Pragnę, by tekst zawarty na kolejnych stronach pomagał w modlitwie i stał się zaproszeniem do bardziej bezpośredniego kontaktu z Jezusem Chrystusem napisał Prałat Fernando Ocriz we Wstępie do niniejszej książki. Składa się na nią 120 krótkich tekstów, które pomagają w kontemplacyjnym i otwartym na słuchanie rozważaniu Ewangelii.Autor przyjmuje perspektywę osoby modlącej się jak syn. Synostwo Boże chrześcijanina (świadomość, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i że rzeczywiście nimi jesteśmy) w tekstach Księdza Ocriza jawi się jako źródło wielu poruszających i przemieniających osobę wierzącą znaczeń.Na modlitwie poczucie synostwa, dalekie od bycia po tysiąckroć powtarzanym sloganem, przechodzi w impuls i obecność w naszym życiu codziennym. W ten sposób coraz bardziej utożsamiamy się z Jezusem - Synem Ojca.Poznanie Chrystusa i zacieśnienie z Nim więzi zaowocuje bardziej autentyczną relacją z Bogiem Ojcem. Zapragniemy odpowiadać jak dzieci na powołanie do miłości wobec innych, do wolności i do radości.
Niniejszy tom Arcykapłani Izraela. Leksykon przekazuje podstawowe wiadomości na temat wszystkich arcykapłanów Izraela. O wielu wiadomo jedynie, że byli i nic więcej o ich życiu czy dziele. Większość zapisała się negatywnie w historii. Niektórzy bardziej starali się ludziom podobać niż Bogu.Kapłani, a tym bardziej arcykapłani mieli być wzorcem dla ludu, pośrednikami między nim a Bogiem, ale nie zawsze spełniali swoje zadanie w sposób godny tego powołania. Już pierwszy z nich, Aaron, załamał się pod wpływem narzekań ludu twardego karku. Losy tzw. czarnych charakterów skłaniają do rozważań nad odwiecznym problemem ludzkiej natury wyborem pomiędzy dobrem i złem. Odczytanie przeszłości objaśnia sens teraźniejszości i kształtuje postawy ludzi dzisiaj, dlatego warto poznać postacie arcykapłanów, aby historia stała się mistrzynią życia, może także dla współczesnych arcykapłanów, z których wielu stoi w ogniu krytyki.W tej pracy dominują źródła literackie: Pismo Święte i dzieła Józefa Flawiusza. Poszczególne hasła ułożono w porządku chronologicznym, na ile to możliwe, bowiem w większości przypadków uczeni są różnych zdań, nawet ten sam autor nie zawsze podaje taką samą chronologię arcykapłanów.
Po dwóch tomach esejów: Na tropach Ewangelii i Na tropach pierwszych chrześcijan, nawiązujących do czytań Roku Liturgicznego przez trzy kolejne lata A, B, C, czytelnicy otrzymują tom trzeci z tej serii: Na tropach Jezusa z Nazaretu. Współpracując przez wiele lat ze Szlakami Papieskimi, jako opiekun duchowy, zauważyłem, że wędrującym tymi Szlakami potrzebna jest lektura, w której połączenie rozważańreligijnych z wypowiedziami św. Jana Pawła II, sprzyjać będzie tworzeniu atmosfery wycieczek z ks. Karolem Wojtyłą. Tak narodził się pomysł cyklu Tropów.Od Autora Ks. Stefan Misiniec święcenia kapłańskie przyjął w 1966 roku na Wawelu, z rąk abp. Karola Wojtyły. W pracy duszpasterskiej łączył rozwiązywanie ludzkich problemów z zainteresowaniem kulturą z różnych dziedzin i jej wpływem na człowieka. Po wyborze Jana Pawła II, w latach 1980 – 1992, organizował w Krakowie pierwsze Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej. W okresie stanu wojennego były one podłożem istnienia i rozwoju niezależnej od władz komunistycznych kultury, wyrastającej z chrześcijańskich inspiracji.
