Podręcznik do nauki zawodu technik eksploatacji portów i terminali zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.33 (Obsługa podróżnych w portach i terminalach). Prezentuje wiedzę na temat organizowania i wykonywania obsługi podróżnych w portach i terminalach. Przedstawia m.in. oczekiwania klientów, technologie informatyczne w procesie planowania, organizacji oraz eksploatacji portów i terminali, oferty usług dla podróżnych i etapy obsługi podróżnych w terminalach pasażerskich. Pozwala zapoznać się z dokumentacją związaną z planowaniem obsługi podróżnych. Wskazuje też normy i przepisy prawa dotyczące transportu i obsługi podróżnych.Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami i ćwiczeniami. Na końcu podręcznika zamieszczono słowniczek pojęć i terminów branżowych oraz wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim.
Podręcznik z dobrym pomysłem na matematykę, idealny do pracy ze zróżnicowaną grupą uczniów.Każdy dział dzieli się na tematy przeznaczone do realizacji podczas 24 jednostek lekcyjnych.Struktura tematu jest przejrzysta i uporządkowana. Składa się z kilku bloków, zawierających:zadania wprowadzające,treści matematyczne,zadania ćwiczeniowe ułożone według narastającego poziomu trudności,test Co umiem?, który pozwala monitorować realizację wymagań ogólnych podstawy programowej w szkole podstawowej (I. Sprawność rachunkowa, II. Wykorzystywanie i tworzenie informacji, III. Modelowanie matematyczne, IV. Rozumowanie i tworzenie strategii).Wiele tematów kończy się ciekawostką, grą lub pracą projektową.Na końcu każdego działu znajduje się zestaw zadań Czy już to umiem? jest to powtórzenie materiału z przykładowymi rozwiązaniami i wskazówkami do pracy. Po nim zamieszczono zestaw zadań z oznaczeniem na medal Potrafię więcej, umiem lepiej.Zagadnienia zawarte w podręczniku są wyjaśnione w sposób przystępny i opatrzone wieloma przykładami rozwiązanymi często na kilka sposobów.Treści i zadania zamieszczone w podręczniku są zgodne z nową podstawą programową.Spis działówLiczby naturalneDziałania na liczbach naturalnychProste i odcinki. Kąty. Koła i okręgiDziałania pisemne na liczbach naturalnychWielokątyUłamki zwykłe
Podręcznik Plastyka do klasy 4 napisany prostym, gawędziarskim językiem, przystępnym dla uczniów, gwarantuje dobre zrozumienie treści. Stopniowo wprowadza zagadnienia plastyczne od kropki i kreski do tematów bardziej skomplikowanych co zapewnia wygodne i efektywne kształcenie. Nowością w klasie 4 jest duży rozdział poświęcony sztuce ludowej.Wiadomościom teoretycznym towarzyszą ćwiczenia plastyczne, których celem jest zastosowanie w praktyce poznanych wiadomości i ugruntowanie wiedzy.Przejrzystą strukturę podręcznika zapewnia podział na działy i rozdziały, z których każdy stanowi oddzielną jednostkę lekcyjną. Po każdym rozdziale znajdują się pytania i polecenia Pomyśl i odpowiedz, zawierające również trudniejsze zadania oznaczone gwiazdką.Na końcu podręcznika zamieszczono Indeks pojęć plastycznych stanowiący doskonałą pomoc w zapamiętaniu wymaganej terminologii.
Zeszyt ćwiczeń Świat fizyki. Klasa 7 jest ściśle skorelowany z podręcznikiem Świat fizyki do klasy 7. W zeszycie znajdują się ćwiczenia do wszystkich działów zamieszczonych w podręczniku:1. Wykonujemy pomiary2. Niektóre właściwości fizyczne ciał3. Cząsteczkowa budowa ciał4. Jak opisujemy ruch?5. Siły w przyrodzie6. Praca, moc, energia mechaniczna.W zeszycie ćwiczeń, podobnie jak w podręczniku, każdy z działów jest podzielony na rozdziały. Praca z publikacją aktywizuje ucznia, skłania do przeprowadzania rozumowania, ścisłego formułowania myśli, poszukiwania nowych rozwiązań.W zeszycie znajdują się zadania różnego typu:obliczeniowe,problemowe,testowe,z wykorzystaniem tekstów źródłowych,z odniesieniami do internetu,doświadczenia,logogryfy.
