej podstawie wymieniono cechy charakterystyczne lidera, określono style liderów na wybranych przykładach, a także przytoczono wypowiedzi wybranych liderów z badań własnych. Wykorzystano przede wszystkim obszerną, dostępną literatura przedmiotu – w tym artykuły naukowe oraz wybrane filmy. Zanalizowano także wybrane dzieła literackie i filmowe, w których pojawia się postać lidera.
Autorka przez jedenaście lat pracowała z ludźmi chorymi na Alzheimera. Obcowanie z nimi każdego dnia stało się podstawą do opisania tych wszystkich sytuacji, których była naocznym świadkiem lub w których uczestniczyła. Za pośrednictwem tej publikacji Urszula Ciszewska przybliża tę przedziwną rzeczywistość, na którą każdy może być skazany. Alzheimer to nie tylko świat dominującego braku pamięci, ale również absurdu, gdzie wszystko, co nierealne, staje się niejako normą. Mimo oczywistych trudności wynikających z opieki nad takimi osobami można się do nich przywiązać i je pokochać. I o tym jest ta książka…
Inny kurs jest przykładem filozoficznej refleksji, a także transformacyjnej pracy nad zagadnieniami polityki, sfery publicznej, demokracji, mediów oraz międzynarodowych instytucji. Tym jednak, co łączy wszystkie te kwestie i co szczególnie interesuje Derridę, jest kwestia Europy – aktualności i przyszłości projektu europejskiego oraz tożsamości europejskiej. Derrida proponuje pogłębioną refleksję filozoficzno-historyczną nad ideą Europy, ale nie stroni też od odniesień do bieżących wydarzeń politycznych i poddaje analizie kształt dyskursu publiczno-politycznego początku lat 90. XX wieku. Dziś, gdy Europa ponownie musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki „obrać kurs”, L'Autre cap – Inny kurs – Derridy jest niezbędnym zapleczem intelektualnym dla refleksji nad tą problematyką.
Po 10 latach od ukazania się podręcznika „Edukacja zdrowotna” Barbary Woynarowskiej, oddajemy w Państwa ręce nową publikację – tym razem przygotowaną przez zespół specjalistów pracujących pod kierunkiem Autorki pierwszego wydania.
„Edukacja zdrowotna. Podstawy teoretyczne, metodyka, praktyka” to kompendium wiedzy dotyczące kształtowania kompetencji umożliwiających ludziom dbanie o zdrowie własne i społeczności, w której żyją. W pierwszej części podręcznika omówiono teoretyczne podstawy edukacji zdrowotnej, nakreślono jej etyczne aspekty, opisano role i kompetencje osób prowadzących edukację zdrowotną oraz przedstawiono metodykę jej prowadzenia. Druga – praktyczna część – dotyczy wybranych obszarów tematycznych w edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży. W tej sekcji, wzbogaconej o gotowe scenariusze zajęć, poruszono zagadnienia związane z edukacją w zakresie:
-dbałości o ciało
-zdrowia psychicznego
- żywienia
- aktywności fizycznej
- bezpieczeństwa
- zdrowia seksualnego
- zapobiegania zachowaniom ryzykownym
- bycia aktywnym pacjentem.
Osobne rozdziały poświęcono edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży z chorobami przewlekłymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.
Barbara Woynarowska, prof. dr. hab. med., lekarz pediatra, specjalista medycyny szkolnej. Profesor w Katedrze Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii, Wydziale Pedagogicznym UW. Współtwórczyni polskiej koncepcji szkoły promującej zdrowie, kierownik międzynarodowych badań HBSC w Polsce (1990-2004), członek Komitetu Zdrowia Publicznego PAN (od 1999), współautorka edukacji zdrowotnej w podstawie programowej kształcenia ogólnego (2008). Autorka/wspólautorka ponad 600 publikacji z zakresu medycyny szkolnej, auksologii, medycyny sportowej, edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia.
Opowiadanie przenosi czytelnika w obszar znajdujący się tuż za granicą życia. Umrzeć jest stosunkowo łatwo, ale zapewnienie sobie komfortu na tamtym świecie czasami może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza gdy zostało się pomyłkowo pochowanym na podhalańskim cmentarzu zamiast w rodzinnym Krakowie. Tadeuszowi – głównej postaci tej opowieści – przydarzyła się właśnie taka historia. Na dobrą sprawę mógłby się z tym pogodzić, gdyby nie pewien wyjątkowo irytujący szczegół, który nie pozwala mu spoczywać w pokoju. Próby zaradzenia tej sytuacji rodzą całą serię niezwykłych zdarzeń powodujących, że można się przewrócić w grobie – oczywiście ze śmiechu. Stroiciel grzebieni to książka z pięknym widokiem na Tatry, humorem nie tylko w czarnym kolorze, góralskim folklorem w tle, urną z prochami w roli głównej, eschatologiczną refleksją i „jazdą bez trzymanki” zakopianką na trasie Murzasichle – Kraków.
