Jednotomowe wydanie Nowego Testamentu w najlepszym, według biblistów, przekładzie z języków oryginalnych. Znakomite komentarze.
Nowy testament zawiera:
- opracowane przez ekspertów biblistów nowe wstępy do każdej księgi,
- tekst opatrzony starannie opracowanymi przypisami,
- zaktualizowany przekład, zrozumiały język
- 29 nowych, aktualnych wstępów napisanych przez uznanych ekspertów biblistów
Poo 6 map:
- Działalność Jezusa według Mateusza
- Jerozolima za czasów Chrystusa
- Podróże Świetej Rodziny
- Podróże Misyjne Pawła
- Miejsce apostolskiej działalności Piotra
- Palestyna za czasów Chrystusa
o linie czasu, schematy, charakterystyki, rodowody, kompozycje i geneza Ewangelii, piktoramy Ewangelistów,
o ciekawostki:
- Cuda Jezusa w Ewangeliach
- Hymny w Listach Powłowych i Metafory Kościoła
- Radość w życiu chrześcijańskim
- Wyższość Chrystusa
- Funkcje Kościoła
- Gdzie głosił Jezus?
• Odświeżenie oryginalych treści
• Korekta tekstu, modyfikacja językowych anachronizmów
Jednotomowe wydanie Nowego Testamentu w najlepszym, według biblistów, przekładzie z języków oryginalnych. Znakomite komentarze.
Nowy testament zawiera:
- opracowane przez ekspertów biblistów nowe wstępy do każdej księgi,
- tekst opatrzony starannie opracowanymi przypisami,
- 29 nowych, aktualnych wstępów napisanych przez uznanych ekspertów biblistów
Ponad 90 autorskich infografik jako dodatek specjalny, w tym:
o 6 map:
- Działalność Jezusa według Mateusza
- Jerozolima za czasów Chrystusa
- Podróże Świętej Rodziny
- Podróże Misyjne Pawła
- Miejsce apostolskiej działalności Piotra
- Palestyna za czasów Chrystusa
o linie czasu, schematy, charakterystyki, rodowody, kompozycje i geneza Ewangelii, piktoramy Ewangelistów,
o ciekawostki:
- Cuda Jezusa w Ewangeliach
- Hymny w Listach Powłowych i Metafory Kościoła
- Radość w życiu chrześcijańskim
- Wyższość Chrystusa
- Funkcje Kościoła
- Gdzie głosił Jezus?
• Odświeżenie oryginalych treści
• Korekta tekstu, modyfikacja językowych anachronizmów
Ilustrowana i rymowana opowieść o niezwykłej Osobie – MATCE ELŻBIECIE RÓŻY CZACKIEJ, która poświęciła cały swój świat niewidomym.
To historia niezwykłego życia: choć naznaczonego cierpieniem, to wypełnionego radością i miłością dla każdego napotkanego człowieka.
DOBRZE BYĆ DOBRYM to seria książek o tych, którzy nie boją się iść pod prąd, aby pomagać innym. To opowieści o ludziach dobrych i szczęśliwych, dla których granice są po to, aby je przekraczać.
Dlaczego warto kupić tę książkę?
* to idealny prezent dla dziecka w wieku 10-13 lat;
* historia jest inspirująca, może stać się powodem ciekawej rozmowy w domu lub w szkole; wykorzystać ją mogą rodzice, dziadkowie, katecheci, wychowawcy, nauczyciele języka polskiego, historii;
* nietuzinkowe ilustracje znanej i uznanej autorki Elizy Piotrowskiej rozbudzają wyobraźnię dziecka;
* książka uczy odwagi, dobrze pojętej samodzielności, szacunku dla osób z niepełnosprawnością.
Święty Mikołaj biskup od dzieciństwa był wrażliwy na potrzeby innych. Urodził się w zamożnej i kochającej rodzinie, ale nigdy nie stracił z oczu ubogich i potrzebujących. Wspierał ich materialnie, pocieszał, wstawiał się za nimi. Dzięki łasce Boga już za życia dokonywał cudów. Bronił słabych, bronił wiary i z wszystkimi dzielił się bezinteresowną miłością. Czczony jest między innymi jako patron niesprawiedliwie oskarżonych, więźniów, marynarzy czy pomyślnego zamążpójścia.
