Nastał czas długo wyczekiwanej powszechnej szczęśliwości, i psychiatrzy oraz psychoterapeuci utracili pracę. Stojąc przed widmem bezrobocia, jeden z nich, bohater pierwszej części albumu, postanowił przekwalifikować się i zająć wróżbiarstwem. Wybór hermetycznej profesji okazał się, w obliczu dynamicznych zmian, przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. W fachu jasnowidza konieczna jest przecież znajomość psychologii, umiejętność odczytywania utajonych emocji czy mikrogestów, odsłaniających zakamuflowane cechy osobowości. Sugestywna opowieść zdradza kabalistyczne pierwiastki przepowiedni i stanowi mistyczną zagadkę.Druga część albumu to almanach kart tarota posługujących się sugestywną poetyką utopii i peerelowskiego uniwersum.
Od 10. do 20. roku życia Craig Thompson (autor Blankets) i jego młodszy brat Phil pracowali na farmach w stanie Wisconsin. Pielenie i zbiór żeń-szenia egzotycznego zioła leczniczego, które przynosiło ogromne zyski w Chinach sfinansowało młodzieńczą obsesję Craiga na punkcie komiksów. Z kolei komiksy pozwoliły mu uciec od pułapek życia wiejskiej klasy robotniczej.Po latach Thompson wraca do tematu w komiksie Żeń-szeń. Zgniłe korzenie, który będąc po części wspomnieniami, po części dziennikiem podróżnym, po części esejem bada podziały klasowe, rolnictwo, holistyczne uzdrawianie, 300-letnie relacje między Azją i Ameryką Północną, pracę w dzieciństwie i więzy rodzinne.
W ramach burzenia mitu o superbohaterach Josh Simmons maluje portret bohatera wyalienowanego przez własne przekonania i gotowego użyć ekstremalnych i dewiacyjnych środków, aby zmienić społeczeństwo, które uważa za wypaczone. Jeśli był przykładem, a nawet źródłem nadziei dla słabych, jest teraz jedynie cieniem tego, co kiedyś reprezentował. Porzucił wszelki rozum i szlachetność, aby pogrążyć się w pochłaniającym szaleństwie i depresji.Czy Nietoperz, przewrotny charakter, który porzucił wszelką moralność, nadal stoi po stronie dobra?Do tego całe mnóstwo szalonych ilustracji!
The Midnight Order to opowieść w ośmiu rozdziałach o losach nocnego porządku, tajnego stowarzyszenia czarownic chroniącego ludzkość przed potworami, pierwotnymi lękami i tajemnymi siłami.Johnson i Sheridan stanowią część elity tej organizacji. Ich misją jest polowanie na czarownice zbyt potężne dla światowego bezpieczeństwa. Jednak ten rodzaj pracy ma swoją cenę: część ich człowieczeństwa ginie wraz z każdą pojmaną siostrąChoć praktyk czarnoksięskich zakazywano już w epoce antyku, polowania na czarownice zaczęły się w Europie dopiero pod koniec średniowiecza. Władza religijna potrzebowała potwierdzenia swojej kontroli nad ludźmi, w których powoli kiełkowała już myśl oświeceniowa.Pomiędzy wiekiem XV a XVII każdą uzdrowicielkę, osobę rzucającą zaklęcia lub podejrzaną z jakiegokolwiek innego powodu o konszachty z diabłem można było schwytać i poddać torturom.Kobiety, zwłaszcza te, którym było nie po drodze z patriarchalnym porządkiem świata stanowiły szczególnie liczną część tej grupy. Czarownice, które do tamtego czasu były gwarantami równowagi pomiędzy światem żyjących a światem duchów, zostały zdziesiątkowane. Ryzyko pozostawienia świata na pastwę sił nadprzyrodzonych było wysokie.Powstał zatem ruch oporu, który na początku obejmował jednostki, a następnie małe, stopniowo rozrastające się grupki czarownic.Z czasem zjednoczyły się one w ustrukturyzowaną i zhierarchizowaną organizację, która sukcesywnie rozpraszała się po świecie, przybierając różne formy. Każda z nich miała na celu walkę z tajemnymi siłami zagrażającymi światu.Tak narodził się Nocny Porządek.Przed Johnson i Sheridan, jednymi z jego najbardziej obiecujących członkiń, stoi niecodzienne zadanie: mają wytropić najpotężniejsze czarownice na całym świecie. Czarownice, które stanowią zagrożenie nie tylko dla świata, ale i dla samych siebie.
