Co musi się stać, aby detektyw, który nie ma na czynsz, podjął się śledztwa za darmo? Czasem wystarczy, aby to było jedno spotkanie z kobietą. Martwą.
Prywatny detektyw Jakub Rau na prośbę policji rozpoczyna śledztwo w sprawie seryjnego mordercy. Ktoś w Tarnobrzegu okrutnie okalecza i morduje młode kobiety. Dochodzenie, które
w małym mieście wydaje się proste do przeprowadzenia, niespodziewanie zaczyna podważać niewinność znajomych Kuby, a nawet jego samego.
Kim jest potwór? Szaleńcem, zboczeńcem, ułomnym nieszczęśnikiem? Jedno jest pewne – w mieście, w którym wszyscy znają wszystkich, o kimś wiadomo zabójczo niewiele.
Czarne powietrza to ponura i wstrząsająca historia o chciwości, brudnych interesach i dumie.
Sigurdur Oli ma poważny problem. Na spotkaniu z okazji rocznicy matury zauważa przepaść między swoim życiem a tym, jak żyją jego dawni znajomi. To bez wyjątku ludzie sukcesu, inaczej niż on. Trudno się dziwić, że jest rozgoryczony i przygaszony.
Tymczasem dawny kolega prosi go o pomoc, szantażowany po tym, jak wziął udział w spotkaniu swingersów. Sigurdur się zgadza, a gdy przybywa do mieszkania szantażystki, widzi ją leżącą w kałuży krwi.
Ofiara umiera w szpitalu, a Sigurdur uczestniczy w śledztwie w sprawie tajemniczego morderstwa. Policjant nie ujawnia jednak przyczyny swojej obecności na miejscu zbrodni.
Zagadka zniknięcia kobiety otwiera podróż, w której nic nie przypomina dotychczasowego świata, choć jeszcze niedawno wydawał się znajomy.
Zniknięcie żony, lawina wspomnień i historie, które im przeczą. Bohater, zobaczywszy nieznane zdjęcie żony, próbuje odtworzyć ostatni okres jej życia. I wówczas odkrywa że to, co pamięta sprzed zniknięcia żony, znacznie różni się od tego, co wyłania się z opowieści osób postronnych. Bohater nie wie, komu wierzyć – swojej pamięci czy relacjom postaci, które spotyka.
Dzień Wszystkich Świętych, pusty supermarket, bezruch i mroczny zwrot w życiorysie to elementy świata Góry miłości.
Jedna z najdowcipniejszych książek roku i wielki bestseller „New York Timesa”
Pełne kapitalnego poczucia humoru wspomnienia znanego amerykańskiego satyryka, który dorastał w trudnych warunkach w czasach apartheidu w RPA. To też opowieść o miłości, jaka łączyła go z niezłomną matką, która nie bała się sprzeciwiać ani rasistowskiemu systemowi, ani tradycjom, spychającym afrykańskie kobiety na sam dół społecznej drabiny. Wciągająca narracja, fantastyczne pełnokrwiste postacie i pozytywne podejście autora do ludzi i życia składają się na podnoszącą na duchu, mądrą książkę.
Historia słynnego barcelońskiego domu mody
Niezwykła historia miłości i wojny, opowiedziana przez pryzmat losów pracowników słynnego barcelońskiego domu mody. Barcelona, 1917 rok. Piękna Laia rozpoczyna staż w słynnym domu mody Santa Eulalia. Wkrótce wdaje się w romans z żonatym Ferrnandem, głównym projektantem i znanym uwodzicielem. Ferran i jego szwagier Andreu, właściciel firmy, pragną stworzyć własną, niepowtarzalną kolekcję, która rozsławi ich markę na pierwszym w mieście pokazie mody…
Nowa powieść słynnego brytyjskiego pisarza poświęcona jest Ameryce. To opowieść o demonach przeszłości, historia jak z kryminału, wspaniała medytacja na temat podziałów rasowych i pełen miłości hołd dla muzyki rodem z delty Missisipi i jej genialnych, a dziś zapomnianych twórców.
