En esta guerra no hay fronteras – w tej wojnie nie ma granic
Jako jedyny ocalały świadek wydarzeń na Marsie Kera Puławska ukrywa się na Ziemi, ścigana zarówno przez korporacje, jak i rządy. Tymczasem do Błękitnego Globu zbliża się flota pragnącego pomścić tragedię Czerwonej Planety Bractwa, a jego bojownicy przenikają na planetę w zalewie uchodźców. Jednak ani korporacje, ani rządy pogrążone we wzajemnej rywalizacji nie zauważają zagrożenia – a gra toczy się o wyższą stawkę niż kiedykolwiek przedtem.
Tę wojnę przetrwają tylko wilki.
Słabość nadeszła szybko. Porwała mnie gwałtownie, a ja nie stawiałam oporu. Ta ucieczka w nicość była moim wybawieniem. Jedyną sensowną drogą, którą mogłam podążyć. Dotrzymałam danego słowa. Ród Huczmiran pozostał bezpieczny, choć nieszczęśliwy. Takie jest nasze przeznaczenie.Rok 2013. Nina Huczmiran przyjeżdża do Warszawy. Tułanie się po Europie nie przyniosło zapomnienia ani nie ukoiło bólu, czas więc zmierzyć się z demonami przeszłości i spróbować wrócić na łono rodziny.Rok 1963. Daria Huczmiran czuje się najszczęśliwszą kobietą na świecie. Właśnie przyjęła oświadczyny tego jedynego, ma głowę pełną planów i marzeń. Jednak babka i matka inaczej zaplanowały jej przyszłość.Rok 1890. Linda Huczmiran jest w ciąży. Porzucona przez ukochanego, nieznajdująca oparcia w najbliższych zrobi wszystko, żeby uratować swe nienarodzone dziecko. Nawet jeśli będzie musiała prosić o pomoc największego wroga.Huczmiranki to porywająca saga rozgrywająca się w Warszawie na przestrzeni ponad stu lat. Książka pełna magii i tajemnic.Huczmiranki zawsze musiały radzić sobie same... Dla tych silnych i dumnych kobiet najważniejsze powinny być więzy krwi, ale co jeśli w rodzinie pojawi się czarna owca, która zapragnie żyć po swojemu?
Przypadkowo znaleziony pamiętnik z czasów wojny odkrywa tajemnicę wychowanej w lesie dziewczynki.
Po stracie rodziców mała Juliana samotnie musi ruszyć w świat. Czy dziewczynka poradzi sobie bez pomocy bliskich? Jak potoczą się jej losy powojnie? Czy obce matki pomogą Julianie przetrwać i dorosnąć?
Cz. 2 Obce matki; Co za historia – aż chce się wykrzyknąć po lekturze kolejnego tomu „Córki Cieni”. Wytrwałość, splot korzystnych okoliczności i łut szczęścia pomaga Adamowi i Toffi w poszukiwaniach Juliany. Kiedy wreszcie trafiają na jej trop, starsza pani opowiada historię swojego dzieciństwa. Mała Juliana była niezwykłym dzieckiem. Wychowana w leśnej chacie, wyposażona przez matkę w wiedzę o ziołach, uzbrojona w intuicję i roztropność musiała poradzić sobie bez rodziców w obcym świecie powojennej Polski. Jak potoczyły się jej losy? Przeczytaj „Obce matki”.
Habit już uszyty. Za dwa miesiące siostra Joanna uroczyście otrzyma go z rąk Mistrzyni. Ale teraz jest noc i siostra Joanna myśli tylko o tym, czy wszyscy zasnęli. Jest po komplecie, światła zgaszone. Nie wolno opuścić łóżka, nie wolno się odezwać. Siostra Joanna łamie reguły zakonne i wymyka się z pokoju. Przebiega pod ścianą, po schodach w górę, do biblioteki. Drzwi skrzypią. Trzeba uważać. Między regałami czeka już siostra Magdalena...
