Tej Dorotki nie uniosłoby z Kansas żadne tornado. Co innego bimber. Po nim żadna podróż nie jest zbyt długa, żadna przygoda straszna, żadna szczęka nie do złamania. Ale nawet ona, kiedy skacowana i rozkojarzona wysadzała przydomową destylarnię, wysyłając w powietrze nie tylko siebie, lecz także swojego wiernego blaszanego kompana, nie mogła przewidzieć takiego obrotu wydarzeń. Nie dość, że wylądowała w jakimś Januszowie i została rewolucjonistką, to jeszcze poznała całą masę dziwnych indywiduów, których znaczna część wyda się czytelnikowi niepokojąco znajoma. Żeby jednak dowiedzieć się, czy wygrała walkę z Mściwym Karłem i Ojcem Czarodziejem, warto samemu zagłębić się w tym nie do końca bajkowym świecie, w którym nie brak wartkiej akcji i silnych wzruszeń. Emocji z pewnością będzie pod dostatkiem.
„Tajemnica bransoletki. Część 3” – to gwarancja książki, przy której nie będziesz się nudzić. Jak wróciła Patrycja? Dlaczego jej powrót nie kończy problemów nastolatki? Czego tak naprawdę boi się dziewczyna?
Odkryj to, czytając najnowszą fantastyczną powieść polskiej pisarki Margo Seili „Powrót Patrycji”. To kolejna część cyklu „Tajemnica bransoletki”. Jest to książka dla osób, które lubią nieprzewidujące i zaskakujące zwroty akcji. Książka „Tajemnica bransoletki” trzyma w napięciu i z pewnością zapewni Wam dozę tajemniczości, magii i wiele niespodzianek.
Unikalne wydanie obejmujące wszystkie wymieniane przez bibliografie muzyczne utwory instrumentalne Władysława Tarnowskiego ps. Ernest Buława. Jest to kontynuacja książki „Pieśni niemieckie Władysława Tarnowskiego”, wydanej w r. 2017. Obejmuje mazurki, nokturny, sonaty, poloneza, walce, improwizacje i uwertury, które wcześniejsze wydania miały w XIX wieku, a dziś zachowały się często w jednym egzemplarzu w rozsianych po świecie bibliotekach i archiwach. To publikacja źródłowa, cenna dla muzyków, którym bliski jest okres romantyczny w muzyce klasycznej, epoka Fr. Chopina – idola Tarnowskiego, Fr. Liszta – jego nauczyciela i R. Wagnera, z którym go porównywano. Nuty opatrzone zostały informacjami bibliograficznymi, niekiedy współczesnymi autorowi recenzjami polskimi, niemieckimi i włoskimi; dołączono także programy literackie wierszem. Książka zawiera teksty po polsku, angielsku, niemiecku, francusku i włosku, jednak treści obcojęzyczne przełożono na polski. Los sprawił, że kompozycje tajnego kuriera Rządu Narodowego i powstańca styczniowego, który: „[…] widział Polski losy wśród świtania, Patrzył na słońca wschód, w znak zmartwychwstania!” ukazują się w 100-lecie niepodległości.
Rozsiane po galaktyce społeczeństwo przyszłości w dalszym ciągu cierpi na skutek wojen, przestępczości i ubóstwa. Planety opływające w dobrobyt nie tylko ignorują potrzeby biedniejszych sąsiadów, ale też niedostatki własnych obywateli. Nikt nie przejmuje się rosnącą niesprawiedliwością i analfabetyzmem. Książka opowiada historię wychowanego w takim środowisku, odrzuconego przez społeczeństwo mężczyzny, chwytającego się różnych nielegalnych przedsięwzięć. Historię człowieka zdegenerowanego, który za swe zbrodnie zostaje skazany na nietypową karę. Podłączony do specjalnej maszyny przejmuje świadomość ludzi tuż przed ich śmiercią… kilkaset razy. Mieszkańcy galaktyki w reality show obserwują każdy jego kolejny zgon i obstawiają zakłady, ile wytrzyma jego umysł. Nikt jednak nie zastanawia się nad tym, jaki wpływ ma wyrok na skazańca. Szczególnie jak na niego wpłynie błąd systemu, gdy człowiek, którego świadomość przejął, nie umiera. Jak go zmieni konieczność życia w prymitywnych warunkach planety zachowanej w realiach średniowiecza? I jak wypadnie zderzenie jego dotychczasowych wyobrażeń ze szlachetnością i honorem nowo poznanych ludzi? Czy jest możliwe, żeby taki człowiek jak on nauczył się kochać?
