Album pt. "Andrzej Lichota. Malarstwo" przedstawia najważniejsze prace współczesnego artysty malarza, rysownika, reżysera i rzeźbiarza.Prezentuje przede wszystkim dzieła malarskie - artysta tworzy w nurcie abstrakcji ekspresyjnej, do którego inspiracją są autentyczne przeżycia artysty. Istotnym elementem jego twórczości jest także rzeźba, pejzaż, struktury i fragmenty, ale także spotkania i miejsca oraz szeroko pojęte odwołanie się do archetypu. Artysta zrealizował takie cykle malarskie jak: Australia, Iran i La Gomera, Corrida. Album opatrzony wstępem autorstwa Urszuli Kozakowskiej-Zauchy, całości dopełnia projekt dra Michała Piekarskiego.
Unikalny minialbum prezentujący malownicze piękno polskich krajobrazów, bogactwo przyrody, ślady dawnych tradycji i historii, imponujące zabytki, a także współczesny wizerunek kraju i jego perspektywy rozwoju.
Unikalny minialbum prezentujący malownicze piękno polskich krajobrazów, bogactwo przyrody, ślady dawnych tradycji i historii, imponujące zabytki, a także współczesny wizerunek kraju i jego perspektywy rozwoju.Wydanie w języku angielskim.
Kalendarz prezentujący znane i cenione dzieła Jacka Yerki.13-kartkowy kalendarz pionowy, spiralowany, o wymiarach 297 420 mm, drukowany na matowym kredowym papierze, o gramaturze 170 gsm.
"Polski plakat sportowy" to bogato ilustrowany album autorstwa Doroty Folgi-Januszewskiej i Katarzyny Szymańskiej, projektu Lecha Majewskiego, który dokumentuje rozwój plakatu sportowego w Polsce od XVII wieku do czasów współczesnych. Książka prowadzi przez rozważania na temat roli sportu w kulturze i jego wpływu na obyczajowość, opisuje pierwsze w historii wizerunki sportowców, w tym norweskiego narciarza sprzed kilku tysięcy lat. Publikacja, podzielona na sześć rozdziałów, przeprowadza czytelnika przez początki graficzne promocji sportu, silną ideę olimpizmu, tworzenie się towarzystw społecznych, oddziaływanie polityki na postrzeganie - a co za tym idzie - przedstawianie dyscyplin sportowych i aktywności fizycznej po promocję widowisk cyrkowych i turystyki. Album na blisko trzystu stronach prezentuje kilkaset reprodukcji pochodzących ze zbiorów między innymi Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Biblioteki Polskiej w Paryżu.
lfred Wierusz-Kowalski był czołowym przedstawicielem środowiska polskich artystów związanych z Monachium. Jego żywiołem były realistyczne, ale i idylliczne sceny z życia wiejskiego, z jego kulturą nie pracy, lecz czasu wolnego. Na obrazach piaszczystymi drogami pędzą bryczki z roześmianymi wieśniakami lub suną przez śniegi wielokonne powozy. Czasem w zakolu rzeki pojawi się wilk lub wychyli zza wzgórza wataha. Nikt nie umiał tak dobrze jak on oddać grozy walki pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem, trwogi atakowanych koni i przerażenia ludzi. Dzieła tego artysty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i sprzedawane są w najlepszych galeriach sztuki w Europie. Album zawiera wybór ponad 50 prac Alfreda Wierusza-Kowalskiego, całość uzupełnia wstęp historyka sztuki Elizy Ptaszyńskiej, od lat zajmującej się twórczością malarzy związanych ze środowiskiem monachijskim.
Zeszyt do kolorowania z dziełami Józefa Mehoffera. To propozycja skierowana do wszystkich miłośników kolorowanek oraz sztuki polskiej, którzy nie tylko podziwiają dzieła największych malarskich mistrzów, ale także sami chętnie sięgają po plastyczne przybory. Zeszyt zawiera ilustracje 14 reprodukcji obrazów Józefa Mehoffera. Obok zdjęcia danego dzieła umieszczono szablon do samodzielnego pokolorowania. Dzięki temu każdy kolorujący będzie mógł w swojej wersji zbliżyć się do oryginału lub przeciwnie - nadać obrazkowi własne barwy, zmieniając jego dotychczasowy charakter.
Kolejny minialbum w serii Plakaty poświęcony jest twórczości Wojciecha Domagalskiego, grafika, malarza, projektanta graficznego i wykładowcy akademickiego.Domagalski ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kilka lat później uzyskał stopień doktora na macierzystej uczelni. Jest autorem wystaw indywidualnych, uczestnikiem ponad stu wystaw zbiorowych oraz laureatem nagród przyznawanych w Polsce i za granicą - otrzymał m. in. Srebrny Medal na 26. i 28. Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie w latach 2018 i 2023.W swojej twórczości Domagalski komentuje otaczającą nas rzeczywistość w sposób ironiczny, okazując jednocześnie duże zrozumienie dla społecznych problemów. Jego plakaty, prezentujące pozornie pustą płaszczyznę, zaskakują oszczędnością treści i wielością skojarzeń.Wstęp i wybór prac do minialbumu przygotowała Dorota Folga-Januszewska. Książka zawiera wybrane przykłady z popularnych cykli plakatów: Polska w plakacie, Warszawa i ja czy Ja Cię Kielce.
