Kosmologia dedukcyjna jest jedną z dziedzin zainteresowań autora postulatu. Od wielu lat wnikliwie śledzi i analizuje doniesienia oraz komunikaty kosmologów i astrofizyków o dokonanych odkryciach i ich naukowych interpretacjach. Nie kwestionując samych dowodów empirycznych, wnioskował, że naukowe założenia w zakresie natury energii oraz jej związków z czasoprzestrzenią są niespójne i błędne, co prowadzi do błędnych interpretacji wyników prowadzonych obserwacji i badań kosmicznych. W tym stanie nauki wiele kosmicznych zdarzeń i zjawisk pozostaje niewyjaśnionych – np. kosmiczne dziury, Kosmiczna Osobliwość i Wielki Wybuch – a ponadto, poza uszczegóławianiem wyników badań już prowadzonych, postęp naukowy w dziedzinie kosmologii staje się wręcz niemożliwy. Na podstawie dotychczasowego stanu nauki niemożliwe było też obiektywne wyjaśnienie obserwowanych i doświadczanych zjawisk uznawanych za metafizyczne oraz paranormalne, które autor poznał z wielu relacji albo doświadczył osobiście. Postulat Energoczasoprzestrzeni eliminuje nieścisłości interpretacyjne oraz pozwala wyjaśnić dotąd niewyjaśnione wydarzenia i zjawiska kosmiczne. Otwiera też nieograniczoną przestrzeń dla szeroko pojętego postępu w badaniach kosmicznych. Do zainteresowań autora należy też kultura społecznego współżycia i współdziałania oraz systemy organizacyjne efektywnego działania. Tematy te autor przygotowuje do kolejnych publikacji.
Któż n nas nie pragnie być lepszy i doskonalszy? Któż z nas nie dąży do prawdy i szczęścia? Ta mała książeczka to zbiór dobrych rad i wskazówek chrześcijańskiego życia duchowego. W prostych słowach kryją się rozważania i przemyślenia natury teologiczno-moralnej dla każdego. Może pomogą rozwiązać twój problem?
To książka dla ludzi świadomych swojego bytu i jego znaczenia. Mamy nadzieję, że trafi ona do młodych ludzi, którzy są jeszcze ciekawi prawdy i nie boją się kroczyć całkowicie nowymi ścieżkami, świadomi swojego istnienia i z nim związanego życia biologicznego. TO książka dla tych, którzy nie odczuwają lęku przed nieznanym, ponieważ tylko tacy ludzie nie obawiają się myśleć.
To książka dla ludzi świadomych swojego bytu i jego znaczenia. Mamy nadzieję, że trafi ona do młodych ludzi, którzy są jeszcze ciekawi prawdy i nie boją się kroczyć całkowicie nowymi ścieżkami, świadomi swojego istnienia i z nim związanego życia biologicznego. TO książka dla tych, którzy nie odczuwają lęku przed nieznanym, ponieważ tylko tacy ludzie nie obawiają się myśleć.
To książka dla ludzi świadomych swojego bytu i jego znaczenia. Mamy nadzieję, że trafi ona do młodych ludzi, którzy są jeszcze ciekawi prawdy i nie boją się kroczyć całkowicie nowymi ścieżkami, świadomi swojego istnienia i z nim związanego życia biologicznego. TO książka dla tych, którzy nie odczuwają lęku przed nieznanym, ponieważ tylko tacy ludzie nie obawiają się myśleć.
Pytania o tożsamość, sens istnienia i wiarę – oto najważniejsze problemy, jakie stawia przed nami autorka w tej niezwykle wciągającej opowieści o miłości
rozgrywającej się na tle ciekawie opisanych, trudnych relacji polsko-niemieckich. Ta poruszająca lektura nie tylko opowiada o przełomowych wydarzeniach w Polsce.
To także próba wniknięcia w psychikę kobiety ciężko doświadczonej przez los – zgwałconej w młodości, a później zaatakowanej przez chorobę nowotworową.
