W tym sektorze polecamy wartościowe książki psychologiczne o emocjach i uczuciach, zarówno tych poztytywnych jak i tych negatywnych, które towarzyszą nam od dziecka. Żyjemy w świecie pełym lęku, niepokoju i praktycznie każdego dnia walczymy ze stresem. Tutaj nasz czytelnik znajdzie poradniki, które pomogą mu uwolnić się od lęku i żyć pełnią życia. Dzięki licznym publikacjom i podręcznikom nauczycie się tworzyć użyteczne prognozy zamiast fantazji lękowych, podejmować działania i pokonacie w sobie skłonność do unikania, akceptowania i przekierowywania myśli lękowych. Polecamy książkę Joela Mindena pt. Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać prowadzi ona Czytelnika przez praktyczne fazy akceptacji i radzenia sobie z emocjami.
Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat stanowi doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz. W pułapce myśli dla nastolatków to publikacja, która stanowi dopełnienie bestsellera W pułapce myśli.To wyczerpujący poradnik, który został skierowany do młodych ludzi. Wyróżnia go lekki i bezpośredni język, a zawarte w nim przykłady, wskazówki i ćwiczenia odpowiadają problemom i wyzwaniom, przed jakimi stają młodzi ludzie. W pułapce myśli dla nastolatków rozwija (najważniejsze) umiejętności potrzebne do radzenia sobie z trudnymi, czasem wręcz przytłaczającymi emocjami: stresem, brakiem wiary w siebie, wstydem, gniewem czy lękiem. Książka daje młodym ludziom jasny przekaz, że nie są w swoich uczuciach osamotnieni, a porady w niej zawarte pomagają przejść ten trudny etap życia z podniesioną głową. Terapia akceptacji i zaangażowania, na której założeniach opiera się ta książka, uczy, jak zamiast koncentrować się na niepowodzeniach, problemach okresu dorastania czy codziennych zmaganiach, być bardziej uważnym, rozpoznawać swoje myśli i uczucia, akceptować siebie i swoje emocje oraz rozwiązywać problemy. To lektura obowiązkowa nie tylko dla młodzieży, ale i rodziców, nauczycieli oraz terapeutów pracujących z tą grupą wiekową. Dzięki książce młodzi ludzie: przezwyciężą trudne emocje związane z okresem dorastania nauczą się wykorzystywać siłę uważności w codziennych sytuacjach przestaną szukać w sobie wad i zaczną rozwiązywać swoje problemy zyskają pewność siebie i poczucie własnej wartości odnajdą wartości, które pomogą stworzyć życie, jakiego pragną.
Lęk nie musi paraliżować Odczuwanie lęku jest częścią naszej ludzkiej natury. Jeżeli potraktujemy go jako wyzwanie, może nadać życiu emocjonalnemu twórczą dynamikę i przyczynić się do naszego rozwoju.
Każdy zdrowy człowiek odczuwa lęk. Nie wiąże się on z żadną konkretną przyczyną. To uczucie jest nam potrzebne i wpisane w nasze życie. Czasami jednak – a obecnie coraz częściej – przyjmuje formę neurotyczną i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Przeradza się w paraliżujący strach przed problemami ekonomicznymi, odrzuceniem przez społeczeństwo, samotnością, chorobami, śmiercią…
Wunibald Müller opisuje różne patologiczne postacie lęku i pokazuje, jak efektywnie sobie z nimi poradzić. Podczas swojej praktyki psychoterapeutycznej i duszpasterskiej pomógł wielu osobom dzięki profesjonalizmowi i dobraniu odpowiedniej terapii.
Bestseller! Tysiące sprzedanych egzemplarzy!
Żeby pokonać depresję, trzeba jej wysłuchać Depresja przypomina nam, że ciemna, czarna, szara strona rzeczywistości jest w nie mniejszym stopniu częścią naszej egzystencji niż jej strony radosne, jasne i barwne. Trzeba uznać tę ciemną stronę w nas, a nie ją lekceważyć. Jej pojawienie się może być szansą dla naszego rozwoju psychicznego i duchowego.
