„Z nikim nie można być tak szczerym, jak z tym, kto wszystkie twoje wyznania zabierze do grobu…”. Dmitry Glukhovsky, Metro 2033 Granice wielu krajów nie wyglądają już tak jak kiedyś. John Garrison, były żołnierz i operator sił specjalnych, wraca wspomnieniami do swojej krwawej przeszłości. Porażka Amerykanów w Afganistanie to jedynie wierzchołek góry lodowej traum, które dźwiga na swoich barkach. Po tym jak Rosjanie przejęli część Kaukazu Południowego, John zostaje zdegradowany i zmuszony do przejścia na emeryturę. W swojej spowiedzi odkrywa kulisy działalności w FBI, a także wspomina śmierć przyjaciela, który poległ na polu bitwy podczas jego ostatniej misji pod amerykańską flagą. To wydarzenie zamyka go w sobie – porzuca dotychczasowe życie i zostaje pisarzem. Pragnienie zemsty jednak nie daje mu spokoju. Tropiąc zabójcę przyjaciela, staje się samozwańczym detektywem. Gdy w 2023 roku w Europie Środkowej wybucha konflikt zbrojny, John wie, że nadszedł czas, by ponownie stanąć do walki. Musi zebrać drużynę, powstać z upadku i wymierzyć ostateczny cios przeciwnikowi – zachowując przy tym zdrowy rozsądek i nie dając się pochłonąć szaleństwu. Oskar Dylak – początkujący młody pisarz, który rozwija swoją pisarską pasję w gatunku fan fiction. Technik informatyk, obecnie student psychologii. Miłośnik dobrej muzyki i kina. Za najlepszą serię książek oraz gier uważa Metro. Amator pisarstwa oraz, przede wszystkim, gier komputerowych. Ceni wartościowe tytuły i otaczanie się przyjaznymi ludźmi. Prywatnie jest oddanym przyjacielem i wsparciem dla tych, którzy tego potrzebują. Jego celem jest stać się jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich twórców XXI wieku, przełamując przy tym liczne stereotypy. Żyje według zasady, że zawsze warto dać z siebie więcej niż trzydzieści procent.
Czy wiesz, że większość Twoich codziennych decyzji i emocji jest kierowana przez ukryte wzorce zapisane głęboko w Twojej podświadomości? To one definiują Twoje relacje, zdrowie, sukcesy i marzenia - często bez Twojej świadomości. W książce "Podświadomość. Jak naprawdę działa" Olga N. Stępińska zaprasza w podróż, która odmieni Twoje życie. Dowiesz się, jak wzorce, przekonania i emocje, często zakorzenione głęboko w dzieciństwie lub poprzednich wcieleniach, kształtują Twoją rzeczywistość. Twoja podświadomość to klucz do prawdziwej transformacji. Autorka odkryje przed Tobą tajemnice podświadomości i łącząc praktyczną wiedzę, duchowe podejście oraz najnowsze odkrycia neuronauki, pokaże Ci, jak:rozkodować ograniczające wzorce i przekonania,zbudować nowe, wspierające schematy,zarządzać energią, emocjami i przekonaniami, by realizować swoje cele,uwolnić się od ciężaru przeszłości i otworzyć na lepszą przyszłość,zbudować życie pełne harmonii i radości, zgodne z Twoimi najgłębszymi pragnieniami.Dzięki praktycznym ćwiczeniom, technikom i inspiracjom ta książka stanie się Twoim przewodnikiem po krainie podświadomości. Pozwoli Ci zrozumieć, że to Ty masz władzę nad swoim życiem - musisz tylko odkryć swój unikalny kod i nauczyć się, jak nim świadomie zarządzać. Czas wziąć głęboki oddech i zanurzyć się w świat nieograniczonych możliwości Twojej podświadomości. Gotowy na transformację? Olga N. Stępińska to uznana ekspertka w dziedzinie podświadomości i rozwoju duchowego. Łączy naukowe podejście z głębią energetycznych praktyk, pomagając ludziom odkrywać ich wewnętrzny potencjał i świadomie kształtować swoje życie. Jej metody, cenione za skuteczność i holistyczne podejście, inspirują tysiące osób do trwałej transformacji i harmonii.