I choć tematyka nie wydaje się lekka, autorka potrafi z wyczuciem wejść w głąb duszy bohaterki, oddać jej nastrój oraz targające nią emocje.
Elżbieta Gawełczyk musi się zmierzyć z okrutnym losem. Mimo że w młodości bardzo chciała pozostać w Polsce, po zgwałceniu, usunięciu ciąży i opuszczeniu
przez ukochanego jedynym rozwiązaniem, by rozpocząć nowe życie, okazał się wyjazd do Niemiec. Tam ukończyła studia, podjęła pracę dziennikarki. Wszystko
układało się dobrze do momentu, w którym zaczęła tęsknić za krajem. Wybuch stanu wojennego, powstanie „Solidarności” – wszystkie te wydarzenia na
nowo rozbudziły w niej patriotyzm. I choć nie powróciła do ojczyzny, nigdy nie zrezygnowała z walki o nią.
A tymczasem z Elżbiety nie potrafił zrezygnować pewien tajemniczy, atrakcyjny playboy, przed którym wiecznie uciekała, gdyż podejrzewała go o niecne zamiary.
It is definitely a book for people who are aware of their being and meaning. We really hope, that most of the readers will be young people, up to 30 years of age. People who fit into that demographic tend to be interested in the truth and are not afraid of walking along completly new paths, being aware of their existence and the biological life that is attached to it. It is a book for people who are not afraid of the unknown. Because only people lite those are not afraid of thinking. Those who only believe in one rule, that applies to us, people, that every problam has sa many solutions as there are people working on it, of course talking on a global scale. Every problem is one of its kind al.\nd deserves a completly new approach.
Książka PODRÓŻE W PIĄTĄ STRONĘ ŚWIATA to opowieści pilotów wypraw (Mateusza Waligóry, Mateusza Kołakowskiego, Natalii Osten-Sacken) z ich niecodziennych podróży. Opowieści, w których centrum niezmiennie stoi człowiek...
Podróżnicy i pasjonaci. Niebanalne osobowości ze świetnym zmysłem obserwacji. A do tego piloci wypraw, czyli tour leaderzy. Ten zbiór opowiadań jest zapisem ich przygód, obserwacji i przemyśleń, zarówno z pracy jak i z własnych podróży. Ich opowieści zilustrowane są oryginalnymi zdjęciami z prywatnych archiwów.
Dochód ze sprzedaży książki Kiribati Club przeznacza na wsparcie sierocińca w Mto Wam Mbu w Tanzanii.
Zalążkiem powstania książki był mój blog, który zaczęłam pisać po usłyszeniu decyzji profesora Michała Zakliczyńskiego informującego o wpisaniu mnie na Krajową Listę Oczekujących. Listę otwierającą moją nową drogę pod nazwą: transplantacja serca. Czas oczekiwania na NOWE zdrowe serce był przełomem w moim życiu.
Oczekiwanie niestety się dłużyło, a wiara z każdym dniem w szybką poprawę malała.
I nagle, osiemnastego marca 2016 roku otrzymałam najważniejszą dla mnie informację. Telefon niosący gamę emocji zarówno dla mnie, jak i moich bliskich. Następnego dnia, dziewiętnastego marca, dostałam dar życia. Dar będący wynikiem decyzji Mojego Dawcy i uszanowania Jego woli przez Jego rodzinę. Będę im wdzięczna do końca życia za to, że dali mi szansę żyć dalej.
Ze wzruszeniem przeczytałem otrzymany od Autorki, Pani Joanny Prorok, zapis dni, jakiego starannie dokonywała w oczekiwaniu na ratunek w postaci transplantacji serca.
Nadzieja i lęk o życie mieszały się często z rezygnacją i brakiem nadziei, kiedy objawy ciężkiej choroby serca się nasilały i pomimo leczenia uniemożliwiały czasami nawet wstanie z łóżka.
