Autor ? z właściwą sobie wnikliwością, prostotą i praktyczną znajomością rzeczy ? pokazuje, jak wykorzystać 7 nawyków, by stworzyć silną, kochającą się wielopokoleniową rodzinę. W dobie kryzysu rodziny, odzwierciedlającego kryzys wartości i autorytetów, Covey radzi, co zrobić, by bez uszczerbku dla własnej indywidualności rodzinę uczynić wartością najważniejszą w życiu, jak ją wzmacniać, by oparła się destrukcyjnym wpływom, a zarazem jak pielęgnować w rodzinie ducha zabawy, radości i przygody. Stephen R. Covey ? światowy autorytet w dziedzinie przywództwa, ekspert w sprawach rodziny, uznany przez magazyn ?Time? za jednego z najbardziej wpływowych Amerykanów. Prócz 7 nawyków szczęśliwej rodziny napisał światowy bestseller 7 nawyków skutecznego działania, Najpierw rzeczy najważniejsze i Zasady skutecznego przywództwa. Polecamy również książki synów Coveya: 7 nawyków skutecznego nastolatka Seana Coveya oraz Szybkość zaufania Stephena M.R. Coveya.
Nikt wcześniej nie musiał stawiać czoła takiej rzeczywistości. Wielkie korporacje chwieją się w posadach. Ogromne gospodarki zdają się powstawać w ciągu jednego dnia. Dzisiejszy biznes to jak wędrówka rzeką o wartkim nurcie. Jak możesz osiągnąć przewidywalne rezultaty w tak nieprzewidywalnym świecie?
Jedyną rzeczą pewną w prowadzeniu biznesu jest jego niepewność. Mimo to istnieją wspaniałe organizacje, którym udaje się regularnie osiągać wyśmienite wyniki, niezależnie od warunków.
Niniejsza książka traktuje o osiąganiu przewidywalnych rezultatów, zarówno w dobrych jak i złych czasach, dzięki przestrzeganiu czterech głównych zasad:
Bezbłędna realizacja.
Zaufanie ze strony wszystkich interesariuszy.
Osiąganie więcej mniejszą liczbą środków.
Przekształcenie strachu w zaangażowanie.
Rozwiązywanie najtrudniejszych życiowych problemów
3. Rozwiązanie przedstawia przełomowe podejście do rozstrzygania konfliktów i kreatywnego radzenia sobie z problemami zawodowymi, społecznymi i osobistymi. Covey wyjaśnia, jak wykraczać poza "moją" i "twoją" stronę, a nawet kompromisy, tak by zakończyć spór bądź negocjacje w sytuacji lepszej niż ta, do której początkowo dążyliśmy. Poprzez zaczerpnięte z życia przykłady pokazuje, jak jego koncepcje zastosowano w praktyce, by stworzyć nową, lepszą rzeczywistość - w zwalczaniu przestępczości, zwłaszcza wśród młodocianych, w podnoszeniu poziomu nauczania i wyników szkolnych, w naprawianiu relacji pomiędzy wspólnikami w firmie, a także rodzicami i dziećmi.
W obliczu trudnych wyzwań i dylematów współczesności - ochrony środowiska i zachowywania miejsc pracy, ubóstwa, słabnących więzi międzyludzkich - umiejętność wypracowywania nowej drogi jest sprawą kluczową.
"W ciągu lat swej pracy Covey doszedł do unikatowych sposobów osiągania porozumień i wpływania na innych, by doprowadzić do pozytywnych, a niemożliwych wcześniej rezultatów. W tej książce ukazał model działania, który będzie niezmiernie pomocny przywódcom w świecie nękanym niezliczonymi konfliktami".
Steve Forbes, prezes i redaktor naczelny Forbes Media
Stephen R. Covey (1932-2012) był uznanym doradcą biznesowym, światowym autorytetem w dziedzinie przywództwa, ekspertem od spraw zarządzania, skuteczności działania, rodziny oraz kształtowania związków międzyludzkich. Jego książka 7 nawyków skutecznego działania (REBIS, 2005) stała się światowym bestsellerem (20 mln sprzedanych egzemplarzy). REBIS wydał także jego Zasady skutecznego przywództwa, Najpierw rzeczy najważniejsze, 7 nawyków szczęśliwej rodziny i 8. nawyk. "Time" zaliczył go do dwudziestu pięciu najbardziej wpływowych Amerykanów.