Zeszyt zawiera wiele zadań dotyczących relacji przyczynowo - skutkowych oraz czasowo-przestrzennych pomiędzy różnymi elementami i procesami zachodzącymi w środowisku geograficznym.Zadania oparte na schematach lub wykorzystujące tabele pomagają uczniom zrozumieć te relacje.Wiele zadań opartych na szczegółowych mapach, wykresach i diagramach umożliwia trenowanie umiejętności czytania i analizowania danych statystycznych oraz interpretacji map.Po każdym dziale znajduje się podsumowanie zawierające zadania różnorodnych typów sprawdzające wiedzę ucznia:uzupełnij tabelę,przyporządkuj,wpisz w lukę,prawda/fałsz,wymień.Zeszyt ćwiczeń przeznaczony na 60 godzin lekcyjnych.Działy:1. Położenie i środowisko przyrodnicze Polski2. Ludność Polski3. Główne zagadnienia gospodarcze Polski4. Relacje między elementami środowiska geograficznego5. Własny region i mała ojczyzna.
Plastyka 7 przystępny dla uczniów język podręcznika gwarantuje dobre zrozumienie treści. Zagadnienia plastyczne są wprowadzane stopniowo od tematów łatwiejszych do bardziej skomplikowanych, dzięki czemu kształcenie przynosi spodziewane efekty.Nowością w klasie 7 są nawiązania do dziejów sztuki, które charakteryzują style różnych epok i opisują wybrane sylwetki twórców z danej epoki oraz pokazują ich warsztat. Duży nacisk został położony na sztukę współczesną, jej estetykę i funkcjonalność.Teorii zawartej w treści lekcji towarzyszy ćwiczenie plastyczne, które skłania ucznia do wykorzystania podanych zagadnień w praktyce, inspiruje do rozwijania wyobraźni i aktywizuje. Publikacja zachęca dzieci do samodzielnego tworzenia sztuki dzięki nieszablonowym propozycjom zadań plastycznych.Każdy rozdział, stanowiący odrębna jednostkę lekcyjną, zamykają pytania i polecenia Pomyśl i odpowiedz, pomagające w uporządkowaniu wiadomości z lekcji.Na końcu podręcznika zamieszczono Indeks pojęć plastycznych stanowiący doskonałą pomoc w zapamiętaniu wymaganej terminologii.
Podręcznik do klasy 4 naturalnie wpisuje się w rytm roku kalendarzowego i cykl przyrody, a jego układ jest skorelowany ze świętami i uroczystościami szkolnymi, dlatego korzystanie z niego jest wygodne zarówno dla nauczyciela, jak i dla ucznia.Zawiera różnorodny materiał, między innymi wiele ciekawych wiadomości o kompozytorach, instrumentach czy pieśniach historycznych, a wszystkie treści podano w sposób przystępny dla ucznia, dzięki czemu nauka nie jest trudna ani monotonna.Zadania i ćwiczenia z czytelnym systemem oznaczeń aktywizują do śpiewania i grania na instrumentach. Wprawki kompozytorskie i utwory z cyklu Zostań wirtuozem rozwijają talenty i uczą dzieci mówić językiem muzyki. Ciekawe zabawy muzyczne i repertuar piosenek znakomitych kompozytorów uwrażliwiają uczniów i rozwijają ich kreatywność, a czytanki wprowadzają w polską i światową kulturę, zarówno historyczną, jak i współczesną.Podręcznik harmonijnie łączy teorię z praktyką, świat twórczości wysokiej ze współczesnym, komiksowym ujęciem, co doskonale przemawia do czwartoklasistów i stanowi inspirację do samodzielnych poszukiwań własnych fascynacji. Podręcznik angażuje w różne formy aktywności: śpiew, granie na instrumentach (np. flet, trójkąt, marakasy), słuchanie utworów.