Kochający mąż, dzieci, bliscy i przyjaciele dodawali w trudnych i mrocznych dniach choroby światła i dobrej nadziei. Pani Joanna w swoim dzienniku prowadziła i dokumentowała swoisty zapis nieustannej walki z chorobą. Wierzyła do końca w możliwości medycyny. Nie poddawała się, nawet jak było bardzo trudno.
Opatrzność pomogła zarówno Jej, jak i nam leczącym w otrzymaniu narządu. Pani Joanna powróciła do domu i bliskich dzięki darowanemu życiu, dzięki transplantacji. Powróciła do świata zdrowych ludzi, pełna radości i pozytywnej energii wobec potrzebujących.
Dzisiaj to Ona jest ambasadorką transplantacji i darowanego życia. Uczy nas, transplantologów, aby nie ustawać w ratowaniu życia i przywracaniu zdrowia. Uczy nas, ludzi, aby nigdy nie tracić nadziei.
Dziękujemy, Pani Joanno.
Prof. Marian Zembala
kardiochirurg, transplantolog
Całym sercem podpisuję się pod tą książką i będę promować jej treść. Przepiękna lekcja pokory przed śmiercią i przed życiem, pokory przed słabościami i wielka walka o życie swoje i swojej rodziny. Doskonałe świadectwo – jak można wykorzystać w pozytywny sposób podarowane życie przez rodzinę osoby, która nie wyraziła sprzeciwu na pobranie organów, która uszanowała decyzję zmarłego.
Ważnym elementem poruszanym w książce jest transplantacja. Ludziom niezwiązanym z tą częścią medycyny wydaje się, że problem przeszczepienia narządów ich nie dotyczy. Aż do momentu, kiedy nie spotkają się z chorobą twarzą w twarz. Niestety niewydolność narządów może dotyczyć każdego, każdy z nas może stanąć po tej drugiej stronie, czasem zupełnie przypadkiem dowiadując się o niepomyślnym rokowaniu. Dlatego też warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co jest najważniejsze. A najważniejsze jest życie, życie, które nas czasem zaskakuje i stawia przed różnymi wyzwaniami i traumą.
Asia uczy, jak je przezwyciężać mimo choroby.
Aleksandra Tomaszek
regionalny koordynator transplantacyjny, Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej
Dość tego! Proszę natychmiast wyjść! – odezwała się do mnie Na ten stanowczy ton odruchowo wstałem i wyszedłem z ławki Zaraz, zaraz – pomyślałem – dlaczego ja mam wyjść z kościoła i kto mi rozkazuje? Boże drogi! Przecież to piekło...
Andrzej Zielski – emerytowany nauczyciel akademicki, biolog. Pracował na macierzystej uczelni – Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i na AGH w Krakowie. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, między innymi podręcznika akademickiego „Dendrochronologia”. Tytuł tej retrospektywnej opowieści to zasłyszane w stronach rodzinnych powiedzonko, cytowane w tekście i przewijające się intuicyjnie przez całe opowiadanie. Książka powstała z podstawowej potrzeby podzielenia się z kimś swoimi przeżyciami i opowieściami – z rówieśnikami, osobami starszymi, ale i z młodymi, ciekawymi tego, jak to bywało w dawnych czasach.
36 dni. 36 ćwiczeń pisarskich. A wszystko po to, abyście zaczęli pisać tak, by inni chcieli to czytać i z czasem mogli napisać dobrą książkę lub prowadzić poczytny blog.
„Piszę codziennie. 36-dniowe wyzwanie” to 36 ćwiczeń, dzięki którym:
– wyrobisz w sobie nawyk systematycznego pisania;
– wyćwiczysz swój warsztat pisarski;
– wyćwiczysz lekkie pióro.
Jesteście gotowi podjąć wyzwanie?