Czas wyruszyć w podróż. Pokonać mityczną drogę i stoczyć pojedynki z pułapkami nierzeczywistości. Przekraczać kolejne rozedrgane zasłony banału w poszukiwaniu wciąż oddalających się celów, równie trywialnych jak trywialne jest pytanie o sens ostatecznej konfrontacji dobra ze złem: wielkiej bitwy, dzięki której bogowie próbują odnowić i oczyścić świat. A może ta podróż jest ucieczką? Wytworem wyobrazi kreowanym na przekór tej powszechnie znanej rzeczywistości. A może snem, obrazem szaleństwa albo dziełem umierającego, spętanego w szpitalnych ścianach umysłu tworzącego obrazy tęsknoty za już niemożliwym.
Rafał Harer po Bezrobotności, powieści mocno zakorzenionej w realnym świecie, prezentuje niejednoznaczną, wielowarstwową opowieść o przygodach samotnego, dzielnego motocyklisty, przemierzającego baśniową krainę, na swoim równie dzielnym rumaku/motocyklu marki WSK. Pokonywanie kolejnych barier i kolejne zwycięstwa nie są w stanie oddalić go od czającej się za niemal każdym zakrętem prawdziwej rzeczywistości i nie pozwalają uciec od tej nierealnej, w której nieustannie narasta nieokreślone napięcie.
Przeplatający się banał z powagą, bajkowość z rzeczywistością, mit z realizmem, ludzie ze zwierzętami, bogowie ze śmiertelnikami tworzą wibrujący świat, przez który przebiega kręta droga dostępna tylko dla najwytrwalszych motocyklistów. Czas odkurzyć kanapę, włączyć lampę, ustawić podnóżek, przekręcić klucz, zaparzyć kubek kawy i wyruszyć w drogę.
Wartka akcja, dziejąca się na kilku planach jednocześnie, wprowadza czytelnika w coraz bardziej intrygującą historię i trzyma w napięciu do ostatniej strony. To opowieść o ludzkich słabościach pełna nagłych zwrotów akcji. Obraz nakłada się na obraz, a wszystko okraszone szczyptą czarnego humoru. Całość utrzymana w klimacie bliskim powieściom Raymonda Chandlera.
Roman Baranowski – z wykształcenia plastyk, reżyser i scenograf musicali zrealizowanych z udziałem profesjonalistów i młodzieżowych zespołów teatralnych i tanecznych. Poeta i autor tekstów piosenek. Twórca Teatru Plastycznego Witryna, który zyskał uznanie w oczach takich twórców, jak Franciszek Starowieyski, Leszek Mądzik, Jerzy Kalina. Swoje prace malarskie, przesiąknięte surrealistyczną teatralnością, wystawia m.in. w: Kawiarni Artystycznej Węgliszek, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Galerii Teatralnej w Kassel (Niemcy), Galerii „Pałac” i innych, pozostałe znajdują się w prywatnych zbiorach we Francji, w Anglii i w Niemczech.
„Zjednoczeni władcy” to trzecia i ostatnia część trylogii „Lilli”. Po przebyciu niezwykłej podróży główna bohaterka dociera do gór Birralad. Wraz ze swymi przyjaciółmi oraz władcami Tyrastaren w ostatecznej wojnie stanie naprzeciw legionom nieumarłych. Czy wystarczy jej mocy i sił, by pokonać samego Pana Śmierci? Czy może wesprze ją ktoś, kto czekał w ukryciu przez wiele wieków, by odrodzić się i ukazać całemu Tyrastaren?
Marek Rogowicz – od najmłodszych lat żyje między rzeczywistością a fantazją. W wieku dziewięciu lat pierwszy raz zagrał w gry komputerowe, w których się zakochał i dzięki nim rozwijał swą wyobraźnię. Wielbiciel książek fantasy. Od 2004 roku mieszka w Irlandii. Pracował w branżach, w których monotonia puka do drzwi, a znudzenie wydaje polecenia. W tym czasie tworzył w głowie swój magiczny, fascynujący świat. Po namowach przyjaciół do pisania stworzył Lilli, powieść składającą się z trzech części.