Krzysztof Niedźwiedzki – twórca teatralno-kabaretowej grupy Formacja Chatelet, redaktor humorystycznego pisma Nowy Pompon, autor i reżyser sztuk teatralnych Atrament dla leworęcznych, Święci tego tygodnia i Teatr telewizji wystawianych w krakowskim Teatrze KTO, autor powieści Elora – bajka nie tylko dla dorosłych. Zwycięzca konkursu literackiego „Wydaj wszystkich swoich bohaterów” – Rozpisani.pl, 2016.
Czy fascynuje Cię niezwykły podwodny świat i marzysz, aby poznać jego wszystkie tajemnice? Szukasz nowego, pasjonującego hobby, które postawiłoby przed Tobą nieznane dotąd, ambitne wymagania? A może po prostu masz ciężką, stresującą pracę i rozglądasz się za czymś, co byłoby odskocznią od niej i pomogło ukoić skołatane nerwy? Odpowiedzią na te wszystkie pytania może być założenie akwarium. Taki „własny” kawałek rzeki, jeziora czy może tropikalnej rafy koralowej będzie zarazem egzotyczną ozdobą mieszkania, źródłem nowych wyzwań i wzruszeń oraz „domowym terapeutą” sprawiającym, iż szybko zapomnisz o codziennych trudach i zmartwieniach.
Założenie akwarium nie jest ani trudne, ani skomplikowane i z pewnością sobie z tym poradzisz. Również jego pielęgnacja nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności i zabiera tylko kilka minut dziennie. Czynności te ułatwiają nowoczesne urządzenia techniczne, dzięki którym zbiornik z rybami pozostaje praktycznie bezobsługowy.
Współczesna akwarystyka jest bardzo zróżnicowana i daje Ci wiele możliwości. W niniejszej książce przedstawiliśmy niektóre z nich. Dowiesz się, co to jest ryuboku, imizube, iwagumi, ragwork, co oznacza pojęcie „czarnych wód” i jak tłumaczy się japońskie słowa wabi-kusa. Aby jednak poznać wszystkie sekrety akwarystyki musisz najpierw uczynić pierwszy krok i dołączyć do grona pasjonatów tego hobby. Naprawdę warto, bowiem szybko może okazać się, że był to krok ku nowej, fascynującej przygodzie, która zmieni całe Twoje życie i sprawi, że niezwykły, podwodny świat już na zawsze pozostanie jego integralną częścią.
Sztuka jako źródło wiedzy o człowieku
Muzyka w działaniu terapeutycznym jako pole badań
Strategia indywidualizująca w badaniu a proces terapeutyczny w usprawnianiu pacjenta poprzez aktywność muzyczną
Indywidualizujące metody badań muzykoterapeutycznych
Rozprawa, oryginalna na gruncie polskiej muzykografii w swym socjologicznym ujęciu, od przeglądu reliktów antyku i wybranych toposów w europejskiej kulturze prowadzi czytelnika do prezentacji myśli na temat znaczenia uprawy wina dla innowacyjnych tendencji rozwoju muzyki. Podstawą tych rozważań jest ogólny przegląd muzycznych przemian stylowych w odniesieniu do historii europejskiej kultury oraz wykład na temat muzycznych konsekwencji odwiecznych zróżnicowań kultury niemieckiej i francuskiej. Praca w swym interdyscyplinarnym charakterze zbliża się do obecnie kultywowanej, rozszerzonej hermeneutycznie, nauki o muzyce, ujmowanej na tle wielowymiarowo rysowanej humanistyki.
Już około roku 1500 myśl kalwińska antycypowała idee, jakie miało wyartykułować później europejskie Oświecenie. Te idee rodziły się w warunkach kryzysu: ale to właśnie kryzys, konkretne wyzwania społeczne i rewolucje (a nie abstrakcyjne teorie) wyznaczają charakter nowoczesności. Po 1500 roku ewolucji podlegała także myśl Jana Kalwina, głównego bohatera książki Johna Witte’a. Dzieła Reformacji dokonały dalsze procesy i zjawiska o mniej lub bardziej globalnej sile rażenia, takie jak Oświecenie, Rewolucja Francuska, Rewolucja Amerykańska, konstytucjonalizm, federalizm czy pluralizm religijny. W niektórych kulturach procesy te jeszcze się nie zakończyły; gdzie indziej z kolei pojawia się ponowna ich potrzeba w obliczu nowych, nieznanych dotąd wyzwań: kryzysu migracyjnego, zderzenia cywilizacji, wyczerpania się formuły integracji mniejszości o tendencjach fundamentalistycznych czy kryzysu legitymizacji. Książka Witte'go pozwala podjąć namysł nad jednym z najtrudniejszych pytań XXI wieku: jak dalej reformować prawa w świetle tych i wielu innych wyzwań?
