Porcja zagadek, kolorowanek, śmiechu i zabawy. Dla wszystkich fanów skarpetek ? dzieci i rodziców! Mama i Tata małej Be wybierają się na randkę. Przeglądając garderobę, Mama orientuje się, że jej ulubiony elegancki żakiet nie ma guzika. Jedna ze skarpetek odkrywa w sobie żyłkę tropicielki i postanawia odnaleźć zgubę. Po drodze musi rozwiązać jeszcze wiele zagadek: kto zjadł całą czekoladę mamy chomika? Jak pomóc aktorom, którzy zapomnieli, jakie role odgrywają w przedstawieniu? Skarpetka znajdzie na wszystko radę, ale złodzieja jak nie było, tak nie ma. Czy będzie mogła liczyć na pomoc sroki? A może złodziej ukrył się w kawiarni, do której poszła Mama? Dzieci tropią rzezimieszka wraz z dzielną skarpetką-detektywem: przechodzą przez labirynt, rozwiązują krzyżówki, rebusy i po nitce do kłębka dochodzą do rozwiązania zagadki. Zeszyt ćwiczeń przygotowany przez Justynę Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura pełen jest kalamburów, quizów oraz zagadek rozwijających pamięć i wyobraźnię. Dobra zabawa murowana!
Protazy Brodaty to pirat i pogromca fal. Kiedyś wiódł spokojne życie pielęgnując azalie i chodząc na długie spacery z psem. Pewnego dnia, kiedy spotyka syrenkę Portulakę jego życie zmienia się całkowicie. Tylko czy na pewno na lepsze? "Czytam sobie" to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii "Czytam sobie", to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Poziom 2 Składam zdania, drugi poziom "Czytam sobie" to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Poziom 3 Połykam strony to trzeci poziom serii "Czytam sobie" przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.
Oto podania ludowe o Matce Boskiej w autorskim opracowaniu Justyny Bednarek i z zachwycającymi ilustracjami Marianny Oklejak – wzruszające, pełne czułości i humoru, a także zaskakująco współczesne. Pojawią się tu takie tematy, jak odpowiedzialność człowieka za dokonywane wybory, gościnność wobec uchodźców, a także troska o zwierzęta i całą planetę. Czy Maryja była pierwszą ekolożką? Co pająk robi na ścianie w raju? Kto przyniósł z nieba pierogi z jagodami? Przekonajcie się sami. OD AUTORKI: Gdy byłam mała, opiekowała się mną niania mojej mamy, Cecylia Kot, wiejska kobieta z Podkarpacia. Uosobienie miłości. I to ona przekazała mi niektóre z tych legend. Śpiewała mi je, opowiadała wierszem. Te proste bajki z jednej strony tłumaczyły, skąd się wzięło to czy tamto, kolor piórek kanarka, drżenie liści osiki, a z drugiej – włączały przyrodę do sfery sacrum, czyniły z niej element historii zbawienia. Od razu jednak spieszę z wyjaśnieniem, że moja książka nie jest pracą etnograficzną. Nie byłam bardzo wierna pierwowzorom, nie podchodziłam nabożnie do fabuły. Czasem to czy owo „domyśliłam”, nie naruszając jednak głównych wątków. Zależało mi na tym, żeby tchnąć w te stare historie ducha współczesności i wzbogacić je nowymi treściami. Justyna Bednarek jest romanistką, dziennikarką i autorką książek dla dzieci. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, zilustrowane przez Daniela de Latoura, otrzymały wiele ważnych nagród oraz nominacji (w tym Warszawską Nagrodę Literacką oraz nagrodę Przecinek i Kropka), a także znalazły się na liście lektur szkolnych. Pisarka mieszka na warszawskich Bielanach, a dom dzieli z dziećmi, psami i papugą. Marianna Oklejak ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2006) w pracowniach projektowania książki i ilustracji. Rysuje, projektuje książki i plakaty. Jej ilustracje zdobyły wiele ogólnopolskich nagród i wyróżnień, w tym te przyznawane przez Polską Sekcję IBBY („Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych”, „Cuda-niewidy: zagadki dla młodszych i starszych”, „Jestem miasto. Warszawa”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Król Maciuś na wyspie bezludnej”), a także trafiały do finałów prestiżowych konkursów zagranicznych (m.in. CJ Picture Book Award, International Nami Concours, Golden Pinwheel Young Illustrators Competition). Artystka mieszka i pracuje w Warszawie. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Dla dwunastolatka życie to nieustająca walka. Nie mówiąc już o szkole, która bywa prawdziwym polem bitwy! Masakra… Zwłaszcza jeśli z góry jesteś skazany na przegraną. A Piotrek nie mógł czuć się inaczej. Pomijany przez kolegów, zawsze wybierany jako ostatni, w okularach ze szkłami przypominającymi denka od butelek. Tylko wuefista, pan Gliwiusz zdawał się widzieć w nim niedostrzegalne dla innych pokłady ambicji i energii, powtarzając nieustannie: „możesz szybciej”, „stać cię na więcej”. Chyba właśnie te pokrzykiwania nauczyciela dodały chłopcu skrzydeł, kiedy pewnego dnia rzucił się – na oślep, bez okularów (!) – do ucieczki przed klasowym osiłkiem Erykiem. Ten dzień i nieoczekiwana wizyta w tajemniczym domu numer 5, zamieszkanym przez starego Kapitana, odmieniły wszystko w życiu Piotra. Mądra i krzepiąca opowieść o prześladowaniach w grupie rówieśników, odrzuceniu, sile, która bywa jedynie tchórzostwem, ale także o przyjaźni, miłości i samoakceptacji. Justyna Bednarek – absolwentka romanistyki, dziennikarka i autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka w pismach kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku (Lenek i podróż, Lenek i gwiazdka, Lenek i polowanie). Opublikowane w 2015 roku, wielokrotnie nagradzane Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek były jej powrotem do literatury dziecięcej. Od tamtej pory wydała kilka innych książek dla młodszych i starszych dzieci, ilustrowanych m.in. przez Daniela de Latour czy Józefa Wilkonia. Mieszka w Warszawie.
Kasia, Piotruś i Maksio mieszkają z mamą na pierwszym piętrze starej kamienicy. Rodzina ma swoje codzienne rytuały, radości i smutki. Na parterze mieszka przyjaciółka mamy Elwira, na którą zawsze można liczyć i starsza pani Walczyńska. Tytułowa mama i jej trójka dzieci to rodzina jakich wiele. Narratorka tej opowieści Kasia, dostrzega w ich zwykłym, czasem niedoskonałym życiu to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Dzięki niej widzimy świat, w którym mama potrafi zamienić się w motyla i walczyć z waranami, dzieci kąpią się w Księżycowym Jeziorze, odwiedza ich regularnie pewien niedźwiedź i wszyscy lubią kalarepki faszerowane lodami.Książka powstała dzięki spotkaniu autorki z Katarzyną Palus w salonie tatuażu. Justyna Bednarek, zachwycona i zainspirowana pełnymi kobiecej energii rysunkami tatuażystki Kasi Heli Palus, napisała książkę o o wielkiej mocy miłości, przyjaźni, wyobraźni. O sile kobiet.