Megg i Wilkołak Jones grają w Horse Manii. Horse Mania jest próbą cierpliwości dla publiki, dumną z bycia najgorszą kapelą w mieście. Istnieje w ramach jakiejś tam określonej ambicji, ale funkcjonuje dużo poniżej jej progu. Obejrzyjcie wymęczone, byle jakie i roztrzepane próby tej kapeli, obskurny prywatny koncert oraz fatalną trasę międzystanową. Zobaczcie, jak w pijanym widzie muzycy miotają się na koncertach, pośród bólu zębów, załamań nerwowych, formularzy podatkowych, prób samobójczych, rosnącej nienawiści i galaktyki psychotropów. Oto muzyka i performance w najbardziej pierwotnej, wieloaspektowej czystej formie. Poczujcie napięcie, krzywe spojrzenia i posmakujcie bólu. Poznajcie zapach deprawacji oraz brzmienie zawoalowanego piękna. Horse Mania chce, byście oszaleli. Jebać szczeble kariery, jebać rocka. Jebać wasz talent. Jebać was. Horse Mania to coś, czym nigdy nie będziecie. To miłosne zaakceptowanie hipokryzji, idealistyczne oddawanie się brakowi stabilności. Horse Mania chce, żebyście dostali udaru. Oni was nie potrzebują. Byliby tak samo szczęśliwi, grając dla pustej sali i zwykle tak jest.
Pewnego dnia Mgła zabrała wszystko. Och, nie ta mała mgła o poranku czy półmgła po deszczu, nieee! Mgła, ta prawdziwa. Błotna breja, węglowa papka, czarna i gęsta jak atrament. Taka, która pochłania wszystko. Ale Mgła również pozostawiła coś po sobie. Mutantkę, ogrzycę, a może po prostu małą dziewczynkę, którą gburowata wiedźma nazwie Temprance. Będzie ona wychowywana w atmosferze siostrzeństwa wśród wesołych starszych kobiet. Aż pewnego dnia Mgła powraca, Mgła chce zacząć od nowa Nadszedł czas, aby czarownice wyjęły amulety, przypomniały sobie stare zaklęcia i lekcje kung-fu, aby wyruszyły na wielką przygodę, która odmieni losy młodej Temprance. Współczesna bajka coś pomiędzy opowieścią o oczekiwaniu a baśnią ekologiczną.
W 1998 roku Joann Sfar i Lewis Trondheim rozpoczęli serię Donżon sagę, która pod przykrywką parodii heroicznego fantasy skrywa bogate i złożone uniwersum porównywalne z dokonaniami wielkich klasyków literatury spod tego samego znaku. Wydawnictwo timof comics w kolekcji wydań zbiorczych publikuje wszystkie odcinki kultowej serii, bez której prawdopodobnie nie powstałyby takie dzieła jak Pora na przygodę. To pełne wydanie, zredagowane pod auspicjami obu autorów, pozwala w najlepszy z możliwych sposobów odkryć czytelnikom jedno z najdoskonalszych dzieł w swym gatunku. Tom ten zawiera pięć albumów z cyklu Donżon: Parada, które opowiadają o przygodach Herberta i Martina w służbie Donżonu. Z tej okazji Sfar i Trondheim połączyli siły z Manu Larcenetem (Codzienna walka, Raport Brodecka), aby pokazać nam najzabawniejszą stronę tej serii.
Częstym gościem w Ameryce Południowej był marynarz, poszukiwacz przygód i awanturnik o romantycznej duszy, Corto Maltese. Dobre wiatry nie raz przywiały w te strony także wielkiego podróżnika, reportera Tintina wraz z kapitanem Baryłką. Tam też popłynęliśmy z naszymi bohaterami: Staszkiem i Jankiem w części pierwszej ich przygód zatytułowanej Skarb Amazonki.Tym razem marynarze Stach i Janek odwiedzają równie egzotyczne Chiny. Podobnie jak onegdaj, wspomniani wyżej podróżnicy: Corto Maltese i Tintin; oni również trafili do Państwa Środka. Odwołujemy się do tych wspaniałych, klasycznych postaci zrodzonych w wyobraźni najlepszych twórców komiksu, nie z pychy, zamiaru dorównania. To bohaterowie niedoścignieni, ale równocześnie komiksy z ich przygodami inspirują i zapraszają do własnych wypraw. Co dzisiaj czynimy... a właściwie robią to wspomniani Staszek i Janek, po raz drugi. Czy ostatni?
Futurystyczna antyutopia, eksperymentalny kryminał, do tego w formie komiksu i stworzony przez autorów znanych miłośnikom zarówno dobrej prozy jak i powieści graficznych.W Bardo, mieście "bez końca", nastąpiła cicha katastrofa. Wymarła roślinność, zaczęły ginąć ostatnie gatunki zwierząt. Jedzenie zastąpiły chemiczne pigułki. Mieszkańców skaziło przekleństwo bezpłodności. Czy jest szansa, by w obliczu biologicznego rozkładu wszystkich organizmów przetrwało życie?