Breck England jest konsultantem i publicystą we FranklinCovey. Współpracował z S.R. Coveyem przy kilku książkach, m.in. Great Work, Great Career.
Fragment książki 3. Rozwiązanie
Trzecie rozwiązanie: zasada, paradygmat i proces synergii
Istnieje sposób na pokonanie najtrudniejszych problemów, jakim stawiamy czoło - nawet tych, które wydają się niemożliwe do rozwiązania. Jest taka ścieżka, która przecina niemal wszystkie życiowe dylematy i podziały. Droga biegnąca naprzód. Nie jest to droga twoja czy moja. Wiedzie ponad nami. Lepsza niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.
Nazwałem ją Trzecim Rozwiązaniem.
W większości konfliktów mamy do czynienia z dwoma punktami widzenia. Przyzwyczailiśmy się do myślenia w kategoriach „mojej strony" i „twojej strony". Moja racja jest dobra, natomiast twoja - zła (lub przynajmniej nie tak dobra jak moja). Po mojej stronie znajdują się i racja, i obiektywizm. Twoje sądy są mylne, a może nawet stronnicze. Moje motywy są czyste, twoje zaś w najlepszym wypadku niejasne. To jest moja partia, moja drużyna, mój kraj, moje dziecko, moja firma, moje zdanie, moja strona przeciwko twojej. W każdym wypadku mamy do czynienia z Dwoma Rozwiązaniami.
Prawie każdy z nas identyfikuje się z jednym lub drugim rozwiązaniem. Nic zatem dziwnego, że mamy liberałów przeciw konserwatystom, republikanów przeciw demokratom, pracowników przeciwko zarządowi, prawnika przeciw prawnikowi, dziecko przeciw rodzicom, Partię Konserwatywną przeciw Partii Pracy, nauczycieli przeciw dyrekcji, związki przeciw rządowi, wieś przeciw miastu, ekologów przeciw przedsiębiorcom, białych przeciw czarnym, religię przeciw nauce,
nabywców przeciw sprzedawcom, powodów przeciw pozwanym, kraje rozwijające się przeciw krajom wysoko rozwiniętym, małżonka przeciw małżonce, socjalistów przeciw kapitalistom oraz wierzących przeciw niewierzącym. Właśnie dlatego na świecie panują rasizm, uprzedzenia i wojny.
Każde z Dwóch Rozwiązań jest mocno osadzone we właściwym sobie światopoglądzie. Na przykład światopogląd ekologa ukształtował się poprzez podziw dla subtelnego piękna i równowagi w naturze. Na światopogląd przedsiębiorcy wpłynęła chęć rozwijania społeczeństwa i zwiększania możliwości ekonomicznych. Każda ze stron zazwyczaj postrzega swój pogląd jako nienaganny i racjonalny, poglądy drugiej strony zaś uważa za dalekie od ideału lub nierozsądne.
Głębokie korzenie mojego światopoglądu rozwijają się wraz z moją tożsamością. Jeżeli powiadam, że jestem ekologiem, konserwatystą czy nauczycielem, opisuję coś więcej niż wartości, w które wierzę i cenię, gdyż określam siebie. Zatem atakując moją stronę, napadasz na mnie i na mój obraz samego siebie. W najgorszym wypadku konflikty tożsamości mogą się przerodzić w wojny.
Jak możemy kiedykolwiek wykroczyć poza myślenie w kategoriach Dwóch Rozwiązań, wiedząc, jak głęboko tkwi to w każdym z nas? Zazwyczaj w ogóle tego nie robimy — walczymy dalej lub osiągamy chwiejny kompromis. Wtedy napotykamy wiele frustrujących impasów. Z reguły problem nie leży jednak w tym, po której jesteśmy stronie, lecz w naszym sposobie myślenia. Rzeczywistym problemem są nasze paradygmaty myślowe.
Słowo „paradygmat" oznacza schemat bądź model myślenia wpływający na nasze zachowanie. Jest niczym mapa, która pomaga nam zdecydować, jaki kierunek obrać. Mapa, którą widzimy, determinuje nasze czyny. To, co robimy, wpływa na otrzymywane wyniki.
Gdy pomidory po raz pierwszy dotarły z Ameryki do Europy, pewien francuski botanik zidentyfikował je jako straszliwe „wilcze brzoskwinie", o których mówili starożytni uczeni. „Zjedzenie pomidora powoduje drgawki, ślinotok i śmierć" — ostrzegał. Dlatego też wcześni europejscy koloniści w Ameryce nawet ich nie dotykali, choć uprawiali je w ogrodach jako roślinę dekoracyjną. W tym samym czasie jedną z najgroźniejszych chorób panujących wśród kolonistów był szkorbut będący skutkiem niedoboru witaminy C. Tymczasem w pomidorach witamina C występuje w dużych ilościach. Lekarstwo spokojnie rosło w ogrodach, lecz ludzie umierali z powodu błędnego paradygmatu.
