To kolejna, trzecia, monografia krakowskiego profesora ks. Tadeusza Kałużnego SCJ (…), która dotyczy tematyki prawosławnej. Pierwszą, niejako otwierającą, była rozprawa doktorska zatytułowana Sekret Nikodema. Nieznane oblicze Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (Kraków 1999). Druga monografia, nosząca tytuł Nowy Sobór Ogólnoprawosławny. Natura, historia przygotowań, tematyka (Kraków 2008), pojawiała się niejako w „przeddzień” Soboru Wszechprawosławnego. I oto otrzymujemy do rąk trzecią pozycję, być może ważniejszą od dwóch poprzednich, która nosi tytuł: „Oikonomia” kościelna w teorii i praktyce prawosławia. Autor zajął się niezwykle ważnym i nader aktualnym tematem, zresztą nie tylko dla prawosławia, ale dla całego dialogu ekumenicznego, jakim jest skomplikowane zagadnienie oikonomii.
o. prof. dr hab. Zdzisław J. Kijas OFMConv
Autor postawił przed sobą zadanie systematycznej prezentacji zagadnienia oikonomii w Kościele prawosławnym. Monografia znakomicie realizuje założony cel (…). Autor trafnie ukazuje, iż temat kościelnej oikonomii stanowi ważne i aktualne zagadnienie, które nie doczekało się wielu opracowań. Co więcej, bez zrozumienia tej zasady, stanowiącej istotny filar teologii prawosławnej, trudno jest o skuteczny dialog ekumeniczny. W takim zresztą kontekście zasada oikonomii jest analizowana w książce ks. Tadeusza Kałużnego.
ks. dr hab. Marek Ławreszuk, prof. UwB
Ks. dr hab. Tadeusz Kałużny, prof. UPJPII – sercanin, pracownik Instytutu Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie; kierownik Katedry Ekumenizmu; wykładowca teologii dogmatycznej i ekumenizmu w WSM Księży Sercanów; konsultor Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu.
Powieść biblijna Barbary Szczepanowicz Dziewiąty dzień miesiąca Aw dobrze oddaje realia opisywanych czasów, osoby i wydarzenia związane z ważnym momentem dziejów świata, judaizmu i chrześcijaństwa. Równocześnie autorka porusza zawsze aktualne problemy moralne. Dzięki lekturze można dostrzec analogie między życiem bogatych klas imperium rzymskiego a współczesną cywilizacją konsumpcyjną. Książka przybliża czytelnikom Pismo Święte, początki Kościoła, pomaga zastanowić się nad sensem życia.
o. Tomasz M. Dąbek OSB
Barbara Szczepanowicz to autorka książek popularno-naukowych o tematyce biblijnej takich jak: Atlas roślin i zwierząt biblijnych; Ziemia Święta. Geografia biblijna; Rośliny biblijne. Ziemia Święta; Kuchnia biblijna, czyli co, jak i kiedy spożywano w czasach biblijnych, jak ucztowano; Kuchnia żydowska – święta, obyczaje i potrawy świąteczne; Zwierzęta i rośliny w życiu świętych oraz jako ich atrybuty; Moda w Biblii; Muzyka i taniec w Biblii; Tajemnice liczb biblijnych; Zdrowie i choroba w świecie Biblii.
Zafascynowana Pismem Świętym przybliża czytelnikom w formie powieści biblijnych również mniej lub bardziej znane postacie ze Starego i Nowego Testamentu jak Ewa, Izaak, Lot, Hiob, król Salomon, Juda Machabeusz, Gedeon, Judasz, Marta, Salome, Eliasz, Amos, Ozeasz, Ezechiel.
Dziewiąty dzień miesiąca Aw to już dwudziesta z kolei powieść tej autorki. Jej tytuł oznacza datę zburzenia świątyni jerozolimskiej, która miała przełomowe znaczenie dla judaizmu i rozwoju chrześcijaństwa.