Każdy z nas zna kogoś, kto ma depresję, choć często nie jesteśmy tego świadomi. Osoba chora na depresję może na co dzień być uśmiechnięta, a w rzeczywistości zmagać się z brakiem sił, trwać w wewnętrznym mroku i codziennie toczyć walkę o to, by wstać z łóżka. Przedłużanie się takiego stanu może prowadzić nawet do poważnych objawów psychofizycznych.
Wunibald Müller, ceniony psychoterapeuta i duszpasterz, odsłania przed czytelnikami mechanizmy działania depresji. Opisuje jej najczęstsze przyczyny i typy. Przedstawia sposoby wyjścia, docenia rolę modlitwy w terapii. Na przykładzie wielu osób, z którymi pracował, dowodzi nawet, że da się przekuć to trudne przeżycie w pozytywne doświadczenie.
Bestseller! 15 tys. sprzedanych egzemplarzy!
„Miłość a życie społeczne" - czy ma coś wspólnego z realiami współczesnego świata? W powszechnym przekonaniu związek pomiędzy miłością a życiem społecznym nie jest oczywisty. Aczkolwiek miłość w swojej wielkości jest zdolna, mimo ograniczeń realiów życia, przebudować wszelką ludzką rzeczywistość w wymiarze osobowym, rodzinnym, w relacjach międzyludzkich, pomiędzy grupami społecznymi czy narodami. Intuicyjnie wyczuwamy bogactwo możliwości tkwiących w miłości. Podejmując problem związków pomiędzy miłością a życiem społecznym, chciałem zwrócić uwagę na ich znaczenie. Szczególnie w dobie powszechnej inflacji słowa „miłość", przy jednoczesnej skali narastania problemów społecznych, chociażby generowanych w cyberprzestrzeni. Współczesny człowiek zauroczony dążeniem do użyteczności, zysku, władzy, które - jak się wydaje - ustalają standardy życia społecznego, nigdy nie porzucił duchowych marzeń o miłości poszukiwanej w transcendencji, a ukazywanej w religii i kulturze. Generowana z transcendencji miłość i wynikające z niej wsparcie duchowe ma wpływ na praktycznie doświadczany świat i to, co jest prezentowane w tej pracy, na życie społeczne.
(fragment książki)
Dziennik terapii kobiety DDA /dziecko dorosłego alkoholika/, wykształconej, robiącej karierę zawodową, która uwolniła się z przemocowego związku. II wydanie uzupełnione.
W książce przedstawiono problem aktywizacji osób starszych poprzez terapię zajęciową. Ze względu na szeroki potencjał, terapia zajęciowa stanowi bardzo ważny element działań prewencyjnych oraz formę aktywizacji seniorów w starzejącym się społeczeństwie, co w konsekwencji zapobiega wykluczeniu społecznemu osób starszych. Autorka koncentruje się na problemach teoretycznych i definicyjnych związanych z terapią zajęciową w Polsce oraz przedstawia sposoby jej prowadzenia na przykładzie poznańskich dziennych domów pomocy społecznej – ukazując konsekwencje przyjętych założeń teoretycznych. Analizuje zagadnienie w porównaniu do innych krajów UE i USA, przedstawia różnice w podejściu do tej formy usprawniania, odmienne metody pracy oraz regulacje prawne, wpływające bezpośrednio na sposób prowadzenia tej formy terapii w Polsce.
W dwóch pierwszych rozdziałach omówiono problem starzenia się człowieka w ujęciu psychologicznym i społecznym oraz koncepcje teoretyczne i regulacje prawne związane z terapią zajęciową. Następnie przedstawiono hipotezy badawcze i metodykę pracy, analizę oferty innych niż terapia zajęciowa aktywności dla osób w okresie późnej dorosłości dostępnych na terenie Poznania oraz wyniki badań przeprowadzonych na grupie terapeutów zajęciowych oraz uczestników zajęć w dziennych domach pomocy społecznej. Książkę kończy rozdział o konsekwencjach specyficznego podejścia do terapii zajęciowej w Polsce oraz propozycje takich zmian, by była ona efektywniejsza i satysfakcjonująca dla uczestników.
