Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Szczecinie, którzy pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, pani mgr Aleksandry Bugajewskiej, z zapałem i zaangażowaniem pracowali nad ilustracjami do wierszy. Każdy rysunek był piękny! Dziękuję!
Masażystka to druga część trylogii o życiu i zakleszczonych w nim tabu. Otwiera drzwi do świata pełnego pragnień, tajemnic i nieoczywistych emocji. Ta książka to głęboka rozprawa z mitami na temat seksualności i podwójnymi standardami, które od wieków kształtują nasze myślenie. Autorki obalają w niej stereotypy w sposób pełen humoru, poprzez szczere i rozbrajające dialogi. Poruszają problem, jakim jest ukrywanie swoich potrzeb i instynktów pod maską wstydu i przyzwoitości. Książka jest przypomnieniem, że każdy z nas ma prawo żyć na swój sposób, bez oceniania i ograniczeń, bo jesteśmy wyjątkowi i unikalni. To pozycja dla tych, którzy chcą spojrzeć na seksualność z odwagą i akceptacją.
Podczas pracy nad drugim tomem książki Apokalipsa – Dobra Nowina dla Ciebie zauważyliśmy, że Objawienie św. Jana coraz częściej odwołuje się do treści i symboli zawartych w Księdze Daniela. Dlatego proponujemy naszym Czytelnikom mały ekskurs do Księgi Daniela pomiędzy drugim a trzecim tomem naszego komentarza do Księgi Apokalipsy. Ten ekskurs do czasów poprzedzających Objawienie św. Jana o ponad sześć wieków okazał się dla nas niezwykłą przygodą, do której zapraszamy Czytelników. Kiedy Teodoryk Wielki wysłał w darze królowi Burgundów zegar słoneczny i wodę, kojarzone z grecko-rzymską cywilizacją, w załączonym liście napisał: „Niechaj [zegar] odmierza czas z należytą precyzją. Porządek życia ulega zaburzeniu, jeśli czasu prawdziwie się nie rozeznaje”. Kto wie, czy nie dlatego porządek życia na całym globie ulega poważnym zaburzeniom, że nie rozpoznajemy czasów już dawno przez Boga opisanych i wyjaśnionych? Niejednokrotnie przekonujemy się, że cokolwiek by się działo na świecie, to Bóg wyznacza pory i lata, panując nad biegiem wydarzeń, pozornie samoistnych lub wynikających z woli władców. A i samych władców przecież Bóg nieraz usuwa z tronów…
Po "Myszach słomianego zapału", które tkały świat z marzeń i ułudy, Norbert Myszkiewicz wraca z tomem dojrzalszym i bardziej surowym."Acyklowir" to zapis doświadczenia po utracie własnego wymiaru - ogrodu stworzonego przez wyobraźnię, który nie przetrwał zderzenia z rzeczywistością.Gdy znika schronienie, zostaje pustynia. Pustynia czasu. Jałowy świat, przez który człowiek wędruje sam - bez mapy i celu, z głową pełną niedokończonych myśli.W "Acyklowirze" nie znajdziemy gotowych recept. Są tu za to chwile leżenia w pełnym słońcu, gdy jak mrówka pochylamy się nad jednym ziarenkiem kwarcu, potem kolejnym - jakby w każdym z nich mogła się kryć odpowiedź albo chociaż cień zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Materia przecież ma budowę ziarnistą, więc we wszystkim jest ziarno prawdyWiersze zawarte w niniejszym tomiku to poezja kontemplacji po katastrofie - przesiąknięta nauką i fizyką, ale też inspiracją czerpaną z najbardziej surowych, nieoswojonych zjawisk. Przemawia głosem tego, który już niczego nie udaje, a jedynie biernie obserwuje i definiuje świat po swojemu.
„Bicz. Trzy Serca” to opowieść o duchowej przemianie, miłości i zmaganiu się z trudną przeszłością. Jest to historia młodej kobiety, która, uciekając z prowincjonalnego środowiska, trafia do Anglii, gdzie kontynuuje życie pełne iluzji wolności, blichtru i szybkich pieniędzy. Poznanie dojrzałego mężczyzny, którego egzystencja utknęła w martwym punkcie, rozpoczyna w niej proces, którego nie da się zatrzymać.