W czwartym tomie lectio divina do Ewangelii św. Marka rozważane są teksty od 8,27 do 10,52. Autor komentuje następujące tematy: wyznanie Piotra, pierwsza zapowiedź męki i zmartwychwstania, warunki naśladowania Jezusa, przemienienie Jezusa, przyjście Eliasza, uzdrowienie epileptyka, druga zapowiedź męki i zmartwychwstania, spór o pierwszeństwo, w imię Jezusa, zgorszenie, nierozerwalność małżeństwa, Jezus błogosławi dzieci, bogaty młodzieniec, niebezpieczeństwo bogactw, nagroda za dobrowolne ubóstwo, trzecia zapowiedź męki i zmartwychwstania, synowie Zebedeusza, przełożeństwo służbą, niewidomy pod Jerychem.
Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
W trzecim tomie lectio divina do Ewangelii św. Marka rozważane są teksty od 6,6b do 8,26. Autor komentuje następujące tematy: rozesłanie Dwunastu, sąd Heroda o Jezusie, śmierć Jana Chrzciciela, powrót Apostołów, pierwsze rozmnożenie chleba, Jezus chodzi po jeziorze, spór o tradycję, prawdziwa nieczystość, wiara Syrofenicjanki, uzdrowienie głuchoniemego, drugie rozmnożenie chleba, nowe żądanie znaku, kwas faryzeuszów, uzdrowienie niewidomego,
Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
Ośmieliłam się zmierzyć z bardzo trudnym tematem, nad którym teolodzy i egzegeci pochylają się od wieków. Liczby w Biblii to ryzykowna przygoda. Zdaję sobie w pełni sprawę, że to, co napisałam, nie wyczerpuje tematu, że nie przeniknęłam wszystkich tajemnic i nie udzieliłam odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie można postawić w związku z liczbami w Biblii. Mimo to mam nadzieję, że lektura tej książki pozwoli Czytelnikom poznać bogactwo znaczeniowe liczb biblijnych i przyczyni się do lepszego rozumienia słowa Bożego zawartego na kartach Pisma Świętego.Nie jest to książka stricte naukowa ani dla specjalistów, lecz dla przeciętnego czytelnika Biblii, który chce ją poznać i lepiej zrozumieć. Jeśli sprawi, że Czytelnik niezwracający dotąd większej uwagi na liczby w tekstach biblijnych przyjrzy się im z życzliwym zainteresowaniem cel niniejszej książki zostanie osiągnięty.Autorka
W dzisiejszych czasach kult Miłosierdzia Bożego zyskuje kolejną formę nabożeństwa drogi miłosierdzia, które zbudowane jest na wzór drogi krzyżowej. Składa się ono z trzech części, a każda z nich podzielona jest na siedem kolejnych spotkań (stacji) z Jezusem. W pierwszej części przywoływane są spotkania osób z Jezusem podczas Jego publicznej działalności, w drugiej w czasie drogi krzyżowej, zaś w trzeciej po Jego zmartwychwstaniu. Pomysłodawcą tego nowego nabożeństwa jest kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ks. Franciszek Ślusarczyk.Rozważania drogi miłosierdzia w niniejszej publikacji dotyczą cnót teologalnych: wiary, nadziei i miłości. Są one przedmiotem refleksji biblijnej w trzech zasadniczych częściach tego nabożeństwa. Wszystko łączy temat miłosierdzia.
Historia opisana w tej książce jest opowieścią o małżeństwie Wiktorii i Henry’ego Rutherfordów z Hrabstwa Yorkshire w północno-wschodniej Anglii. Przy okazji remontu starego dworku na Wzgórzu Dobrego Pasterza bohaterowie odkrywają tajemnicę starej Biblii, która prowadzi ich do pogłębienia wiary i odmiany życia. Rozmowy małżonków o wierze są jednocześnie wewnętrznym dialogiem człowieka, w którym dojrzewa duchowa perspektywa życia słowem Bożym na co dzień. Tłem historycznym opowieści jest prawdziwa historia H. F. Lyte’a, autora wielu chrześcijańskich hymnów. Książka dedykowana jest osobom pragnącym poznać interesującą historię pogłębiającą życie duchowe. Opowieść opiera się na wartościach chrześcijańskich i niesie przesłanie budowania osobistej relacji z Bogiem realizowanej przez rozważanie Biblii.