„Mamy przed sobą rozległe, głębokie, interdyscyplinarne studium z gatunku fundamentalnych. Prezentuje ono w sposób pełny i obrazowy burzliwy proces emancypacji prawa stanowionego względem prawa naturalnego, genezę praw człowieka w obrębie protestantyzmu i wreszcie kształtowanie się nowoczesnej (niezwykle dynamicznej) relacji pomiędzy tymi prawami”.
prof. UAM dr hab. Ewa Nowak
Informacja o Autorze:
John Witte (ur. 1959), profesor prawa i dyrektor Centrum Studiów nad Prawem i Religią na Uniwersytecie w Atlancie. Światowej sławy ekspert w zakresie historii prawa, prawa małżeńskiego i wolności religijnej. Autor m.in. takich publikacji, jak God's joust, God's justice : law and religion in the Western tradition (2006), Religion and Human Rights: An Introduction (2011), No Establishment of Religion: America’s Original Contribution to Religious Liberty (2012).
Książka jest próbą podsumowania wyników badań mających na celu wyjaśnienie mechanizmu powstawania wrażeń węchowych i zapobieganie negatywnym skutkom zanieczyszczania środowiska substancjami zapachowymi - odorantami, w tym badań Autorów. Przedstawione w niej procedury odorymetryczne pozwalają między innymi ocenić uciążliwość zakładów przemysłowych emitujących zanieczyszczenia powietrza i skuteczność urządzeń dezodoryzacyjnych.
Pielgrzymki do nieświętych krain. Życie w rytmie latino jest osobistą refleksją o życiu, w którym nie ma miejsca na nudę i bardziej niż korporacyjny szablon liczą się muzyka, miłość i uśmiech. Jest to historia ludzi potrafiących ze sobą rozmawiać, żartować i każdy dzień traktować jak kolejną okazję do świętowania. O miejscu, gdzie wszystko musi być naj. Dlatego jest to opowieść o najbardziej urokliwych wyspach – panamskim San Blas, o najpiękniejszych kobietach świata – Kolumbijkach i o Republice Dominikany – kraju, który sam siebie określa jako maravilloso, to znaczy „cudowny”. Tam, gdzie piękno jest perfekcyjne, a zło jeszcze doskonalsze. Gdzie panują – wszechobecna przemoc, korupcja, pedofilia i kartele narkotykowe najnowszej generacji, a wszystko to wokół bajkowych plaż, cudownej muzyki i seksu.
Ta książka to idealny poradnik na spokojne życie w raju, przewodnik podróżnika, a także zbiór informacji dla miłośników kokainy. Dowód na to, że słynne latynoskie manana może być już dziś, jeśli tylko bardzo tego pragniemy.
Autor – Michał Ostojski, rocznik 1974, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, od dwudziestu lat związany z Ameryką Łacińską. Doktor historii sztuki prekolumbijskiej Universidad de Oriente na Kubie. Wykładowca języka angielskiego, archeologii i historii na uniwersytetach wielu krajów latynoskich.
Prywatnie baczny obserwator ciekawych, choć nie zawsze godnych polecenia aspektów życia. Brak stałego miejsca zamieszkania. Przy wyborze tematu pracy doktorskiej kierował się dostępem do tropikalnych plaż, cenami piwa, muzyką i urodą kobiet.
Książka jest oparta między innymi na własnych badaniach naukowych i stanowi bardzo rzetelne, dojrzałe, szczególnie od strony teoretycznej, opracowanie stylów liderów i przywództwa. Jej celem jest próba odpowiedzi na kilka ważnych pytań, które zadaje młoda badaczka: Jakie są cechy charakterystyczne lidera? Jakie style liderów występują w świecie polityki, kultury oraz biznesie? Czy kobieta liderka różni się od mężczyzny lidera w danej branży? Jakie czynniki wpływają na styl przewodzenia lidera? Kiedy mowa jest o przewodzeniu, a kiedy o zarządzaniu ludźmi? Autorka opisała, jak powinien zachować się lider w sytuacji kryzysowej oraz czy współpraca lidera z innymi ludźmi buduje tożsamość przywódcy. Książka jest w pełni rekomendowana polskim oraz zagranicznym czytelnikom.
