Książka jest odpowiedzią na fundamentalne pytania: „Czym jest miłość?”, „Czym jest życie?”, „Jak należy żyć?”. Tylko prawdziwe uczucia są w stanie przetrwać wszelkie przeciwności losu, jednakże rany, które się odniesie, często nigdy się nie zagoją… Jakąkolwiek drogę wybierzemy w życiu, konsekwencje wyboru zawsze spadną na nasze barki.
Poprzez liczne zwroty akcji autor pragnie czytelnika zadziwić, ale przede wszystkim sprowokować do rozmyślania nad własnym życiem, uczuciami, decyzjami oraz priorytetami, które sami sobie wyznaczamy.
„Moje dziecko” to przegląd różnorodnych osobowości – osób, których nie jesteśmy w stanie jednoznacznie ocenić. Jak w życiu…
Dario XV-ty – z zawodu handlowiec, z zamiłowania psycholog.
Hania jest młodą, wrażliwą dziewczyną, która właśnie skończyła studia. Przed nią nowe życiowe wyzwania: znalezienie pracy, mieszkania i... miłości. Do tej pory los nie był dla niej łaskawy – nie ma gdzie mieszkać, rodzice są w trakcie rozwodu, ukochany brat decyduje się na emigrację, a liczna do niedawna grupa przyjaciół gdzieś się rozpierzchła. Hania próbuje stawić czoła kolejnym przeciwnościom, nie rezygnując z wyznawanych wartości, w trudnych czasach lat 80.
Czy dziewczynie uda się osiągnąć zamierzone cele? Jakie przeszkody będzie musiała pokonać, czy zmieni swoje postrzeganie świata i czy rzeczywiście jest skazana na życie w pojedynkę? Na te pytania odpowie tylko ona.
Książka zawiera siedem esejów, w których autor prezentuje rozważania na temat nieśmiertelności istoty ludzkiej, życia wiecznego, pojętego w różnych aspektach, m.in. filozoficznym, religijnym, naukowym, a także kwestie autentyczności funkcjonowania jednostki ludzkiej w społeczeństwie.
Andrzej Bielski – urodził się 17 kwietnia 1956 r. w Bytomiu. Od 1967 r. mieszka Gdańsku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. W czasie studiów działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów jako przewodniczący Komisji Kultury. Pracował jako nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej. Jest autorem książki „Survival” (2000), opowiadań, wierszy i dzienników. Pisarz, poeta i malarz.
„Dochodząc” to książka o… dochodzeniu do celu, znaczeniu seksu i orgazmu. Czytelnik znajdzie w niej również opisy pozycji, technik i rodzajów orgazmów oraz narzędziowego podejścia do aktu seksualnego. Cały nacisk autor położył jednak na CEL jakim jest spełnienie. Proponuje czytelnikom wyprawę w podróż, której celem jest przeniesienie się do innego wymiaru, i z której powrót pozwala inaczej spojrzeć na świat. Publikacja jest efektem licznych rozmów z ludźmi, z których to rozmów wyłania się obraz braku zrozumienia, akceptacji, konieczności poprawności wtłoczonej przez środowisko, wychowanie i kulturę. Autor zachęca do wyjścia z tych ograniczeń, co może być pierwszym krokiem do akceptacji siebie i osiągnięcia szczęścia. Peter Shadow – lekarz, z zainteresowania – psycholog, po studiach podyplomowych w tym kierunku. Mąż i ojciec dwójki dzieci.
Na początku był Chaos… A potem zabrakło miodu i soli i nic już nie było takie samo.
W obliczu niedoboru podstawowych składników diety, Przykładny Obywatel Niedźwiedź wyrusza w niebezpiecznie absurdalną podróż po Elektronowym Lesie… Lesie, w którym normalność i zdrowy rozsądek zostały zapędzone do kąta i zapomniane, a logika dawno złożyła rezygnację. Tutaj nawet niewinny spacer może spowodować nieodwracalne zmiany w mózgu, dłuższy pobyt natomiast… Ale to w tym momencie nieważne.
Czy Niedźwiedź znajdzie swoje jedzonko?
Czy wyprawa odmieni go na zawsze?
Czy istota sensu nie zgubi się gdzieś po drodze?
Czy poprzednie pytania nie sugerują odpowiedzi?
Czy….?
Witajcie w Elektronowym Lesie.
Marek Nagrodzki – urodził się w 1988 r. w Gliwicach. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Książka „Opowieści z Elektronowego Lasu” to jego debiut literacki.