Kalendarz prezentujący znane i cenione dzieła Wojciecha Fangora.13-kartkowy kalendarz pionowy, spiralowany, o wymiarach 297 420 mm, drukowany na matowym kredowym papierze, o gramaturze 170 gsm.
Jerzy Kędziora to wybitny polski rzeźbiarz, znany przede wszystkim ze swoich niezwykłych rzeźb balansujących. Prace często zawieszone na cienkich linkach lub umieszczone na delikatnych podporach, wydają się być na granicy utraty równowagi, ale pozostają stabilne. Ten efekt osiągany jest dzięki precyzyjnym obliczeniom i zrozumieniu zasad fizyki. Rzeźby artysty często emanują poczuciem ruchu. Mimo że są nieruchome, ich dynamiczne pozy i sposób zawieszenia sprawiają wrażenie, że zaraz się poruszą. Ta iluzja ruchu dodaje jego pracom niezwykłej lekkości i żywotności. Jego prace często przedstawiają postacie ludzkie w różnych aktywnościach, takich jak taniec, akrobatyka czy codzienne czynności. Czasami jego rzeźby nawiązują do klasycznych motywów mitologicznych, sportowych lub historycznych, nadając im nowoczesny kontekst. Sztuka Jerzego Kędziory to unikalne połączenie estetyki, inżynierii i fizyki, które nie tylko zachwyca widza, ale także prowokuje do zastanowienia się nad prawami rządzącymi naszym światem. Jego rzeźby balansujące to nie tylko wyzwanie dla grawitacji, ale także dla percepcji i wyobraźni, czyniąc jego twórczość wyjątkowym zjawiskiem na współczesnej scenie artystycznej. Album w wydaniu miniaturowym.
Winslow Homer, amerykański malarz, grafik i rysownik, znany jest głównie ze swoich realistycznych dzieł, które często przedstawiają sceny z życia na wsi, morskie pejzaże oraz ludzi w ich codziennych sytuacjach. Jego prace, wyjątkowe ze względu na mistrzostwo w oddawaniu światła, kolorów i atmosfery, są niezwykle prawdziwe i emocjonalnie bogate.W twórczości Winslowa Homera można dostrzec wpływy romantyzmu i realizmu - to właśnie realistyczne podejście do tematów oraz umiejętność przedstawiania wrażeń sprawiają, że jego dzieła wciąż pozostają inspiracją dla wielu artystów i miłośników sztuki na całym świecie. W albumie przedstawione są najważniejsze dzieła takie jak Breezing Up, The Fog Warning, czy Home, Sweet Home.
Henri Rousseau (1844-1910) to francuski malarz, który zdobył uznanie jako przedstawiciel sztuki naif lub prymitywistycznej. Jego dzieła charakteryzują się naiwną stylizacją, płaskimi formami i jaskrawymi kolorami. Rousseau często malował pejzaże i sceny z dżungli, chociaż sam nigdy nie podróżował do takich miejsc. Pomimo braku formalnego szkolenia artystycznego, jego prace zdobyły uznanie w środowisku artystycznym, a dzisiaj są uważane za ważny element historii sztuki modernistycznej.
Leon Wyczółkowski - wybitny malarz, grafik i rysownik okresu Młodej Polski. Reprezentant nurtu realistycznego w polskiej sztuce. Prace artysty cechowała wszechstronność; eksperymentował w zakresie stosowanych technik: oleju, akwareli, tuszu, temperze, pastelu, ołówku i w grafice. Znane są zarówno jego pejzaże, jak i portrety miast. Mistrzostwo osiągnął Wyczółkowski także w dziedzinie sztuki portretowej. Uprawiał grafikę oryginalną, stając się jednym z pionierów tej dyscypliny w Polsce.Dzieła pokazane w albumie pozwalają prześledzić etapy rozwoju twórczości malarza. Album stanowi wybór najlepszych prac Wyczółkowskiego z całego okresu twórczości. Czytelnik znajdzie w nim ponad 50 znanych i mniej znanych reprodukcji, uzupełnionych wstępem poświęconym twórczości artysty.
Kolejny zeszyt do kolorowania, tym razem prezentujący dzieła Zdzisława Beksińskiego. To propozycja skierowana do wszystkich miłośników kolorowanek oraz sztuki polskiej, którzy nie tylko podziwiają dzieła największych malarskich mistrzów, ale także sami chętnie sięgają po plastyczne przybory. Zeszyt zawiera ilustracje reprodukcji obrazów Zdzisława Beksińskiego. Obok zdjęcia danego dzieła umieszczono szablon do samodzielnego pokolorowania. Dzięki temu każdy kolorujący będzie mógł w swojej wersji zbliżyć się do oryginału lub przeciwnie - nadać obrazkowi własne barwy, zmieniając jego dotychczasowy charakter.
