Julia, świeżo upieczona mężatka i absolwentka romanistyki, postanawia wykorzystać ostatnie wolne wakacje i decyduje się na uczestnictwo w obozie jeździeckim. Dziewczyna spełnia swoje marzenie i wyjeżdża na Mazury, by nacieszyć się ostatnimi chwilami wolności przed rozpoczęciem pracy na uczelni. Podczas wyjazdu poznaje Marka, przystojnego instruktora jazdy konnej. Między nimi od pierwszej chwili iskrzy, jednak Julia walczy ze swoimi uczuciami i próbuje oprzeć się namiętności. Czy ulegnie niezwykłemu urokowi nowo poznanego mężczyzny? Jak wakacyjny wyjazd zmieni życie dziewczyny? „Obóz jeździecki dla dorosłych” to opowieść o odkrywaniu siebie i swojej kobiecości oraz o tym, jak obezwładniające może być uczucie między dwojgiem ludzi.
W centrum Bemowa policja odnajduje zmasakrowane zwłoki mężczyzny, któremu ktoś zadał 79 ran kłutych. W szczęce ofiary tkwi sygnet ze swastyką, a w studni, niedaleko miejsca zbrodni, spoczywa rytualny tybetański sztylet z zaschniętymi czerwonymi plamami. Za śledztwo odpowiedzialny jest podkomisarz Paweł Bury, stary wyjadacz z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Trop prowadzi do satanistycznej sekty, przypominającej Towarzystwo Thule tajną organizację okultystyczną, której członkiem był Heinrich Himmler. Czy podkomisarzowi uda się rozgryźć zagadkę kryminalną sięgającą czasów II wojny światowej? Czy znajdzie sprawców kolejnych tajemniczych zbrodni, popełnianych zgodnie z jakimś upiornym rytualnym obrządkiem? Przekonaj się, do czego zdolny jest człowiek ogarnięty obsesją.
To życie tworzy szkielet, a ja ubieram go w historię. Lubię ludzi, obserwuję ich, wysłuchuję, podobno pisaniem im pomagam. Stąd też pomysł na ""Portrety"" - 21 historii z życia wziętych. Portrety maluję w głowie od ponad dwóch lat. Moim pędzlem są słowa, płótnem blog, a inspiracją życie. To historie przeżyte, usłyszane, zobaczone. Każdy mógł ich doświadczyć, a może właśnie je przeżywa lub za chwilę odczuje na własnej skórze.To PORTRETY kobiet, mężczyzn, dzieci. To miłość, nienawiść, zazdrość, współczucie, smutek, radość, szczęście, porażka, odwaga i strach. Z takich emocji utkane jest przecież życie, dlatego nasze portrety mogą być niepokojące, intrygujące, piękne lub brzydkie. Ale nigdy mdłe.
Masz ochotę na zdradę, a nie wiesz, jak się do tego zabrać? Ta książka odpowie na wszystkie Twoje pytania. "Poradnik zdrady dla mężczyzn" to propozycja dla tych, którzy chcą, by ich przysłowiowy skok w bok nie stał się przyczyną katastrofy w związku. Jeśli więc pragniesz przeżyć przygodę miłosną lub przez dłuższy czas prowadzić podwójne życie, musisz pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach:
- Jak posługiwać się nowoczesnymi technologiami, by nie zostawiać elektronicznych śladów w telefonie i komputerze?
- Gdzie umawiać się z kochanką, by uniknąć wścibskich oczu?
- Co robić, jeśli nasza żona lub dziewczyna zacznie podejrzewać, że ją zdradzamy?
- Jak zdradzać w klubie lub w trakcie delegacji?
- Jak wykorzystać osoby trzecie do tuszowania zdrady?
- Z kim zdradzać i gdzie szukać partnerki?
Poradnik zawiera proste i praktyczne wskazówki, które szybko zapadają w pamięć i pozwolą uniknąć zdradzającym wielu związkowych perypetii.