Długo wyczekiwana piąta część bestsellerowej serii oNiesamowitych przygodach dziesięciu skarpetekautorstwaJustyny Bednarekzadebiutuje już jesienią! Seria, którą pokochali mali i duzi, starsi, młodzi i młodsi, wraca z przytupem Szykujcie się na nieeesamowite przygody!To będzie najbardziej szalona i wciągająca przygoda, jaką moglibyście sobie wyobrazić. I dostaniecie dowody na to, że skarpetki rządzą. Nawet w muzeum!W piątej części serii oNiesamowitych przygodach dziesięciu skarpetekautorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura przekonacie się, że wizyta w muzeum może być równie emocjonująca, co lot w kosmos, spotkanie żywych dinozaurów czy zdobycie autografu ukochanej autorki!Wybierzecie się tam razem z małą Be i jej niezwykłym dziadkiem kustoszem (to taki pan, co pracuje właśnie w muzeum) i jedynym w swoim rodzaju opowiadaczem fascynujących historii. Oprowadzi Was po tajemniczych muzealnych zakamarkach, obejrzycie eksponaty i wysłuchacie niezwykłych opowieści o przygodach niesfornych i wszędobylskich skarpetek. No i poznacie najpilniej strzeżone sekrety dziejów. Nie uwierzycie pewnie tak od razu, ale bardzo możliwe, że w historię ludzi od samego początku były zamieszane skarpetki. Piąty tom cykluNiesamowite przygody dziesięciu skarpetekrzuca nowe światło na znane nam fakty z dziejów Polski i świata.Co tym razem się przydarzyło tekstylnym bohaterkom, jakie lądy i czasy odwiedziły, jakie wybitne postaci poznały? Wiecie, jak to jest ze skarpetkami wcisną się wszędzie i nieźle potrafią namieszać w biegu historii! Sprawdźcie sami, w jakie wydarzenia się wplątały.Lektura to niezwykła, a zarazem lekcja historii i wyobraźni, na której gwarantujemy nie będzie się nudzić żadne dziecko (i jego rodzice czy dziadkowie!)! A może, zainspirowani przez dzielne skarpetki, młodzi czytelnicy wymyślą własne przygody nieustraszonych i pomysłowych otulistópek? Zapraszamy do zabawy!
Trzynaście nowych opowieści bestsellerowej książki Justyny Bednarek, zilustrowanych przez niezrównanego Daniela de Latour, ukaże się 29 marca.
Postacie stworzone przez Justynę Bednarek pragną odmiany i przygód. Jak pokazuje autorka, dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób i zwierząt. Pisarka uczy, że powinien to być cel każdego z nas – nieważne, czy jesteśmy człowiekiem, czy skarpetką.
Dzieci zapewne ucieszą się z nowych postaci jak malinowa skarpetka, która poleciała w kosmos; niebieska, która została muzą znanej pisarki; a czarna została superbohaterką. Niewyczerpanym źródłem pomysłów był mój mąż Michał. Co chwilę podsuwał mi jakiś koncept. Jedna bajka przyśniła mu się w całości - była to opowieść o skarpetce, która pomogła strażakowi uratować chomika. Podczas spotkań autorskich dzieci też mnożą pomysły – nic, tylko brać! Proszę się więc nie dziwić, że w drugim tomie jest trzynaście historyjek, podczas gdy w pierwszym było tylko dziesięć – śmieje się pisarka.
SKARPETKI POWRACAJĄ!
„Banda czarnej frotté” w natarciu
Modlitwy fanów w każdym wieku zostały wysłuchane! Justyna Bednarek napisała kontynuację historii uwielbianych Skarpetek, a Daniel de Latour po raz trzeci tchnął w nie życie.
Jak zawsze, na początku historii naszych bohaterek są zew wolności i marzenia. Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować
w śmieciach. Dostaje się na okręt, gdzie poznaje sympatycznego pająka. Pomaga jej on zdobyć niewielką szalupę, którą nasza bohaterka zamierza opłynąć świat. Zaczyna prowadzić dziennik jak prawdziwy wilk morski. Z rozdziału na rozdział poznaje nowych członków załogi i tak rozpoczyna się historia gangu. Wkrótce w ślad za bandą wyrusza tajemnicza postać…
Każdy rozdział to osobna przygoda, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i niespodzianek. Podążamy tropem bohaterów i sami marzymy o tym, by dołączyć do bandy. Kto wie, może uda się nam dostać na statek i ruszyć w podróż dookoła świata? Nasz okręt wypływa już 3 kwietnia.
Skarpetki znają i kochają już nie tylko polskie dzieci – pierwsza książka Justyny Bednarek została przetłumaczona na ukraiński, czeski, hiszpański, włoski, rosyjski i grecki. W Polsce tytuł ten zdobył wiele nagród i wyróżnień, a także został lekturą szkolną. Czy i trzecia część stanie się bestsellerem? Przekonamy się już wkrótce.
