Książka zawiera porady dotyczące leczenia suplementami ponad stu przypadłości od zapalenia stawów, przez zgagę, wysoki poziom cholesterolu, po migrenę i łuszczycę.Czy złocień pomaga na bóle migrenowe? Jakie witaminy utrzymają skórę w dobrym stanie? Które zioła poprawiają nastrój? Kiedy suplementy są niebezpieczne, a kiedy są wyrzuceniem pieniędzy w błoto?Autor, dr. Moyad jest jedynym lekarzem w Stanach Zjednoczonych, dzięki specjalnie utworzonemu stanowisku może w pełni poświęcić się badaniu witamin, minerałów, ziół oraz innych suplementów. Od przeszło 25 lat zgłębia tę fascynującą dziedzinę, korzysta z suplementów w swojej codziennej praktyce i podróżuje z wykładami kierowanymi do lekarzy i pacjentów, poszerzając ich wiedzę i uświadamiając, jakie substancje z wachlarza dostępnych leków oraz suplementów mogą pomóc, a którymi nie warto zawracać sobie głowy
Biorąc sprawy w swoje ręce, możesz zmienić własne życie, najbliższe otoczenie, a nawet cały świat.
John Izzo w książce Weź sprawy w swoje ręce przedstawił przepis, dzięki któremu możemy wpłynąć na poprawę swoich perspektyw zawodowych, funkcjonowania lokalnych społeczności i relacji międzyludzkich, a także sprawić, by cały świat stał się lepszy. Udowadnia, że wszystkie problemy, począwszy od kwestii dotyczących naszego życia osobistego i trudności zawodowych, a skończywszy na najbardziej doniosłych zagadnieniach społecznych, można rozwiązać, jeśli tylko każdy z nas przejmie inicjatywę, zamiast czekać, aż zrobią to inni. Kiedy zdamy sobie sprawę z własnej mocy sprawczej, staniemy się szczęśliwsi, spokojniejsi i silniejsi.
Autor przedstawia siedem inspirujących zasad, dzięki którym każdy może dokonywać pozytywnych zmian.
Jesteśmy w stanie zmieniać świat, a John Izzo pokazuje, w jaki sposób możemy tego dokonać.
Tajniki suszenia żywności to praktyczny przewodnik, dzięki któremu krok po kroku nauczysz się wyczarowywać pyszne, pożywne smakołyki z łatwo psujących się owoców, warzyw, mięs czy ziół. Odkryjesz zasady suszenia poszczególnych produktów oraz zapoznasz się ze wskazówkami, które pozwolą ci uniknąć podstawowych błędów. W książce znajdziesz cenne informacje na temat:
• zalet domowego suszenia żywności
• mechanizmu działania dehydratora
• wyboru odpowiedniego dehydratora i innych akcesoriów kuchennych
• zasad bezpieczeństwa żywnościowego
• metod pozwalających na zachowanie smaku i koloru suszonych produktów
• produktów najlepiej nadających się do suszenia
• czynników wpływających na czas suszenia żywności
• sposobów przygotowywania żywności do suszenia
• przechowywania wysuszonych produktów
W swojej nowej, rewelacyjnej książce Jo Marchant bierze pod lupę najnowsze osiągnięcia naukowe i zadaje ważne pytania.
• Czy ludzie, którzy zwracają się ku medycynie alternatywnej, są po prostu naiwni, czy może jednak wiedzą, co robią?
• Czy myśli, przekonania i emocje mają wpływ na zdrowie fizyczne?
• Czy możemy wytrenować mózg tak, by zaczął leczyć ciało?
Jo Marchant wyrusza tropem naukowców zgłębiających wpływ umysłu na ciało: od placebo po hipnozę i od komunikacji społecznej po medytację. Przygląda się temu, do czego zdolny jest umysł człowieka, bada dlaczego i jak działa nasz mózg oraz w jaki sposób możemy wykorzystać we własnym życiu najnowsze odkrycia w tej dziedzinie.