To nie jest klasyczna historia miłosna. To podróż przez mrok i światło, przez grzech i oczyszczenie. Powieść łączy w sobie psychologiczną głębię, emocjonalny ładunek oraz duchowe poszukiwanie. Skierowana jest do czytelników, którzy szukają w książkach czegoś więcej niż tylko romansu; czegoś, co pozostanie z nimi na długo po zamknięciu ostatniej strony.
„Bicz. Trzy Serca” to historia o trzech drogach, trzech przemianach i trzech miłościach: tej cielesnej, tej duchowej i tej, która łączy oba światy.
Piotr Mikołaj Skobel jest radcą prawnym i menadżerem. Jego życie zawodowe opiera się na precyzji, logice i odpowiedzialności – cechach, które przenosi również do swojego pisarstwa. Pasjonuje się sportem, w szczególności ju-jitsu, które traktuje jako szkołę charakteru i wytrwałości. W swoim podejściu do życia łączy dyscyplinę, prawniczą skrupulatność oraz wrażliwość na ludzkie historie. Prywatnie jest mężem i ojcem dwójki dzieci.
Strona internetowa: www.piotrskobel.com
Wszystko zaczęło się sześć tysięcy lat temu, gdy mroczny czar przywołał na planetę Erismę potężne zło z innego wymiaru. Demony - nienasycone i bezlitosne - zaatakowały spokojne rasy, które od wieków żyły w harmonii i pokoju. Choć siły dobra odparły pierwszą falę ataku, za zwycięstwo przyszło im zapłacić niezwykle wysoką cenę - tysiące bohaterów poległo w krwawej, bezlitosnej bitwie, która na zawsze odcisnęła swoje piętno na historii świata.Jednak mrok nie ustąpił na zawsze. Powoli, w głębinach ciemności, zło odradza się silniejsze, przebiegłe i bardziej przerażające niż kiedykolwiek wcześniej. Tym razem, aby ocalić Erismę przed nadciągającym zagrożeniem, wszystkie ludy i rasy muszą się zjednoczyć. Na czele tego przymierza staną wybrańcy - bohaterowie, których los wybrał do walki o przyszłość świata.Czy uda im się powstrzymać powrót ciemności i ocalić Erismę przed nieuchronną zagładą?
Roman Poznański wyjeżdża do Szkocji. Lecz to nie przepiękne krajobrazy są celem jego wizyty. Choć zachwycają i cieszą oko, dla Romana liczy się przede wszystkim tajemniczy plan, którego głównym elementem jest zapisane w telefonie zdjęcie piegowatej, rudowłosej dziewczynyJessie Collins, mimo młodego wieku, zdążyła już dowiedzieć się, że świat to brutalne miejsce, a miłość i zaufanie niekoniecznie idą w parze ze szczęściem i bezpieczeństwem - zwłaszcza jeśli spotka się niewłaściwego mężczyznę, który z perfidią i premedytacją potrafi wykorzystać naiwność prowincjonalnej dziewczyny. Teraz, mieszkając w małym, szkockim mieście u boku rodziców, stara się za wszelką cenę chronić córkę i po prostu przetrwaćCo może się wydarzyć, gdy spotkają się dwie zupełnie odmienne osobowości żyjące do tej pory w całkowicie różnych światach? Czy można pokonać dawne traumy oraz tragiczne doświadczenia z przeszłości i odnaleźć szczęście, a może nawet miłość? I jak to zrobić, gdy z każdego zakamarka wyzierają tajemnice i niedopowiedzenia, a nad wszystkim czai się cień zemsty i ogromnego niebezpieczeństwa?
Na tle egzotycznych krajobrazów XIX-wiecznej Malezji rozgrywa się mroczna opowieść o miłości, zdradzie i niesprawiedliwości. Los łączy tu ludzi z różnych światów - od brytyjskiej socjety, przez oficerów Kompanii Wschodnioindyjskiej, aż po ubogich pracowników plantacji herbaty i lokalnych mieszkańców.W centrum wydarzeń znajduje się młoda Cecilia Dufrense, której życie wywraca się do góry nogami po zabójstwie jej narzeczonego, kapitana Sinclaira. Władze błyskawicznie skazują chińskiego pracownika za dokonanie tej strasznej zbrodni. Jednak Cecilia nie do końca wierzy w jego winę.Bohaterka odkrywa kolejne fragmenty układanki, wplątując się w intrygi, morderstwa i spiski. Poszukiwanie prawdy okazuje się równie niebezpieczne, jak złowrogie cienie palm i dzikie gady czające się wśród bujnej, tropikalnej roślinności.Czy Cecilia zdoła rozwikłać zagadkę śmierci Sinclaira i ocalić swoje życie, zanim wszystko pogrąży się w chaosie? Ta pełna napięcia i emocji powieść o miłości, zdradzie, lojalności i poszukiwaniu prawdy zabierze czytelnika w podróż do świata, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje, a każdy krok może okazać się ostatnim.