Adam Szromek, naukowiec, pisarz, wynalazca, pasjonat, katolik. Profesor nadzwyczajny Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, inżynier oraz wynalazca urządzeń elektronicznych i metod organizacji. Członek Komitetu Nauki Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk (PAN). Autor ponad 140 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i światowym. Członek komitetów naukowych wielu konferencji naukowych i stowarzyszeń naukowych. Uczestnik szkoleń współczesnego biznesu, GLS i certyfikatów Unii Europejskiej w zakresie przedsiębiorczości. Prowadzi działalność społeczną w zakresie wyrównywania szans młodzieży poprzez prowadzenie warsztatów z programowania oraz konstrukcji robotów. Jest współtwórcą cyklu konferencji pt. Biznes na życie wieczne oraz autorem powieści z obszaru literatury chrześcijańskiej. W roku 2017 opublikował książkę pt. Zarządzanie Ewangeliczne. Studium ewangelicznych postaw przedsiębiorczości i przywództwa chrześcijańskiego, w której omawia przykłady chrześcijańskich postaw w biznesie i władzy.
Figurka Dzieciątka Jezus Koletańskiego słynie łaskami w kościele sióstr bernardynek pw. św. Józefa w Krakowie. Umieszczona w bocznym ołtarzu wysłuchuje próśb licznie do niej przybywających wiernych. Szczególną czcią cieszy się wśród kobiet modlących się o potomstwo, matek w stanie błogosławionym, rodziców dzieci chorych lub sprawiających problemy wychowawcze.Broszurka zawiera opis kultu Dzieciątka Jezus Koletańskiego oraz nowennę i modlitwy do Niego.Książka ""Dzieciątko Jezus bądź ze mną i błogosław mi! Nowenna i modlitwy do Dzieciątka Jezus Koletańskiego"" - ks. Krzysztof Zimończyk SCJ - oprawa miękka - Wydawnictwo Dehon. Książka posiada 20 stron i została wydana w 2017 r.
Książka Zarządzanie ewangeliczne, zachowując walor osobistej refleksji, posiada jednocześnie całkowitą zgodność z teologią i społeczną nauką Kościoła katolickiego i jako taka może stanowić bardzo cenną pomoc dla duszpasterzy, organizacji i wspólnot religijnych, a zwłaszcza dla środowisk zrzeszających biznesmenów, zarządców, managerów, przywódców. Czytając Zarządzanie ewangeliczne, mamy wrażenie poruszania się jednocześnie po ekonomii, teorii zarządzania i teologii, prowadzeni przez przewodnika wprawnego we wszystkich tych dziedzinach. Autor rzadko poprzestaje na prostej analizie poszczególnych fragmentów Ewangelii. Przeciwnie, egzegeza nie tylko jest prowadzona w sposób poprawny i interesujący, ale też najczęściej zawiera wiele aspektów (…). Jestem przekonany, że każdy uważny czytelnik, oprócz wspomnianych wcześniej korzyści z lektury Zarządzania ewangelicznego, będzie miał możność przeżycia fascynującego doświadczenia, jak żywa i życiowa jest Ewangelia i jak wciąż wiele jest w niej „do odkrycia”, do odczytania na nowo.
ks. dr Andrzej Jędrzejewski
Adam Szromek – naukowiec, pisarz, wynalazca, pasjonat; profesor nadzwyczajny Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, inżynier oraz wynalazca urządzeń elektronicznych i metod organizacji; absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; członek Komitetu Nauki Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk (PAN).