To co? Gotowi na nowe doświadczenia? "Więc zaczynajmy naszą grę…"
Opowiadania zawarte w książce powstały dzięki niczym nieskrępowanej literackiej wyobraźni autora. Podczas lektury czujemy się zamknięci w świecie, w którym wszystko jest możliwe; w którym to, co znane i oswojone, może okazać się śmiertelnie niebezpieczne, wrogie. Bohaterowie poruszają się w onirycznej, wypełnionej strzępami snów rzeczywistości.Na kartach książki spotykamy między innymi mężczyznę oskarżonego o wyimaginowane przestępstwo, bohatera balansującego na granicy jawy i przerażającego koszmaru, uczestników okrutnej zabawy, w której ważyć się będą ludzkie losy, oraz małżeństwo uczestniczące w perwersyjnej terapii.Wszyscy próbują odnaleźć siebie, odzyskać utraconą wolność lub znaleźć kogoś, komu będą mogli zaufać. Książkę rozpoczynają i kończą drabble opowiadania liczące dokładnie sto słów. We wszystkich historiach autorowi udało się w sposób niezwykle sugestywny opisać piekło człowieka poddanego absurdom współczesnego świata. I mimo że jesteśmy porażeni niemocą stworzonych przez autora postaci, chcemy im towarzyszyć, gdyż dostrzegamy w ich losach nasze osobiste doświadczenia.
Bohaterka książki spotkała na swojej drodze wcielone zło. Więziona przez sadystycznego męża doświadczyła bólu, strachu i samotności. Gwałcona, bita i poniżana nie straciła jednak wiary w lepszy los i ocaliła nie tylko siebie, ale i swoje dzieci, które zamiast ojcowskiego ciepła doświadczyły bólu i cierpienia. "Piętnaście lat w zamknięciu" to opowieść o tym, jaką krzywdę człowiek potrafi wyrządzić drugiemu człowiekowi. To także głośno wykrzyczane ostrzeżenie: w życiu kieruj się nie tylko sercem, ale i rozumem, dbaj o siebie i nie daj się skrzywdzić. Bohaterka i jej dzieci odzyskały upragnioną wolność. I poznały w życiu ludzi, którym mogły zaufać. "Piętnaście lat w zamknięciu" to historia z życia wzięta, przekonująca i szczera do bólu. Warto ją poznać, by dowiedzieć się czegoś o sobie i innych. Celine Piotrowska po ucieczce od męża rozpoczęła z dziećmi nowe życie. Jest teraz szczęśliwą, pewną siebie kobietą, która z odwagą patrzy w przyszłość. Napisanie książki było dla niej autoterapią, szansą na uważne przyjrzenie się sobie i swojemu życiu. Marzy o tym, by jej historia pomogła kobietom poszukującym inspiracji do walki o szczęście.
Czy roboty mogą być bardziej ludzkie niż ludzie? Takie pytanie stawiali sobie najwybitniejsi twórcy literatury fantastyczno-naukowej, w tym Philip K. Dick. Kolejnym ważnym głosem w dyskusji o granicach człowieczeństwa jest powieść Wydrenowany umysł Mariusza Michalaka, opublikowana nakładem wydawnictwa Borgis. Znajdziemy w niej nie tylko intrygującą refleksję o przyszłości sztucznej inteligencji, ale i porażającą wizję świata, w której inwigilacja i terror są na porządku dziennym, a podzielone społeczeństwo staje się zabawką w rękach tych, którzy namiętnie pragną władzy. Oto Wydrenowany umysł polska odpowiedź na Blade Runnera.
Are e-cigarettes less harmful than traditional ones? Thanks to professor Andrzej Sobczak, we know the answer to this question, and this answer is positive. In his book, ‘1500 times less. Electronic cigarettes in the light of scientific research’, professor Sobczak – a prominent specialist in the area of toxicology, has compared i.a. the content of carcinogenic compounds in tobacco smoke and in the aerosol generated by e-cigarettes and has analyzed the flavor substances added to nicotine liquids. He has also paid attention to the issue of overdosing nicotine as a result of using e-cigarettes and to the analysis of passive inhaling of aerosol. The result of his work, based on many years of research and analyzes of international publications, is an outstandingly interesting book which challenges most of the stereotypes related to the electronic ‘vape’. The conclusion of the book is clear: “E-cigarettes are not completely safe, but they are undoubtedly less harmful than conventional cigarettes”.