W trzeciej części opowieściKraina Białej Magiiczekają na nas kolejne niezwykłe przygody wróżki Ili, Orła oraz Adasia iMichałka. Tym razem nasi bohaterowie udadzą się na Czerwoną Górę w miejsce, wktórym trwa wieczna zabawa igdzie otrzymają niezwykły podarunek kryształy przynoszące radość.Ale to nie jedyna przygoda naszych przyjaciół! Będą oni musieli zmierzyć się zniełatwymi wyzwaniami iprzejdą niejedną próbę odwagi. Michałek iAdaś staną się nawet rycerzami! Czy poradzą sobie zgroźnymi smokami izgryźliwymi czarownicami?Sympatyczni bohaterowie spotkają na swojej drodze nietuzinkowe osoby, m.in. Opiekuna Zamku oraz Matkę Ludu Czerwonej Góry. Spełni się również marzenie wróżki Ili, kiedy otrzyma ona magiczne pióro oniezwykłych właściwościach.Ta część książki oprzygodach Ili, Michałka, Adasia iOrła ukazuje ważną prawdę odzieciach idorosłych kiedy dorastamy, często zbyt dużo zaczyna nas dzielić, przestajemy siebie rozumieć, zapominamy otym, co najważniejsze. Warto uczyć się od dzieci otwartości ispontaniczności.Jeśli chcecie przeżyć niesamowite przygody wraz zwróżką Ilą, Orłem oraz ich małymi przyjaciółmi, to ta książka zdecydowanie jest dla Was!
„Niezapominajki” to tomik wierszy o miłości – nieszablonowych, niebanalnych, bardzo osobistych, z głębi serca i duszy.
Autorka we wstępie podkreśla, że rodziły się one długo, już od jej czasów licealnych. Może to stąd ta ich niesamowita lekkość i świeżość. Każdy z nas zna zapewne takie miejsca, osoby czy piosenki, które pozostają w naszych sercach na długo, czasem i na zawsze. Zdarza się jednak, że często nie doceniamy tych małych, prostych, a tak ważnych rzeczy – i o tym autorka stara się nam przypomnieć w swojej poezji.
Książka przeznaczona jest nie tylko dla osób, które chcą znaleźć ukojenie po rozstaniu z ukochaną osobą, ale przede wszystkim dla osób, które zwyczajnie lubują się w dobrych, poruszających, autentycznych wierszach. „Dla mnie poezja to prawda, z którą często boimy się konfrontacji. I właśnie tę prawdę chcę pokazać w »Niezapominajkach«" – mówi autorka.
Patrycja Kępczyk – absolwentka Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz studentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie na kierunku psychologia spec. kliniczna. Od najmłodszych lat pasjonatka literatury, sztuki i filmu. Twórczość łączy z działalnością społeczną, m.in. w Forum Uczelni Niepublicznych, gdzie dba o jakość kształcenia w uczelniach niepublicznych w całej Polsce. Kocha ludzi i wszystko to, co dzieje się pomiędzy wierszami.