Autor ponad 140 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i światowym, z obszaru zarządzania i ekonomiki turystyki. Członek komitetów naukowych wielu konferencji, stowarzyszeń i czasopism naukowych. Uczestnik szkoleń współczesnego biznesu, GLS i certyfikatów Unii Europejskiej w zakresie przedsiębiorczości.
Prowadzi działalność społeczną w zakresie wyrównywania szans rozwoju młodzieży poprzez organizowanie warsztatów z programowania oraz konstrukcji robotów.
Jest współtwórcą cyklu konferencji pt. Biznes na życie wieczne oraz autorem powieści z obszaru literatury chrześcijańskiej.
Statystyki separacji i rozwodów podkreślają słabość rodziny i jej elementów. Ale choć życie razem jest trudne, ludzie nadal zawierają związki małżeńskie, stawiają czoła rozczarowaniom i rozwiązują skomplikowane problemy. Życie domowe może się zamienić w konflikt, dialog przełożyć na nieporozumienie, różnice emocjonalne mogą przejść w kłótnie, a w najbardziej uderzających przypadkach w ludzkie dramaty o tragicznych skutkach, o czym, niestety, ciągle donoszą gazety. Przynależność do grupy, wyznania religijnego czy szkoły psychoterapeutycznej przed niczym nie chroni. Ta książka jest skierowana do osób, które zastanawiają się, dlaczego relacje mogą się stać trudne, jak można poprawić życie małżeńskie i rodzinne; które nie poddają się w obliczu konfliktów a nieporozumienia chcą przekształcić w możliwości przemiany. Tę publikację można wykorzystywać podczas kursów przedmałżeńskich.
W drugim tomie lectio divina do Ewangelii św. Marka rozważane są teksty od 30,20 do 6,6. Autor komentuje następujące tematy: Jezus w domu, oszczerstwa uczonych w Piśmie, prawdziwi krewni Jezusa, nauczanie w przypowieściach, cztery cuda, Jezus w Nazarecie.
Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
Związek małżeński jest niczym ogród. Musi być podlewany i nawożony. Juan i María del Mar chcą być naszymi przewodnikami przy „pielęgnacji ogrodu”. Dlatego też książki tej nie powinno się przeczytać jednym tchem i odłożyć na półkę – to raczej podręcznik pracy nad sobą, do którego oboje małżonkowie powinni często zaglądać.
Z Prologu
Juan Varela
Tytuł licencjata w dziedzinie teologii zdobył w Instytucie Biblijnym IBSTE w Hiszpanii, a magistra w seminarium teologicznym SETEHO w Hondurasie. Odbył studia podyplomowe z zakresu Systemowej Terapii Rodzinnej w KINE, Korekcji Zaburzeń Seksualnych w Centro Carpe Diem oraz Terapii Rodzinnej na Uniwersytecie w Sevilli. Założyciel i dyrektor Instytutu Edukacji Rodzinnej i kierownik Ośrodka Orientacji i Mediacji Rodzinnej COMEFA w Sevilli. W latach 2007-2011 koordynator program De Familia a Familia prowadzonego przez stowarzyszenie AGAPE. Autor kilku książek i prelegent na konferencjach o tematyce rodzinnej w Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych.
Maria del Mar Molina
Absolwentka wydziału pedagogicznego Uniwersytetu w Kordobie i wydziału teologicznego Instytutu Biblijnego IBSTE. Ukończyła kurs Mediacji Rodzinnej na Uniwersytecie w Sevilli i Doradztwa Rodzinnego w Niche College w Anglii. Koordynatorka programu De Familia a Familia i współautorka wielu książek o tematyce rodzinnej pisanych wraz z mężem Juanem Varelą.
Modlitewnik został wydany z okazji Roku Świętego Brata Alberta (2017). Oprócz modlitw do św. Brata Alberta znajdziemy w nim jego krótki duchowy portret, najważniejsze modlitwy, którymi się on posługiwał oraz jego trafne powiedzenia.