Byłe zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochała. W ciążę z biskupem zaszła. Jak one tam bez chłopa wytrzymują? Chyba w czystości nie żyją?
Byłe zakonnice nie mogą uwierzyć: o czym oni mówią?
Jaki biskup? W zakonie walczy się o przetrwanie.
Jaki ksiądz? Tam szuka się dawno zgubionego sensu.
Jak wytłumaczyć, że chodzi o coś zupełnie innego?
Nagle oszalałe Sztuczne Inteligencje zniszczyły znany nam świat. Wędrujemy wśród gwiazd i w blasku supernowych toczymy wojny. Na ponurych planetach i ciemnych księżycach walczymy o artefakty sprzed Dnia.
Ale dziś spowija nas mgła. Zimna, bezkształtna, kradnąca dźwięki, kolory i dusze mgła. Skrywa przyjaciół i wrogów, zabiera nadzieję, a w jej miejsce sączy strach. Ale my trwamy.
Na rozkaz.
Czterdziesty Regiment Unii Europejskiej otrzymuje rozkaz zabezpieczenia planety New Quebec. Już wkrótce okaże się, że wyszkolenie i honor nie ułatwiają wyborów, które wymagają ofiar i poświęcenia.
Twarde SF w mrocznym klimacie „Obcego”, tajemnicą rodem z powieści Philipa K. Dicka i bitwami w stylu Johna Ringo.
„Gambit” Michała Cholewy to solidna fantastyka militarystyczna – przemyślana, dopracowana i nie bez przyczyny pobrzękująca aluzjami do klasyki gatunku – „Wiecznej wojny” Haldemana i filmu „Obcy – decydujące starcie”.
Konrad Wągrowski, Esencja
Świetna powieść military SF. Wciągające opisy walk oraz niezwykły klimat przywołujący skojarzenia z klasykami gatunku. Czekam na kolejne odsłony tego ciekawie zapowiadającego się uniwersum.
Stanisław Śmitkowski, ArenaASG.pl
Od ponad dwustu lat powieści Jane Austen zdumiewają świeżością i ujmują wdziękiem oraz wnikliwością obserwacji, są znane i kochane przez odbiorców na całym świecie, bez względu na płeć i wiek.
„Lady Susan”, „Watsonowie”, „Sanditon” to trzy nowele, w tym dwa niedokończone szkice, w których autorka z właściwym sobie kunsztem eksperymentuje z formą literacką, od powieści epistolarnej poprzez satyrę i melodramat do powieści społecznej. Wśród bohaterów znajdziemy bezwstydną intrygantkę i uwodzicielkę, zubożałą pannę na wydaniu oraz całą plejadę przekomicznych matron, hipochondryków i dziwaków, przedstawionych na pozornie sielskim tle dziewiętnastowiecznej Anglii.
Jane Austen swoim zwyczajem bezlitośnie obnaża przywary współczesnych, nieobce również nam.
„Mężczyzną i kobietą stworzyłem was... Nagle pojął, że bez swego biblijnego dopełnienia umieją istnieć jedynie święci. Tak, jakby tylko oni nosili w sobie zalążek doskonałości. Jakby nagle odkrył, że w restrykcjach celibatu zawiera się coś nieludzkiego. Jednak z drugiej strony nikt nie przychodzi na świat jako święty. Czyżby wyrzeczenie miało więc w sobie jakąś moc twórczą?”
Autorka typowanej do Angelusa „Reanimacji” i poetyckiej „Motylki” traktuje pisanie jako formę recepty – jest przecież z wykształcenia lekarką. Jej literacka metoda polega raczej na stawianiu pytań niż udzielaniu odpowiedzi, raczej na zapraszaniu do przemyśleń niż podsuwaniu gotowych rozwiązań, raczej na prowokowaniu niż łechtaniu masowych gustów. Historia księdza Romana i doktor Julii, powieść o nieoczekiwanych zwrotach akcji, jest pytaniem o wartości i granice normy. Któż jest tytułowym pomylonym? Czy przypadkiem nie my wszyscy - „w świecie wątpliwych wartości nieludzko normalni”.