Książka „Zapomniany świat” (podtytuł: „Klęska głodu w świecie konsumpcjonizmu. Czy jesteśmy skazani na bezradność?”) autorstwa psychologa Tomasza Trzcińskiego opowiada o problemie głodu w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. Autor bardzo obszernie pisze o skali i przyczynach tej największej w dziejach człowieka klęski humanitarnej. Problem głodu na świecie został dzisiaj niemal całkowicie wyparty z debaty publicznej i medialnej, tymczasem dotyka on około miliarda ludzi. Wbrew panującym stereotypom, istnienie na świecie klęski niedożywienia nie jest wynikiem działania czynników naturalnych, takich jak na przykład susze. Problem głodu jest problemem sztucznym, wykreowanym przez człowieka. Pojawia się on tam, gdzie wybuchają wojny, gdzie dyskryminuje się kobiety, gdzie szaleje korupcja lub dewastowane jest środowisko naturalne. Na istnienie problemu głodu na świecie mają też wpływ czynniki ekonomiczne. Współczesna, zglobalizowana ekonomia dobrze sprawdza się w Europie i w Ameryce Północnej. Jednocześnie jednak przyczynia się ona do trwania ogromnej zapaści gospodarczej w krajach Globalnego Południa. Książka „Zapomniany świat” zawiera dokładne informacje, dotyczące tego, jak my możemy skutecznie pomagać ofiarom głodu. Czytelnik znajdzie w niej opisy projektów i dane kontaktowe kilkunastu organizacji humanitarnych, niosących pomoc ofiarom niedożywienia.
3 zł od każdego sprzedanego egzemplarza będą przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej. Pieniądze te posłużą wspieraniu projektów, mających na celu przywracanie bezpieczeństwa żywnościowego w Somalii, Syrii i Iraku.
„Zapomniany świat” - spis rozdziałów
Wstęp. Czy problem światowego głodu jest naszym problemem?
Rozdział 1. Dane statystyczne na temat głodu na świecie
Rozdział 2. Wojny i konflikty zbrojne a problem głodu
Rozdział 3. Głód a choroby
Rozdział 4. Brak wody i infrastruktury sanitarnej w krajach rozwijających się
Rozdział 5. Krótka historia badań nad problemem głodu
Rozdział 6. Dyskryminacja kobiet a problem głodu na świecie
Rozdział 7. Stereotypy, które hamują działanie
Rozdział 8. Wielkie korporacje żywnościowe i maklerzy giełdowi – władcy jedzenia, panowie życia milionów
Rozdział 9. Problem głodu i nędzy a degradacja przyrody na świecie
Rozdział 10. Biopaliwa: wybawienie świata czy masowa zbrodnia?
Rozdział 11. Nieskuteczna pomoc humanitarna
Rozdział 12. Czy globalizacja zagraża światu?
Rozdział 13. Epoka kolonialna a współczesne problemy humanitarne w krajach Globalnego Południa
Rozdział 14. Więc jaka naprawdę jest Afryka?
Rozdział 15. Sposoby na rozwiązanie problemu światowego głodu
Rozdział 16. Biotechnologia – wielka szansa czy wielkie zagrożenie?
Rozdział 17. Czas na nowe rolnictwo i ekologię
Rozdział 18. Czy filantrokapitalizm może uratować świat?
Rozdział 19. Głód – problem moralny
Rozdział 20. Co możesz zrobić, jeśli masz władzę?
Rozdział 21. A co Ty możesz zrobić, ,,zwykły” Człowieku?
Rozdział 22. Szanowna Pani Kanclerz!
Rozdział 23. Szanowny Panie Prezydencie!
Dodatek 1. Lista organizacji, które pomagają ofiarom głodu
Dodatek 2. Scenariusze lekcji dotyczących problemu głodu adresowanych do przedszkolaków oraz uczniów: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich
A. Scenariusz zajęć dotyczących problemu głodu na świecie w przedszkolu dla dzieci pięcio- i sześcioletnich
B. Scenariusz zajęć dotyczących problemu głodu na świecie dla uczniów klas: I-III szkoły podstawowej
C. Scenariusz lekcji dotyczącej problemu głodu na świecie dla klas: IV-VI szkoły podstawowej
D. Scenariusz zajęć dotyczących problemu głodu na świecie dla uczniów gimnazjum lub klas: VII i VIII
E. Scenariusz zajęć dotyczących problemu głodu na świecie dla uczniów szkół średnich
Na podstawie treści zawartych w książce w zadowalający sposób można między innymi odpowiedzieć na następujące fundamentalne pytania:
Czy istnieje otaczająca zewsząd przestrzeń (próżnia), czy jest tylko iluzją?