Najpopularniejsze medium na świecie oraz gwiazda programu Tyler Henry - medium z Hollywood po raz pierwszy odsłania kulisy swojej pracy! W książce zdradza jak wyglądała jego droga od odkrycia daru komunikacji ze zmarłymi, przez jego akceptację i kształtowanie umiejętności, aż po prowadzenie popularnego programu, w którym pomaga takim gwiazdom jak Joanna Krupa, Khloe Kardashian, Carmen Electra, Megan Fox. Z rozbrajająca szczerością opisuje w jaki sposób odczyty mogą wpłynąć na nasze relacje z bliskimi będącymi po Drugiej Stronie i jakie lekcje możemy od nich otrzymać. Odpowiada również na pytania czy opętanie naprawdę istnieje, czy wszyscy mamy duchowych przewodników oraz jak rozpoznać, które medium jest autentyczne. Śmierć nie oznacza pożegnania!
Monografia jest II edycją rozprawy habilitacyjnej autora. Książka stanowi oryginalne, oparte na etnograficznych badaniach terenowych studium, obejmujące występujące na Kaszubach rytuały i wierzenia związane ze śmiercią i pogrzebem. Szybki zanik tradycyjnego modelu "dobrej śmierci" sprawia, że drugie wydanie książki może pomóc wniknąć - już kolejnej generacji Kaszubów - w piękny i bogaty świat religijności przodków.
The Tibetan Book of the Dead has been renowned for centuries as a classic of Buddhist wisdom and religious thought. More recently, it has become highly influential in the Western world for its psychological insights into the processes of death and dying - and what they can teach us about the ways in which we live our lives. It has also been found to be helpful in the grieving process.
Bohaterka książki spotkała na swojej drodze wcielone zło. Więziona przez sadystycznego męża doświadczyła bólu, strachu i samotności. Gwałcona, bita i poniżana nie straciła jednak wiary w lepszy los i ocaliła nie tylko siebie, ale i swoje dzieci, które zamiast ojcowskiego ciepła doświadczyły bólu i cierpienia. "Piętnaście lat w zamknięciu" to opowieść o tym, jaką krzywdę człowiek potrafi wyrządzić drugiemu człowiekowi. To także głośno wykrzyczane ostrzeżenie: w życiu kieruj się nie tylko sercem, ale i rozumem, dbaj o siebie i nie daj się skrzywdzić. Bohaterka i jej dzieci odzyskały upragnioną wolność. I poznały w życiu ludzi, którym mogły zaufać. "Piętnaście lat w zamknięciu" to historia z życia wzięta, przekonująca i szczera do bólu. Warto ją poznać, by dowiedzieć się czegoś o sobie i innych. Celine Piotrowska po ucieczce od męża rozpoczęła z dziećmi nowe życie. Jest teraz szczęśliwą, pewną siebie kobietą, która z odwagą patrzy w przyszłość. Napisanie książki było dla niej autoterapią, szansą na uważne przyjrzenie się sobie i swojemu życiu. Marzy o tym, by jej historia pomogła kobietom poszukującym inspiracji do walki o szczęście.
Zapowiedzi możliwych zmian w przepisach regulujących dopuszczalność aborcji w Polsce, w tym przepisów karnych dotyczących przerywania ciąży wbrew przepisom ustawy, wywołały bardzo duże poruszenie w społeczeństwie, w dużej mierze właśnie ze względu na projektowane zmiany w Kodeksie karnym z 1997 r. Z tego powodu zasadne jest bliższe zbadanie i poznanie powiązań między prawem karnym a ochroną zdrowia i życia ciężarnej kobiety oraz dziecka poczętego, w tym także odpowiedzialności karnej lekarzy za błędy medyczne w czasie ciąży i porodu.
