Po brawurowej akcji na Orranie, Ronan i jego drużyna stają przed kolejnym wyzwaniem. Potężna kobieta, rozdarta pomiędzy polityczną kalkulacją a matczynym bólem, zleci im misję od której sukcesu zależeć będzie jedno, niewinne życie. W pościgu za tajemniczymi bojownikami, długowieczny wojownik trafi na spustoszoną planetę. Planetę nawiedzoną przez duchy jego krwawej przeszłości. Pośród ruin, szkła i śmierci ukrywać się będzie coś więcej. Coś czego Ronan nigdy by się nie spodziewał w takim miejscu A spośród duchów wyłoni się demon z krwi i kości.Tymczasem w odmętach zimnego kosmosu, słudzy złowieszczej siły wykonują pierwszy ruch w grze, do której przygotowywali się przez milenia.Iskry to polska seria komiksowa inspirowana miłością do wszystkiego, co fantastyczne i odległe. Historia Ronana Arrisa najemnika i upadłego rycerza, który przytłoczony ciężarem własnych grzechów, żyje na dobrowolnym wygnaniu. Weteran apokaliptycznej wojny wpadnie niebawem w wir wydarzeń, które dadzą mu szansę na odkupienie... Z czasem on i jego towarzysze będą jedyną siłą, która stanie pomiędzy Galaktyką Świetlistej Drogi a starożytną ciemnością, która zamieszkuje jej podbrzusze.
Josh Simmons przedstawia wstrząsający i naginający ramy gatunku zbiór współczesnych opowiadań grozy, które mogłyby zjeżyć włos na głowie zimnego trupa. Niepokojące, nieprzyjemne, a nawet wręcz agresywne opowiadania Simmonsa często działają na wielu poziomach: prostego, bezkompromisowego horroru, pełnego czarnego humoru; satyrycznego dissu na gatunek lub jako zaciekłe ataki na polityczną poprawność, która rządzi współczesną kulturą popularną. Jego prace znakomicie oddają uczucie grozy i klaustrofobii, a wszystkie opowiadania łączy bezkompromisowe zaangażowanie w eksplorowanie skrzyżowania obrzydliwości i śmieszności.Kosmata pułapka zawiera 11 opowiadań o długości od 1 do 30 stron, a także kilka dodatków, które wzbogacą wrażenia czytelnika. Simmons jest mistrzem w tworzeniu przerażających bestii, które inspirują i wywołują koszmarne okropieństwa, zazwyczaj doprowadzone przez niego do zapadających w pamięć skrajności. Poszczególne historie są samodzielne jako mini-mistrzowskie dzieła pełzającej po skórze grozy, ale razem uzupełniają się w sposób, który tylko potęguje niepokój i grozę przelewające się ze strony na stronę.
W średniowieczu wymieszanym z fantazją, Renart, psotny zbir i słynny kłamca, wyrusza na nowe przygody. W towarzystwie swojego wiernego przyjaciela, wilka Isengrima, ten odwieczny kozioł ofiarny spotyka czarodzieja Merlina... i musi przyjąć rolę, który nie jest jego zgodna z jego naturą: musi uratować świat przed nieuchronną katastrofą! Tłem wydarzeń jest region prowansalski, w którym króluje magia, a kabaliści, czarownicy i greccy bogowie wkrótce znajdą tu swoje miejsce. Joann Sfar w bezprecedensowy sposób oddaje hołd średniowiecznym opowieścią, które na stała weszły do kultury. Tak jak i lis Renart.Sfar ofiarowuje nam zupełnie nową odsłonę przygód Renarta w jego fantastyczno-epickiej wizji średniowiecznej Francji, gdzieś pomiędzy eposem a komedią, jak pisze o swojej serii autor. Sam tytuł serii, Pieśń o Renarcie, nawiązuje też do Pieśni o Rolandzie i ma wskazywać, choć bardziej jako parodia, na jeszcze jedno źródło średniowiecznych inspiracji Sfara: chanson de geste, czyli epos rycerski. I tak na kartach tej serii będziemy mieli do czynienia z mieszanką niepoprawnego humoru, niegodziwych oszustw, przebiegłości, wielkich czynów, a wśród bohaterów, oprócz samego Renarta, zobaczymy między innymi wilka Isengrima, a także czarodzieja Merlina czy też postać historyczną Marię z Francji, pierwszą znaną średniowieczną powieściopisarkę.