Atuty:
– mały, poręczny format,
– kolejny modlitewnik wydany w serii Poznawaj i Módl się.
Mamy różne skojarzenia ze słowem „kościół” – a wśród nich te: budynek, instytucja, księża, wielki duchowy organizm funkcjonujący na całym świecie. Czym tak naprawdę jest Kościół? Czy da się go jednoznacznie sklasyfikować? Czy to prawda, że współczesny Kościół przechodzi poważny kryzys?
Te tematy bez wątpienia wzbudzają dziś różne emocje. Niektórzy są blisko życia wspólnoty wiary, inni mówią, że „Kościół ich boli”. Jeszcze inni na myśl o Kościele czują obojętność.
Ksiądz Jan Frąckowiak porusza wspomniane wyżej kwestie i dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak w grzesznej ziemskiej rzeczywistości można odkryć w Kościele działania Boga. Jak pisze autor: „Jestem (…) przekonany, że odmieniany dzisiaj przez przypadki kościelny kryzys jest nie tyle zagrożeniem, ile raczej szansą, poprzez którą Duch Święty chce odnowić swój Kościół”.
To książka dla wszystkich, którzy są zainteresowani losem Kościoła i chcą znaleźć w nim swoje miejsce.
SPIS TREŚCII. Żyję, aby kochać 1. Miłość celem życia2. Uczucia w miłości3. Pracowitość jako owoc miłości4. Miłość jest konsekwentna5. Naśladowanie Boga jest możliwe dzięki miłości6. Modlitwa językiem miłości7. ,,Będziesz miłował...""8. Kochać siebie - ale jak? II. Miłość niejedno ma imię 9. MIŁOŚĆ. Dla niej warto żyć!10. Tak to się zaczęło11. Mój obraz Boga12. Jak siebie samego!13. Kochać drugiego człowieka14. Nikt nie zbawi się sam15. Miłość do ojczyzny16. Od zauroczenia do decyzji17. W służbie komunii18. Dane pod opiekę III. Przykazanie miłości19. Czy można nakazać miłość?20. Miłość nieprzyjaciół21. Kto jest moim bliźnim?22. Nie słowa, ale czyny23. Modlitwa językiem miłości24. Rachunek sumienia pomocą w ocenie miłości25. Kochać Kościół26. Droga ku powszechnemu braterstwu27. Ekumenizm i dialog międzyreligijny IV. Miłość czy miłostki?28. Jak być szczęśliwym?29. Łatwiej nie znaczy lepiej30. W miłości nie ma nic na skróty31. Ja w centrum - słowo o egoizmie32. Miłość to nie zabawa33. (Za)kochanie34. Teraz trwają te trzy...35. Zanim powiesz: kocham V. Bóg kocha człowieka i chce jego szczęścia 36. ,,Stworzył mężczyznę i niewiastę"" (Rdz 1,27)37. Różni i równi38. Powołani do miłości39. Powołani do świętości40. Powołani do życia41. Szczęście za wszelką cenę?42. Niedziela - dzień wdzięczności wobec Stwórcy VI. W miłości ku szczęśliwej rodzinie 43. Miłości trzeba się uczyć44. Jak odróżnić miłość od tego, co nią nie jest?45. Dlaczego sakrament małżeństwa?46. Kto jest zdolny do sakramentalnego małżeństwa?47. Świat kobiety i świat mężczyzny, wspólny świat48. Rodzina w planie Bożym49. Dziecko darem i zadaniem50. Prawa i obowiązki w rodzinie chrześcijańskiej51. Liturgia Kościoła domowego VII. Śpiewajcie Panu pieśń nową52. Bóg stał się człowiekiem53. Publiczna działalność Jezusa54. Zacznij od zmartwychwstania55. Modlitwa i czyn56. Do czego potrzebujemy świętych?57. Rola Kościoła w życiu narodu polskiego