Bardo. Tom 2. To, co nierozwikłane to kontynuacja powieści, która łączy elementy literatury pięknej i angażującego kryminału z psychologiczną głębią bohaterów, oferując czytelnikowi emocjonującą i pełną refleksji podróż przez życie. Laura, po dostaniu się na uczelnię muzyczną ukończoną niegdyś przez jej matkę, staje przed trudnym wyborem: podążyć za pasją czy zostać w Bardo? W tym samym czasie poznaje Ernesta tajemniczego mężczyznę, który urodził się w tym miasteczku. Jego niespodziewane pojawienie się zapoczątkowuje ciąg wydarzeń, które wytrącają ją z równowagi i zmuszają nie tylko do skonfrontowania się z trudną przeszłością, ale też stawienia czoła nieprzewidywalnej przyszłości. Dziewczyna otrzymuje również szansę na nawiązanie relacji z ojcem, którego dotąd nie znała, co nie pozostaje bez wpływu na jej dalsze losy. Tymczasem Wiktor zmaga się z własnymi słabościami i podejmuje przełomową decyzję, która może zaważyć na życiu jego i ukochanej. Odkrywa, że wybory nie tylko kształtują naszą przyszłość, ale również wpływają na to, kim się stajemy a to nie zawsze jest łatwo zaakceptować. Prawda o tym, kim jesteśmy, może odmienić bieg naszych dróg, ale tylko wtedy, gdy odważymy się ją poznać.
Ktoś mówił, że praca w policji jest łatwa? Komisarz Krzysztof Stelmach doskonale wie, jak to wygląda naprawdę. Mimo to, opierając się na własnym rozumie i dedukcji, korzystając z nowinek technologicznych, a czasem lekko naginając zasady, udało mu się doprowadzić do końca wiele trudnych spraw, posyłając za kratki winnych i odbierając zasłużone gratulacje. I choć nadal nie trafiła mu się ta jedna i wymarzona, dzięki której mógłby zostać okrzyknięty "polskim Herkulesem Poirot", w gruncie rzeczy jest zadowolony.Teraz jednak wygląda na to, że nie będzie tak prosto Ściągnięty z urlopu, otrzymuje sprawę, w której nic nie wygląda tak jak powinno, a wszystkie tropy gmatwają się i prowadzą donikąd.Kto zabił Zofię Janeczko? Gdzie zniknął jej mąż? Czy chodziło o pieniądze, zemstę, a może zwykłą nienawiść? Motywów jest sporo, zaś podejrzanych jeszcze więcej, przy czym nic do siebie nie pasuje. Tymczasem zegar tyka, a przełożeni coraz bardziej się niecierpliwiąCzy tym razem uda mu się znaleźć rozwiązanie? Wcale nie jest to takie pewne, zwłaszcza że zagadki i niejasności coraz bardziej się piętrzą, a niebezpieczeństwo czyha tuż za rogiem
„Wiersze inżynierskie dla zwykłych ludzi” to nie jest zbiór wierszy wypełnionych patosem i górnolotnością frazesów poetyckich, które niekiedy odpychają pustosłowiem. To poezja dla każdego. Autor dzieli się swoimi przeżyciami oraz przemyśleniami na temat życia, codzienności, relacji międzyludzkich, także tych między kobietą a mężczyzną. Obok słodko-gorzkich refleksji znajdziemy w wierszach pełne ciepła i nadziei spojrzenie na świat. To tomik, który skłania do namysłu nad samym sobą, nad rzeczywistością, którą kreujemy, oraz nad tym, co w życiu ważne.
„Jak już sam tytuł wskazuje, nie posiadam wykształcenia humanistycznego, jednak jak taki »techniczny Nikifor« napisałem te i inne wiersze.
Po dwudziestu pięciu latach emigracji w Niemczech kontynuowałem pracę po powrocie do Polski. Z niezmiennym szacunkiem dla języka spontanicznie spisywałem równolegle różne emocje i refleksje w rozmaitych poetyckich formach, aby zachować nastrój chwili. Pierwszą próbą było wydanie w WFW tłumaczenia tomiku wierszy Ulricha Schaffera, które jeszcze w Niemczech wywarły na mnie duże wrażenie.
Pisanie jest dla mnie wspaniałą gimnastyką umysłu i w mojej chatce emeryta oddaję się jej z rozkoszą obok gry w brydża i przytulania się do natury. Cierpi na tym trochę mój przyjaciel pies, gdyż spędzanie czasu przed komputerem odbywa się często jego kosztem.”