Panowie Maupertuis i Villalobos oraz ich bardzo dzielni kompani bez strachu wyruszają na księżyc na pokładzie zaimprowizowanego statku kosmicznego. Co na nim odkryją? Gigantów, niezwykłe stwory, ruchome miasta? Skarby na pewno, bo jak głoszą opowieści, złoto rośnie tam na drzewach!
Drugi i ostatni tom zbiorczy z tej niezwykłej opowieści przygodowej stworzonej przez Jean-Luca Masbou i Alaina Ayrolesa.
W 1832 r. w pobliżu Bostonu, pewna urocza i malownicza mała szkoła dla młodych dziewcząt przyjęła około dwudziestu uczennic. W okolicy pomyślano, że edukacja dziewcząt jest trochę niedorzeczna i niepotrzebna, ale ostatecznie nie taka zła. Do dnia, w którym urocza szkoła zapowiada, że od teraz będzie przyjmować młode czarne dziewczyny. Trzydzieści lat przed zniesieniem niewolnictwa, około piętnaście młodych uczennic szkoły Crandall zostanie powitanych falą wrogościo ogromnej skali.Biała Ameryka boi się niektórych dzieci.
Toms jest pisarzem.Desperacko czeka na wydanie swojej pierwszej książki. Na razie poci się nad scenariuszem komiksu dla przyjaciela. Elsa, jego żona, jest malarką. Za sukces uważa bycie częścią lokalnego świata sztuki oraz udział w jego aktywnościach -rautach z krytykami, właścicielami galerii, koktajle i dyskusje na otwarciach wystaw. Toms nie znosi tego środowiska. Znajduje on schronienie w fantazji o idealnej i inspirującej kobiecie... Pojawia się ona w jego snach, odkąd kupił od tajemniczej staruszki małą, karłowatą, zieloną roślinkę.Książka ta otrzymała nagrodę dla najlepszego komiksu portugalskiego w 2001 roku na festiwalu Amadora.
Zlabia, ale i jej ojciec, rabin, a także rabin rabina, z pomocą i wtrętami kota, snują opowieść... Opowiadają o swoich podróżach po Bliskim Wschodzie od 1870 do 1973 roku, o swoich poszukiwaniach Ziemi Obiecanej, miejsca, w którym będą mogli poczuć się bezpiecznie. Opowiadają o francuskim przeznaczeniu, o losach rodziny targanej przez wiatry historii, o rasizmie, o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi - od Algieru do Nicei, przez Jerozolimę i Galileę.