Propozycja warta uwagi choćby dlatego, że z lekarską precyzją przestrzega przed fabrykowaniem obłędu...
„Z izby przyjęć dochodzi wycie, na którego dźwięk nawet Julii cierpnie skóra. Głos pochodzi z ust kobiety o zmierzwionych, mokrych od potu włosach, która obleczona w białą bluzę miota się jak dzika na kozetce. Odzienie to kaftan bezpieczeństwa o długich, znacznie dłuższych od kończyn rękawach, które na plecach zostały związane w ciasny supeł.”
Posterunkowy Nadziany ma pecha. Po serii niefortunnych zdarzeń postanawia dobrowolnie przenieść się na niewielką placówkę, gdzie nikt go nie zna i może wszystko zacząć od nowa.
Na miejscu spotyka kolegę ze szkoły policyjnej, Dzianego, który po wlepieniu mandatu żonie komendanta i pobiciu przez dwunastoletnią dziewczynkę dochodzi do wniosku, że praca w policji jest nie dla niego i zostaje prywatnym detektywem.
Pomaga mu brat, Gianni, który właśnie wrócił do Polski i jest specjalistą od trudnych przypadków, a jego klientela jest dość specyficzna. Gianni pracuje bowiem dla bossów przestępczego półświatka.
Pierwszym klientem Dzianego zostaje jeden z nich, niejaki Padlina, który dla odmiany zamiast płatnego zabójcy potrzebuje prywatnego detektywa, bo najpierw musi się dowiedzieć, kogo ma zabić. Jednak nic nie toczy się tak, jak powinno.
Dziany zostaje postrzelony przez Nadzianego w stopę, oczywiście przypadkiem; Gianni, mimo postanowienia że będzie uczciwym człowiekiem, musi przyjąć kolejne zlecenie, a Padlina wywołuje wojnę gangów, przekonany, że konkurencja zaatakowała jego człowieka.
JEDEN WIRUS, JEDNA HISTORIA, 4 AUTORÓW, 4 TOMY SERII
Doskonały przekład nietypowej serii, której autorami są cenieni we Francji autorzy książek dla młodzieży. Owocem ich współpracy jest powieść, której akcja toczy się współcześnie. Na świecie wybucha epidemia niezwykle groźnego wirusa U4, na którego nie ma remedium. W ciągu miesiąca wirus wyniszcza niemal całą ludzkość. Niemal całą, gdyż epidemię w zagadkowy sposób przeżywają młodzi ludzie między 15 a 18 rokiem życia. Akcja czterech tomów serii „U4” toczy się równolegle między 1 listopada a 24 grudnia. W każdej z nich narratorem jest jeden z tych, którzy przeżyli. Świat postapokaliptyczny widziany jest oczami dwóch dziewcząt : Koridwen i Stéphane oraz dwóch chłopców : Yannisa i Jules’a. Cztery opowieści przenikają się w taki sposób, że nawet najuważniejszy czytelnik, nigdy nie ma wrażenia, że „już to czytał” bowiem każdy z tomów jest oddzielną całością.
Jules, podobnie jak pozostali tytułowi bohaterowie serii „U4” jest ekspertem w grze komputerowej Warriors of Time. Ostatni przed apokalipsą komunikat Mistrza Gry Khronosa zwoływał ekspertów gry do Paryża i obiecywał możliwość przeniesienia się w czasie i uratowania świata przed epidemią. Przed katastrofą Jules, podobnie jak wielu nastolatków, uciekał od rzeczywistości w wirtualny świat gry Warriors of Time, do krainy Ukraün. Tam stawał się Spider Snake'iem: dzielnym, sprawnym, przebiegłym. Kiedy zabójczy wirus spustoszył Ziemię, a brak dostępu do internetu zamknął przed chłopakiem szansę ucieczki w świat gry, Jules musiał w końcu zmierzyć się z rzeczywistością. Musiał znaleźć sposób na odnalezienie się w ludzkiej dżungli Paryża, wśród grasujących gangów, wygłodniałych psów i szczurów. Dołączył do wspólnoty, jaką stworzyli koledzy z gimnazjum. Razem z przyjaciółmi podjął próbę życia na nowo. „Razem” stało się dla niego sposobem na przetrwaniem. I być może jedynym sposobem na uratowanie świata.