Jacek Janota Bzowski
„Czarny mrok. Grota” to pierwsza część powieści fantasy opowiadającej o Alex, która przenosi się z Ziemi na bliźniaczą planetę Aimeiz, gdzie na wyspie Nocida znajduje się wejście do Groty, magicznego miejsca. Przybywają tam różne rasy istot nadprzyrodzonych, żeby odbyć specjalny trening do walki z mrocznymi książętami i ich demonami, siejącymi spustoszenie na planecie. Po przybyciu na wyspę Alex nawiązuje jedną z pierwszych przyjaźni, z morską smoczycą Nitrą. Ziemianka rozpoczyna też trening pod pilnym okiem swego dowódcy Aarona. W trakcie szkolenia zaczyna korzystać ze swoich Darów oraz pakuje się w coraz to poważniejsze kłopoty. Czy Alex się dowie, w jakim celu jest na Aimeiz i dlaczego posiada Dary? Dalsze losy bohaterki i jej przyjaciół będzie można śledzić w kolejnych częściach „Czarnego mroku”.
Książka jest debiutem literackim Aleksandry Kowal–Brzozy, która zdecydowała się przenieść na kartki papieru opowieść, którą nosiła w sobie przez dłuższy czas. Autorka na co dzień mieszka z rodziną i dwoma psami. Lubi spędzać czas aktywnie, jeździ na quadach, a wieczorami obserwuje rozgwieżdżone niebo.
Delikatność - wojowniczość; uległość - nieustępliwość; ufność - zwątpienie. To sprzeczności, czy jednak cechy, które nie tylko się nie wykluczają, lecz występują niezależnie, choć w różnych proporcjach, w każdym człowieku? W każdej kobiecie Wydaje się bowiem, że świadczą one o charakterze, usposobieniu czy chwilowych odczuciach jednostki. Determinują określone decyzje i zachowania, ale również tęsknoty, potrzeby i pragnienia, zaglądając niejako w głąb duszy.Wiersze Andżeliki Przybek też takie są: ulotne, niejednoznaczne, a jednak wymowne, niekiedy wręcz sugestywne. Starają się uchwycić zarówno wyjątkowe, jak i bardzo zwyczajne momenty, ukazując ciągłą zmienność świata, a jednocześnie odnaleźć w nim pewną stałość - punkt odniesienia, który będzie wyznacznikiem szczęścia kryjącego się niekiedy w niepozornych sytuacjach, doświadczeniach, w innym człowieku czy istocie. Który pozwoli zwolnić i zachwycić się chwilą, niosąc ciepło, otuchę i nadzieję jako swoisty kierunkowskaz na drodze życia.
"Bajki z kapelusza" to niezwykły zbiór opowieści, które rodzą się pod kapeluszem! A dzieje się to tak: autor zakłada swój magiczny kapelusz, ten podsłuchuje jego myśli, zamienia je w bajki pełne przygód, fantazji i humoru. Gdy kapelusz straszliwie trzęsie się i kołysze na głowie autora, ten już wie, że bajki chcą wydostać się na zewnątrz. Ściąga więc magiczne nakrycie głowy i obserwuje, jak bajki ochoczo wskakują na karty papieru. W ten sposób narodziły się opowieści: o krokodylu, który pragnie latać; o rycerzu, który zamiast walczyć, zaprzyjaźnia się ze smokiem; o szafie, która odnajduje nowe życie w lesie, oraz o wielu innych bohaterach, których trudno nie polubić."Bajki z kapelusza" to zaproszenie do świata, gdzie wszystko jest możliwe - wystarczy otworzyć książkę i dać się ponieść wyobraźni.
Historia, która przenosi nas do malowniczych krajobrazów nad Dźwiną, gdzie życie młodej Emilii Plater splata się z burzliwymi dziejami narodu.W świecie pełnym wyzwań i niebezpieczeństw bohaterka odkrywa swoją drogę, balansując między konwenansami a pragnieniem wolności."Emilia. Życie piękniejsze od legend" to opowieść o odwadze, poświęceniu i niezłomnej wierze w ideały. To książka dla tych, którzy szukają inspiracji w przeszłości i wierzą, że historia może kształtować przyszłość. Przygotuj się na podróż, w której rzeczywistość przeplata się z marzeniami, a bohaterowie stają przed ważnymi wyborami.Czy Emilia znajdzie swoje miejsce w świecie? Czy historia jej życia stanie się legendą?