Minęło prawie 300 lat od zakończenia Wielkiej Wojny Gwiezdnej. Galaktyka Świetlistej Drogi wciąż leczy rany.Imperium Serenickie trwa w izolacji od swoich sąsiadów. Linia Styx przecina galaktykę niczym żelazna kurtyna. Pokonane mocarstwa Krawędzi powoli odbudowują swoje wpływy, ponownie niosąc prawo i cywilizację w dziką, nieujarzmioną pustkę. W odradzającej się i tętniącej życiem przestrzeni Krawędzi nie widziano Serenitów od pokoleń.Po wygranej wojnie niemal wszyscy powrócili do ojczyzny.Jeden z nich tego nie zrobił Wojownik obdarzony wielką siłą i niemal wiecznym życiem. On i jego doborowy oddział, wysłany na dyskretną misję odzyskania skradzionej walizki, znowu przekonuje się, że nie wszystko pójdzie jak po sznurku. Złodziejem jest ambitny i drapieżny gangster. Do gry w ostatniej chwili dołącza tajemniczy trzeci gracz, a we wnętrzu walizki spoczywa eksperymentalna superbroń.Wszystko wskazuje na to, że misja zrobi się o wiele mniej dyskretna niż można było przypuszczać.Iskry to polska seria komiksowa inspirowana miłością do wszystkiego, co fantastyczne i odległe.Historia Ronana Arrisa najemnika i upadłego rycerza, który przytłoczony ciężarem własnych grzechów, żyje na dobrowolnym wygnaniu.Weteran apokaliptycznej wojny wpadnie niebawem w wir wydarzeń, które dadzą mu szansę na odkupienie... Z czasem on i jego towarzysze będą jedyną siłą, która stanie pomiędzy Galaktyką Świetlistej Drogi a starożytną ciemnością, która zamieszkuje jej podbrzusze.
Diego Morales to zwykły chłopak z Podlasia. W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie natychmiast zaczął robić karierę na polu komiksu. Stworzył niezwykle popularną wśród Polonii serię “Freshmaker”, oraz serię skierowaną do najmłodszych - “Winnie the Poo” . Współtworzył również fanzin “El Qupacabra”. Pasmo sukcesów przerwało wydanie w 1999 r. nostalgicznego, ale i bezkompromisowego albumu “Pooland”. Krytycy zmiażdżyli dzieło, a oburzeni fani spalili wszystkie egzemplarze komiksów Moralesa. Zdruzgotany autor znów udał się na emigrację, tym razem wewnętrzną, a ślad po nim zaginął. Szczęśliwym zrządzeniem losu ocalał ostatni scenariusz Moralesa “Halina”, towarzyskimi kanałami trafił on w 2003 r. do najlepszego przyjaciela z wakacji - Ernesto Gonzalesa. Obciążony bagażem emocjonalnym komiks powstawał przez wiele lat. Prezentowany był kilku polskim wydawcom, którzy kręcili nosem, najprawdopodobniej z powodu braku choinki zapachowej. Aż w końcu po prawie 20 latach, ta, mimo wszystko pachnąca świeżością, opowieść o kochającej się rodzinie trafia w Wasze ręce, Drodzy Czytelnicy!
Tolek to schorowany, nieco szalony staruszek, mieszkający w Paryżu.Niestrudzenie szuka pomocy, by wejść do wnętrza kapelusza.Magicznego kapelusza, więc potrzebny mu magik!Ale skąd Tolek ma ten kapelusz? Do kogo wcześniej należał? I czy rzeczywiście jest magiczny?Odpowiedzi należy szukać w przeszłości Tolka, Paryżu pod okupacją nazistowskich Niemiec.To tu zaczyna się jego podróż, pełna magii i dramatycznych wyborów. Ale czy to na pewno magia? Czy może bezsensowne wyobrażenie starego głupca?
Pod koniec letniego dnia na dzikim brzegu pobliskiego zbiornika wodnego Gloria zapadła w zdumiewający erotyczny sen. Ukazał się jej osobliwy mężczyzna, albinos, który wynurzył się nago z wody. Uprawiali seks, a z tego krótkiego zbliżenia pozostało Glorii tylko mgliste wspomnienie i dziwna narośl w kroczu. Ta przemiana rozbudza w niej nowe pragnienia i Gloria zaczyna żyć innym życiem. Przemiany w jej ciele zmieniają jej stosunek do świata i czynią jej codzienność dużo bardziej ekscytującą...
Kot rabina jest w rozpaczy: jego ukochana Zlabia - jest w ciąży... Co się stanie? Czy nadal będzie nim zainteresowana? Czy nadal będzie głaskany? Czy będzie mógł ją zobaczyć, zawsze kiedy zechce? Jakie będzie jego miejsce w tej nowej sytuacji? Czy nie powinien sobie pójść poszukać innego domu?