Punktem wyjścia do rozważań są konstytucyjne i międzynarodowe standardy ochrony życia oraz ich wpływ na kształt przepisów w Kodeksie karnym. Należy zastanowić się nad prawidłowością i zasadnością obecnie obowiązujących regulacji, a w szczególności określić, czy zapewniają one prawidłową ochronę życia i zdrowia ciężarnej kobiety oraz poczętego dziecka.
Jak być Babcią XXI wieku?
Pełna humoru i satyry jedyna książka o Babciach i dla Babć.
Świat się zmienia, przyspiesza kroku, babcie razem z nim. Tym współczesnym daleko już do stereotypu, który podpowiada siwe włosy, okulary, kapcie, fotel i dzierganie skarpetek na drutach.
Jak być Babcią na miarę XXI wieku ? Jak znaleźć wspólny język z wnukami epoki smartfonów ? Jak uniknąć zgrzytów na linii babcia – rodzice ? Mądra Babcia to wie i chętnie się tą wiedzą dzieli.
Ta książka jest jak jej autorka – wesoła, sympatyczna, rodzinna, dowcipna, ciut szalona, a równocześnie głęboko mądra…
… czyli taka, jak powinna być każda babcia. Bo nie wystarczy kochać wnuki, trzeba to jeszcze robić mądrze.
Mądrze – czyli jak ? Odpowiedzi szukajcie na kartach tej książki.
Nazajutrz po śmierci swej matki, 25 października 1977 roku, Roland Barthes rozpoczyna swój "Dziennik żałobny". Używa atramentu, czasami ołówka, robiąc zapiski na fiszkach, które sam przygotowuje z kartek zwykłego papieru, pociętych na cztery części, a ich zapas zawsze trzyma w miejscu pracy.
W trakcie redakcji Dziennika przygotowuje jednocześnie swój kurs w College de France na temat "Neutralności" (luty?czerwiec 1978), pisze tekst na konferencję zatytułowaną "Przez długi czas kładłem się spać wcześnie" (grudzień 1978), publikuje liczne artykuły w wielu dziennikach oraz czasopismach, między kwietniem a czerwcem 1979 roku redaguje "Światło obrazu" ("La Chambre Claire"), latem tego samego roku pisze kilka felietonów do swojego projektu Vita Nova, w końcu opracowuje dwuczęściowy kurs w College de France na temat "Przygotowania do powieści" (grudzień 1978 ? luty 1980). U podstaw wszystkich tych dzieł, napisanych wyraźnie pod znakiem śmierci matki, znajdują się fiszki z "Dziennika żałobnego".
Notatki robione są głównie w Paryżu i Urt, w pobliżu Bayonne, gdzie Roland Barthes przebywał czasami w towarzystwie swego brata Michela i jego żony Rachel. Kilka odbytych podróży do Maroka, gdzie był regularnie zapraszany na wykłady, ale i gdzie lubił po prostu jeździć, także nadaje rytm owemu okresowi.
Przechowywany w IMEC "Dziennik żałobny" jest tutaj, fiszka po fiszce, przedstawiony w całej swej integralności; fiszki ułożyliśmy chronologicznie, ponieważ wdarł się w nie pewien nieład [désordre s’y était glissé]; format fiszki implikuje zawsze zwięzłą redakcję, jednakże kilka z nich zostało zapisanych obustronnie (recto verso) i czasami tekst jest kontynuowany na odwrotnych stronach fiszek; inicjały użyte przez autora wskazują bliskich, zostały więc zachowane; nawiasy pochodzą od samego Barthesa; kilka notatek u dołu strony rozjaśnia kontekst lub precyzuje aluzje. Henriette Binger przychodzi na świat w 1893 roku. W wieku dwudziestu lat wychodzi za mąż za Louisa Barthesa; w wieku dwudziestu dwóch lat zostaje młodą matką, a rok później ? wdową wojenną. Umiera w wieku osiemdziesięciu czterech lat.