Przypadek czy przeznaczenie? Co zrobisz, gdy twoje życie rozsypie się, zanim na dobre się zaczęło? Gdy puzzle rzeczywistości nie pasują kształtem i wielkością do twoich oczekiwań i planów, a marzenia, które stanowiły sedno twoich działań, okazują się nierealne? Marta wkracza w dorosłość. Niespodziewana informacja przekreśla jej szanse na wymarzone życie. Dziewczyna rezygnuje z marzeń i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, urządzić swoje miejsce w świecie. Do czasu. Woda, która od pierwszych stron wpisuje się w historię każdego z bohaterów książki, od lat wyznaczając bieg ich życia i decydując o układzie sił, jest żywiołem, który niszczy, zabiera, karze, ale i przynosi nadzieję i nowe perspektywy. Malowniczość opisów, dynamiczna narracja i zwroty akcji to wyznaczniki „Uśmiechu J.”. Książka zostawia czytelnika z pytaniami o granice ingerencji w czyjeś życie i zmusza do buntu przeciwko bezradności, beznadziei i bezwolnej zgodzie na to, co przynosi los.
Recenzje:
Dla tej książki warto odłożyć smartfon i razem z jej bohaterką poczuć trochę prawdziwych emocji i poznać trochę prawdziwego życia. Polecam.
Jacek Kawalec
aktor
Dla mnie, reżyserki filmów dokumentalnych, „Uśmiech J.” składa się nie ze słów, lecz z obrazów. W trakcie czytania miałam wrażenie, że oglądam film. Z wciągającą fabułą, wyrazistymi bohaterami i nagłymi zwrotami akcji.
Beata Hyży-Czołpińska
scenarzystka, reżyserka filmów dokumentalnych
Miś Wojtek prawdziwy wojownik to opowieść o niezwykłych, lecz prawdziwych przygodach niedźwiadka, który wraz z żołnierzami polskimi pod wodzą generała Władysława Andersa przemierzał szlak bojowy podczas drugiej wojny światowej. Historia rozpoczyna się w dalekiej Persji, kraju rodzinnym małego niedźwiadka, a kończy po zwycięskiej bitwie pod Monte Cassino, w której żołnierze 2. Korpusu armii Andersa odbili z rąk Niemców to trudne do zdobycia wzgórze. Miś Wojtek był nie tylko wiernym towarzyszem żołnierzy, ale także ulubieńcem wszystkich. Wraz z nimi przeżywał trudy wojny, ale także włączał się do wspólnych zabaw z żołnierzami. Na swojej drodze spotkał życzliwych mu ludzi i zazdrosną o jego pozycję… małpkę Kasię. Kochał ludzi, a oni odwdzięczali się mu tym samym. Jego losy zostały nierozerwalnie związane z grupą żołnierzy.
Miś Wojtek prawdziwy wojownik jest pasjonującą opowieścią o przyjaźni, poświęceniu i braterstwie. Niedźwiadek wiernie towarzyszył swoim przyjaciołom żołnierzom w drodze do wolnej Polski. Mali czytelnicy w wieku od sześciu do dziewięciu lat, do których ta książka jest skierowana, z pewnością przeczytają ją jednym tchem, gdyż przygody wojenne kaprala niedźwiadka Wojtka nie pozwolą ani na chwilę przerwać lektury tej interesującej pozycji.
Kanwą powieści Miś Wojtek prawdziwy wojownik była książka Aileen Orr Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz armii Andersa.
Ewa Krajewska urodziła się w 1980 r. Z zawodu jest farmaceutką. Miś Wojtek prawdziwy wojownik to jej pierwsza książka dla dzieci. Autorka interesuje się historią Polski. Tematyka militarna jest jej bliska po części dlatego, że jest żoną oficera Wojska Polskiego. Jako matka dwójki dzieci w delikatnej formie przekazuje wiedzę historyczną czytelnie podaną najmłodszym.
Swój esej kieruję do czytelnika zainteresowanego teorią uniwersalnej symetrii czasu. Inteligentny projekt istnienia, który jest elementem tej teorii, to naukowe rozważania, zgodnie z którymi nasz świat jest symetrycznie podzielony na dwa pola rozumowania materii oraz antymaterii, a także grawitacji oraz antygrawitacji.
„Tomik, który tym razem oddaję w ręce Czytelników, powstał z dwóch powodów i dwojaka też jest jego kompozycja. Jest to dwugłos tekstu współczesnego ze starożytnym. Układ ten wynika z tego, że publikując wybór swoich wierszy, częściowo już drukowanych, częściowo nowych, postanowiłam powiązać je z bliskimi duchowo, pięknymi, a powszechnie mało znanymi treściami Starego Testamentu, o którym zwykło się sądzić, że zawiera głównie krwawe opowieści z dziejów Izraela, z mściwym Jahwe, Bogiem nieprzyjaznym i surowym, w roli głównej. A przecież to nie tak… Księgi proroków i różne inne, a zwłaszcza Psalmy, zawierają bogactwo głębokich myśli, które niosą spokój, nadzieję, umacniają wiarę. To często prawdziwe Słowo Boże, słowo mocy, pomagające nam żyć dzisiaj tak samo jak naszym przodkom w ciągu minionych wieków.