Joann Sfar, z radością, przybliża nam świat „Kota Rabina” i przedstawia olśniewającą historię pełną czułości i miłości.
JOANN SFAR (ur. w Nicei w 1971 roku) to gwiazda komiksu światowego. Zadebiutował w szeregach L’Association. Pierwszy album opublikował w 1996 roku. Zajął miejsce w czołówce autorów francuskich wraz ze startem serii Donżon, którą stworzył wraz z Lewisem Trondheimem. Jego bibliografia jest bogata, rozległa i zróżnicowana. Jest w niej miejsce w zasadzie na każdy gatunek: biografię, komiks dziecięcy czy adaptacje literackie. Spośród jego dzieł wyróżniają się opowieści z uniwersum Wampira oraz Kot rabina, za którego zdobył trzy nagrody w Angouleme, i którego z powodzeniem wprowadził na wielki ekran.
Wyjątkowe chwile ze sztucznymi brawami to najbardziej poruszające, złożone i graficznie oszałamiające dzieło w karierze Gipiego.
To opowieść o synu, przyzwyczajonym do rozśmieszania publiczności sarkazmem swoich monologów, który czuwa przy łożu śmierci swojej matki bez emocji ani słów. A także o grupie kosmonautów, którzy od tysiącleci podróżują z jednej planety na drugą, i gubią się w ciemnym ślepym zaułku. O jaskiniowcu i o krzyku, pierwotnym i rozpaczliwym, który rozbrzmiewa w uszach i chce być rozszyfrowany.
Linie narracyjne przeplatają się, plany czasowe nakładają się na siebie, a emocje piętrzą się z każdą kolejną stroną.
Gipi zanurza się w tym mrocznym obszarze, gdzie kryją się obrazy, które wydają nam się utracone – grudki pamięci, które nie tylko stanowią oś tej historii, ale także przyczynę, dla której narodził się język komiksu.
To opowieść klarowna i odważna, zgryźliwa i komiczna, bezlitośnie szczera, którą od razu zaliczamy w poczet klasyki.
„Czyli tak to jest? Tak to się dzieje? Tacy się stajemy jako dorośli?”
GIPI (Gian-Alfonso Pacinotti) urodził się w Pizie w 1963 roku. W Polsce ukazały się jego następujace komiksy: Sala prób (2008, kultura gniewu), Ziemia swoich synów (2017, timof comics), S. (2018, timof comics), Pewna historia (2020, timof comics).
Oto błyskotliwie opowiedziane rysunkowe wspomnienia Alison Bechdel, autorki bestselleru Fun Home, nr 1 na liście książek roku wg "Timesa", o tym, jak stała się artystką, którą jej matka zawsze chciała być.
Fun Home Alison Bechdel okazał się pop-kulturowym i literackim fenomenem. Teraz czas na drugą pasjonującą opowieść córki-detektywa, tym razem o matce – molu książkowym zakochanym w muzyce, zapalonej aktorce amatorce. A także o kobiecie tkwiącej w nieszczęśliwym małżeństwie z kryptogejem, której artystyczne aspiracje podszywały dzieciństwo Bechdel…, a która ostatecznie przestała dotykać czy całować córkę na dobranoc, gdy ta miała siedem lat. Raz kąśliwie, raz radośnie Bechdel wyrusza na poszukiwanie odpowiedzi dotyczących przepaści między matką a córką. W poszukiwaniach tych odkrywa warstwę za warstwą, przedstawiając czytelnikowi fascynujące życie i twórczość ikony psychoanalizy XX wieku, Donalda Winnicotta, wymownie naświetlającą ilustrację dr. Seussa, a następnie prywatne (seryjnie monogamiczne) dorosłe życie uczuciowe Bechdel. Wreszcie zaś, wracając do Matki, autorka rysuje rozejm – kruchy w czasie rzeczywistym, ale taki, który poruszy i zaskoczy wszystkie dorosłe dzieci udanych matek.