Czym jest źródło wszelkiej energii we Wszechświecie?
W jaki sposób tworzą się najmniejsze cząstki materii?
Czym jest elementarna grawitacja, która scala i wiąże materię?
Z czego wynika masa, siła i pęd?
Dlaczego wszystko istnieje w ciągłym wiecznym ruchu?
Dlaczego istnieje graniczna prędkość materii i światła?
Czym jest czas i czy musi upływać tylko w jedną stronę?
Jaki cel i sens ma życie człowieka?
Dlaczego ludzie cierpią i czy to jest korzystne?
Czy istnieje wolna wola?
Czym jest świadomość?
Czy w życiu istnieje indywidualna odpowiedzialność?
W jaki sposób tworzy się nasza pamięć oraz co ją utrzymuje?
Na czym polega postrzeganie otaczającej nas natury?
Czy istnieje Bóg, a jeśli tak, to w jakiej formie (postaci)?
Dlaczego informacja nigdy nie ginie?
W jaki sposób zarządzany jest cały materialny Wszechświat?
Dlaczego przyroda musi stale się rozwijać?
Książkowe wydanie czasopisma, którego początki sięgają pierwszych lat tego wieku, w wersji poszerzonej i uwspółcześnionej. Sto czterdzieści stron utrzymanych w poetyce absurdu i purnonsensu. „Nowy Pompon” to parodia prasy, medialnego szumu informacyjnego i sensacyjnych doniesień w starannym edytorsko wydaniu. Groteskowe artykuły, reportaże, wywiady, recenzje, biografie w połączeniu z unikalnymi zdjęciami i zaskakującą grafiką. Pełny kolor i humor we wszystkich odcieniach. Dla każdego.
„Podobno śmiech to zdrowie. Jak dotąd nikt tej teorii nie obalił – a skoro tak, to arcyśmieszny „Nowy Pompon” powinien być do kupienia nie tylko w księgarniach, ale także w aptekach, jako artykuł pierwszej pomocy”.
Wisława Szymborska
„Nowy Pompon”, przyjąwszy w treści i formie postać gazety, jest groteskowym odbiciem tradycyjnych gatunków prasowych — ich trawestacją, parodią. Oglądamy prasę, a szerzej —współczesne media, w krzywym zwierciadle. Jest to dzieło intelektualistów, adresowane do koneserów, wychowanych na Skamandrytach, „Latającym Cyrku Monty Pythona”, filmach Woody Allena, „Rejsie” i komediach Stanisława Barei.
Grzegorz Nieć
Jest ostatni weekend września. Iza przeżywa ten czas wraz ze swoimi przyjaciółmi i z Piotrkiem – mężczyzną, w którym od dawna się podkochuje. Jest szczęśliwa i z optymizmem patrzy w swoją przyszłość. Jak wiele młodych ludzi ma marzenia i plany na życie – nie spodziewa się tego, co ma się wkrótce wydarzyć…
Gdy traci wszystko, korzysta z propozycji starego, „dobrego” przyjaciela z dzieciństwa. Obietnica pracy za granicą, perspektywa pieniędzy i lepszego życia sprawiają, że Iza na nowo zaczyna mieć nadzieję, znowu zaczyna wierzyć, że wszystko jej się poukłada. Jeszcze nie wie, że los, na przekór jej oczekiwaniom, rzuci ją w przepaść ludzkiej obojętności i brutalności. Złoży ją niczym ofiarę na ręce bezwzględnych ludzi, którzy dla pieniędzy zrobią wszystko. Iza, zastraszona, zhańbiona i pozbawiona wolności, zmuszona jest walczyć o każdy dzień życia.