Tylko że jeśli Pismo Święte stoi gdzieś na zakurzonej półce, jest martwe. Moim pragnieniem jest wydobycie z niego tych cennych słów na światło dzienne, spopularyzowanie i pokazanie ich skuteczności. Bo one mają jakąś magiczną moc i doprawdy warto po cytaty z Biblii sięgać jak najczęściej, nosić je w kieszeni i nauczyć się ich na pamięć; żyć z nimi na co dzień. Jestem głęboko przekonana, że każdy znajdzie w Biblii cytat dla siebie, tylko musi się z nią zaprzyjaźnić. I to jest cel tego tomiku; oby udało się go osiągnąć!”.
Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie jest to przewodnik kulinarny zawierający przepisy na dania z czosnkiem niedźwiedzim. Książka ma celu spojrzenie na Allium ursinum jako roślinę leczniczą, która może konkurować z bardzo popularnym czosnkiem ogrodowym. Autorka prezentuje wyniki badań nad składem chemicznym oraz właściwościami leczniczymi czosnku niedźwiedziego. Być może zachęci też czytelnika do samodzielnej uprawy tej niezwykłej rośliny.
Dr Danuta Sobolewska jest biologiem, zawodowo zajmuje się farmakognozją i surowcami roślinnymi w kosmetologii. Przez kilka lat prowadziła badania nad budową chemiczną i aktywnością biologiczną saponozydów steroidowych w czosnku niedźwiedzim.
Po wielu cierpieniach fizycznych i wewnętrznej walce zdecydowałeś się na chirurga, który będzie operował twoje serce. Przeszukałeś Internet i poprosiłeś znajomych o rekomendację. Decyzja została podjęta, a twoja dokładność zakończyła się sukcesem. Podjąłeś słuszną decyzję, a przynajmniej taką masz nadzieję.
Po dobrze przespanej nocy czekasz, aż chirurg spotka się z tobą w poczekalni przed operacja. Nagle nachodzą cię myśli – kim tak naprawdę jest, jak leczy swoją żonę, czy jest dobry dla swoich dzieci, czy jego rodzina została dotknięta jakimś dramatem, który mógłby wpłynąć na jego decyzje. A może żona właśnie powiedziała mu, że odchodzi od niego, albo dowiedział się od swojego lekarza, że na zdjęciu rentgenowskim jego klatki piersiowej wykryto guz i to właśnie on, chirurg, będzie potrzebował biopsji…
Chirurg przychodzi do ciebie z wizytą, uśmiecha się i prosi o wszelkie pytania. Wygląda dobrze, brzmi pewnie i czujesz ulgę. Ale wtedy przypominasz sobie swoją przyjaciółkę, pielęgniarkę w sali operacyjnej, opowiadającą ci tragiczne historie o tym, co się dzieje podczas operacji. Czy to on krzyczy? Przekleństwo? Rzuć instrumenty? Jeśli tak, czy to zachowanie wpłynie na wynik twojej operacji? Jak długo z poziomu nieskazitelnie czystej ściany oddziału ratunkowego chcesz obserwować, jak sobie poradzi z ewentualną burzą!
Jeśli zastanawiasz się, co się dzieje w sali operacyjnej, gdy już poddano cię pełnemu znieczuleniu i śpisz, to poznaj tę historię.
Po ponad trzydziestu latach kariery kardiochirurga w Kalifornii Witold Niesłuchowski przeszedł na emeryturę i przeprowadził się do Chapel Hill, gdzie obecnie mieszka z żoną Bonnie i golden retrieverem Bentleyem.
Po latach spędzonych w sali operacyjnej i poza nią odkrył, że wszechświat nie składa się z atomów, lecz z opowieści.
Związki miedzy ojcem a synem są mu szczególnie bliskie, toteż większość jego opowiadań porusza te zagadnienia.
Doświadczenia życiowe doktora Jacka Murano przeplatają się z losami jego ojca i rozwojem szczególnej więzi z jego synem.
