Ten dział kierowany jest do pasjonatów podróżnictwa, którzy poszukują nowych, nieznanych miejsc. Dla tych co uwielbiają podróże i związane z nimi doznania i przygody polecamy szeroki wybór reportaży podróżniczych, literaturę podróżniczą, pamiętniki, opowiadania, albumy, mapy, magazyny podróżnicze. Główne atrakcje i szalki turystyczne, egzotyczne miejsca, opisy najpiękniejszych miejsc w Polce i na świecie, piękne fotografie przedstawiające potężne budowle, miejsca pamięci, kunsztowne dzieła sztuki i piękno natury. Przewodnik po polskich i światowej klasy muzeach i prezentowane w nich dzieła sztuki.
Paulina i Rafał, dwójka dobrze zapowiadających się obywateli ustrukturyzowanego społeczeństwa, goniąc za marzeniami, zostawia wszystko i rusza przed siebie. Dookoła świata. Bez planu. Jak taka podróż ich zmieni? Czego nauczy o otaczającej rzeczywistości?
Niezwykła ciekawość świata i nieokiełznany optymizm prowadzą tych współczesnych wagabundów do najodleglejszych zakątków naszej planety. Z wyjątkową wnikliwością obserwują świat, wyłapując absurdy podpatrywanej codzienności. Z dystansem do podróżniczego zadęcia, błyskotliwie, a przede wszystkim z humorem serwują czytelnikowi podróżniczy koktajl, który czyta się jednym tchem.
Cztery miesiące jachtostopu na Pacyfiku, własny minivan w Nowej Zelandii, a także ponad 150 tys. km wielkiej przygody z otwartym umysłem i wyczekiwaniem na nieznane. Poszukując sensu życia, Paula i Rafał podpatrują, jak archetyp wolności ma się dziś we współczesnym świecie.
Czy rzut monetą na Pacyfiku może zmienić plany podróżnicze na najbliższe pół roku? W jaki sposób współczesne kanały przerzutowe kokainy w Ameryce Łacińskiej wpływają na los Indian? A w jaki oddziałują na świat podróżników i turystów? Ile świń warta jest dobra żona w hierarchicznych kulturach klanowych na Pacyfiku? A ile można dać za żonę z „second handu”? Jak złapać jachtostop na Fidżi? Czy kolumbijscy sicarios na pewno już nie istnieją? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w książce „Pacyfik i jeszcze dalej”.
Żydzi mieszkali w Piotrkowie Trybunalskim przez kilkaset lat. W pewnym czasie stanowili niemal połowę jego mieszkańców. Uczestniczyli w życiu społecznym, politycznym, kulturalnym i gospodarczym. Byli aktywni nie tylko w handlu i rzemiośle. Zakładali pierwsze w Piotrkowie zakłady przemysłowe. Wydawali kilkanaście czasopism drukowanych w jidysz. W wyborach samorządowych wystawiali niekiedy więcej list kandydatów niż liczniejsi przecież PolacyUwagę mieszkańców Piotrkowa i przyjezdnych zwraca pięknie odrestaurowana XVIII-wieczna Wielka Synagoga (jedna z nielicznych zachowanychw środkowej Polsce, dziś pełni funkcję Miejskiej Biblioteki Publicznej). Niemal równocześnie z nią powstał cmentarz żydowski, znajdujący się nieco na uboczu miasta.Śladów obecności Żydów w Piotrkowie jest jednak znacznie więcej choć wiedza na ich temat nie jest powszechna. Warto więc zwrócić uwagę na te wydawałoby się niepozorne obiekty. Wielu budynków już nie ma i mało kto dziś wie, co znajdowało się dawniej w ich miejscu.Gdzie miały siedzibę żydowskie stowarzyszenia, partie polityczne, drukarnie i redakcje prasowe? Gdzie udzielali porad żydowscy lekarze i adwokaci? Którzy znani w Polsce i na świecie (z reguły poza rodzinnym miastem) Żydzi urodzili się lub spędzili dzieciństwo w Piotrkowie Trybunalskim? O tym dowiesz się z książki Daniela Warzochy Piotrkowskie judaika. Przewodnik.