Detektyw Pinkerton powraca! Bohater znany z Bandy Czarnej Frott"" ma odpowiedzialną funkcję - jest futerałem na telefon małej Be. Bardzo sobie ceni tę prestiżową posadę, ale czasami dokucza mu nuda Pewnego razu dzieje się coś niespodziewanego - znika Zbigniew, gadatliwa papuga mieszkająca w antycznej klatce w salonie. Jedynym śladem jest małe zielone piórko na podłodze. Pinkerton z zapałem rozpoczyna śledztwo. Nic się przed nim nie ukryje! Dokąd prowadzi trop?Kolejna odsłona niesamowitych przygód kultowych już Skarpetek Justyny Bednarek. Cykl książek o odważnych i ciekawych świata tekstylnych bohaterkach stał się prawdziwym fenomenem: pierwsza część zdobyła nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka i Nagrodę Literacką m. st. Warszawy, a także trafiła na listę lektur szkolnych. Skarpetki podbiły już całą Europę - kochają je też czeskie, hiszpańskie, włoskie, greckie, rosyjskie i ukraińskie dzieci. A to jeszcze nie koniec!
Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy jedną.
Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek to pięknie zilustrowane przez Daniela de Latoura historie, które będą bawić i dzieci, i dorosłych. Skarpetki można czytać, odkładać i do nich wracać.
Pierwsza część serii to najbardziej utytułowana książka, najczęściej nagradzana pozycja literatury dziecięcej 2016 roku. Była nominowana w konkursie IBBY, zdobyła tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej w konkursie Empiku Przecinek i Kropka oraz Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Pretendowała do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz znalazła się na liście 15 najlepszych książek roku 2016 według portalu Juniorowo.pl.
W 2017 roku Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek zostały wpisane na listę lektur dla klas I-III. Przetłumaczono je na wiele języków – bawią dzieci m.in. w Rosji, Grecji, Czechach, Holandii, Hiszpanii i Słowacji.
Ukazały się już trzy kolejne części przygód skarpetek oraz specjalne wydanie z zagadkami i kolorowankami dla najmłodszych.
Wściekły Jaromir z Arkony tropi bestie, czyli smoki. Udało mu się już zlokalizować trzy sztuki. Teraz tylko musi je wyłapać!Tymczasem smoki, społeczne, łagodne stworzenia, zaprzyjaźniły się z wiedźmą Świętosławą, która otacza je swoją magiczną opieką. Ani trochę nie mają ochoty na walkę z jakimś Jaromirem! Pozostaje im ucieczka Świętosława otwiera im korytarz czasuPrzewrotna i komiczna historia o sile złości (która się bierze z dokuczania w dzieciństwie) i sile przyjaźni, która potrafi przenosić góry.
Przepięknie zilustrowana bajka z 16 różnymi modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na obrazkach nutki i posłuchaj, jak Mowgli płacze, bawi się z wilczkami i szaleje w wodzie z niedźwiedziem Baloo; jak warczy tygrys Shere Khan i jak krzyczą szalone małpy.
„Księga dżungli” w przekładzie Justyny Bednarek to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar - wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. Dzięki znakomitym aranżacjom podobają się także dorosłym.
Cała seria Bajek dźwiękowych Harperkids, do której obok „Księgi dżungli” należą: „Czerwony Kapturek”, „Aladyn”, „Trzy małe świnki” i „Kot w butach”, powstała z myślą o dzieciach, które szybko się nudzą przy tradycyjnych książkach i mają wobec nich większe oczekiwania.
Atrakcyjna, nowoczesna formuła Bajek dźwiękowych zachęca do czytania i sprawia, że książki te mogą konkurować z telewizją. Na stronach dominują zabawne ilustracje, stworzone przez najwybitniejszych francuskich rysowników. Teksty zostały skrócone do minimum i przetłumaczone przez znanych polskich pisarzy dziecięcych. Resztę treści dopowiadają odgłosy i melodie. Dzieci same je uaktywniają, przyciskając ikony nutek ukryte na ilustracji, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość i motorykę małą.
