Kolejny tom przygód cioci Jadzi, która nigdy nie boi się nowych wyzwań. Tym razem zostaje wolontariuszką na dziecięcym oddziale onkologicznym. Wkracza tam pełna zwariowanych pomysłów i dobrej energii. Nie zawsze jest łatwo, ale udaje jej się obdzielić pogodą ducha i nadzieją zarówno małych pacjentów, jak i ich rodziców.
Ilustrowana i rymowana opowieść o niezwykłej Osobie – MATCE ELŻBIECIE RÓŻY CZACKIEJ, która poświęciła cały swój świat niewidomym.
To historia niezwykłego życia: choć naznaczonego cierpieniem, to wypełnionego radością i miłością dla każdego napotkanego człowieka.
DOBRZE BYĆ DOBRYM to seria książek o tych, którzy nie boją się iść pod prąd, aby pomagać innym. To opowieści o ludziach dobrych i szczęśliwych, dla których granice są po to, aby je przekraczać.
Dlaczego warto kupić tę książkę?
* to idealny prezent dla dziecka w wieku 10-13 lat;
* historia jest inspirująca, może stać się powodem ciekawej rozmowy w domu lub w szkole; wykorzystać ją mogą rodzice, dziadkowie, katecheci, wychowawcy, nauczyciele języka polskiego, historii;
* nietuzinkowe ilustracje znanej i uznanej autorki Elizy Piotrowskiej rozbudzają wyobraźnię dziecka;
* książka uczy odwagi, dobrze pojętej samodzielności, szacunku dla osób z niepełnosprawnością.
To już szósta książka w serii o cioci Jadzi i jej bratanicy. Kto miał okazję poznać ciocię Jadzię, ten wie, że z nią nie można się nudzić! Tym razem jej mała bratanica odwiedzi ciocię i wujka Zenka w ich domu na wsi. Tu naprawdę jest co robić! Razem będą siać, pielić grządki, pomogą w żniwach, a nawet… rozwiążą kryminalną zagadkę. We wszystkich przygodach będzie im towarzyszyć banda dość zwariowanych zwierząt i przywodząca na myśl „Dzieci z Bullerbyn” ekipa dzieciaków z sąsiedztwa.
Ciąg dalszy przygód cioci Jadzi i jej niezależnie myślącej siostrzenicy. Ciocia Jadzia jest zawsze zadowolona i uśmiechnięta. Ma też niekonwencjonalne pomysły i oryginalnych znajomych, a przepisy na potrawy po prostu wymyśla. Z ciocią Jadzią wszystko jest ciekawe, zabawne, ale też pouczające - nawet oglądanie telewizji, wyprawa do kina czy zwykły spacer. Książka przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków, ale czytający ją dziecku dorosły też nie powinien się nudzić.
Ciocia Jadzia wygrała wycieczkę do Rzymu! Dla trzech osób. Tą trzecią osobą jest Wiktoria, przyjaciółka z podwórka. Przygody zaczynają się już w samolocie, kiedy to wszyscy zakładają kamizelki ratunkowe w obawie przed katastrofą. Ale to na szczęście fałszywy alarm. W Rzymie są zabytki, ale nie tylko. Są też dobre lody, pizza i nowe znajomości. Wycieczka do Rzymu okazuje się bardzo udana, jak zresztą wszystko, w czym macza palce ciocia Jadzia.
Ciocia Jadzia wygrała wycieczkę do Rzymu! Dla trzech osób. Tą trzecią osobą jest Wiktoria, przyjaciółka z podwórka. Przygody zaczynają się już w samolocie, kiedy to wszyscy zakładają kamizelki ratunkowe w obawie przed katastrofą. Ale to na szczęście fałszywy alarm. W Rzymie są zabytki, ale nie tylko. Są też dobre lody, pizza i nowe znajomości. Wycieczka do Rzymu okazuje się bardzo udana, jak zresztą wszystko, w czym macza palce ciocia Jadzia.
Kolejna, dziewiąta już w serii książka, której bohaterką jest mądra i zabawna ciocia, ulubienica dzieci i wzór do naśladowania dla wielu dorosłych.Ciocia Jadzia opowiada historie ze swojego dzieciństwa, które przypadło na czasy PRL-u. Okazuje się, że są to ciekawe, a nawet egzotyczne opowieści, no bo jak tu uwierzyć, że w sklepach często był tylko ocet, a po papier toaletowy ustawiały się długie kolejki? Albo że nie znano komputerów ani telefonów komórkowych, a dzieci większość czasu wolnego spędzały na podwórkach?Spotkanie z ciocią Jadzią jest tym razem odrobinę nostalgiczne, choć jak zawsze pełne humoru.