SPIS TREŚCIIV Bierzmowanie29. Droga do dojrzałości30. Dary i owoce Ducha Świętego w Kościele31. Jesteśmy świątynią Ducha Świętego32. Charyzmaty w Kościele33. Owocne życie bł. Hanna ChrzanowskaV Osiem błogosławieństw34. Dekalog w świetle Kazania na górze35. Dekalog troska o życie36. Osiem błogosławieństwVI Bóg nas posyła37. Świadkowie wiary biblijni i święci38. Stary Testament i Nowy Testament posłani przez Boga39. Przykłady świadków wiary40. Odpowiedzialność świeckich za Kościół41. Zaangażowanie chrześcijanina w różne formy apostolstwa42. Apostolstwo świeckich nasze apostolstwo43. Zadania chrześcijanina w życiu społecznym44. Misyjna działalność Kościoła misje ad gentes45. Polscy misjonarze męczennicyVII Świadkowie Ewangelii w historii Polski46. Kościół podczas II wojny światowej i w czasach powojennych47. Męczennicy II wojny światowej Swięty Maksymilian Maria Kolbe48. Świadkowie wiary czasów stalinowskich49. Święta Matka Teresa z Kalkuty50. Pobożność maryjna w dziejach Polski51. Ksiądz Franciszek Blachnicki52. Świeccy świadkowie EwangeliiRok liturgiczny53. Objawienie Pańskie54. Chrzest Jezusa55. Wielki Post56. Triduum Paschalne. Wielkanoc57. Święta Faustyna Kowalska58. Zesłanie Ducha Świętego
SPIS TREŚCI IV. Przepraszam Pana Jezusa34. Początki grzechu na świecie35. Grzech i jego konsekwencje36. Naprawić własne błędy37. Chcę być wolny! O nałogach i uzależnieniach38. Przepraszam Pana Jezusa za grzechy39. Moja modlitwa przebłagalna40. Być wiernym do samego końca41. Przemiana Świętego PawłaV. Proszę Pana Jezusa42. Pan Jezus słyszy nasze prośby43. Czy człowiek jest samowystarczalny?44. Czy Bóg zawsze spełnia nasze prośby?45. Czym jest modlitwa wstawiennicza?46. Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński i Jego troska o ojczyznęVI. Wielbię Pana Jezusa47. Czym jest uwielbienie?48. Jak mogę uwielbiać Pana Jezusa?49. Moja modlitwa uwielbienia50. Uwielbiam Pana Jezusa w Eucharystii51. Czym jest adoracja?52. Współcierpiąca Maryja53. Ofiarować swe życie za innych bohaterowie narodowiKatechezy okolicznościowe54. Wezwani do nawrócenia Wielki Post55. Jezus przychodzi, by służyć - Wielki Czwartek56. Zbawienie przychodzi przez krzyż Wielki Piątek57. Pan Jezus zmartwychwstaje58. Świadkowie zmartwychwstania Pana Jezusa59. Spotkanie z Jezusem Miłosiernym Niedziela Miłosierdzia Bożego60. Przyjdź, Duchu Święty60. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa61. Na wakacje z Chrystusem, Dobrym Pasterzem
SPIS TREŚCII. Spotykamy się z Panem Jezusem1. Nasze spotkania z Panem Jezusem2. Pan Bóg daje nam piękny świat3. Cały świat wielbi Pana Boga4. Przyroda to dar od Pana Boga5. Aniołowie uwielbiają Pana Boga6. Anioł Stróż jest darem Pana Boga dla człowieka7. Pan Jezus jest z nami w Kościele8. Jesteśmy dziećmi Pana Boga9. Uczę się kochać Pana Boga10. Uczę się kochać drugiego człowiekaII. Pan Jezus mówi do nas w słowie Bożym11. Pan Jezus uczy nas słuchać słowa Bożego12. Poznajemy Maryję mamę Pana Jezusa13. Maryja ukazuje się Świętej Bernadecie14. Uwielbiamy Maryję, modląc się na różańcu15. Święci wskazują nam drogę do Pana Jezusa w niebie16. Modlimy się za zmarłychIII. Pan Jezus rodzi się w Betlejem17. Anioł mówi Maryi, że zostanie Mamą Pana Jezusa18. Poznajemy Świętego Józefa19. Czekamy na narodziny Pana Jezusa Adwent20. Narodziny Pana Jezusa21. Pasterze witają Pana Jezusa22. Świętujemy narodziny Pana Jezusa23. Mędrcy przynoszą dary nowonarodzonemu Panu Jezusowi24. Moje dary dla Pana Jezusa25. Dwunastoletni Jezus w świątyni26. Pan Jezus powołuje swoich uczniówIV. Pan Jezus oddaje swoje życie na krzyżu27. Pan Jezus oddaje swoje życie na krzyżu28. Pan Jezus czyni cuda29. Pan Jezus uzdrawia chorych30. Nasze przygotowania do spotkania ze zmartwychwstałym Panem Jezusem. Wielki Post31. Pan Jezus wzywa do nawrócenia. Środa Popielcowa32. Uwielbiamy Pana Jezusa Niedziela Palmowa33. Pan Jezus zaprasza Uczniów do Wieczernika34. Pan Jezus ustanawia Eucharystię. Wielki