Czy zastanawiałeś się kiedyś, co naprawdę myśli narcyz? Co kieruje jego słowami, zachowaniami i decyzjami? A może jesteś lub byłeś w narcystycznym związku i czujesz, że tracisz rozeznanie w sytuacji? "Pamiętnik narcyza" to nietypowe spojrzenie na zaburzenia narcystyczne. Zamiast nudnego akademickiego wykładu dostajesz pierwszoosobową narrację prowadzoną z perspektywy samego narcyza. To okazja, by zobaczyć, jak postrzega świat, co czuje w różnych sytuacjach społecznych i czy w ogóle odczuwa wyrzuty sumienia za swoje działania. Narracja opiera się na wiedzy naukowej, w tym na klasyfikacji DSM-5, ale jest podana w przystępny, lekki sposób - bez nadmiaru fachowej terminologii. Pamiętnikowa forma i swobodny styl sprawiają, że książkę czyta się łatwo, a jednocześnie skłania ona do refleksji: czy warto ratować kogoś, kto wcale tego nie chce? "Pamiętnik narcyza" pomoże Ci lepiej zrozumieć tych ludzi oraz dostrzec, co zyskujesz, a co tracisz, będąc w relacji z narcyzem. Pamiętaj - świadomość tego, co się dzieje, to pierwszy krok do wyrwania się z pułapki, którą zastawił na Ciebie narcyz.
Po pierwszym tomiku "Jest Mnie Dwie", wyróżnionym w konkursie "Książka warta wydania" Wydawnictwa Poligraf, wychodzi drugi tomik autorki pt. "Słowa Mgłą zakryte". SM to skrót od stwardnienia rozsianego, choroby, z którą autorka żyje od ponad ćwierćwiecza. Wiersze, które znalazły się w tym tomiku, opowiadają o życiu z chorobą od samego środka. Od Podmiotu. Od Pacjenta. Powstawały przez cztery lata istnienia Patronite autorki, bez którego jak twierdzi po prostu by nie pisała. Wsparcie Patronów (przede wszystkim mentalne) jest dla Katarzyny Magudy bezcenne. Patronem możesz zostać także Ty. Katarzyna Maguda z wykształcenia architekt, z zamiłowania malarka, rysowniczka, perkusistka, poetka. Autorka pozycji "Alien", która była też częścią projektu APF tworzonego wraz z Pdlem, Andrzejem Bieniaszem znakomitym muzykiem i założycielem zespołu Pdelsi. Autorka portretu prof. Jerzego Vetulaniego pt. "CzłowiekKtóryWie", rysowanego długopisem. Autorka portretu Tybalda, kota wspaniałej dziennikarki Polsatu Agnieszki Gozdyry pt. "Tybald solidarny z Przyjaciółmi". Autorka portretu Mokki, Gwiazdy p. Łukasza Gibały, niedoszłego prezydenta Krakowa pt. "Mokka Łukasza Gibały". Pacjentka, która 7 marca 2011 r. na pierwszej w Polsce konferencji nt. leczniczych właściwości marihuany wraz z Elizą Walczak-Corral, prof. Jerzym Vetulanim i min. Markiem Balickim otworzyła Polskę na uznanie marihuany za Roślinę leczniczą, a nie narkotyk. Polska koordynatorka międzynarodowego projektu Fenix Kooperatyw Pacjentów. Twórczyni profilu Patronite, gdzie z jej pracami można zapoznawać się na bieżąco i współtworzyć następne pozycje poprzez zostanie Patronem/Patronką.
Podczas wykonywania zlecenia Agon jako łowca potworów trafia na wyspy Vemery. Tam dowiaduje się o panującej tajemniczej chorobie. Szukając informacji na jej temat, zostaję wplątany w intrygę paladynów. Z pomocą maga i generała straży próbuje rozwikłać tajemnicę zarazy. Usiłując wypełnić misję, Agon wraca do dawnego życia rawena. Wykorzystując swoje szkolenie, spryt, intelekt oraz techniki walki, ma nadzieję na rozwiązanie zagadki.