Podręcznik charakteryzuje czytelna struktura, co znacznie ułatwia prowadzenie lekcji: podział na działy i rozdziały, chronologiczne uporządkowanie treści w obrębie działów wnosi do procesu edukacji ład i logikę. Ponadto stały układ elementów dotyczących przywołanych tekstów: Zanim przeczytasz! (informacje wstępne), wyraźnie wyeksponowane definicje i nawiązania kulturowe, uporządkowany zbiór pytań i poleceń pomagają w odnalezieniu potrzebnych informacji.W podręczniku zawarto wiele wartościowych przykładów z klasyki literackiej, a także ciekawe dla uczniów teksty z literatury współczesnej, które zachęcają do czytania. Interesujące odwołania do różnych mediów (np. Z historii kina), bliskie uczniom w tym wieku, motywują do nauki.
W podręczniku do klasy 7 znalazły się zupełnie nowe teksty, ilustracje, piosenki i utwory do grania. Omówiono w nim takie zagadnienia, jak: wpływ muzyki na człowieka, rola muzyki w reklamie, style w muzyce rozrywkowej, poezja śpiewana i współczesna wokaliza, musical, operetka oraz muzyka w filmie i teatrze. Wprowadzono informacje o instrumentach elektronicznych. Ponadto zaprezentowano kulturę muzyczną Śląska i Wielkopolski.Materiały do tej publikacji zostały starannie wyselekcjonowane i podzielone zgodnie ze strukturą wymagań nowej podstawy programowej. Treści podręcznika dostosowano do możliwości i potrzeb 1314-latków.
Publikacja skierowana do uczniów i słuchaczy kształcących się w zawodach z branży fryzjerskiej.Szablony fryzjerskie. Część 2 to zbiór ćwiczeń poświęcony technikom fryzjerskim, w tym: diagnozie fryzjerskiej, pielęgnacji włosów i ich strzyżeniu, przekształcaniu struktury włosów, układaniu fryzur, przedłużaniu i zagęszczaniu, rozjaśnianiu i farbowaniu włosów. Dzięki szablonom fryzjerskim uczeń i słuchacz mogą sprawdzić swoje umiejętności, takie jak: dobór właściwych technik i sposobów wykonywania zabiegów fryzjerskich, sprzętu i akcesoriów czy proponowanie klientom odpowiedniego koloru podczas koloryzacji włosów. Dodatkowo autorki zamieściły tradycyjne rodzaje ćwiczeń, poświęcone sprawdzaniu wiedzy nabytej podczas zajęć szkolnych i kursów zawodowych. Przypomnienie tych informacji jest niezbędne przed przystąpieniem do wykonania usługi fryzjerskiej.
Publikacja skierowana do uczniów i słuchaczy kształcących się w zawodach z branży fryzjerskiej.Szablony fryzjerskie. Część 1 to zbiór ćwiczeń podzielonych tematycznie na działy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy fryzjera, podstawowych zasad rysunku we fryzjerstwie, wyposażenia salonu fryzjerskiego, aspektów biologiczno-chemicznych we fryzjerstwie, takich jak budowa i właściwości włosa czy skóry. Autorzy proponują przede wszystkim ćwiczenia poświęcone pracy na szablonach fryzjerskich.W publikacji znajdują się również tradycyjne rodzaje ćwiczeń, poświęcone sprawdzaniu wiedzy nabytej podczas zajęć szkolnych i kursów zawodowych. Przypomnienie tych informacji często jest niezbędne przed przystąpieniem do wykonania usługi fryzjerskiej.
Ćwiczenia redakcyjne dla uczniów klas 7-8 zawierają jedenaście rozdziałów poświęconych formom wypowiedzi przewidzianym w podstawie programowej na ten etap kształcenia. Są doskonałym uzupełnieniem trzech cykli WSiP do klas 7-8: Bliżej słowa, Myśli i słowa, Świat w słowach i obrazach. Mogą także służyć gimnazjalistom do doskonalenia umiejętności redagowania tekstów.Publikacja oprócz ćwiczeń redakcyjnych obejmuje najważniejsze informacje teoretyczne i praktyczne wskazówki niezbędne do prawidłowego sformułowania: pamiętnika i dziennika; życiorysu i CV; podania; listu motywacyjnego; przemówienia; recenzji; rozprawki; wywiadu; reportażu; streszczenia; parafrazy; skrótu lub rozwinięcia tekstu.Ćwiczenia mają uniwersalną formę, która umożliwia zarówno samodzielną pracę uczniów, jak i wykorzystanie publikacji na lekcjach.