Czy e-papierosy są mniej szkodliwe od tradycyjnych? Dzięki profesorowi Andrzejowi Sobczakowi znamy odpowiedź na to pytanie i jest ona pozytywna. Profesor Sobczak – wybitny specjalista w dziedzinie toksykologii – w książce "1500 razy mniej. Papierosy elektroniczne w świetle badań naukowych" porównuje m.in. zawartość związków rakotwórczych w dymie tytoniowym i w aerozolu wytwarzanym przez e-papierosy oraz bada substancje smakowe dodawane do płynów nikotynowych. Interesuje go także kwestia przedawkowania nikotyny w wyniku używania e-papierosów oraz analiza biernego wdychania aerozolu. Efektem jego pracy, popartej wieloletnimi badaniami oraz analizami anglojęzycznych publikacji, jest niezwykle interesująca książka podważająca większość stereotypów związanych z elektronicznym "dymkiem". Płynie z niej jednoznaczny wniosek: "E-papierosy nie są całkowicie bezpieczne, ale bez wątpienia mniej szkodliwe niż papierosy konwencjonalne".
Szczerość, autentyczność, bezkompromisowość – te trzy słowa najlepiej opisują debiutancką powieść Michała Długi, dwudziestopięcioletniego autora obdarzonego wyjątkową umiejętnością obserwacji świata. Jego "Materializm" to książka o ludziach, którzy rozpaczliwie próbują odbić się od dna, ryzykując wszystko, co dotąd osiągnęli. Wśród nich jest przegrany alkoholik, rozpamiętujący swoje najlepsze lata, oraz młody mężczyzna, stawiający pierwsze kroki w dorosłym życiu. Ich przypadkowe spotkanie stanie się okazją do przejmującej rozmowy o miłości, samotności, bogactwie, marzeniach i porażkach. Co niezwykłego jest w tej książce? To historia trzymająca się blisko życia, przesycona prawdziwymi emocjami i refleksjami. Oto debiutancka powieść Michał Długi – nowego wcielenia Marka Hłaski.
autor podjął próbę pokazania, że każdy człowiek żyje tyle razy, ile pamięta zamkniętych etapów swojego życia. Co było ciekawego, niezwykłego, co mogło przetrwać w pamięci jako ważne. "Wschody do nieba" to historia pewnej miłości, która poruszy Czytelnika w każdym wieku.
"Echa Męki Pańskiej" – poetycka refleksja o śmierci Jezusa Chrystusa – to osobisty, przeniknięty głębokim humanizmem zbiór piętnastu psalmów autorstwa prof. Jacka Karola Grzybowskiego, wybitnego biologa medycznego, autora publikacji naukowych, monografii oraz tomików poetyckich. Jego "Echa Męki Pańskiej" opisują kolejne Stacje Drogi Krzyżowej, łącząc wydarzenia znane nam z Pisma Świętego z ponadczasowym namysłem o kondycji człowieka, który poprzez ofiarę Chrystusa zyskał nadzieję na zbawienie i życie wieczne. Ale "Echa Męki Pańskiej" to nie tylko poezja. W książce znajdziemy bowiem grafiki wybitnego artysty Jacka Marcina Korbusa, który dzięki ascetycznym, dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach ilustracjom oddał hołd sztuce dawnych wieków oraz nawiązał subtelny dialog z poezją religijną Jacka Karola Grzybowskiego. W posłowiu do książki ks. Stanisław Stradomski napisał: "Jeśli się wierzy w sercu, czyli naprawdę, to się człowiek znajdzie na Drodze Krzyżowej Jezusa. Bóg nie umiera. Jezus żyje, dlatego Autorzy idą tą Drogą z wiarą w Zmartwychwstanie, w życie, dodając Stację XV".
Czy e-papierosy są mniej szkodliwe od tradycyjnych? Dzięki profesorowi Andrzejowi Sobczakowi znamy odpowiedź na to pytanie i jest ona pozytywna. Profesor Sobczak – wybitny specjalista w dziedzinie toksykologii – w książce "1500 razy mniej. Papierosy elektroniczne w świetle badań naukowych" porównuje m.in. zawartość związków rakotwórczych w dymie tytoniowym i w aerozolu wytwarzanym przez e-papierosy oraz bada substancje smakowe dodawane do płynów nikotynowych. Interesuje go także kwestia przedawkowania nikotyny w wyniku używania e-papierosów oraz analiza biernego wdychania aerozolu. Efektem jego pracy, popartej wieloletnimi badaniami oraz analizami anglojęzycznych publikacji, jest niezwykle interesująca książka podważająca większość stereotypów związanych z elektronicznym "dymkiem". Płynie z niej jednoznaczny wniosek: "E-papierosy nie są całkowicie bezpieczne, ale bez wątpienia mniej szkodliwe niż papierosy konwencjonalne".