Prawie sto lat później paradygmat uległ zmianie wraz z napływem nowych informacji. Włosi i Hiszpanie zaczęli jeść pomidory. Rzekomo uprawiał je sam Thomas Jefferson, promując ich spożywanie. Dziś pomidor jest jednym z najpopularniejszych warzyw. Teraz postrzegamy pomidory jako pożyteczne. Spożywamy je, a w zamian za to otrzymujemy zdrowie. Tak wygląda potęga zmiany paradygmatu.
Jeśli jestem ekologiem, a mój paradygmat bądź mapa myślowa pokazuje tylko piękny, nietknięty las, będę się starał go chronić. Jeśli ty jako przedsiębiorca posługujesz się mapą myślową, która pokazuje ci jedynie podziemne złoża ropy, będziesz chciał przystąpić do odwiertów. Oba paradygmaty brzmią prawidłowo. Rzeczywiście - na tym obszarze więc, że za podążanie za twoją mapą musiałbym zapłacić wysoką cenę. Ty mógłbyś wygrać, a ja przegrać.
Moglibyśmy też połączyć nasze mapy, co byłoby bardzo rozsądne. Otrzymalibyśmy wówczas o wiele dokładniejszą mapę uwzględniającą obie perspektywy. Ja zrozumiem twój punkt widzenia, a ty mój. To oznacza postęp, choć nawet wtedy nasze cele mogą ze sobą nie współgrać. Ja wciąż nie chcę ingerować w życie lasu, a ty nadal pragniesz się dowiercić do podziemnych złóż ropy. Głębokie zrozumienie twojej mapy mogłoby doprowadzić do tego, że walczyłbym z tobą z jeszcze większym zaangażowaniem.
Ale w tym momencie dochodzimy do rzeczy najbardziej ekscytującej. Dzieje się tak, gdy patrzę na ciebie i mówię: „Prawdopodobnie jesteśmy w stanie wypracować rozwiązanie lepsze niż te, o których myślimy w tej chwili. Czy chciałbyś zastanowić się nad Trzecim Rozwiązaniem, na które jeszcze nie wpadliśmy?". Mało kto kiedykolwiek zadaje to pytanie, a przecież jest ono kluczem nie tylko do rozwiązywania konfliktów, ale i do zmiany przyszłości.
Zasada, synergii
Do Trzeciego Rozwiązania docieramy w procesie zwanym synergią. Synergia się pojawia, gdy jeden plus jeden równa się dziesięć, sto lub nawet tysiąc! To niesamowity rezultat wspólnej decyzji dwóch lub więcej szanujących się wzajemnie ludzi pragnących razem wykroczyć poza swoje pierwotne wyobrażenia i wyjść na spotkanie wielkiemu wyzwaniu. Chodzi tu o pasję, energię, pomysłowość i podekscytowanie związane z tworzeniem nowej, o wiele lepszej rzeczywistości.
Synergia nie jest kompromisem. Przy kompromisie „jeden plus jeden" równa się w najlepszym wypadku półtora. Każdy traci. Synergia nie stanowi tylko rozwiązania konfliktu. Dochodząc do synergii, stajemy ponad konfliktem. Wychodzimy poza konflikt w stronę nowego, które zachwyca świeżą obietnicą i zmienia przyszłość. Synergia jest lepsza niż moja lub twoja droga. To nasza droga. [...]
3 rozwiązanie
Spis treści:
1. Punkt przejściowy
2. Trzecie Rozwiązanie: zasada, paradygmat i proces synergii
3. Trzecie Rozwiązanie w pracy
4. Trzecie Rozwiązanie w domu
5. Trzecie Rozwiązanie w szkole
6. Trzecie Rozwiązanie a prawo
7. Trzecie Rozwiązanie w społeczeństwie
8. Trzecie Rozwiązanie na świecie
9. Życie według Trzeciego Rozwiązania
10. Podsumowanie
Podziękowania
Indeks
O autorach
,,7 nawyków skutecznego działania"", którego autorem jest Stephen Covey to kompleksowy i zintegrowany przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów zawodowych i osobistych. Autor w sposób prosty i klarowny podpierając się wieloma przykładami ukazuje, jak osiągnąć poczucie bezpieczeństwa i ładu w pełni wykorzystując swój potencjał. Podpowiada, co zrobić aby dokonać dobrych zmian w sobie i przy tym odmienić otaczający siebie świat. Ten jeden z najczęściej cytowanych w poradnikach autor pomaga wypracować tytułowe nawyki skutecznego działania, które skłonią nas do twórczego działania i zmian wewnątrz siebie. Odnoszący sukcesy poradnik to przepis na życie w równowadze w pracy, relacjach partnerskich, rodzicielskich i ogólnospołecznych.