Czwartek35. Pan Jezus idzie Drogą Krzyżową36. Pan Jezus oddaje swoje życie Bogu Ojcu37. Złożenie ciała Pana Jezusa do grobuV. Pan Jezus zmartwychwstaje38. Złożenie ciała Pana Jezusa do grobu39. Apostołowie biegną do grobu Pana Jezusa40. Pan Jezus wstępuje do nieba41. Pan Jezus posyła na Apostołów Ducha ŚwiętegoVI. Pan Jezus pozostaje z ludźmi42. Pan Jezus jest obecny w Biblii43. Idziemy z Panem Jezusem w procesji Bożego Ciała44. Ufamy Panu Jezusowi45. Pan Jezus powołuje misjonarzy, aby głosili Dobrą Nowinę na całym świecie46. Pan Jezus obiecuje wszystkim niebo47. Pan Jezus mnie kocha48. Moje wakacje z Panem Jezusem
SPIS TREŚCI I. Poznaję "Nowe Przykazania" Pana Jezusa1. Pan Jezus głosi katechezy przypowieść o siewcy2. Droga błogosławieństw jak być szczęśliwym3. Błogosławieni ubodzy w duchu4. Błogosławieni, którzy się smucą5. Błogosławieni cisi6. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości7. Błogosławieni miłosierni8. Błogosławieni czystego serca9. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój10. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości11. Rachunek sumienia według ośmiu błogosławieństw12. Piotr Jerzy Frassati, człowiek ośmiu błogosławieństwII. Przyjaźnię się z Panem Jezusem13. Jestem z Jezusem w roku liturgicznym Kościoła14. Eucharystia uczta weselna15. Modlitwa poranna i wieczorna16. Śpiewem modlę się do Pana Jezusa17. Spotykam Pana Jezusa w Piśmie Świętym18. Chętnie pomagam innym19. Buduję naszą wspólnotę w parafii20. Święty HieronimIII. Dziękuję za wszystko Panu Jezusowi21. Jak mogę okazywać wdzięczność?22. Trędowaty człowiek wdzięczności23. Wdzięczni świadkowie Ewangelii24. Czym są dary przyrodzone i nadprzyrodzone?25. Dary, które otrzymał od Pana Jezusa Ojciec Pio26. Nasza Ojczyzna wdzięczna Panu Bogu27. Podziękuję Panu Jezusowi28. Błogosławiony Karol Acutis Boży internautaKatechezy okolicznościowe29. Październik miesiącem różańca świętego30. Powołani do świętości31. Jezus Chrystus Królem Wszechświata32. Adwentowe czuwanie33. Dar Bożego Narodzenia
Książka składa się z pięciu wyjątkowych wywiadów, bohaterami których są znani medialnie mężczyźni. Każda rozmowa skupiona jest wokół jednego z ważnych współczesnych tematów. Są to: relacje, czas, wzorce, świadectwo i język. Autor zaprasza nas do wspólnego odkrywania świata Aleksandra Machalicy, Macieja Małysa, Przemysława Babiarza, Rafała Patyry i Tomasz Zubilewicza.(fragment wstępu)Wywiady ze znanymi w medialnym świecie mężami i ojcami są jak kolejne etapy dochodzenia do prawdziwej, dojrzałej męskości, wyrażającej się w odpowiedzialnym ojcostwie. Są jak etapy wiązania krawata, kiedy to musisz wykonać określone kroki, żeby uzyskać finalny efekt.Punktem wyjścia wszystkich wywiadów jest kryzys męskości i szerzej kryzys moralny, tożsamościowy, który dotyka większości rodzin i relacji między jej członkami.Autor stawia ważne pytania: Czym jest ojcostwo? Na jakich fundamentach należy budować zdrową rodzinę? Jakie wartości przekazywać dzieciom? Kto może stanowić dobry wzór do naśladowania? Kim jest dzisiaj mężczyzna? Czy potrafimy go zdefiniować?Pięciu mężczyzn znanych ze szklanego ekranu, desek teatralnych oraz aren sportowych - mężów i ojców - odpowiada na postawione pytania oraz rozmawia z autorem na temat tego, jak dawać świadectwo wiary w trudnym środowisku show-biznesu, o wadze rodziny, o tym, jak cenne jest ojcostwo oraz o tym, jak budować relacje z żoną i dziećmi mimo permanentnego braku czasu.