Bajki dźwiękowe działają na różne zmysły jednocześnie: wzrok, dotyk i słuch. Zapoznają dzieci z rozmaitymi dźwiękami, zachęcają do ich naśladowania, co z kolei rozwija aparat mowy, zachęca do mówienia i jest świetną zabawą logopedyczną.
Książki mają przyjemny, nieduży format, a dzięki miękkim kartkom są lekkie. Do każdej dołączono trzy zabezpieczone baterie, które uaktywnia się przełącznikiem on/off na tylnej okładce.
Przepięknie zilustrowana bajka z 14 różnymi modułami dźwiękowymi, która uruchamia wyobraźnię. Naciskaj ukryte na obrazkach nutki i posłuchaj, jak szczeka pies, śpiewają ptaki, prosiaczek chrapie, wilk dyszy, drwal rąbie drewno, a kociołku bulgoce woda.
„Trzy małe świnki” w przekładzie Justyny Bednarek to unikalne połączenie książki i słuchowiska, jakiego na rynku dotąd nie było. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar - wzbogacają opowieść i pomagają rozwijać wyobraźnię. Dzięki znakomitym aranżacjom podobają się także dorosłym.
Cała seria Bajek dźwiękowych Harperkids, do której obok „Trzech małych świnek” należą: „Czerwony Kapturek”, „Aladyn”, „Księga dżungli” i „Kot w butach”, powstała z myślą o dzieciach, które szybko się nudzą przy tradycyjnych książkach i mają wobec nich większe oczekiwania.
Atrakcyjna, nowoczesna formuła Bajek dźwiękowych zachęca do czytania i sprawia, że książki te mogą konkurować z telewizją. Na stronach dominują zabawne ilustracje, stworzone przez najwybitniejszych francuskich rysowników. Teksty zostały skrócone do minimum i przetłumaczone przez znanych polskich pisarzy dziecięcych. Resztę treści dopowiadają odgłosy i melodie. Dzieci same je uaktywniają, przyciskając ikony nutek ukryte na ilustracji, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość i motorykę małą.
Bajki dźwiękowe działają na różne zmysły jednocześnie: wzrok, dotyk i słuch. Zapoznają dzieci z rozmaitymi dźwiękami, zachęcają do ich naśladowania, co z kolei rozwija aparat mowy, zachęca do mówienia i jest świetną zabawą logopedyczną.
Książki mają przyjemny, nieduży format, a dzięki miękkim kartkom są lekkie. Do każdej dołączono trzy zabezpieczone baterie, które uaktywnia się przełącznikiem on/off na tylnej okładce.
Do czajnika zakrada się Fioletowy Słoń. I to nieznośne słonisko kłamie, aż mu się z trąby kurzy! Ale tatuś Dusi też strasznie oszukuje. Chociaż na szczęście tylko we wtorki. Bo wtedy mama robi na śniadanie swoją słynną owsiankę. A tata robi wszystko, żeby nie musieć jej jeść… „Dusia i Psinek-Świnek” to seria książek o dziewczynce, która poznaje świat razem z mamą, tatą i pluszowym prosiaczkiem. Psinek-Świnek pomaga Dusi w trudnych sytuacjach, a do tego ma własne tajemnice! Justyna Bednarek – autorka ponad pięćdziesięciu książek, w tym „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, które weszły do kanonu lektur szkolnych, a także „Pięciu sprytnych kun”, „Babcochy”, „Pan Stanisław odlatuje” oraz serii dla przedszkolaków „Dusia i Psinek-Świnek”. Zdobyła wiele nagród literackich (m.in. Nagrodę Literacką m.st. Warszawy czy Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego). Mieszka w Warszawie, ma troje dzieci, trzy psy, kota, dwie kury i kaczora biegusa. Jej dzieci mają dodatkowo dwie szynszyle (Oberżynę i Panią Pumpernikiel) oraz kota i psa, które się całują, kiedy nikt nie patrzy. Marta Kurczewska zamiast Psinka-Świnka ma wąsatą muzę – czarną kotkę zwaną Panią Prezes. Pierwszą wystawę jej prac zorganizował tata… dla mamy. I choć wernisaż był wielkim wydarzeniem, to już murale młodej artystki wywołały w rodzicach mieszane uczucia. Obecnie ilustratorka nie musi jednak malować po ścianach. Jest dumną właścicielką ogromnego stołu do pracy, na którym do woli maże, bazgrze, chlapie, wydziera i dokleja.