Iga i Gutek oraz ich pies Globus to podróżnicy z głowami pełnymi pomysłów. Wyrusz z nimi w podróż po świecie, gdzie żyje mnóstwo fajnych dzieciaków.Zajrzyj do zimnej Skandynawii, poznaj zwyczaje dzieci żyjących w gorącym Sudanie, zajrzyj do chaty w dalekiej Mongolii, pobaw się z dziećmi z Japonii.Poznawaj świat!Wszystkie dzieci są wyjątkowe. Chociaż żyją w różnych częściach Ziemi, to mają podobne marzenia. Pragną być wolne, szczęśliwe i zdrowe.Książka w radosny sposób uczy życzliwości, akceptacji i otwartości na świat.Bo ktoś inny to ktoś wyjątkowy
Wanda Błeńska przeżyła niejedną chwilę strachu. Niejeden raz musiała walczyć z trudnościami (raz musiała się nawet wydostać z paszczy hipopotama). Leczyła chorych na trąd. Mieszała w dzikim kraju. Pomagała wszystkim. Pracowała całymi dniami. BYŁA SZCZĘŚLIWA.
Przepis na szczęście Wandy Błeńskiej:
3 łyżeczki delikatności
2 słoiki pracowitości
3 szczypty skromności
6 garści entuzjazmu
(by wypłukać życie z marazmu)
8 szklanek miłości
I dobra – nieskończone ilości!
Ilustrowana rymowana opowieść o Wandzie Błeńskiej, która przez 40 lat leczyła w Ugandzie chorych na trąd. To historia niezwykłego, szczęśliwego, spełnionego życia. Historia inspirująca.
Dobrze być dobrym to seria książek o ludziach, którzy nie boją się iść pod prąd, aby pomagać innym. To opowieści o pionierach dobra, ludziach spełnionych i szczęśliwych, prawdziwych Bożych wspólnikach, którzy nie ugną się pod presją byle jakich problemów lub osób, które takie życie przerasta.
Dlaczego warto kupić tę książkę?
* to idealny prezent dla dziecka w wieku 5-13 lat;
* historia jest inspirująca, może stać się powodem ciekawej rozmowy w domu lub w szkole; wykorzystać ją mogą rodzice, dziadkowie, katecheci (np. podczas omawiania tematów misyjnych), wychowawcy, nauczyciele języka polskiego;
* nietuzinkowe ilustracje znanej i uznanej autorki Elizy Piotrowskiej rozbudzają wyobraźnię dziecka;
* książka uczy odwagi, dobrze pojętej samodzielności, szacunku dla innych kultur.
Fragment z książki
Wandzia przyszła na świat mała,
można by rzec – całkiem tycia,
ale zaraz było widać,
że się bardzo rwie do życia.
Lekarz nie mógł się nadziwić:
– Ile siły w tej drobinie!
Taka szybko się nie podda,
taka, wierzcie mi, nie zginie!
Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.
Oto historia dziewczynki, od której niewiele oczekiwano była najmłodsza w rodzinie i urodziła się w czasach, kiedy do ważnych zadań przygotowywano wyłącznie chłopców. Tymczasem ona została królem! I to mając zaledwie 12 lat! Jak to się stało? I jakim królem była Jadwiga? Przeczytajcie i przekonajcie się.Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury. Ze świętymi zapewnia Eliza Piotrowska, autorka książki też można się pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Dla dzieci od 5 do 10 lat.Autorka:Eliza Piotrowska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci, laureatką licznych nagród literackich, historykiem i krytykiem sztuki, tłumaczką z języka włoskiego. Współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.Dofinansowano ze środkówMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowegopochodzących z Funduszu Promocji KulturyDlaczego warto kupić tę książkę?Eliza Piotrowska z typową dla siebie swadą i humorem przybliża dzieciom barwną i ciekawą postać, ważną dla historii naszego kraju.Młodzi czytelnicy poznają interesujący fragment historii naszego kraju, dowiedzą się miedzy innymi, jak powstał pierwszy polski uniwersytet, jak Jadwiga radziła sobie z krzyżakami i dlaczego słuchał się jej nawet papież!Przekonają się, że każdy człowiek, nawet dziecko, może wiele osiągnąć.Opowieść wzbogacają barwne ilustracje, dostosowane do wrażliwości dziecka.