Aby iść drogą niezależności od uwarunkowań zewnętrznego świata i ze stoicyzmem przyjmować to, co radosne, i to, co smutne, można powierzyć się Bogu – słuchać własnego sumienia i intuicyjnego poznania. Powierzyć się Bogu to wykonywać z miłością każdą pracę, do której jesteśmy powołani i która nazywana jest wtedy posłannictwem. Człowiek i świat, który go otacza, jest jak przysłowiowy medal. Medal ma dwie strony – dobrą i złą, ale obrzeżenie łączy obydwie w jeden medal. Nikt nie jest doszczętnie dobry ani zły i nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej, i nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Wszyscy jesteśmy w drodze. Iluzją zła jest pozór, czyli kłamstwo zadane prawdziwej naturze; prawda wszelkiego dobra to esencja jedności. Jedność w różnorodności to miłość. Jedność nie szuka władzy takiej, która zniewala, nie widzi nikogo wyżej ani niżej. Jedność świadczy o przesłaniu Chrystusa: Cokolwiek uczyniłeś drugiemu człowiekowi, mnie uczyniłeś. Bóg stanowi o jedności wszystkiego, co istnieje. Człowiek jest Bogiem w tej cząstce, jaką jest w nim tchnienie Boga, ale Bóg wszechświata jest nieskończenie większy od człowieka. Smok grozy i smok radości nie stanowią o dualizmie tylko wtedy, gdy nad złą i dobrą stroną rzeczywistości panuje Bóg w sercu człowieka. Będąc w harmonii z Bogiem wszechświata, stajesz się z nim jednością – panem i władcą samego siebie, a zarazem pokornym sługą wobec Boga światów. Dlaczego sługą? Bogom zawsze zagraża duma, bowiem kiedy ona rządzi, człowiek staje się próżny i grzęźnie w samochwalczym ego. Dumni ludzie w historii zwykli okrutnie błądzić. Myśleli np., że jako „lepsi” rasowo pozyskali z rąk Boga władzę nad innymi. Stąd wywodzi się niewolnictwo będące zaprzeczeniem białej magii miłości. Na szczęście Bóg jest Magiem nie tylko królów – trzech magów, ale całego wszechświata. Magiem jest jako Mędrzec.
"Intencja miłości - 366 dni w harmonii z duszą" to nie tylko książka, ale zaproszenie do odkrywania własnej prawdy. To przewodnik, który łączy głębokie duchowe refleksje z codziennością, przypominając, że duchowość obecna jest w każdej chwili życia - w radościach, wyzwaniach i prostych gestach dnia codziennego. Każda strona tej książki to krok ku większej świadomości, odwadze i uznaniu miłości, którą każdy z nas już nosi w sobie. Autorka z delikatnością i mądrością prowadzi czytelnika przez tajemnice duszy, odkrywając skarby ukryte w najgłębszych zakamarkach serca. W tekstach tych odnajdziesz inspirację do refleksji nad współczuciem, bezwarunkową miłością, pokorą, przebaczeniem, wdzięcznością, akceptacją, cierpliwością i zaufaniem - uniwersalnymi lekcjami, które dusze przychodzą zgłębiać na Ziemi. Książka ta pokazuje, jak znaleźć harmonię między duchowością a codziennymi obowiązkami, między zadumą a działaniem. Każda myśl, każde słowo to zaproszenie, by zatrzymać się na chwilę i dostrzec piękno obecne w każdej sekundzie życia. Autorka traktuje swoje dzieło jako wyraz intencji miłości skierowanej do każdego, kto po nie sięgnie. To więcej niż zbiór słów - to most prowadzący ku wewnętrznej transformacji, mapa pełna inspiracji, wsparcia i duchowej równowagi. To książka, która może stać się Twoim towarzyszem w chwilach smutku, zwątpienia czy potrzeby wsparcia - jej słowa, niczym ciepły promień światła, delikatnie przypominają, że nigdy nie jesteś sam, a miłość, siła i nadzieja są zawsze bliżej, niż myślisz. Jeśli otworzysz swoje serce i pozwolisz sobie na tę podróż, odkryjesz, że każdy dzień może stać się krokiem ku lepszej wersji siebie. Ta książka jest wsparciem, inspiracją i przypomnieniem, że każdy z nas ma w sobie nieograniczone pokłady miłości, wystarczy je odkryć. IZABELA SZCZEPANIAK - urodziła się i dorastała w Polsce, a od 2006 roku mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii, gdzie wiedzie szczęśliwe życie w otoczeniu bliskich i przyjaciół. Jej serce zawsze kierowało się ku rozwojowi duchowemu, który stał się nie tylko drogą osobistej przemiany, ale także źródłem inspiracji do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi. Jak sama mówi, dar pisania odkryła podczas swojej duchowej podróży - w chwilach refleksji, zadumy i spotkań z najgłębszymi prawdami duszy. Jej twórczość jest wyrazem tej drogi - pełnym miłości zaproszeniem, by każdy czytelnik mógł odnaleźć w sobie wewnętrzną harmonię i źródło siły na każdy dzień. Książka, którą trzymasz w rękach, to jej trzecie dzieło - powstałe z głębokiej intencji, by otulić serca czytelników ciepłem, zainspirować do odkrywania własnej prawdy i przypomnieć, że każdy z nas nosi w sobie pokłady miłości, wdzięczności i nadziei. Autorka wierzy, że słowa mogą być drogowskazem, który prowadzi nas do tego, co w życiu najpiękniejsze.