Narzeczeństwo ujmowane jest jako etap przedmałżeński -po zaręczynach a przed zawarciem związku małżeńskiego. Konstruktywnie przeżyte, tworzy odpowiednie warunki do budowania wartościowej i trwałej relacji małżeńskiej, opartej na wzajemnym szacunku i wspólnym poszanowaniu fundamentalnych wartości moralnych i duchowych.
O oryginalności i potrzebie nieustannego analizowania tematyki narzeczeństwa świadczy stosunkowo rzadkie podejmowanie badań naukowych z tego zakresu. W pedagogice problematyka ta wydaje się nieobecna. Oddawana do rąk Czytelnika publikacja zawiera treści, które dotyczą rozumienia narzeczeństwa i jego istoty, instytucji zaręczyn, a także dalszego, bliższego i bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Część teoretyczną dopełniają badania przeprowadzone wśród narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa sakramentalnego.
Książka może być bardzo przydatna dla pedagogów, psychologów, teologów, duszpasterzy, pracowników poradni rodzinnych, którzy zajmują się diagnozą, projektowaniem i realizacją działań profilaktycznych, poradnianych czy terapeutycznych, niezwykle ważnych dla podejmowanych starań w celu dobrego funkcjonowania społecznego zarówno rodzin, jak i poszczególnych członków je tworzących.
We may all have different abilities, interests, beliefs and lifestyles, beliefs but there is one thing that we all have in common: We want to be happy!
Happiness shows you how to be happy by adopting lifelong “happiness habits” that bring and fulfilment and pleasure to your days.
These habits will help you manage life’s inevitable ups and downs; consistent practice will develop your happiness abilities and help you live the happy life you want.
Aristotle believed that happiness was comprised of pleasure and a sense of life well-lived. Today’s research agrees, suggesting that “happiness” is defined by your overall satisfaction with your life as well as how you feel from day to day. This book shows you that happiness is a skill made up of a particular set of habits that you can bring in your life starting today.
Identify your own, personal definition of “happiness”
Learn why we need to be happy and what often gets in the way
Develop habits that help you create and maintain happiness long-term
Learn how to be happy when you’re stuck in an unhappy situation
Discover the often-overlooked happiness that surrounds you every day
While happiness is not feeling good all the time you do have the ability to control how you feel
Happiness gives you the skills and perspective to recognise happiness and pursue a happy life—whatever that may mean for you.
Jeśli chciałeś kogoś kochać, a okazało się, że nie umiesz, mało tego, jeszcze zraniłeś tych, których chciałeś mieć blisko; jeżeli czujesz ból swojego serca, które oskarża cię, że nie stanąłeś w jego obronie, gdy je poniżano; jeżeli pragniesz głębokich więzi, a masz wrażenie, że coś cię blokuje – to bardzo możliwe, że w tej książce znajdziesz początek swojej drogi do szczęśliwego życia.
Sigmund Freud's audacious masterpiece, The Interpretation of Dreams, has never ceased to stimulate controversy since its publication in 1900.
Freud is acknowledged as the founder of psychoanalysis, the key to unlocking the human mind, a task which has become essential to man's survival in the twentieth century, as science and technology have rushed ahead of our ability to cope with their consequences.
Freud saw that man is at war with himself and often unable to tolerate too much reality. He propounded the theory that dreams are the contraband representations of the beast within man, smuggled into awareness during sleep. In Freudian interpretation, the analysis of dreams is the key to unlocking the secrets of the unconscious mind.