Autorka z humorem i dużą dozą ironii opisuje przygody podstarzałej początkującej emigrantki, która wyrusza do Niemiec, by opiekować się seniorami. Bohaterka będzie musiała zmierzyć się z chorobami i dziwactwami swoich podopiecznych, barierami językowymi, miejscowymi obyczajami oraz... wszechobecnymi automatami do różnych diabelstw. Agata Strzałka to mistrzyni w tworzeniu dowcipnych dialogów, satyrycznych scenek obyczajowych oraz zabawnych i przenikliwych miniportretów przedstawiających rozmaite typy ludzkie. Na kartach książki komizm przeplata się jednak z refleksją - nad sytuacją osób zmuszonych do pracy poza granicami swojego kraju, nad narodem polskim, nad kruchością życia oraz pięknem i bogactwem świata. Jeszcze nie zwariowałam (chyba) jest lekturą nie tylko dla byłych i obecnych emigrantów, lecz także dla miłośników prozy Joanny Chmielewskiej, Helen Fielding czy Katarzyny Grocholi oraz dla wszystkich tych, którzy są ciekawi - czasem śmiesznych, a czasem przejmujących - prawdziwych ludzkich historii.
"Laktoferyna – niezwykłe białko" jest rozprawą prezentującą aktualny stan wiedzy, dotyczący tego wciąż nie do końca poznanego białka. Historia laktoferyny sięga ponad 70 lat, kiedy to została odkryta w mleku krowim i ludzkim, wzbudzając zainteresowanie wielu uczonych. Badaniem różnych aspektów aktywności laktoferyny zajmują się obecnie naukowcy na całym świecie. Również w Polsce rośnie zainteresowanie tym białkiem.
Do tej pory przeprowadzono wiele badań, w tym prób klinicznych, potwierdzających jego skuteczność w profilaktyce i leczeniu wielu chorób. Zarówno bydlęca, jak i ludzka laktoferyna mogą być pozyskiwane na skalę przemysłową, co umożliwia ich zastosowanie jako dodatków do żywności i suplementów diety. Prawdopodobnie również niebawem wejdą na rynek leki, zawierające to cenne białko, przeznaczone do leczenia, m.in. zakażeń, sepsy, alergii, osteoporozy czy raka.
Najważniejszą rolą białka jest obrona organizmu przed różnymi zarazkami i nowotworami, ochrona jelit, pomoc w przyswajaniu żelaza oraz regulacja metabolizmu kości. Nieoceniona jest rola, jaką białko dostarczane z mlekiem matki odgrywa w najwcześniejszym okresie naszego życia.
Autorką tej interesującej monografii jest dr Jolanta Artym z Zakładu Terapii Doświadczalnej Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.
Wypadek zmienił życie Anety. Inne środowisko, inne realia i marzenie o odwróceniu biegu wydarzeń, nawet za cenę utraty nowego, udanego związku. W świadomości dziewczyny pozostały sprawy niedokończone, niewyjaśnione i wielka nostalgia. Bo, przecież droga, którą niegdyś podążała, została gwałtownie przerwana. Czy takie było przeznaczenie? Kim byłaby dziś, gdyby życie potoczyło się całkiem normalnie? To tajemnica nie dająca Anecie spokoju, inspirująca odważną decyzję o rozpoczęciu wszystkiego od nowa. Czy dostanie od losu swoją szansę?... Ale to nie ostatnia tajemnica.
Książka jest monografią dotyczącą stosunkowo nowego i prawie nieznanego zagadnienia, jakim są interakcje między lekami a żywnością i alkoholem, od współzależności dotyczącej wchłaniania leku, przez jego metabolizm aż do wydalania. Stanowi próbę uporządkowania i syntezy dotychczasowej wiedzy na ten temat, odpowiadającej najnowszym doniesieniom naukowym. Zawiera ponadto praktyczny skorowidz leków w odniesieniu do ich zażywania w relacji z posiłkami.
Monografia przeznaczona jest dla lekarzy wszystkich specjalności, dla których wiedza na temat współdziałania przepisywanych leków ze składnikami żywności i alkoholem może mieć istotne znaczenie praktyczne.
W kajdankach namiętności to - jak mówi sam autor - kryminał miłosny. Akcja powieści Piotra Kołodziejczaka toczy się w typowym mieście, w którym jedni pragną spokoju, a inni gonią za pieniądzem, jedni oczekują miłości, a inni wyruszają na podbój serc. Jednak pewnego dnia pojawia się bezlitosny morderca, za sprawą którego wszystko się zmienia. Odtąd nic już nie będzie jak dawniej. W kajdankach namiętności to powieść obfitująca w nagłe zwroty akcji, ukazująca przy okazji całą złożoność relacji damsko-męskich, ale też pełna humoru, którego nie powstydziłby się Mel Brooks i Woody Allen. A wszystko napisane ze smakiem, wyczuciem i dbałością o gusta czytelnika.