W obliczu kryzysu antropologicznego, który przeżywa Europa, warto ""odnaleźć siebie"", czytając stronice ""Na peryferiach Europy"" abpa Henryka Jagodzińskiego - i warto przywołać zapomniane epitafium: Dzisiaj Europa wydaje się być pozbawiona duszy, która pozwoliłaby jej pozostać panią swojego przeznaczenia. Skandal chrześcijaństwa bez chrześcijan powtarza się w Europie bez Europejczyków. Nadal aktualne pozostają słowa Schumana: Europa poszukuje swej drogi: wie, że przyszłość leży w jej rękach. Oby Bóg pozwolił Europie wykorzystać daną jej szansę, ostatnią możliwość ocalenia. Oby Bóg ocalił Europę... możemy westchnąć ze smutkiem, patrząc na upadek wiary i moralności na Starym Kontynencie. O tempora, o mores!Ksiądz Arcybiskup Henryk zaprasza nas do wędrówki po Starym Kontynencie, od Helsinek i Mińska aż do Wiecznego Miasta. Odmawiając różaniec, przechadzamy się mostem na Drinie i rozmyślamy o tym, czego dokonał Ivo Andrić oraz Nicola Tesla. Wsłuchujemy się w tajemnice piramidy słońca, które tak fascynują dra Semira Osmanagića, ale dla sceptyków są tylko szalonymi banialukami, by po chwili dowiedzieć się, że Banja Luka po raz pierwszy pojawiła się w dokumentach króla Władysława II Jagiellończyka. Z dumą wpatrujemy się w majora Jana Pawła Jerzmanowskiego z setką jego szwoleżerów, którzy trzymają straż przy wygnańcu na Elbie. Wraz z franciszkaninem o. Aniołem Zvizdovićem udajemy się do sułtana Mehmeda II, by uratować rodaków Ojca Anioła przed śmiercią.Nasz przewodnik ukazuje, że prawdziwe oblicze Europy można odnaleźć jedynie w przestrzeni duchowości. Właśnie o tym jest najnowsza książka Księdza Arcybiskupa Henryka, który patrzy na swoich Czytelników z dalekiej Ghany. I przypomina wszystkim: In fines orbis! Posłani jesteśmy na krańce świata i na krańce ludzkich serc!- ks. Stefan Radziszewski
Aborcja to problem tysięcy istnień ludzkich. Każdego dnia. Wykonywana wczasach Homera, Platona, Dantego i dziś. Ulepszająca tylko swoje środki iwzbudzająca ciągłe kontrowersje zarówno u Żydów, jak i pierwszych chrześcijan; uwierzących i niewierzących; u starożytnych Rzymian i u współczesnego człowieka.Problem odwieczny i nadal nierozwiązany. Wymagający nieustannie nowego icałościowego spojrzenia.Niniejsza książka, napisana przez trzech autorówhistoryka, filozofa i bioetyka wychodzi naprzeciw temu oczekiwaniu, ukazującproblem przerywania ciąży z trzech różnych punktów widzenia.