Książka zabiera nas w niezwykłą podróż, skłania do refleksji i każe na nowo przemyśleć, co właściwie znaczy być człowiekiem
Klasyczny poradnik szkolenia psów:- obserwacje dotyczące zachowania psów, które mnisi z New Skete poczynili w ciągu minionych dwudziestu czterech lat, tj. odkąd zajmują się oni nie tylko hodowlą owczarków niemieckich, ale i szkoleniem psów różnych ras,- ocena obecnie stosowanego wyposażenia szkoleniowego,- omówienie nowych tendencji w szkoleniu psów i opiece nad nimi,- opisy ciekawych przypadków, które pozwoliły braciom na sformułowanie własnych koncepcji szkoleniowych. Poradnik inny niż wszystkie! Uczy budowania więzi pomiędzy psem i właścicielem, opartej na miłości i zrozumieniu. Mnisi z New Skete, inaczej niż większość szkoleniowców, wręcz zalecają zabieraniepsa na noc do sypialni, bowiem nic tak nie jednoczy, jak sen we wspólnym pomieszczeniu. Znakomita książka o tym, jak mądrze kochać psa i poprzez mądrą miłość wydobyć jego najlepsze cechy.Anna i Mirosław RedliccyMnisi z New Skete od ponad trzydziestu lat zamieszkują klasztor w okolicy Cambridge w stanie New York. Jednym ze źródeł ich utrzymania jest hodowla i szkolenie psów rasowych. Są autorami kilku książek.
Badanie ultrasonograficzne u psów i kotów to:kompleksowe omówienie fizycznych podstaw ultrasonografii, zasad wyboru sprzętu i głównych pojęć z zakresu obrazowania;opis poszczególnych narządów z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wykonania badania;przedstawienie stanów anatomicznie prawidłowych i objętych procesem chorobowym;zalecenia dotyczące sprzętu i technik używanych do pobierania próbek tkanek, umożliwiających polepszenie specyfiki badań ultrasonograficznych przy wykrywaniu różnych nieprawidłowości;wyjątkowy zbiór filmów (klipów) ukazujących przebieg badania USG w poszczególnych przypadkach klinicznych.
Książka Kliniczna endokrynologia psów i kotów to najnowsze opracowanie z dziedziny endokrynologii klinicznej, autorstwa wielu wybitnych pracowników naukowych i praktyków klinicznych. Podręcznik podzielono na 14 rozdziałów, z których każdy poświęcono odrębnemu gruczołowi wydzielania wewnętrznego. W poszczególnych opisach uwzględniono podstawowe i najnowsze informacje dotyczące fizjologii, patofizjologii gruczołów wydzielania wewnętrznego, etiologii i patogenezy szczegółowo opisanych jednostek chorobowych, a także ich symptomatologii klinicznej i laboratoryjnej, diagnostyce różnicowej objawów klinicznych, metod rozpoznawania oraz sposobów postępowania chirurgicznego. Ta część opracowania każdej jednostki chorobowej jest szczególnie istotna, ponieważ zawiera najnowsze informacje dotyczące lęków, ich dawkowania oraz czasu stosowania. Bardzo istotną częścią opisu jednostek chorobowych są informacje dotyczące rokowania co do wyleczenia, uzyskania remisji czy czasu przeżycia pacjenta. Wartość książki podnosi bardzo bogata szata graficzna, przedstawiająca klasyczny obraz poszczególnych chorób, a także nietypowe przypadki ze szczególnym uwzględnieniem charakterystycznej lokalizacji zmian czy ich obrazu klinicznego. Książka zawiera również rozdział, w którym zebrano w skondensowanej formie schematy wykonywania poszczególnych badań czynnościowych swoistych narządowo, schematy leczenia poszczególnych schorzeń endokrynologicznych oraz algorytmy postępowania diagnostycznego w wybranych stanach chorobowych.
W Klinicznej endokrynologii psów i kotów znajdują się wszystkie informacje potrzebne zarówno studentom medycyny weterynaryjnej, jak i praktykującym lekarzom weterynarii.