Kudełek to bardzo wesoły i rezolutny kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego życie zmienia się, kiedy do jego norki wprowadza się Grubelek. Odtąd nic już nie jest takie samo. „Dom” to pierwsza część „Historii spod podłogi”. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości.
Przed Wami drugi tom serii Justyny Bednarek. Znacie już Dobre Miastko? Znacie jego mieszkańców? W pierwszej części Madzia i Krzyś Wiśniewscy wraz z rodzicami przeprowadzili się do Dobrego Miastka. Poznali już pana Alfreda Pączka, piekarza.Tym razem dzieci zaprzyjaźnią się z Anią i Józkiem, właścicielami zieleniaka. Zimą zieleniak jest zamknięty, bo młodzi podróżują do egzotycznych krajów. Jednak, kiedy wybierzesz się na ich stragan w innym czasie, znajdziesz tam nie tylko ziemniaki i cebulę, ponieważ zawsze mają coś ciekawego i niespotykanego.Pamiętajcie, żeby poznać ciekawą historię nie zawsze trzeba wybrać się w daleką podróż. Czasami wystarczy zapukać do sąsiednich drzwi, bo za każdymi kryje się inna, ciekawa opowieść.
Eufrozyna zna się na gotowaniu, jak mało kto. Wie, co warto dodać do zupy pomidorowej, aby ta była najlepsza pod słońcem. Spokojnie, naszym czytelnikom zdradza swoje sposobiki na pyszne danko, które uwielbiają prawie wszystkie dzieci. A więc potrzebna będzie bazylia, odrobina masła, szczypta ostrej papryki oraz włoski ser parmezan. Eufrozyna podpowie, ile czego odmierzyć i kiedy co wrzucić do garnka. I robi to tak, że małemu czytelnikowi nie tylko ślinka poleci, nie tylko zechce, jak najszybciej zabrać się do gotowania, ale też połyknie książkę, stronę po stronie, zupełnie niechcący. To zasługa fantastycznego tekstu Justyny Bednarek, ale też soczystych ilustracji Darii Solak, która jak sama przyznaje - kocha jeść i malować pomidory.Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania, przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat. Opowiadania na poziomie pierwszym napisane zostały prostymi i krótkimi zdaniami. Dowcipne kolorowe ilustracje zachęcają dzieci do czytania i wspomagają rozumienie tekstu. Historie złożone są z 150-200 słów, z pominięciem trudniejszych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone na stronach ramki z wyrazami pozwalają na ćwiczenie głoskowania. To wspaniały początek przygody z samodzielnym czytaniem! Seria została opracowana na podstawie zaleceń metodyków.
W wiosce smerfów wszyscy przygotowują się na bal, będą tańce i konkurs na najlepszy kostium. Krawiec szyje suknię dla Smerfetki, a Amant konstruuje niezwykły pojazd dla Damy Roku. Zapowiada się wielkie wydarzenie. Tylko czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Wyrusz do wioski Smerfów i rozpocznij naukę czytania ze swoimi ulubionymi bohaterami.