Duchowy przewodnik po życiu codziennym, po sprawach, które nas dotykają każdego dnia.Autorka zachęca do życia blisko Bożego Słowa, do delektowania się nim i napełniania wiarą.Do sprawdzania, jak słowo Boże może pomagać nam w każdej trudnej, życiowej sytuacji.Składa się z krótkich form tekstowych, niedługich rozważań, pasujących do czytania przy porannej kawie lub przed snem.Zachęca do zatrzymania się, pomyślenia o tym, co najważniejsze, podtrzymania nadziei, zainspirowania do pogłębienia relacji z Panem Bogiem.W książce czytelnik znajdzie wiele pięknych, starannie wyselekcjonowanych biblijnych cytatów oraz rozważania autorki.Publikacja składa się z 60 osobistych rozważań oraz dodatkowo z jednego specjalnego krótkich, najważniejszych prawd o Bogu. Fragment książki Niezawodna pomoc Ostatnio myślałam więcej o tym, co to znaczy, że Bóg jest moją pomocą. Zgłębiając temat, przejrzałam Pismo Święte, a szczególnie Psalmy, które są pełne słowa pomoc. Oto, co wynotowałam: Po pierwsze, Boża pomoc jest dla nas nieustannie dostępna. Bóg jest naszą pomocą. Nie zawsze ta pomoc wygląda tak, jakbyśmy tego oczekiwali, ale On zawsze jest przy nas, kibicuje nam i wzmacnia. I nawet jeśli to my sami musimy wykonać jakąś pracę, by przejść przez trudną sytuację, On nam zawsze towarzyszy. Przecież obiecał: Nie opuszczę cię ani pozostawię (Hbr 13,5b) oraz Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru (Rz 8,28).
Publikacja zawiera zbiór myśli, refleksji i komentarzy zmarłego papieża Benedykta XVI. Wybrane fragmenty tekstów pochodzącą z homilii wygłoszonych w czasach, kiedy był jeszcze kardynałem Josephem Ratzingerem, z homilii głoszonych przez niego po objęciu tronu papieskiego, z przemówień papieskich wygłoszonych w Warszawie i na Jasnej Górze w Częstochowie oraz z dwóch encyklik: Deus caritas est oraz Spe salvi.
Całość wzbogacona jest o wprowadzenie – krótką biografię Benedykta XVI oraz ciekawostki na jego temat.
Publikacja podzielona została na 7 głównych rozdziałów tematycznych:
TAJEMNICA WIARY
TAJEMNICA CZŁOWIEKA
TAJEMNICA MIŁOŚCI
TAJEMNICA KOŚCIOŁA
TAJEMNICA LITURGII
TAJEMNICA KRYZYSU
TAJEMNICA PRZYSZŁOŚCI
Dodatkowo
W każdym cytacie papieża zaznaczone zostały kluczowe zdania, mogące stanowić dla czytelnika podstawę do refleksji i rozmyślań.
Komentarze do czytań niedzielnych. Rok A Trafne i wnikliwe komentarze do niedzielnego słowa Bożego
Podczas każdej Mszy Świętej Bóg daje nam do spożycia nie tylko ciało i krew Chrystusa, lecz także słowo. Jest ono bardziej ulotne niż chleb i wino. Okruchy chleba zbieramy z troska i czcią, a okruchom słowa często pozwalamy ulecieć… Tymczasem Biblia to pokarm równie pożywny jak chleb i wino – i równie konieczny do zbawienia.