Prof. dr hab. Roman Lechowski
Z "Przedmowy do wydania polskiego"
(...) Książkę tę nazwano „książką kucharską” dla lekarzy praktyków, parających się diagnostyką radiologiczną. Taki też wydaje się zamysł głównego autora: w sposób zwięzły, a zarazem praktyczny, przedkłada Czytelnikowi wskazówki techniczne, pomagające prawidłowo wykonać badanie radiologiczne. Warto podkreślić, iż opis wszystkich projekcji radiologicznych zawiera istotne w badaniu dane anatomiczne. Autor w każdej projekcji podaje przebieg promienia centralnego i kolimację wiązki promieni, podkreślając wagę tych procedur w przygotowaniu prawidłowej ekspozycji. J.P. Morgan uwzględnia też tzw. „techniki rzadkie” między innymi technikę bezekranową. Autor w każdym przypadku zwraca uwagę na ustawienia aparatu, podkreślając ich wpływ na wartość badania. W książce poświęcono dużo miejsca badaniu radiologicznemu głowy, kręgosłupa i miednicy, a więc obszarom, które w procesie diagnostycznym sprawiają najwięcej trudności. Również w wyjątkowy sposób J.P. Morgan odnosi się do badania radiologicznego pacjenta po urazie. Zwraca uwagę na bolesność niektórych procedur radiologicznych, podając jednocześnie rozwiązania dla tego typu problemów. Książka ta powinna znaleźć się w księgozbiorze każdego lekarza weterynarii i personelu pomocniczego, zajmujących się diagnostyką radiologiczną. Oddając tę książkę środowisku weterynaryjnemu, wierzymy, że zostanie przez nie dobrze przyjęta.
Na koniec pragnę podziękować wszystkim, których praca przyczyniła się do wydania książki, a szczególnie Pani lek. wet. Zofii Budzińskiej.
dr n. wet. Roman Aleksiewicz
specjalizacja: Chirurgia, Radiologia Weterynaryjna
członek International Veterinary Radiology Association
Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt
Katowice, 16.08.2008
Praktyczna hematologia psów i kotów to książka skierowana głównie do lekarzy praktyków i studentów medycyny weterynaryjnej, umożliwiająca zrozumienie etiologii i patogenezy wielu chorób układu krwiotwórczego. Zawarte w niej informacje pomagają w interpretacji wyników badań hematologicznych i wyborze metod działania w przypadku uzyskania wątpliwych rezultatów badań podstawowych.W książce znajduje się:- szczegółowe omówienie najważniejszych chorób szeregu czerwono- i białokrwinkowego oraz układu krzepnięcia (m.in.: anemii, białaczek i chłoniaków złośliwych),- opis metod pobierania próbek i badania pozyskanego materiału,- wysokiej jakości zdjęcia ukazujące typowe wyniki badań mikroskopowych krwi i tkanek krwiotwórczych,- rysunki i tabele ułatwiające zrozumienie ogólnej systematyki hematologicznej.
Publikacja na licencji British Small Animal Veterinary AssociationW codziennej praktyce lekarza weterynarii zajmującego się małymi zwierzętami niezbędne jest stosowanie sposobów leczenia pozwalających na uniknięcie urazów psychicznych. W związku z tym prawidłowe podejście do leczenia złamań w istotny sposób wpływa na skuteczność leczenia zarówno w krótkim, jak i w długim okresie. Niniejszy podręcznik opisuje teorię i kluczowe założenia leczenia złamań, ogólne zasady chirurgii ortopedycznej, stosowane instrumentarium oraz podejście do różnych typów złamań. Zawiera także praktyczne wskazówki dotyczące zabiegów chirurgicznych dla każdej opisanej sytuacji. Kolorowe ilustracje pokazują techniki stosowane podczas poszczególnych etapów operacji, natomiast tablice podają wyczerpujące wskazówki dotyczące przygotowania do zabiegu, ułożenia ciała, stosowanego instrumentarium oraz konkretnych procedur. Poszczególne złamania omawiane są według obszaru wystąpienia, z naciskiem na proces podejmowania decyzji oraz praktyczne porady. Ostatnia część książki omawia zapobieganie komplikacjom oraz ich leczenie. Praca zespołu redakcyjno-autorskiego zaowocowało powstaniem podręcznika, który zawiera zupełnie nowe, usystematyzowanie podejście do praktyki chirurgii ortopedycznej u małych zwierząt.Trafiająca do rąk lekarzy i studentów weterynarii książka zapewnia niezbędną wiedzę ortopedyczną, konieczną do poprawnego wykonywania zabiegów chirurgicznych i teoretycznej znajomości zasad leczenia złamań u małych zwierząt.