Rita to druga część futurystycznej antyutopii z cyklu Bardo. W komiksie ponownie zanurzamy się w rzeczywistość miasta bez końca, gdzie wymarła roślinność, giną ostatnie gatunki zwierząt, a jedzenie zastąpiły chemiczne pigułki. Czy jest szansa na ocalenie świata skażonego przekleństwem bezpłodności? Czy despotyczne rządy Naczelnego mają rację bytu, a eksperymenty doktora Majnda zmierzają ku życiodajnym rezultatom? Wreszcie czy Stolp wyjaśni trapiącą go zagadkę? Jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na te i inne pytania, sięgnijcie po Ritę, która jest kontynuacją Stolpa. Wojciech Stefaniec otrzymał Nagrodę Orient Mena za rysunki do Rity.
Podczas wyścigu na Księżyc większość sowieckich misji kończyła się niepowodzeniem lub śmiercią załogi. Oczywiście pominięto je milczeniem. Ich kryptonim: KOSMOS.Od czasu upadku muru berlińskiego i rozpoczętej przez Gorbaczowa Głasnostii odtajniono wiele informacji. Teraz wiemy więcej o tym, co naprawdę wydarzyło się 21 lipca 1969 roku, kiedy Armstrong postawił stopę na Księżycu, i o tym, co tam odkrył
28 lutego 1981 roku Rada Ministrów ogłosiła uchwałę w sprawie reglamentacji mięsa i jego przetworów. Sprzedaż mięsa na "kartki" weszło w życie 1 kwietnia. W maju wprowadzono także reglamentację przetworów mięsnych, mąki, masła przetworów zbożowych i ryżu, zaś w czerwcu również mleka dla niemowląt.Sklepy były słabo zaopatrzone, doszło do podwyżki cen żywności, dodatkowo 23 lipca zmniejszono kartkowy przydział mięsa. Pod koniec lipca w całej Polsce zorganizowano tzw. marsze głodowe. Największy z nich odbył się 30 lipca 1981 roku w Łodzi. Wzięły w nim udział głównie kobiety, także z dziećmi.Chociaż był to jeden z największych masowych protestów w historii kraju po czterdziestu latach niewiele osób o nim pamięta.
Najsłynniejszy artysta świata wynajmuje niezwykle sprawnego chirurga i sprowadza go na odludną wyspę w celu wykonania specyficznego zadania. Dialogi z zakresu sztuki mieszają się tu z narracjami o korekcie przegrody nosowej, a wszystko to podszyte grozą i niepokojem Twarz to jedna z najbardziej znanych produkcji scenarzysty Petera Milligana i rysownika Duncana Fegredo. Komiks oryginalnie został wydany w ramach imprintu DC Vertigo na początku 1995 roku, czyli w czasie największej popularności tej linii wydawniczej. Specjalnie do polskiego wydania Peter Milligan napisał słowo wstępu.
W 1998 roku Joann Sfar i Lewis Trondheim rozpoczęli serię Donżon sagę, która pod przykrywką parodii heroicznego fantasy skrywa bogate i złożone uniwersum porównywalne z dokonaniami wielkich klasyków literatury spod tego samego znaku.Wydawnictwo timof comics w kolekcji wydań zbiorczych publikuje wszystkie odcinki kultowej serii, która dla komiksu franko-belgijskiego jest pozycją przełomową. To pełne wydanie, zredagowane pod auspicjami obu autorów, pozwoli w najlepszy z możliwych sposobów odkryć czytelnikom jedno z najdoskonalszych dzieł w swym gatunku.Ten tom zawiera pięć albumów z cyklu Donżon: Zmierzch, które opowiadają o ostatecznym upadku donżonu. Z tej okazji Sfarowi i Trondheimowi towarzyszą rysownicy Kerascot, Obion, Alfred i Mazan, którzy dają nam pokaz o zmierzchu.
"Dziadostwo" powraca z nowym, czwartym tomem, przynosząc nowe troski i nadzieje bohaterów - tak stałych, jak i zupełnie nowych. Kamil i Alicja, Okoń i Piotrek, ojciec Alicji i osiedlowy mądrala Florkowski. A do tego upierdliwy Malin i nieszczęśliwie zabetonowany pijaczyna. I choć wielu zdzia... zagorzałych fanów komiksu życzyłoby sobie rychłego końca serii, "Dziadostwo 4" to nie jest ostatnie słowo naszych bohaterów...