Niniejsza książka stanowi świetną pomoc w karmieniu się tym życiodajnym pokarmem. Zawiera komentarze do wszystkich czytań niedzielnych na rok A. Komentarze te ułatwiają zgłębianie tekstów liturgicznych, wyjaśniają kontekst, etymologię użytych w Biblii wyrazów. Przygotował je biblista, który przez wiele lat mieszkał w Jerozolimie i chodził śladami Jezusa oraz Jego uczniów, szukając w Ziemi Świętej źródeł pozostawionego dla nas Bożego słowa.
Paweł Trzopek OP (ur. 1972), biblista, przewodnik po Ziemi Świętej, wykładowca Nowego Testamentu w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. W latach 2004–2020 dyrektor biblioteki École Biblique et Archéologique Française w Jerozolimie. Od 2022 wykłada teologię biblijną na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu Angelicum w Rzymie i jest prefektem biblioteki tego uniwersytetu.
Żyjemy w kulturze rywalizacji, w której należy ścigać się o "palmę pierwszeństwa". Liczy się wyłącznie świętowanie zwycięstwa; pierwszeństwo w rankingu, najwyższy stopień podium. Bycie przywódcą, a nie zastępcą. Także wśród Chrześcijan, którzy przecież znają słowa Jezusa "ostatni będą pierwszymi". Drugi plan nadal umyka uwadze, mimo pontyfikatu papieża Franciszka, którego fascynacja takimi postaciami była inspiracją tej książki.Jest to zbiór rozmów na temat biblijnego drugiego planu - z abp. Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim, historykiem Kościoła i wielkim pasjonatem Biblii rozmawiała Małgorzata Bilska, dziennikarka i socjolog.
Nowe, gruntownie przepracowane i powiększone wydanie słownika przygotowanego przez ks. prof. Marka Starowieyskiego i prof. Jana Marii Szymusiaka SJ. To jedyne tego typu dzieło na polskim rynku wydawniczym, a zarazem unikalne w skali światowej. Jego zakres tematyczny obejmuje okres od czasów apostolskich do Soboru nicejskiego II (787). Publikacja obejmuje również materiał zawarty w pionierskim Słowniku wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa Wschodu ks. prof. Marka Starowieyskiego. Stanowi summę współczesnej wiedzy o literaturze wczesnochrześcijańskiej. Obszerne, wyczerpujące hasła i bogate informacje bibliograficzne czynią ten słownik nieocenioną pomocą dla patrologów , religioznawców, teologów, historyków zajmujących się późnym antykiem, badaczy literatury wczesnochrześcijańskiej. Jest to zarazem nieocenione źródło wiedzy dla studentów teologii, historii, filologii i religioznawstwa oraz dla wszystkich, których interesują literatura i kultura pierwszych wieków chrześcijaństwa.Cały nakład wydanego w 2018 roku Nowego Słownika Wczesnochrześcijańskiego Piśmiennictwa wyprzedał się w ciągu kilku miesięcy, stąd też podjęto decyzję o przygotowaniu kolejnego wydania. Okazało się bowiem, że nie może być ono jedynie mechanicznym przedrukiem, ale musi zostać uzupełnione. Ksiądz prof. Stanisław Longosz przygotował długi spis poprawek oraz wyczerpującą recenzję, która ukaże się w Tarnowskich Studiach Teologicznych, roczniku za 2021 rok. Pewną liczbę poprawek naniósł p. Wojciech Stawiszyński, który pracował nad niniejszym wydaniem. Dodano również kilka haseł, ujednolicono skróty i formy zapisu.