Podręcznik akademicki dotowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa WyższegoKsiążka polecana przez Krajową Izbę Lekarsko-WeterynaryjnąRedakcja naukowa wydania polskiego: Jarosław ZajączkowskiPraktyka kliniczna: zwierzęta egzotyczne. Ssaki, ptaki i zwierzęta zmiennocieplne to bardzo potrzebna publikacja, w której przedstawiono te gatunki zwierząt, z którymi lekarze weterynarii mogą spotkać się w swojej codziennej praktyce. W książce można znaleźć informacje dotyczące utrzymania zdrowych zwierząt, a więc opisy ich zachowania, odpowiednich warunków chowu, sposobu żywienia oraz metod rozpoznawania płci i wieku. Następnie autorzy zajmują się analizą najczęściej występujących chorób, opisami zabiegów chirurgicznych i sposobów wykonywania eutanazji. Jednostki chorobowe uporządkowano według układów narządowych. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono uaktualnione zestawienia środków farmakologicznych stosowanych u poszczególnych gatunków zwierząt. W ostatnim rozdziale zostały przedstawione zoonozy.Książka zawiera około 850 kolorowych rycin i fotografii, ukazujących typowe obrazy kliniczne chorób, nowe metody diagnostyczne i postępowanie terapeutyczne.Jest to znakomita publikacja, która powinna znaleźć się w bibliotece każdego lekarza weterynarii.
Treść książki obejmuje nagłe przypadki, z jakimi może się spotkać lekarz hipiatra w praktyce terenowej. W przystępny i praktyczny sposób opisuje zależności anatomiczne i fizjologiczne poszczególnych układów narządowych, diagnostykę różnicową poszczególnych chorób, a także podaje propozycje procedur leczniczych. Przedstawia również wykorzystanie możliwości diagnostycznych nowoczesnego sprzętu medycznego i specjalistycznych badań dodatkowych. Proponowane schematy diagnostyczne i terapeutyczne pozwalają na zrozumienie zagadnień z zakresu medycyny stanów nagłych u koni i wypracowanie własnych modyfikacji zależnych od sił i środków, jakimi dysponuje terenowy lekarz weterynarii w Polsce. Ta książka to cenna pozycja zarówno dla młodych adeptów weterynarii, rozpoczynających pracę kliniczną, jak i dla doświadczonych praktyków, którzy znajdą w niej przydatną wiedzę i opisy technik pozwalających na udoskonalenie warsztatu diagnostyczno-terapeutycznego.
Książka Echokardiografia psów i kotów przedstawia zarówno te częste, jak i rzadziej występujące choroby serca u psów i kotów. Skupia się na obrazie echokardiograficznym, ale również przedstawia główne cechy choroby, w tym występowanie, klasyczne objawy chorobowe, leczenie i rokowanie. Pierwsza część przedstawia technikę uzyskania obrazów echokardiograficznych i jest zilustrowana licznymi zdjęciami, które pomagają w zrozumieniu tego, jak serce powinno wyglądać. Jest to część niezmiernie ważna, ponieważ aby dobrze rozpoznawać zmiany chorobowe w obrazie echokardiograficznym, trzeba doskonale znać obraz prawidłowy. Następnie opisane są nowotwory serca, wyjątkowo rzadkie zmiany, ale stwarzające ogromne wyzwanie rozpoznawcze i lecznicze. Kolejna część to charakterystyka najczęściej występujących nabytych chorób serca. Jest to, moim zdaniem najważniejsza część tej książki, bowiem to z takimi pacjentami spotykamy się najczęściej w naszej praktyce. Kolejna część książki przedstawia wady wrodzone serca. W tym rozdziale można znaleźć wiele wspaniałych zdjęć z badań echokardiograficznych typowych wad wrodzonych serca oraz tych rzadziej spotykanych. Fotografie te stanowią wspaniałą ilustrację zbioru przypadków, który pokazuje jak różnorodne mogą być zagadnienia związane z rozpoznaniem wada wrodzona serca.
Podręcznik akademicki dotowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Zawiera 1002 ryciny oraz 131 tabel.
Wydanie pierwsze polskie, na podstawie wydania trzeciego niemieckiego.