W małym miasteczku mieszkają trzy siostry. Najmłodsza z nich - Dominika - jest ciężko chora. Nie mówi, nie chodzi i wymaga pomocy w każdym aspekcie życia. Olża i Lena ciężko pracują, łącząc pracę z całodobową opieką na Domi. Pewnego dnia pojawia się możliwość przenosin do ośrodka rehabilitacji. Jednak siostry mają odmienne odczucia wobec wizji przeprowadzki...Przejmujący debiut!
Członkowie garażowej kapeli In Hollandia Suburbia wracają do domu z próby, gdy z nieba nadlatuje metalowy dysk i ucina ramię klawiszowcowi. Chwilę wcześniej basista Jonas van der Geest widzi kilka UFO. Rok później Jonas umiera pod wiśnią japońską niedaleko własnego domu, a sprawę zaczyna badać inspektor Harry Kleijn śledzący zgłoszenia o UFO. Tymczasem świat mieszkańców dzielnicy coraz mocniej chwieje się w posadach. Za ich drobnymi podłościami i tajemnicami kryje się wielkie, zagadkowe zagrożenie.Dyptyk opowiada o nowym narkotyku podbijającym holenderskie przedmieścia, morzu plastikowych śmieci i niewyjaśnionych sprawach, które kłębią się tuż pod powierzchnią.Wydawca dziękuje the Dutch Foundation for Literature za wsparcie.
Mieszkanie na dole miało być magazynem pewnego antykwariusza, ale Manuel i Lorenzo, którzy niedawno przyjechali do Barcelony, przez kilka pierwszych miesięcy nigdy nikogo tam nie widzieli. Nie słyszeli też z dołu najmniejszego hałasu. Rozwiązanie tajemnicy staje się obsesją Lorenza. lvaro Ortiz, autor wydanych po polsku Popiołów (2021) i Murderabiliów (2018), zarzuca na swoich bohaterów wielką sieć, uniemożliwiając im ucieczkę i doprowadzając do miejsca, z którego nie ma odwrotu.Pomiędzy tajemniczą statuetką z wielkim prąciem, pewnym barcelońskim mieszkaniem, rozpuszczającym się człowiekiem, Caravaggiem i pradawnymi kosmicznymi bóstwami istnieją tajemnicze związki, które rozpracował lvaro Ortiz. Rytuały to oszałamiająca przygoda, którą oglądamy przez kalejdoskop. W nim to, co małe i nieskończone, bliskie i dalekie, absurd i wielkość, splatają ze sobą tajemnicze wątki zaskakujących opowieści. Rytuały to wspaniała powieść graficzna, dokładnie taka, jakiej od lvara Ortiza oczekiwaliśmy. Santiago Garca
Samotna matka, urodzona i wychowana w lokalnej społeczności w stanie Rio pielęgniarka Mrcia, toczy prawdziwą domową bitwę, o to by zdyscyplinować swoją córkę, niesubordynowaną Jaqueline. Mimo pomocy jej partnera Alusio, ojczyma dziewczyny, wszystko wydaje się nadaremne: Jaqueline nie akceptuje niczego, co uniemożliwia jej chodzenie i robienie tego, na co tylko ma ochotę, bez tłumaczenia się komukolwiek.Jednak kiedy młoda kobieta zostaje po uszy wplątana w zorganizowaną przestępczość, Marcia będzie gotowa na wszystko, aby wydobyć ją z tej trudnej sytuacji. Niezależnie od tego, czy Jaqueline tego chce, czy nie.Quintanilha zrobił to ponownie: Nadstaw ucha, śliczna Mrcio to ekscytujący, zaskakujący i ze wszech miar brazylijski thriller rodzinny. Komiks w 2022 roku zdobył Fauve DOr, główną nagrodę festiwalu w Angouleme.W 2023 roku zdobył kolejne nagrody: Literacką Nagrodę Jabuti w kategorii komiks w Brazylii i Nagrodę dla najlepszego komiksu zagranicznego na festiwalu Comic Barcelona.
"Wielki Bóg Pan" to kolejna komiksowa adaptacja klasycznej opowieści grozy, autorstwa Adama Fydy. Napisana przez Arthura Machena i opublikowana w 1894 r. powieść stała się inspiracją dla wielu twórców. To jeden z najlepszych horrorów jaki kiedykolwiek został napisany - tak o niej powiedział Stephen King.Pod koniec XIX wieku londyńską socjetą wstrząsa seria zagadkowych samobójstw. Wydarzeniami tymi interesuje się również trójka przyjaciół, a gdy jeden z nich zostaje znaleziony martwy, zostają oni wciągnięci w wir coraz to bardziej przerażających wydarzeń. Prowadzone przez nich śledztwo prowadzi do domu tajemniczej pani Beaumont
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?