Akcentem wieńczącym Jubileuszowy Rok 1050-lecia Chrztu Polski był Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, co miało miejsce w Krakowie-Łagiewnikach 19 listopada 2016 roku. W dniu następnym, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ten uroczysty akt został powtórzony we wszystkich świątyniach naszej ojczyzny. W ten sposób potwierdziliśmy ponownie, że uznajemy panowanie Jezusa Chrystusa w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym. Wydarzenie to kończyło również w Kościele polskim Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Ksiądz Józef Gaweł SCJ w swoich rozważaniach przybliża nam treść tego wyjątkowego aktu. Mogą one być wykorzystywane jako czytanki w czasie nabożeństw czerwcowych oraz jako pomoc w osobistej refleksji dla kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, a zwłaszcza czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Wady główne to ważna, lecz zapomniana dziś kwestia. „Kto chce do niej powrócić, może niejednokrotnie podzielić doświadczenie Czesława Miłosza, który tak opisuje przygodę, która zdarzyła mu się, gdy chciał zająć się tym zagadnieniem: «W średniowieczu pierwsze litery siedmiu grzechów głównych składały się na słowo saligia, uważane za podwójnie użyteczne, bo pozwalało łatwo nazwy siedmiu grzechów (…) zapamiętać, i podkreślało ich łączność. Tyle wiedziałem, ale skusiło mnie niedawno, żeby zajrzeć do paru encyklopedii i sprawdzić, co też mają one o saligii do powiedzenia. W żadnej z nich nie znalazłem o tym słowie nawet wzmianki. Co więcej, milczą o nim encyklopedie katolickie i słowniki teologicznych terminów».
W tej zatem sytuacji rodzi się potrzeba powrotu do refleksji nad ludzkim działaniem i jego powagą, w które wpisuje się także doktryna wad głównych”.
Z wprowadzenia
Przekazujemy Czytelnikom niewielką książeczkę poświęconą 100. rocznicy objawień fatimskich. Nie jest to jakieś poważne dzieło teologiczne, ale przystępnie napisana historia objawień, a także losów jej bohaterów Łucji, Franciszka i Hiacynty. Ta prosta książeczka może posłużyć jako pomoc podczas nabożeństw fatimskich albo jako czytanki majowe (31 krótkich rozważań). Pośród innych publikacji również ta pragnie przyczynić się do upowszechnienia orędzia fatimskiego, a w ten sposób przybliżyć nas do Jezusa przez Maryję
Tym, co dzisiaj zwraca uwagę na basen Morza Śródziemnego i co nas nie bez zasadniczych racji niepokoi, jest gwałtowne wdzieranie się właśnie w tym miejscu świata islamskiego do Europy i do cywilizacji zachodniej, które dokonuje się za pośrednictwem napływu fali uchodźców z krajów arabskich. () Problem jest bardzo złożony, głęboki i sięgający swymi korzeniami daleko w przeszłość. Jest on wypadkową wielu procesów religijnych, duchowych, kulturowych i cywilizacyjnych, które na pewno nie zaczęły się w ostatnich kilku latach, jak sądzą powierzchowni komentatorzy. Nie ma on również prostego rozwiązania. () Aby jednak takie rozwiązanie mimo wszystko zaproponować, trzeba spojrzeć właśnie na dzieje religijno-kulturowe basenu Morza Śródziemnego, starając się je zrozumieć w ich specyfice i w ich głównych nurtach ideowych.Ze wstępu
Odkryj: dlaczego warto się modlić
Jak odpowiedzieć na popularne pytanie: dlaczego warto się modlić? Mimo że zdradzę kilka wskazówek, które pomogły mi po drodze, ta krótka publikacja mniej dotyczy tego, jak się modlić, a bardziej tego, dlaczego się modlimy i co to oznacza dla nas, dla Boga i dla świata. Chciałbym odkryć z wami kontekst modlitwy. To, co wyróżnia modlitwę chrześcijańską i modlitwę do Jezusa, jak działają zwyczajowe modlitwy, w jaki sposób Maryja i święci pomagają nam w modlitwie, oraz w końcu to, co jest sednem modlitwy – posłanie nas z Chrystusem, byśmy byli świadkami panowania Boga w naszym świecie.