Książka polecana przez Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną
Praktyka kliniczna: KONIE to książka napisana przez autorów z wieloletnim doświadczeniem, stanowiąca nieocenione źródło wiedzy dla lekarzy praktyków. Była to jedna z pierwszych książek, jakie kupiłem w Niemczech i wciąż korzystam z niej bardzo często. Uważam, że ten wartościowy podręcznik powinien znaleźć się w bibliotece każdego lekarza weterynarii, który zajmuje się końmi. Polecam go także wszystkim studentom medycyny weterynaryjnej.
dr Maciej Przewoźny
Podręcznik stanów nagłych oraz intensywnej opieki medycznej u małych zwierząt to nowoczesne opracowanie z dziedziny intensywnej terapii i opieki nad pacjentami w stanie krytycznym, przygotowane przez wybitnych naukowców i klinicystów.
W pierwszej części książki zostały omówione wszystkie działania z zakresu intensywnej terapii, wyposażenie specjalnego oddziału ratunkowego, zestaw niezbędnych leków, odżywianie pacjentów w stanach krytycznych i płynoterapia. Z kolei w drugiej przedstawiono specyficzne schematy postępowania, korzystając z opisu w układzie narządowo-układowym. Wszystkie informacje zostały uporządkowane w niezwykle przejrzysty i praktyczny sposób, co umożliwia szybkie odnalezienie interesujących zagadnień, a nawet pozwala na przygotowanie wzorców postępowania, które powinny znaleźć się w widocznym miejscu w każdej klinice weterynaryjnej zajmującej się przypadkami nagłymi.
To książka dla wszystkich studentów medycyny weterynaryjnej i dla każdego lekarza praktyka – specjalisty chorób małych zwierząt.
prof. dr hab. Roman Lechowski
Czy zdajesz sobie sprawę, że nawet 75% zawałów i udarów mózgu można było uniknąć, wprowadzając w życie kilka prostych zmian? Doktor Joel Kahn – światowej sławy specjalista kardiologii metabolicznej – zdradza wskazówki, które mogą uratować życie tobie lub twoim bliskim. Zdrowe serce to wyjątkowa książka, dzięki której dowiesz się, jak zapobiegać chorobom układu krążenia i efektywnie je leczyć. Autor przedstawia w niej aż 75 sposobów na rozpoznanie niepokojących objawów i uniknięcie zawału. Szczegółowo opisuje czynniki, które pomagają utrzymać serce w dobrej kondycji. Porady dotyczące diety, odpowiednich ćwiczeń fizycznych oraz metod uwalniania się od stresu, zamieszczone w tej książce, mogą okazać się bardziej skuteczne niż leki czy inwazyjna terapia. Zdrowe serce to jedyna pozycja oferująca tak holistyczne podejście do kwestii dbania o ten najważniejszy mięsień naszego ciała. Dowiesz się z niej m.in.: • jak we wczesnej fazie wykrywać nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu krążenia; • w jaki sposób obniżyć ciśnienie tętnicze; • co jeść i jak ćwiczyć, by usprawnić swoje serce; • jak wyeliminować zachowania i czynniki, które „postarzają” układ krążenia.
Jeździsz wyczynowo na nartach? Pływasz, jeździsz na rowerze lub biegasz? A może kochasz triatlon? Szybkość i siła po 50-tce to prawdziwy skarb wszystkich sportowców wytrzymałościowych, którzy chcą być szybcy przez nadchodzące lata.
Bycie coraz starszym wcale nie musi oznaczać bycia coraz wolniejszym! Opierając się na wynikach najnowszych badań dotyczących starzenia się i formy fizycznej, Joe Friel – czołowy amerykański trener sportów wytrzymałościowych z ponad 30-letnim stażem – udowadnia, że każdy bez względu na wiek może z powodzeniem startować w zawodach i jednocześnie cieszyć się pełnią zdrowia. Wyjaśnia również, jak zaplanować trening, by odeprzeć skutki upływającego czasu, wydłużyć sportową karierę o całe dekady i z powodzeniem walczyć o zwycięstwo aż do późnej starości.
W książce Szybkość i siła po 50-tce znajdują się sprawdzone wskazówki dotyczące treningu o dużej intensywności, siłowego i ogólnorozwojowego, a także regeneracji oraz odżywiania. Odpowiada ona również na typowe pytania sportowców po 50-tce:
• jak ludzkie ciało w różnym wieku reaguje na zmiany w treningu,
• jak korygować plany treningowe i co robić, aby uniknąć przetrenowania
• jak pozbyć się tkanki tłuszczowej i odzyskać gęstość mięśni
• jak ułożyć progresywny plan uwzględniający trening, odpoczynek, regenerację oraz starty w zawodach
• jak w praktyce ocenić intensywność treningu oraz swoje postępy.