Alison Bechdel to autorka kultowych paków komiksowych Dykes to Watch Out For, bestsellerowego komiksu Fun Home, ktory został zaadaptowany na nagrodzony Tony Award musical. jej kolejny bestsellerowy komiks "Jesteś moją matką?" został nagrodzony Judy Graham Award w 2013 roku. Bechdel została wyróżniona między innymi prestiżowym stypendium MacArthur Fellows, czasem zwanym również "grantem dla geniuszy"
"Jesteś moją matką? to dzieło wyjątkowo ludzkiego geniuszu, dzielnie zmierzającego prosto do sedna: dlaczego jesteśmy tym, kim jesteśmy. Jest także niesamowicie zabawne. I kapitalne wizualnie. Z każdą przewróconą stroną uzależnia jeszcze bardziej. I łamie serce".
Jonathan Safran Foer autor Strasznie głośno, niesamowicie blisko i Wszystko jest iluminacją
"Wielu z nas żyje nieprzeżytym życiem naszych matek. Alison Bechdel napisała o tym książkę, komiksową wersję Virginii Woolf. Nie można w to uwierzyć, dopóki się nie przeczyta - trzeba!".
Gloria Steinem
"Dzielnie rozplątując poplątaną sieć utraconych połączeń, które prześladują od początku jej związek z nietuzinkową matką, Bechdel wprowadza wszystkich od Virginii Woolf po D. W. Winnicotta (znanego teoretyka psychoanalizy, który służy jej w poszukiwaniach jako ojciec chrzestny i dobra wróżka), żeby zerwać pęta ciążącej przeszłości. Wreszcie dociera do czegoś prawie tak olśniewającego, jak prostego: pogodzenia przetkanego łaską i udowodnionej miłości".
Lawrence Weschler autor Everything That Rises: A Book of Convergences i Uncanny Valley: Adventures in the Narrative
No dobra, wyglądem postaci zajmiemy się później Na razie użyczę mu mojej facjaty, tak będzie łatwiej Może być bezrobotny."" Oleg jest rysownikiem. Jego codzienność od ponad 20 lat kręci się wokół opowiadania i rysowania komiksów. Wszystko to działo się po prostu naturalnie, bez żadnych większych trudności, aż do teraz. Po raz pierwszy, w jego karierze, dopadł go kryzys twórczy. Opowieści nie kleją się, wydają mu się nieciekawe. Szuka więc historii, która przywróci go na właściwe tory. Tym czasem wokół mamy prawdziwy świat, który wciąż się zmienia, pędzi do przodu. Także jego prywatny świat - kobieta, z którą spędził ostatnie 20 lat oraz ich nastoletnia córka.20 lat po Niebieskich pigułkach Frederik Peeters znów opowiada o sobie. Tym razem jednak zmienił ""ja"" na ""on"", i używając Olega jako awatara, stara się zacierać swoje ślady i unikać trywialności. Dzięki tej opowieści pozwala nam, czytelnikom, zagłębić się w świat twórcy komiksowego i poznać jego codzienne problemy i rozterki. Pokazuje też jak nasz świat zmienił się w ciągu ostatnich kilkunastu lat - i jak miesza się w nim ultranowoczesność z banalnością, a my staramy się odnaleźć w nim odrobinę azylu i autentyczności.Opowieść tę można też czytać jako piękną deklarację miłości do ukochanych osób i uprawianego zawodu.
Nowy komiks autorki "Fun Home" to niezwykle poruszająca opowieść o jej romansie z uprawianiem sportu. Entuzjastyczna i zabawna kronika przemian w kulturze fitness.