Chcesz wiedzieć, jak piesek widzi różne rodzinne perypetie? Czy on tak samo jak dziecko może więcej u dziadków niż w domu? "Rudzik. Rodzinny galimatias" to już druga część przygód wesołego pieska Rudzika. Świat zaprezentowany w książce widziany jest oczami psa, który czasem ma jeszcze mały rozumek, ale wielkie serce i wciąż uczy się przestrzegania zasad i dobrego zachowania. Tym razem Rudzik przedstawia nam swoją rodzinę i oczywiście przy okazji wydarza się wiele śmiesznych sytuacji i zaskakujących zwrotów akcji. Zabawne przygody, różne rasy piesków i reakcje ludzi sprawią, że i dziecko, i dorośli będą śmiać się w głos! Nie zabraknie też końcowego morału i kolejnej nauki dla małego Rudzika. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci uczących się czytać. Duże litery, przystępna forma i piękne ilustracje na pewno w tym pomogą. Dzieciom w wieku przedszkolnym zalecamy czytanie z dorosłym i zapewniamy, że nikt nie będzie się nudził. Jeśli chcecie poznać wcześniejsze losy Rudzika, to koniecznie przeczytajcie pierwszą część "Rudzik. Pieskie życie" - dobra zabawa gwarantowana! Sandra Mianowska - urodzona w Szczecinie, założycielka La Lalla - Lalka taka jak Ty!, przez lata spełniała dziecięce marzenia, projektując ubrania i tworząc lalki na podobieństwo dzieci, co pozytywnie wpływało na ich samoocenę i pomagało zrozumieć swoje emocje. Rozwijała u dzieci kreatywność i opiekuńczość. Stworzyła modę na La Lallę w całej Polsce.
Kajto i Kubo świetnie się razem bawią, uwielbiają siebie i przygody, jakie czekają na nich każdego dnia. Lecz jest jedna rzecz, która trapi Kajto, i nie potrafi sam sobie z tym poradzić. Kto pomoże mu przezwyciężyć strach? Jak potoczą się losy Kajto i jego przyjaciół?
Joanna Omylak - mama syna z autyzmem, autorka, która o dzieciach z niepełnosprawnością mówi "dzieci na zawsze". W swoich publikacjach odsłania kulisy rodzicielstwa w cieniu niepełnosprawności, ukazując je bez upiększeń, ale z ogromną wrażliwością. Celnie i bezkompromisowo porusza tematy trudne oraz bolesne, dając głos tym, którzy boją się lub wstydzą mówić o najbardziej skrywanych emocjach. Jej książki to nie tylko świadectwo codziennych zmagań, ale także wsparcie i zrozumienie dla tych, którzy odnajdują w nich cząstkę własnej historii. To książka, która daje do myślenia, otwiera oczy i skłania do refleksji nad tym, jak funkcjonuje system wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Pokazuje, że obok nas żyją ludzie, dla których codzienność jest nieustanną walką - nie tylko o byt, ale też o akceptację i zrozumienie. Fundacja Agenor od lat wspiera matki dzieci niepełnosprawnych i jako jej prezes widzę, jak bardzo potrzebne są takie publikacje. Nie tylko po to, by pokazać rzeczywistość, ale także, by wywołać realną zmianę - w postrzeganiu, w systemie, w sercach ludzi. To reportaż, który powinien przeczytać każdy - zwłaszcza ci, którzy nigdy nie musieli zmagać się z tym, co dla wielu matek jest codziennością. - Maciej Juruś, prezes Fundacji Agenor
Zemsta nigdy nie jest prosta. Kiedy Hanna traci ukochaną siostrę, jedyne, co jej pozostaje, to wymierzyć sprawiedliwość tym, którzy za to odpowiadają. Ogarniają ją gniew i ból, a misternie uknuty plan ma przynieść ukojenie. Emocje, które początkowo wydają się oczywiste, z czasem jednak zaczynają się wymykać spod kontroli. W świecie, gdzie granica między sprawiedliwością a żądzą odwetu jest cienka jak ostrze noża, Hanna musi podjąć decyzję: czy iść ścieżką zemsty, czy dać sobie szansę na coś więcej...