„Moja znajoma porównała moje teksty – proste, zwięzłe – do opisów technicznych albo reportaży. »Może twoje wykształcenie ma na to wpływ« – powiedziała. Pewnie ma rację, w pewnym sensie jestem homo faber. Ktoś zauważył, że po przeczytaniu tych tekstów nic nie pozostaje mu w głowie. Nie wszędzie dzieją się rzeczy wielkie; morderstwa, przestępstwa, przekręty… Moim zdaniem nie chodzi o stopniowanie okrucieństw, tworzenie marketingowych pułapek, w które autorzy próbują wciągnąć czytelnika.” „Mój przyjaciel Max” to kolejny zbiór opowiadań Lucjusza Leskiego. Autor zabiera nas w nim w słodko–gorzką podróż po ludzkiej codzienności. Zaprasza do kolejnych rodzin, otwiera przed nami drzwi domów i pokazuje to, co stanowi o istocie każdego człowieka: jego zwykłe bolączki, małe radości, drobne sukcesy, a także decyzje, którymi niekoniecznie mógłby się pochwalić. Snuje przy tym refleksje nie tylko nad esencją samego życia, ale też nad miejscem, jakie zajmują w nim sztuka i tworzenie.
Pamiętacie legendy krakowskie? A może warto sobie co nieco przypomnieć? Wybierzcie się na wycieczkę do Krakowa z sympatycznym rodzeństwem z Holandii. Col i Es nie mieszkają w Polsce, ale stąd pochodzi ich rodzina. Dziadkom zależy, aby dzieci znały jak najlepiej kraj swoich przodków, dlatego organizują wspólny wyjazd do podwawelskiego grodu.
W drodze do Krakowa wnuczęta odwiedzają rodzinne miasto babci – Zgorzelec. Tu między innymi dowiadują się, że mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego organizują raz do roku Akcję Charytatywną „Motyle”, na rzecz dzieci walczących z chorobą nowotworową. Tę piękną i szlachetną inicjatywę można wspierać na wiele sposobów. Jednym z nich jest zakupienie egzemplarza tej bajki.
Gród Kraka wita Cola i Es z przytupem. Podczas spaceru nad Wisłą Col niechcący wypowiada zaklęcie, które budzi z kamiennego snu… Smoka Wawelskiego! Czy spotkanie z nim będzie bezpieczne? Czy nie zechce zjeść dzieci na podwieczorek? A może okaże się, że jest bardziej przyjazny, niż się wszystkim wydaje? Otwórzcie bajkę i ruszajcie wraz z bohaterami w niezwykłą podróż.
Jakie są granice seksualnej wolności? Czy bliskość to tylko fizyczność, czy może coś więcej? W świecie, gdzie intymność często zostaje sprowadzona do mechanicznych aktów, a edukacja seksualna kuleje, autorki tej książki podejmują odważną próbę odkrycia prawdziwego sensu cielesnej i duchowej relacji między kobietą a mężczyzną.
To nie jest typowy poradnik. To prowokacyjna podróż w głąb ludzkiej seksualności, która łączy wiedzę psychologiczną, doświadczenia terapeutyczne oraz autentyczne historie. Książka mówi o pragnieniach i barierach, o tym, jak wpływ kultury, wychowania i religii kształtuje nasze podejście do miłości, pożądania i cielesności.
Czy kobieta musi być bierna w łóżku? Czy mężczyzna zawsze powinien dominować? Jak odnaleźć harmonię pomiędzy instynktem a świadomym budowaniem intymności?
„Ona i On, czyli seksualny pęd a świadomy trend” to książka, która odważnie, ale i z czułością, mierzy się z tabu i pokazuje, że udane życie intymne to nie tylko namiętność, ale i głęboka, świadoma relacja.
Ilona Lis – seksuologiczna terapeutka ciała i behawioralnych technik antystresowych, instruktorka masażu, absolwentka szkoleń, m.in.: praca z traumami, oddechem, Wewnętrznym Dzieckiem, praca z parami, Access Bars, masaż Lomi Lomi Niu, masaż Maderoterapia, facemodeling, chusty Rebozo, Polarity, refleksoterapia.
Agnieszka Leszczyńska – autorka książek o tematyce prozdrowotnej, masażystka, seksuologiczna terapeutka ciała i behawioralnych technik antystresowych, absolwentka studiów podyplomowych na kierunkach: seksuologia kliniczna, seksuologia praktyczna i coaching z elementami psychologii, uczestniczka szkoleń szeroko rozumianej ezoteryki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?