Bernie Roth, współzałożyciel instytutu d.school na Uniwersytecie Stanforda, pokazuje, jak potęga myślenia projektowego może pomagać w realizacji pozornie nieosiągalnych celów.
Osiągania da się wyuczyć. Jest jak mięsień, a gdy nauczysz się go napinać, będziesz mógł sprostać życiowym wyzwaniom i skutecznie realizować obrane cele – twierdzi Bernard Roth, dyrektor naukowy instytutu d.school na Uniwersytecie Stanforda.
W książce Nawyk osiągania Roth wykorzystuje fascynujące, opracowane na gruncie myślenia projektowego koncepcje – dotychczas służące do rozwiązywania problemów dużego kalibru – by przekonać cię, że każdy posiada zdolność wprowadzania pozytywnych zmian. Roth przedstawia rozważania, opowieści, sugestie i ćwiczenia opracowane po to, by pomagać ci w odmienianiu własnego życia. Dzieli się bezcennymi wskazówkami, dzięki którym możesz nabrać pewności siebie i podjąć się czegoś, co zawsze chciałeś zrobić oraz pokonać przeszkody utrudniające ci osiągnięcie pełnego potencjału. Oto przykłady:
• nie próbuj – działaj,
• na nic wymówki,
• aby stać się człowiekiem czynu i sukcesu, musisz uwierzyć, że nim jesteś,
• umacniaj hart ducha poprzez położenie nacisku na działanie, nie na osiągnięcia,
• ucz się niezwracania uwagi na rzeczy utrudniające osiąganie celów,
• bądź otwarty na uczenie się na podstawie doświadczenia własnego i innych,
• i nie tylko.
Twój skomplikowany mózg na spółkę z ego zawsze znajdą sposób, by podkopać nawet najlepsze intencje. Ale możesz postępować rozumnie i wypracować nawyki, które odmienią twoje życie na lepsze. Mądra i inspirująca książka Nawyk osiągania pokaże ci, jak to zrobić.
Doskonała książka o oświetleniu w fotografii. Dowiesz się z niej, czym jest światło, oświetlenie i odbicie, oraz jak i co najważniejsze – dlaczego je stosować, aby osiągnąć zamierzone efekty. Na konkretnych przykładach autor wyjaśnia, jak fotografować różnorodne materiały (szkło, metal), jakiego światła użyć do portretu, jak radzić sobie z przedmiotami białymi na białym tle i czarnymi na czarnym tle, oraz co powinno znaleźć się w podręcznym ekwipunku fotografa. Powiedzenie „Kto nie ma w głowie – ten ma w Photoshopie” trafnie określa dzisiejsze rozumienie fotografii. Światło w fotografii: magia i nauka przypomina natomiast o tym, że warsztat to podstawa każdej profesji. Zdjęcia można robić nawet pudełkiem z dziurką, niepotrzebne są miliardy pikseli, skomplikowana elektronika czy układy optyczne warte tyle, co dobry samochód. Jednak żadna fotografia nie powstanie bez udziału światła. Dla wielu fotografów ta książka stanie się praktycznym podręcznikiem pomocnym w świadomej pracy z najważniejszym narzędziem – światłem. Wacław Wantuch Bez światła nie ma fotografii – wie o tym każdy. Tylko nieliczni potrafią jednak tak nad nim zapanować, by osiągnąć na zdjęciu zamierzony efekt. Dzięki książce Światło w fotografii: magia i nauka zawiłości prawidłowego oświetlania nawet najtrudniejszych scen staną się... jasne. Każde zagadnienie zostało zilustrowane czytelnymi grafikami i zdjęciami poglądowymi. Dzięki temu nawet początkującym amatorom książka dostarczy informacje, które będą mogli wykorzystać w codziennym fotografowaniu. Profesjonaliści otrzymają natomiast szansę na uporządkowanie i pogłębienie swojej wiedzy. Książkę tę polecamy wszystkim miłośnikom fotografii. Redakcja Fotopolis.pl
Znajomość kociej psychiki w porównaniu ze znajomością psiej natury jest niestety niewielka. Wiele nieprawdziwych opinii na temat kotów psuje kocio-ludzkie relacje. Poza tym ludzie poświęcają kotom zbyt mało czasu, wychodząc z założenia (także fałszywego),
że kot jest samotnikiem i najlepiej poradzi sobie sam. Dzięki książkom, takim jak „Koci detektyw”, pisanym przez znawców kociej natury, można uniknąć nieporozumień i kłopotów w kocio-ludzkich związkach. Autorka słusznie zauważa, że opieka nad zwierzęciem ma być przyjemnością dla obu stron a podstawą sukcesu w wychowaniu kota jest pozwolenie mu na bycie po prostu kotem.