Punkt do klasy 6 to podręcznik idealnie dopasowany do potrzeb i zainteresowań uczniów szkoły podstawowej. Zapewnia systematyczny rozwój wszystkich sprawności językowych i przygotowuje do aktywnego posługiwania się językiem niemieckim w codziennej komunikacji.Najważniejsze zalety podręcznika Punkt to: zabawne ilustracje, piosenki, kolędy, rymowanki i zabawy językowe, motywujące dzieci do nauki; urozmaicone ćwiczenia, które pomagają utrwalać nowe umiejętności; zagadnienia gramatyczne wyjaśnione w przystępny sposób i poprzedzone wieloma przykładami, co ułatwia przyswajanie struktur gramatycznych; dodatkowe ćwiczenia wyrównawcze umożliwiające nauczycielowi indywidualne podejście do każdego ucznia; ciekawe informacje związane z kulturą i zwyczajami krajów niemieckojęzycznych.CD audio dołączone do publikacji zawiera nagrania umożliwiające kształcenie umiejętności rozumienia ze słuchu oraz poprawnej wymowy i akcentuacji.
W zeszycie ćwiczeń Punkt do klasy 6 znajdują się różnorodne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne do każdego z trzech rozdziałów podręcznika. Rozmaite, bogato ilustrowane polecenia pomogą uczniowi rozwijać sprawności językowe, zwłaszcza pisanie i czytanie. Wiele zadań ma formę rysunków i ciekawych historyjek, dzięki czemu uczniowie chętnie je rozwiązują i czerpią przyjemność z nauki. Praca z publikacją gwarantuje systematyczny trening i utrwalenie materiału wprowadzonego w podręczniku.
Tytuł wchodzący w skład nowej serii publikacji dodatkowych Kalejdoskop ucznia, których celem jest ćwiczenie głównych umiejętności w kl. 13, takich jak czytanie, pisanie i liczenie. Publikacje mają poszerzać oraz pogłębiać wiedzę i umiejętności uczniów. Mogą być wykorzystane jako materiał dodatkowy (uzupełniający) w trakcie zajęć w szkole lub jako praca domowa.Uniwersalny, okołocyklowy zeszyt, wprowadzony w miejsce publikacji Czytam ze zrozumieniem i Czytam i interpretuję.Połączenie w jednej publikacji głównych umiejętności czytania, pisania i mówienia (wypowiadania się w formie ustnej i pisemnej) które w procesie edukacji wzajemnie się przenikają. Taka zawartość publikacji nie tylko oddaje zintegrowany charakter edukacji w klasach 13, lecz także jest wygodna dla nauczyciela, który ma ciekawe ćwiczenia z różnych obszarów w jednym zeszycie.Koncepcja zeszytu oparta na tekstocentryzmie założeniu dydaktycznym, zgodnie z którym tekst staje się podstawą działań dydaktycznych, płaszczyzną wspólną nauki o literaturze, kulturze i języku. Zamieszczone w zeszycie teksty, zróżnicowane tematycznie i gatunkowo, można podzielić na dwa zasadnicze rodzaje: teksty literackie i teksty informacyjne. Podział ten wynika z dwóch zasadniczych celów czytania: czytania dla przeżycia literackiego i czytania dla uzyskania i wykorzystania informacji.Teksty literackie:opowiadania o tematyce społeczno-wychowawczej napisane przez znane i cenione autorki, takie jak: Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Zofia Stanecka, Małgorzata Strzałkowska,wiersze Danuty Wawiłow, Tadeusza Kubiaka, Józefa Czechowicza,adaptacja baśni.Teksty nieliterackie:tekst o sztuce autorstwa Zofii Dubowskiej-Grynberg,teksty przyrodnicze Wojciecha Mikołuszki,komiks Tomasza Samojlika,teksty użytkowe (np. przepis, instrukcja obsługi) Joanny Dobkowskiej.