Kalendarz 13-kartkowy na 2025 rok w formacie A3 (297x420 mm) wydrukowany na kredowym papierze o gramaturze 170g. Indeks dzieł Jacka Malczewskiego znajdujących się w kalendarzu: - Portret narzeczonej, 1887 - Derwid, 1902 - Portret Tadeusza Błotnickiego z Meduzą, 1902 - Hamlet polski Portret Aleksandra Wielopolski-ego, 1903 - Portret Feliksa Jasieńskiego, 1903 - Pierwiosnek Portret własny z żoną, 1905 - Portret Zofii Atteslander, 1908 - Ellenai, 1910 - Portret kobiety na tle gaju jarzębinowego, 1917 - Portret kobiety na tle jarzębiny, 1917 - Na jednej strunie Autoportret, 1908 - Aniele, pójdę za tobą, 1901 Jacek Malczewski(18541929) jeden z najwybitniejszych polskich artystów, malarz i rysownik, współzałożyciel Towarzystwa Art-ystów Polskich Sztuka, wieloletni profesor i dwukrotny rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego wczesna twórczość nawiązuje bezpośrednio do martyrologii i literatury romantycznej, późniejsza z kolei, pełna wątków biblijnych, mitologicznych i baśniowych, bliższa jest symbolizmowi. Malarstwo Malczewskiego, charakteryzujące się enigmatycznością i kontrastowością, jest odzwierciedleniem nastrojów społecznych, przeżyć samego twórcy oraz przemian artystycznych przełomu XIX i XX wieku.
13-kartkowy kalendarz pionowy, spiralowany, o wymiarach 297 420 mm, drukowany na matowym kredowym papierze, o gramaturze 170 gsm. Indeks dzieł Stanisława Wyspiańskiego. znajdujących się w kalendarzu: - Portret własny, 18921893 - Dziewczynka gasząca świecę, 1893 - Macierzyństwo (Matka karmiąca dziecko), 1902 - Widok na Teatr Miejski w Krakowie z ulicy Zacisze, 1894 - Dziewczynka w czerwonej sukience w grochy, 1895 - Portret Honoraty Leszczyńskiej, 1894 - Portret dziewczynki profilem, około 1891 - Widok na Barbakan i Bramę Floriańską z ulicy Zacisze, 1894 - Ucieczka do Egiptu, projekt kwatery witraża do kościoła Mariackiego, 18901891 - Śpiące dziecko na poduszce, 1902 - Kościół Panny Maryi, 1905 - Dziewczynka w czerwonej sukience, 1895 - Portret Marii Waśkowskiej, fragment, 1894 Stanisław Wyspiański (18691907) jeden z najwybitniejszych artystów polskiego modernizmu, współzałożyciel Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka, autor słynnych dramatów symbolicznych, m. in. Wesela i Wyzwolenia, poeta, malarz, architekt. Na jego bogaty dorobek artystyczny składają się: portrety, pejzaże, polichromie kościelne, witraże oraz dzieła sztuki użytkowej.
Kalendarz 13-kartkowy na 2025 rok z 12 ilustracjami prac Zdzisława Beksińskiego w formacie A3 (420x297 mm) wydrukowany na kredowym papierze o gramaturze 170g. Indeks dzieł Zdzisława Beksińskiego znajdujących się w kalendarzu: - BG76, 1976 - BG83, 1983 - BA85, 1985 - AG76, 1976 - XXX, 1989 - BP74, 1974 - AF76, 1976 - BŁ79, 1979 - HŃ, 2000 - BH78, 1978 - BH72, 1972 - XXX, 1984 - AA73, 1973 Ilustracje pochodzą z albumów Beksiński 1, Beksiński 2, Beksiński 3, Beksiński 4, Zdzisław Beksiński 19292005 oraz Beksiński. Malarstwo - wydawanych przy współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku. Zdzisław Beksiński (19292005) urodzony w Sanoku, malarz, grafik, rzeźbiarz i rysownik, jeden z najwybitniejszych artystów sztuki współczesnej.
Kalendarz na 2025 rok w formacie A3 (297420 mm) z ilustracjami Zofii Stryjeńskiej, wydrukowany na papierze kredowym o gramaturze 170 g/m2. Indeks dzieł Zofii Stryjeńskiej znajdujących się w kalendarzu: - Korowód z jeleniem, 1925 - Zaloty, po 1945 - W karczmie, ok. 1939 - Kąpiące się, ok. 1935 - W łodzi, ok. 1935 - Spóźniony gość, ok. 1965 - Dziewczyna i myśliwy, po 1930 - Gra w karty, po 1930 - Zaloty huculskie, po 1935 - Rodzina rybaka, po 1935 - Żebraczka z dzieckiem, 1937 - Matka Boska, 1941 Zofia Stryjeńska (18911976) należy do grona najpopularniejszych artystów okresu międzywojennego w Polsce. Za swoją twórczość była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?