Janek chce zrobić niespodziankę swoim kuzynkom, które kochają zwierzęta. Chciałby wysłać im psa i kota tylko jak zmieścić zwierzaki do koperty?Koperta z kotem. Czytam sobie. Poziom 1 to pełna uroku książeczka do nauki czytania dla najmłodszych dzieci. Duża czcionka i napisana prostym, zrozumiałym dla maluchów językiem historia autorstwa Justyny Bednarek sprawią, że pierwsza przygoda z czytaniem stanie się łatwa i przyjemna. Ćwiczenia głoskowania ułatwią lekturę, a piękne ilustracje Mai Barskiej będą doskonałym uzupełnieniem tekstu.W książeczce Koperta z kotem. Czytam sobie. Poziom 1 dziecko znajdzie:sympatyczną i zabawną historię napisaną krótkimi zdaniami z użyciem tylko podstawowych 23 głosek;krótki tekst o długości ok. 200 słów;zachwycające ilustracje Mai Barskiej;rozwijające ćwiczenia głoskowania i dużą czcionkę ułatwiającą czytanie.Stworzona zgodnie z zaleceniami metodyków seria Czytam sobie to przyjemny i wciągający sposób na rozpoczęcie nauki czytania. Książki przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-7 lat, a trzy poziomy trudności pozwalają dostosować naukę do wieku i możliwości małych czytelników.""Tradycyjne pisanie listów i kartek ma w sobie magię, której brak współczesnym sposobom komunikacji. Nie wystarczy napisać paru słów i kliknąć wyślij, jak na komputerze. Trzeba odbyć podróż do sklepu papierniczego, wziąć pióro do ręki, a czasem coś od serca narysować, zanim dotrze się na pocztę i pośle opatrzoną znaczkiem wiadomość w daleki świat. Jeśli nie chcesz, żeby ten świat zaginął pomyśl o kimś bliskim kto mieszka daleko i wyślij Mu niespodziankę! Gwarantowana radość dla nadawcy i adresata!""Maja Barska, ilustrator
Kudelkowi i Grubełkowi znudziła się ich norka przytulna jak filcowy paputek, mimo, że mają w niej komputer, warcaby, telefon i radio. Postanowili wyruszyć na wyprawę. Udało im się dotrzeć nawet pod kredens, gdzie znaleźli starą monetę, kredkę i pestkę po nektarynce. Poczytajcie, kogo spotkani po drodze. Wyprawa to druga część przygód Kudełka i Grubełka, których poznaliście w tomie Historie spod podłogi. Dom.Czytam sobie. Historie spod podłogi. Wyprawa to drugi poziom nauki czytania w ramach serii Czytam sobie. Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło poćwiczyć sylabizowanie, a także pozna dłuższe zdania złożone i elementy dialogu. Tekst zawiera 23 podstawowe głoski oraz h, więc samodzielne przeczytanie całej historii Kudełka i Grubelka przez dziecko nie będzie problemem.W książce jest około 800-900 wyrazów, co sprawia, że jest ona odpowiednia dla dzieci uczących się składać zdania. Dodatkowym ułatwieniem jest duża czcionka, która pomaga średnio zaawansowanym czytelnikom w lekturze. Autorką tekstu jest Justyna Bednarek: dziennikarka, pisarka i tłumaczka literatury francuskiej. Historie spod podłogi zilustrował Marcin Minor, absolwent wydziału malarstwa Europejskiej Akademii sztuk, pedagog i arteterapeuta.Czytam sobie to program wspierający naukę samodzielnego czytania wśród dzieci w wieku 5-7 lat. Poszczególne książki są podzielone na poziomy zaawansowania - poziom pierwszy: Składam słowa, poziom drugi: Składam zdania oraz poziom trzeci: Połykam strony. W prace nad serią zaangażowani są czołowi polscy autorzy i ilustratorzy, a także pedagodzy i eksperci, którzy dbają o to, by każdy z tomów był zgodny z zaleceniami metodologów. Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy książek z serii Czytam sobie, co świadczy o tym, że to skuteczny i lubiany przez dzieci sposób na rozpoczęcie przygody z samodzielnym czytaniem.Serii Czytam sobie towarzyszy akcja społeczna Czytam sobie. Mogę być, kim chcę!, której celem jest pokazanie, jak nauka czytania od najmłodszych lat wpływa na rozwijanie w sobie pasji, a w konsekwencji świadomy wybór przyszłej drogi zawodowej. W promocję akcji zaangażowało się wielu aktorów, sportowców i ludzi mediów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?