Ćwiczenia zawarte w publikacji kształcą czytanie ze zrozumieniem, umiejętność interpretowania tekstu, wypowiadania się na jego temat, wnioskowania na podstawie treści oraz wyrażania własnego zdania. Każdy tekst jest także punktem wyjścia do ćwiczeń przede wszystkim w mówieniu, a także w pisaniu (ćwiczeń zarówno językowych, ortograficznych, jak i z pisania różnych form wypowiedzi: życzeń, zaproszenia, listu, opisu, opowiadania itd.; pisanie będzie jednak bardziej rozwijane w klasach 2 i 3).Struktura zestawuĆwiczenia przed tekstem (wprowadzające) budują kontekst do rozumienia właściwego tekstu. Przygotowanie ucznia do odbioru tekstu literackiego polega na poprzedzeniu lektury ćwiczeniami, wywołującymi aktywność emocjonalną lub intelektualną korzystną dla odbioru tekstu.Ćwiczenia do tekstu prowadzą ucznia przez tekst, tak aby od poziomu informacyjnego przejść do interpretacji odkrywania głównego sensu, celu lub przesłania tekstu. Odpowiedzi w pytaniach i ćwiczeniach wymagają od ucznia analizy tekstu, porządkowania i porównywania informacji, wyciągania wniosków, rozpoznawania związków przyczynowo-skutkowych, refleksji na temat postaw i zachowania bohaterów oraz wydarzeń, stawiania hipotez interpretacyjnych, które będą weryfikowane w toku lekcji, wyrażania własnych opinii o przeczytanych tekstach i badania ich konstrukcji. Wszystkie te działania dzięki odpowiednio zaplanowanym zadaniom są dostępne nawet dla najmłodszych uczniów.Ćwiczenia dodatkowe (wychodzące poza tekst) dają pretekst do aranżowania sytuacji dydaktycznych, w których następuje zmiana ról uczeń z odbiorcy zmienia się w twórcę. To niezwykle pożyteczna metamorfoza, która pozwala na rozwijanie w zbalansowany sposób zarówno kompetencji odbiorczych, jak i nadawczych, a przede wszystkim aktywizuje ucznia.
Nowoczesny, aktualny podręcznik następca znanej i cenionej publikacji Kosmetologia. Podstawy tej samej autorki!Popyt na wykwalifikowanych pracowników w zawodzie technik usług kosmetycznych zachęca do kształcenia w tym kierunku i stwarza zapotrzebowanie na fachowe źródła wiedzy z kosmetologii.Podręcznik doskonale odpowiada na te potrzeby. Przybliżono w nim zagadnienia wskazane w Podstawie kształcenia w zawodzie, których nie opisano w publikacjach dotyczących poszczególnych kwalifikacji.Autorka koncentruje się na roli związków chemicznych w kosmetyce. Starannie omawia rośliny stosowane w kosmetologii. Analizuje znaczenie związków biologicznie czynnych pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego. Omawia poszczególne składniki kosmetyków i tłumaczy mechanizmy ich działania. Przedstawia także podstawowe zabiegi kosmetyczne.Przekazana tu wiedza będzie istotna podczas egzaminu praktycznego i z pewnością zaowocuje w przyszłej pracy zawodowej.
Publikacja gromadzi najważniejsze wiadomości do powtórzenia przed egzaminem z kwalifikacji T.15. Sygnalizuje treści, które uczeń powinien mieć do tego czasu opanowane. Dzięki testom z kluczem odpowiedzi i zadaniom praktycznym z rozwiązaniami umożliwia samodzielne sprawdzanie stopnia przyswojenia wiedzy niezbędnej podczas egzaminu. Idealny, by szybko ocenić, które zagadnienia wymagają ponownego powtórzenia. Napisany zwięźle, zawiera wybór najważniejszych informacji. Nie ma na celu zastąpienia podręczników, lecz stanowi ich podsumowanie i wartościowe dopełnienie.