Na początku jest szalony pomysł, by udać się w podróż poślubną... motorem i ruszyć po przygodę życia, tak daleko, jak to możliwe, czyli, jak wskazują mapy, do Szanghaju. Stanisław Bujakowski dosiada maszyny B.S.A. o mocy 10 koni mechanicznych, Halina mości się w doczepionym do motocykla koszyku i tak zaczyna się niesamowita historia. Jest sierpień 1934 roku. Podróż młodej pary trwa rok i siedem miesięcy, szlak wiedzie przez całą Azję, od Turcji, poprzez Syrię, Irak, Persję, Indie, Burmę, Indochiny do Chin, prawie 24 000 kilometrów.
W trakcie manifestacji kulturalnej na wrocławskim rynku dochodzi do zamieszek. W starciu z agresywną grupą młodych narodowców ginie para studentów. Policja i media szybko wydają wyrok, uznając, że za tym przypadkowym zabójstwem stoją bojówkarze organizacji Serca Biało-Czerwone. Marcin Faron, młody dziennikarz tygodnika „Korespondent”, ma jednak wątpliwości. Rozpoczyna nieformalne dziennikarskie śledztwo. Gdy kilka tygodni po bijatyce na rynku w zamachu bombowym ginie bliska współpracowniczka zamordowanych na rynku studentów, Faron jest już niemal pewien, że ma do czynienia z nieprzypadkowym łańcuszkiem śmierci.
“Plagiat” Maurycego Nowakowskiego to wzorcowo napisany kryminał z dziennikarzem śledczym w roli głównej. Z drugiej strony – to oryginalna opowieść o Wrocławiu, który niebawem stanie się Europejską Stolicą Kultury. Niezbyt uzasadnione aspiracje miasta łączą się w tej powieści z chorymi ambicjami niektórych jego mieszkańców, co autor pokazuje, nie idąc na żadne kompromisy. W dalszym tle, również bez kompromisów, pokazuje też Nowakowski historię rocka. Wszystko razem gra świetnie.
Marta Mizuro – krytyk literacki i autorka kryminałów
Zdumiewające, jak bardzo środowisko akademickie przypomina w swojej strukturze korporację. Gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze i zaszczyty, wszystkie chwyty stają się dozwolone. Literacka odpowiedź na “Barwy ochronne” Krzysztofa Zanussiego.
Adrianna Michalewska – Granice.pl
“Plagiat” – oto wreszcie powieść fascynująco sprzęgnięta z rzeczywistością i współczesnością. Frajda nie tylko dla miłośników kryminału i dla wrocławian. Świetna książka o Polsce tu i teraz.
Piotr Głuchowski – redaktor „Gazety Wyborczej”, autor reportaży i kryminałów
Sławek Michorzewski to Edmund Niziurski dla dorosłych. Groteska, obyczajowy luz, wielowątkowa intryga kryminalna, ciągły dynamiczny zwrot akcji – to wszystko czyni „CYRK” znakomitą, absorbującą i wielce zabawną lekturą na każdą okazję.
TYMON TYMAŃSKI
„Cyrk“ to czarna komedia kryminalna, której akcja mknie z prędkością sportowego motocykla, gdzie absurd goni absurd, a dynamizm rozpiera wyznaczone ramy. Jest tu wszystko, co być powinno w dobrym kryminale!
Opowieść o podróży i nie tylko. Praktyczny przewodnik dla podróżujących kobiet – teraz również w wersji audio!