GDZIE NIEDŹWIEDZIE ZIMUJĄMimo że nie wyobraża sobie, by na stałe wyjechać z Polski, trudno mu żyć bez corocznych długich wypadów na koniec świata. Marek Niedźwiecki fotografuje Australię od piętnastu lat, zjechał ten nadzwyczajny kontynent wzdłuż i wszerz. Mieszkał w wiosce wielorybników, wspinał się na drzewa giganty, stawał twarzą w twarz z ospałym misiem koala i oko w oko ze śmiertelnie jadowitym wężem brązowym. Spacerował po Sydney, Melbourne, Perth, Darwin, Hobart. Zasnął podczas przechadzki dwukilometrowym molo. Nie wszedł na Górę Kościuszki, czego się trochę wstydzi i na Ayers Rock, z czego jest bardzo dumny. Stał się miłośnikiem australijskiego wina, australijskiego miodu, australijskich ryb i australijskiego sposobu skracania słów... Stał się po części Australijczykiem.Ta książka pełna jest miłości do Australii.Jean DunnAmbasador Australii w PolsceMimo wyraźnych różnic Australię z Polską łączy wiele. Przede wszystkim fakt, że do obu krajów przyjeżdża się raz, a potem już ciągle wraca! Potwierdzeniem tego jest ""australijska miłość"" Autora tej wspaniałej książki, Pana Marka Niedźwieckiego. Gorąco polecam ją wszystkim Polakom i Australijczykom, którzy pragną pokonywać bariery geograficzne, aby jak najwięcej dowiedzieć się wzajemnie o sobie i o swoich krajach.Paweł MilewskiAmbasador Rzeczypospolitej Polskiej w AustraliiMarek Niedźwiecki (ur. 1954) dziennikarz muzyczny, jeden z najwspanialszych głosów w historii polskiego radia, twórca Listy Przebojów Programu Trzeciego, pomysłodawca wielu serii płytowych, m.in. Smooth Jazz Cafe i Muzyka Ciszy, autor książki Radiota (Wielka Litera 2014). Samotnik, podróżnik, wieczny prowincjusz.
Wszystko, co niezbędne w podróży.Dowiesz się, co trzeba zobaczyć w kraju, do którego się wybierasz.Poznasz jego największe atrakcje i prawdziwe oblicze.Opanujesz najważniejsze zwroty, które pomogą Ci sie porozumieć za graciną. Ułatwi Ci to prosty zapis wymowy.
Wszystko, co niezbędne w podróży.Dowiesz się, co trzeba zobaczyć w kraju, do którego się wybierasz.Poznasz jego największe atrakcje i prawdziwe oblicze.Opanujesz najważniejsze zwroty, które pomogą Ci sie porozumieć za graciną. Ułatwi Ci to prosty zapis wymowy.
Wszystko, co niezbędne w podróży.Dowiesz się, co trzeba zobaczyć w kraju, do którego się wybierasz.Poznasz jego największe atrakcje i prawdziwe oblicze.Opanujesz najważniejsze zwroty, które pomogą Ci sie porozumieć za graciną. Ułatwi Ci to prosty zapis wymowy.
Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin!- Poręczny format- Czytelny układ treści- Fascynujący portret miasta- Liczne ciekawostki- Aktualne informacje praktyczneMichelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Florencji! Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Szukasz niezwykłych miejsc i intrygujących zabytków? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach obiektów, dzielnic i miejscowości nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Szczegółowe plany i trasy zwiedzania ułatwią poruszanie się po mieście i jego okolicach. Starannie dobrane propozycje miejsc pomogą Ci znaleźć niebanalny nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.Gwiazdki tradycyjny system oceny atrakcji turystycznych:*** zobacz koniecznie** warto odwiedzić* godne uwagi
Polska atlas drogowy EUROPILOT (SERIA MINI ATLAS) skala 1:800 000- numery dróg krajowych i wojewódzkich,- tabela odległościmiędzy miastami- przejścia graniczne- indeks miejsowościLEGENDA W 4 JĘZYKACH: PL, ANG
Jezioro Zegrzyńskie
Wzdłuż Wisły
Park Szczęśliwicki
Kampinoski Park Narodowy
Wilanów
Tarchomin
Rowerem przez Warszawę
Świat kręci się wokół stolicy! Wskakuj na BAJKa i poczuj świat wszystkimi zmysłami. Rower jest niezależny, szybki, zdrowy, tani i demokratyczny. Górski, szosowy, crossowy i trekkingowy. Rower po prostu sprawia przyjemność! Z Pascalem będzie ona jeszcze większa. Tego przewodnika się nie czyta, (z) tym przewodnikiem się jedzie!