Stare radio. Wszystko gra! to opowieść o Jasiu (i jego rodzinie), który w szafie w pokoju dziadków odkrywa stare radio. Przedmiot jest tajemniczy i wspaniały, ale prawdziwą fascynację wzbudza, gdy okazuje się, że odgrywa on audycje sprzed lat! Jaś nie chce robić nic innego, jak tylko spędzać całe dni przy odbiorniku. Dziadkowie wyjeżdżają na wczasy, więc Jaś może bez przeszkód cieszyć się radiem. Między starymi audycjami radio raz po raz wydaje z siebie dziwne dźwięki. Jaś nie ma pojęcia, co to jest. Tłumaczy mu to dopiero dziewczynka, która sprowadza się do ich kamienicy wraz z rodziną. Sonia jest Ukrainką, ale jej tata ma polskie korzenie. Kamienica, do której wrócili, należała kiedyś do ich rodziny, teraz jednak są zwykłymi lokatorami. Jaś i Sonia zaprzyjaźniają się. Dziewczynka tłumaczy Jasiowi, że dźwięki, które wydaje radio, to alfabet Morse’a. Dzieciom udaje się odszyfrować informację o jakimś liście. Ale to wszystko. Któregoś dnia jednak radio się psuje. Na szczęście z wakacji wraca dziadek, który pociesza dzieci i mówi, że szybko radio naprawi. Gdy się do tego zabiera, znajduje ukryty w radiu prawdziwy skarb… i cała historia kamienicy, rodziny Soni układa się w logiczną całość. Stare radio. Wszystko gra! to pełna ciepła opowieść, która odkryje przed dziećmi kawałek historii, a rodzicom i dziadkom przypomni stare czasy. Autorką tekstu jest Eliza Piotrowska, a pełne charakteru, oryginalne ilustracje wykonała Joanna Gębal jedna z najlepszych polskich ilustratorek młodego pokolenia. Seria retro przywraca do życia przedmioty, które dawno już zostały zapomniane. W kolekcji znalazł się również tytuł Ogóras. Ale jazda!
Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej to książka o misjonarce, która zrealizowała swoje marzenie. To książka o tym, że można czuć się spełnionym, pomagając innym. To książka o dobroci, pokorze, skromności, pracowitości i wierze. Książka o odwadze pomagania tym, którym inni nie odważyli się pomóc – ludziom chorym na trąd. To niezwykła historia Mądrego i Wrażliwego Człowieka.
Patroni medialni:
- TVP ABC
- MPK
- Misyjne drogi
- Wychowawca
- Misyjne.pl
- Miasto dzieci
- Radio Poznań
Dlaczego warto kupić tę publikację?
- poznanie niezwykłej historii życia Wandy Błeńskiej - wybranej „Poznanianką Stulecia”
- Wanda Błeńska niedługo być może będzie błogosławioną Kościoła katolickiego (została zgłoszona do procesu beatyfikacji)
- uczy wartości – odwagi, dobrze pojętej samodzielności, pokazuje, że ważna jest radość
- Wanda Błeńska całym swoim pokazywała obecność Boga, miłość do bliźniego i poświęcenie
- narracja wpasowana w emocjonalność i zdolności percepcyjne dziecięcych czytelników
- piękne ilustracje, na wysokim poziomie graficznym
- znana i rozpoznawana autorka
- renoma marki gwarantująca bezpieczne treści
Do kogo książka jest adresowana:
- dzieci w wieku 6-12 lat
- uczniowie szkół im. Wandy Błeńskiej
- rodzicie i dziadkowie, czytający swoim dzieciom/wnukom
- wszyscy Wielkopolanie, którym bliska jest osoba bohaterki tej książki
- katecheci omawiający temat misji w roku misyjnym (2019)
Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej to książka o misjonarce, która zrealizowała swoje marzenie. To książka o tym, że można czuć się spełnionym, pomagając innym. To książka o dobroci, pokorze, skromności, pracowitości i wierze. Książka o odwadze pomagania tym, którym inni nie odważyli się pomóc – ludziom chorym na trąd. To niezwykła historia Mądrego i Wrażliwego Człowieka.
Patroni medialni:
- TVP ABC
- MPK
- Misyjne drogi
- Wychowawca
- Misyjne.pl
- Miasto dzieci
- Radio Poznań
Dlaczego warto kupić tę publikację?
- poznanie niezwykłej historii życia Wandy Błeńskiej - wybranej „Poznanianką Stulecia”
- Wanda Błeńska niedługo być może będzie błogosławioną Kościoła katolickiego (została zgłoszona do procesu beatyfikacji)
- uczy wartości – odwagi, dobrze pojętej samodzielności, pokazuje, że ważna jest radość
- Wanda Błeńska całym swoim pokazywała obecność Boga, miłość do bliźniego i poświęcenie
- narracja wpasowana w emocjonalność i zdolności percepcyjne dziecięcych czytelników
- piękne ilustracje, na wysokim poziomie graficznym
- znana i rozpoznawana autorka
- renoma marki gwarantująca bezpieczne treści
Do kogo książka jest adresowana:
- dzieci w wieku 6-12 lat
- uczniowie szkół im. Wandy Błeńskiej
- rodzicie i dziadkowie, czytający swoim dzieciom/wnukom
- wszyscy Wielkopolanie, którym bliska jest osoba bohaterki tej książki
- katecheci omawiający temat misji w roku misyjnym (2019)
Pewnego dnia do klasy przybywa nowa dziewczynka.