Marzena Filipczak, pasjonatka wypraw krótkich i długich, dziennikarka i podróżniczka, zabiera Słuchaczki do Azji i podpowiada, jak przemieszczać się po tym kontynencie mądrze i pomysłowo.
Nie jest to przewodnik w klasycznym rozumieniu tego słowa. Nie są to gotowe propozycje wycieczek z wyznaczonymi trasami. To przekaz, który z pewnością zainspiruje - szczególnie kobiety, do zaplanowania własnej wyprawy. Co więcej: podpowie, jak zrobić to z głową, czego się wystrzegać, jak przygotowałaś się do wyjazdu, aby na miejscu uniknąć nieporozumień, problemów, rozczarowania.
Audiobook jest też relacją z półrocznego pobytu autorki w Azji, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami, szczerymi opisami doświadczeń z przemieszczania się po Tajlandii, Kambodży, Wietnamie, Malezji i Borneo.
Przypomina, że jedną z najistotniejszych spraw w podróżowaniu jest… samo podjęcie decyzji, bo podróż zaczyna się w nas samych.
„Dzienniki gwiazdowe” to audiobook na podstawie zbioru opowiadań tworzonych przez Stanisława Lema na przestrzeni blisko trzydziestu lat. Stanowi doskonałe połączenie klimatu baśni osadzonej w kosmosie, opowieści przygodowej i rozważań na temat natury świata, który znamy i tego, do którego dążymy w marzeniach i wraz z technicznym postępem.
„Dzienniki gwiazdowe” zabierają słuchaczy w kosmos, przygodę ogranicza tu jedynie wyobraźnia, a ta w przypadku Lema zaskakuje nawet najśmielszych fantastów.
Znajdziemy tu pełną powagi fabułę i niezwykły, charakterystyczny dla Stanisława Lema humor. Poznamy Ijona Tichy, gwiazdokrążcę, który niczym Guliwer przemierza świat – obcy i zimny, ale pełen niespodzianek.
Wojna o Świat Haydena dobiega zaskakującego końca. Świeżo upieczona porucznik Sorilla Aida ma nowych sojuszników, nowy sprzęt i wsparcie, i oczywiście nowe zadanie. Jej misja może zagwarantować ludzkości szansę na zdobycie przewagi technologicznej w konflikcie z obcymi.
Sojusz jednak nie czeka, aż wojna wymknie się mu spod kontroli, i w odpowiedzi podejmuje błyskawiczną kontrakcję. Czy obcych naprawdę interesują ludzie i ludzkie światy, czy może jednak gra toczy się o coś więcej?
Zew Walhalli rozbrzmiewa w całej Galaktyce i ktoś będzie musiał na niego odpowiedzieć.
Daisy Miller, jedna z najsłynniejszych bohaterek Jamesa, to postać figlarna i pełna uroku, pozornie tylko próżna i powierzchowna. Swoją dowagą i buntem przeciw snobistycznym postawom Europejczyków przełomu stulecia wyznacza drogę wielu bohaterkom literatury współczesnej i może uchodzić za prekursorkę nurtu feministycznego. Wychowanek, to satyra obyczajowa, portret "światowych" ludzi o wygórowanych ambicjach, przedstawiony przez pryzmat rozważań nauczycielaich przedwcześnie dojrzałego syna. W Łgarzu znów na pierwszym planie mamy postać żeńską, jakże różną od śmiałej Daisy: to kobieta bez reszty zdemoralizowana miłością do męża, wymykająca się jednoznacznej ocenie, cyniczna w swej uległości, a może zakochana bez pamięci? Bestia w dżungli to rzecz o dobrowolnej samotności, rodzaj wewnętrznego monologu człowieka odciętego od rzeczywistości, który na rzecz urojonej katastrofy bezwiednie odtrąca to, co w życiu najistotoniejsze. Każde z tych opowiadań to świat miniaturze i literackie arcydzieło.