Na Dolnym Śląsku ilość zrujnowanych zabytków jest wprost zatrważająca. To już czwarty tom dedykowany temu regionowi,
a planujemy jeszcze jeden.
Przewodnik poprowadzi Ciebie do miejsc, których „się nie zwiedza” i „się nie opisuje”. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze ewangelickie, fortyfikacje, bunkry Armii Radzieckiej, dziwne pomniki, zabytki techniki.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach i innych interesujących miejscach Olsztyna. Zwracamy uwagę na tablicę astronomiczną Mikołaja Kopernika, wykonaną przez astronoma, a znajdującą się na zamku kapituły warmińskiej. Inną atrakcją zasługującą na uwagę jest Las Miejski o powierzchni 1415,87 ha - jedyny w Europie tak duży kompleks leśny, znajdujący się w obrębie miasta. Wybranym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się także na trzech planach miasta, ułatwiających jego zwiedzanie. Na końcu książki podano przydatne adresy i telefony oraz indeks miejsc.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Wrocławia. Przy ilustrowaniu publikacji wydawnictwo współpracowało z wieloma wrocławskimi muzeami. Poszczególnym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się na planach miasta, ułatwiających jego zwiedzanie. Na końcu książki podano przydatne adresy i telefony oraz indeks osób. Niewątpliwą atrakcją Wrocławia są jego krasnale, które zostały opisane w oddzielnym rozdziale.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po zabytkach Opolu. Oprócz zdjęć współczesnych Czytelnik ma okazję zobaczyć miasto na starych pocztówkach. Poszczególnym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się także na trzech planach miasta, ułatwiających jego zwiedzanie. Na końcu książki podano przydatne adresy i telefony, indeksy osób. Przewodnik przedstwaia także opolskie muzea, z których polecamy Muzeum Wsi Opolskiej. Autorzy opisali również ofertę kulturalną dla odwiedzających Opole.
Pierwsze wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po wybranych zabytkach Łodzi. Poszczególnym opisywanym obiektom przypisano numery, które znalazły się także na dwóch planach miasta, ułatwiających jego zwiedzanie. Na końcu książki podano przydatne adresy i telefony, indeks osób. Przy ilustrowaniu przewodnika wykorzystano materiały otrzymane od łódzkich placówek muzealnych. Przewodnik pokazuje miasto jako miejsce spotkania wielu kultur.
Atlas Łodzi XXL obejmuje obszar powiązany z Łodzią funkcjonalnie. Wykonana w skali 1 : 16 000 mapa jest bardzo czytelna i umożliwia korzystanie z jej w trudniejszych warunkach podczas jazdy i przy słabszym oświetleniu. Plan przedstawia treść istotną dla kierowcy, mieszkańca i turysty pieszego, rowerowego, konnego i zmotoryzowanego, czyli wszystkie ulice z zaznaczeniem odcinków jednokierunkowych, sygnalizacji świetlnej oraz wysokości wiaduktów; ponadto ważne obiekty, w tym zabytkowe i handlowe oraz np. lokalizację komend policji, szpitali, szkół, kin, teatrów, basenów, stadionów, parków itp. Umożliwia szybką orientację przestrzenną w aglomeracji łódzkiej, zaplanowanie trasy dotarcia do konkretnego miejsca zarówno transportem indywidualnym jak i miejskim, pomaga w odnalezieniu ważnych obiektów instytucjonalnych czy też zabytkowych. Zawiera szlaki turystyczne więc świetnie nadaje się też do planowania np. tras wycieczek oraz innych działań rekreacyjnych. W skorowidzowym spisie znajduję się wszystkie ulice i place Łodzi i 15 innych miejscowości.