[...] i począł drżeć oraz odczuwać trwogę (Mk 14, 33)Słowa wyjęte z Ewangelii św. Marka próbują oddać stan Jezusa z Ogrodu Getsemani, bezpośrednio przed męką. Niewielu wie, (może tylko sam Ojciec i Syn), co dzieje się w wymiarze ludzkim Chrystusa, który to wymiar nierozerwalnie zespolony jest z boskim, w osobie Słowa Wcielonego. Niewielu wie. Wszystko dzieje się na peryferiach świata, na obrzeżach Jerozolimy. Jest noc. Jak tamta, betlejemska. Tam drżał pewnie z zimna, choć bliskość matki (jej bicie serca), zatroskanego Józefai zwierząt stwarzała krąg ciepła.Drżenie i trwoga. Tam, około Betlejem, być może demony świata jeszcze zachowały pewien dystans. Tutaj już nie. Nacierają, kąsają wszystkie udręki, bóle świata, jego okropności: Pogrążony w udręce, jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi [...] (Łk 22, 44).Jakie bóle i jakie okrucieństwa wpisane były w bojaźń i drżenie Chrystusa w nocy Ogrodu Oliwnego? Czy bezgraniczna otchłań ludzkiego występku i zwyrodnialstwa przekraczającego wszelkie granice?- ze Wstępu Autora
Książka-podręcznik ukazująca małżeństwo i rodzinę od czasu wielkich kultur świata starożytnego, a zwłaszcza w cywilizacji zachodniej, tj. chrześcijańsko-europejskiej, zbudowanej na fundamencie filozofii greckiej, prawa rzymskiego i przekazu biblijnego. Autor przeprowadza oddzielne, lecz równoległe analizy rodziny i małżeństwa stanowiącego dla niej początek i podstawę. Omawiane są instytucjonalne formy małżeństwa, ideologie małżeństwa i rodziny, różne struktury i formy życia rodzinnego, funkcje rodziny przemiany rodziny na przestrzeni dziejów. Po ukazaniu procesu powstawania grupy małżeńsko-rodzinnej, jej instytucjonalizacji, czynników wpływających na wzajemne przystosowanie osobowości współmałżonków. Autor przechodzi do opisu przeobrażeń rodziny, będących wynikiem procesów przemian w makrostrukturach społecznych. Książka przeznaczona jest nie tylko dla socjologów, psychologów, pedagogów, teologów czy kulturoznawców, ale również dla każdego Czytelnika zainteresowanego tą ""podstawową komórką społeczeństwa"", która odzwierciedla jego funkcjonowanie, wpływając jednocześnie na jego kształt.
Jedno z najlepszych opracowań uwzględniające stan współczesnych badań bioetycznych oraz najważniejsze problemy z zakresu bioetyki. Książka też podejmuje takie problemy, jak:- In vitro- Czy życie z probówki jest darem Boga?- Prawdomówność wobec chorych u umierających- Na czym polega lęk przed postępem biotechnologicznym?- Oblicza współczesnej cywilizacji śmierci- Przyszłość człowieka w perspektywie badań bioetycznych- Powołanie lekarza i powołanie kapłana- Wywiady o życiu, cierpieniu i śmierci
Książka stanowi próbę ukazania katechezy młodzieży w środowisku, jakim jest parafia. Wzięto pod uwagę historię katechezy prowadzonej w parafii, z uwzględnieniem historycznego rozwoju samej parafii. Na tle Kościoła powszechnego podjęto próbę ukazania katechezy zarówno w pierwotnych wspólnotach, poprzez starożytność i średniowiecze. Zwrócono także uwagę na uchwały Soboru Trydenckiego, który zobowiązywał duszpasterzy do systematycznej katechezy, która miała być prowadzona w parafii. Owocem Soboru Trydenckiego był Katechizm Rzymski, stanowiący pierwszą usystematyzowaną wykładnie prawd wiary Kościoła. W czasach nowożytnych katechizm stał się podstawą nauczania. W okresie tym nastąpiło oderwanie katechezy od jej naturalnego środowiska, jakim była parafia i przeniesienie jej do szkoły w postaci lekcji religii. Parafia w znaczący sposób utraciła swoje znaczenie pod względem katechetycznym.W Polsce, po przyjęciu chrześcijaństwa, szybko rozwinęła się sieć parafialna. Przy każdej parafii miała być powołana szkoła parafialna, w której dzieci i młodzież mogły nauczyć się katechizmu. W szkołach tych uczono także czytać i pisać. Sobór Trydencki przyniósł zdecydowane ożywienie życia religijnego. Trudne losy Polski poprzez zabory, wojny i czasy komunizmu przyczyniły się do powstania specyficznego rodzaju katechezy nazywanej koncentryczną. Impulsem rozwoju katechezy stały się uchwały Soboru Watykańskiego II. Odnowa katechetyczna zaowocowała powstaniem w Polsce katechezy systematycznej, skupionej wokół parafii. Zmiana sytemu politycznego po 1989 roku spowodowała powrót katechezy do szkoły.