Seth i Carter mają po dwadzieścia kilka lat i mieszkają w Nowym Jorku. Łączy ich wielka pasja do muzyki. Setha interesuje awangarda, odkrywanie nowych światów, Carter więcej uwagi poświęca przeszłości. Kiedy Seth przypadkiem nagrywa w parku anonimowego śpiewaka, Carter rozpowszechnia intrygujące nagranie w internecie, twierdząc, że oto odnaleźli zaginioną płytę bluesowej legendy, Charliego Shawa. Żart ma nieoczekiwane konsekwencje – dowiadują się, że postać bluesmana jest autentyczna! Zaintrygowani przyjaciele ruszają na poszukiwanie śladów tajemniczego muzyka. Ich wyprawa okaże się niebezpieczna, wypełniona mroczną i niezwykłą historią wyzysku, chciwości, zazdrości i zemsty.
Miasto, jakiego nie znamy.
To drugi tom obszernej, wielopokoleniowej sagi rodziny warszawskich hotelarzy. Barwne opisy i porywająca intryga przenoszą czytelnika w niezwykłą podróż przez historię wyjątkowej rodziny i wyjątkowego miasta. Warszawa, XVII wiek, karzeł Franciszek po potopie szwedzkim marzy o otworzeniu kolejnego zajazdu… Z czasem kolejne przebudowy i odbudowy staną się tłem tajemnic i sekretów, które mimo upływu lat nie tracą na intensywności. Mogą utrącić niejedną intrygę finansową i matrymonialną, nawet kilka pokoleń później.
Wirski vs Kowadło, ostateczna rozgrywka!
W najnowszej powieści prof. Tadeusza Cegielskiego nie zabraknie znanych z poprzednich kryminałów bohaterów, a ekspułkownik Kowadło, ścigany zarówno przez polskie, jak i radzieckie służby, na pewno nie pozwoli o sobie zapomnieć Ryszardowi Wirskiemu, dawnemu przyjacielowi, a zarazem rywalowi. Wciągająca fabuła, barwne postaci i charakterystyczny dla Cegielskiego rytm opowiadanej historii nadają powieści ciepły klimat stylu vintage
Wojna wywiadów i wojna światowa?Północnokoreańska międzykontynentalna rakieta balistyczna rozbija się na Morzu Japońskim. Weteran CIA zostaje zamordowany w Ho Chi Minh, znika też pakiet sfałszowanych dokumentów. Wszystkie elementy układanki są na stole, ale jej ułożenie zabierze Jackowi Ryanowi jr. i pozostałych agentom Campus wiele czasu. Czasu, którego nie mają.
Książka, która z powodzeniem zastępuje wszystkie poradniki świata!
Wszyscy znamy oszołomienie i ekscytację towarzyszące pierwszym dniom miłości. Ale co dzieje się później? Oto Kirsten i Rabih – poznają się w Edynburgu i zakochują w sobie po uszy. Biorą ślub, rodzą im się dzieci – ale przecież żaden długoletni związek nie sprowadza się do prostego „żyli długo i szczęśliwie”. Czytelnik wraz z Rabihem i Kirsten doświadcza pierwaszego zauroczenia, łatwości romantycznego zakochania i biegu późniejszego życia. Poszczególne sceny tej historii sprytnie przeplatane są filozoficznymi komentarzami odautorskimi.
Wspaniały tom opowiadań, nominowany do Nagrody Bookera, będący zbiorowym portretem współczesnych mężczyzn.