Odczuwasz ciągły niepokój, jesteś nerwowy, odczuwasz bóle wszelkiego rodzaju? Mimo leczenia farmakologicznego nie odczuwasz poprawy swojego stanu? Przeczytaj niniejszą publikację – może okazać się, że źródło Twoich cierpień można zniwelować w prosty, aczkolwiek niekonwencjonalny sposób.
Autorka książki wychodzi z założenia, że to właśnie przede wszystkim w naturze powinniśmy szukać recepty na większość odczuwanych dolegliwości. Z tego względu uczy czytelnika poprawnie chronić swoje domy, ogrody, samochody, sprzęty elektroniczne przed szkodliwym promieniowaniem; odpowiednio dobierać przedmioty codziennego użytku, jedzenie, kosmetyki, odzież.
Publikacja zawiera zbiór porad, opartych na odważnych poglądach autorki, potwierdzonych jednak własnymi doświadczeniami. Powstała ona z myślą o wszystkich, którzy chcą poprawić komfort życia, wykorzystując mądrość natury.
Stachna Matuszek – ur. w 1954 r. na Opolszczyźnie. Od 2006 r. zajmuje się radiestezją oraz badaniem niekorzystnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie człowieka. W celu uzyskania równowagi między jonami dodatnimi i ujemnymi w energii atmosfery, wykorzystała biegunowość kamieni polnych. Po stwierdzeniu, że jest to energia mająca dobroczynny wpływ na zdrowie, zaczęła dogłębnie analizować zasady fizyki, które mają wpływ na ruchy wahadełka. Zainteresowała się biegunowością materii i jej wpływem na energię środowiska. Mottem przewodnim jej poszukiwań jest: mądrość życiową należy brać z obserwacji przyrody i z wielką konsekwencją tego się trzymać.
Wśród wielu poruszonych w książce kwestii jedna zdaje się tworzyć oś, której podporządkowane są pozostałe: jakiej odpowiedzialności moralnej powinien od siebie i innych oczekiwać odpowiedzialny człowiek. Te rozważania etyczne ujęte są fundamentalnie, a więc wobec całości faktów moralnych i poznawczych, z którymi się mierzymy – bo zawsze deliberacji towarzyszy dylemat odniesienia: istnienia lub nieistnienia Boga; jego sprawczej aktywności lub bierności. Od traktatu lub humanistycznego credo różnią się te rozważania uwagą dla szczegółu i przykładu: jakie są skutki egoizmu wobec dzieci, jakie zniszczenia wnosi do relacji hipokryzja lub bigoteria (bo przecież o naszym życiu i szczęściu bardzo często decydują obcy dla nas ludzie, dla których nasze życie może być bezwartościowe). Czym mamy się kierować, prowadząc niebłahe, pogłębione życie?
Ukryć się przed sobą - Gałgańska Hanna
„Ukryć się przed sobą” to niezwykła opowieść o tym, że droga do naszego szczęścia wiedzie zawsze przez drugiego człowieka. Wciągająca niczym narkotyk, trzymająca do końca w napięciu książka!
Margo wraca do rodzinnego miasta.
Margo po dwudziestu latach wraca do swojego rodzinnego miasta – Bydgoszczy, jako kobieta sukcesu. Przypadkowe spotkanie z dawną przyjaciółką ze szkolnej ławy sprawia, że kobieta będzie musiała zmierzyć się ze wspomnieniami i uczuciami, o których chciała zapomnieć. Czy zdoła odnaleźć dawną miłość? Czy znajdzie w sobie siłę, by przeciwstawić się śmiertelnej chorobie?
Hanna Gałgańska
Hanna Gałgańska – biotechnolog, doktor w dziedzinie biologii molekularnej, autorka licznych publikacji naukowych oraz książki „Włoska podróż” (2015). Miłośniczka podróży i fotografii. Każdą wolną chwilę poświęca pisaniu. Matka dwóch córek. Pochodzi z Bydgoszczy, od wielu lat mieszka w Poznaniu. Patronat: Czytajmy Polskich Autorów, bookeriada.pl
Wydaje się, że nie ma świata bezpieczniejszego i bardziej uporządkowanego niż świat liczb. Ale to tylko pozory, taka matematyczna pocztówka z widoczkiem. W istocie bowiem nie ma
świata bardziej brutalnego niż świat liczb – szczególnie wtedy, gdy stoją za nimi banknoty. Marek Rutkowski pokazuje, ile zła mogą mieścić w sobie giełdowe analizy i ile ludzkiego geniuszu trzeba, by się z nim zmierzyć. „Sawant” to powieść o potędze pieniądza, ułudzie cyberprzestrzeni, ludzkich możliwościach, a zarazem skomponowany z apteczną precyzją thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej linijki. Bo dopiero tam rozwiązują się wszystkie wątki.