Wolontariat jest najbardziej twórczą drogą dla rozwoju własnego ,,Ja"", rozwoju ,,Ja"" drugiej osoby oraz wprowadzaniu ,,ludzkiej twarzy"" różnych grup i wspólnot społecznych... Książka pobudza myślenie człowieka, który nie chce być zagubionym w świecie ,,płynnej rzeczywistości""; a tym samym nie chce osobowościowego zagubienia ,,drugiego"",... nie tylko pobudza myślenie, ona kreuje także działania, wielorakie procedury użytkowo - praktyczne w obszarze wolontariatu, który jest wartością samą w sobie...Publikacja spełnia wszelkie kryteria naukowej rozprawy; posiada nie tylko zalety merytoryczne i poznawcze, ale także czytelnicze. Stąd też czyta się ją z wielką przyjemnością. Połączenie wartości merytorycznych z walorami czytelniczymi jest czymś trudnym, więc tym bardziej Autorom artykułów jak i Redaktorom naukowym należy się uznanie.ks. dr hab., Adam Solak, prof. APS (...). Temat wolontariatu, ujęty z różnych stron i perspektyw przez Autorów poszczególnych rozdziałów jest znakomitym kompleksowym omówieniem aktywności w ramach wolontariatu i inicjatyw. Aspekt osobistego zaangażowania w działalność społeczną, będącą istotą wolontariatu oraz człowiek - jako podmiot - i jego działalność na rzecz dobra, jak nić pajęcza przewija się przez całą publikację. Logiczny układ książki i wzajemne przenikanie się poszczególnych rozdziałów, czyni z niej niezwykle użyteczną publikację na rynku wydawniczym.dr Paweł Piotrowski, UPJPII
Personal branding"""" - to Twoja osobista marka; to obraz Twojej osoby; lustro, czyli wizerunek, jaki sam tworzysz o sobie i to, jak Cię postrzegają inni. Wizerunek ten powstaje na podstawie Twojego stylu życia, Twojej wiedzy i mądrości, umiejętności i zdolności, Twoich poglądów, przekonań, Twojej refleksji życiowej oraz relacji z innymi i reakcji na to, co inni mówią o Tobie; jak Jesteś postrzegany przez społeczeństwo.Żaden człowiek nie jest """"samotną wyspą"""" - pisał Tomasz Merton. Człowiek żyje w społeczeństwie i musi się z nim liczyć. Zbuduj więc relacje z drugim człowiekiem i z otoczeniem. Zbuduj swój wizerunek taki, jaki chcesz...Ta książka uświadomi Ci, jak bardzo ważnym i wartościowym jesteś człowiekiem. Jesteś jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny. masz swoją markę.Marka jest jak pogoda - zawsze jakaś jest. Zbuduj swoją osobistą markę, ale żeby nie była ona jakaś, ale by była wyrazista; byś mógł się wyróżnić wśród wielu, byś był jedyny i niepowtarzalny - a takim jesteś, choć nie wiesz o tym i - być może - nie zdajesz sobie z tego sprawy.Ta książka pomoże Ci zrozumieć i odkryć sens i wartość Twojego życia i to, kim naprawdę Jesteś? Jakie są Twoje zdolności, umiejętności i niesamowite pokłady, które w Tobie drzemią, jeszcze nie odkryte.Bądź szczególny, niezwykły i jedyny, kimkolwiek jesteś!Jestem przekonany, że odkryjesz w sobie prawdziwą wartość Twojego życia i wyróżnisz się tym, co jest w Tobie uśpione, jeszcze nieodkryte przez Ciebie; czymś, co jest w Tobie najpiękniejsze..Będę Ci towarzyszył w niezwykłej podróży w głębiny Twojego życia i serca, abyś serdecznie pokochał siebie i odkrył to, co w Tobie najpiękniejsze. Towarzyszenie Ci poprzez tę książkę jest dla mnie honorem i zaszczytem. Dziękuję, że właśnie moją publikację wybrałeś na przewodnika po sinusoidalnych ścieżkach Twojego życia, by prostować je, by budować - najpiękniejszy z możliwych - swój wizerunek. Powodzenia i dziękuję.Autor