Chwile, dni, miesiące, lata - czasami cudowne, lekkie, kolorowe, a innym razem smutne, szare, bez wyrazu. Wówczas stają się "wyblakłą akwarelą", która w żaden sposób nie zabarwi szarości. Ten czas bywa trudny, emocje mieszane, a wokół wszyscy wydają się obcy. Tomik to zbiór myśli towarzyszących chwilom tęsknoty i smutku oraz pytaniom bez odpowiedzi. Ilekroć do nich wracam, skłaniają mnie do refleksji. Autorka Dorota Wiszniewska - kobieta niezależna, matka, pedagożka, terapeutka. W wolnych chwilach snuje refleksje o życiu i zamienia je w słowa. Może odnajdziesz w nich siebie?
Odkąd pamiętam, wędrowanie zawsze mnie pociągało. Najchętniej w nieznane. Chyba ten bakcyl dopadł mnie już w dzieciństwie, gdy trzeba było zmieniać miejsce zamieszkania, wędrując za ojcem wojskowym meteorologiem. Z biegiem lat odkryłem w sobie jeszcze jedną nieodpartą potrzebę - powrotu. Musiało to trochę potrwać i musiało pojawić się miejsce, w którym bez obecności trudno było wyobrazić sobie swoje życie. I obojętnie, czy swat wagabunda namówił mnie na zagranicę czy na inne regiony kraju, coraz częściej dopadała mnie tęsknota za miejscem opuszczonym. Obojętnie też, czy były to dni nieobecności w nim czy tygodnie, zawsze z takim samym zniecierpliwieniem wyczekiwałem pojawienia się przede mną krajobrazów, z których wyruszyłem. Dopiero drogi wiodące pagórkami przez lasy, poprowadzone wokół jezior i dolinami rzek przywracały mi spokój ducha. Wracałem do domu. Bogatszy o wrażenia doznane hen w nieznanym, ale też jeszcze bardziej doceniający moje miejsce na ziemi. Trzeba było też czasu, bym uświadomił sobie, co jest osią tego miejsca. Długo w nie wrastałem, bo ponad pół wieku, ale też uważnie je w sobie zakorzeniałem i pielęgnowałem. To miasto, po którym lubię wędrować, które potrafi zmęczyć i roztkliwiać jednocześnie. To miasto stało się moim domem, a wraz z otaczającą je naturą moją małą ojczyzną. To oczywiste, że postrzegam je po swojemu, że coś dla mnie jest istotne bardziej lub mniej, ale takie jest prawo miłości do miejsca i ludzi w nim żyjących na przestrzeni wieków. Tych znanych, ale i nieznanych, a jednak swoją niegdyś obecność w nim zaznaczających. To miejsce stało się dla mnie inspiracją do napisania tego oratorium, które dopełnił i wzbogacił muzyką inny słupszczanin, Zdzisław Pawiłojć. Ryszard K. HetnarowiczRyszard Kazimierz Hetnarowicz (ur. 1954 r. w Inowrocławiu) - dziennikarz, eseista, poeta, współzałożyciel Teatru Rondo. Mieszka w Słupsku. Autor tekstu polskiej mszy niebędącej tłumaczeniem z łaciny, zatytułowanej "Missa miseri cordis" (Msza serca ubogiego), której prawykonanie z muzyką Leszka Kułakowskiego odbyło się w 2008 r. w Słupsku. Redaktor i autor opracowań dziennikarskich zatytułowanych "100 lat słupskiej komunikacji" (Słupsk 2010) oraz "Tradycja, sztuka i wrażliwość. 65-lecie Teatru Lalki "Tęcza" w Słupsku" (Słupsk 2012).W swoim dorobku twórczym ma także ponad 30 tekstów piosenek i pieśni z gatunku muzyki rozrywkowej i poważnej. Reportaże i eseje drukował przede wszystkim w periodykach i wydawnictwach lokalnych.