Marek Rutkowski – z wykształcenia ekonomista, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od 1998 pracuje w firmie Tullett Prebon na stanowisku brokera instrumentów finansowych na rynku międzybankowym. Posiada tytuł Międzynarodowego Analityka Finansowego (CFA, Chartered Financial Analyst).
Intymny dziennik Polaka-niekatolika, nieheteryka, a zarazem lekarza psychiatry, który jednak wymyka się wszelkim powierzchownym etykietkom i klasyfikacjom. To przede wszystkim osobista próba zrozumienia świata i znalezienia własnej tożsamości, w której autor nie oszczędza ani siebie, ani innych ludzi. Ilustrację tej wewnętrznej podróży przez nieoczywiste stany ludzkiego ducha stanowią równie pełne paradoksów graficzne kalambury.
Czujesz się zagubiony? Szukasz, a nie znajdujesz? A może chciałbyś zacząć na nowo? Coś zakończyć, coś naprawić? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś „tak” – to z pewnością książka dla ciebie. Dzięki niej spojrzysz na własne życie z innej perspektywy i znajdziesz własną drogę do siły oraz pogody ducha. To tylko jeden krok, ale czasem wystarczy tak niewiele, by wydarzyło się tak dużo…
Jak wyglądała kiedyś moda kąpielowa? Kto projektował ówczesne stroje, z czego je szyto, kto i jak je promował? Jaki był stosunek do tych, jakże odważnych ubiorów w czasach, gdy publiczne pokazanie przez damę stopy czy fragmentu bielizny kończyło się jeśli nie skandalem, to obmową?
Magdalena Bialic, autorka ciepło przyjętej książki „Koszulka z krokodylem. Czyli o historii strojów tenisowych”, tym razem opisuje rozwój strojów kąpielowych w szerokim i barwnym kontekście obyczajowym. Na przykładzie mody kąpielowej i rozwoju mody na uprawienie sportu i zdrowego trybu życia przedstawia kolejne etapy przełamywania społecznego tabu odsłaniania kobiecego ciała. Całość okrasza ciekawostkami, choćby opowieścią o poszukiwaniach tkaniny odpowiedniej do kostiumów pływackich czy opisem niedogodności pływania w obszernych strojach z wełny.
Dr Magdalena Bialic – ur. 1977 r., historyk sztuki, kostiumolog, edukator, wykładowca. Mieszka w Warszawie. Pisała m.in. dla „Spotkań z Zabytkami”, „Rowertour”, „Kwartalnika Historii i Kultury Materialnej”, dodatku do „Gazety Wyborczej” „Ale Historia”, felietony dla Zwierciadlo.pl w ramach cyklu „Historia mody”, publikowała w pracach zbiorowych. Autorka książki o historii mody tenisowej „Koszulka z krokodylem, czyli o historii strojów tenisowych” (2014).
Perła PRL-u to malowniczy ośrodek nad jeziorem Łańskim, pośród warmińskich lasów. Dwadzieścia hektarów leśnej głuszy, z osiedlem domków letniskowych i przystanią kajakową. Nic więc dziwnego, że dla grupy warszawskich studentów pod przewodnictwem Agaty wydaje się idealnym miejscem na spotkanie po latach. Pozytywny nastrój opuszcza przyjaciół, gdy niedaleko ośrodka natrafiają na gromadę martwych, okaleczonych dzików. Nie wiedzą, że to dopiero początek dziwnych zdarzeń, jakie występują w okolicy kurortu. Zdarzeń, wywołanych przez czające się w gąszczu zło.
Opis wędrówki człowieka po śmierci w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania i tych, którzy kierują ludzkim losem. Autor kreśli niezwykle sugestywną wizję świata istniejącego ponad nami. Świata, z perspektywy którego doskonale widać zwykłe ludzkie życie na ziemi i nasze zmagania z losem.
Niech pan słucha, to by nic nie dało, jest jeszcze szansa, niewielka, ale jest, proszę iść prosto tym korytarzem, na końcu są dwuskrzydłowe drzwi, tam urzęduje ten, który jest początkiem i końcem. Nie wolno tam panu wchodzić, niech pan stanie niedaleko i czeka, jeśli wyjdzie jego ukochany pomocnik, proszę jego błagać, on tylko może sprawić, by tam pan powrócił, tylko on, niech pan idzie…
fragment
Marta pod wpływem wizyty u terapeuty decyduje się wreszcie zawalczyć o siebie i zakończyć swoje nieudane małżeństwo. Rozpoczyna życie na nowo: nowa praca, nowe znajomości, nowe miejsca. Przewrotny los stawia na jej drodze Marka, który okaże się… jej przełożonym. Czy tych dwoje ludzi po przejściach odnajdzie drogę do siebie?