Encyklopedia wszystkich postaci Biblii jest nowym i poszerzonym wydaniem Leksykonu wszystkich postaci biblijnych, który ukazał się w nakładem Wydawnictwa PETRUS. Ukazuje bardzo wielobarwną mozaikę ludzi, dzieci Bożych, z których nie wszystkie okazały się godnymi tego imienia. To historia świętych i nieświętych, ale zawsze ukochanych przez Ojca.Księga ta jest próbą odpowiedzi na pytanie:* Kim są postacie, które choć jeden raz zostały wspomniane na kartach Starego i Nowego Testamentu?* Co mówi o nich Biblia, historia, archeologia, etnologia czy inne nauki?* Po co te poszukiwania?Poznanie postaci Biblii to nie tylko poznanie historii, interesującej niewielu. To poznanie przygody ludzi i narodów z Bogiem, prób odpowiedzi na Jego wezwanie lub ich zaprzeczenia, dróg wierności, niewiary i obojętności. Postacie Biblii mówią o różnym użytku ludzi z danej im i zadanej wolności, z przysługującego im prawa wyboru dobra lub zła, wielkości lub małości, pokazują różne drogi odpowiedzi na wezwanie Boże.Te postacie biblijne żyją nadal wśród nas i w nas. Warto im poświęcić więcej uwagi, gdyż historia doprawdy jest mistrzynią życia. Bez tego poznania nie może także być mowy o dialogu z Judaizmem i wielkim światem Islamu, którego korzenie sięgają o wiele głębej niż piąty wiek.
Wielki kulturowy spór, z jakim obecnie mamy do czynienia, jest w istocie sporem o człowieka. Ważny wkład do niego wnosi Krakowska Szkoła Antropologiczna na czele z Romanem Ingardenem, Karolem Wojtyłą, Józefem Tischnerem i Władysławem Stróżewskim.Włączając się do tego sporu i kontynuując dorobek tej szkoły, Jan Galarowicz rozpoczął pracę nad wielotomową filozofią człowieka pt. Antropodramatyka. Otwiera ją tom Giganci filozofii człowieka. Autor omawia w nim antropologiczną myśl zachodnioeuropejskich filozofów, wielkich obrońców zagrożonego w naszych czasach człowieczeństwa Schelera, Heideggera, Stein, Bubera, Guardiniego, Mouniera i Ricoeura - którzy zarazem w największym stopniu przyczynili się do wykrystalizowania się jego koncepcji człowieka.Mimo, że zawarte w książce rozważania są solidnie udokumentowane, publikacja nie jest typową rozprawą naukową; jest tekstem z pogranicza takiej rozprawy, pracy popularnonaukowej i podręcznika. Książka jest bowiem przeznaczona nie tylko dla filozofów, ale również dla psychologów i pedagogów, socjologów i kulturoznawców, teologów i duszpasterzy a także dla innych kategorii osób, które pracują z ludźmi, oraz wszystkich, którym zależy na głębszym rozumieniu siebie. Korzystanie z niej ułatwia język autora: książka jest napisana z pasją, jasno i przystępnie.JAN GALAROWICZ (ur. 1949, Łopuszna) krakowski filozof, nauczyciel akademicki (od 2015 emeryt) i popularyzator filozofii oraz publicysta ukończył m. in. filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie się również doktoryzował; jest uczniem prof. Władysława Stróżewskiego i ks. prof. Józefa Tischnera. Zajmuje się problematyką z zakresu antropologii filozoficznej, filozofii wartości i etyki. Inspiruje się przede wszystkim fenomenologią, personalizmem, dialogiką i filozoficzną myślą religijną. Jest autorem ponad dwudziestu książek, w tym m. in. esejów: Kochać naprawdę, Odnaleźć sens w cierpieniu i Szczęście na manowcach opracowania W drodze do etyki odpowiedzialności, podręczników: Na ścieżkach prawdy. Wprowadzenie do filozofii i Wprowadzenie do antropologii filozoficznej oraz prac popularnonaukowych: Martin Heidegger: genialny myśliciel czy szaman? i Ks. Józef Tischner.