Dziewięciu różnych mężczyzn. Każdy z nich w podróży, każdy na innym etapie życiowej wędrówki. Każdy w obliczu tych samych, istotnych pytań: czym jest życie? Jak czerpać z niego to, co najlepsze, a w końcu: jak być mężczyzną we współczesnym świecie? Wpisując się we współczesny nurt opowiadań, reprezentowany przez takich autorów jak Wells Tower czy Colin Barrett, Czym jest człowiek stanowi znakomitą propozycję nie tylko dla literackich koneserów.
Nagrody:
David Szalay ma na koncie trzy wcześniejsze powieści, za które został nagrodzony Betty Trask Award i Geoffrey Faber Memorial Prize. Autor znalazł się także na prestiżowej liście Granta’s Best of Young British Novelists / Man Booker Prize Nominee (2016), Gordon Burn Prize (2016)
Nasze nerwice, nasza kuchnia i nasze rewolty. Kobieta indywidualistka w teatrze życia.
W powieści Agnieszki Wolny-Hamkało poznajemy losy Anny. Śledząc, jak dziewczynka dorasta, czytelnik dostrzega zmiany zachodzące w Polsce po 1989 r. Biegająca boso, u dziadków na wsi, dziewczynka przeistacza się w zbuntowaną pankówę, by po latach zostać uznaną, choć nadal pełną artystycznego usposobienia, panią doktor habilitowaną. Moja córka komunistka to także przejmująca opowieść o małych sprawach stających się z czasem niezwykle ważnymi. O relacji, gdzie seksualność jest, owszem, ważna, ale też o miłości płynnie przechodzącej w przyjaźń, urastającej do rangi sztuki.
Zazdrość, rywalizacja i bezwzględna walka o władzę. W pałacu sułtana może rządzić tylko jedna kobieta
Zgodnie z misternym planem sułtanki Nurbanu, złotowłosa Safiye zostaje wprowadzona do otoczenia sułtana Murada. Władca jest oczarowany piękną wenecjanką, jednak dziewczyna nie zgadza się dołączyć do haremu – chce zostać żoną sułtana. Safiye osiągnie swój cel, ale Nurbanu i sułtańska faworyta Bihter nie oddadzą władzy bez walki. Gdy Safiye przez przypadek unika otrucia wie już, że odtąd zawsze będzie
w niebezpieczeństwie. By przystosować się do bezwzględnych pałacowych realiów, bohaterka musi zabić w sobie pamięć o wenecjance Sophii Baffo, którą kiedyś była.
Jeśli Sophie Kent wpadnie na trop, możesz być pewny, że nie wypuści go z rąk!
Fashion Victim to pasjonujący kryminał autorstwa amerykańskiej dziennikarki Carrie Jackson, którego akcja obraca się wokół świata mody. Sophie Kent, reporterka londyńskiej gazety bada sprawę morderstwa młodej modelki, która przyjechała do Londynu w pogoni za lepszym życiem. Śledztwo okazuje się bardzo ryzykowne, lecz młoda dziennikarka traktuje je jako wyzwanie i odskocznię od problemów osobistych. Bowiem Sophie wciąż nie może się pogodzić z tragiczną śmiercią młodszego brata, za którą czuje się odpowiedzialna. Sophie prowadzi czytelników przez świat mody i blichtru, odsłaniając przed nimi sekrety skrywane pod błyszczącą otoczką pozorów. Fashion Victim to idealna lektura zarówno dla fanów gatunku, jak i mody. W tej książce znajdziemy wszystko, czego wymaga dobry kryminał: wiarygodne postaci, przemyślaną fabułę, niezwykłą atmosferę tajemnicy.
Urzekająca opowieść o uczuciach przekazywanych za pomocą sekretnego języka kwiatów
Zuzanna i Adam poznali i pokochali się na studiach, jednak nie dane było im być razem. Adam wyjechał na studia za granicę, po jakimś czasie ożenił się i przejął zarząd nad majątkiem teściów. Zuzanna zaś rzuciła studia, krótko była mężatką, a od lat samotnie wychowuje dziecko.