Te pełne pasji utwory czyta się jak jeden, niezwykle jednorodny przekaz literacki - aneks do naszych czasów. To jest dyrektywa etyczna - postanowienie, by być sobą i pozostać sobą w każdej sytuacji. Ludzie, którzy mają w swojej biografii takie doświadczenia, inaczej patrzą na świat, mają szerszą perspektywę i docierają głębiej, do samego wnętrza rzeczywistości. Ale też płacą za to ogromną cenę, nie potrafią iść na kompromis, nie zgadzają się na zło, widzą wyrazisty cel, chcą oddychać pełnymi haustami. Może to bliskość przestrzenna maksymalizmu niemieckiego, a może duch słowiański oprawiony w niemiecki kryształ. Dobrze się stało, że Manteuffel zdecydował się opublikować swoje utwory - nieufny i stale poddający je autointerpretacji, zostawił w ten sposób czytelnikom niezwykle wyrazisty dokument swojej wrażliwości. W jednym z wierszy malowniczo opisuje swoją integrację z lasami Doliny Lenningen, ale w innym wierszu daje dramatyczny upust swojemu rozdwojeniu. Odtąd łączą się rozstajne drogi poety, który mimo osiedlenia się w Niemczech przez rodzinne miasto uznany został za twórcę ziemi rodzinnej. Dariusz Tomasz Lebioda (ze słowa wstępnego do niemieckojęzycznego wydania zbioru wierszy "Gedichte aus den Scheidewegen". Książkę włączyła do swojego katalogu Deutsche Nationalbibliothek)Christian Medard Manteuffel - urodzony w Brześciu Kujawskim 28.05.1938 roku jako Krystian Medard Czerwiński. Wykształcenie techniczne, pasja literacka towarzyszyła pracy zawodowej w przemyśle papierniczym. Liczne publikacje, także w czasopismach opozycji demokratycznej. W 1988 roku z powodu skomplikowanego schorzenia serca wyjechał do Niemiec, przyjął obywatelstwo niemieckie z rodowym nazwiskiem matki - Manteuffel, bez zrzeczenia się obywatelstwa polskiego. W 1990 roku przeszedł operację serca i odbył długą rekonwalescencję. Pozostał w Niemczech na stałe. W roku 2005 od rodzinnego miasta otrzymał honorowy tytuł "Twórca Ziemi Brzeskiej". W Niemczech członek stowarzyszenia literackiego Else-Lasker-Schler-Gesellschaft e.V. (stowarzyszenie zajmuje się statutowo przywracaniem literaturze twórczości, która palona była na stosach w 1933 roku). Członek Międzynarodowej Grupy Poetyckiej MANGO, członek Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie i Związku Literatów Polskich. W Bydgoszczy nadal czynnie stowarzyszony w Klubie Literackim "Modraczek".
"Ptasie troski" to zbiór uroczych i pełnych humoru wierszyków. W barwnych opowieściach ptasi bohaterowie, tacy jak strachliwa gżegżółka, leniwy sokół czy krzykliwe mewy, odkrywają tajemnice przyjaźni, uczą się radzić sobie z przeciwnościami i przypominają, jak ważne są małe rzeczy w codziennym życiu. Każdy wierszyk to osobna historia, przepełniona mądrością i dowcipem, która bawi i uczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Idealna propozycja na rodzinne czytanie, inspirująca do rozmów o wartościach i otaczającym nas świecie przyrody. Wybierz się w niezapomnianą podróż do świata ptaków i odkryj jego niezwykłość! Józefina Golik (ur. jako Katarzyna Michalak w 1978 r. w Warszawie). Z wykształcenia prawnik, z zawodu urzędnik, z zamiłowania autorka wierszyków dla dzieci.