„Historia napisana z subtelnością i dosadnością zarazem. Opowieść o tym, ile człowiek jest w stanie wyrządzić krzywdy drugiej osobie, i miłości mężczyzny do kobiety, która jest ponad wszelkie zło. Tragedia Izy chwyta i mocno ściska serce”. K. Rodziewicz
„Książka jest niezwykła. Jest jak czerwona lampka na drodze niejasnych wyborów. Powinna być lekturą obowiązkową dla każdej kobiety”. I.B.
Iwona Polkowska mieszka w Zabrzu z mężem i córeczką, Jej pasją są podróże i książki. Od dzieciństwa marzyła o napisaniu historii, która wzruszy niejednego czytelnika. Takiego jutra nie było dziś jest jej pierwszą powieścią.
Ta wstrząsająca historia jest nie tylko romansem, lecz także sensacyjną powieścią historyczną z okresu wojen persko-greckich, opisującą obyczaje i psychikę ludzi tamtych czasów. O tyle wiernie, o ile było to możliwe, na podstawie strzępków przekazów z tej zamierzchłej epoki, okrytej kirem tajemnicy. Pozwoliło to autorce na popuszczenie wodzów wyobraźni. W powieści jest tak wiele autentycznych zdarzeń i postaci, jak fantastyki. Okazuje się, że w tym szokująco rozpustnym świecie, w którym nawet bogowie prowadzą rozwiązły tryb życia, znajduje się miejsce na szaloną miłość między heterą a homoseksualnym wodzem.
Stefania Maria Kamieniecka jest poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za „walkę o możność pisania prawdy”, jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w „Dzienniku Zachodnim” w Katowicach, a od roku 1980 w prasie „Solidarności“. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: „Neue Westfälische” w Minden i „Rhein-Neckar-Zeitung” w Heidelbergu oraz w tygodniku polonijnym. Wydała trzy tomiki poezji i dwie powieści w języku niemieckim. Na polskim rynku wydawniczym ukazało się do tej pory jej dwadzieścia powieści. W styczniu 2012 roku zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść „W żelaznym uścisku”.
„Jadę sobie do Tczewa i czytam pamiętniko-ranking »Jechać, nie jechać?« autorstwa Pablo. Cudowne skojarzenia opisu szczepienia świń z Mauritiusem oraz Wietnamu z pewnym PGR-em. Książka dowcipna i wielowątkowa z umiejętnym zaznaczeniem roli alkoholu w zwiedzaniu świata”. Anna Popek – dziennikarka
„Dzięki »Jechać, nie jechać?« nabrałam apetytu na podróże. Świetnie skonstruowany ranking i ocena pomagają w wyborze miejsca podróży”.Aleksandra Ciejek – aktorka
„Gdyby to był przewodnik, to wspomnienie o pijanym, szalonym i agresywnym operatorze ratraka, usiłującym rozsmarować całą rodzinę na austriackim stoku, byłoby jeszcze na miejscu. Ale sceny z kastracji stukilowych wieprzków lub działań lekko wstawionej fińskiej weterynarki by się nie zmieściły. »Jechać, nie jechać?« to nie przewodnik, nie pamiętniko-ranking po 36 krajach, jak możemy się dowiedzieć z okładki. To po prostu świetna książka”.
Tomasz Marek Brzozowski – Polska The Times
„Planujesz wakacje? W wyborze odpowiedniego miejsca może pomóc ranking Pabla, autora książki »Jechać, nie jechać?«. Zaczął podróżować jako lekarz weterynarii jeszcze w czasach komuny. Nie dostał paszportu, więc poznawanie świata rozpoczął od Związku Radzieckiego. Gdy czasy się zmieniły, odwiedził ponad 140 krajów. Był m.in. w Korei Północnej czy Mali, jachtem płynął przez Pacyfik, zwiedził archipelag Markizy. Ostatnio fascynuje go Afryka Zachodnia, jej duchowość i obrzędy”.