W epoce naznaczonej skandalami w biznesie zaufanie staje się kluczowym warunkiem sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstw. W wymierny sposób przyspiesza działania, zwiększa zyski i pozwala budować satysfakcjonujące relacje biznesowe i osobiste. Autor, ekspert w dziedzinie przywództwa, radzi, jak budować zaufanie i stawać się wiarygodnym partnerem w interesach, dobrym pracodawcą i porywającym liderem, a także lepszym współmałżonkiem i rodzicem. Z książki tej dowiesz się m.in.: - jakie zachowania cechują najbardziej godnych zaufania ludzi biznesu; - w jaki sposób wiarygodność pozwala zmniejszyć koszty i zmaksymalizować zyski; - jak odbudować utracone zaufanie.
7 nawyków skutecznego działania to sposób na życie, w którym ważne miejsce zajmuje wiara we własne możliwości a podejmowane działania przynoszą doskonały efekt. Jak przekonuje autor, wystarczy je w sobie wypracować. I nawet jeśli dla Ciebie siedem to liczba kosmiczna, pomyśl o twórczych zmianach, jakie czekają twoją osobowość, czy o relacjach z drugim człowiekiem, o jakich do tej pory mogłeś sobie pomarzyć. Jest to książka dla osób, które potrzebują inspiracji i motywacji, aby zacząć pracę nad rozwojem osobistym i zmianami.7 nawyków skutecznego działania to sposób na życie, w którym ważne miejsce zajmuje wiara we własne możliwości a podejmowane działania przynoszą doskonały efekt. Jak przekonuje autor, wystarczy je w sobie wypracować. I nawet jeśli dla Ciebie siedem to liczba kosmiczna, pomyśl o twórczych zmianach, jakie czekają twoją osobowość, czy o relacjach z drugim człowiekiem, o jakich do tej pory mogłeś sobie pomarzyć. Jest to książka dla osób, które potrzebują inspiracji i motywacji, aby zacząć pracę nad rozwojem osobistym i zmianami.
Zobacz Wersję Audio 7 Nawyków Skutecznego Działania
Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak - kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze, a nie tego, co pilne - doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię, oznaczającą zwielokrotnione efekty wspólnych działań. Wypracowanie owych siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi, inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i menedżerskim. Swoje tezy autor ilustruje barwnymi, wiarygodnymi przykładami zaczerpniętymi z własnych doświadczeń.
Stephen R. Covey uhonorowany został m.in. odznaczeniem Thomas Morę College Medallion oraz międzynarodową nagrodą pokojową - Sik'h 1998 International Man of Peace Award. W 1996 r. „Time" umieścił go na liście najbardziej wpływowych ludzi Ameryki. Prócz 7 nawyków skutecznego działania, które stały się światowym bestsellerem, Covey napisał: Najpierw rzeczy najważniejsze, Zasady skutecznego działania przywódcy, 7 nawyków szczęśliwej rodziny.7 nawyków skutecznego działania
Spis treści
CZĘŚĆ PIERWSZA
PARADYGMATY I ZASADY 9
Od wewnątrz 11
Siedem nawyków - zarys 43
CZĘŚĆ DRUGA
PRYWATNE ZWYCIĘSTWO 61
Nawyk pierwszy
Bądź proaktywny 63
Zasady własnej wizji 65
Nawyk drugi
Zaczynaj z wizją końca 93
Zasady przewodnictwa 95
Nawyk trzeci
Rób najpierw to, co najważniejsze 145
Zasady zarządzania sobą 147
CZĘŚĆ TRZECIA
ZWYCIĘSTWO PUBLICZNE 187
Paradygmaty współzależności 189
Nawyk czwarty
Myśl w kategoriach wygrana-wygrana 209
Zasady przewodzenia innym 211
Nawyk piąty
Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany 245
Zasady komunikacji empatycznej 247
Nawyk szósty
Synergia 273
Zasady twórczej współpracy 275
CZĘŚĆ CZWARTA
ODNOWA 299
Nawyk siódmy
Ostrzenie piły 301
Zasady wszechstronnej samoodnowy 301
Raz jeszcze - od wnętrza 323
Nota od autora
Dodatek A
Możliwe sposoby percepcji wypływające z różnych centrów 335
Dodatek B
Dzień drugiej ćwiartki w biurze 343
To odpowiedź autora na zmiany, jakie zaszły w świecie od wydania 7 nawyków skutecznego działania. Ukazane
w 7 nawykach skutecznego działania zasady postępowania są aktualne, ale w nowej rzeczywistości sama efektywność nie wystarcza. Wymaga ona nowego sposobu myślenia, umiejętności i narzędzi – nowego nawyku. Covey uczy, jak osiągnąć spełnienie, jak wykorzystać ludzki geniusz i wyzwolić motywację.