Nie-widoki cierpienia stanowią niejako „higieniczną” odpowiedź na przesycenie kultury wizualnej przemocą ukazywaną nazbyt bezpośrednio i dosłownie, które to przesycenie prowadzi ostatecznie do powszechnego znieczulenia i obojętności. Nie oznaczają one braku reprezentacji, odebrania cierpieniu świadectwa i formy wyrazu, co skazałoby je na niebyt lub zapomnienie. Stanowią natomiast wartą rozwagi propozycję przekroczenia naczelnej aporii związanej z tworzeniem „widoków cudzego cierpienia”: nie ukazywać go to udawać, że nie istnieje; ukazywać – to ryzykować przemienienie go w quasi-pornograficzny fetysz, przedmiot obojętnej, a częstokroć nawet cynicznej konsumpcji. Wedle zamierzeń redaktorów tomu zebrane w nim szkice stanowić mają istotny głos w dyskusji nad etycznym wymiarem kreowania i rozpowszechniania obrazów prezentujących ofiary wojny, przemocy czy chorób, dyskusji, której wciąż, jak się zdaje, daleko do jednoznacznych konkluzji.
W książce Instytucjonalna różnorodność form wsparcia osób starszych w Polsce (z uwzględnieniem perspektywy filozoficznoprawnej i holistycznej) została podjęta próba omówienia konstrukcji filozoficznoprawnej i holistycznej prawa człowieka do zabezpieczenia społecznego w sytuacjach występowania poszczególnych ryzyk m.in. związanych z chorobą i utratą sił do pracy i zarobkowania w celu utrzymania siebie i najbliższych na każdym etapie życia, a w szczególności będąc osobą starszą wymagającą szczególnych form wsparcia. Wsparcia, które powinno być definiowane nie tylko jako ""pomoc udzielana komuś, zwłaszcza pomoc materialna"", ale w szerszym kontekście również jako podejmowanie działań instytucjonalnych, które wspierają, pomagają, zabezpieczają ubezpieczają, a jak sytuacja tego wymaga, to i organizują opiekę. Natomiast spoiwem wymienionych funkcji powinno być uzupełnianie, wspieranie lub koordynowanie działań poszczególnych instytucji publicznych, a w wielu sytuacjach niepublicznych wówczas, kiedy realizują cele publiczne. Zwłaszcza wtedy, kiedy kompetencji nie są jasno określone granicami prawa.
Pomysł na tę książkę przyszedł w momencie, gdy opowiadałem mojej rodzinie pewną właśnie przeczytaną historię, dla mnie niesamowitą i inspirującą. W tej opowieści kobieta relacjonuje, jak obudziła się w środku
nocy, słysząc, że ktoś włamuje się do jej domu. Obcy mężczyzna kopniakiem wyważył drzwi do jej pokoju. Zbliżając się do łóżka, rzucał obelgami. Miała pod poduszką broń, ale wiedziała, że napastnik nie będzie cierpliwie czekać, aż ona ją wydobędzie. W tym momencie pojawiła się myśl, która – jak wierzy – uratowała
jej życie, zmierzające wtedy do gwałtownego końca. Opowieść tę znajdziesz na kartach tej książki, nie powiem więc już nic więcej. Dodam tylko, że żyłem wtedy właśnie takimi przykładami osób, które wykorzystują pełen
zakres dostępnych ludzkim istotom możliwości komunikowania się i nawiązywania kontaktu, zamiast wpadać w pułapkę ograniczonego wyboru kto-kogo, czyli walki lub ucieczki. (...)
(...) Większość historii opowiedziano mi podczas wywiadów i głębokich rozmów, które nagrywałem, przepisywałem, edytowałem, a potem uzyskiwałem akceptację moich rozmówców. Pozostałe albo były już spisane osobiście przez autorów, albo też przedrukowywałem je z wcześniejszych źródeł.W przypadku niektórych opowieści nazwiska i miejsca zostały pominięte lub zmienione w celu zachowania prywatności. (...)
(...) Wierzę, że te opowiadania zainspirują cię, wywołają niejedną łzę, spowodują, że zechcesz krzyczeć lub śmiać się w głos, otworzą twoje serce, wywołają dreszcz na myśl o rzeczach, o których nie myślałeś, że są możliwe. To właśnie uczyniły i dalej czyną dla mnie.”
Mark Andreas
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?