Skrzywdzeni, zagubieni, nieporadni, a nawet śmieszni. Albo ci źli, fałszywi, przebiegli. Tacy są bohaterowie opowiedzianych tu historii. Historii, które rozbawią, zasmucą, zaskoczą a czasem zatrzymają i zmuszą Czytelnika do zadumy. I nie wszystkie zakończą się tak, jak byśmy się tego spodziewali.
W przedstawionych postaciach niejeden Czytelnik odnajdzie cząstkę samego siebie.
Książka składa się z trzech części. Pierwsza wprowadzi Cię w świat Twoich uczuć. Druga część, przeplatana rzetelną wiedzą i prostymi, ale skutecznymi ćwiczeniami, ukształtuje Cię według Twoich pragnień. Trzecia wesprze Twój rozwój i pomoże Ci w chwili zwątpienia.
„Recenzowana praca jest interesującą próbą socjologiczno-antropologicznej analizy świata popkultury, widzianej w perspektywie kategorii szczęścia. Z punktu widzenia dorobku Autora książka nie ma charakteru debiutanckiego i pozostaje wyrazem pewnego etapu na drodze jego dojrzewania w roli naukowca, publicysty, dziennikarza. […] Wartość prezentowanych badań należy powiązać z aktualnością podjętej problematyki i jej znaczeniem dla dalszych poszukiwań teoretycznych oraz metodologicznych w ramach nauk humanistycznych i społecznych (zwłaszcza socjologii). […] Za popkulturowymi egzemplifikacjami empirycznymi o charakterze etnicznym, związanymi z wybranymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej (Rosja, Ukraina, Polska), przemawia także dobra znajomość języków i kultury tych społeczeństw, prezentowana przez Pana dr. Kotowskiego. […] Monografia »Popkulturowy all inclusive. Socjologiczno-antropologiczny szkic o szczęściu. Słowiańskie szczęście pop« wychodzi naprzeciw wzrastającemu zapotrzebowaniu naukowemu na problematykę przeobrażeń współczesnego pola tworzonego przez kulturę popularną, jej podstawowych cech dystynktywnych (do jakich należy kategoria szczęścia) oraz możliwości interpretacyjnych. Prezentowane case study zaciekawia i inspiruje, pogłębiając i rozszerzając zarazem zakres badawczych dociekań poprzez porównawcze egzemplifikacje zaczerpnięte z twórczości muzycznej i literackiej, osadzonej w kulturze słowiańskiej. Z jednej strony odwołują się one do kontekstu lokalnego (szczególnie Rosji i Ukrainy, w mniejszym zakresie Polski), z drugiej zaś – do trendów o charakterze globalnym, związanych z funkcjonowaniem współczesnych społeczeństw. Autor słusznie zauważa, że ponowoczesność prowadzi do swoistego synkretyzmu i banalizacji treści o charakterze egzystencjalnym, do czego przyczyniają się m.in. nowoczesne technologie medialne”. dr hab. Maria Sroczyńska, prof. UKSW w Warszawie
„Książka jest niezwykle ważnym studium badawczym, w którym szczęście analizowane jest w różnych ujęciach. […] Autor analizuje nie tylko pojęcie szczęścia, ale i jego asocjacje semantyczne pomiędzy sensami metafizycznymi oraz zjawiskami świata realnego, wyrażone w słowie, w którym kultura duchowa współistnieje z materialną. […] Studium filozoficzno-empiryczne autorstwa Bartłomieja Kotowskiego jest bardzo ciekawym poznawczo i ważnym elementem służącym do zgłębiania dialogu międzykulturowego. Książka »Popkulturowy all inclusive. Socjologiczno-antropologiczny szkic o szczęściu. Słowiańskie szczęście pop« pozwala na nowe spojrzenie na konteksty kultury polskiej, rosyjskiej i ukraińskiej, a co istotne - pomaga w ich prawidłowym rozumieniu. Treści przedstawione w książce ukierunkowują prawidłowe rozumienie tego lub innego zdarzenia i pomagają zrozumieć rodzimego użytkownika tego lub innego języka, jego kod językowy, a zatem i jego rozumienie szczęścia i stanu »szczęśliwości«”. dr hab. Irina Rolak, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Bartłomiej Kotowski – doktor nauk humanistycznych, antropolog, filolog. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Ukończył studia doktoranckie z zakresu socjologii i antropologii kulturowej (2013) na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie również obronił swoją dysertację (2015). Autor książki „Język. Bunt. Tożsamość. Socjologiczno-antropologiczne studium empiryczne subkultury młodzieżowej rap” (2016).