Jednak los jest przewrotny i – po trzynastu latach – spotykają się na nowo. Adam zamawia projekt ogrodu, którym zajmować się ma właśnie Zuzanna. Kobieta postanawia przekazać mu wiadomość ukrytą w roślinach. W końcu nie od dziś fascynuje ją wiktoriański język kwiatów, często „pisze” w ten sposób wiadomości do swoich bliskich. Czy Adam zdoła zrozumieć ukryte przesłanie?
Ogród Zuzanny to powieść o szczególnej atmosferze, z wyrazistymi, interesującymi bohaterami (także tymi drugoplanowymi, na dwóch czy czterech… łapach), pełna ciepła i humoru.
Pierwszy tom cyklu.
Czy zawsze można wierzyć własnym oczom?
Anna Fox straciła wszystko: szczęśliwą rodzinę, pracę oraz zdrowie. Od miesięcy nie postawiła stopy za progiem domu. Całe dnie spędza w Internecie, przed telewizorem lub szpiegując sąsiadów za pomocą aparatu fotograficznego. Pozbawiona własnego życia coraz bardziej zaczyna przeżywać cudze…
Najwięcej uwagi poświęca Russellom, rodzinie nowej w tej okolicy i tak podobnej do tej, którą jeszcze niedawno sama miała. Jednak pewnej nocy widzi coś, czego nie powinna oglądać. Jej świat się rozpada, a na jaw wychodzą szokujące sekrety.
Co jest prawdą, a co zmyśleniem? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto panuje nad sytuacją? W tym piekielnie wciągającym thrillerze nikt – i nic – nie jest tym, czym się wydaje!
Pozycja obowiązkowa dla miłośników thrillerów!
Znakomity debiut Stuarta Neville'a. Doskonale skomponowany, trzymający w napięciu thriller w Chandlerowskim duchu. Twardzi faceci, mroczne tajemnice i bezwzględne porachunki na tle historii krwawych walk o wolność. Neville perfekcyjnie prowadzi fabułę, oszczędnie szafuje przemocą, precyzyjnie wyjaśniając zawiłości sytuacji w Irlandii Północnej. Nowy, wyrazisty głos na kryminalnej mapie Europy.
Przechodząc przez próg zamkniętych od lat drzwi, postawisz pierwszy krok... w przeszłość.
W propozycji służbowego wyjazdu do Paryża April, znawczyni antyków, dostrzega przede wszystkim szansę na oderwanie się od problemów małżeńskich.
Zamknięte przez dziesięciolecia mieszkanie przy placu Pigalle to obietnica imponującej kolekcji zabytkowych mebli. Jego zawartość rzeczywiście przekracza najśmielsze oczekiwania April, jednak znajduje ona tam coś więcej niż cenne przedmioty – zapieczętowaną dotąd historię niezwykłej kobiety, dawnej właścicielki apartamentu. Fragmenty jej burzliwej biografii stopniowo układają się w całość, tak jak elementy głęboko skrywanej przeszłość April.
Śladami bohaterek czytelnik przemierza ulice Paryża, poznaje blaski i cienie historii miasta, może poczuć jego niepowtarzalny klimat, a czasem nawet smak.
Powieść, o której się mówi. Powieść, której się nie zapomina. Powieść, która wzbudza emocje. „Małe życie”: najgłośniejsze wydarzenie literackie 2015 roku. Wywołało gorące dyskusje zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Wobec tej historii nie sposób przejść obojętnie.