Książka była na szczycie list bestsellerów „New York Timesa” i księgarni Amazon. Ponad 400 tys. sprzedanych egzemplarzy!
Stephen R. Covey pisze o przywództwie, skuteczności działania, rodzinie i związkach. REBIS wydał jego 8. nawyk, 7 nawyków skutecznego działania, 7 nawyków szczęśliwej rodziny, Najpierw rzeczy najważniejsze i Zasady skutecznego przywództwa.
Jak żyć, kochać, uczyć się i tworzyć trwałe dzieła.
Wszyscy musimy radzić sobie z ogromem obowiązków, zadań i wyzwań, jakie stawia życie. Mamy przy tym poczucie, że powinniśmy być świetnie zorganizowani i odnosić sukcesy na każdym polu. Jest to jednak niezmiernie trudne - musimy dokonywać wyborów i ustanawiać priorytety. I tu okazuje się, że umiejętność porządkowania spraw to nie lada sztuka.
Autorzy pokazują, jak dzielić sprawy na naprawdę ważne i takie, które można pominąć. Uświadamiają nam, że nie chodzi o to, by robić więcej w krótszym czasie i być niewolnikiem zegara i terminarzy. Oferują za to nowoczesny sposób zarządzania czasem, który pozwala ujrzeć życie jako harmonijną całość.
Książka ta stanowi nieocenioną pomoc zarówno dla zapracowanych biznesmenów, jak i dla wszystkich, którzy chcą wieść bardziej satysfakcjonujące życie.
Stephen R. Covey - światowy autorytet w dziedzinie przywództwa, ekspert w sprawach rodziny, uznany przez magazyn "Time" za jednego z najbardziej wpływowych Amerykanów. Napisał również 7 nawyków skutecznego działania (ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy), 7 nawyków szczęśliwej rodziny oraz Zasady skutecznego przywództwa.
A. Roger Merrill - uznany propagator technik zarządzania czasem i skutecznego przywództwa; wiceprezes Covey Leadership Center.
Rebecca R. Merrill - pisarka, piastuje wiele kluczowych stanowisk w różnych organizacjach kobiecych.
Książka jest kontynuacją opracowanych przez Coveya 7 nawyków skutecznego działania, cieszących się niezwykłą popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych (ponad 10 mln sprzedanych egzemplarzy), ale także w Europie. Tym razem autor wyjaśnia, jakimi cechami powinien się charakteryzować i jakim zasadom hołdować przywódca, by w pełni wykorzystać energię, zdolności i umiejętności swoje oraz osób, którymi kieruje i uzyskać w ten sposób najlepsze efekty nie tylko w wymiarze zawodowym, ale i ludzkim.
Stephen R. Covey uhonorowany został m.in. odznaczeniem Thomas Morę College Medallion oraz międzynarodową nagrodą pokojową - Sik'h 1998 International Mań of Peace Award. W 1996 r. „Time" umieścił go na liście najbardziej wpływowych ludzi Ameryki. Prócz 7 nawyków skutecznego działania, które stały się światowym bestsellerem, Covey napisał: Najpierw rzeczy najważniejsze, 7 nawyków szczęśliwej rodziny oraz 8. nawyk.
Fragment Książki
Rozdział 14 MENEDŻEROWIE DOSTATKU
Dyrektorzy, którzy świetnie sobie radzą z twardymi orzechami do zgryzienia, bardziej koncentrują się na tworzeniu rynku dla swoich produktów niż na „zabezpieczaniu tyłów" lub walce o swój „kawałek tortu".