Gwiazda komiksu i popkultury, Alison Bechdel przedstawia historię swojej sportowej fascynacji. Od dziwacznych kombinezonów w latach 60. XX w. i amatorskich prób ujarzmiania dorastającego ciała po osobliwe egzystencjalnie spinningi. Autorka opisuje zmiany w kulturze fitness i testuje nowe technologie.
Próbując odnieść sukces na bieżni, macie czy rowerze, Bechdel zastanawia się nad źródłami kultury fitness i swojej potrzeby ciągłego podbijania własnych wyników. Zwraca się do wschodnich filozofów, postaci znanych z literatury, angielskich i amerykańskich romantyków, ale również do pokolenia beatników.
Sekret nadludzkiej siły nie tkwi w sześciopaku, ale w czymś znacznie trudniejszym do osiągnięcia - stawieniu czoła własnym lękom i przyjrzeniu się budowanym przez siebie relacjom.
Alison Bechdel to autorka kultowych pasków komiksowych "Dykes to Watch Out For", bestsellerowego komiksu "Fun Home", który został zaadaptowany na nagrodzony Tony Award musical. Jej kolejny bestsellerowy komiks "Jesteś moją matką?" został nagrodzony Judy Graham Award w 2013 roku. Bechdel została wyróżniona między innymi prestiżowym stypendium MacArthur Fellows, czasem zwanym również "grantem dla geniuszy".
Nadeszła mroźna i długa zima, Arosen z rodziną próbują się wydostać z wioski. Tymczasem pojawia się tajemniczy przybysz, za którym podążają ludzie północy. Biali pozostający pod wpływem czaru. Magia znów wkracza w życie Arosena, który musi zmierzyć się z kolejnymi przeciwnościami losu.
Andromeda, to historia inicjatyczno-surrealistycznej wyprawy, w której towarzyszymy zagubionemu nomadzie. To także relacja z odnajdywania przeznaczenia, którego jednocześnie się pragnie i nie zna.
Wędrówka przez pejzaż postapokaliptyczny lub zagubiony w starożytności. Doskonały komiks portugalski, który wciąga czytelnika w świat wyobraźni autora zbudowany z mitów oraz legend, strachu, symbolizmu i przygody.
Zé Burnay (1991), pochodzący z Sintry ilustrator i autor komiksów. Posiada dyplom z projektowania graficznego. Dzieli swój czas między ilustrację, autorskie projekty komiksowe i produkcję muzyki ambient.
Andromeda jest jak kawałek nugatu. Dostajemy kawałki suszonych owoców, są duże i twarde, oddzielone od siebie i odmiennie smakują, choć zostały zlepione w jedno płynnym miodem. Nasze podniebienie co i rusz jest zaskakiwane, pod wrażeniem, kiedy tylko trafi na na jeden z tych pożywnych owoców, chrupiących, smacznych, o posmaku drewna, bogatych i oleistych, ale jednak twardych.
(Pedro Moura, yellowfastcrumble.wordpress.com)
Na początku wszystko zdaje się nieskomplikowane, ale z każdym kadrem sytuacja się zagęszcza, a historia skręca w stronę snu, a czasami staje się koszmarem. Umysł Burnaya z całą pewnością wypełnia niezmierzony wszechświat. Bardzo chciałbym nadal po nim podróżować, w miarę jak będzie go przelewał na papier.
(Mark Tweedale, www.multiversitycomics.com)
Oto komiks artysty, który spędził odpowiednio dużo czasu pogrążony w materii, z której utkane są sny. Otrzymujemy od niego prawdziwy róg wizualnej obfitości. Burnay na każdej stronie odpala fajerwerki. Zobaczyć taki komiks, stworzony przez prawdziwego wizjonera, to wyjątkowe przeżycie. Burnay osiągnął coś cudownego.