Nie zgadzam się z autorką tylko w przypadku żywienia kotów. Moim zdaniem sucha karma to nie wszystko, a kot powinien dostawać bardzo urozmaicone jedzenie. Książkę polecam wszystkim tym, którzy pragną poznać lepiej kocie charaktery.
Dorota Sumińska
Niezwykle interesująca książka o tym, jak zrozumieć kocie zachowanie. Opisane przez znaną „kocią psycholog” rozmaite przypadki niepożądanych zachowań kotów, ich diagnozy i sposoby leczenia pozwolą każdemu miłośnikowi tych zwierząt lepiej poznać swego przyjaciela. Ta cenna na księgarskim rynku pozycja ma za zadanie pomóc opiekunom kotów szczególnie wówczas, gdy kocie problemy wydają się trudne lub wręcz niemożliwe do rozwiązania. Gorąco polecam.
Wojciech – Albert Kurkowski
redaktor naczelny miesięcznika KOT
SPIS TREŚCI:
Podziękowania 11
Wprowadzenie 13
Rozdział 1: Co stanowi podłoże
niewłaściwych zachowań kota? 19
Normalne zachowania prezentowane w niewłaściwych sytuacjach
Właściciel – kot. Konflikt osobowości
Anomalie neurologiczne
Problemy medyczne
Rozdział 2: Co robić, gdy sprawy przybierają zły obrót? 25
Pomoc terapeuty
Terapie łączone
Metoda dotyku Tellington
Tresura przy użyciu klikera
Rozdział 3: Zabawa w kociego detektywa 36
Rozwój osobowości kota
Wczesna socjalizacja i jej znaczenie
Zabawy
Czy w kocim świecie istnieją stereotypy?
Rozdział 4: Brudzenie w domu 57
Prawdopodobne przyczyny brudzenia w domu
Czyszczenie zabrudzonych powierzchni
Idiopatyczne zapalenie pęcherza u kotów
Rozdział 5: Znaczenie moczem 74
Ocieranie
Pozostawianie odchodów
Drapanie
Rozdział 6: Agresja 95
Agresja w czasie zabawy
Asertywność i wyuczona agresja
Agresja ze strachu
Agresja spowodowana bólem
Rozdział 7: Agresja i problemy w domach
zamieszkiwanych przez wiele kotów 111
Życie społeczne kota
Dojrzałość społeczna
Czy twoje koty są na wojennej ścieżce?
Znaczenie terenu
Rozdział 8: Niepokój i strach 149
Jak sobie radzić z wylęknionym kotem?
Esencje kwiatowe i leki ziołowe
Rozdział 9: Problemy natury neurologicznej 166
Nadmierne lizanie sierści
Problemy z łaknieniem
Pogoń za własnym ogonem
Syndrom kociej przeczulicy
Rozdział 10: Więź uczuciowa 182
Czy to jesteś ty?
Nieograniczona potrzeba atencji
Samotny kot w domu
Rozdział 11: Koty trzymane w domu 194
Atrakcyjne środowisko
Źródła zadowolenia ważne dla kota
Kocie kryjówki
Zabawy w polowanie
Rozdział 12: Najczęściej zadawane pytania
dotyczące kotów 210
Czy lepiej mieć jedno czy dwa kocięta?
Jak wprowadzić nowe kocię do domu, w którym mieszka
już jeden osobnik?
Jak przygotować kota do długiej podróży samochodem?
Jak przeprowadzić się z kotem do nowego domu?
Epilog 227
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?