Dwóch hodowców ziemniaków z Idaho osiągnęło sukces dzięki mentalności dostatku. Zarówno J. R. Simplot, jak i Nephi Grigg stworzyli przedsiębiorstwa mrożonych produktów żywnościowych (J. R. Simplot Company i Ore-Ida Foods), wychodząc z założenia, że można stworzyć rynek samemu, a nie tylko zabierać udziały w rynku innym.
Simplot, główny dostawca ziemniaków dla firmy McDonald's, oraz Grigg, który założył Ore-Ida, a później sprzedał je firmie Heinz, odkryli, że tworzenie nowego bogactwa nie zawsze oznacza odbieranie go innym przedsiębiorcom działającym na rynku. Tak jak inne legendy tych czasów - Ray Kroć i J. Willard Marriott - Simplot i Grigg stworzyli własne rynki dla swoich produktów. Dokonali tego dzięki mentalności dostatku- głębokiemu przekonaniu, że „istnieje wystarczająco dużo naturalnych i ludzkich zasobów, by zrealizować swoje marzenie" oraz że „mój sukces niekoniecznie oznacza przegraną innych, a ich zwycięstwo nie wyklucza mojego". W ciągu dwudziestu pięciu lat współpracy z organizacjami i poszczególnymi osobami zaobserwowałem, że mentalność dostatku często stanowi o różnicy pomiędzy człowiekiem wybitnym i człowiekiem przeciętnym, gdyż eliminuje myślenie małostkowe i stosunki oparte na sprzeczności interesów.
W wielu przedsiębiorstwach i w ogóle w naszym społeczeństwie istnieje bardzo dużo negatywnej energii. Ludzie obierają sądową drogę rozwiązywania problemów, gdy tylko się one pojawią. Wielu chce się przebić, by dostać to, „co im się należy", i „zabezpieczyć
Zasady Skutecznego Przywództwa
Spis Treści:
WSTĘP
W zgodzie z zasadami
CZĘŚĆ PIERWSZA
SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA W ŻYCIU OSOBISTYM
I W STOSUNKACH MIĘDZYLUDZKICH
Wprowadzenie
Rozdział 1. Cechy przywódców działających zgodnie
z zasadami
Rozdział 2. Ponowne spojrzenie na siedem nawyków
skutecznego działania
Rozdział 3. Trzy rozwiązania
Rozdział 4. Pierwotna wielkość
Rozdział 5. Zerwanie z przeszłością
Rozdział 6. Sześć dni tworzenia
Rozdział 7. Siedem grzechów głównych
Rozdział 8. Moralny kompas
Rozdział 9. Siła koncentracji na zasadach
Rozdział 10. Nawiązywanie porozumienia
Rozdział 11. Trzydzieści metod wywierania wpływu
Rozdział 12. Osiem sposobów na wzbogacenie życia
małżeńskiego i rodzinnego
Rozdział 13. Wychowywanie dzieci na wybitnych ludzi
CZĘŚĆ DRUGA
ROZWÓJ MENEDŻERSKI I ORGANIZACYJNY
Wprowadzenie
Rozdział 14. Menedżerowie dostatku
Rozdział 15. Siedem chronicznych problemów
Rozdział 16. Zmiana paradygmatu zarządzania
Rozdział 17. Korzyści wypływające z paradygmatu
przywództwa skoncentrowanego na zasadach
Rozdział 18. Sześć warunków powierzania
odpowiedzialności
Rozdział 19. Zarządzanie oczekiwaniami
Rozdział 20. Nadzór zewnętrzny a samokontrola
Rozdział 21. Angażowanie ludzi w rozwiązywanie
problemów
Rozdział 22. Systemy informacji o osobach związanych
z firmą
Rozdział 23. Całkowite rozwiązywanie problemów przez
pracowników
Rozdział 24. Zarządzaj z lewej, kieruj z prawej
Rozdział 25. Zasady najwyższej jakości
Rozdział 26. Przywództwo najwyższej jakości
Rozdział 27. Siedem nawyków i czternaście punktów
Deminga
Rozdział 28. Przekształcanie moczarów w oazę
Rozdział 29. Konstytucja przedsiębiorstwa
Rozdział 30. Uniwersalna deklaracja misji
Rozdział 31. System kształcenia skoncentrowany na
właściwych zasadach
Epilog. Łowienie ryb w strumieniu
Od autora
Podziękowania
Indeks
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?