Prezentowany zbiór tekstów związany jest z postacią Matki Chrystusa. W pierwszej części zawiera czytanki, które można wykorzystać w czasie nabożeństw majowych. Śledzą one życie Maryi na tle jego realiów w Ziemi Świętej, są zatem przewodnikiem prowadzącym przez wydarzenia znane nam z Ewangelii kanonicznych, ale także apokryficznych, w których poznajemy przebieg życia Matki Najświętszej, jego koleje i znaczenie w obrazie wiary. Czytanki są również przewodnikiem po Ziemi Świętej, która tak często jest celem chrześcijańskiego pielgrzymowania.W drugiej części znajdują się homilie i rozważania na niektóre święta i uroczystości maryjne rozłożone w ciągu roku liturgicznego. Wypowiedzi zostały kiedyś głoszone w różnych miejscach i okolicznościach, do których wyraźnie nawiązują. Posiadają one charakter dokumentu z określonego czasu i nie zawsze odpowiadają współczesnej sytuacji, mogą jednak także w obecnych okolicznościach być pożyteczne dla Czytelnika.Część trzecia przekazuje zachowane refleksje, które nie odpowiadają specyfice dwu poprzednich części, ale szkoda było je zatracić, mogą bowiem poruszać także interesujące zagadnienia, a w całości obrazują dorobek Autora.Na końcu umieszczono rozważanie wygłoszone w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, w czasie konferencji O lepsze poznanie Pisma Świętego. Jego tematem była całościowa wizja Maryi w przesłaniu biblijnym.
Postacie Biblii to setki tysięcy kobiet i mężczyzn wplecionych w opis historii zbawienia. Jednak tylko około trzech i pół tysiąca z nich zostało wymienionych z imienia. Są wśród nich postacie święte i grzeszne, wierne przymierzu i je zrywające. Są umierający za wiarę w jedynego Boga, jak i ci, którzy oddawali życie za Baalów i asztarty. Niektóre są jak anioł dobroci, inne zaś zdają się istnieć tylko po to, by krzyżować Boże plany, a może dlatego, aby ukazać, że moc w słabości się doskonali.Tak Bóg umiłował człowieka, że sam stał się człowiekiem, aby przywrócić mu godność. Dlatego postacie te mówią także o najwyższej godności człowieka, o jego powołaniu i możliwościach wolnej odpowiedzi na Bożą łaskę.Z racji godności swojej wszyscy ludzie, ponieważ są osobami, czyli istotami wyposażonymi w rozum i wolną wolę, a tym samym w osobistą odpowiedzialność, nagleni są własną swą naturą, a także obowiązani moralnie do szukania prawdy, przede wszystkim w dziedzinie religii. Obowiązani są też trwać przy poznanej prawdzie i całe swoje życie układać według wymagać prawdy. Tego zaś zobowiązania nie zdołają ludzie wypełnić w sposób zgodny z własną swą naturą, jeśli nie mogą korzystać zarówno z wolności psychologicznej, jak i wolności od zewnętrznego przymusu. A więc prawo do wolności religijnej ma fundament nie w subiektywnym nastawieniu osoby, ale w samej jej naturze. Dlatego prawo do owej wolności przysługuje trwale również tym, którzy nie wypełniają obowiązku szukania prawdy i trwania przy niej; korzystanie zaś z tego prawa nie może napotykać przeszkód, jeśli tylko zachowywany jest sprawiedliwy ład publiczny. (Sobór Watykański II, Deklaracja o wolności religijnej).