Angelica Pegani – autorka książki, kilkudziesięciu wywiadów oraz artykułów, z wykształcenia dziennikarka radiowa i telewizyjna, menedżer public relations, certyfikowany specjalista ds. reklamy oraz marketingu. Współpracuje z zarządem fundacji The Excellence World Foundation oraz UBC Entertainment and Management Group.Karierę dziennikarską rozpoczęła w 2009 roku w międzynarodowej firmie Flava World Company, jako dziennikarka prasowa. Swoje doświadczenie zdobywała między innymi w Homo Homini Foundation oraz Allure Institute jako specjalista oraz menedżer ds. PR oraz reklamy. Jest przewodniczącą rady fundacji i kierownikiem wykonawczym fundacji The Excellence World Foundation oraz dyrektorem generalnym firmy UBC Entertainment and Management Group w Polsce. Udziela się w międzynarodowych projektach humanitarnych oraz charytatywnych. Jest aktywnym członkiem fundacji, która składa się z trzech międzynarodowych projektów: rozwoju społeczności, równouprawnienia kobiet i specjalnych programów socjalnych. Jest również członkiem nieformalnej organizacji PADMA, zajmującej się wspieraniem kobiet biznesu oraz ich pozycji na świecie. W 2016 roku została członkiem Society of Professional Journalists (SPJ) z siedzibą w Indianapolis, USA.
„Jest to praca z pogranicza antropologii kulturowej i socjologii kultury ukierunkowanych językoznawczo, ze swoim bogatym w tym zakresie dorobkiem. Jest to także interesujące, a nawet w pewnych fragmentach nowatorskie studium socjologiczno-antropologiczne subkultury rap, pokazanej na płaszczyźnie porównań jej dwóch „narodowych” wariantów […]. Po lekturze recenzowanej rozprawy należy uznać, że może ona stanowić klucz do zrozumienia istoty kultury młodzieżowej, podłoża nieustannie odradzającego się w różnych częściach świata buntu i protestu młodzieży, a także do wytyczenia dróg dialogu z młodym pokoleniem, podstaw jego edukacji kulturowej i kulturalnej i, co ważne, edukacji społecznej, w dwóch różnych kontekstach państwowo-narodowych”.
Prof. zw. dr hab. Halina Rusek, Uniwersytet Śląski
„Praca lokuje się w obszarze bardzo dobrze metodologicznie przemyślanej i przeprowadzonej analizy antropologiczno-socjologicznej. Ma w pewnej mierze interdyscyplinarny charakter […].Badania tożsamości młodych Polaków i Ukraińców, prowadzone w dwóch krajach i językach, same w sobie stwarzają bariery i trudności komunikacyjne i badawcze. Autorowi udało się przeprowadzić i zinterpretować postawy, tożsamości i opinie o subkulturze rap, pozwalające na analizę porównawczą i poszukiwanie – niezależnie od różnic – wspólnych elementów obrazu rapu funkcjonującego w warstwie językowo-symbolicznej”.
Prof. zw. dr hab. Tadeusz Paleczny, Uniwersytet Jagielloński
B a r t ł o m i e j K o t o w s k i – doktor nauk humanistycznych, antropolog, filolog. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Ukończył studia doktoranckie z zakresu socjologii i antropologii kulturowej (2013) prowadzone przez Uniwersytet Warszawski, gdzie również obronił swoją dysertację (2015). Najważniejsze zainteresowania badawcze: antropologia lingwistyczna, antropologia tożsamości, antropologia młodzieży, antropologia współczesności, kultura popularna, semiotyka kultury, etnogra?a Federacji Rosyjskiej i Ukrainy, socjoantropologia.