Żaden inny amerykański zbiór opowiadań nie był do tej pory tak częstoczytany i tak mocno dyskutowany.
"The Nation"
Pełna pogody ducha i życzliwości opowieść o tym, jak los pomaga nam być szczęśliwymi.
Kwilące niemowlę, ukryte pod biurkiem podczas powstania warszawskiego, solidny sejf pół wieku strzegący powierzonej mu tajemnicy, otoczony sosnami stary dwór nad jeziorem, czekający cierpliwie na swoją właścicielkę.
Sosnówka w mieście pełnym serdecznych i przyjaznych ludzi. Parkingowy Dyzio strzegący swoich sekretów, przystojny weterynarz, złota rączka Jacek, mały Florek szukający ciepła i miłości. Przeszłość i teraźniejszość splatające się niepostrzeżenie w sercach i dobrej woli przyjaciół, rodziny i całkiem obcych osób.
To historia, o jakiej marzy każda kobieta. Opowieść rodzinna z tajemnicą w tle, w której losy dziadków, tych prawdziwych i tych przyszywanych, wywierają ogromny wpływ na życie 30-letniej Anki. Pewnego dnia młoda kobieta budzi się jako spadkobierczyni majątku z przedwojennym dworkiem, gdzieś na kujawskiej wsi. To odkrycie przewraca do góry nogami jej dotychczasowe życie Bajka? Bajka! Ale jak się ją cudownie czyta:)
Anna Dmowska, magazyn "Claudia"
Klasyka science fiction - opowiadanie fantastyczno-naukowe.
Ijon Tichy bierze udział w kongresie i opowiada całe wydarzenie ze swojego punktu widzenia. Lem posłużył się tu po mistrzowsku alegorycznym chwytem, którego sens — po dwudziestowiecznych doświadczeniach totalitarnej propagandy i masowych eksperymentów socjotechnicznych — nie wymaga szczególnych objaśnień.
W powietrzu jest rozpylany halucynogenny środek, dzięki czemu postrzeganie rzeczywistości zostało zakrzywione. Futurologiczny koszmar jest zatem rozmazany przez fikcyjną wizję, odbieraną przez otumanione zmysły...
Audiobook z nagraniem powieści dla dzieci i młodzieży o jednym z najbardziej popularnych pilotów-kosmonautów. Pirx dorośleje wraz z przygodami, jakie przychodzi mu przeżywać. Musi stawić czoło różnym problemom, a to sprawia, że staje się dojrzalszy i mądrzejszy. Pilot musi bowiem dowieść wartości niedoskonałego człowieczeństwa w konfrontacji ze światem maszyn i maszynowym myśleniem.
Jak występować i zabłysnąć Czy przed publicznością czujesz się całkiem swobodnie? Czy z łatwością przygotowujesz atrakcyjne wystąpienia? Czy wiesz, co zrobić, gdy słuchacze zaczynają się nudzić? Czy masz dobrą dykcję i wszyscy rozumieją, co mówisz? Czy wiesz, co zrobić z rękami podczas wypowiedzi? Czy opowiadasz ciekawie i dynamicznie? Czy potrafisz odpowiedzieć na niezręczne pytania?
Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałaś/odpowiedziałeś TAK, to odłóż ten audiobook i zapomnij o nim. Albo kup w prezencie komuś, kto jak ognia boi się wystąpień publicznych. Jeśli jednak padła choć jeden raz odpowiedź przecząca, to już zmienia postać rzeczy… Co zrobić, by publiczność z zaciekawieniem słuchała wystąpienia? Jak poprowadzić prezentację, by widownia nagrodziła mówcę brawami? Jak dobrze „sprzedać się” publiczności – kontrahentom, szefom, potencjalnym klientom? Jak na forum publicznym skutecznie zaprezentować siebie i swoje pomysły? Znam odpowiedź na te pytania i się nimi podzielę. Zapraszam do słuchania!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?