Książka znanego i uznanego w świecie autorytetu z dziedziny etyki ks. Tadeusza Ślipki. Spacerem po etyce to książka omawiająca wszystkie podstawowe a jednocześnie najważniejsze zagadnienia związane z moralnością człowieka i problemy etyczne.Co to są sytuacje graniczne?Kodeks etyki zawodowejMetody rozwiązywania problemów etycznychMoralna wartość ludzkiego życiaOdpowiedzialność w świetle etykiPaństwo a obywatelPrawo własnościSpołeczne efekty homoseksualizmuSumienie i posłuszeństwo jego nakazomTechnokratyzm co to takiego?Prawo narodu do oporu przeciwko ciemiężycielowiCo ma wspólnego Pan Bóg z ruchem ekologicznym w PolsceEtyczne aspekty zapłodnienie in vitroEtyczne aspekty zapłodnienia pozaustrojowegoEtyczne aspekty klonowaniaEtyczne aspekty transplantacjiCzym są i gdzie bytują obiektywne wartościAntropologiczne podstawy godności człowiekaBibliotekarz, wydawca i księgarz wobec wartości ale jakich?
Nie tak dawno Konferencja Episkopatu Polski opublikowała dokument w kwestii LGBT. Podkreśla się w nim, że Kościół nie odmawia „osobom transseksualnym” prawa przynależności do Kościoła. Z tym wiąże się też fakt, że nie odmawia im prawa do sakramentów świętych ? chrztu świętego i pozostałych sakramentów - jeśli spełniają warunki ważnego i godziwego ich przyjęcia.Debata nad LGBT najczęściej sprowadza się do ideologicznego rozumienia tego złożonego terminu. Pomija się kwestię osób, wezwanych do dojrzewania i rozwoju w duchu chrześcijańskim, w ramach Kościoła. Aby można było wspomagać osoby LGBT+ w ich duchowym rozwoju, trzeba zapoznać się z szeroką panoramą problemów psychologicznych, anatomicznych, kulturowych, społecznych, a nawet politycznych, związanych z orientacją seksualną. Brak osobowego spojrzenia na LGBT, sprowadzenia tej rzeczywistości do techniki i sloganowych pojęć, rodzi uproszczone sądy, postawy i działania. A oni dalej są osobami, oczekującymi - często bezskutecznie ? pomocy, „nie lepsi i nie gorsi” niż reszta społeczności…
W swojej najnowszej książce autor dąży do osiągnięcia prawie niemożliwego celu, wyjaśnienia jednej z najgłębszych tajemnic, które człowiek zawsze chciał odkryć: pochodzenia życia i człowieka na ziemi. Zadaje pytanie: Czy życie na Ziemi jest tak nieprawdopodobnym zjawiskiem i czymś wyjątkowym?.Głównym założeniem tej książki jest pokazanie, że życie na Ziemi jest tak niewiarygodnie złożone, że nie mogło powstać spontanicznie ani przekształcić się w inteligentne organizmy w wyniku losowych mutacji. Takie życie mogło powstać jedynie w wyniku celowego działania.Autor sugeruje, że inteligentne życie na Ziemi było wynikiem dobrze zaplanowanego długoterminowego eksperymentu. Nie był to wynik sił nadprzyrodzonych, ale produkt istot, które są bardzo różne od nas. Książka podchodzi holistycznie do genezy życia. Zaczyna od wyboru odpowiedniej planety i analizy korekty jej orbity, a następnie opisuje dostarczenie odpowiedniej ilości wody na jej powierzchnię. Przedstawia główne etapy rozwoju życia na Ziemi, kończąc na powstaniu niezwykle złożonego mózgu człowieka.Książka proponuje hipotezę, którą wielu może uznać za trudną do zaakceptowania: istoty odpowiedzialne za eksperyment na Ziemi nadzorują go w dalszym ciągu. Książka wyjaśnia pochodzenie życia i człowieka przy użyciu racjonalnej metodologii.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?