„Samotne rejsy dookoła świata, samotne wejścia na szczyty gór to doznania ekstremalne. Trudno nazwać je wyprawami podróżników, którzy opisują zazwyczaj wyprawy krajoznawcze. To nie jest zwykła pozycja w regale Podróże. Oto zapis emocji i kwintesencja samotnej wyprawy człowieka, który odniósł sukces zawodowy w Europie jako Szymon Walkiewicz i z powodów nieoczywistych, co pewien czas, na własne życzenie ociera się o życie w drodze, życie na krawędzi jako Lonely Simon. Każdy kraj to przede wszystkim ludzie. Nie morza, góry i doliny. Cepelia i folklor. Odmienność kultur i kuchni. Wszystko to dzieło ludzi, do których, mimo bariery językowej, trudności z dotarciem i niepewnością o własne zdrowie i życie, dociera autor. Książka inna niż wszystkie”. Artur Orzech
„To nie jest przewodnik turystyczny. To nie jest zwykły opis wyprawy do egzotycznego kraju. To książka, w której przedzieranie się przez miejsca dzikie, niedostępne i groźne jest pretekstem do podróży w głąb własnej głowy po to, żeby zobaczyć siebie prawdziwszym niż odbicie w lustrze”. Marcin Prokop
Szymon Walkiewicz – partner w agencji komunikacji zintegrowanej WALK, prezes zarządu Klubu Agencji Eventowych, członek Sądu Koleżeńskiego w Stowarzyszeniu Komunikacji Marketingowej SAR. Od prawie 20 lat w branży reklamowej. Współzałożyciel agencji marketingu zintegrowanego WALK, gdzie kieruje rozwojem biznesu w nowych obszarach. Jego pasją jest event marketing, z którym ma styczność od czasów studenckich. Lonely Simon to koncept na samotne podróżowanie z plecakiem przez świat. Od ponad 10 lat podróżuje po świecie z plecakiem, by w ciszy własnej osoby poszukiwać inspiracji, zjawisk nieoczywistych, objawień i wyzwań. Mówca, pasjonat, prowokator. Radykał, godzący bezkompromisowość z rzadką przy takich przekonaniach zdolnością znajdowania wspólnego języka z innymi.
Pewny start. O dorosłości. Karty demonstracyjne i materiały interaktywne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi"" to publikacja zawierająca 50 kart demonstracyjnych podzielonych na trzy działy Tacy sami, ale inni, Aktywni społecznie, Aktywni zawodowo oraz 124 ćwiczenia interaktywne zamieszczone na płycie DVD.
Przeczytaj, jeśli chcesz uwolnić się ze szponów nikotyny.
Dla tych, którzy przede wszystkim chcą. Chcą rzucić palenie papierosów. Jeśli nie chcesz rzucić, nie kupuj, nie otwieraj, nie czytaj. Nie marnuj czasu i pieniędzy. Nie chcesz – nie rzucisz, obojętnie jaką metodę wybierzesz.
Zerwanie z nałogiem oznacza męczarnię. To wojna, na której wszystkie chwyty są dozwolone. Czy wygrasz? Zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Pokaż, jak bardzo jesteś zdesperowany, silny, przebiegły i kreatywny. Zdecyduj, czy idziesz na wojnę, czy wolisz uciekać do rozmyślania nad tym, jak fajnie byłoby, gdybym nie palił. Każdy z nas chce być wolnym człowiekiem. Czy paląc, jesteś wolnym człowiekiem? Nie. Jeśli uważasz, że to kolejny poradnik, jak rzucić papierosy, który będzie opisywał, co się dzieje z organizmem po minucie bądź godzinie od wypalenia ostatniego papierosa, to muszę Cię rozczarować…
Jeśli nigdy wcześniej nie czytałeś innych poradników, nic nie straciłeś. Zacznij od tego, który trzymasz właśnie w dłoniach, bo i tak musisz poznać zasady działania mechanizmu, który wspólnie i w porozumieniu z Twoim mózgiem oszukuje Cię. Musisz dowiedzieć się, jakie kroki podejmować, by zerwać z nikotyną.
Druga część i uzupełnienie podręcznika Interpretacja danych jakościowych w ciekawy i klarowny sposób pokazuje jak, krok po kroku, przeprowadzić własne badania, a także odpowiada na pytania:
co może stanowić odpowiedni temat badawczy?
w jaki sposób wybrać odpowiednią metodologię?
jak przygotować plan badania i od czego zacząć?
jakie są możliwości wykorzystania programów komputerowych w analizie danych jakościowych?
w jaki sposób ocenić jakość badania?
Zakończenie badania to jednak nie koniec. Silverman, bazując na swoim bogatym doświadczeniu radzi, jak napisać raport badawczy, w jakiej formie go przedstawić i opublikować. Daje również praktyczne wskazówki, jak przetrwać obronę pracy doktorskiej. Każdy rozdział kończą bloki z proponowanymi ćwiczeniami i polecaną literaturą przedmiotu.
Podstawowe pojęcia i problemy ochrony środowiska
Stan środowiska w Polsce i na świecie
Cechy współczesnego kryzysu ekologicznego
Problemy środowiskowe: globalne ocieplenie, zanieczyszczenie wód i gleb, skutki degradacji środowiska
Humanistyczne aspekty ochrony środowiska
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?