Jest trochę inna niż wszyscy, i takie właśnie dostaje przezwisko – „Inna”. Inna ma zespół Downa, ale wcale nie trzeba jej traktować inaczej.
„Żółte kółka” to nie tylko historia dziewczynki z zespołem Downa, ale przede wszystkim opowieść o tym, jak reagujemy na inność. Książka pisana jest z perspektywy dziecka, dzięki czemu trudny temat uzyskuje przystępną, wolną od dydaktyzmu formę.
Głębia, humor i pełne napięć zwroty akcji pobudzają do refleksji i prowokują do zadawania ważnych pytań. Książkę ponadto wzbogacają scenariusze dla nauczycieli i rodziców, na podstawie których można przeprowadzić dodatkowe zajęcia.
Książka zdobyła Wyróżnienie Jury Dziecięcego w konksursie Nagroda DONGA 2011, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY!
wiek: 7+
Obczyzno moja to debiutancka powieść dla dorosłych Elizy Piotrowskiej - pisarki, tłumaczki, ilustratorki, laureatki wielu nagród literackich za twórczość dla dzieci. Autorka, która od wielu lat mieszka za granicą, przegląda się w Polsce - tej dawnej i tej obecnej, tworząc fascynujący obraz naszych narodowych cech, wad, zalet, udręk, radości i smutków... Podróże bohaterki do innych krajów stają się pytaniem o polskość, jednak bez narodowego zadęcia. Miejscami zabawna, miejscami gorzka, błyskotliwa powieść o uwikłaniu, klaustrofobii i wolności.
Ze świętymi można się pośmiać! A przy okazji brać z nich przykład. Nie wierzysz? Posłuchaj opowieści o małym Adasiu, który potrafił dostrzec więcej niż inni i miał duszę artysty. Bardzo chciał zostać malarzem, a to nie było wcale takie proste. Kiedy już – mimo wszystkich przeszkód – ukończył studia artystyczne i namalował wiele obrazów, zrozumiał, że malarstwo jednak nie jest jego drogą. Ale minęło jeszcze kilka lat, nim pojął, co jest dla niego najważniejsze, i z Adama stał się… bratem Albertem.
Rymowaną opowieść o świętym bracie Albercie Chmielowskim czyta autorka, Eliza Piotrowska.
Rodzice często martwią się o rozwój swoich dzieci. Przedstawione tu historie trojga świętych pomogą wam pogodnie spojrzeć w przyszłość. Okazuje się bowiem, że są sposoby zachęcania dzieci do nauki i modlitwy, do czytania książek; że pociechy z trudnym charakterem często wyrastają na mądrych i dobrych ludzi. Ta książka uczy jak lubić dzieci, jak wychowywać je bez strachu i przemocy. Najważniejsze jednak jest to, że zmiany w dzieciach (i w nas samych) rodzą się z miłości. Warto dowiedzieć się, co to oznacza.Rymowane, pięknie ilustrowane historie z cyklu Święci uśmiechnięci. Książeczka oparta się na faktach z biografii świętych: Filipa Neri, Urszuli Ledóchowskiej i Jana Bosko.Dla dzieci od 5 do 10 lat.
Kto pierwszy upiekł rogale świętomarcińskie? W jaki sposób zapoczątkowana przed wiekami tradycja przetrwała do czasów współczesnych? Odpowiedzi na te i na inne pytaia dotyczące rogali znajdzie czytelnik w książeczce Elizy Piotrowskiej. Napisana wierszem i wspaniale zilustrowana legenda adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz pierwszych klas szkoły podstawowej. Dowcipnie przedstawia historię rogali świętomarcińskich, a także dzieje św. Marcina, jednego z patronów miasta, oraz przepis na wypiek tytułowego smakołyku. Zapraszamy do lektury, bo ""To opowieść smakowita, kto jest głodny, niechaj czyta!""
Kolejna opowieść z serii Święci uśmiechnięci tym razem o Filipie Neri, który lubił muzykę, miał ogromne poczucie humoru i niezwykły talent do zjednywania sobie ludzi. Filip miał zostać kupcem, wolał jednak pomagać potrzebującym. A z czasem został księdzem i założył nową wspólnotę kapłanów, którzy od jego imienia zwani są filipinami i pracują dziś na całym świecie. Rymowana książeczka dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.
Kolejny tomik ukazujący się w serii Święci uśmiechnięci przybliży dzieciom i rodzicom postać Brata Alberta. To historia małego Adama Chmielowskiego - chłopca o wielkiej wyobraźni który pragnął zostać malarzem. Ale życie jego okazało się o wiele bogatsze. Co mu przyniosło I co sam Adam przyniósł światu Przeczytajcie sami Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury. Ze świętymi - zapewnia Eliza Piotrowska autorka książki - też można się pośmiać a przy okazji brać z nich przykład.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?