„Pokaż nam świat”, TVN BiS, Jakub Porada, Małgorzata Główka
Prawo weterynaryjne to szeroka dziedzina, która obejmuje wiele aspektów związanych z bezpieczeństwem żywności, zdrowiem publicznym, administracją i innych, a przede wszystkim z profilaktyką i leczeniem zwierząt. Wraz z rozwojem metod leczenia i rosnącą konkurencją na rynku usług weterynaryjnych istnieje potrzeba uporządkowania wiedzy o statusie zwierząt i cywilnej odpowiedzialności lekarza weterynarii. Książka ta, wychodząc z ogólnej charakterystyki zawodów medycznych w Polsce i miejsca zwierząt wobec aktualnej wiedzy akademickiej, porusza zagadnienia na styku prawa cywilnego i prawa pracy, a także odnosi się do kodeksu spółek handlowych wobec statusu zawodu lekarza weterynarii.
Anna Tomańska ? prawnik, inżynier zootechniki i pedagog, studentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest certyfikowanym specjalistą ds. jakości i bezpieczeństwa żywności oraz specjalistą ds. gospodarki leśnej. Swoje zainteresowania skupia na prawie weterynaryjnym i medycynie sądowej.
„W tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz”. Nikomu chyba nie przyszłoby do głowy, że w tym żartobliwym stwierdzeniu Stanisława Boya-Żeleńskiego może kryć się cały świat ciemnych zakamarków ludzkiego umysłu i duszy. Złych emocji, chęci zabójstwa, fascynacji satanizmem, psychozy i amnezji. Wszystko to zawarte jest w tej powieści. Ale nie tylko. Są w niej też przeciwstawne światy: luksusu i nędzy, egotyzmu i pasji społecznikowskiej. A wszystko to w wybuchowej mieszance gorącego romansu, sensacyjnego kryminału i powieści psychologiczno-obyczajowej z wyrazistymi, pełnokrwistymi postaciami o intrygujących kolejach losu.
Stefania Maria Kamieniecka jest poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za „walkę o możność pisania prawdy”, jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w „Dzienniku Zachodnim” w Katowicach, a od roku 1980 w prasie „Solidarności“. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: „Neue Westfälische” w Minden i „Rhein-Neckar-Zeitung” w Heidelbergu oraz w tygodniku polonijnym. Wydała trzy tomiki poezji i dwie powieści w języku niemieckim. Na polskim rynku wydawniczym ukazało się do tej pory jej dwadzieścia powieści. W styczniu 2012 roku zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść „W żelaznym uścisku”.
W kolejnej, trzeciej już części przybliżającej baśnie i legendy, Sylwester Przybyło opowiada o stworzeniu zarówno Ziemi, jak i jej pierwszych mieszkańców. Tytuł tej pozycji zobowiązuje, autor więc przenosi czytelnika w czasy tak odległe, kiedy to wszechświat był jeszcze pustą bańką, w której panowała… nuda. Aby umilić sobie żywot, bogowie rozmyślali o zapełnieniu niezmierzonego kosmosu planetami, gwiazdami, ludźmi, zwierzętami i roślinami. I tak leniwy bóg Atnatu próbował zagospodarować Australię, amerykański Wielki Duch w czasie, kiedy nie spał, podejmował próby stworzenia zwierząt i ludzi różnych ras. Z kolei czterej bogowie w Ameryce Południowej znudzeni ogarniającym ich bezkresem stworzyli Ziemię, którą próbowali upiększyć. W Chinach, na Syberii i w Iraku tamtejsi bogowie swoją nadprzyrodzoną mocą również zasiedlali te tereny, urozmaicając je według własnego uznania.
W tej części serii nie zabrakło również polskiej baśni o bogu Świętowicie, który dokonał podziału panowania nad ziemią i niebem… Aby dowiedzieć się, jak tego dokonał i w jakim celu to zrobił, wystarczy sięgnąć po tę książkę.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?