Hanya Yanagihara, amerykańska autorka pochodząca z Hawajów, postanowiła opisać trwającą kilkadziesiąt lat przyjaźń między czterema mężczyznami. Poznajemy ich, gdy tuż po studiach przeprowadzają się do Nowego Jorku – miasta marzeń, w którym jednak niełatwo jest osiągnąć sukces. Ale im się udaje. Energiczny JB zaczyna malować i po jakimś czasie staje się rozpoznawalnym artystą, obracającym się w kręgach nowojorskiej bohemy. Malcolm spełnia się jako wzięty architekt. Nieziemsko przystojny Willem robi karierę aktorską. A Jude? Jude jest świetny w każdej dziedzinie, nad którą zaczyna pracować. Najpierw jako wybitny matematyk. Potem jako prawnik, który nie ma sobie równych. Jednak czy jest szczęśliwy? Nie wiadomo, ponieważ Jude ma też mnóstwo tajemnic, których nie znają nawet najbliżsi. Skąd się wziął? Kim byli jego rodzice? Jak wyglądała jego przeszłość? I jaki związek z tym wszystkim mają jego problemy zdrowotne i emocjonalne? Przyjaciele zachodzą w głowę, co takiego wydarzyło się w jego życiu. Podobnie jak czytelnik…
Wraz z nimi powoli, krok po kroku, strona po stronie, odkrywamy przerażającą prawdę. Czy jesteśmy w stanie poznać ją do końca? Czy ktokolwiek ma taką moc, aby wydobyć ją z Jude’a? Czy Willem, Malcolm i JB będą umieli poradzić sobie choćby z częścią informacji o tym, co się stało? Czy mają w sobie dość empatii i cierpliwości, by pomóc przyjacielowi? Każda strona zamiast dawać odpowiedzi rodzi kolejne pytania i nie daje czytającemu spokoju do samego końca.
„Małe życie” to jedna z tych powieści, która zostaje w czytelniku na bardzo długi czas. To opowieść o przeszłości, którą chciałoby się wymazać; o niewyobrażalnym bólu, który nie pozwala zapomnieć i jednocześnie przynosi chwilowe ukojenie; to studium zła, do jakiego zdolny jest drugi człowiek i próba odpowiedzi na pytanie czy można sobie z takim ogromem zła poradzić. To piękna proza o granicach ludzkiej wytrzymałości i przekleństwie pamięci.
Powieść Małe życie w Ameryce i w Anglii odniosła ogromny sukces wśród krytyków i czytelników – trafiła do finału Nagrody Bookera i National Book Award, otrzymała prestiżową Kirkus Prize, znalazła się na czele rankingów najlepszych powieści 2015 roku sporządzonych przez najważniejsze tytuły prasowe, rozgłośnie radiowe i portale internetowe (m.in. The New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, The Guardian, The BuzzFeed, The Goodreads, Oprah). Prawa do opublikowania powieści dotychczas sprzedano do dwudziestu krajów.
Literacka fantazja czy niepokojąca wizja przyszłości? Sensacyjny debiut powieściowy Wojtka Miłoszewskiego! Współczesna Polska, w której żyją: Roman, były żołnierz wojsk specjalnych i uczestnik wielu zagranicznych misji, Danuta – kobieta kochająca luksus, ciężko pracująca i całkowicie uzależniona od ojca tyrana oraz Michał, bezrobotny historyk z żoną i dwójką dzieci. Tych bohaterów nic nie łączy do momentu, kiedy ich życie nie ulega drastycznej zmianie – kraj, w którym żyją, znajdzie się w stanie wojny. Jak doszło do inwazji? Dlaczego Putin zaatakował Polskę? Gdzie są nasi sojusznicy? Tych odpowiedzi udziela Wojtek Miłoszewski w swojej debiutanckiej powieści. Autor, wykorzystując swoje doświadczenie scenarzysty, znakomicie łączy elementy sensacyjne, militarne, romansowe i futurologiczne. Inwazja niepokoi, czasem zmusza do śmiechu przez łzy, budzi lęk i bez wątpienia zachęca do myślenia. Doskonałe dialogi i wartka akcja sprawiają, że Wojtek Miłoszewski to nowa gwiazda literatury sensacyjnej! Już teraz wiemy, że Inwazja to dopiero początek i że ciąg dalszy nastąpi…
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?