Jego imię oznacza po hebrajsku dosłownie: "Któż jak Bóg". Archanioł Michał znany jest jako ten, który wystąpił przeciwko szatanowi w momencie, kiedy ten zbuntował się przeciwko Bogu. To właśnie Michałowi przyznawane jest bezwzględne pierwszeństwo w całej hierarchii anielskiej. Poza tym przypisuje mu się mnóstwo funkcji. To on jest przewodnikiem dusz i to on je waży, badając złe i dobre uczynki człowieka stającego przed sądem Bożym. Jest też opiekunem Kościoła i niebiańskim lekarzem zdolnym do uleczenia wszelkich chorób. Stawia się go jako wzór rycerza i wojownika zwalczającego zło. Św. Michał Archanioł to symbol walki z szatanem.W modlitewniku można znaleźć:- stronę tytułową do uzupełnienia w celu spersonalizowania modlitewnika,- modlitwy Świętego Michała ,-modlitwy za jego wstawiennictwem,- życiorys Świętego, anegdotki na Jego temat i wybrane myśli
Maria Magdalena spotkała Jezusa, co bezpośrednio wpłynęło na jej życie. I to ona jako pierwsza zobaczyła Go po zmartwychwstaniu. Autorki niniejszej książki udowadniają, że one również doświadczyły niezwykłej obecności Pana – spotkały Go w (żywym!) słowie Bożym.
Ich historie są różne: trudne, zaskakujące, czasem niepojęte. Przeprowadzka do obcego kraju, rozstanie, strata dziecka, perfekcjonizm, trudności z powrotem do pracy po porodzie – każda z autorek mierzy się ze sprawami, które – po ludzku – nie powinny się wydarzyć. Każda z nich jest inna, ale łączy je jedno – doświadczyły Bożej miłości i kierują się nią w życiu. Czytają żywe słowo Boże i chcą się nim dzielić z innymi!
Dlaczego warto kupić tę książkę?
- możemy poznać punkt widzenia osób świeckich (w tym przypadku kobiet) na sprawy wiary;
- widzimy odmienne perspektywy bardzo różnych kobiet – wszystkie je łączy to, że słowo Boże działa w ich życiu;
- świetna książka dla osób, które chcą należeć do kręgu biblijnego – pokazuje, że czytanie słowa Bożego jest dla każdego z nas;
- refleksje są też wyrazistym i osobistym świadectwem na obecność Boga w życiu ludzi.
Dlaczego warto kupić tę książkę?
- możemy poznać punkt widzenia osób świeckich (w tym przypadku kobiet) na sprawy wiary;
- widzimy odmienne perspektywy bardzo różnych kobiet – wszystkie je łączy to, że słowo Boże działa w ich życiu;
- świetna książka dla osób, które chcą należeć do kręgu biblijnego – pokazuje, że czytanie słowa Bożego jest dla każdego z nas;
- refleksje są też wyrazistym i osobistym świadectwem na obecność Boga w życiu ludzi.
Poradnik metodyczny do nauczania religii rzymskokatolickiej według podręcznika nr AZ-52-01/18-PO-10/21, zgodnego z programem nauczania nr AZ-5-01/18.W poradniku metodycznym znajdują się scenariusze lekcji do wszystkich katechez zawartych w podręczniku ucznia. Wszystkie one sprzyjają dyskusjom tak ważnym dla młodzieży w tym wieku i tak chętnie przez nią podejmowanym. Treści katechetyczne zintegrowane są z edukacją szkolną, dzięki czemu przekaz wiary jest bliski życiu młodego człowieka. Mogą one być punktem odniesienia do dyskusji na lekcjach innych przedmiotów i do pogłębionej refleksji w edukacji szkolnej. Przede wszystkim zainspirują do zastanowienia się nad własnymi wyborami. Wesprą w budowaniu mądrych i przemyślanych argumentów w dyskusjach o wierze, o kwestiach moralnych, społecznych, codziennych. Zachęcą uczniów do aktywnego poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z wiarą, będą towarzyszyć w uzgadnianiu jej z nauką, pokażą świadectwa wiary innych ludzi, które są mocnym argumentem obecności Boga w świecie. Zaproponują prawdziwie chrześcijański styl życia, który nie jest jedynie zbiorem nawyków, przyzwyczajeń i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.Każda jednostka katechetyczna realizowana jest w kilku krokach: odkrywam, spotykam, poznaję, odpowiadam, utrwalam, modlę się. Najpierw stawiamy problem (ta część lekcji nosi nazwę ODKRYWAM). Następnie proponujemy Wam i Waszym uczniom spotkanie z osobą, która z tym problemem się mierzyła. Albo z taką, która zaproponowała jakieś rozwiązanie. Trzeci krok i trzecia część jednostki lekcyjnej: POZNAJĘ to budowanie wiedzy. Krok czwarty to kształtowanie postaw ucznia i czas na jego osobistą odpowiedź ta część jednostki nosi nazwę ODPOWIADAM. Dalej podpowiadamy, jak utrwalić wiadomości. Przy wielu tematach w podręczniku ucznia znajdziecie jeszcze jeden krok: PODEJMUJĘ WYZWANIE. Proponujemy w nim jakieś działanie lub zostawiamy uczniom coś do przemyślenia, poukładania sobie w głowie. Zwieńczeniem każdej jednostki katechetycznej jest modlitwa. Mamy nadzieję, że uczniowie z Waszą pomocą skorzystają z tej propozycji.Do poradnika metodycznego przygotowano pakiet materiałów dodatkowych, które zamieściliśmy na portalu STREFA KATECHETY. Znajdziecie tam cytaty, prezentacje multimedialne, karty pracy, teksty do pracy indywidualnej i wspólnej, zdjęcia i ilustracje, które można wyświetlić (korzystając z komputera i rzutnika) bądź wydrukować. Każdy krok scenariusza, w którym proponujemy skorzystanie z materiału zamieszczonego w Strefie Katechety, oznaczony jest stosowną ikoną. Inne ikony sygnalizują, kiedy warto zajrzeć do Pisma Świętego, a kiedy przyda się Wam (lub Waszym uczniom) urządzenie z dostępem do internetu komputer z rzutnikiem lub uczniowskie smartfony.
Poradnik metodyczny do nauki religii w klasie drugiej szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie z 9 czerwca 2018 roku, a skonkretyzowanymi w dokumencie Program nauczania religii katolickiej w przedszkolach i szkołach.Poradnik metodyczny zawiera scenariusze 63 katechez znajdujących się w podręczniku ucznia.. Każda lekcja została napisana według niezmieniającego się schematu:I. Odkrywam: W tej części uczniowie tak jak w roku ubiegłym będą zapoznawać się z przygodami ich rówieśniczki Zuzi i jej bliskich. Opowiadania o Zuzi można odczytać lub odtworzyć, ponieważ zostały przygotowane w formie audio.II. Spotykam: Poprzez rozmowę kierowaną uczniowie zagłębiają się w temat poruszony w opowiadaniu.III. Poznaję: Następuje pogłębienie odkrytego problemu w oparciu o słowo Boże.IV. Odpowiadam: Uczniowie poszukują odpowiedzi na pytanie, jak mają słowo Boże realizować życiu, o potrzebie kształtowania postaw zgodnych z nauką Jezusa.V. Utrwalam: To moment na ugruntowanie wiedzy uczniów poprzez przeprowadzenie zabaw edukacyjnych, wykonywanie zadań.VI. Modlę się: Katecheza zmierza ku końcowi, więc czas na wspólną modlitwę. Zwracamy tutaj uwagę na wartość modlitwy spontanicznej, aby dzieci miały świadomość, że jest to rozmowa z kochającym Bogiem, ale nie zapominamy również o uczeniu i przypominaniu modlitw tradycyjnych.VII. Rodzina i wiara: Materiały do tej części znajdują się w podręczniku ucznia i na płycie DVD są to listy skierowane do rodziców i opiekunów dziecka. Można je wydrukować lub skopiować i przesłać przez dziennik elektroniczny.Na dołączonej do poradnika metodycznego płycie DVD zamieściliśmy liczne materiały pomocnicze (wszystkie znajdują się też na portalu Strefa Katechety: www.strefakatechety.pl):OPOWIADANIA ubogacające przekaz treści - w formacie audio.PREZENTACJE MULTIMEDIALNE poszerzające informacje zawarte w podręczniku i wspomagające utrwalanie wiedzy.DODATKOWE ZDJĘCIA I ILUSTRACJE, które można wydrukować lub zaprezentować na tablicy multimedialnej.ZADANIA MULTIMEDIALNE przygotowane na platformie Learning Apps.ĆWICZENIA DO WYDRUKOWANIA uzupełnianki, wycinanki i inne.LISTY DO RODZICÓW, które można wydrukować lub wkleić do dziennika elektronicznego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?