Tomik ten traktuje głównie o miłości, bo ona jest źródłem wszystkiego. Zabiera nas we wspaniałą podróż i poznanie Boga jako naszego Zbawiciela. Tomik opowiada też o rzeczach najważniejszych, których jesteśmy świadkami w codziennym życiu. Każde opisane słowo zawiera w sobie prawdę i pomaga nam każdego dnia. W końcu tomik opowiada o nadziei, gdy wszystko wydaje się trudne i nie do pokonania, zwłaszcza gdy zmagamy się z chorobą duszy. A czym ona jest? Ten, kto ją ma, ten wie i rozumie. Pamiętajcie, że nigdy nie jesteście sami, poradnik jest dla każdego i o każdym z nas. Bożego błogosławieństwa w codziennym zmaganiu i we wszelkich trudnościach wytrwaniu. Miłej lektury od Boga z góry! Anna Filip - absolwentka filologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, jej pasją są książki i podróże, "Kolorowy tomik" to jej debiut literacki.
Helen Cat – z wykształcenia specjalistka w dziedzinie ekonomii, w zakresie finansów. Przez lata związana z korporacją farmaceutyczną, obecnie właścicielka firmy. Absolwentka Stowarzyszenia Społecznych Ognisk Artystycznych w sekcji fortepianu. Miłośniczka kotów, oddana tym sierściuchom sercem i duszą. Zadebiutowała w 2024 roku opowieściami o swoich kotach w książce pt. „Mów mi Majkel”. Lubicie czytać historie o kotach? Na pewno, bo kto nie lubi. „Mów mi Majkel 2” to kontynuacja książki „Mów mi Majkel”. Jest to swoisty dziennik kota Majkela, który opisuje nie tylko swoje zwariowane przygody, ale też perypetie swoich kocich braci i całej ludzkiej rodziny. Opowiadane przez Majkela historyjki i zdarzenia są autentyczne i wciąż tworzą się nowe. Majkel jest jak najbardziej prawdziwy i zaprasza wszystkich miłośników zwierząt – kochających zarówno koty, jak i psy – do lektury, która nie tylko przedstawia sytuacje pełne emocji i humoru, ale również chwile pełne wzruszenia i miłości do braci mniejszych. „Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem”. Cesar Millian
Wojciech Babijczuk - wrocławski szkolny trener szachowy, pasjonat filozofii, matematyki i tańca towarzyskiego. Absolwent kilku uczelni: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Wrocławskiej. Po translacji i wydaniu w naszym kraju wszystkich "Próbek" Kartezjusza autor pomyślał, że teraz kolej na następną pozycję - "Pasje Kartezjusza". "Tylko Bóg może sprawić, że zło wyrządzone przez człowieka drugiej istocie, stanie się kiedyś dobrem".
Fascynująca książeczka edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która łączy naukę z zabawą. Dzięki bajkowym ilustracjom pełnym inspirujących plastusi i wesołym przygodom Literek w kolorowej Krainie Sylab Twoje dziecko odkryje magiczny świat literek i wyrazów. Pozna sowę Mądralkę, wróżkę Niezapominajkę, małego krasnala Kropkę, wesołego elfa Sylabka, Króla Alfabetu i cały alfabet. Książeczka wspiera naukę liter i czytania. Pomaga w utrwaleniu alfabetu. Rozwija wyobraźnię i kreatywność. Wzbogaca słownictwo, uczy spostrzegawczości. Jest bogato ilustrowana. Małgorzata Asman - Pisze książki, maluje obrazy, robi ilustracje. Jest autorką powieści historycznej "Wola przetrwania" oraz powieści obyczajowej "Sophie". Tworzy na Wyspach Brytyjskich. Znana w środowisku artystycznym wśród Polonii w Anglii, ma swój wkład w rozwój sztuki polonijnej. Autorka i ilustratorka serii książeczek "Czytanki babci Gosi". Prywatnie mama i babcia.
"Poskramiacze niesfornych urwisów" to zbiór krótkich opowiadań o przygodach czterech sympatycznych owieczek podróżujących po najpiękniejszych miastach Polski w poszukiwaniu dzieci mających trudności z zasypianiem... Weronika Malengowska urodziła się 10.06.1992 r. w Gnieźnie. W 2010 r. napisała książkę "O chłopcu, który uratował świat" i opublikowała ją trzy lata później - był to jej debiut wydawniczy. Druga książka - "W Krainie Baśni" - również powstała w 2010 r., a wydana została w 2020 r. Książkę o czterech owieczkach pt. "Poskramiacze niesfornych urwisów" napisała w wieku zaledwie 16 lat. W 2024 r. postanowiła ją wydać.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?