Atlas Trójmiasta XXL obejmuje oprócz gdańska, Gdyni i Sopotu obszar jeszcze 14 miast. Wykonana w skali 1 : 16 000 mapa jest bardzo dokładna i czytelna. Jej grafika sprawdza się nawet w trudniejszych warunkach - podczas jazdy i przy słabszym oświetleniu. Plan przedstawia treść istotną dla kierowcy, mieszkańca i turysty pieszego, rowerowego, konnego i zmotoryzowanego, czyli wszystkie ulice z zaznaczeniem odcinków jednokierunkowych, sygnalizacji świetlnej oraz wysokości wiaduktów; ponadto ważne obiekty, w tym zabytkowe i handlowe oraz np. lokalizację komend policji, szpitali, szkół, kin, teatrów, basenów, stadionów, parków itp. Umożliwia szybką orientację przestrzenną w aglomeracji łódzkiej, zaplanowanie trasy dotarcia do konkretnego miejsca zarówno transportem indywidualnym jak i miejskim, pomaga w odnalezieniu ważnych obiektów instytucjonalnych czy też zabytkowych. Zawiera szlaki turystyczne więc świetnie nadaje się też do planowania np. tras wycieczek oraz innych działań rekreacyjnych. W skorowidzowym spisie znajdują się wszystkie ulice i place Trójmiasta i 14 innych miast
Piotr Kulczyna - z zawodu leśnik, człowiek wielu pasji, spośród których zamiłowanie do dalekich podróży zdają się być wyjątkowe - konno postanowił przemierzyć sporą część kraju, ponad 500 km, zdany na różne przeciwności i przygody, jakie wynikają z takiej nietypowej wyprawy. Przy tym wszystkim opisuje tu nie tylko przebieg samej eskapady, lecz także niezwykłą zażyłość z końmi, które są jego prawdziwymi przyjaciółmi. Jeśli dodać, iż smolnickie lasy (Nadleśnictwo Rybnik, gmina Sośnicowice) są miejscem organizowanych przez niego zawodów jeździeckich, a ON sam jest pomysłodawcą i twórcą odznaki ""Kawaleryjka"", to wyłania się nam również obraz pasjonata historii Polski, którego książki - zapiski z podróży - ze wszech miar polecamy wszystkim Czytelnikom.
Przewodnik w całkowicie nowej odsłonie. Z nowym przewodnikiem Marco Polo zwiedzisz najwspanialsze zabytki, odkryjesz niebanalne miejsca i przeżyjesz cudowną przygodę. Ze wskazówkami naszych autorów nie ominą Cię również wydarzenia i imprezy, które pozwalają poczuć prawdziwą, lokalną atmosferę. ""Best of"" polecane przez ekspertów Marco Polo to wybór, który utrafia w gusta tych, którzy wymagają więcej. Butikowe hotele, gustowne restauracje, ekscentryczne kluby, ale także niskobudżetowe zakupy, wskazówki i pomysły na zwiedzanie z dziećmi, sport i wiele innych, czasem nietypowych, aktywności. Przewodnik jest kopalnią informacji praktycznych i namiarów na linki, blogi, aplikacje...
Która stolica ma problem ze zdrowiem?Gdzie kręcono film Mamma Mia?Która plaża jest odludna?Aż trudno uwierzyć, ale na Skiathos jest prawie 60 plaż! Niektóre tłumne i popularne, inne maleńkie, ciche i nieznane, wszystkie bardzo piękne. Do niedawna wyspa pokryta była bujnymi lasami sosnowymi, ale kilka lat temu zostały one zdziesiątkowane przez pożary. Dopływając do wybrzeży Skiathos, nadal jednak można poczuć woń żywicy niosącej się daleko w morze. Na wyspie jest jedno miasteczko z prawdziwego zdarzenia. Wzdłuż południowego wybrzeża ciągną się osady turystyczne i prywatne posiadłości. Północne wybrzeże jest dla kontrastu skaliste, dzikie i niedostępne. W interiorze kryją się bizantyjskie monastyry otoczone tylko głośnymi orkiestrami cykad.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?