Tradycyjna kosmetyka ludowa ma dziś coraz więcej zwolenników. Rozmaite poradniki podają liczne sposoby i ziołowe receptury na zachowanie młodej cery. Niektóre z nich dają dobre efekty, ale jednocześnie są niezwykle pracochłonne w przygotowaniu. Tymczasem dla większości współczesnych kobiet ważne jest, aby mieć skuteczny gotowy kosmetyk, bowiem kosmetyka naturalna kojarzy im się najczęściej z talarkami z ogórków na twarzy. Ten poradnik pokazuje, jak można w pielęgnacji urody korzystać z wielowiekowych doświadczeń i wiedzy ludowej bez żmudnego ucierania, ubijania, mieszania czy miksowania.
Wydanie II uzupełnione.
Książka „Zarys położnictwa i ginekologii oraz mastologia z elementami fizjoterapii i rehabilitacji” została poświęcona onkologii ginekologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem raka sutka. Ponadto w monografii można znaleźć informacje o leczeniu uzdrowiskowym – wczesnej i późniejszej rehabilitacji po operacjach ginekologicznych i mastektomii. Czytelnik znajdzie tu również opracowania dotyczące fizjo- i fizykoterapii, zestawienie ultradźwięków i laseroterapii, poszerzony materiał dotyczący rehabilitacji w wysiłkowym nietrzymaniu moczu wraz z farmakologicznym leczeniem zachowawczym, a także rozdziały o raku sutka w ciąży, laktacji, zaletach karmienia piersią, wskazania i przeciwwskazania do karmienia. Praca oparta na najnowszych zdobyczach wiedzy medycznej polecane jest pracownikom ochrony zdrowia, jak: onkologom, urologom, internistom, lekarzom rodzinnym, lekarzom pierwszego kontaktu, a ponadto: studentom uniwersytetów medycznych, AWF-u, pielęgniarkom i położnym oraz osobom interesującym się stanem swojego zdrowia i profilaktyką chorób zanim na leczenie będzie za późno. Podręcznik charakteryzuje się nie tylko nowoczesną treścią, ale i bogatą szatą graficzną, co podnosi wartość dzieła i czyni go bardziej przejrzystym oraz zrozumiałym dla czytelnika.
Choroba próchnicowa u dzieci i młodzieży jest powszechnym problemem w wielu krajach uprzemysłowionych. W Polsce jej częstość i intensywność są jednak szczególnie wysokie.
W książce autorzy podjęli się zadania przedstawienia współczesnej koncepcji postępowania w chorobie próchnicowej u dzieci w oparciu o wieloletnie, własne doświadczenia kliniczne, doniesienia piśmiennictwa oraz zalecenia Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej (EAPD) i Amerykańskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (AAPD).
Monografia zawiera ponadto podstawowe informacje dotyczące właściwości materiałów wykorzystywanych w leczeniu próchnicy ubytkowej, ułatwiające ich prawidłowy wybór w konkretnych sytuacjach klinicznych. Przedstawiono też współczesne zasady opracowania ubytków próchnicowych w zębach mlecznych i "młodych" zębach stałych i ich wypełniania, z wykorzystaniem materiałów szkło-jonomerowych i polimerowych oraz przygotowanych fabrycznie koron stalowych.
Szczególnie cennym elementem książki jest w większości barwne zilustrowanie technik wykorzystywanych w leczeniu zmian próchnicowych.
KSIĄŻKA pod redakcją:
Dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk - absolwentka Oddziału Stomatologicznego I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Od 2009 roku kierownik Zakładu Stomatologii Dziecięcej, a od 2012 roku prodziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Redaktor naczelny czasopisma "Nowa Stomatologia", redaktor działu "Stomatologia Dziecięca" w "Journal of Stomatology" oraz sekretarz oddziału mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
Dr hab. n. med. Leopold Wagner prof. nadzw. WUM - absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 2003 roku kierownik Zakładu Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Natomiast od 2006 roku przewodniczący Kolegium specjalistów w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Repetitio est...", a także od 2012 roku prezes zarządu Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?