Fenomeny kulturowe ostatnich dekad, takie jak popularność ideologii materialistycznych i zaufanie abstrakcyjnym teoriom nauki, wyerodowały treści filozoficzne z literatury. Główny nurt prozy zachodniej, w tym polskiej, zmierza w kierunku dostarczania nieskomplikowanych doznań zmysłowych i intelektualnych. Ale czy rola literatury nie sprowadza sie, zgodnie z obecnymi trendami, do zaspokajania potrzeb masowego czytelnika poszukującego lekkiej i taniej rozrywki? Towarzyszące rozkwitowi liberalnego kapitalizmu i nastawione na łatwą konsumpcję prądy literackie wydają się odpowiadać twierdząco na to pytanie. Powieść Przebudzenie Stacha ilustruje odmienny punkt widzenia. Poza zawartością filozoficzną i wywrotowością w kontekście naukowej interpretacji rzeczywistości utwór wyróżniają także walory artystyczne, które są w stanie zadowolić wybredne gusty czytelnicze.
Autor powieści, Robert Panasiewicz, urodził się i wychował w Polsce, skąd wyemigrował do Australii w 1991 roku. Z wykształcenia geolog, obecnie zawodowo zajmuje się finansowością jako pracownik Rządu Australii Zachodniej. Mieszka w Perth z żoną i córką. Literaturą fascynuje się od wczesnych lat, a pierwsze próby pisarskie podjął na studiach w Krakowie. W dorobku ma debiutancką powieść Saul wydaną w 2004 roku przez Polsko-Australijskie Towarzystwo Kulturalne.
Prędkość światła wynosi 299 792 458 m/s. Nic nie może poruszać się szybciej. Koniec. Kropka. Nic nie przyspieszy lotu przez kosmos. Ale czy to powstrzyma nas przed odwiedzeniem odległych gwiazd? Prawa fizyki dają nam jedną lukę. Teoria względności tworzy relatywistykę czasu. Przy locie z prędkością podświetlną, czas na pokładzie statku płynie wolniej. Dookoła mijają wieki, gdy u nas ledwie tygodnie! Taka podróż ma swoją cenę. Nie jesteś w stanie przewidzieć, co Cię czeka w odległym świecie, zmienionym przez setki lat. A gdy wrócisz, Twój dom już nigdy nie będzie taki sam. Możliwe, że nawet przestanie istnieć.
Poznaj bohatera, który nie boi się konsekwencji relatywistyki czasu. Zniechęcony kosmicznym kupiectwem, postanawia spełnić szalone marzenie – odnaleźć Ziemię, kolebkę ludzkości. Czy mu się uda?
Przekonaj się, wyruszając wraz z nim na pełną niespodziewanych przygód podróż. Zapraszamy na pokład! Nie czekaj, daj się zabrać już dziś!
Nie ma nic gorszego niż religie i filozofie, które zapominają o zdrowym rozsądku.
Religia powinna działąć w służbie człowiekowi i być osobistym narzędziem dobrowolnego, świadomego samodoskonalenia.
Publikacja ta oferuje nowe spojrzenie na osobisty kontakt z Bogiem i jego wyobrażenie oraz szczegółowe ukazanie obrazu świata, co pozwala znaleźć odpowiedzi na wiele pytań nurtujących rozwijającego się człowieka. Jest to propozycja współczesnej neoreligijności, która wyzwala i oddaje kontrolę nad Twoim życiem w Twoje ręce.
Książka stanowi praktyczny przewodnik, komentarz oraz kodeks dający oparcie w dzisiejszym szybko zmieniającycm się świecie.
Najnowsza powieść Lucy Lech „Ona i Antypody” jest kontynuacją losów bohaterki „Prowincjuszki”, która decyduje się rozpocząć nowe życie na odległym kontynencie. Książka przedstawia historię obfitującą w wiele nieprawdopodobnych wprost zdarzeń, pokazuje, że życie na emigracji wcale nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać, a ludzie, którzy decydują się na taki krok, muszą zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. Jest to także, a może przede wszystkim, historia o niezwykłej sile miłości… oraz o tym, że nigdy nie należy tracić nadziei, nawet wtedy, gdy wydaje się, że gorzej już być nie może. Czytelnik zdobywa ciekawe informacje na temat samej Australii, o której w barwny sposób opowiada pisarka.
Lucy Lech, Polka od lat mieszkająca w Australii, ma już na swoim koncie trzy entuzjastycznie przyjęte powieści: „Prowincjuszka”, „Paniusia” i „On wróci”.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?