Autor
Książka Richarda Leonarda jest skierowana do wszystkich, którzy zastanawiają się jak się modlić, co się dzieje w trakcie modlitwy i czy Bóg ją słyszy. Jej lektura to jak możliwość poproszenia doświadczonego księdza o to, by wytłumaczył problem w sposób dla nas zrozumiały. Ponadto Richard to rzeczowy człowiek, a nie ktoś udzielający przypadkowych lub płytkich komentarzy wobec spraw istotnych dla naszej wiary. Dzięki temu książka ta wspaniale wpisuje się w bogatą tradycję pisania o chrześcijaństwie i gwarantuje, że tym razem czytelnik będzie w stanie wszystko zrozumieć – i w praktyce wykorzystać.
James Martin SJ
BESTSELLER WYDAWNICTWA PAULIST PRESS (USA)
RICHARD LEONARD SJ – australijski jezuita, ma wykształcenie w zakresie sztuki, edukacji i teologii, dyrektor Australijskiego Urzędu Katolickiego ds. Filmu. Krytyk filmowy, zasiadał w jury międzynarodowych festiwali filmowych w Wenecji, Berlinie, Hongkongu, Brisbane i Melbourne. Jest autorem kilku książek, w tym bestselleru Gdzie do diabła jest Bóg? (2010, wyd. pol. 2016), poświęconego problemowi cierpienia.
Książka została wydana z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (2016). Zawiera ona nauczanie św. Jana Pawła II skierowane do młodych całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem przesłania płynącego ze Światowych Dni Młodzieży. Autorem tego wszechstronnego opracowania jest włoski pedagog i wykładowca uniwersytecki, Vittorio Gaeta, miłośnik św. Jana Pawła II. Do napisania książki zachęciła go dr Wanda Półtawska, która również wzbogaciła publikację krótką przedmową.
Młodym Polakom chciałbym powiedzieć, aby słuchali słów swego wielkiego Rodaka. Aby zrozumieli je i usiłowali wcielać w życie. Jego nauczanie, które staram się wyjaśniać w książce, przedstawia dziedzictwo duchowe, które im pozostawił; dziedzictwo o ogromnej wartości, nie tylko aktualne, ale konieczne, jak nigdy. Nie mogą go stracić. Karol Wojtyła wskazał im drogę, aby być autentycznie szczęśliwym; pokazał niebezpieczeństwa, jakich należy unikać. Teraz oni, zresztą jak wszyscy, muszą wybierać: pójść za nurtem świata albo dać się poprowadzić św. Janowi Pawłowi II.
VITTORIO GAETA urodził się w Perugii w 1970 roku. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie w Perugii, specjalizując się w historii współczesnej. Od 1992 roku współpracuje jako felietonista z katolickim tygodnikiem „La Voce” („Głos”) w Perugii. Obecnie mieszka w Lecco, gdzie wykłada przedmioty prawnicze i ekonomiczne. W 2013 roku opublikował Il romanzo piu grande (Największa powieść), książkę opowiadającą o polskich czasach życia Jana Pawła II.
Autor poddaje refleksji o miłosierdziu Bożym, które nie jest litością, lecz mocą. Rozważa istotę dobra i zła, zastanawia się nad wyborami człowieka. Mówi o Bogu dobrym i przebaczającym, który przychodzi z pomocą zagubionej i zaplątanej w cierniach owcy. Zachęca do wyznania: Jezu, ufam Tobie!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?