Podręcznik Historia i społeczeństwo. Nauka prezentuje dzieje nauki od starożytności po czasy współczesne. Ukazuje bohaterów wypraw odkrywczych, historię rozmaitych wynalazków oraz najważniejsze koncepcje filozoficzne, społeczne i polityczne, które oddziaływały na życie jednostek i społeczeństw na przestrzeni wieków. Przedstawia również, w jaki sposób w różnych okresach była zorganizowana edukacja dzieci i młodzieży oraz jak w średniowiecznej Europie kształtowała się idea uniwersytetu.Uczeń pozna najwybitniejszych ludzi nauki reprezentujących kolejne epoki. Będzie mógł ocenić ich dokonania, a także zająć stanowisko w toczących się współcześnie sporach dotyczących etycznego aspektu badań naukowych.Warte uwagi cechy podręczników z cyklu Historia i społeczeństwo dla liceum i technikum:przystępny język wykładu, który ułatwia zrozumienie trudnych zagadnień z różnych dziedzin naszego życia od zarania dziejów do współczesności;bogaty zestaw map, fotografii, reprodukcji dzieł sztuki i schematów, które rozbudzają zainteresowanie uczniów omawianą tematyką;infografiki, które w atrakcyjny sposób przybliżają wybrane problemy życia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego różnych epok;rozbudowane komentarze do materiałów graficznych, które wprowadzają dodatkowe informacje uzupełniające tekst wykładu;ramki zatytułowane Oceny, dyskusje, spory przedstawiono w nich kwestie wzbudzające kontrowersje wśród historyków;bloki ćwiczeniowe zamieszczone po każdym rozdziale oraz lekcje powtórzeniowe, które zawierają różnorodne polecenia i materiały do analizy, w tym źródła historyczne oraz współczesne teksty naukowe, popularnonaukowe i publicystyczne.Podręcznik Historia i społeczeństwo. Nauka został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.Doskonałym uzupełnieniem podręcznika są:Atlas. Historia. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne,Kalejdoskop historii. Materiały multimedialne dla nauczycieli historii oraz historii i społeczeństwa. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne (DVD).
Podręcznik Historia i społeczeństwo. Swojskość i obcość przedstawia narodziny cywilizacji grecko-rzymskiej oraz kontakty Greków i Rzymian z ludami uznawanymi przez nich za barbarzyńskie. Uczeń dowie się także, jak w okresie średniowiecza swoich i obcych postrzegali mieszkańcy Europy, a jak muzułmanie walczący z krzyżowcami. Będzie mógł ocenić jak zjawiska tolerancji i nietolerancji przejawiały się w różnych epokach; krytycznie przeanalizować ideologie nacjonalizmu i rasizmu oraz wpływ tych poglądów na społeczeństwa XIX i XX w.; odnieść się do problemów współczesnych społeczeństw wielokulturowych.
Warte uwagi cechy podręczników z cyklu Historia i społeczeństwo dla liceum i technikum:
przystępny język wykładu, który ułatwia zrozumienie trudnych zagadnień z różnych dziedzin naszego życia – od zarania dziejów do współczesności;
bogaty zestaw map, fotografii, reprodukcji dzieł sztuki i schematów, które rozbudzają zainteresowanie uczniów omawianą tematyką;
infografiki, które w atrakcyjny sposób przybliżają wybrane problemy życia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego różnych epok;
rozbudowane komentarze do materiałów graficznych, które wprowadzają dodatkowe informacje uzupełniające tekst wykładu;
ramki zatytułowane Oceny, dyskusje, spory – przedstawiono w nich kwestie wzbudzające kontrowersje wśród historyków;
bloki ćwiczeniowe zamieszczone po każdym rozdziale oraz lekcje powtórzeniowe, które zawierają różnorodne polecenia i materiały do analizy, w tym źródła historyczne oraz współczesne teksty naukowe, popularnonaukowe i publicystyczne.
Podręcznik Historia i społeczeństwo. Swojskość i obcość został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?