Emocjonalna, na wskroś kobieca opowieść o prawdziwej miłości. Takiej, która nie kończy się nawet wtedy, gdy obie strony podejmą decyzję o rozstaniu.
Dawid Mielnik szkicuje postać człowieka poszukującego prawdy, podejmującego walkę z grzechem. Pozostawiony sam, przeciw całemu światu, przeżywa prawdziwą walkę duchową. Dokąd powinno zmierzać nasze życie? Jaką drogę powinniśmy wybrać? Czym się kierować?
„sprawę sobie zdaję,
lecz sami stwierdźcie, co wam się lepsze wydaje:
żyć w rozpuście, plugastwie i duchowej nędzy,
biorąc kilka worków podrobionych pieniędzy,
czy pójść za kiełkującą w żyznym sercu wiarą,
nie przejmując się kiedyś zbawiającą karą?”
Niezwykła opowieść o tym, jak można w trudnych warunkach naszego „przyjaznego inaczej” rodzinie państwa zbudować dom rodzinny przez duże „D”. Anna Ignatowska w inteligentny i dowcipny sposób zdaje relację z własnego codziennego życia rodzinnego, które chwilami wymaga odwagi i czujności jak na placu boju (bo przecież nigdy nie wiadomo, które z szóstki dzieci kiedy i z czym wystrzeli).
„Dziennik pokładowy, czyli wielodzietnik codzienny” to historia o tym, „co się dzieje, kiedy Bóg zaproszony do rodziny buduje razem z nią”. Idealna lektura dla każdego, komu się wydaje, że ma mało wolnego czasu i jest człowiekiem niezwykłym.
z recenzji Katarzyny Mossór
Patronat: Kurs na miłość, parenting.pl, Plus Radio, Strefa Centrum Hobbystyczne, www.cyfrowaszkola.waw.pl, wrodzinie.pl, Dobra Mama, Fotografia, Subiektywnie o książkach, Czytelnicze zacisze,
Opowieść o młodej dziewczynie, która na skutek miłości do niewłaściwego mężczyzny bierze w banku wielki kredyt komplikujący całe jej życie. Popularne imię i nazwisko użyte zostało nieprzypadkowo. Ta oparta na faktach historia pokazuje, że każda kobieta może zostać Karoliną Kowalską.
„Kapturki” to siedem opowieści, w siedmiu kolorach, o siedmiu misjach i o świecie. Pamiętnik i przewodnik po wymiarach, które zobaczyć mogą tylko wybrane...
Pod pseudonimem JD kryje się rodzona w 1984 roku łodzianka, niedoszła pani naukowiec, która obecnie spełnia się, przelewając swoje myśli na wirtualny papier.
Niemiec Kurt, po ukończeniu szkoły średniej, porzuca marzenia o studiach prawniczych i ukochanej dziewczynie i wstępuje do Wehrmachtu. Do jednostek niemieckiej armii, pod groźbą wywiezienia rodziny do obozu koncentracyjnego lub na roboty do Rzeszy, zostają też zmobilizowani Polacy: Johan i Waldemar - mieszkańcy Śląska i Pomorza. Po okresie rekruckim na Litwie zostają przewiezieni do Grecji. Mimo rozterek, obaw o rodzinę pozostawioną w kraju - bo obcy mundur nie zdołał im przesłonić polskiego pochodzenia i wychowania - nawiązują współpracę z rosnącym w siłę greckim podziemiem.
„Autorowi, współczesnemu Filellinowi, udało się wiernie i obiektywnie oddać klimat okupowanej Grecji i początki tworzenia się ruchu oporu. „Duchy Akropolu” to wartościowy wkład do skarbnicy polskiej wojennej historiografii”.
Z recenzji
Janusz Traczykowski - absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Toruński dziennikarz. Publicysta „Ilustrowanego Kuriera Polskiego” w Bydgoszczy. Kierownik oddziału tej redakcji w Toruniu, współpracownik „Kujaw”, „Kulis” i „Angory”. Stypendysta rządu greckiego Andreasa Papandreu. Autor reportaży w wielu czasopismach krajowych i zagranicznych oraz książki „ELAS znaczyło wolność” – o Polakach w greckim ruchu oporu.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?