(Henry Chamberlain, www.comicgrinder.com)
Scenariusz tej historii mogliby stworzyć Steve Gerber i Jodorowsky mając halucynacje zmierzające ku koszmarowi. To coś, co doprowadzi nasze emocje na skraj, co sprawi, że będziemy wypatrywali kolejnej przerażającej wizji. Połączenie spaghetti westernu z wywróconymi światami Jerry’ego Corneliusa, przefiltrowane przez tradycje europejskiego horroru i s-f.
(Tony Ez Esmond, www.neverironanything.blogspot.com)
Uwaga! W komiksie śladowe ilości Mike Mignoli w postaci rysunku-tribute.
Bestseller New York TimesaCiąg dalszy nagradzanej serii, która dokumentuje pionierskie czasy Dr. Dre i Def Jam Records. W tym tomie poznajemy najnowszych zawodników rapgry: Willa Smitha, Salt'n'Pepa, Biza Markiego i wielu innych!Lata 1984-85 to czasy, gdy Hollywood zaczyna interesować się hiphopem i chce zarobić na najnowszej modzie licznymi filmami, takimi jak Breakin', Breakin' 2: Electric Boogaloo, Beat Street i Krush Groove.Ed Piskor - 1982 -Piskor mieszka w Pittsburghu i ciągle robi komiksy dla waszej przyjemności lub rozgoryczenia. Cieszy go to, że poświęciliście czas na zakup, ściągnięcie lub spiracenie jego komiksów. Możecie się z nim skontaktować dla własnej przyjemności lub rozczarowania i być może nawet się odezwie. Handluje oryginalnymi planszami ze swoich komiksów.
Każdemu los zapisany…
…grabarz, alchemik, jurysta…
A mnie przypadło w udziale
Mieć głos i serce zbolałe…
…żyje we mnie fadista!
Lizbońskie ulice, wieczorne życie, bary i fado. Kojąca muzyka i śpiew. Przemoc i zbrodnia. Seks i komedia omyłek. To wszystko doskonale podane w opowieści o fado, która nie jest taką historią, jaką zakładasz biorąc ten komiks do ręki.
Rui Flunser Pimentel - scenarzysta i rysownik (Lizbona, 1951). W 1975 uzyskał dyplom architekta w Wyższej Szkole Technicznej w Zurychu. Poza pracą w zawodzie pracował również jako projektant graficzny, scenograf teatralny, komiksiarz, kinooperator, ilustrator, projektant wystaw, karykaturzysta. Od 1973 rysunki, karykatury i rysunki satyryczne publikował w kraju i zagranicą. Współpracował z pismem O Jornal od 1987 aż do jego końca, potem z Visao przy felietonach „Puro Veneno”. Miał wystawy indywidualne i zbiorowe na całym świecie. Wielokrotnie nagradzany nagrodami prasowymi. Jego prace trafiły do zbiorów Museum Karikatur & Cartoon w Bazylei (Szwajcaria) oraz Stiftung Haus der Geschichte des Bundesrepublik Deutschland w Bonn (Niemcy). Jego prace były częścią wystawy komiksu portugalskiego w 1979 w Belém (Lizbona), wystawy komiksu portugalskiego z lat 1940-1980 w 2000 w Lizbonie (Fundacja Gulbenkiana), czy też wystawy komiksu i ilustracji w 1998 w Muzeum Miasta Lizbona. Jest twórcą koncepcji wystawy „Rysunkowa Rewolucja: Rewolucja Goździków i komiks”, którą pokazywano w Coimbrze, Aveiro i Setúbalu, a także wystawy „Coimbra w komiksie” (2003). Publikował we współpracy z trzema innymi rysownikami w piśmie A Comuna de Paris (1975). To jego drugi opublikowany komiks (w szufladzie są jeszcze projekty, storyboardy i kilka gotowych opowieści komiksowych). Pierwszy był Camoes w obrazkach, oparty na sztuce teatralnej Jorge Serrao pod tytułem Camoes, poeta praktyczny, opublikowany w 1981.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?